Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:25:34

Автор Тема: Градинката на "Св.Седмочисленици"  (Прочетена 6369 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пешо

  • Гост
Градинката на "Св.Седмочисленици"
« -: Октомври 06, 2018, 21:33:02 »
Много ме впечатли реакцията на форума. С няколко неща:
- всички разсъждения се базираха само на една не особено ясна снимка
- повтаряха се ФБ коментари без мисъл
- естетическото възприятие - не мога да повярвам, че практически за всички сивият асфалт е по-красив от наредения плочник
- коментарът за централната леха

Впечатли ме и това, че БТВ побърза да покаже снимката, колажи по нея и да цитира скудоумни коментари.

Надявам се, че някой, живеещ в София, вече се е разходил до градинката и е направил малко по-информативни снимки.
Може ли да ги публикува тук ? Или някъде другаде в мрежата.

Да подчертая - не коментирам дали ремонтът е свързан с някакви финанскови злоупотреби, това е повече от сигурно.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Градинката на "Св.Седмочисленици"
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2018, 10:15:41 »
Надявам се, че някой, живеещ в София, вече се е разходил до градинката и е направил малко по-информативни снимки.
Може ли да ги публикува тук ? Или някъде другаде в мрежата.

Аз минах онзи ден от там, даже направих снимки на паметниците на българските учители и полицаи, но самата градинка беше заградена с два метра висока ограда и нямам никакви впечатления от нея, а и не съм надничал през пролуките.

Освен това съм сигурен, че две седмици след откриването на градинката, на никой няма да прави впечатление каква точно е подовата настилка — дали е асфалт или някакви плочки.
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Re: Градинката на "Св.Седмочисленици"
« Отговор #2 -: Октомври 07, 2018, 11:10:39 »
Quote (selected)
Освен това съм сигурен, че две седмици след откриването на градинката, на никой няма да прави впечатление каква точно е подовата настилка — дали е асфалт или някакви плочки.
И аз мисля така и тъкмо затова се втрещих от могъщата вълна помия, която се изля върху нещастните плочки.
А вчера бях в Габрово - там пешеходната зона е е застлана с подобен тип камнни блокчета. Хареса ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Градинката на "Св.Седмочисленици"
« Отговор #3 -: Октомври 07, 2018, 12:16:58 »
В Габрово, а още повече на някой селски площад в китния Балкан, също и в Скопие, тоя стил на плочки си заспива. Но пред  "Св.Седмочисленици" са успели със замах да изтрият европейската и историческа атмосфера.

Пешо

  • Гост
Re: Градинката на "Св.Седмочисленици"
« Отговор #4 -: Октомври 07, 2018, 19:23:02 »
Quote (selected)
пред  "Св.Седмочисленици" са успели със замах да изтрият европейската и историческа атмосфера.

Изразяваща се в многогодишна сива асфалтова настилка ? Хм.... Много европейско, а най-вече историческо. Дали асфалтът е бил от далечната 1528-а година, как мислиш ?

А това, че което става за Габрово не става за София (като естетика) е тежък снобизъм и парвенющина.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Градинката на "Св.Седмочисленици"
« Отговор #5 -: Октомври 07, 2018, 19:47:15 »
Що бе? Не вложих пренебрежителна конотация за Габрово. Нито пък евентуално за Самарканд и Багдад, за които ми навяват асоциации тия шарени плочки. Много стилове са хубави, но не си пасват и е добре да се експериментира на чисто, а не на емблематични места за някой град.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Градинката на "Св.Седмочисленици"
« Отговор #6 -: Октомври 08, 2018, 14:59:45 »
Първата мисъл след като видях снимката бе, че цветово плочките хармонират добре с Храма отзад. Отделно разглеждам самата улица Графа. Там съм расъл, учих в 8-мо на Шишман. Преди две седмици минах отстрани на строежа до към реката и ми настръхна косата.

И все споменавах  :t2407: :t2407: дамата наградена с Молитвена закуска и Цвъки с нея, Там.