Преглед на печата … > У нас …

Мъртвило 2

<< < (2/15) > >>

Асол:

--- Quote (selected) ---Тия дни все за хибриди говорят – и човек се пита, хибрид от какво са пък нашите политици, каква смеска сме ощастливени да ни води?
Ако съдим по приказките им, едната съставка трябва да е тигър.
Ако съдим обаче по резултатите – и някаква овца трябва да е замесена.
Тигърът храбро ръмжи – обаче иначе си е глух и само себе си чува.
А овцата – е, овцата си е овца, тя си е за хубост, от нея - овчия поглед, друго не е нужно…
И една щипка от Плевнелиев трябва да има в хибрида, за къде без него – Плевнелиев, който сега се преживя като пилот.
Като го слушам какви ги разтяга, се сещам за Бродски, който веднъж се изтърва пред анкетьора си Волков и каза, че Москва е най-красива, видяна от кабината на бомбардировач.
Бродски би казал същото за София, ако беше имал нещастието да слуша дрънкотенето на Плевнелиев.
Сега пък се е захванал да пробутва изтребителя Ф 16, самоназначил се е за негов гарант и толкова е досаден, че публиката започва да се съмнява, дали не е натоварен да провали сделката с американците.
„Слушай Плевнелиев - и прави обратното“, този завет остана от неговия мандат.
Или направо бомбардирай София.
Телевизиите продължават упорито да попълват комедийната си програма с неговите участия - особено е забавен, когато дърпа ушите на президента Радев.
Тогава направо се приближава до излъчването на Чаплинов персонаж, само бомбето му липсва.
Малкият човек, който се е заел с невъзможни за него неща.
Един скеч с Плевнелиев като пилот ще остави публиката без дъх.
Очакваме всеки момент да ни съобщи, че в по-раншен свой живот е бил пилот, преди да се прероди в ирландска пастирка.
Пак неусетно стигнахме до овцата.
--- Край на цитат ---
http://epicenter.bg/article/Kevork-Kevorkyan--Tukashniyat-dzhihad-shte-se-rodi-ot-Glada--Kak-se-na-hibridvame-sami-/166193/11/33

Пешо:
От същия източник:


--- Quote (selected) ---Докато мрънкаха нещо и се оплакваха от хибридни атаки, Би Ти Ви им нанесе камшичен удар.
Вторник вечерта от новините им научихме, че ВСЯКО ЧЕТВЪРТО БЪЛГАРСКО ДЕТЕ ГЛАДУВА, ГЛАДУВА И ВСЕКИ ВТОРИ ВЪЗРАСТЕН БЪЛГАРИН.
--- Край на цитат ---

Гледах ги тези новини. Замислих се и с голям срам ще призная, че не познавам нито един човек, бил той дете или възрастен, който да гладува. Роднини, приятели, познати, съседи, всякакви случайни контакти - и нито един.
Освен по телевизията, където периодично ни показват такива хора.

Да, зная, че ако се базираме само на официалните статистики, ще се получи подобна картина. Но реалността, такава, каквато е около мен, е различна. Да не говорим за София, в Ябланица, където основно живея, и там няма. Градче с около 4000 жители, половината цигани, от другата половина 2/3 пенсионери. Не съм забелязал някой да гладува (не твърдя, че няма).

Та такива мисли ме налегнаха. Вие как - познавате ли лично хора, които гладуват ?

_____
ПП.
- правя съществена разлика между това да гладуваш и да живееш със сметка
- не броя онези, които гладуват за да регулират личното си тегло.

Асол:

--- Quote (selected) ---Вие как - познавате ли лично хора, които гладуват ?

--- Край на цитат ---

Да. И аз не вярвах, докато не ми се наложи да поработя около програмата за бедността - по нея се раздават стоки от първа необходимост, минимум за живот (давам пример - 10 яйца, кг. боб, кг. леща, 10 вафли обикновени, пакетче кафе, торбичка картофи, бутилка олио, ей такива неща). И не говоря за цигани и за хора на помощи - представи си да речем баба пенсионерка, отглеждаща внуче сираче ученик без други близки! Има ужасни случаи, а парите доникъде не стигат и става дума и за хора с деца, например. Страшно е и не са малко

Banshee:
Че кой се съмнява, че тези гладуващи хора не са магнит за Пешо да ги познава и да се движи в тяхното общество? 

kаily:
Да, много.
Ако под София визираш центъра и Лозенец, е едно, ако визираш Люлин и Обеля, е друго.
В моя роден край почти всички са така. Хора с пенсия от 300-320 лв се смятат за богати.
Има едно семейство - двамата живеят със социалната пенсия на единия или с минималната беше. Двама. Има хора, които ходят на гробищата и взимат храната, оставена за мъртвите. Познавам ги, виждала съм ги.
Но това не е всичко. Познавам хора, които изобщо не се отопляват зимата. Други не ходят на лекар, щото нямат пари за потребителска такса.


После зависи какво разбираш под гладуване, ако е да ходиш и да пробираш от супермаркетите само онова, което силно намалено, щото е с изтичащ срок на годност - познавам и такива.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия