Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:13:37

Автор Тема: Хора, пътища, разни бацили  (Прочетена 374091 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2640 -: Август 02, 2020, 17:36:29 »
Явно не четеш по-надолу!
Нямам никакво отношение към личността на професора.
Ако съм се изразил неясно, извинявам се!

Няма нужда от извинения. :D

А в случая аз нямам кво да кажа повече за „чичо Кирчо, тъй като беше единствено изключително мил с мен, помагайки ми да минавам права под масата …  :0004: C:-) :0004:
« Последна редакция: Август 02, 2020, 17:45:36 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2641 -: Август 09, 2020, 17:42:29 »
Quote (selected)
Круизните кораби ще могат от 15 август отново да спират в италианските пристанища, съобщи Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Решението за облекчаването на режима за тази категория плавателни съдове дойде снощи и беше взето от италианското правителство.
https://www.manager.bg/turizm/italiya-shche-pozvoli-na-kruiznite-korabi-otnovo-da-spirat-v-neynite-pristanishcha-ot-drugata

За българи италианците искат карантина, абе що ги ручаме жабетата?
Въвежда се финансов ценз за туристи под формата на борба с вируса.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2642 -: Август 09, 2020, 19:28:23 »
Въвежда се финансов ценз
България и Румъния са нарочени за развъдник на covid в ЕС*.
Слочаенос?

______
* вчера немското външно предупреди да не се пътува в България и Румъния. Конкретно за нас - да не посещават Варна и Златни пясъци. Ударът за туризма ни е голям, защото лятно време Goldstrand  си е немски още от соца.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2643 -: Август 09, 2020, 20:33:28 »
Въвежда се финансов ценз
България и Румъния са нарочени за развъдник на covid в ЕС*.
Слочаенос?
:t2689:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2644 -: Август 09, 2020, 21:06:33 »
Джи, кво те изхипопотами този път?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2645 -: Август 09, 2020, 23:14:41 »
Джи, кво те изхипопотами този път?

Ти не можеш ли да разчиташ емотикони ???

Но сепак глей теП да не те изхипопотами тук един голем хипопотам. Мастит!!!
За да не се наложи да ти пускам за последен път /също тук!/ тоз емотикон.  :b0303:

 :sad-3295:
« Последна редакция: Август 09, 2020, 23:49:17 от Джиджи »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2646 -: Август 10, 2020, 00:02:14 »
Джи, не ме заплашвай.
Маститът е заболяване.
По гипопотамките тоже.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2647 -: Август 10, 2020, 00:22:12 »
Джи, не ме заплашвай.
Маститът е заболяване.
По гипопотамките тоже.
Изопщо не те заплашвам, все още – дарлинг!!!  :in_love-1101:

Но като серьозно заболяване по меките части на жените /и женските животни!/, може да се предаде съфсем спокойно от мноо дебел мастит от мъШ – на мъж ...  :sad-3295:
« Последна редакция: Август 10, 2020, 00:38:49 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2648 -: Август 10, 2020, 00:39:58 »
Quote (selected)
Ти не можеш ли да разчиташ емотикони
Ако в това занимание имаше някакъв смисъл, би имало поне двама души, които да го практикуват. Само че такива няма.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2649 -: Август 10, 2020, 00:55:27 »
Quote (selected)
Ти не можеш ли да разчиташ емотикони
Ако в това занимание имаше някакъв смисъл, би имало поне двама души, които да го практикуват. Само че такива няма.
:finger:

Ф момента целата реклама на световната индустрия преминава повече на картинки, отколкото на текст!!!
Затуй е най-добре ТИ да си свериш часовника!!! :t9409:
« Последна редакция: Август 10, 2020, 00:58:26 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2650 -: Август 10, 2020, 04:19:41 »
Цитат на: Джиджи
Ф момента целата реклама на световната индустрия преминава повече на картинки, отколкото на текст!



Idiocracy
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2651 -: Август 10, 2020, 08:05:03 »
С Джи точка няма какво да споря.
Я пробовал ее ласкать. Не реагира.
Ами... Точка.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2652 -: Август 10, 2020, 08:55:26 »

Ф момента целата реклама на световната индустрия преминава повече на картинки, отколкото на текст!!!

Може би е свързано с увеличаване на функционалната неграмотност в хората :m1731:

И не се заяждай повече с Kole, pls. Очаквам и той да отговори със същото.
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2653 -: Август 10, 2020, 10:09:36 »
Quote (selected)
Ф момента целата реклама на световната индустрия преминава повече на картинки, отколкото на текст!!!
Затуй е най-добре ТИ да си свериш часовника!!!
Досега не ми беше хрумвало, че филолог може да сочи рекламите като мерило за културен напредък.
Еволюцията на човечеството е протичала от знаци-картинки по стените на пещерите към все по-съвършени писмености. А гъгненето и мученето е преминало в членоразделна реч.
Ти искаш да вървим наопаки ли?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2654 -: Август 10, 2020, 10:12:55 »
Quote (selected)
Очаквам и той да отговори със същото.
Разбира се. Няма да има проблем.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2655 -: Август 10, 2020, 11:03:04 »
Аз се надявам на много дълго президентско управление чрез служ. правителства, обаче читави, не като Герджика.
... такъв късмет.
И защо се надяваш на такъв късмет? Колко дълго може да продължи едно "президентско управление? Два месеца, три, пет? А след това?
 И кой ще е тоя читав "не като Герджика"?
И ако искаш служебни правителства, това означава, че не вярваш в способността на хората да направят читава селекция чрез парламентарни избори.
 А ако е така, ако наистина не сме способни на такова нещо, нищо и никой не може да ни помогне.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2656 -: Август 10, 2020, 12:10:24 »
Аз се надявам на много дълго президентско управление чрез служ. правителства, обаче читави, не като Герджика.
... такъв късмет.
И защо се надяваш на такъв късмет? Колко дълго може да продължи едно "президентско управление? Два месеца, три, пет? А след това?
 И кой ще е тоя читав "не като Герджика"?
И ако искаш служебни правителства, това означава, че не вярваш в способността на хората да направят читава селекция чрез парламентарни избори.
 А ако е така, ако наистина не сме способни на такова нещо, нищо и никой не може да ни помогне.
Кольо, една от възможностите е - първо служебно правителство - след три месеца избори - три месеца опити за създаване на правителство, неуспешни - разпускане на НС, нови избори - ново служебно правителство - още три месеца - след новите избори - три мандата за съставяне на правителство ....

Малко е неудобно, но в промеждутъците може да се наместят някои законодателни инициативи...ще се разберат... та така.

Наистина не вярвам в способността на някои политически сили да преодолеят предразсъдъците си и да работят както се изисква ... за читавите личности е малко по-трудно, вероятно по-старичките (50+) политици следва да се поотдръпнат, тогава питанката е има ли способни млади?
Ти кажи, младежо.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2657 -: Август 10, 2020, 15:29:07 »
Цитат на: Bacho Кольо
И защо се надяваш на такъв късмет? Колко дълго може да продължи едно "президентско управление? Два месеца, три, пет? А след това?

 И ако искаш служебни правителства, това означава, че не вярваш в способността на хората да направят читава селекция чрез парламентарни избори.

Много. Чрез поредица от несполучливи опити за парламентарно мнозинство.

Разбира се, че не вярвам. Особено в способността на нашия народ за съвместни, разумни и общополезни действия. Всеки българин си гледа само личния интерес, и то късогледо.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2658 -: Август 10, 2020, 16:31:13 »
*
« Последна редакция: Август 14, 2020, 05:06:26 от Kole »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2659 -: Септември 12, 2020, 17:29:36 »
Bild: до Германии добралась новая напасть — свиная чума, Это подтвердила федеральный министр сельского хозяйства Юлия Клёкнер. Заразную болезнь нашли на трупе кабана в Бранденбурге. Для людей инфекционное заболевание не опасно. Свиноводы, однако, опасаются остановки экспорта и большого экономического ущерба. Труп был обнаружен в нескольких километрах от немецко-польской границы в районе Шпре-Найсе в коммуне Шенкендёберн.

Оригинал новости ИноТВ:
https://russian.rt.com/inotv/2020-09-12/Bild-do-Germanii-dobralas-novaya

Вие си ги избрахте!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Хората не са готови за нова икономическа криза
« Отговор #2660 -: Септември 15, 2020, 19:07:29 »


 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Хората не са готови за нова икономическа криза
« Отговор #2661 -: Септември 18, 2020, 08:04:44 »
Дааа, пълна изненада.... Аз винаги съм мислел, че "хората" мечтаят за поредната икономическа криза, а те не били готови.
Благодаря на Блумбърг, че ме светна!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Пакет от промени, които ще доведат до увеличаване на всички пенсии в България, предлагат от КНСБ. С предложенията ще се постигне минимална пенсия от 300 лева, максимална пенсия от 1440 лева, 10% увеличение на пенсиите от 300 до 369 лева и 5% ръст на останалите. Това каза пред БТА националният секретар на КНСБ Ася Гонева.
КНСБ предлага от 1 януари 2021 година да се увеличат базовите параметри на входа на системата, като увеличението е на основата на процентното увеличение на минималната работна заплата, заложено от правителството с 6,56 на сто.
Минималният размер на пенсиите трябва да е обвързан с минималната работна заплата и да стане 45 на сто от нея, като изчисленията сочат, че при този процент на обвързване, минималната пенсия трябва да стане 292,50 лева при 650 лева минимална заплата, но от КНСБ "няма да се разсърдят, а ще бъдат удовлетворени, ако политиците, които имат записани в програмата си 300 лева, закръглят това число на 300 лева за минималните пенсии", каза Ася Гонева. Това ще осигури увеличение със средно 20 на сто на пенсиите на поне на 1,1 милиона пенсионери.
   
Баце няма начин да не се възползва и от това.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2663 -: Септември 29, 2020, 17:53:52 »
Баце рече друго - сега ще давам по 50 лв. на калпак, а като свърши кризата с пандемията /?!? много обичам такива времеви задатъци/ и ще индексираме пенсиите /по какво правило не спомена/!
Но верно, пак може да е бил в настроение за художествена самодейност.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2664 -: Септември 29, 2020, 20:15:04 »
Ше ни купи колело, ама друг път.  :b0201:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Илън Mъcĸ oтгoвopи нa Бил Гeйтc, ĸoйтo нacĸopo ĸpитиĸyвa ЅрасеХ и Теѕlа зa пpeнeбpeжитeлнoтo oтнoшeниe ĸъм пaндeмиятa oт нoвия ĸopoнaвиpyc. Toвa cтaнa в пoдĸacтa Ѕwау, ĸoйтo e дocтъпeн в caйтa нa издaниeтo Nеw Yоrk Тіmеѕ.
‘Bижтe ĸaĸвo вcъщнocт имaмe: ниcĸo нивo нa cмъpтнocттa пpи виcoĸa cтeпeн нa зapaзнocт‘ – зaяви Mъcĸ и oтбeлязa, чe в пoдoбнa cитyaция e пo-пpaвилнo дa ce въвeждa ĸapaнтинa нe зa цялaтa cтpaнa, a caмo в peгиoнитe, ĸoитo ca в зoнaтa нa pиcĸa. Ha зaбeлeжĸaтa нa вoдeщaтa Kapa Cвишъp, чe пo вpeмe нa пaндeмиятa yмиpaт xopa, Mъcĸ ĸaзa нaĸpaтĸo чe ‘Bcичĸи yмиpaт‘.
Илън Mъcĸ изпoлзвa cлyчaя дa oтгoвopи нa милиapдepa филaнтpoп Бил Гeйтc, ĸoйтo нacĸopo ĸaзa, чe Mъcĸ нищo нe paзбиpa пo oтнoшeниe нa вaĸcинитe cpeщy СОVІD-19.
‘Xeй, ĸoĸaлeнa глaвo (knuсklеhеаd – мeтaфopa зa глaвa caмo oт ĸocти, в ĸoятo нямa мoзъĸ), вcъщнocт тoчнo ниe пpoизвeждaмe oбopyдвaнeтo зa вaĸcиниpaнe нa СurеVас – ĸoмпaниятa, в ĸoятo ти инвecтиpaш’ – yчyди ce Mъcĸ и yтoчни, чe Теѕlа e пapтньop нa гepмaнcĸaтa биoфapмaцeвтичнa ĸoмпaния СurеVас.
Ha въпpoc нa мeдиитe дaли Mъcĸ и нeгoвoтo ceмeйcтвo щe ce вaĸcиниpaт, тoй ĸaзa, чe нe възнaмepявa дa пpaви тoвa, пoнeжe нитo тoй, нитo ceмeйcтвoтo мy, вĸлючитeлнo и дeцaтa, нe ca в зoнaтa нa pиcĸa.
   
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2666 -: Октомври 02, 2020, 08:17:11 »
Видно е, че технологичните гурута и прогресисти, са вложили парите си в Биг фарма, от там се предвида да цицат световното население.

Кой има полза от новия вирус?   И как са предвидили тази "пандемия" предните години, за да инвестират там?
« Последна редакция: Октомври 02, 2020, 08:22:02 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2667 -: Октомври 02, 2020, 08:23:06 »
"Президентът на САЩ Доналд Тръмп и съпругата му Мелания са се заразили с коронавирус. Американският лидер обяви това в Туитър, съобщава ТАСС. „Тази вечер аз и първата дама на САЩ дадохме положителен тест за коронавирус. Започваме незабавно процеса на карантина и възстановяване. Ще преминем заедно през това!"
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2668 -: Октомври 02, 2020, 09:25:29 »
"Президентът на САЩ Доналд Тръмп и съпругата му Мелания са се заразили с коронавирус. Американският лидер обяви това в Туитър, съобщава ТАСС. „Тази вечер аз и първата дама на САЩ дадохме положителен тест за коронавирус. Започваме незабавно процеса на карантина и възстановяване. Ще преминем заедно през това!"

„процес на карантина“  :m1731:

преводачи, сър  :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2669 -: Октомври 02, 2020, 11:44:14 »

преводачи, сър  :cool-1084:

Муцка работа е да си журналист днес. Трябва ти само телефон, WiFi, "Google Translate" и си забождаш табелка "PRESS" на гърдите. Готов си за "Pulitzer" ;D
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2670 -: Октомври 02, 2020, 11:55:20 »
« Последна редакция: Октомври 02, 2020, 13:14:59 от Джиджи »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
„Ние сме в ситуация, в която има повече въпроси, отколкото отговори“, казва Робърт Рени, ръководител на пазарните стратегии в Westpac.
Инвеститори коментират пред Ройтерс, че не ги притеснява толкова ефектът върху кампанията на президента, защото не изключват заразяването му да предизвика "вот на симпатия". Проблемът е как новата ситуация ще се отрази на приемането на нов пакет помощи и фискални стимули за справяне с икономическата криза.
Сега много неща зависят от това дали Тръмп ще изкара заразата леко и за няколко дни, или ще се стигне до приемането му в болница. Във втория случай пазарите най-вероятно ще стигнат до заключение, че той ще изгуби президентския пост.
Но не е ясно как те ще реагират на този сценарий, защото за инвеститорите това, от една страна, означава по-високи данъци и повече регулации при управление на Джо Байдън, но от друга - доминиране от демократите в парламента гарантира повече федерални стимули, а това ще има балансиращ ефект.
   
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2672 -: Октомври 02, 2020, 13:13:24 »

преводачи, сър  :cool-1084:

Муцка работа е да си журналист днес. Трябва ти само телефон, WiFi, "Google Translate" и си забождаш табелка "PRESS" на гърдите. Готов си за "Pulitzer" ;D

Абе не знам защо ( :D), но не за пръв път ми се случва да се „мешат” преводачи с журналисти …

Например, когато преди време у нас се появиха за пръв път големите компютри, аз като начало преминах през два лаптоп-а, подарени ми от две чуждестранни програми, за които бях работила тук, но които в един момент приключиха работата си и си тръгнаха …

Обаче и двата дадоха дефекти …  :D

А когато ги носех на „сервиз”, неизвестно защо момчетата много ми се радваха и ме наричаха ЖУРНАЛИСТКАТА с лаптоп-ите …  :b0205:
« Последна редакция: Октомври 02, 2020, 13:33:27 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2673 -: Октомври 02, 2020, 14:10:02 »
Quote (selected)
когато преди време у нас се появиха за пръв път големите компютри, аз като начало преминах през два лаптоп-а
Нонсенс.
Когато преди време у нас се появиха за пръв път големите компютри, бяха 60-те години на 20- век, а лаптопи не съществуваха.
После дойдоха т. нар. малки или мини компютри. За разлика от големите (mainframe), те не заемаха по едно грамадно помещение, но пак си бяха едрички – по една стая парчето, а после постепенно по-малки. Лаптопи продължаваше да няма.
В началото на 80-те у нас (a другаде около 10 години по-рано) се появиха микрокомпютрите – днешните настолни компютри. За лаптопи не бяхме чували.
Всъщност лаптопи са създадени още в самото начало на 80-те, но до истинска достъпност и разпространение се стигна едва повече от десетилетие по-късно.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2674 -: Октомври 02, 2020, 15:34:13 »
...ако някой се интересува - Capitalism After the Pandemic - Getting the Recovery Right
~~~~~
.....Now, as countries are reeling from the COVID-19 pandemic and the resulting lockdowns, they must avoid making the same mistake. In the months after the virus first surfaced, governments stepped in to address the concomitant economic and health crises, rolling out stimulus packages to protect jobs, issuing rules to slow the spread of the disease, and investing in the research and development of treatments and vaccines.
These rescue efforts are necessary.
But it is not enough for governments to simply intervene as the spender of last resort when markets fail or crises occur. They should actively shape markets so that they deliver the kind of long-term outcomes that benefit everyone.
.......
~~~~~
https://www.foreignaffairs.com/articles/united-states/2020-10-02/capitalism-after-covid-19-pandemic?utm_medium=promo_email&utm_source=pre_release&utm_campaign=mktg_newsletter_mazzucato_pandemic_capitalism&utm_content=20201002&utm_term=newsletter-prerelease

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2675 -: Октомври 02, 2020, 16:15:32 »
Цитат на: Джиджи
А когато ги носех на „сервиз”, неизвестно защо момчетата много ми се радваха и ме наричаха
ЖУРНАЛИСТКАТА с лаптоп-ите …  :b0205:

Можеше да е и по-зле - да те наричат "мисирката с лаптопите"  :b0201:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2676 -: Октомври 02, 2020, 16:47:29 »
Цитат на: Maximus II
"Президентът на САЩ Доналд Тръмп и съпругата му Мелания са се заразили с коронавирус.

Да внимава кои са му лекарите и какво му дават. Да не вземе да му стане нещо, примерно да оглушее  :m1731:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2677 -: Октомври 02, 2020, 17:19:56 »
Като си помисля колко хора чакат с нетърпение вируса да гепи и Баце.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."



Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2680 -: Октомври 03, 2020, 17:52:42 »
Съвсем спокойно може да се заяви, че според статистиката К2019 у нас убива основно бивши полицаи и военни. Нали се сещате защо.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2681 -: Октомври 03, 2020, 19:57:51 »
"Президентът на САЩ Доналд Тръмп и съпругата му Мелания са се заразили с коронавирус. Американският лидер обяви това в Туитър, съобщава ТАСС. „Тази вечер аз и първата дама на САЩ дадохме положителен тест за коронавирус. Започваме незабавно процеса на карантина и възстановяване. Ще преминем заедно през това!"

Говорителката на Хилъри: "Надявам се Тръмп да умре"
https://www.lentata.com/page_18937.html

Зара Рахим се казва мацката.
Политкоректно така да се каже.
Абе може и да не е мацка, а както се полага нещо от любимите им десетки пола.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2682 -: Октомври 03, 2020, 20:34:56 »

Говорителката на Хилъри: "Надявам се Тръмп да умре"
https://www.lentata.com/page_18937.html

Зара Рахим се казва мацката.


"Злобата, завистта и ревността са равнозначни на това да пиеш отрова и да чакаш другият човек да умре."
"Resentment is like drinking poison and waiting for the other person to die." St. Augustine


В случая както за тази Зара, така и за патрона ѝ, става дума за човешки отпадък, та няма какво да коментираме.
« Последна редакция: Октомври 03, 2020, 21:42:40 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
„Това е забравен аспект на COVID-19“, заяви директор на психичното здраве на СЗО Девора Кестел на виртуален брифинг за медии, подчертавайки спешната нужда от увеличено финансиране. Преди пандемията страните са харчели по-малко от два процента от националния си здравен бюджет за психично здраве и се борят да отговорят на търсенето, каза СЗО.

