Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 04:14:27

Автор Тема: Сирия  (Прочетена 46750 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Сирия
« Отговор #120 -: Октомври 12, 2019, 17:37:24 »
Е, стига де, като махнем дядовците, зелевата каша и войната, която винаги ще носим в сърдцата си, какво остава от нас???
:D

Ами, май, много малко ... :t0328:
А, тук вече не знам, всеки отговаря за себе си.  :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #121 -: Октомври 12, 2019, 18:26:15 »
Оф топик

Уф! 66, нямам опция да ти прикача снимките - нито тук, нито пък има такава на пощата ти. Тук ми дава, че ми е много голям файла
« Последна редакция: Октомври 12, 2019, 18:28:18 от Асол »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #122 -: Октомври 12, 2019, 18:54:20 »
Но как, как да превъзмогнеш миналото, като в съзнанието ти докато има зелева каша, тая война няма да е свършила...тия неща са си верно генетични дет вика асол...
Аз нямам намерение да превъзмогвам миналото. То на мен не ми пречи, та да го превъзмогвам. Но опитите да се затрие ме карат да се замисля защо се прави това. В тукашните наши краища децата са твърдо убедени, че Канада еднолично е спечелила някаква там втора световна война, която кой знае защо е световна, след като сме я изяли като картофки със сирене. Децата, на които преподавах навремето в неделното школо в Пловдив имаха много бегла, да не река никаква представа, що е то Холокост и какво точно е отношението му към еврейската диаспора. Дядовците и бабите им, които го бяха преживели на собствен гръб, мълчаха, вероятно убедени да го превъзмогнат. Американските баби и дядовци също са го превъзмогнали мълчешком, инак там нямаше да има "антифа".

Зелевата каша е материална подпорка за помненето. Има и други. Една кутия ордени всякакви, на различни хора от фамилията. Поради локална специфика се лъскат два пъти годишно - веднъж на 9-ти май и веднъж на 11 ноември. Молитвата ми е да не се добавят, ама на, на практика през поколение, че и по-често някой слага по нещо. Да се надяваме, че вие сте прави и превъзмогването е по-добрият път към мира на планетата. Ама надали.

Поживей три месеца е Ълстър и ще видиш как силната родова памет и отрицанието на превъзмогването държат провинцията в почти гражданска война по-голямата част от последните стотина години.
Отиди на един Оранжев марш или на някое събитие на ИРА.
Виж кво са Стените на мира, които отделят протестанти от католици и не са много по-различни концептуално и структурно от Берлинската...
И доста подобни. Се символи на никой не е забравен, нищо не е забравено.
През 2019.

И тогава можем да продължим за раните, паметта, прошката и пътя напред.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #123 -: Октомври 12, 2019, 19:36:05 »
Quote (selected)
И тогава можем да продължим за раните, паметта, прошката и пътя напред.
Светът се готви за страшна война. Всеки точи секири и топори кой как знае и свари и гледа лошо.
Само наш сержант говори за любофф. :t0328:

Държавицата, тема на тая тема преди две петилетки си беше нормална страна.
После и се случи любофф и сега е пълен бардак. Добре че се завъртяха руснаците да разкарат малко от малко любовчиите.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #124 -: Октомври 12, 2019, 19:40:42 »
Кой го е казал това за "немодерно, несъществено и нямащо отношение"? Аз не отричам правото да се гордеем законно с роднините си. Спорим дали е хубаво да ги дърпаме на помощ, вместо да се постараем да се справим сами. Дали е хубаво да се кичим с техните лаври, за които нямаме нула заслуга.

А за "фалшивото съчувствие", и през ум не ми минава да дарявам някого със съчувствие или съжаление за неща, които го отличават от мен. Как да го онагледя, като в песента на Боб Дилан - To Ramona, да кажем:
 
"That you're better than no one
And no one is better than you
If you really believe that
You know you have
Nothing to win and nothing to lose" 

Малий, отново се измъкваш като змиорка:

:D

А не като, например, зарган:

:clap-3332:
« Последна редакция: Октомври 12, 2019, 19:54:02 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #125 -: Октомври 12, 2019, 19:41:42 »
И тогава можем да продължим за раните, паметта, прошката и пътя напред.

в цялата тази филипика на мен нещо прошката ми се губи. няма я. няма я, бе. де е? и това важи за целия запад. няма я прошката. навремето е имало индулгенции, сега и тях ги няма. и липсата на прошка продължава насилието.

а като контрапункт можеш да погледнеш мамковината. ако беше като ърлстър нямаше да е останал тук нито един турчин след руско-турската.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #126 -: Октомври 12, 2019, 19:47:54 »
Частично да подкрепя Сержанта.
Втората Световна са я започнали хора от поколения имащи не препредадени, а лични спомени от Първата.
Сегашното положение, на мен лично ми прилича на ситуацията преди Първата. Някакво значително и реално човешко развитие, довело до общо усещане за очаквана война, като не се знае дали ще започне утре или след много години...

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #127 -: Октомври 12, 2019, 19:55:16 »
Quote (selected)
Държавицата, тема на тая тема преди две петилетки си беше нормална страна.
После и се случи любофф и сега е пълен бардак. Добре че се завъртяха руснаците да разкарат малко от малко любовчиите.
И това в значителна степен е така.  Въпросът е дали и кога мечката ще заиграе из повечето страни.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #128 -: Октомври 12, 2019, 20:06:13 »
Много неща се изприказваха тук по повод на войните и народната памет.

Няма лошо!!!

Но не е ли вече време да се върнем на основната тема – темата за Сирия, и единственият въпрос, който аз зададох по повод на нечии разсъждения, чути по радиото, но предизвикващи у мен сериозни размисли:

Quote (selected)
Дали Ердоган само блъфира с идеята си за "буферна хуманитарна зона" или идеята му е да попречи по всякакъв начин за създаване на независим и свободен Кюрдистан?

:m1708:
« Последна редакция: Октомври 12, 2019, 20:22:45 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #129 -: Октомври 12, 2019, 20:18:51 »
Quote (selected)
И доста подобни. Се символи на никой не е забравен, нищо не е забравено.
През 2019.

Ами то е абсолютно същото и в Испания, която ни я дават за пример  за помирение. Няма такива филми  в цяла Европа. И колкото и да се струва невероятно за повечето Великобългари, България съвсем не е единствената страна, която граничи само със себе си. В цяла Юропа си е така..и без значение днешните стандартизирани евросолидаризани бълвочи, само една справка в уикито за бивше величие е в състояние да направи куп проблеми. Аз това съм казвала много пъти, ако и нЕкои да мислят, че миналото нема значение, щото всички живеем в друго време. Нищо подобно - нищо не се е променило, а всякакви модерни методи за пренаписване на миналото раждат единствено и само чудовища. Винаги ми е било странно, как любителите на светлото "бъдеще" следват политиката на глупавия щраус*

* Щраусите не са чак толкова глупави. Пред реална опасност, все пак наистина не се дупят.. :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #130 -: Октомври 12, 2019, 20:27:46 »
* Щраусите не са чак толкова глупави. Пред реална опасност, все пак наистина не се дупят..
Даже и по повод на нов, възроден Кюрдистан!!! :bravo-1290:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #131 -: Октомври 12, 2019, 20:29:41 »
РДуан е ясен, естествено, че се стреми да  не позволи създаването на Кюрдистан, щото това ще е началото на истинските проблеми на Турция - все едно нож опрян постоянно в слабините му.
По ми е интересно т.н. велики сили що си траят. Какви ползи имат от това, че кюрдите ще ядят хурката. Айде да речем Путин печели нещо - отказаха му, наказва ги. Макар че по този начин продължава войната в Сирия, в което не виждам никакъв интерес. Ама то аз се счупих да повтарям, че Путин е слаба ракия, та айде - отдавам го на това.
Ами Дончо?
Той зачеркна всякакви принципи с този си нъмбър да се прай на загрижен за бившите си приятелчета, чрез закани за санкции и други вербални диарии, като и на децата е ясно, че само дига пушилка.
Не виждам какво печели.
И пак се връщам на един от предните си постове. Турция се очертава най голямата сила в близкия изток и ЮИ Европа и може да прави каквото си иска. Трябва да обнаглее съвсем, че да и скръцнат истински със зъби я руснаците, я краварите.
И като се връщам към този си пост си мисля - дали ние, булгаристан, ако ни нагъзят по неккъф начин, сме сред тези неща, които биха били приети като обнагляване на РДуан?
Ноо ми се иска да сме, ама...
Европа ли? Тя, горката, е по зле и от нас. Айде, ако още веднъж ни организират едно баташко клане, може и да трепне руското сърце, макар че толкова го наплюхме, но ако олаби този резак 3 млн. бежанци към Европа, никой няма да мигне за тях. На нас ще ни остане само минаването.
Кво, не ли?
« Последна редакция: Октомври 12, 2019, 20:33:01 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #132 -: Октомври 12, 2019, 20:29:54 »
* Щраусите не са чак толкова глупави. Пред реална опасност, все пак наистина не се дупят..
Даже и по повод на Кюрдистан!!! :bravo-1290:

Това си признавам, че не го сфанАх...

Quote (selected)
Ноо ми се иска да сме, ама...
Няма "ама" - нас са ни платили два пъти - с кръв в Руско-турската освободителна война и с жълтици (които и до ден днешен не сме си върнали) -  с прослуватата ни независимост. И двете датички се водят национални празници. И двете - подарък. То даже и Съединението и оставането ни на картата след авантюрата през ВСВ са пак армагани. Ама аре да не дразним европейските ушета на автентичните родни цървули. Гусин Белокровский е живял, жив е и ще бъде жив! Алеко (и не само той) е гениален. Изобщо почти цялата  българска литература се явява непреодолимо бедствие за новите Велки българи...матира ги още като почнат чаршафите си :smokin:
« Последна редакция: Октомври 12, 2019, 20:38:34 от Асол »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #133 -: Октомври 12, 2019, 20:34:36 »
Мъ ти винаги ли сфащаш Жижи?
Блазе ти!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #134 -: Октомври 12, 2019, 20:46:28 »
Quote (selected)
матира ги още като почнат чаршафите си
Матира ги тя, ама един по един започнаха да бутат в миманса гросмайсторите. Няма да го доживея може би, но току виж след 20-30 години се окажем без класика.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #135 -: Октомври 12, 2019, 20:52:58 »
Quote (selected)
но току виж след 20-30 години се окажем без класика.

Тва е доста трудно за изпълнение дори и от поклонниците на "историческата личност" граф Монте Кристо. А е трудно, щото все пак за последните поне стотина година трябва да имаш и някакви книжа, автори и упражнения на ВИШОТО образования върху тях..дори и на хартиен носител в държавния архив трябва се понамирва нещичко.Издирването на  защитата на "докторска" степен на Боко не върши работа...нея може да я дадем за упражнение на канал crime&investigation :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #136 -: Октомври 12, 2019, 21:00:19 »
Европа ли? Тя, горката, е по зле и от нас. Айде, ако още веднъж ни организират едно баташко клане, може и да трепне руското сърце, макар че толкова го наплюхме, но ако олаби този резак 3 млн. бежанци към Европа, никой няма да мигне за тях.

На нас ще ни остане само минаването.
:t2626:

И ОСТАВАНЕТО, поне ф некви граници.  :nuts:

Но такиви, квито тоз път ше ни ги оразмерят като на девица по време на първата брачна нощ ... :b0756:
« Последна редакция: Октомври 12, 2019, 21:03:15 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #137 -: Октомври 12, 2019, 21:09:39 »
Мъ ти винаги ли сфащаш Жижи?
Блазе ти!
:P :m0955: :P

 

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #138 -: Октомври 12, 2019, 21:17:47 »
 :bubblegum:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #139 -: Октомври 12, 2019, 21:22:04 »
Издирването на  защитата на "докторска" степен на Боко не върши работа...
нея може да я дадем за упражнение на канал crime&investigation 
:way_to_go-1308: :b0230::way_to_go-1308:
« Последна редакция: Октомври 12, 2019, 21:24:13 от Джиджи »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #140 -: Октомври 12, 2019, 21:28:41 »
Малий, отново се измъкваш като змиорка:

Поезията там ти създава това усещане, Джидж. Иначе даже, както обикновено, съм се постарала да се изразя максимално опростено, даже схематично, "така че и най-простият да ме разбере какво искам да кажа" - израз на Захари Стоянов.
Но ще опитам още по-ясно, с пример - Който и да е дядото на Анонимния, неуважението ми в този форум е към Анонимния, не към дядо му, така че е безсмислено да го вади като коз.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #141 -: Октомври 12, 2019, 21:32:20 »
Quote (selected)
Да сте ме видели мен да пиша некъде, че мой пра-пра-пра дядо е участвал в събранието на Оборище през 1876 г., което е не по-малко важно от участието в ПСВ или ВСВ?!

Е, не мога да се сдържа да не те питам, какво мислиш, че е ставало на събранието на Оборище през 1876? 

- Бенковски дръпва реч и селяните му подписват апостолските пълномощия. :D

https://youtu.be/DOjZ2rX9pIg?t=19m49s

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #142 -: Октомври 12, 2019, 21:34:14 »
Quote (selected)
"така че и най-простият да ме разбере какво искам да кажа" - израз на Захари Стоянов.

Няма да споря по този въпрос! Захари със сигурност е вътре в кухнята..ама мноо навътре. И мурафетите на мижитурката владее..ах, колко ги владее. Странното е, че си си го избрала за авторитет, ама то викат, че Господ не бил скитач, а събирач... :D

А по отношение на изразеното ти "неуважение" към колегата Анонимен, бих казала, че доста прибързано раздаваш оценки. Възпитаният човек, обикновено се въздържа от крайно мнение, най-вече защото на по-късен етап е възможно да изпадне в доста неловко положение и кръчмарските врътки със сигурност ще направят доста лошо впечатление :smokin:

Апропо, Банши, ти откъде всъщност я учиш "историята"!? Направо съм сащисана от източниците ти на познания и най-вече от самите "познания". Сигурна съм, че по мое време учителите бяха далеч по-взискателни към знанията и източниците на такива на подопечните им...
« Последна редакция: Октомври 12, 2019, 21:41:34 от Асол »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #143 -: Октомври 12, 2019, 21:41:01 »
Няма такава опасност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #144 -: Октомври 12, 2019, 21:42:53 »
За какво не съществува опасност? Съгласна съм, че няма такава да покриеш елементарен тест по българска история, например...

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #145 -: Октомври 12, 2019, 21:44:27 »
За предишния ти последен абзац се отнасяше. :)

Във вашето училище не сте изучавали Захари Стоянов ли или ти специално си била освободена от тези часове?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #146 -: Октомври 12, 2019, 21:47:59 »
Малий, отново се измъкваш като змиорка:

Поезията там ти създава това усещане, Джидж. Иначе даже, както обикновено, съм се постарала да се изразя максимално опростено, даже схематично, "така че и най-простият да ме разбере какво искам да кажа" - израз на Захари Стоянов.
Но ще опитам още по-ясно, с пример - Който и да е дядото на Анонимния, неуважението ми в този форум е към Анонимния, не към дядо му, така че е безсмислено да го вади като коз.
О.К.!!!
Но не ти ли се струва, че езоповщината в сий форум – зададена като must , не започва вече да изкривява в тази си степен нормалните ни човешки отношения!?
« Последна редакция: Октомври 12, 2019, 21:54:34 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #147 -: Октомври 12, 2019, 21:49:01 »
За предишния ти последен абзац се отнасяше. :)

Във вашето училище не сте изучавали Захари Стоянов ли или ти специално си била освободена от тези часове?

За Джендо знам много повече от изучаванато в училище и никак няма да ти хареса. Ама то, щото ..как беше...аааа, да....не трябваше  да вЕрваме на дедовците си, щото те нямали значение. Виж..."знанията" ти от преподаваното ти в училище изобщо няма да ти помогнат..и де що има оцелял архив, също не е в твоя полза :D

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #148 -: Октомври 12, 2019, 21:54:22 »
Quote (selected)
Ама то, щото ..как беше...аааа, да....не трябваше  да вЕрваме на дедовците си, щото те нямали значение.

? Пак се оглеждам зад себе си, с кого всъщност разговаряш. :D
Лека, Асол, не искам да се караме с теб всъщност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #149 -: Октомври 12, 2019, 21:56:59 »
Quote (selected)
с кого всъщност разговаряш
С теб. И на всичкото отгоре съм абсолютно убедена, че съвсем не за първи път чуваш за отношението ми към Захари Стоянов и навиканата му роля за историчар на национално-освободителното ни движение. Направо съм над 100% убедена, че това вече си го чела...не знам колко пъти

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #150 -: Октомври 12, 2019, 22:05:37 »
А на мен ми е интересно какъф офф–топик ше изведе Ной от тази тема – къде и под какво заглавие ше го публикува.   
:hurry_up-932: :b0302:
« Последна редакция: Октомври 12, 2019, 22:16:09 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #151 -: Октомври 12, 2019, 22:37:49 »
Quote (selected)
нас са ни платили два пъти - с кръв в Руско-турската освободителна война и с жълтици (които и до ден днешен не сме си върнали) -  с прослуватата ни независимост
Но, както е известно, низшите души най-силно мразят тогова, комуто са задължени.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #152 -: Октомври 13, 2019, 10:41:02 »
България съвсем не е единствената страна, която граничи само със себе си. В цяла Юропа си е така..

Не в цяла Европа, в цял свят е така. Няма държава, която да не "граничи със себе си".
Това са реваншистки мантри, взаимствани от Германия след 1СВ. Като "армията не загуби, ами я продадоха политиците", цялата вина на монарха и т.н. А ние, българите, сме царе да прехвърляме собствената си вина и некадърност на други.
И понеже за Сирия : не бива да разглеждаме кюрдите като една единна общност. Те са много различни един от друг в различните държави, в които живеят. И езикът им е различен.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #153 -: Октомври 13, 2019, 12:34:32 »
Историята, казват, момичета, се пишела от победителите. Всъщност, историята се пише от оцелелите. И тези, които не са оцелели, следва да разчитат на милостта на оцелелите за спомена. Оцелелият може да пише с дълг към истината. Тогава историята е една. Оцелелият може да пише с дълг към тези, които не са успели. Тогава историята е друга. Оцелелият може да пише с дълг към тези, които идат, неродени, и ще четат за делата на отишлите си. Тогава историята е трета.

А дядовците са важни. Тук сме поради тях. И сме такива заради тях, във всеки смисъл на думата - и като причина, и като основание. Както и ние - можем да бъдем причина и основание на това, което ще бъдат или предстои да бъдат внуците ни. Ако трябва завет някакъв да се оставя, моят е следният - истината и милост, когато съдиш.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Сирия
« Отговор #154 -: Октомври 13, 2019, 13:08:44 »
Мен ако питаш, нашето "днес" е утрешната история, поради което ние тук и сега пишем (колкото можем, искаме и ни позволят) историята такава, каквато наследниците ни ще изучават.

