Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 12:02:42

Автор Тема: Настъплението на невежия висшист  (Прочетена 8718 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чок觧

  • Гост
Настъплението на невежия висшист
« -: Ноември 25, 2018, 13:01:49 »
Тема за размисъл:

Quote (selected)
Настъплението на невежия висшист
17 Ноември 2018, Събота        Автор: Светлана ВЕЛЕВА
Източник: svobodnoslovo.eu

Поколението, което сега обучава, е най-неграмотното и неадекватното, но пък с най-голямо самочувствие и претенции и за това има проста причина

Около 15 млн. лв. щели да изхарчат родните студенти за осми декември. Такава прогноза направиха от Института за анализи и оценки в туризма. Хотели и механи излязоха с атрактивни оферти. Полицаи плъзнаха из зимните курорти и туристически локации, за да гарантират сигурността в празничните дни. От телевизионните екрани поздравяват бъдещата смяна абсолвенти, усмивки и петмез. В социалните мрежи сигурно си разменят поздравления „за всички, които са, или са били студенти”, спомени и черно-бели снимки. Всичко за празника е помислено, а за утрешния ден? За бъдещето им кой ще помисли?



https://m.flagman.bg/article/173859?fbclid=IwAR2tJIiR11qenqxza3CpuExa34X1_QQVeZPRB5COmIj9oNNnqhrMlbmnLY4
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 13:15:01 от von Gossinger »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Настъплението на невежия висшист
« Отговор #1 -: Ноември 25, 2018, 13:21:16 »
 С повечето неща в статията съм съгласна, но трябва да отбележа, че имам наблюдения в момента за деца на възраст между 13 -16 години и нещата като че ли са влезли в някакви приемливи граници. От разговори с родители и учители оставам с впечатлението, че не само ние сме взели нещата сериозно в свои ръце

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Настъплението на невежия висшист
« Отговор #2 -: Ноември 25, 2018, 13:40:44 »
Какво да размишляваме ... На 80-те % това много им изнася - хартийката за "вишу" ще им легитимира простотията, ще им даде ценз да стават гербави шефове на държ. структури ... Иначе в нормално общество най-много метачи да станат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Настъплението на невежия висшист
« Отговор #3 -: Ноември 25, 2018, 13:42:21 »
Няма какво да се добави към статията.
Всичко е написано много точно.
Само не е ясно какво ще правим за да изменим ситуацията?

P.S. Един пример.
Племенникът ми учи в ВУЗ с име (не е от новите). От 2 години мъкне 3-4 изпита. Две години подред му разрешават да не се явява на лятна сесия защото през лятото ходи да работи в Щатите.
Аз на времето не можах да взема един изпит и на септемврийската сесия(причините не са важни) и отидох осем месеца да строя Интерпред. Възстанових се на следващата година след като си взех изпита.
Иначе на 8.12 и ние си ходехме по Боровец и Пампорово.

Чок觧

  • Гост
Re: Настъплението на невежия висшист
« Отговор #4 -: Ноември 25, 2018, 14:51:59 »
Само не е ясно какво ще правим за да изменим ситуацията?

Ами да си припомним като начало , какво сме правили ние!

Основно образование +кръжоци по математика , физика , химия , пеене в хорове , шах , спортове - гимнастика , лека атлетика , плуване - нямаше време за глупости , наркотици , дискотеки , побоища .
Средно образование - също кръжоци по математика , физика , химия , спортове , практика по специалноста , като дори в гимназиите имаше часове по електромонтьорство , курсове по езици - бяхме максимално заангажирани !
Висше - влизахме в института с основни познания по шлосерство , стругарство , ковачество , заваряване , електротехника , химия - това - което ни преподаваха ни бе познато на практика . Единствено идеологическите дисциплини за такива като мене бяха отврат и с изключение на Политикономията , по всичко друго съм бил на поправителен ! :)
Да не говорим , че и в института имахме доста практичаски занимания и интересни факултативни предмети за любознателните !
Така , че поне за себе си не съм съгласен с определението "завършили висше с претенции , без един ден трудов стаж " ! Аз в техникума(12 часа практика всяка седмица) и института имах достатъчно трудов стаж , практика , за да ми твърди някой , че съм с  "нито ден трудов стаж" .

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Настъплението на невежия висшист
« Отговор #5 -: Ноември 27, 2018, 17:09:05 »
Навсякъде това явление се нарича войнствена посредственост и не се отнася единствено до висшистите.

