Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 18:37:21

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 564759 пъти)

Eisblock и 186 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12900 -: Декември 16, 2023, 15:57:11 »
Кайли, писали сме едновременно.  :)))
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12901 -: Декември 16, 2023, 16:20:39 »
Айде сега и другото ми обясни, че си в кухнята.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12902 -: Декември 16, 2023, 16:40:33 »
Кой може да намери оригинала?

Май имаме бъг в Матрицата...
Според една от топ медиите в Германия, ARD, Червената армия през Втората световна война ОСВОБОЖДАВА България (текста под снимката)...
Нека къпането в либерастки сълзи започне СЕГА!
Къде е снимката ?

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12903 -: Декември 16, 2023, 17:01:25 »
Ти сега в знак на благодарност, че съм ти обяснила това, ми обясни манталитета на жълтокресливите, защото ти е много близък политически, които преди 10 години висяха по улиците срещу КОЙ, а сега стоят зад гърба му и го поошряват. Аз освен с бустерите и психотронно оръжие иначе не мога да си го обясня.
Кайли, аз имам своите убеждения и възгледи, различни от тези на повечето пишещи тук дами и господа. Но нямам нищо общо с пасмината, налазила НС и МС. Никога не съм била слуга на конюнктура, винаги съм отстоявала лично мнение, каквото и да ми струва и имам чуваство за себеуважение. Мнението си за Кирчо и Ко съм изразявала не веднъж. И за себе си съм избрала да не гласувам на никакви избори. Няма как да гласувам за БСП, или Възраждане. И тъй като в България, ссмм, нормална, без кавички дясна партия, или коалиция няма, в обозримо бъдеще няма и да гласувам, дори с отвращение. А що се отнася до моята кухня, то тази част от дома ни, отношение към убежденията ми няма. Бъди здрава.
« Последна редакция: Декември 16, 2023, 17:07:49 от Zdravka »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8895
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12905 -: Декември 16, 2023, 17:19:23 »
По-интересно е дали Волгин ще го качи някъде да го чуем и къде?
Никъде. От ПИК са го искали, но на Волгин Програмният съвет на БНР му е забранил да го предоставя, защото интервюто било интелектуална собственост на БНР.
И тия всичките ги хрантутим с данъците си.
И г-жа Соня Момчилова го поиска в ефир преди малко. Волгин отказа, позовавайки се на изричната забрана. Надявам се все пак да изтече в мрежата по неведоми пътища.
По принцип не интервюиращият журналист, а тонрежисьорът или тоноператорът записват звука, но щом на Волгин му е забранено, значи той има копие от записа. Ако е така, вероятно са го заплашили с уволнение, ако му придаде гласност. Сигурно са заплашили и тоноператора или тонрежисьора със същото. Ако уволнят Волгин дори без да е дал файла някому, ще може с без страх да го публикува.

Но забраненият плод е най-сладък!!! Така че фашагите всъщност рабтят срещу себе си с тази цензура. Интересно дали сами го разбират.

Вече се видя, че всяко желание на Шопара се изпълнява незабавно, дори ако поиска скъсване на дипломатическите отношения с Русия...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12906 -: Декември 16, 2023, 17:39:03 »
Но забраненият плод е най-сладък!!! Така че фашагите всъщност рабтят срещу себе си с тази цензура. Интересно дали сами го разбират.
Щото са тъпи фашаги. Такава реклама му направиха на интервюто, на Волгин и на Митрофанова, каквато и най-добрият рекламист не може да направи. Сега всички ще искат да го чуят. А на тлъстият безмозъчник и без това ниският му рейтинг замина в Марианската падина. И без това никой не може да го   понася. Никой, даже тези, които го ползват.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12907 -: Декември 16, 2023, 18:14:59 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12908 -: Декември 16, 2023, 18:17:19 »


Понеже мярнах лицето Весела Чернева изтъпанено на челото на в-к "Труп", една новина с изтекла давност:

Quote (selected)
"Получихме тревожната информация, че след оказан натиск от чуждо посолство прокуратурата е спряла досъдебното производство срещу Весела Чернева", обяви в декларация от името на "Възраждане" депутатът Ангел Георгиев.
...
Сега досъдебното производство било прекратено "след приложен натиск от чуждо посолство с мощно влияние у нас, говорим за друго, а не за американското посолство", добави депутатът. "Българската държавност за пореден път е поругана, имаме поредното вмешателство. Нямаме имунна система срещу външно влияние", заключи Георгиев. И припомни разговора на лидерите на ПП от добилия публичност запис за начина, по който се назначават шефовете на службите след съгласуване с посолството или с посолствата.
https://dnes.dir.bg/politika/vazrazhdane-spryano-e-razsledvaneto-na-vesela-cherneva-za-tech-na-informatsiya-kam-skopie

Та към споменаващите "Народен Съд 2.0" (отново) - ми не, няма да е баш сссъд.
*********   ✹    *********


Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12910 -: Декември 16, 2023, 18:36:53 »
За Пеевски:
Гледай Честно казано - 14.12.2023 Част 2 - Красимир Манов - енергиен експерт
https://eurocom.bg/show/chestno-kazano/19277
От 09:10мин.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12911 -: Декември 16, 2023, 19:05:16 »
В политиката пускат само зависими, за това е безсмислено да се ходи на избори, някои от тях се мислят за независими, докато не им покажат дебелия край на тоягата.  ;)
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12912 -: Декември 16, 2023, 19:10:47 »
Министерството на културата е разпоредило на 14 декември незабавно да спре демонтирането на фигури от Паметника на Съветската армия.







а флексажиите си фллексят.....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8895
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12913 -: Декември 16, 2023, 19:36:06 »
В политиката пускат само зависими, за това е безсмислено да се ходи на избори, някои от тях се мислят за независими, докато не им покажат дебелия край на тоягата.  ;)
ПосолствоТО ти благодари за пропагандата на начина да ги оставим да си разиграват коня, както си искат.
Не мога да разбера как умен човек не разбира простата истина, че и един да гласува, изборите са законни!
С тази пропаганда на негласуването "полковник" Марков ще докара нещата дотам само купени да гласуват.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12914 -: Декември 16, 2023, 19:50:23 »
Не ми е повлиял полк. Марков, отдавна сам стигнах до това заключение, дълго време бях само скептик и гласувах, даже тук съм пускал скрийншот на гласа си, но вече съм убеден, с избори нищо не се променя, иначе нямаше да ни пускат на избори.

Трябва да се промени мисленето на хората, а никой не се бори за това, в голямата си част българите са потенциално корумпирани, защото са безбожници, за това най-много допринесе комунистическата атеистична власт, без вяра в Бога, не си добър човек и не заслужаваш по-добър живот. Колко българи познаваш, които се възмущават от бандитите!? Един, двама...?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12915 -: Декември 16, 2023, 19:53:42 »
Quote (selected)
За Пеевски:
Гледай Честно казано - 14.12.2023 Част 2 - Красимир Манов - енергиен експерт
Йеееааааа!
Този Манов не го знам, но по информираност ми прилича на един стар познайник от СЕГА - Мамута.
Като пък гледам името и ника....току виж...съм го фиксирал!
Баси кви неща изтърси, та чак на Любица и спря часовника.
 :i_laughing:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12916 -: Декември 16, 2023, 19:55:57 »
Генералният директор на БНР: Интервюто с руския посланик е отпаднало заради несъответствие с журналистическите стандарти

"Кой" определя "журналистическите стандарти"! Кой инсталира бай Кой на власт - протестите от 2020 г., юмрукът на Президента, отровното трио Бабикян, Хаджигенов, Минеков къде се загуби, нали говореха че баце и дебелия са еманацията на корупцията. Тогава ви предупреждавах, но бях набеден за гербар, кои са сега гербарите!?   :too_funny-1052:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12917 -: Декември 16, 2023, 20:19:46 »
Quote (selected)
Кенет Мертен: Късметлии сме да имаме България за свой съюзник и партньор
https://epicenter.bg/article/Kenet-Merten--Kasmetlii-sme-da-imame-Balgariya-za-svoy-sayuznik-i-partnyor/335485/2/0
Има си хас да не сте късметлии!
С такива приятели врагове не ни трябват.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12918 -: Декември 16, 2023, 20:26:42 »
Има си хас да не сте късметлии!

Няма никакъв късмет, американците много се потрудиха да инсталират в България компрадорска политическа класа, много милиарди платиха на местната пета колона, но както е казал патриота, няма такава тояга, която да избите русофилството от главата на българина.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12919 -: Декември 16, 2023, 20:28:28 »
Трябва да се промени мисленето на хората, а никой не се бори за това
Това разбира се не е вярно. Посолството бавно и методично го направи. И възпита 1-2 поколения измет с високи претенции и нула знания, както и успя да превъзпита някои от по-старите поколения.
Случващото се днес в тълпата жълтопаветници е живо доказателство как общество се възпитава, превъзпитава и с него може да се прави всичко до степен пълно затъпяване и абсолютна липса на логика.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12921 -: Декември 16, 2023, 20:45:43 »
Quote (selected)
Георги Марков:
1. Цензурата в България след 45 години комунизъм падна на 15 декември 1989. Хиляди софиянци обградихме БНТ. Заплашихме, че ще нахлуем вътре, ако не излъчат грандиозния митинг предната вечер пред парламента, с който свалихме чл. 1.
Успяхме! Митингът бе излъчен и България разбра, че се разделяме с комунизма.
2. По ирония на съдбата пак на 15 декември, но 2023 г. цензурата бе върната официално, щом депутат и лидер на партия спира предавания по Националното радио, и то публично, с чувство на гордост.
https://pogled.info/bulgarski/georgi-markov-tsenzurata-se-varna-ofitsialno-shtom-liderat-na-dps-sprya-predavane-po-bnr.163869

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8895
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12922 -: Декември 16, 2023, 20:52:50 »
Не ми е повлиял полк. Марков, отдавна сам стигнах до това заключение, дълго време бях само скептик и гласувах, даже тук съм пускал скрийншот на гласа си, но вече съм убеден, с избори нищо не се променя, иначе нямаше да ни пускат на избори.
Пускат ни, защото са сигурни, че няма достатъчно гласуващи за партии-противнички на сегашната власт, но има достатъчно негласуващи.
Quote (selected)
Трябва да се промени мисленето на хората, а никой не се бори за това, в голямата си част българите са потенциално корумпирани, защото са безбожници, за това най-много допринесе комунистическата атеистична власт, без вяра в Бога, не си добър човек и не заслужаваш по-добър живот.
Мен ме е възпитала точно атеистичната власт на БКП, както и атеистичното ми семейство, разбира се. Учителите си по история и "Основи на комунизма" ще помня и ще съм им признателен цял живот. Сигурен съм, че в този форум има и други като мен. Значи не сме добри хора и не заслужаваме по-добър живот, а?

Тук има цяла тема за религията и атеизма, но няма смисъл да се спори по тези теми, защото никой няма да си промени възгледите. По тези въпроси трябва да има взаимно уважение между религиозните и атеистите (безбожниците).

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12923 -: Декември 16, 2023, 20:58:24 »
Quote (selected)
Льо Пен вече води на Макрон с 30 на 18%, това е супер новина от вчера.
Моля френскочетящите, има ли някакви подробности!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12924 -: Декември 16, 2023, 20:59:53 »

Трябва да се промени мисленето на хората, а никой не се бори за това,

Ииии , като цъфнат едни ангелчета в политиката , ум да ти зайде   O:-)

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12925 -: Декември 16, 2023, 21:03:08 »
Разбирам, че БНР са забранили разпространяването на интервюто по който и да е информационен канал. Ясно е, че Волгин ще се подчини на такова разпореждане. Ама някак си не мога да повярвам, че Митрофанова предвидливо не е чопнала едно копие. Ако е така, то  тогава ще стане ясно, че нивото на руските служби яко е паднало...

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12926 -: Декември 16, 2023, 21:14:35 »
Quote (selected)
За Пеевски:
Гледай Честно казано - 14.12.2023 Част 2 - Красимир Манов - енергиен експерт
Йеееааааа!
Този Манов не го знам, но по информираност ми прилича на един стар познайник от СЕГА - Мамута.
Като пък гледам името и ника....току виж...съм го фиксирал!
Баси кви неща изтърси, та чак на Любица и спря часовника.
 :i_laughing:
Старият ми ник в ''Сега'' е ''hawk''.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12927 -: Декември 16, 2023, 21:34:23 »
Аз не знам какво толкова се тръшкат всички, като че това интервю е златна антика отпреди 5000 години. Митрофанова просто ще даде ново интервю и готово. И нищо не съм срещала за Льо Пен.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8895
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12928 -: Декември 16, 2023, 21:48:28 »
50-минутно интервю на Мартин Карбовски с Иван Таков (снимано дни преди да започне демонтажът на Паметника на Съветската армия):

https://www.youtube.com/watch?v=N7eG2rGOwGM

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12929 -: Декември 16, 2023, 21:58:26 »
Аз не знам какво толкова се тръшкат всички, като че това интервю е златна антика отпреди 5000 години. Митрофанова просто ще даде ново интервю и готово. И нищо не съм срещала за Льо Пен.
Не разбира се,не е златна антика,но защо да не чуем в един и същи ден интервютата на посланиците и на Русия и на САЩ?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12930 -: Декември 16, 2023, 22:06:50 »
Щото в един и същи ден трябваше да чуем руската и украинската посланички, ама украинската се оказа просто проста фльорца по пеньоар и затова направиха джумбуза да покрият срама на укрите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12931 -: Декември 16, 2023, 22:09:25 »
Quote (selected)
Льо Пен вече води на Макрон с 30 на 18%, това е супер новина от вчера.
Моля френскочетящите, има ли някакви подробности!

Това е без значение. Макрон има втори мандат. Аз намерих нещо друго за следващите президентски избори

Présidentielle 2027 : Un sondage voit Marine Le Pen à plus de 30 % au premier tour, loin devant Edouard Philippe
https://www.20minutes.fr/politique/4060174-20231031-presidentielle-2027-sondage-voit-marine-pen-plus-30-premier-tour-loin-devant-edouard-philippe

Нея сега ще я гонят по европейски, заради някакви незаконни ? назначения / плащания в ЕП. Фон дер Лайен стана шефка по препоръка на Макрон, след като онзи баварец пропадна. "Винаги е хубаво някой/я да ти дължи една услуга"- _   стара сицилианска поговорка :giggie:





Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8895
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12932 -: Декември 16, 2023, 22:11:02 »
36-минутно интервю на Илиана Беновска с Костадин Костадинов по въпроса за разрязването на Паметника на Съветската армия и борбата против възродения фашизъм:

https://www.youtube.com/watch?v=6JgVrOPvj_U

(Поради изключителната важност на темата за всички ни давам интервюто тук, а не в темата за "Възраждане".)
« Последна редакция: Декември 16, 2023, 22:20:20 от lucho »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12933 -: Декември 16, 2023, 22:21:37 »
Ако Ваня Григорова беше станала кмет, паметника нямаше да го режат, махни го тоя нарцис от тая тема.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8895
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12934 -: Декември 16, 2023, 22:36:57 »
Вяра Тодева преспокойно пак щеше да си го нареже и Ваня Григорова нищо нямаше да може да ѝ направи...

Другата седмица в НС ще гласуват 60 милиарда за 2 нови американски блока в АЕЦ Козлодуй. 60 милиарда!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12935 -: Декември 16, 2023, 22:57:50 »
Бе ти не бутай тоя нарцис тук.
Два пъти май гласувам за него, следващия се връщам на Слави, освен ако Радев не направи нещо. И ако още я има България, щото както е тръгнало, ще я оглозгат до Баба Марта.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12936 -: Декември 16, 2023, 23:58:13 »
ОТВОРЕНО ПИСМО ДО Д-Р АХМЕД ДОГАН

ПОЧЕТЕН ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ДПС

от проф. доктор на психологическите науки Людмил Георгиев
https://afera.bg/%d0%be%d1%82%d0%b2%d0%be%d1%80%d0%b5%d0%bd%d0%be-%d0%bf%d0%b8%d1%81%d0%bc%d0%be-%d0%b4%d0%be-%d0%b4-%d1%80-%d0%b0%d1%85%d0%bc%d0%b5%d0%b4-%d0%b4%d0%be%d0%b3%d0%b0%d0%bd-%d0%bf%d0%be%d1%87%d0%b5%d1%82/

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8895
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #12937 -: Декември 17, 2023, 09:47:36 »
Бе ти не бутай тоя нарцис тук.
Два пъти май гласувам за него, следващия се връщам на Слави, освен ако Радев не направи нещо. И ако още я има България, щото както е тръгнало, ще я оглозгат до Баба Марта.
Предполагам, че не си забравила, че Станислав Трифонов и Румен Радев са за NAziTO.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23789
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12938 -: Декември 17, 2023, 09:55:31 »
Че какво му е на НАТО-то.
Една демилитаризирана организация.
Вече.
Лае, но няма зъби да хапе.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12939 -: Декември 17, 2023, 10:06:47 »
Ако ви пречат паметниците, азбуката или празниците в една държава, най-вероятно се намирате на
Чужда Територия !
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12940 -: Декември 17, 2023, 11:21:25 »
АНКЕТИ
Допада ли ви коледната украса в София?

ДА 5.29% / 146
НЕ 94.71% / 2614
-----------------
Почти като рейтинга на парламента дето пуйчи нова конституция!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12941 -: Декември 17, 2023, 17:18:32 »
Една отрязана ръка с автомат „Шпагин”. Ръката на съветския войник, спасил Европа от
нацизма. Българските неонацисти екзалтирано аплодират. Чакам аплодисментите, когато флексът нареже детенцето в ръцете на българската майка.

По нощите флексът реже историята, изкуството и паметта.

Парче по парче. През 1923 г. българските фашисти отрязват дясната ръка на Александър Стамболийски и го бият с нея. После режат Стамболийски парче по парче. Накрая го обезглавяват. Вестниците пищят възторжено.

През 1967 г. боливийските фашисти под ръководството на офицери от ЦРУ убиват Че Гевара. И му отрязват ръцете.

През 1973-та чилийските фашисти, подкрепяни от ЦРУ, премазаха ръцете на Виктор Хара. И го разстреляха.

Германските нацисти започнаха с изгарянето на книги. После изгаряха хора. Укронацистите започнаха с изгарянето на хора – изгориха живи 50 души в Одеса и квичаха щастливо в своите фейсбуци. Българските неонацисти 34 години воюват с паметниците на антифашистите. В тъмна доба режат с флекс Паметника на Съветската армия. Щото са евроатлантици. И квичат щастливо в своите фейсбуци. Бездарието е фашизъм. Фашизмът е престъпление.

Евро-атлантическите ценности повеляват българският народ да бъде безпаметен, безисторичен, безроден, безграмотен, безличен, безмозъчен, безсловесен – едно идиототърпимо добиче, което лесно се води и кара.

Фашистки бяс!

  Фашистка мерзост!

      Фашистки ценности!

Велислава Дърева
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12942 -: Декември 17, 2023, 17:52:14 »
Бездарието
"Талантът -
това е Мамаев Курган!
Бездарието е фашизъм!"

Тукашната шпиц-, пардон - да актуализираме, флекскоманда самоотвержено се постара да буквализира метафората на Левчев.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12943 -: Декември 17, 2023, 18:02:55 »
Из (не)фашизма преди 9.9.1944 г.*
------------------
На 30 септември 941 г. на заседание на Министерския съвет министърът на вътрешните работи  Габровски докладва, че в Драма избухнал „нещо като бунт на местното население заeдно с придошли отвън гърци, всички въоръжени...“  и нападнали местното българско управление. Шест стражари били убити, други ранени и т.н.
На 2 октомври, пак на заседание на МС Габровски отново докладва: „След  потушаването на бунта местните власти - полицията и войската - издирвали съучасниците и укривателите и ги отстранявали. Досега според сведенията на МВР били ликвидирани около 1600 души.“
 При тези думи, министър Горанов (министър на железниците, пощите и телеграфите) казал:
- Много, това е много!
На което министър Божилов (министър на финансите) се обадил:
- Така трябва да се действа!
------------------------------
: На 24 юни 1941 г. Министерският съвет взема решение на евреите да се конфискуват радиоапаратите и домашните телефони.
Интересното е, че това става два дни след сблъсъка на Германия със СССР, а не например с франция, Англия и т.н.
Решението може би е взето под натиск на немците?
 Предполагам, че отчитайки русофилските настроения в България, евреите могат да станат инициатори на антихитлериска и антиправителствени действия.
Причината е: "Между евреите се чувства особено настроение, което те скриват. Очевидно те желаят победата на Русия".
------------------------------
22 юни 1944 г. "Пропуснал съм да отбележа за експлозията, която преди няколко дни стана на бул. "Ботев" при "Ренесанс" на една германска кола, натоварена със снаряди, поради някаква вътрешна причина на автомобила, експлодира. Всички снаряди се възпламениха. Шофьорът и придружаващия го войник са се спасили с бягство. Много случайно минаващи хора са ранени, има и убити. Насреща зданията и дюкяните са силно пострадали. Има и в тях убити. Аз ходих и видях опустошенията. Вярна е, че са много големи. Немският военен началник тук съобщи по радиото за тоя случай със съжаление. Обеща, че ще бъдат обезщетени всички пострадали".
--------------------------
*Дневник на правосъдния министър в правителствата на Георги Кьосеиванов и Богдан Филов
Автор: Васил Митаков

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12944 -: Декември 17, 2023, 18:12:56 »
И още нещо от дневника на Митаков:
Quote (selected)
7 август 1941 г. , "Ройтер", Сър Робърт Антъни Идън - министър на външните работи на Великобритания:
"... В Близкия Изток има друга една страна, за която трябва да се говори по съвсем друг начин: България. България се възползва от случая, чрез лесното нападение на Италия и Германия срещу Гърция и Югославия, да вземе голяма част от гръцката и югославска територия. С това тя се показа враждебно настроена спрямо балканските си съседи и унищожи цялото схващане за балканско единство. Тя може да бъде сигурна, че териториите, които е придобила, не ще бъдат от полза. Нейната постъпка няма да бъде забравена нито от нас, нито от нашите съюзници, когато дойде денят за уреждане на сметките" (ръкопляскания).


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23789
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12946 -: Декември 18, 2023, 18:35:17 »
Quote (selected)
Ирена Анастасова: Тагарев отказа почит за застреляните ястребинчета – свидетели сме на пълзящи прояви, водещи към фашизъм
...
На въпроса на народния представител от БСП защо отказва, Тодор Тагарев отговорил: „Защото е спорна дата”.
https://glasove.com/novini/irena-anastasova-tagarev-otkaza-pochit-za-zastrelyanite-yastrebincheta-svideteli-sme-na-palzyashti-proyavi-vodeshti-kam-fashizam
Спор няма, само да се разберем ваше "добро" или наше. :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12947 -: Декември 18, 2023, 20:03:58 »
В ПИК върви интервюто на Митрофанова.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.


Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12949 -: Декември 18, 2023, 20:46:26 »
Пеевски и Цонев от ДПС се сбиха с депутати от "Възраждане"
Не съм гледала картинката грозна. Слушах Костадинов днес по обяд по ''Хоризонт''. Не трябва да говори в национален ефир това момче, когато е така превъзбудено. Звучи зле.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12950 -: Декември 18, 2023, 20:51:39 »
В ПИК върви интервюто на Митрофанова.
Ми както и предложих, що не вземат да завторят интервюто, ни е умрела Митрофанова, Господ здраве да й дава, ни интервюто е на 5 000 години да не може да се завтори.
Пик и оня другия почнаха в последните години да се изявяват като най-актуалните медии у нас, правете сметка на какво дередже са другите.
Отивам из фейса да послушам квич.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12951 -: Декември 18, 2023, 20:56:27 »
Zeitgeist, благодаря за линка. Рядко чета ПИК и то ако някой ми обърне внимание за нещо конкретно. Що се отнася до казаното от г-жа Митрфанова, тя е задължена от спецификата на своя пост да се вмества в строги рамки . Въпреки това си струваше четенето. И това между редовете. Остава г-н Недялков да влезе в украинското посолство за да интервюира г-жа Илащук. Ако се случи, да ме подсети някой тук да погледна ПИК.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12952 -: Декември 18, 2023, 20:59:41 »
Слушах Костадинов днес по обяд по ''Хоризонт''. Не трябва да говори в национален ефир това момче, когато е така превъзбудено. Звучи зле.
В какъв смисъл "зле"? Излъга?

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12953 -: Декември 18, 2023, 21:05:22 »
Не съм писала, че е излъгал. Но не звучи добре да наричаш ръководителите на ДПС в парламента  и в общините башибозуци. При това да повториш думата поне десет пъти. Каквото и да се е случило, говориш по националното радио, а не в кръчмата. И олекваш с тези думи.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12954 -: Декември 18, 2023, 21:08:25 »
За интервюто - нали не го бъркате с онова на Волгин!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12955 -: Декември 18, 2023, 21:09:50 »
Не.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12956 -: Декември 18, 2023, 21:11:16 »
Не съм писала, че е излъгал. Но не звучи добре да наричаш ръководителите на ДПС в парламента  и в общините башибозуци. При това да повториш думата поне десет пъти. Каквото и да се е случило, говориш по националното радио, а не в кръчмата. И олекваш с тези думи.

ъхъ.

виновен е не башибузука, че беснее и налита на бой в парламента, и че променя правилници и правила, съществували стотина години.

виновен е този, който констатира факта, че това са башибузуци.

гот.


после не се чуди що е такова отношението към твоя подход към фактите.

иначе да наречеш пасмината около вече тъй любимия ви КОЙ Е бесни глави си е попадение....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12957 -: Декември 18, 2023, 21:17:46 »
Що го измъчват този човечец, вместо да го пуснат да си гледа 3-4 кокошки в някой курник?

https://glasove.com/novini/premierat-igra-voleybol-s-uchenitsi-i-prizova-deputatite-da-mislyat-za-lichniya-primer
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12958 -: Декември 18, 2023, 21:18:50 »
Zeitgeist, благодаря за линка. Рядко чета ПИК и то ако някой ми обърне внимание за нещо конкретно
Всичко преглеждам - от ПИК до "Дневник", чета подробно по преценка, повръщам и чета - "Флагман" примерно или форума на "Дневник" - чета и възприемам по същество много бързо - професионално ми е. Това, което избягвам, е Портал "Култура", "Площад "Славейков" - немам нерви за такава кОлтура и площадност, пак ми е професионално. Руските медии - отделно, поне 5 преглеждам. В момента има такова върховно  деформиране на истината в медиите, че освен необходимостта да се добереш до нея, чисто научно любопитство ме гони докъде може да се стигне. Като четааа, съжалявам да го кажа, уви, но започвам да си обяснявам спонтанната разправа с някои газетари след 9 септември. Компрадорските медии носят точно толкова отговорност и вина, колкото компрадорските политици. Неофашистките точно колкото някога фашистките.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12959 -: Декември 18, 2023, 21:22:56 »
Не разполагам с толкова време за четене, за съжаление. А ''Площад Славейков'' не си струва, съгласна съм.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...