Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 08:34:02

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1039049 пъти)

0 Потребители и 22 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2880 -: Ноември 18, 2020, 21:02:54 »
Май е браузъра, на мен ми налита да го превежда от руски на български. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Уфф, махнете тъпия бутон да се не бъркаме!
« Отговор #2881 -: Ноември 18, 2020, 21:48:47 »
Цитат на: 66
"Ефекти" - след две-три години. Например онкологични проблеми ...

Да. Или автоимунни. Или "странни" сривове в имунитета. Или "полудяване на хормоните".
А може да е и по-късно - след 10-15 г.. И в сила е правилото "колкото по-късно, толкова по-мръсно".

Нещо такова си мислех.
Вече се говори, че преболедувалите имат много странични проблеми.
Явно вируса атакува гените, краткосрочните заболявания си ги изброил.
Сега има клетка с нов генетичен материал за възпроизводство, след 5-10 години когато се появи новата ще може да се прочетат разликите.
« Последна редакция: Ноември 18, 2020, 21:59:11 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Уфф, махнете тъпия бутон да се не бъркаме!
« Отговор #2882 -: Ноември 18, 2020, 22:40:36 »
Цитат на: buratinob
Явно вируса атакува гените

Не. На теория не би могъл. Дано обаче не влиза в комбина с някой ретровирус.

А мРНК-"ваксината" може да направи големи поразии. Сама или в комбина с вируса, от когото уж ще пази.

Нещата приличат на:
"Ти си готин човек, затова не щем да пострадаш, ама тук в квартала има едни гадове, дето могат да ти направят лоши работи. Но ние сме ти приятели и ще те пазим от тях. Дай сега някой лев поне да си платим бензина."
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2883 -: Ноември 19, 2020, 09:04:12 »
Гледам днес тук за „короната” няма още изписано нищо. Зат’ва от мен – коментар от оттатък за отскок!!!

Quote (selected)
От началото на октомври кривата на НСИ на общата смъртност у нас за 2020 г. има интересна форма.
Бих я нарекъл "Ерекцията на Мангъров".



https://www.nsi.bg/sites/default/files/files/pages/covid/D_W1-45_2015_2020_W45_bul.png

Въпреки че изобщо не е смешно …  :sad-3295:
« Последна редакция: Ноември 19, 2020, 09:06:40 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2884 -: Ноември 19, 2020, 09:22:08 »
Предполагам Мангъров е виновен, че пациентите умират по стълбите в болниците.
Той е виновен че няма лекарства, лекари, болниците нямат апаратура, даже и асансьори.
Що не си погледнеш щаба по пижами какви смешници са.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
:(
« Последна редакция: Ноември 19, 2020, 09:39:59 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2886 -: Ноември 19, 2020, 09:40:06 »
И все пак, Мангъров е прав, противоепидемичните мерки - маски, дистанция, изолация и пр. само ще разтегнат епидемията във времето, но няма да променят нищо количествено, диаграмата ще е по-полегата, но по-дълга, има значение за натоварването на здравната ни система, каквато се разбра, че нямаме.

Кой виновен? Най-вече българите, масово  дебилни, търпящи всякаква идиотия в политиката...
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2887 -: Ноември 19, 2020, 10:00:39 »
Не е точно така.
Едно е експозиция с примерно 10Е6 вируса, друго с 10Е9, а съвсем трето с 10Е12.
 
А туй дето е набедено за "здравна система" .....

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2888 -: Ноември 19, 2020, 10:01:48 »
Що не си погледнеш щаба по пижами какви смешници са.
  :b0230:

Доколкото ми е известно, НСИ не е към ЩАБ-а.  :D

И тъй като нихилизмът на некои коуеги тук /а и оттатък!/ ми идва в повече, бих им предложила /в картинки!/ да се насочат към нещо мноо по богоугодно за самите тях /а и за околните!/ – даже в тези тежки времена, например хедонизма ... 

Сравни:

:nuts:
The Nihilist – Paul Merwart (1855-1902)

и

  :t0301:
Бъди хедонист, направи си сам щастие!
« Последна редакция: Ноември 19, 2020, 10:17:08 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2889 -: Ноември 19, 2020, 10:34:55 »
И все пак, Мангъров е прав, противоепидемичните мерки - маски, дистанция, изолация и пр. само ще разтегнат епидемията във времето, но няма да променят нищо количествено, диаграмата ще е по-полегата, но по-дълга, има значение за натоварването на здравната ни система, каквато се разбра, че нямаме.

Така ли с количествените промени, след като на такива като теб вече се каза повече от един път:

"Не четете повече, ЧЕТЕНЕТО НЕ ВИ ПОМАГА!!:cool-1084:
А умрелите междувременно, сред които се наблюдават все повече МЛАДИ ХОРА?!  :no-883:

Quote (selected)
Кой виновен? Най-вече българите, масово  дебилни, търпящи всякаква идиотия в политиката...

Че голямата маса от българите са дебилни – да, дебилни са!!! И той най-вече защото не могат да разберат ЗАЩО трябва да си носят маските!

Например вчера в колата слушах български лекар, който лекува ковид-пациенти в Германия и който заяви, че там вече е доказано следното:

Quote (selected)
Ако всички носят редовно маски, до 2-3 седмици "пикът" ще се превърне в "плато", след което ще спадне рязко надолу до заболеваемост по-ниска от 30%.
:light_bulb-1377:


« Последна редакция: Ноември 19, 2020, 10:38:43 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2890 -: Ноември 19, 2020, 10:52:20 »
джидже,

земи да престанеш с простотиите, а?

1. взри се внимателно в графиката на нси и ми кажи къде е най-най-най страшната пролетна първа вълна. къде е? м?
2. това за доктора, дето казал за маските, е абсолютна глупост. тука всички са омаскарени, включително и на открито по най-натоварените пешеходни зони. вземи да погледнеш малко графики и да видиш къде са две седмици и къде е немското плато. щото танте меркел все нещо угрижена седи, некви числа ходели нагоре въпреки маските.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Маските са един от малкозначимите фактори.
 
Защо масово се заразяват точно лекари които не само маски ми и защитни облекла носят  :smokin:
 
А тоз дофтур, от швабско похвали ли се ка сменя подлогите.
 
Преди време един познат, лекар трето-четвърто поколение си говорим и го питам. Мислиш ли да прескочиш някаде по чужбина, та той вика - защо. Имам си практика тук, удобно ми е, получавам достатъчно, като искам винаги моге да отида да разгледам. Да отида в някой старчески дом или малка натоварена клиника .... А знае немски аде не перфекгно но много добре. Немски възпитаници са некъде из поколенията.
« Последна редакция: Ноември 19, 2020, 11:22:26 от 66 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2892 -: Ноември 19, 2020, 11:08:48 »
Маските са един от малкозначимите фактори.
А кой ФАКТОР е най-многозначимият?! Естествено – lockdown като в Китай.  :ive_got_it-1379:

Това ли искаш?!
:m1302:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2893 -: Ноември 19, 2020, 11:16:06 »
Китай контролира границите. И лови влезлите от чужбина заразени!
Казвал съм неколкократно. Всички примери на дължави със слаби до незначително развитие на Ковид са изолирани. Дали с административни мерки, дали географски .... но всички
 
А какво тръбва да се направи? И то вчера. Затваряне на училища. Затваряне на заведения или ограничаване до разумно време, примерно 9 вечерта. Там хазартни и нощни заведения се подразбират.
Това на първо време.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2894 -: Ноември 19, 2020, 11:18:27 »
джидже,
земи да престанеш с простотиите, а?
Quote (selected)


Quote (selected)
това за доктора, дето казал за маските, е абсолютна глупост.

Ами щом специалистите по цел свят говорят глупости, аз най-добре да ходя да бачкам, щото и без туй съм станала сабале в 6.00 hrs. за тая цел.  :D

Накрая ше земат да мЪ изволнят ...  :nuts: :i_miss_you-1316:
« Последна редакция: Ноември 19, 2020, 15:07:02 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2895 -: Ноември 19, 2020, 11:22:55 »
къде са бе, къде са тези специалисти? 'една жена на пазаря каза' го трансформира в 'един доктор, дето бачка в дойчланд, каза' и айдееееее вервай народе.

абсолютна глупост е. при положение, че тука мерки има секакви, спазват се безпрекословно, и пак нема 'за две седмици ши гу упрайм', то това просто не е вярно.

и отново: погледни графиката и ми кажи къде е супертежката първа вълна, заради която нощ-ниците затвориха държавата. къде? и защо като пролетта са бъли тъпи като гьонове си мислиш, че внезапно са поумнели? на какво отгоре?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2896 -: Ноември 19, 2020, 11:27:08 »
малката вчера се прибра рано-рано, нямаше 11. щото тука правилата за училищата са, че на 20 мин трябва да се проветрява. и неква изкукувелница вместо за 5 мин да проветри държала целия час прозорците отворени, а на всеки 20 мин отваряла и вратата, течение да стане. ей ти пример за спазване на мерки.

зорлем искат да ги простудят.

ама един доктор бил казал :bigok:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2897 -: Ноември 19, 2020, 15:00:33 »
къде са бе, къде са тези специалисти? "една жена на пазаря каза" го трансформира в 'един доктор, дето бачка в дойчланд, каза' и айдееееее вервай народе.
"Една жена" в Министерски съвет на Р. България каза …  :t9411:

Quote (selected)
Кунчев: Или почваме да спазваме мерките, или отиваме към локдаун
19 Ноем. 2020

Главният здравен инспектор – доц. Ангел Кунчев, отново отвори въпроса за нови, по-строги мерки.

"В момента се намираме в ситуация, в която трябва да вземем много диференцирано решение - или спазваме мерките, или преминаваме към нови, много по-строги мерки, каквито има в почти цяла Европа. Другият вариант е все повече болни и все повече загубени животи".


https://www.segabg.com/hot/kunchev-ili-pochvame-da-spazvame-merkite-ili-otivame-kum-lokdaun
:thumbs_up-3334:
« Последна редакция: Ноември 19, 2020, 15:10:21 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2898 -: Ноември 19, 2020, 15:15:59 »
да, джидже, правилно си го охарактеризирала кунчев :way_to_go-1308:

за да не съм голословен - виж си графиката на нси и отбележи първата вълна, заради която всичко беше затворено. и заради безхаберието кунчев.

и пак да те питам: като е бил тъп като дъб пролетеска да предлага идиотизми, сега да не му е станало нещо, та да е поумнял?

щото аз признаци на поумняване у него не съм забелязал.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2899 -: Ноември 19, 2020, 15:31:43 »
"Води ме, Партийо! Аз знам, аз вярвам, че ти си права, когато съгрешиш дори!"

Безсмъртни думи!
За по-джижаните бих припомнил и една стара народна приказка за лъжливото овчарче.
Не ми харесва да ме наричат "матриал", да ми прехвърлят всички негативи.
Омръзна ми да ми обясняват как те са толкова прекрасни, а аз мърляв и си го заслужавам.
Седем месеца безумия и заклинания за да си дойдем пак на приказката че сами сме си виновни, а властта е права.
Седем месеца не им стигнаха на тези " иначе толкова добри специалисти" да предприемат мерки каквито са смятали че са нужни.
Милиони, може вече и милиард да са изтекли за телевизионни изяви, на това колко знаят и как ще го направят, ама друг път.
Хора умират на стълбите пред полупразни според областните управници ковид зони.
Други пациенти умират в линейките защото не са с диагноза ковид и не са "финансово значими" за други лечебни заведения.
Днес слушам министърчето на здраветаковането.
Те нямали проблем, всичко били направили, но системата била нереформирана.
Какво "всичко" сте направили като системата не работи и вие я "управлявате" повече от десетилетие?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2900 -: Ноември 19, 2020, 15:42:59 »
Седем месеца безумия и заклинания за да си дойдем пак на приказката че сами сме си виновни, а властта е права.
А аз да съм казала НЯКОГА или НЯКЪДЕ, че властта е права?!!  :you_suck-874:

И ако не ми покажеш веднага КЪДЕ, ше те фрасна с тея две точилки на Нойка по главЪта ...  :t0120: :t0120:

:giggle-3307:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2901 -: Ноември 19, 2020, 15:45:39 »
Quote (selected)
А аз да съм казала НЯКОГА или НЯКЪДЕ, че властта е права?!!  :you_suck-874:


Цъ!
Само глашатаите и са прави!
А те неуморно пеят:
"Води ме, Партийо! Аз знам, аз вярвам, че ти си права, когато съгрешиш дори!"
Това твоето е ...нямам думи!

Всички гологлави генерали и обикновени бас китаристи са върли дисиденти.


« Последна редакция: Ноември 19, 2020, 15:52:52 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2902 -: Ноември 19, 2020, 15:52:47 »
....спомнете си какво написа Екимджиев тия дни, минало ей така, останало незабелязано - възможни са съдебни искове срещу държавата, даже призова гражданите да се присъединяват ... и е прав...

...имаме пълна некадърност на правителството при управление на криза:
1) през март, при обявена от СЗО пандемия (не коментираме причините) имаме налице криза, задейства се действащия закон за управление на кризи, не беше направено, защо?
2) в този закон са записани мерките вкл. създаването на национален кризисен щаб, начело със замминпред, такъв не се създаде, защо?
3) отделно имаме приет клизисен план за действие при грипна епидемия (не помня точно името, има го в мрежата), и той не беше задействан, защо?
4) за сметка на това на базата на правилника за работа на МС се създаде нещо като НОЩ, начело с коремен хирург, генерал Мута, чието едиствено достойнство към онзи момент е факта, че е приятел на БойБор, носил му е козунаци...
~~~~
...и се докарахме до това дередже,
...няма управление на кризата, самохвалството продължава, болниците, лекарите и медицинския персонал са оставени на самотек ... виреят катили като Мута, Кунчев, Кантарджиев, Балтов, разни математици, благодатно време за мисирките ...
...нагнетяването на страх и паника продължава, защо?
...изкуствено създадоха бунтарски авторитет на д-р Мангъров, като противовес на ежедневните брифинги на оперетния генерал, дъвка за народа, защо?

...та така, ще се мре, Бепе...
« Последна редакция: Ноември 19, 2020, 16:02:04 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2903 -: Ноември 19, 2020, 16:05:22 »
да, джидже, правилно си го охарактеризирала кунчев
:b0201:

Quote (selected)
за да не съм голословен - виж си графиката на нси и отбележи първата вълна, заради която всичко беше затворено. и заради безхаберието кунчев.
По време на първата вълна Кунчев още не беше изгрял, тъй като на хоризонта светеше проф. д-р Мути. :m1235:

А на теб цели 9 месеца не ти ли светна най-сетне КОЙ води парада?!!


И не виждаш ли, че и в момента има РАЗНОБОЙ между д-р Кунчев и "пътниците" в жипката на Баце – здравния министЕр и проф. Балтов, дето БМБ ги беше накачил да им показва маркировката на неква нова магистрала баш в разгара на втората вълна на пандемията?!? 
:crazy-2239:

И айде стига вече глупости, моля те ...


« Последна редакция: Ноември 19, 2020, 16:10:11 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2904 -: Ноември 19, 2020, 16:16:49 »
Quote (selected)
А аз да съм казала НЯКОГА или НЯКЪДЕ, че властта е права?!!  :you_suck-874:

Цъ!
Само глашатаите и са прави!
А те неуморно пеят:
"Води ме, Партийо! Аз знам, аз вярвам, че ти си права, когато съгрешиш дори!"
Това твоето е ...нямам думи!

Всички гологлави генерали и обикновени бас китаристи са върли дисиденти.

Абе, Буратино, ти дан'си ПЛЕШИВ ???
Щото напоследък само таквизи ми пробутваш ...  :b0230:


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2905 -: Ноември 19, 2020, 16:33:31 »
По време на първата вълна Кунчев още не беше изгрял, тъй като на хоризонта светеше проф. д-р Мути. :m1235:

А на теб цели 9 месеца не ти ли светна най-сетне КОЙ води парада?!!

а бе аз помолих да спреш с олигофрениите, трябва ли да ставам по-рязък или наистина помниш три секунди?! отиваш на сайта на коронавируса, намираш заповедта за сформирането на нощ и четеш:
Quote (selected)
З А П О В Е Д

№ Р-37

София, 26.02.2020 г.

На основание чл. 24, ал. 1 от Устройствения правилник на Министерския съвет и на неговата администрация с цел организиране и координиране на действията на компетентните държавни органи във връзка с обявената от Световната здравна организация спешност за общественото здраве от международно значение по отношение на заболяването COVID-19 (инфекциозно заболяване, причинено от коронавирус 2019-nCoV)

Н А Р Е Ж Д А М:

Създавам Национален оперативен щаб в състав:
Председател:

Генерал-майор професор д-р Венцислав Мутафчийски – началник на Военномедицинската академия;

Секретар:

Полковник доцент д-р Димо Илиев Димов – началник на катедра „Медицина на бедствените ситуации“ към Военномедицинската академия;

Членове:

Главен комисар Георги Арабаджиев – заместник-главен секретар на Министерството на вътрешните работи;

Главен комисар Светлан Кичиков – директор на Главна дирекция „Гранична полиция” на Министерството на вътрешните работи;

Бойко Христов – началник на отдел „Управление при кризи“ в дирекция „Ситуационен център“ на Министерството на външните работи;

Професор д-р Тодор Кантарджиев – директор на Националния център по заразни и паразитни болести;

Доцент д-р Ангел Кунчев – Главен държавен здравен инспектор.
...
МИНИСТЪР-ПРЕДСЕДАТЕЛ: /п/Бойко Борисов
https://coronavirus.bg/bg/231

от самото начало е там. отговорен е за всички, всички, всички кретении на нощ-ниците.

и айде стига вече глупости, моля те.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2906 -: Ноември 19, 2020, 16:35:54 »
Не съм против противоепидемичните мерки, казвам че с тях ще удължиме и олекотиме периода на пандемията, и да, има разлика с колко вирусен товар ще се заразиш, голямата трагедия е, че нямаме здравеопазване, и не е само Бойко виновен, колко угодници на големия бизнес, се изредиха да прекрояват законите, за да си натъпчат джобовете, за сметка на чинно плащащите българи, здравните си осигуровки, че и да доплащаме 50% от лечението си?!

Проблемът ни е политически, и е причинен от простотията българска, от липсата на всякакъв морал на плебса.

Впрочем, умни хора казват, всяка криза започва като морална криза.
Вие си ги избрахте!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2907 -: Ноември 19, 2020, 16:38:40 »
напротив, максимусе, бойко е най-виновния от всички, основният виновник. освен всичко друго той е директно отговорен за батака в здравеопазването, с малоумната си политика да събира здравни министри по кръстовищата.

колко здравни министри се извъртяха при бойко и колко при останалите правителства след избухването на демокрацията?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2908 -: Ноември 19, 2020, 16:44:10 »
Наистина вина имат и предните, сега обаче две петилетки ни управлява ТОЙ.
Това с ваденето на мъртъвците от гроба не върши работа, оправдания със Станишев, Орешарски, първата година, даже е прието първите 100 дни.
После отговорността е на управляващия в момента.
10 години управление "0", само чака рака и "мноо съм убав".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2909 -: Ноември 19, 2020, 16:54:26 »
Отговорността - да, но за говоря за вината, колко бесепари, царисти и пр. имат лечебен бизнес ? Всички са лобирали за угодни закони! Всички са източвали Здравната каса, заради тях са фалирани общински болници, да се отвори пазар за тях, заради тях у нас има непомерно количество лечебни заведения, в големите градове, а в малките, хората нямат достъп до здравни грижи.

Какво да кажа за шефовете на болници, подкупвани, да купуват лекарства на баснословни цени? И още, и още...  Но са уважавани, щото не са хванати.

..."Богат е", казва, пък го не пита
колко е души изгорил живи,
сироти колко той е ограбил..."

Христо Ботев, БОРБА
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Нещо доста непълно.
Щото имаше един породист седерунгел, де ломотеше колку убаво било със здравна Каца.
 
И след като я напраиха в Пирогов почнаа да земат 10 пъти по малко от казионните ЖиПи-та.
 
Бая по-късно хранениците от "лекарскио съюз" се организираа "договорИха" си неприлично големи заплати, почна бума на "часните" болници, направени разбира се с публични пари ....
 
Бе ибаха мамата на здравеопезването.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2911 -: Ноември 20, 2020, 08:09:42 »
А по темата ....
Гледам вече къде седмица малка България или по-голяма смъртност от съседна 10 пъти по голяма Турция

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2912 -: Ноември 20, 2020, 08:47:13 »
Короната ще излезе по-малкото зло от ГЕРБ.
По целия свят смъртните случаи от Ковид намаляват спрямо заразените, ние поставяме рекорди.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2913 -: Ноември 20, 2020, 16:24:37 »
Как няма да има рекорди, когато имаме дебилно населие - едните невежи и тъпи, другите алчни и ненаситни. Реален случай от градче в провинцията - в малка частна фабрика от 70 души персонал, 40 вече са леш. Останалите които са все още на крака - всичките разбира се заразени, продължават да ходят на работа, защото живота им зависи от ония 600лв които заработват месечно.
При това положение по-здравите ще останат живи, а вируса ще го изкарат всички, включително познатите и роднините им, за които явно изобщо не им пука.
За сравнение, в Австрия жена която беше заразена и в карантина, отишла да си купи нещо от магазина я съдиха за това, и и наложиха глоба мисля към 7-8хил евро.

И още нещо което прави впечатление. От 344 души в интезивните отделения мисля към 250 бяха в София. Което значи, че най-вероятно в София с под 2мил се полагат 250 легла, в на провинцията с 4,5 милиона само 100. При това заразените в София например за вчера за само 1/4 от общия брои заразени.
« Последна редакция: Ноември 20, 2020, 16:27:14 от kasapina »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2914 -: Ноември 20, 2020, 16:36:38 »
и кое точно, касап, му е дебилното на населението - че не се е сетило как да живее без пари?

между другото, една новина от днеска, показваща колко е средна средната заплата. смятах да я пусна в темата за кадрите, ама и тук става:
Quote (selected)
276 883 души са получили заплата над средната за страната - 1373 лв. през август тази година. Това става ясно от писмен отговор на финансовият министър Кирил Ананиев на депутатски въпрос.
...
Данните са базирани на доходите на над 2,3 млн. души, които работят по трудови правоотношения.
https://www.24chasa.bg/novini/article/9242919

над 'средата' - 12%

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2915 -: Ноември 20, 2020, 16:47:02 »
Quote (selected)
Как няма да има рекорди, когато имаме дебилно населие - едните невежи и тъпи, другите алчни и ненаситни.

Вместо да вземат гарантирани от Баце заеми без лихва  (обаче с яки такси и комисионни превишаващи нормалната лихва) кофтия "матриал" се мъчи да си заработи прехраната.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2916 -: Ноември 20, 2020, 16:56:46 »
Дебилно е затова, че си е избрало дебил да управлява държавата, вече 3 пъти стъпват на мотиката, явно им хареса ще скочат още веднъж. Тоя въпрос е отдавна изяснен и не виждам защо трябва да му се отговаря за хиляден път.
Мен обаче друго ме възмущава повече, а именно това, че на тия които им е все едно дали ще се заразят и какво ще стане след това, не им пука изобщо за останалите които живеят около тях и чиито живот и здраве също поставят в опасност. Като искат да мрат, нека мрат имат право на това, но при това да не убиват и другите около тях които искат и имат право да живеят.
Държавата и здравеопазването на което явно не може да разчитат е точно такова кактово те са позволили да бъдат. Като сложат боклук начело на държавата, не може да има нито държава, нито задравеопазване. Така, че на Бокаса няма какво да му се сърдят - той си е такъв какъвто е и няма да се промени - това съм го писал още 2009 преди изборите след които той взе управлението.
Вие си го избрахте, сърбайте му попарата. Това е отговора на всички евентуални въпроси - и за мизерията и за липсата на здравеопазване, също и каквото и друго да се сети човек.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2917 -: Ноември 20, 2020, 17:15:46 »
Дебилното на плебса е, че са толерантни към липсата на морал, на управляващата класа.

Моя позната с ковид19 и двустранна бронхопневмония, не можа да си намери изписания ѝ антибиотик в аптеките, казваха ѝ  че няма, и скоро няма да има.

Изнасят се яко на външни пазари, знаете кои въртят тоя бизнес.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2918 -: Ноември 20, 2020, 17:21:57 »
"Паралелен внос", "паралелен износ", така го наричат по телевизора, нясно какво имат предвид, но пазарът решавал всички проблеми и се саморегулирал. Да бе, да! Направиха много милиони и от PCR тестовете. Докато българите са в стрес и се опитват да оцелеят, други му одират по 9 кожи.

Един умира, друг му го завира! И кой не скача е червен!
Вие си ги избрахте!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2919 -: Ноември 20, 2020, 17:26:49 »
Мен обаче друго ме възмущава повече, а именно това, че на тия които им е все едно дали ще се заразят и какво ще стане след това, не им пука изобщо за останалите които живеят около тях и чиито живот и здраве също поставят в опасност.
ти май забравяш, че от ено поколение време живеем в епохата на избухналата демокрация, където няма общество, секи гледа сам себе си, и егоизъма в комбинация с 'бъди себе си, тук и сега' е висша ценност.

що да му пука? и като му припука, да не би тези останалите /в лицето и на държавата/ да го овъзмездят за завирането в къщи и неходенето на работа?

doch, даже няма да има кой да се застъпи за него, като отиде след болничния и му кажат 'добре си дошъл, айде сега събирай си нещицата и чао'. щото, както твърдят работодателите в провинцията, 'за това място знаеш ли колко хора чакат и ме молят да ги назнача'.

та какво каза?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2920 -: Ноември 20, 2020, 17:28:59 »
Дебилното на плебса е, че са толерантни към липсата на морал, на управляващата класа.

Моя позната с ковид19 и двустранна бронхопневмония, не можа да си намери изписания ѝ антибиотик в аптеките, казваха ѝ  че няма, и скоро няма да има.

Изнасят се яко на външни пазари, знаете кои въртят тоя бизнес.
Плебсът е и глупавичък и гледа да не се мине. Така и с антибиотиците. Прословутият азакс наистина го няма(ше) по аптеките. Имаше и има вносен аналог, с 5-6 лева по-скъп. Абсолютно същата съставка. И личен опит, отскоро.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2921 -: Ноември 20, 2020, 17:45:19 »
та какво каза?
Казах вече - народът е дебилен, избира си некадърни дебили които да управляват, в последствие те съсипват и малкото хубаво останало от времената когато е имало държава и в критична ситуация няма нито здравеопазване, нито средства да се спасява положението. Само няколко стотин километра по на запад и по на север положението е коренно по различно, въпреки, че имахме еднаква изходна позиция през 89 година, да не говорим за страните които не са били в соц. лагера. Там всичко това което в България е невъзможно, е реалност. Кой според теб е виновен за това, че едни народи си имат държави, а други си имат кочини? Да не би някой да е минавал и насила да е набивал в сърцата и умовете лошите мисли и лошите чувства и да ги карал непременно да стават зли и да бъдат крайни егоисти? Както при социализма никой насила не е могъл да де направи добър, така и при капитализма никой не може насила да те направи лош, поне към настоящия момент. Така, че както се вижда разиката е в материала, а ти като живеещ в Германия много добре го знаеш и го виждаш. Всеки сам си избира какъв да бъде, но после си носи последствията.
Карикатури като Борисов и тия от шайката му са немислими на запад. В България те са пример и норма. Какво да говорим повече.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2922 -: Ноември 20, 2020, 18:02:54 »
Нещата не са толкова еднозначни, всеки народ е прост, има и дебили, елитът е този, който го води, дава му пример, цел, модел. Около 5-10% са хората, които имат свое мислене, останалите само повтарят чутото, и у нас, и по света.

Трагично е, че Запдът ни назначи за елит хора без никакви положителни качества и с много характерови и психични дефекти, с едничка цел, да са им послушни и управляеми. И не им слушайте приказките, че те го мислили за добро, пък нещата се объркали, те спасяваха себе си, своята икономика, за сметка на новоприсъединените от източна Европа!
Вие си ги избрахте!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2923 -: Ноември 20, 2020, 18:10:28 »
Карикатури като Борисов и тия от шайката му са немислими на запад. В България те са пример и норма. Какво да говорим повече.

е, не. малко прекаляваш с черните краски, от ена страна, и възхваляването на запада, от друга. що не се позаинтересуваш за битието на фон дер лайер като министърка на бундесвера - на какъв хал го остави, за да премине успешно на по-висока позиция?

а предишния, оня натаралянкания, какмувикаха, не беше ревматичен, ишиасен, за него кво?

та какво им е немислимото на запад?

в интерес на истината както на запад, така и у нас тези са на длъжности, които не подлежат на пряк избор.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2924 -: Ноември 20, 2020, 18:11:40 »
Quote (selected)
Казах вече - народът е дебилен, избира си некадърни дебили които да управляват
Що? По афстрийско нел ли тъй?
Пробваха веднъж с Хайдер, катастрофираха го, и си научиха урока.
Фпрочем ББ т.е. Българския Бокаса е мноо удобен. Е миналата година подари на афстрийските другари винетките и они не пропуснаа да надуят таксата за обслужване два-три пъти. В добафка покрай КТБту зеха за "без пари" и мобилен оператор. А що милиарди евра смъкнаха от ЕРПту .... мани мани.
И не са сал те. Е немците лапнаа милиард, пок7рай гемията ......

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2925 -: Ноември 20, 2020, 18:29:52 »
е, не. малко прекаляваш с черните краски, от ена страна, и възхваляването на запада, от друга.
Сега коментираме ситуацията с наличието на държава, способността и да се справи добре със сложната ситуация. Също възпитанието на хората и отношението им и грижата им за другия.
Иначе немските политици в този си вид са англосаксонски марионетки които с помоща на контрола над всички медии успешно се пробутват на изборите. Както и в България, така и на запад медиите работят 24ч в денонощието да промиват мозъците и да налагат удобните за глобалистите - САЩ, ЕК идеи и политици. Въпреки това има едно не мога да кажа точно колко но предолагам поне 20% от населението които не се поддават и успяват да устоят на тази пропаганда. За съжаление те са прекалено малко за да могат да променят нещо. Подобно е положението и в другите европейски страни.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2926 -: Ноември 20, 2020, 18:36:24 »
е нема бе, нема я дръжавата. нали е льош стопанин, едни умствено ограничени дуднат тези тъпизми от трийсе години. няма държава. не остана. хеле пък последното десетилетие съвсем.

няма.

останаха калинки.

твай.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2927 -: Ноември 20, 2020, 18:39:52 »
Пробваха веднъж с Хайдер, катастрофираха го, и си научиха урока.
Не го бяха научили добре, затова се наложи спешно да организират компромат на Щрахе. Той като първия балък влезе с двата крака. Обаче с времето се оказа, че предвидливо са му инсталирали преди много години бодигард, който го е шпионирал, и в необходимия момент извади снимките с чантите с пари които са обикаляли насам натам. Много е трудно да се бори човек със сатанистите - трябва да е идеално чист и да е готов дори да си жертва живота, защото ония не спират пред нищо. Хайдер беше чист, хората го ботворяха и затова се наложи да умре. Със Щрахе нещата станаха по-лесно, човека обича да се радва на по-луксозен живот- не че другите политици не го правят, и за ония беше лесно да му извадят някоя кирлива риза. При условие, че държат медиите журналистите, и че те казват кой ще говори и кой ще мълчи, само за няколко месеца масирана кампания с плюене и чернене от страна на политици от др. партии, журналисти, общественици и всякаква друга сволоч успяха да изплашат и отвратят хората които са гласували за неговата партия и да ги преорентират на другаде. В същото време съпартийците му го предадоха, заклеймиха и го изгониха от собствената му партия в която той беше лидер повече от 15 години.
Та така по австрийско. Преди това по един или друг начин същия сценарии го отиграха в Германия срещу Шрьодер и във Франция срещу Ширак. И сега като отстраниха неудобните и сложиха навсякде марионетки, вече спокойно могат да вървят към ТСВ, няма кой да ги спре.
« Последна редакция: Ноември 20, 2020, 18:42:13 от kasapina »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2928 -: Ноември 20, 2020, 18:42:15 »