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/szo-pandemiyata-deystva-opustoshitelno-na-psihichnoto-zdrave
Сетиха се!
Изобщо не забравен или подценен ефекта, а е търсен умишлено, жертвите на психозите ще са в пъти повече от вирусоносителите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2684 -: Октомври 05, 2020, 17:54:29 »
И когато си уплашен, си най-податлив на внушения.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2685 -: Октомври 06, 2020, 08:17:07 »
Американският президент Доналд Тръмп се върна във Вашингтон след четиридневно лечение за Covid-19 във военната болница Уолтър Рийд.

Странно, на тия години, излекуван за 4 дни?! Изглежда елитът го кара леко, за разлика от обикновените хора? Или организмите им за устойчиви, или с други лечения... или беше ПР предизборен ход.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
България със абсолютен рекорд
« Отговор #2686 -: Октомври 07, 2020, 03:17:31 »
Quote (selected)
Новите случаи на коронавирус в България за последните 24 часа са 436.
Направените PCR тестове от началото на пандемията са 552 220. За последното денонощие са 5431.
   
Следващата цел са 500 бройки.
Не че ще бъде кой знае какво постижение.
Друго си е Чехия с 4456.
Дори Румъния ни прецаква с нейните 2121
Брекзитландия също не се дава с нейните 14542
И Русия не пуска 4 място и е вдигнала на 11615 бройки, за да не я изместят от там.
Както вече отдавна беше ясно и Индия ще измести САЩ от първо място.
Вторият кръг на коронаолимпиадата ще е значително по оспорван.
Всички ще се напънат да постигнат максимално масово участие.
 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2687 -: Октомври 07, 2020, 22:39:40 »
Quote (selected)
Следващата цел са 500 бройки.
Дано да не е 1000.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2688 -: Октомври 08, 2020, 04:42:03 »
... Доналд Тръмп се върна във Вашингтон след четиридневно ...

Странно, на тия години, излекуван за 4 дни?! Изглежда елитът го кара леко, за разлика от обикновените хора? Или организмите им за устойчиви, или с други лечения... или беше ПР предизборен ход.
Колкото и да са елит, какъвто и ПР да си правят, с нашия Киро Гела не могат се мери. Той преодоля вируса за 4 часа.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2689 -: Октомври 08, 2020, 10:02:30 »
"Гела"? Да не е оня оригинал - Киро Брейка?

В същност тав. Тръмп ако въобще е има "короната", се е оправил с "белината". Но не по начина по който мисирките го интерпретираха и дебилите се нагълтали (уж) с белина. Рецептата я имаше доскоро, но вече я трият с все сили - само да се мерне някъде... Вероятно заради ефекта на хинина, който изведнъж се превърна в ужасна опасност и отрова и бе дамгосан от комерсиално-политическата медицинска мафия...

Като прибавим и тестера, някакъв пенкелер и напълно неподходящ за "тестове" на все още компютърно анимиран "вирус", стигаме неизбежно до извода, че цялата тази иницирана миша паника с размери на пандемия, се явява единственно и е само параван за скриване на съвсем други планове, намерения и действия обслужващи Банкеро-сатанинският Интернационал.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2690 -: Октомври 08, 2020, 19:45:50 »
Американският журналист Бил Сарди: Съединените щати се готвят да заменят хартиените долари като основен носител на коронавируса, според него не е далеч излизането на „измислен доклад“, че хартиените пари са основният носител на коронавируса, след което щатските долари в обращение (около 1,95 трилиона) ще бъдат излишни. В  американското министерство на финансите се обсъжда въвеждането на своята виртуална валута. Това ще позволи на правителството да събере 500 милиарда долара данъци и да спести 700 милиона долара годишни разходи за печатане на пари. В този случай хората ще трябва да изоставят банкнотите, като ги заменят с виртуални пари. Възможно е хартиеният долар да бъде приет в банките на курс 80 цента дигитални пари.

Глобалистите подготвят стадото, през "Прозореца на Оветон".

Вие си ги избрахте!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2691 -: Октомври 08, 2020, 19:55:02 »
Не е за американците, удрят всички други.
2/3 от отпечатаните хартийки се намират извън САЩ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2692 -: Октомври 08, 2020, 19:58:14 »
За това ли дълговете ни към банкстерите са в евро?
Вие си ги избрахте!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2693 -: Октомври 08, 2020, 20:12:35 »
За това ли дълговете ни към банкстерите са в евро?
Формално са в евро, вързани са към долара - всичко се измерва с долара, еврото за сега е фантомна валута. Кихне ли долара, целия ЕС ще  дефекира.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
500 бройки достигнати
« Отговор #2694 -: Октомври 09, 2020, 06:28:25 »
Следващата цел са 600 бройки.
Представям си ако с такъв темп се увеличаваше и минималната заплата.
  :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2695 -: Октомври 09, 2020, 09:12:13 »
Връщат се газарбайтерите  :smokin:
 
Минималаната заплата определя само некои плащания.
Например флиза в знаменатела на пенцията.
ДИгаш два пъти и прекарваш два пъти старите пенционери.
Тва съфсем грубо.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
600 бройки достигнати
« Отговор #2696 -: Октомври 10, 2020, 01:30:58 »
Да не им даде човек цел, веднага бързат да я изпълнят, особено щом е някаква простотия.
Май е по-добре да не им давам следваща цел.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2697 -: Октомври 10, 2020, 08:23:11 »
Това което е очевадно е, че данните след 10-15 август в продължение на месец- месец и нещо са измама и са манипулирани  :smokin:
Явно в опит да спасят "сезона", неуспешен естествено.
 
Ето последните две "мнения" от
https://coronavirus-monitor.ru/

Quote (selected)
Тимур
1 день назад

Привет из Татарстана. Болею уже 8 дней. 8 дней держится температура 38 с небольшим. Кашель, сильные боли в мышцах, голове, жуткая слабость. У жены подтвержденный ковид. Врачи приходили дважды, послушали, выписали антибиотики и ушли. Даже тест не стали делать. Зачем портить статистику?

Ирина
21 час назад

Вам повезло, врачи пришли. Коллега сама ходила, тест сделали, результата так и нет, коллега встать с кровати не может, поражение легких. А ее выписали с больничного. А у меня симптомов не было 10 дней, просила выписать лекарства, сказали нет необходимости, вчера мазок сдала повторный (сама договорилась) до сих пор положительный. Так ещё и кт сделала и поражение легких. Я 10 дней на изоляции без лечения, теперь дождалась пневмонии, сказали продолжайте сидеть. Причём врачам звоню сама
 
« Последна редакция: Октомври 10, 2020, 08:33:54 от 66 »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2698 -: Октомври 10, 2020, 08:35:12 »
При положение че 1/3 от българите се извървяха през южното черноморие, в Бургас регистрираха единични бройки до 06.09.2020.
Големите "клъстъри" бяха до границата с Гърция - там много хора прескачат по работа и си правят тестове.
Румъния не ни иска тестове и по нейната граница няма "клъстъри". :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #2699 -: Октомври 10, 2020, 09:26:21 »
ТОва също е интересно:
Quote (selected)
"Можеше изобщо да не преодолея болестта" без експерименталното лечение с антитела", подчерта той.
От изказването на Тръмп  :smokin:
 
Тоест това което е известно още от началото - някъде през март, че лечение с кръвна плазма е едиственото ефективно.
Но не се прилага. Нещо повече. Всячески се стремят да блокират изпозването на тестове които биха показали наличието на антитела.
Вместо това налагат тъпите, лъжливи и неефективни РСR тестове. Щото ги правят "нашите фирми" естествено.*
 
Както и другият премълчаван момент. Тютюнопушеното подтиска развитието на ковид. СЪщо известно от март но укривано месеци.
СЗО обаче протължава се "бори" с "порока".
 
Чини ми се ефективното решение е един 5 мегатонен заряд върху централата на СЗО.
-----------------------------------------------
* Още една истина която почва да излиза.
Големият брой починали в началото на епидемията, основно в Италия и частично в Испания се дължи на лекуващите доктори и варварската и неефективна процедура на "интубиране"
« Последна редакция: Октомври 10, 2020, 09:32:13 от 66 »