Само че у нас през последните 10 години – поради ИЗКРИВЯВАНИЯ в самото управление – същото това явление вече придоби застрашителни размери. 
« Последна редакция: Ноември 27, 2018, 17:13:55 от Джиджи »

Чок觧

  • Гост
Re: Настъплението на невежия висшист
« Отговор #6 -: Ноември 27, 2018, 18:06:02 »
Спомням си последните 10 години преди 1989г - "войнствената посредственост" на ПУЦаджиите с партийни книжки ! Нямаше по-нагла пасмина от тях ! Едва взели дипломата от ПУЦа , и вече искаха началническо място . Висшисти с опит и стаж ставаха подчинени на такива нагли дебили ! Аз мисля , че това е също една от причините за краха на социализма !

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Настъплението на невежия висшист
« Отговор #7 -: Ноември 27, 2018, 18:50:13 »
Спомням си последните 10 години преди 1989г - "войнствената посредственост" на ПУЦаджиите с партийни книжки ! Нямаше по-нагла пасмина от тях ! Едва взели дипломата от ПУЦа , и вече искаха началническо място . Висшисти с опит и стаж ставаха подчинени на такива нагли дебили ! Аз мисля , че това е също една от причините за краха на социализма !
Аз си спомням същото за първите десет години след 1989-та  ;D Никаква разлика! Моето инженерно ниво беше проверявано от девица, която не можа да намери кабела за компа. После го намерихме де, в бюрото й. След "изпита". С моя и Божа помощ.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Настъплението на невежия висшист
« Отговор #8 -: Ноември 27, 2018, 18:56:12 »
Навсякъде това явление се нарича войнствена посредственост и не се отнася единствено до висшистите.

Само че у нас през последните 10 години – поради ИЗКРИВЯВАНИЯ в самото управление – същото това явление вече придоби застрашителни размери.
войнстваща посредственост, не войнствена. иначе правилно визираш гербаджилъка като разцвет на същата.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Настъплението на невежия висшист
« Отговор #9 -: Ноември 27, 2018, 19:05:59 »
сега прочетох и статията. няколко вметки:
  • университетите въведоха курсове по български за дообразоване, св. софия оттатък го обясняваше това. вероятно същото е и с математиката, физиката, химията...
  • освен "парите следват студента" другата огромна простотия бяха игнатовите професори. сега имаме некомпетентни студенти, на които преподават некомпетентни професори. нали никой няма да ми опонира, че игнатовите професори са като вак-овите?
  • авторката добре е споменала, че в дойчланд и още тук-там следването е безплатно, ама те надутите въздухари не могат да ходят там. щото хем не знаят език, хем ще ги отстрелят след 1-2 години. така че колкото и да са скъпи таксите, ще си седят в мамковината. обективно положение.

Чок觧

  • Гост
Re: Настъплението на невежия висшист
« Отговор #10 -: Ноември 27, 2018, 19:08:41 »
Навсякъде това явление се нарича войнствена посредственост и не се отнася единствено до висшистите.

Само че у нас през последните 10 години – поради ИЗКРИВЯВАНИЯ в самото управление – същото това явление вече придоби застрашителни размери.
войнстваща посредственост, не войнствена. иначе правилно визираш гербаджилъка като разцвет на същата.
По-скоро - продължение от преди 1989г . Една такава патка , когато се търсех работа в едно предприятие ми каза : " А , НИЕ гледаме да изгоним нашите инджинери , ти си дошъл да търсиш работа !" Дип , че съм против насилието над жените - такъв шамар ѝ бих отпрал...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Настъплението на невежия висшист
« Отговор #11 -: Ноември 28, 2018, 18:31:38 »
Навсякъде това явление се нарича войнствена посредственост и не се отнася единствено до висшистите.

Само че у нас през последните 10 години – поради ИЗКРИВЯВАНИЯ в самото управление – същото това явление вече придоби застрашителни размери.
войнстваща посредственост, не войнствена. иначе правилно визираш гербаджилъка като разцвет на същата.

За "войнстващата посредственост": когато си прав, прав си!  :way_to_go-1308:

А на английски звучи даже още по-благозвучно: “MILITANT MEDIOCRITY”.

Затова ще цитирам и Arthur Conan Doyle, който казва:

Mediocrity knows nothing higher than itself, but talent instantly recognizes genius.”
  :yes-1289:




Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
« Последна редакция: Декември 16, 2018, 11:30:49 от MichaelL »