Или както пеят класиците още през 1972 в Circle of hands ->
....
We must keep them away
Or pretty soon we'll pay
And count the cost in sorrow
Sacrifice, the future has its price
And today is only yesterday's tomorrow, tomorrow

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #155 -: Октомври 13, 2019, 13:32:16 »
Една карта която с месеци не бях отварял:
https://syria.liveuamap.com/

В Идлиб умерените терорюги готови направо - цепнати в два котела като по учебник, всеки момент могат да ги ликвидират при някакво желание от началството.
А турската офанзива е много интересна! Ако тръгнат надолу към Ефрат ще разсекат кюрдите и айде още един котел. Това ако не е работа на руския генщаб па не ща се! :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #156 -: Октомври 13, 2019, 14:05:59 »
то и аз скоро не бях поглеждал блога на колонел кассад:
Quote (selected)
5. CNN публикует закрытый документ, где указано, что курды просят США или защитить их или же дать курдам разрешения попросить помощи у России и Асада.
В последнем случае запрос можно адресовать тем людям, которые считают, что Россия должна была броситься спасать курдов - повторюсь, курды не полностью свободны в своих решениях, потому что их вожди сделав ставку на США, вынуждены обсуждать вопрос своего спасения с Вашингтоном и ждать, разрешит ли он им попросить Асада их спасти или же даст "героически погибать", как это было в Африне. Россия действительно может помочь курдам, но только лишь в том случае, если они умерят свою гордыню и попросят Асада о спасении. Сейчас же это скорее сцена в стиле "ты просишь тебя спасти, но делаешь это без уважения".
Тем не менее, командование SDF заявляет, что продолжает консультации с Москвой и Дамаском о выработке устраивающего всех решения. Как обычно, курды активизировали эти переговоры только тогда, когда их начали бить. А ведь у них было как минимум 3 года, чтобы договориться, но американский зонтик им казался весьма долговечным. До недавнего времени.
https://colonelcassad.livejournal.com/5343511.html

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #157 -: Октомври 13, 2019, 15:13:48 »
ЗИПче оттатък мета прогнози че Идлиб си заминава.
Аз обаче не виждам грам логика точно сега авиациите да ударят и да разкудкудякват брадатите майки...
Мисля си че сирийците и руснаците ще изчакат турското навлизане. И тогава капана зловещо щраква.
Е, остава Ирак, ама тоя номер вече го играха и иракчаните със сигурност си имат едно на ум.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #158 -: Октомври 13, 2019, 17:13:58 »
Кюрдите май изгореха.
Така е кат се вържаш към САЩисаните.
Е те имат опция да коленичат на Асад. Па и руснаците са там .....
 
Косово ми е грижа. Кат нищо косоварите че са следващите.
Пу, пу и едни мисли за нас ми се въртът ....

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #159 -: Октомври 13, 2019, 18:29:20 »
Ердо ще раздуе малко мускули да се направи сериозен регионален играч, ще понакърви малко армията си и ще се върне обратно. Кюрдите получават обеца на ухото и ако тов. Асад им отпусне некво леко самоуправление - всичко заспива. Най-важното от това упражнение : янките бяха насрани като като кифладжии.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #160 -: Октомври 13, 2019, 19:00:04 »
Е, то беше ясно че голям бял брат ще се изнася. Точно преди 4 годинки стана ясно, когато Върховният обяви че Русия влиза.
Всеки път така става - тръгнат ли нанякъде с гърмящите пръчки руснаците, някой се изнася на подскоци.
Новото в Сирия беше че го направиха с изумително смехотворна формация - и до ден днешен количествено стоят малко като заблудена група туристи. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #161 -: Октомври 13, 2019, 19:01:43 »
Quote (selected)
с кого всъщност разговаряш
С теб. И на всичкото отгоре съм абсолютно убедена, че съвсем не за първи път чуваш за отношението ми към Захари Стоянов и навиканата му роля за историчар на национално-освободителното ни движение. Направо съм над 100% убедена, че това вече си го чела...не знам колко пъти

Знам за отношението ти към Захари Стоянов, разбира се. Както и че не ти харесва написаното от мен. Но не ми се вижда добър начин за справяне с раздразнението - да ми отговаряш не на това, което съм написала, а нарочно - на неща, които никога не съм писала: 
за фамилни обременености, да не се слушат дядовците, щото не са модерни и още куп глупости. 

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #162 -: Октомври 13, 2019, 20:23:27 »
Някои колеги тук повдигнаха по-горе въпроса за ПРОШКАТА.

И се надявам да не са се пошегували, имайки предвид, че у нас – в България! – две трети от населението /ако не и повече!/ не може и да промълви думичката "ИЗВИНЯВАЙ".  :b0205:

А двете вървят ръка за ръка: „Извинявай, прости /ми/!”. Много е трудно за всеки.

Независимо от всичко обаче, след края на ВСВ е трябвало на първо място да бъдат помирени Германия и Франция. Естествено е било трудно, но все пак са намерили някакъв изход.

Така е създадена първата структура на бъдещия ЕС Европейската общност за въглища и стомана (ЕОВС), скрепена от „Договора от Париж“:

Quote (selected)
ПЪРВИТЕ ДОГОВОРИ

Катастрофалните последици от Втората световна война и постоянната заплаха от конфронтация Изток-Запад превръщат помирението между Франция и Германия в основен приоритет. Споделянето на промишлеността за въглища и стомана между шест европейски държави, установено с Договора от Париж от 1951 г., е първата стъпка към европейска интеграция. Римските договори от 1957 г. укрепват основите на тази интеграция и подкрепят идеята за единно бъдеще на шестте европейски държави.


http://www.europarl.europa.eu/ftu/pdf/bg/FTU_1.1.1.pdf

И колкото това да не се харесва на некои тук, така де прави, С ПИНИЗ!
  :clap-3332:

Няма „ИЗВИНЯВАЙ”, няма „ПРОСТИ МИ”! :loser:
« Последна редакция: Октомври 13, 2019, 21:06:38 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #163 -: Октомври 13, 2019, 20:43:52 »
Эрдоган заявил об отсутствии проблем с Россией по Сирии
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что у Анкары нет никаких проблем с Москвой по ситуации в Сирии. По словам турецкого лидера, он находится «на связи» с российским коллегой Владимиром Путиным.
https://ru.rt.com/ei5e

В превод на нашенски /че Макс-а много държеше да пишем на нашенски/:
Мача е свирен! :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #164 -: Октомври 13, 2019, 21:11:49 »
Някои колеги тук повдигнаха по-горе въпроса за ПРОШКАТА.

И се надявам да не са се пошегували, имайки предвид, че у нас – в България! – две трети от населението /ако не и повече!/ не може и да промълви думичката ИЗВИНЯВАЙ.  :b0205:


И колкото това да не се харесва на некои тук, така де прави, С ПИНИЗ!
  :clap-3332:

Няма „ИЗВИНЯВАЙ”, няма „ПРОСТИ МИ”! :loser:

джидже,

натрескала си простотии. да, общността за въглища и стомана поставя основата на сегашния ес; да, това е първата стъпка за сдобряването на франкрайх и дойчланд, следващата е саар. но това няма нищо, ама нищо общо с прошката, тук има бизнес. само и единствено бизнес.

къде е западното разкаяние и прошка в ърлстър? къде е разкаянието към изтрепаните цигани /на запад няма цигани, щото са си ги изпотрепали/ - в сегашния им отказ да ги приемат? за холокоста се ронят сълзи, щото е модерно, но за изтреблението на циганите още от средните векове, а колкото са останали, се е погрижил фюрера - за тях нещо?

въобще то това разкаянието хич не е лесно, прошката пък съвсем, те затова са измислили индулгенцията.

пак ти казвам - виж какво е положението с турците у нас след санстефанския мирен. това е разликата между запад и изток, между католицизъм/протестантство /в което можеш да си купиш индулгенция/ и православие /в което не можеш да си напазаруваш съвест, трябва да си живееш с нея/.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #165 -: Октомври 13, 2019, 21:12:51 »
Мача е свирен!
От което ше происходит что?!  :m1728:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #166 -: Октомври 13, 2019, 21:13:18 »
а, и докато в ирландия е в сила това
Quote (selected)
Няма „ИЗВИНЯВАЙ”, няма „ПРОСТИ МИ”
ще продължават да се трепят. къде виновни, къде невинни.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #167 -: Октомври 13, 2019, 21:31:21 »
Някои колеги тук повдигнаха по-горе въпроса за ПРОШКАТА.

И се надявам да не са се пошегували, имайки предвид, че у нас – в България! – две трети от населението /ако не и повече!/ не може и да промълви думичката ИЗВИНЯВАЙ


И колкото това да не се харесва на некои тук, така де прави, С ПИНИЗ!
 

Няма „ИЗВИНЯВАЙ”, няма „ПРОСТИ МИ”!

джидже,
натрескала си простотии.
Щооо... ?!  :b0205:

И какво е CAAP?!

Quote (selected)
къде е западното разкаяние и прошка в ърлстър? ... за изтрепаните цигани ... за холокоста ...?!

Еее, ти па много искаш от мен. Дала съм ти пример само с един ПИНИЗ.  :D

Quote (selected)
въобще то това разкаянието хич не е лесно, прошката пък съвсем, те затова са измислили индулгенцията.

пак ти казвам - виж какво е положението с турците у нас след санстефанския мирен. това е разликата между запад и изток, между католицизъм/протестантство /в което можеш да си купиш индулгенция/ и православие /в което не можеш да си напазаруваш съвест, трябва да си живееш с нея/.

Ми то затуй май аз отдавна клоня към католицизма и изобщо не мога да преживея Голямата схизма от 1054 г.
И го казвам съвсем сериозно!  :yes-1289:
« Последна редакция: Октомври 13, 2019, 21:34:44 от Джиджи »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #168 -: Октомври 13, 2019, 21:34:37 »
джидже,

натрескала си простотии. да, общността за въглища и стомана поставя основата на сегашния ес; да, това е първата стъпка за сдобряването на франкрайх и дойчланд, следващата е саар. но това няма нищо, ама нищо общо с прошката, тук има бизнес. само и единствено бизнес.

къде е западното разкаяние и прошка в ърлстър? къде е разкаянието към изтрепаните цигани /на запад няма цигани, щото са си ги изпотрепали/ - в сегашния им отказ да ги приемат? за холокоста се ронят сълзи, щото е модерно, но за изтреблението на циганите още от средните векове, а колкото са останали, се е погрижил фюрера - за тях нещо?

въобще то това разкаянието хич не е лесно, прошката пък съвсем, те затова са измислили индулгенцията.

пак ти казвам - виж какво е положението с турците у нас след санстефанския мирен. това е разликата между запад и изток, между католицизъм/протестантство /в което можеш да си купиш индулгенция/ и православие /в което не можеш да си напазаруваш съвест, трябва да си живееш с нея/.

тук ше се съглася с онци и ше посоча (за ужаст на сляпото русофилство тук) три европейски страни, с които русия има доста по-близки отношения:
- финландия - въпреки войната помежду им 1939-40
- унгария - въпреки съветската инвазия 1956 и въпреки традиционното унгарско русофобство
- австрия - въпреки че е била окупирана от руснаците 10 години след края на всв

тва е щото:
а) тия страни има кво да предложат на русия и искат да го направят и
б) русия е заинтересована от каквото тия страни имат да ѝ предложат

па вие късайте пугавици и рубашки (а ф случая с некои бекяри тук - лелейте девушки) и си мислете, че те тия неща ф (гео)политиката се случват по причини извън интересите на държавите. сичко е бизнес, мдам...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #169 -: Октомври 13, 2019, 21:49:49 »
а, и докато в ирландия е в сила това
Quote (selected)
Няма „ИЗВИНЯВАЙ”, няма „ПРОСТИ МИ”
ще продължават да се трепят. къде виновни, къде невинни.

Абе, имам едно доста близко приятелче от Северна Ирландия, живее в Белфаст. Сближихме се донякъде, щото работим по едни и същи проекти вече повече от 15 години.

И никога, ама никога не е повдигал пред мен или пред останалите си български колеги тук въпроса за Ълстър.
Вероятно има неква политическа повеля там. Или само е въпрос на политкоректност.  :m1728:
« Последна редакция: Октомври 13, 2019, 21:55:36 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #170 -: Октомври 13, 2019, 21:51:52 »
Quote (selected)
И какво е CAAP?!

първото воссоединение след втората световна - фрг анексира саарланд. от уики:
Quote (selected)
После Второй мировой войны Саар был вновь оккупирован союзниками, став французским протекторатом, и даже успел принять участие в Олимпийских играх как самостоятельное государство. США и Великобритания стремились[источник не указан 1472 дня] включить Саар, вслед за Эльзасом и Лотарингией, в состав Франции, в то время как сама Франция выступала за превращение Саара в независимое пограничное государство, наподобие Люксембурга. Это последнее предложение было вынесено на референдум и отклонено 67,7 % саарцев, которые стремились к воссоединению с ФРГ. 1 января 1957 года после ожесточённой общественной дискуссии Саар вошёл в состав ФРГ, став её десятой федеральной землей. Согласно заключённому тогда франко-германскому договору, в саарских школах в качестве первого иностранного языка преподаётся французский.
Quote (selected)
In 1954, France and the Federal Republic of Germany (West Germany) developed a detailed plan called the Saarstatut to establish an independent Saarland. It was signed as an agreement between the two countries on 23 October 1954 as one of the Paris Pacts, but a plebiscite held on 23 October 1955 rejected it by 67.7%.

On 27 October 1956, the Saar Treaty declared that Saarland should be allowed to join the Federal Republic of Germany, which it did on 1 January 1957. This was the last significant international border change in Europe until the fall of Communism over 30 years later.

пробвали са да минат през територия под управлението на франция, през независима страна /даже имат участие на олимпиада/, та то бундесланд.

приликата с крим е, че става след референдум. разликата - че има договор между франция и фрг.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #171 -: Октомври 13, 2019, 21:55:33 »
Абе, имам едно доста близко приятелче от Северна Ирландия, живее в Белфаст. Сближихме се донякъде, щото работим по едни и същи проекти вече повече от 15 години.

И никога, ама никога не е повдигал пред мен или пред останалите си български колеги тук въпроса за Ълстър.
Вероятно има неква политическа повеля там. Или е въпрос на политкоректност.  :m1728:

значи не ти е приятелче. или не си го напила достатъчно. това не е тема, която да се обсъжда наляво и надясно. тука им викат 'швер тема', сиреч тежка тема - там влизат семейни отношения, политика, религия и т.н.

следващия път като го видиш, го подкарай по българска програма - първо салата с ракия, после още 1-2 ракии, и сичко ще си каже. те са свикнали обратно - почват с бира и свършват със силни питиета, ако го подкараш по нашенски ще се опопи и всичко ще си каже.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #172 -: Октомври 13, 2019, 22:04:57 »
Сирийская армия направилась на север страны
Как сообщает агентство SANA, «подразделения сирийской армии движутся на север, чтобы противостоять турецкой агрессии на сирийской территории».
https://ru.rt.com/ei60

И се започва.... Брей, ЗИПуля май ще познае!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #173 -: Октомври 13, 2019, 22:21:59 »
Quote (selected)
И какво е CAAP?!

първото воссоединение след втората световна - фрг анексира саарланд.

приликата с крим е, че става след референдум. разликата - че има договор между франция и фрг.

Онци, благодаря ти за информацията на двата езика, а аз бръкнах и малко по дълбоко в нет-а, тъй като тези неща не ми бяха известни.  8)

Но ще се върна отново на Франция и Германия след ВСВ, тъй като след първия ПИНИЗ :D със създаването на ЕОВС, вторият, свързан със създаването на т.нар. "Европейска армия", не минава. И основна причина за това са отново същите тези две държави – Франция и Германия, тъй като още тогава са отказали твърдо да омешат шапките си във военната област – от тогава, та и до ден днешен.

Разполагам с много интересен материал относно опитите за създаване на Европейска армия в рамките на ЕС, но все не остава време за него.

И смяташ ли, че ако ми остане време в близките дни, мога да направя ено синопсисче и да го постна тук, в тази тема, тъй като май не си заслужава да се открива нова такава.  :m1708:

« Последна редакция: Октомври 13, 2019, 22:25:34 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #174 -: Октомври 13, 2019, 22:23:42 »
А, май няма да познае както обикновено, но няма значка:
Курды договорились с Дамаском о размещении войск на границе с Турцией
Об этом сообщает AFP.
https://ru.rt.com/ei69

Да видим докъде ще /се/ спрат турците.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #175 -: Октомври 13, 2019, 22:25:52 »
е, определено не в тази тема. има си тема за ес, сложи го там, не създавай работа на модераторката.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #176 -: Октомври 13, 2019, 22:28:17 »
а темата за немската армия е много... щекотлива, принципно те нямат право и франция, англия /добре де, обединеното королевство, да не подскача рекиджа/, щатите и русия бдят повече или по-малко. даже и франция да е съгласна, има един остров зад един английски канал, дето може да се възпротиви.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #177 -: Октомври 14, 2019, 07:27:18 »
тук ше се съглася с онци и ше посоча (за ужаст на сляпото русофилство тук) три европейски страни, с които русия има доста по-близки отношения:
- финландия - въпреки войната помежду им 1939-40
- унгария - въпреки съветската инвазия 1956 и въпреки традиционното унгарско русофобство
- австрия - въпреки че е била окупирана от руснаците 10 години след края на всв
тва е щото:
а) тия страни има кво да предложат на русия и искат да го направят и
б) русия е заинтересована от каквото тия страни имат да ѝ предложат


Ми, не е точно така. Отношенията на тези страни не са "по-близки", а нормални. Изобщо не знам защо вкарваш Унгария в този "списък". Унгария не е суверенна държава и няма право на самостоятелна външна политика. Приказките на Орбан нямат никакво отношение, щото са само приказки. Ако строителството на една атомна централа (и да видим дали изобщо ще я построят) е по-близки отношения, значи германците имат най-топли отношения с Русия, защото икономическата им обвързаност е феноменална в сравнение с тази на Унгария.
Финландия и Австрия са друга бира. Австрия беше окупирана не само от Русия, а и от американците. Окупацията ѝ бе съюзническа. Там просто се спази договорката за процентите. И Австрия я спазва - не участва във военни агресивни договори срещу Русия. Финландия също. Освен това си научи два пъти урока с Русия.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #178 -: Октомври 14, 2019, 08:55:46 »
Quote (selected)
тук ше се съглася с онци и ше посоча (за ужаст на сляпото русофилство тук) три европейски страни, с които русия има доста по-близки отношения:
- финландия - въпреки войната помежду им 1939-40
- унгария - въпреки съветската инвазия 1956 и въпреки традиционното унгарско русофобство
- австрия - въпреки че е била окупирана от руснаците 10 години след края на всв
тва е щото:
а) тия страни има кво да предложат на русия и искат да го направят и
б) русия е заинтересована от каквото тия страни имат да ѝ предложат

Ми, не е точно така. Отношенията на тези страни не са "по-близки", а нормални.
Което идва да покаже, че колкото и да уважаваш дядовците си, интересите на съвремието са по-важни.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Сирия
« Отговор #179 -: Октомври 14, 2019, 10:04:38 »
Което идва да покаже, че колкото и да уважаваш дядовците си, интересите на съвремието са по-важни.

Ами, естествено! "Политика" винаги е означавало интереси - да работиш за или прптив собствените си интереси. Но в ЕС вече никой не може да работи за собствените си интереси. Може да работи само за интереса на Германия и Франция.