Паралелния внос и износ си имат мястото и те наистина регулират сегашния "свободен пазар" в посока на наистина свободен и равнопоставен.
Тук проблемите са други.
Здравеопазване ( включително фармация ),енергетика, води, сигурност не трябва да са предмет на търговски сделки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2929 -: Ноември 21, 2020, 14:20:19 »
Да наблегнем на оптимизма.
Другата седмица минаваме Беларус, по заразени. По умрели сме ги минале отдавна.
 
Quote (selected)
....... При условие, че държат медиите журналистите, и че те казват кой ще говори и кой ще мълчи, само за няколко месеца масирана кампания с плюене и чернене от страна на политици от др. партии, журналисти, общественици и всякаква друга сволоч успяха да изплашат и отвратят хората които са гласували за неговата партия и да ги преорентират на другаде.....

Накратко.
Промиването на мозъци е последния бастион на капитализъма.
« Последна редакция: Ноември 21, 2020, 14:25:30 от 66 »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2930 -: Ноември 21, 2020, 15:16:57 »
"Промиването на мозъци е последния бастион на капитализъма."  :way_to_go-1308:

Но много як бастион, защото е в умовете на глупаците и примитивите.
Вие си ги избрахте!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2931 -: Ноември 21, 2020, 16:03:08 »
Цитат на: Maximus II
в умовете на глупаците и примитивите

Такива, за които всичко е пари и парите са всичко.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2932 -: Ноември 21, 2020, 20:29:00 »
Quote (selected)
Да наблегнем на оптимизма.
Другата седмица минаваме Беларус, по заразени. По умрели сме ги минале отдавна.
Май сме проспали юнските данни за Беларус.  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2933 -: Ноември 21, 2020, 20:48:26 »
Quote (selected)
Да наблегнем на оптимизма.
Другата седмица минаваме Беларус, по заразени. По умрели сме ги минале отдавна.
Май сме проспали юнските данни за Беларус.  :smokin:


Ми не. Към 0 часа днеска:
                 Общо заразени    Починали     Починали на милион
Belarus          120,847             1,081               114
Bulgaria         118,418             2,778               401
 
Ако гледаме последната седмица или две, разликата става в пъти, ко не и порядъци.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: %u0431%u044A%u0433
« Отговор #2934 -: Ноември 21, 2020, 21:00:57 »
%u0431%u044A%u0433
« Последна редакция: Ноември 21, 2020, 21:37:13 от Калинчо »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2935 -: Ноември 21, 2020, 21:18:42 »
Quote (selected)
Това са официалните данни.
А "неофициалните"? Источник Вилнюс? Или Берлин?  :nuts:
 
Извинявай ама това вони на партенка. Балтийска партенка.
Обикновено данните в международната статистика се бавят около година и повече. В някой случаи и две три.
Много источници, много обработка, проверки .....
Отвори някой сайт, от големите и ще се убедиш.
« Последна редакция: Ноември 21, 2020, 21:27:32 от 66 »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2936 -: Ноември 21, 2020, 21:25:17 »
http://data.un.org/Data.aspx?q=deaths+by+month&d=POP&f=tableCode%3A65
Ако имаме проблеми да сложим филтър на държавата и годините, ще помогнем. :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: %u0431%u044A%u0433
« Отговор #2937 -: Ноември 21, 2020, 21:32:49 »
%u0431%u044A%u0433
« Последна редакция: Ноември 21, 2020, 21:36:22 от Калинчо »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2938 -: Ноември 21, 2020, 21:35:03 »
За България статистиките за ковид19 се изчисляват на база 7 милиона българи, но не е така, в България сме по-малко от 6 милиона, тиест, в класацията по заболеваемост на милион, сме на челните места в света, по смъртност на милион - може би на първо място!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2939 -: Ноември 21, 2020, 21:35:43 »
Цитат на: 66 в Днес в 20:48:26

    Цитат на: Калинчо в Днес в 20:29:00

        Цитат

            Да наблегнем на оптимизма.
            Другата седмица минаваме Беларус, по заразени. По умрели сме ги минале отдавна.

        Май сме проспали юнските данни за Беларус.  :smokin:



    Ми не. Към 0 часа днеска:
                     Общо заразени    Починали     Починали на милион
    Belarus          120,847             1,081               114
    Bulgaria         118,418             2,778               401
     
    Ако гледаме последната седмица или две, разликата става в пъти, ко не и порядъци.

Това са официалните данни. По график статистиката на Беларус е трябвало да пусне данни за обща смъртност през второ тримесечие (че и за трето е време  :image008:). Вътрешно не са ги пуснали, защото "има уточнение на методологията", но за международната статистика са ги дали. За юни 2020- само 40% увеличение на общата смъртност спрямо същия период на 2019. Тоест само за юни (в ред и март и април)+5605 човека. За юли и нататък данни няма, но можем да се досещаме... :smokin: