Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 16, 2024, 09:50:07

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1037583 пъти)

0 Потребители и 24 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2820 -: Ноември 09, 2020, 08:25:02 »
Енгелсе, от де го изкопа тва бре  :blurry_drunk-2127:
б@@@@@си фетиша.
Ми муслимите с бурките ряпа да ядът пред тея с маските  :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2821 -: Ноември 09, 2020, 10:16:12 »
Ама ноо се кефя, когато математици се изказват по здравни въпроси, при това категорично.
Оказва се, че всички разбираме не само от политика, жени и футбол.
Имало и още.
Бе грамотна нация, пардон, сбирщина сме си тук, на тази територия.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3569
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2822 -: Ноември 09, 2020, 10:38:52 »
Quote (selected)
Ама ноо се кефя, когато математици се изказват по здравни въпроси, при това категорично
У назе сички по сичко са категорични.
Само Ст. Данаилов не беше. Той пееше „Аз не умея да бъда толкова категоричен“.
Впрочем, тези двамата математици не са твърде известни в колегията, а и не са точно математици.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2823 -: Ноември 09, 2020, 15:42:09 »
Цитат на: Giuseppe
Ама ноо се кефя, когато математици се изказват по здравни въпроси, при това категорично.

И пожарникари, и филоложки  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2824 -: Ноември 09, 2020, 16:20:29 »
Нарича се математическо моделиране, не знам до колко познават, ама може да не сте съвсем прави.
Вие си ги избрахте!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2825 -: Ноември 09, 2020, 16:28:29 »
Цитат на: Maximus
Нарича се мат. моделиране, не знам до колко познават, ама може да не сте съвсем прави.

Това, което правят поръчковите "експерти" сега, не е математика, а GIGO.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2826 -: Ноември 09, 2020, 16:29:02 »
GIGO ?
Вие си ги избрахте!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3569
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2827 -: Ноември 09, 2020, 17:38:09 »
Quote (selected)
Нарича се математическо моделиране, не знам до колко познават ...
Правилно използваш думата „познават“, но тя би била неуместна, ако наистина ставаше дума за математическо моделиране – то не е гадаене.
Помниш ли, че и пролетес „моделираха“ пълни глупости?
Наред с другото, тези двамцата дават мнения за неща, които просто няма как да бъдат следствие от никакво моделиране – те са чисти внушения. В края на краищата за това им плащат – да придават наукосъобразност на чуждо поведение.
GIGO, което споменава Нор, е garbage in, garbage out. Което значи, че от калпав модел ще излязат калпави изводи. Всъщност не знаем дали изобщо има какъвто и да е модел – както казах, за друго им плащат.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
*
« Отговор #2828 -: Ноември 09, 2020, 18:28:20 »
*
« Последна редакция: Ноември 10, 2020, 15:38:00 от 66 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2829 -: Ноември 09, 2020, 22:27:35 »
Чекайте ся!
Моделирането излолзва математиката, мъ е малко по тънка наука, не е само математика.
И други подправки има ф манджата, поне тъй са ме учили ено време.
Не ли?
Идентификацията на обектите и тя.
Или и тук бъркам?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2830 -: Ноември 09, 2020, 22:34:03 »
От РЗИ казаха че ще минат без индентификация.
Нямали капацитет даже  да напишат на всеки новорегистриран предписание и да се свържат с него по телефона, за по-задълбочени проучвания забрави.
Общо взето с шепа бобени зърна се получава по-читава прогноза. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Баф мааму.
« Отговор #2831 -: Ноември 09, 2020, 23:07:46 »
%u041E %u0442%u0435 %u0438 %u0441%u0435%u0433%u0430 %u0441%u0438 %u043C%u043E%u0434%u0435%u043B%u0438%u0440%u0430%u0442 %u043F%u044A%u043B%u043D%u0438 %u0433%u043B%u0443%u043F%u043E%u0441%u0442%u0438.
%u0412%u043F%u0440%u043E%u0447%u0435%u043C %u043C%u043E%u0434%u0435%u043B%u0438%u0440%u0430%u043D%u0435 %u043D%u044F%u043C%u0430. %u0418%u043C%u0430 %u0437%u0430%u043A%u043B%u0438%u043D%u0430%u043D%u0438%u044F.
 


Има ли някъде стара версия да се подмени "мнението" че сайта се побърка. Изтече времето на логване и виж кво "изплю"

Няма.
the lamers club honourable member …

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2832 -: Ноември 10, 2020, 07:43:56 »
Quote (selected)
В момента дневно живота си губят между 50 и 60 болни от коронавирус, но американският модел предвижда броят на жертвите да премине 100 на денонощие още преди края на ноември.
Още преди средата на ноември ги минахме.
Даже в края на първата десетдневка ги минахме.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2833 -: Ноември 10, 2020, 07:47:11 »
Плътно трябва да следваме "американският модел", ние евроатлантици ли сме?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2834 -: Ноември 10, 2020, 07:51:47 »
Плътно трябва да следваме "американският модел", ние евроатлантици ли сме?
Даже се престараваме и предсрочно изпълняваме прогнозите им.
 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2835 -: Ноември 10, 2020, 17:04:46 »
Забележителен тайминг, втория ПСР тест на Баце е отрицателен, точно за срещата им със Заев и Меркел да им набие чемберите, щото и тя е поела ангажименти към началниците си, за вкарване на Македония в ЕСССР.
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2836 -: Ноември 11, 2020, 20:50:54 »
Мдаа.
Лъсна им задника. Искат изтепат по-възрастните.
8-10 коридор. Само. През ноември  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2837 -: Ноември 13, 2020, 03:52:07 »
Тестовете отново дават 40% заразени.
Починалите са 72.
Китай минахме. Другата седмица ще минем и Беларус. Това по брой заразени. По починали сме ги минали отдавна. А на 1M популация разликата е в пъти.
 
А и крайно неприятно впечатление прави лъготенето на едро.
Неква карта беа изпраскали как "европа" била целата в "червено". Без финландия и турция.
Явно брюселска уйдурма.
Ми не не е верно. Като изключим последните 2 дни беларусите не са имали 1000 заразени от месеци. А и сега са 100х.
А починалите също от месеци се броят на пръсти. На една ръка.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2838 -: Ноември 13, 2020, 04:59:31 »
Quote (selected)
Тестовете отново дават 40% заразени.
Най-много да почнат да правят по-малко брой тестове на денонощие, така могат да задържат официалната бройка заразени под 4000 на денонощие.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2839 -: Ноември 13, 2020, 07:28:47 »
Ще почнат да прявят бързи тестове - според това което имаме като здравен министър те не били достатъчно основание да се приеме че тествания е положителен за да се постави под карантина.
Всичко ще мине на доброволен режим - приносителите ще бъдат откривани, но няма да развалят статистиката, карантината ще е оставена на съзнаниетона гражданите.
Много удобно - "матриала" сам ще си е виновен.
Поне докато от ЕС не завъртят гъза да искат повече.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2840 -: Ноември 13, 2020, 09:51:57 »
Quote (selected)
Адвокат Екимджиев призова прокуратурата да провери здравната криза
До края на ноември може да има 4000 починали, прогнозира математикът Лъчезар Томов
13 Ноем. 2020

„Прокуратурата трябва да се задейства, за да провери дали длъжностни лица с действие или бездействие при реакцията си срещу пандемията в страната не излагат на риск живота и здравето на хората. Гражданите също могат да предявяват граждански искове срещу държавата за обезщетение, ако са пострадали от здравната криза.”

Екимджиев коментира и абсурдната заповед на здравния министър Костадин Ангелов, която ограничава хората, навършили 65 години, да пазаруват в аптеките и хранителните магазини само между 8 и 10 ч.

"Добронамереността може да е по-интелигентна и юридически издържана. Имам чувството, че там, където се вземат решенията, или няма юрист, или неговото мнение не се чува."

https://www.segabg.com/hot/advokat-ekimdzhiev-prizova-prokuraturata-da-proveri-zdravnata-kriza

Ами как и защо да се чува, след като вземащите решения се возят в една и съща жипка с един и същ шИфьор:

:0005: :giggle-3307: :0005:
« Последна редакция: Ноември 13, 2020, 09:56:44 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2841 -: Ноември 13, 2020, 09:59:56 »
Quote (selected)
Тестовете отново дават 40% заразени.
Най-много да почнат да правят по-малко брой тестове на денонощие, така могат да задържат официалната бройка заразени под 4000 на денонощие.
 :m1731:
Ние 4000 сме ги минали.
Ще се пробват да не са над 5 000, ама едва ли.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2842 -: Ноември 15, 2020, 22:23:21 »
и десет иляди да минем - малкой. нямало медицински персонал. няма и да има. ето какво става с тези, дето са толко тъпи, та да ходят да се занимават с ковид:
Quote (selected)
Санитарка в COVID отделението на университетската болница в Бургас е принудена да спи навън, докато дава дежурства, съобщи bTV. Заради обществено недоволство не може да се прибере у дома си в село Равнец, а внуците й са отстранени от училище.

Йорданка Желязкова е командирована от хирургичното в COVID отделението на болницата за 45 дни. Още с първите дежурства се сблъсква със страха на хората в селото й.

"Дъщерята реве - майко недей идвай, забранено е да се прибираш. Бях 12 часа дежурство и отидох на плажа под моста да спя. Защо ми забраняват да се прибирам вкъщи? Каква ми е вината, че съм решила да помагам на хората", плаче жената, предаде Дир.бг.

Засега Йорданка Желязкова остава да спи в хирургичното отделение. В селото й обаче недоволството продължава.

Родителите от Равнец са разделени - едни са против внуците на Йорданка да влизат в клас, други - предлагат алтернатива.

"Ако нейните внуци дойдат на училище, ние ще спрем нашите деца. Защото децата са преносители, кой е казал, че бабата не е болна? Колко лекари и медицински сестри починаха, въпреки че са с предпазен екип", казва Ваня Иванова, майка на първокласник в Равнец. 

От сряда двете деца, които са в първи клас, са отстранени от часове в училище. По-късно едното е развило грипоподобни симптоми.

В селото са категорични - или санитарката да не се прибира, докато работи в COVID отделението, или внуците й да не ходят на училище.

не знам от кое ме е гнус повече - от идиотската първична реакция на съселяните или от баце, който всячески се постара да психяса народа и това е резултат и от тази тактика - два пъти дневно брифинги, намя чували за мъртвите, яко ще се мре...

гнус!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2843 -: Ноември 16, 2020, 13:51:56 »
Един цитат от снощи под една от дописките оттатък – ЗА РАЗМИШЛЕНИЕ тук. Поради което нямам и право да посоча афтора. :D

Струва ми се, че е в подкрепа на използването на ваксини. И по-добре нещо таквоз, отколкото цитиране с линкове на тъпотиите, например на Мангъров или на Първанова …

Quote (selected)
Тази пандемия не е средновековна чумна епидемия, която е обезлюдявала цели континенти.

Засега обаче още няма лекарства за тази болест.

Опитите за получаване на масов естествен имунитет на населението са неуспешни.

Появяват се все повече изследвания, че при всеки преболедувал и оцелял – от бебета до старци, се наблюдават поражения от вируса на важни човешки органи, които поражения са предпоставка за бъдеща инвалидизациия.


А държава с масово инвалидизирано население е държава без икономика, без армия, без бъдеще.

Китай първи усети къде е главния удар от епидемията COVID-19 и положи огромни усилия да я прекрати на територията си.

Китай първи започна масова имунизация на населението си с одобрени само за Китай свои ваксини.  Защото ваксините създават имунитет без преболедуване.

Икономиката на Китай се възстанови и бележи значителен ръст.


Китай върви към световна доминация.

Икономическите и военни конкуренти на тази страна изостават и едва ли ще могат някога да наваксат загубеното време.

Скоро ще проличат предимствата от бързото масово прилагане на ваксината и с годините тези предимства ще стават все по- големи.
:m1731:
« Последна редакция: Ноември 16, 2020, 13:55:04 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2844 -: Ноември 16, 2020, 14:30:43 »
не знам от кое ме е гнус повече - от идиотската първична реакция на съселяните или от баце, който всячески се постара да психяса народа и това е резултат и от тази тактика - два пъти дневно брифинги, няма чували за мъртвите, яко ще се мре...
гнус!

1. Струва ми се, че два пъти дневно брифинги не е имало никога, но ежедневната информация за Ковид-ситуацията в страната е нужна, за да знаем докъде сме стигнали. За което не е виновен Баце ни, а вирусА.  :nuts:

2. С чувалите за мъртви приключихме още преди 8 месеца, като за тях беше виновен Баце!

3. А аз не мога да разбера защо това „Яко ще се мре!” сте си го навили на пръста като мантра?!

Тъй като беше естествена реакция на все пак специалист – проф. д-р Мутафчийски, на долната провокация на една ТЪПА МИСИРКА – Миролюба Бенатова, която и хабер си няма от това, какво е Ковид-инфекция и дали тази инфекция има почва у нас. Виждаш какво става в момента.
И ако аз бях на мястото на проф. Мутафчийски, щях да реагирам по абсолютно същия начин!  :tongue-out:
« Последна редакция: Ноември 16, 2020, 14:36:28 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Не само Китай. Руснаците още Юли-Август приключиха с втория етап и регистрираха "Спутника".
Некъде тогава се ваксинира и Шойгу. В момента тече ваксинация (основно на лекари). При 40 000 + ваксинирани има три случая на заразяване с корона вирус. (тва колко процента "ефекгинтост"ли че доде? Да сравним) Въпреки че не е ясно кога е станало заразяването, след ваксинирането или в периода тест-ваксиниране. Това разбира се са предварителни резултати. Но нема как да се дигнат до 1/10
 
Какво нящо е живота. Един мъничък вирус и сички митове за научното, технологично ..... предимство на западащия свят ойдоха у ряката  :smokin:
« Последна редакция: Ноември 16, 2020, 14:51:14 от 66 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2846 -: Ноември 16, 2020, 14:44:10 »
Какво нящо е живота. Един мъничък вирус и сички митове за научното, технологично ..... предимство на западащия свят уйдоха у ряката.
 
Добре, че не си споменал само Запада ...  :cool-1084:
« Последна редакция: Ноември 16, 2020, 14:46:44 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2847 -: Ноември 16, 2020, 14:45:04 »
напротив, джидже, никога и никъде не е била нужна информацията от брифингите. тези брифинги бяха и са средство за наплашване на обществото. наплашване до видиотяване. види се, че ефектът вече е постигнат, сега задържат нивото.

единственото нужно е смислени и ясни за изпълнение заповеди. с точни критерии. има 50 болни на 100 000 /болни, не заразени/ - прави се това. стават 75 - онова. стават 100 - еди кое си. и толко. след това е достатъчно едно кратко изявление в новините в смисъл "на базата на резултатите от миналата седмица от следващия понеделник област ххх е в ууу фаза". не от днес за утре, не заповедите да ги менкат по шеснайсе пъти, щото са некадърни три изречения накръст да сглобят.

а който иска - да ходи да рови по сайтове и да се осведомява.

всъщност има ли по-често сменяни министри от здравните при мъдрото боково управление?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2848 -: Ноември 16, 2020, 14:47:13 »
а мутафчийски, както и останалите от нощ, са ени тъпи смотани натегачи, които за малко известност са се отказали да мислят, и служат за потвърждаване на идеите бокови. същия мути в началото нали тръбеше, че това е ено грипче? що го забравяш?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2849 -: Ноември 16, 2020, 14:53:12 »
за късопаметните: мнението на мутафчийски за информираността и ковида:
Quote (selected)
Мутафчийски: Експертите недоумяват паниката, коронавирусът не е по-опасен от грип Б
29.02.2020 09:10;

Свръхинформирани, съответно свръхпаникьосани. Всички експерти недоумяват тази паника, която се развива в страните. Тази инфекция не се отличава от много други респираторни инфекции. Тя не е по-опасна от грип Б, каза пред Би Ти Ви началникът на ВМА и председател на Националния оперативен щаб за борба с новия коронавирус генерал-майор професор д-р Венцислав Мутафчийски  COVID-19.
https://www.24chasa.bg/novini/article/8244538

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2850 -: Ноември 16, 2020, 14:59:26 »
напротив, джидже ...
а който иска - да ходи да рови по сайтове и да се осведомява.

Напротив, onzi ... Тъкмо това "осведомяване по сайтовете" е причина за психясването на хората, а не ежедневната информация за Ковид-ситуацията. Или, както беше рекъл един коуега оттатък:

Quote (selected)
Спри да четеш. Виждаш, че не ти помага ...
:giggle-3307:

Quote (selected)
всъщност има ли по-често сменяни министри от здравните при мъдрото боково управление?

Надявам се, че не ме упрекваш в защита на Боко.  :D

Защото, ако не беше той с тъпите си изцепки за "спасяване на икономиката" /което също е важно!/, а беше оставил определянето на мерките в ръцете на СПЕЦИАЛИСТИТЕ, днес нямаше да сме на едно от първите места и по заболеваемост, и по смъртност в света!!!  :t2102:
« Последна редакция: Ноември 16, 2020, 17:45:16 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2851 -: Ноември 16, 2020, 15:24:14 »
а мутафчийски, както и останалите от нощ, са ени тъпи смотани натегачи, които за малко известност са се отказали да мислят, и служат за потвърждаване на идеите бокови.
:t2629: :t2654: :t2629:

Quote (selected)
същияТ мути в началото нали тръбеше, че това е ено грипче? що го забравяш?

"Мути" съм го следила редовно от самото начало, но точно такова нещо не помня.
Освен всичко останало, в началото целият свят беше объркан. :ive_got_it-1379:

А ти да не искаш да ми кажеш, че не одобряваш и докторите Кунчев и Кантарджиев, които продължават да работят в ЩАБ-а под мъдрото ръководство на Мути?!

Ако е така, просто няма смисъл ... Сега трябва да прекъсна за кратко.


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2852 -: Ноември 16, 2020, 15:46:33 »
Цитат на: Джиджи
А ти да не искаш да ми кажеш, че не одобряваш и докторите Кунчев и Кантарджиев,

Туй вече не са никакви доктори, ами тъпи смотани натегачи.
Одобрявам Симидчиев, Чорбанов и (не напълно) Мангъров.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2853 -: Ноември 16, 2020, 17:57:52 »
Цитат на: Джиджи
А ти да не искаш да ми кажеш, че не одобряваш и докторите Кунчев и Кантарджиев,

Туй вече не са никакви доктори, ами тъпи смотани натегачи.

ТцЪ. Натегачите са: минестЕр д-р Костадин Ангелов, д-р Балтов, шеф на Пирогов, и д-р Мангъров, които Баце сам си избра, за да ги натовари, когато отново яхна жипката. :b0201:

Ако не те мързи, можеш да намериш карикатурата на Комара /аз я търсих набързо, но не я намерих!/, май са я махнали ...  :too_happy-1067:
« Последна редакция: Ноември 16, 2020, 18:05:27 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2854 -: Ноември 16, 2020, 18:24:30 »
Тулупа придърпа Мангъров, за да каже: "Ето, народен човек съм, на всички давам да си пуснат гласа.".
Не го бъркай с дежурните клакьори, дърдорещи по калъп.
А аз пак ще обърна внимание на изтърваните от шкембекасапа думи "ако ще се мре". Когато всички твърдяха, че през лятото вирусът ще умре, и дори наесен да го има, ще е много по-слаб. Вътрешно предварително инфо от НАТО, разбира се, че не вирусът ще мре, а хората. Затова го и скриха - да не изтърве още нещо, което се крие от нас. Че есенният вирус не е мутирал пролетен, ами лабораторно-"подобрена" версия.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2855 -: Ноември 16, 2020, 20:33:11 »
Мен ми е интересно друго. Руснаците казаха че ще лицензират "спутника".
В България експириън с разни ваксини - бол. Даже още праят БЦЖ.
 
Та поради что че "наливаме" половин милиард, а може и повече на некви шашкъни, вместо да вземем лиценз и да си правим ваксина.
При това ще стане след да кажем месец, а не след шест, минимум.
 
Е те този въпрос има ли некой да го "забие" на Боко  :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2856 -: Ноември 17, 2020, 12:30:03 »
А аз пак ще обърна внимание на изтърваните от шкембекасапа думи "яко ще се мре". Когато всички твърдяха, че през лятото вирусът ще умре, и дори наесен да го има, ще е много по-слаб. Вътрешно предварително инфо от НАТО, разбира се, че не вирусът ще мре, а хората.
:t1818:

Quote (selected)
Затова го и скриха - да не изтърве още нещо, което се крие от нас. Че есенният вирус не е мутирал пролетен, ами лабораторно-"подобрена" версия.
:smile-1081:

Бардзо интересно!!!

Защо повечето коуеги-антиковидисти оттатък вече свиха платната, а тук продължават да се напъват?!?

„Това е опасен вирус, който може да атакува всяка система на тялото. А страните, които оставят вируса да се разпространява безконтролно, си играят с огъня", заяви генералният секретар на СЗО – Тедрос Аданом Гебрейесус.

https://www.segabg.com/hot/szo-stranite-ostavyashti-virusa-bezkontrolen-si-igrayat-ogun

и

Потвърдените случаи при медицинския персонал у нас надхвърлиха 4,000 и вече са 4,011.
От тях лекарите са 1,452, медицинските сестри – 1,272, а санитарите – 5,37.

https://www.segabg.com/hot/poreden-cheren-rekord-152-ma-pochinali-covid-19

Ииии ... из коментарите  :t1813:

Quote (selected)
Умно изпуснаха вирусът да вилнее из България.

• Един милиард китайци успяха да ограничат разпространението на вируса. Но ние нали сме за свободата на индивида, включително да заразяваш другите. А всяка свобода си има цена – сега я плащаме.

• Всъщност броят на починалите е цената да имаме "свободно общество". Малка ли е, голяма ли е, всеки решава за себе си.

Китай хвърли огромни усилия и го направи с много ум. Сега стои на брега и наблюдава как епидемията влачи труповете на неговите противници. Но не се отпуска, защото може да му пуснат следващия вирус.

• По проект за 5,5 млн. лв. озелениха Разград, без да извадят дръвчетата от саксиите. Те пък взеха, че умряха. Как да борим пандемията с тоз материал? Навсякъде по върховете са наслагани бавноразвиващи се.

Народът не вярва на управляващите. Липсата на доверие предполага неспазване на мерките. Никой вече не вярва на Лъжливото овчарче. Стадото е обречено. Тази зима само  вълците ще бъдат сити.
:t2017: :t2017:


« Последна редакция: Ноември 17, 2020, 12:39:39 от Джиджи »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2857 -: Ноември 17, 2020, 12:44:47 »
Цитат на: Джиджи
А ти да не искаш да ми кажеш, че не одобряваш и докторите Кунчев и Кантарджиев,

Туй вече не са никакви доктори, ами тъпи смотани натегачи.
Одобрявам Симидчиев, Чорбанов и (не напълно) Мангъров.
Напълно съгласен - тези двамата, заедно с генерал Мута, Балтов и още няколко са престъпници - лекари, поставени в неподходящо време на неподходящо място.
Най-големият престъпник обаче е минпред генлей д-р инж. др. Борисов Б.М., създал НОЩ.

Напомням, НОЩ е създаден по правилника за функциониране на МС, може най-много да бъде консултативен орган, докато според специалния закон при извънредни ситуации (а пандемията е такава) се създава национален щаб, начело със замминпред.
Оттук и извращенията с непълното или неточно информиране, неадекватните или ненавременни мерки, взаимноизключващите се заповеди вече на двама министри на здравеопазването, толантото бягство на правителството от "борбата" с вируса.

А вие продължавайте да си мерите пишките колко велик е коремният хирург женерал Мута, колко лош е Мангъров и колко непослушен е българинът.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2582
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2858 -: Ноември 17, 2020, 13:26:16 »
Не виждам защо трябва да оттегля съмненията си в почтеността на СЗО, на "началниците" и "световната общественост", както и за негодността на безмозъчното стадо роби на СМРАД.

Ако повечето не могат да схванат защо с какво и как се провежда дезинформацията и заробването на съзнанията, това си е дефект из собствените междуушия. Отделно пък са манипулациите на местно ниво из без-банановата плантация със скриване на информации и дебелашки натъкмявания за стоката в чувалите, моргите и "масовите" ковчези или за меса в хладилни камиони. С Директни или Индиректни илюстрации и внушения...

Свържете отделните факти по различните вектори на събитията и ще видите картинката. И изглежда трябва да се подсетим чрез профсъюзният виц от "оно време":

- Дали да си носим от къщи сами въженцата или за бесенето ни те ще се раздават от профсъюза?!
 :i_miss_you-1316: :t0328:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2859 -: Ноември 17, 2020, 13:31:53 »
Цитат на: Джиджи
Защо повечето коуеги-антиковидисти оттатък вече свиха платната ... ?!?

Защото им е писнало да обясняват на олигофрени, вярващи на офиц. пропаганда.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2860 -: Ноември 17, 2020, 16:33:59 »
....цитат от едно друго място :
Quote (selected)
·
ДО ВСИЧКИ МЕДИИ!!!
След като разбрахте ,че народът лесно се плаши и паникьосва, ,че К-19 не си отива , ако знаем всеки момент колко са заразени и умрели,ако знаем за пълния хаос в здравеопазването,безумните цени на ваксините ,още по-безумните изказвания на вякакви изтръпнали медицински светила, едно от друго по противоречиви , на фона на  настъпващата зима най-после  НЯМА ЛИ ДА СПРЕТЕ ДА НИ ЗАЛИВАТЕ СЪС СТРАХ ,БОЛКА ,УЖАС ,СМЪРТ ,ЖЕСТОКОСТ! НЯМА ЛИ ДА ПРЕСТАНЕТЕ ДА НИ ЗАЛИВАТЕ С ФАЛШИВИ НОВИНИ И ПРОСТОТИЯ ПО ЗАПОВЕД НА ФИЛАНКИШИЯТА! КАКВИ МЕДИИ СТЕ ВИЕ?  НА КОГО СЛУЖИТЕ????
courtesy дедо Керпеден,
...добре казано, `ма няма кой да чуе, стадото си е стадо, вече облъчено, обича оперетния Мута и неговата свита, нихната...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2861 -: Ноември 17, 2020, 18:24:56 »
Пытаясь обеспечить свою страну вакциной от коронавируса, власти Израиля обратились к России по поводу возможных закупок российского препарата «Спутник V», пишет Israel Hayom. Стороны договорились обсудить этот вопрос в ближайшие дни.

Не зенека, не модерна, а точно Спутник V!?
« Последна редакция: Ноември 17, 2020, 18:43:15 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2862 -: Ноември 17, 2020, 19:07:52 »
Сега гледах онова дето се има за математик на РБ онова недоклатеното нощниче.
Та вика че бил привърженик на плана "Тотлебен".
На времето назначили Тотлебен за командващ армията, той спрял кървавите неуспешни атаки срещу Плевен, направил обсада, спрял им храната и турците се предали.
Та вика сега ние да обсади Ковида, ама на обратно.
Ние вкъщи и той ще пукне от глад.
То при нас е все така, на терсене.
Обаче гледам сменил пуловерчето, сменил го с марково костюмче, риза връзка баш каси требе.
Не го питат вече  по градинките, а в БНТ-то и той седнал на креслото гаче ли е шеф на Кошлука, наистина не си сложи навущата на масата, ама беше на крачка, може другия път.
Та си викам как такива световно неизвестни въшки като се напият с кръв излизат на челото на нацията. :t2412:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2863 -: Ноември 17, 2020, 19:30:19 »
На път сме да договорим 70 милиарда ваксини за 7 милиардната Земя.
При това не повече от 10% от земляните ще се срещнат с ваксината.
Ово е "бизнес"!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2864 -: Ноември 18, 2020, 09:42:25 »
Quote (selected)
Коронавирусът удари големите популисти
Тези, които неглижираха Ковид-19, първи паднаха в боя с него
01 Ноем. 2020, СВЕТОСЛАВ ТЕРЗИЕВ



Отвореното чекмедже в спалнята на Борисов е като отворена книга за възхода и падението на популистите в България.

Може и да е случайност, но от държавните и правителствени ръководители най-податливи на коронавируса излязоха популистките лидери. Премиерът Бойко Борисов само дооформи картината. Преди него заразата застигна американския президент Доналд Тръмп, бразилския Жаир Болсонару, британския премиер Борис Джонсън, полския президент Анджей Дуда. Политолозите нареждат всички в категорията "популисти", където поне четирима могат да бъдат определени като надменни популисти по отношение на пандемията от Ковид-19.

https://www.segabg.com/category-observer/koronavirusut-udari-golemite-populisti

И така се оказа, че оДношението към "короната" е тест за ЕнтелЕгентност ...  :cool-1084:
« Последна редакция: Ноември 18, 2020, 10:21:53 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2865 -: Ноември 18, 2020, 16:20:42 »
Цитат на: Джиджи
И така се оказа, че оДношението към "короната" е тест за ЕнтелЕгентност ...  :cool-1084:
Такова е. Всички гореизброени са си живи и здрави  :beer-405:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2866 -: Ноември 18, 2020, 17:18:24 »
Quote (selected)
ЕК препоръча бързите антигенни тестове за COVID-19 и призова страните да ги признаят
Аде таз седмица минаваме 5 иляди, другата 10. Или 15  :m1728:
 
Ся Боко популист не мое бъде.
Популист произлиза от  populus , а Боко слуша "началниците"  :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2867 -: Ноември 18, 2020, 17:50:19 »
Популист - компрадор?
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2868 -: Ноември 18, 2020, 19:00:22 »
Нашите "мерки" са и теглилки за населението.
Даже това което препоръчва СЗО ние го правим по-така.
Масовото тестване ( което според мен е глупост) в повечето държави е безплатно, някъде и задължително.
Ние половин година спорим дали правоспособни лекари - ЖП-тата да могат да го изписват.
Само дето не сме лансирали идеята за микрокредити с преференциални лихви за тест.
« Последна редакция: Ноември 18, 2020, 19:54:09 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Ефикасността сред една от най-рисковите групи – хората над 65-годишна възраст, е над 94%, сочат данни на биофармацевтичната компания.
...
Тази седмица друга американска компания - Moderna отчете 94.5% ефективност в нов напреднал етап на тестовете.

https://www.manager.bg/covid-19/pfizer-shche-kandidatstva-za-razreshitelno-za-vaksinata-sreshchu-covid-19


То горе долу толкова са проблемните - 5 % дето не ги ловят и тия ваксини, ама друго си е да клъвнеш няколкостотин милиарда.
При това статистика се прави след 170 ваксинирани. :m1728:
За сега само отвъд локвата, но и това което имаме като урсулови лайна може да се опита да го позволи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Уфф, махнете тъпия бутон да се не бъркаме!
« Отговор #2870 -: Ноември 18, 2020, 19:49:19 »
Quote (selected)
Само дето не сме лансирали идеята за микрокредити с преференциални лихви за тест.
Не подсказвай!
Въпреки че дебилите не искат да плащат даже тестовете ..... Уникални сме.
 
Нямало "съществени" странични ефекти. Дрън, дрън.
Това да не ти е "класическа ваксина" дето се вкарват парчета белтък или нефункциониращ микроорганизъм, та да се наблюдава дигане на температура, имунна свръхреакция и подобни.
"Ефекти" - след две-три години. Например онкологични проблеми ..... Не случайно използването на генна терапия на хора (щото вкарването на чужд за организма геном не е "ваксиниране") е забранено! Или беше .....
 
Междудругото руснаците използват също подобен "вектор", но с белтък (май бяха два белтъка), а не РНК.
« Последна редакция: Ноември 18, 2020, 19:53:27 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2871 -: Ноември 18, 2020, 20:01:28 »
Quote (selected)
Уорън Бъфет инвестира все повече в голямата фармация за сметка на банките
https://www.manager.bg/svyat/uorn-bfet-investira-vse-poveche-v-golyama-farmaciya-za-smetka-na-bankite

Това където и да го туря все пасва, само в забавната секция не става.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2872 -: Ноември 18, 2020, 20:10:10 »
Quote (selected)
И ДДС-то за ски-съоръженията пада на 9%

https://www.manager.bg/politika/dds-za-ski-sorzheniyata-stava-9

Обаче ДДС за ковид теста е 20% :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Цитат на: 66
"%u0415%u0444%u0435%u043A%u0442%u0438" - %u0441%u043B%u0435%u0434 %u0434%u0432%u0435-%u0442%u0440%u0438 %u0433%u043E%u0434%u0438%u043D%u0438. %u041D%u0430%u043F%u0440%u0438%u043C%u0435%u0440 %u043E%u043D%u043A%u043E%u043B%u043E%u0433%u0438%u0447%u043D%u0438 %u043F%u0440%u043E%u0431%u043B%u0435%u043C%u0438 ...

%u0414%u0430. %u0418%u043B%u0438 %u0430%u0432%u0442%u043E%u0438%u043C%u0443%u043D%u043D%u0438. %u0418%u043B%u0438 "%u0441%u0442%u0440%u0430%u043D%u043D%u0438" %u0441%u0440%u0438%u0432%u043E%u0432%u0435 %u0432 %u0438%u043C%u0443%u043D%u0438%u0442%u0435%u0442%u0430, %u0438%u043B%u0438 "%u043F%u043E%u043B%u0443%u0434%u044F%u0432%u0430%u043D%u0435 %u043D%u0430 %u0445%u043E%u0440%u043C%u043E%u043D%u0438%u0442%u0435".
%u041C%u043E%u0436%u0435 %u0434%u0430 %u0441%u0430 %u0438 %u043F%u043E-%u043A%u044A%u0441%u043D%u0438 - 5-10 %u0433..

%u043F%u0440%u043E%u0431%u0430
« Последна редакция: Ноември 18, 2020, 20:48:02 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2874 -: Ноември 18, 2020, 20:44:08 »
Quote (selected)
Уфф, махнете тъпия бутон да се не бъркаме!

Така и не разбрах за кой бутон става въпрос?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2875 -: Ноември 18, 2020, 20:45:29 »
Ще бъде интересно, но едва ли ще научим какви ще са генетичните изменения на хора преди и след корона инфекция, преди и след ваксинация.
Има достатъчно обработен ДНК материал, ще има и още.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Уфф, махнете тъпия бутон да се не бъркаме!
« Отговор #2876 -: Ноември 18, 2020, 20:51:09 »
Цитат на: 66
"Ефекти" - след две-три години. Например онкологични проблеми ...

Да. Или автоимунни. Или "странни" сривове в имунитета. Или "полудяване на хормоните".
А може да е и по-късно - след 10-15 г.. И в сила е правилото "колкото по-късно, толкова по-мръсно".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Цитат на: AnonimusBG
Quote (selected)
Уфф, махнете тъпия бутон да се не бъркаме!
Така и не разбрах за кой бутон става въпрос?

За един бутон долу-вдясно в полето на собствените ти постове - картинка без надпис, който от нормален текст прави това:

Цитат на: 66
"%u0415%u0444%u0435%u043A%u0442%u0438" - %u0441%u043B%u0435%u0434 %u0434%u0432%u0435-%u0442%u0440%u0438 %u0433%u043E%u0434%u0438%u043D%u0438. %u041D%u0430%u043F%u0440%u0438%u043C%u0435%u0440 %u043E%u043D%u043A%u043E%u043B%u043E%u0433%u0438%u0447%u043D%u0438 %u043F%u0440%u043E%u0431%u043B%u0435%u043C%u0438 ...

%u0414%u0430. %u0418%u043B%u0438 %u0430%u0432%u0442%u043E%u0438%u043C%u0443%u043D%u043D%u0438. %u0418%u043B%u0438 "%u0441%u0442%u0440%u0430%u043D%u043D%u0438" %u0441%u0440%u0438%u0432%u043E%u0432%u0435 %u0432 %u0438%u043C%u0443%u043D%u0438%u0442%u0435%u0442%u0430, %u0438%u043B%u0438 "%u043F%u043E%u043B%u0443%u0434%u044F%u0432%u0430%u043D%u0435 %u043D%u0430 %u0445%u043E%u0440%u043C%u043E%u043D%u0438%u0442%u0435".
%u041C%u043E%u0436%u0435 %u0434%u0430 %u0441%u0430 %u0438 %u043F%u043E-%u043A%u044A%u0441%u043D%u0438 - 5-10 %u0433..

%u043F%u0440%u043E%u0431%u0430
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2878 -: Ноември 18, 2020, 20:58:17 »
Цитат на: buratinob
Ще бъде интересно, но едва ли ще научим какви ще са генетичните изменения на хора преди и след корона инфекция, преди и след ваксинация.

Ген. изменения можем да ги разберем, но не и мрежата от промени в организма, която се развива вследствие на тях.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2879 -: Ноември 18, 2020, 20:59:28 »
Quote (selected)
Уфф, махнете тъпия бутон да се не бъркаме!

Така и не разбрах за кой бутон става въпрос?
Тоя в дясно, долу "редактиране на публикация" или нещо подобно.
При мен се получават маймуняци или "кодиране" както им вика онци.
Преди не беше така. Ся дали сайта се е "ъпдейтнал", дали браузъра ...., въпреки че избягвам да го правя, ама понякога ми писва и му давам дан ме пита .... и те така.
"промени" си работи нормално.