Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 15:24:56

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 293578 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Джиджи
С предисловие от Коментар № 9Бонго цитиращ Captain Buddy:

Quote (selected)
Captain Buddy:

Не мога да отмина с мълчания чаршафите с груба манипулация, пропаганда, цитиране на непълни или/и ирелевантни данни на … бонго-бонго.
Очевидно тук не е за него, иначе рискува да отнесе много заслужени псувни!

Точно така. Браво на Капитан Бъди. Жалко, че него вече го няма, а не лъжеца Бонго.

Ами, при тва палажение, ше продължавате да СИ каните и нема да ВИ идват ... 

Ами ти при това положение защо се буташ между шамарите
Когато ти изнася /като например преди 3-4 дни!/, ме каниш да си обсъждаме заедно кавъри ...  :ive_got_it-1379:

Но след като бръкнах в профила на Бонго и разкрих тук доста нелицеприятна /и за теб!/ информация, се оказах изведнъж между шамарите ...  :D
Що тъй?! :blow_kisses-1105:
« Последна редакция: Септември 29, 2020, 14:19:58 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И тук, и във форума на „Сега“ лицето бонго ...
:way_to_go-1308:

А вий пък, или по-точно – некои от вас тъдява! – не спряхте да надничате ОТТАТЪК и да докладвате ТУК, какво се е случило ТАМ ...  :D
И нямам НАпредвид точно теб, НорЧо ... :beer-405:
« Последна редакция: Септември 29, 2020, 14:40:59 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ами, при тва палажение, ше продължавате да СИ каните, а те нема да ВИ идват ...  :D
Може... Ама ти си тук, както и всички други. Ние всички сме лично поканени, а не колективно. Щом сме дошли и останали, значи сме решили, че е за нас. Има народ, който наднича и остава, има народ, който идва, поглежда, пробва и си отива, има народ, който не пише поради лични причини, като да речем елементарна липса на време. Това му е хубаво тук, че никой не те държи вързан, а те гонят само по причина на неспазването на вербалната и смисловата хигиена.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
А вий пък, или по-точно – некои от вас тъдява! – не спряхте да надничате ОТТАТЪК и да докладвате ТУК, какво се е случило ТАМ ...  :D
Кхъ-кхъ, чья бы корова мычала, твоя бы молчала, казва един братски нам народ. Какво му е сложното да разбереш, че тук сме свободни хора, можем да ходим където си искаме, да надничаме където ни скимне и да го обсъждаме където искаме, в това число и тук.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Джиджи
ddantgwyn, след като бръкнах в профила на Бонго и разкрих тук доста нелицеприятна /и за теб!/ информация
Нелицеприятната информация, която се разкрива при бъркане в профила на Бонго, е за самия Бонго.

Цитат на: Джиджи
А вий пък, или по-точно – некои от вас тъдява! – не спряхте да надничате ОТТАТЪК и да докладвате ТУК, какво се е случило ТАМ ...  :D. И нямам НАпредвид точно теб, НорЧо ... :beer-405:
Мен, и да искаш, няма как да ме включиш в тая група, защото оттатък надничам много рядко и не правя индивидуални коментари за сганта, подвизаваща се там.
Тия, които исках да коментирам, отдавна ги изкоментирах.

Когато поискам да засегна още някои български "поети", ще ги засегна. Направо ще ги разсипя.
П.П. Уверен съм, че няма да познаеш откъде са последните две изречения  :too_happy-1067:
« Последна редакция: Септември 29, 2020, 14:53:30 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил

Ами ти при това положение защо се буташ между шамарите

Когато ти изнася /като например преди 3-4 дни!/, ме каниш да си обсъждаме заедно кавъри ...  :ive_got_it-1379:

Не те каня, да сме наясно. Просто обсъждах. По-добре ли ще се чувстваш ако започна да се заяждам независимо от това какво си написала?

Но след като бръкнах в профила на Бонго и разкрих тук доста нелицеприятна /и за теб!/ информация, се оказах изведнъж между шамарите ...  :D
Що тъй?! :blow_kisses-1105:

Тъй като профилът на Бонго публичен, би ли посочила точно тук каква нелицеприятна информация и за мен си открила в него.

Ама без извъртане и увъртане.
the lamers club honourable member …

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Абе не изпадате ли понякога в палажение на "Ела баби тукънкъ, ела, ти си добро момче, ела баба ше му даде бонбонче"?
Ами все големи хора са тук, един път, два пъти - пък сетне както искат!
Ако са толкова тънко обидни що одят в гората, ми там има мечки!
Казват.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
.....

.....
Защо тогава не виждам бонго тук ?

Пепи, имам на диска си лична кореспонденция с бонго, все пак аз го поканих. Нямам право да огласявам какво ми писа, когато реши да се оттегли, не е това, за което тънко намекваш.

За мен е интересно защо зачезна миндербиндера - публично обвини администратора и модератора, че го цензурират, и без барем да обясни се чупи - ако имаш контакт с него, попитай, интересно ще е, благодаря.
Питах го и той ми призна, че е направил глупавата грешка да вземе този форум насериозно - като място, където може свободно да изразява и обменя мненията си. Затова се е отказал.
А пък грингото се беше записал ей така, джумбуш да става, сеир да гледа.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
А пък грингото се беше записал ей така, джумбуш да става, сеир да гледа.
Ето това е правилна позиция! Аз си мислех, че всички сме тук за това времепровождение: джумбиш, сеир, киризене, кибицим и ако може да се научи нещо в движение от хора симпатични и знаещи - още по-добре.  :t0328:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
А пък грингото се беше записал ей така, джумбуш да става, сеир да гледа.
Ето това е правилна позиция! Аз си мислех, че всички сме тук за това времепровождение: джумбиш, сеир, киризене, кибицим и ако може да се научи нещо в движение от хора симпатични и знаещи - още по-добре.  :t0328:
....мдааа, прав беше НС с това символ-верую : ние сме тук да се развличаме, да веселим другите и ако може, да научим нещо - хубаво го запомнете, нека модераторката да ни го набива в главиците от време на време, ей така, даге...

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
.....

.....
Защо тогава не виждам бонго тук ?

Пепи, имам на диска си лична кореспонденция с бонго, все пак аз го поканих. Нямам право да огласявам какво ми писа, когато реши да се оттегли, не е това, за което тънко намекваш.

За мен е интересно защо зачезна миндербиндера - публично обвини администратора и модератора, че го цензурират, и без барем да обясни се чупи - ако имаш контакт с него, попитай, интересно ще е, благодаря.
Питах го и той ми призна, че е направил глупавата грешка да вземе този форум насериозно - като място, където може свободно да изразява и обменя мненията си. Затова се е отказал.
А пък грингото се беше записал ей така, джумбуш да става, сеир да гледа.
Пепи, благодаря за усилието да издириш и питаш миндербиндера ... сега кажи за цензурата на която са го подложили модератора и администратора, това е важното, а?

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Xa-xa!!!Забравена картинка...вечер, лагерен огън гори, на огъня турен казан със стари кокали,които тихо къкрят...вървят тихи разговори... от време на време некой стане та притури съчки или отпени с голямата лъжица  гозбата... друг старателно стрива подправки в каменен хаван , а трети откровено дреме и сумти!!! Какво пък нека бъде топлина, нека бъде светлина... :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Xa-xa!!!
Забравена картинка...вечер, лагерен огън гори, на огъня турен казан със стари кокали,които тихо къкрят...вървят тихи разговори... от време на време некой стане та притури съчки или отпени с голямата лъжица  гозбата... друг старателно стрива подправки в каменен хаван , а трети откровено дреме и сумти!!!
Какво пък нека бъде топлина, нека бъде светлина...

Дедо Керпи, и 10 кръчми да отвориш за такиви като мен, в които да се кефят, пак ще се окажат малко ...  :cool-1084:
Да илядѝш!!! :b0302: :b0301: :b0303:

:b0316:
« Последна редакция: Септември 30, 2020, 13:09:34 от Джиджи »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Ето на - доказателство предоставено от Джиджирина, че работата вреди на човека! А може би много повече на нежният пол, щото както се оказва, другият е съставен от еднопосочни говеда и т.н.

- Привършвам една книга: "Войната за вдигнатият капак на тоалетната чиния" от Алън и Барбара Пийз. Препоръчвам я, има познавателна и житейска стойност!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил

- Привършвам една книга: "Войната за вдигнатият капак на тоалетната чиния" от Алън и Барбара Пийз. Препоръчвам я, има познавателна и житейска стойност!
Особено е полезна за тези, които си мислят, че мъжкият и женският мозък работят по един и същ начин.
Между другото Алън и Барбара Пийз са написали още доста други интересни книги на подобна тема.
Като тези например 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил

Привършвам една книга: "Войната за вдигнатият капак на тоалетната чиния" от Алън и Барбара Пийз. Препоръчвам я, има познавателна и житейска стойност!

Май точно в тази тема бях дал рецептата за траен мир в тази война -- капакът винаги да е свален  :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Привършвам една книга: "Войната за вдигнатият капак на тоалетната чиния" от Алън и Барбара Пийз. Препоръчвам я, има познавателна и житейска стойност!
Едно наистина  много сполучливо заглавие на книга!! Самата книга си е едно на ръка!!!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Само заглавието е сполучливо, съдържанието не е.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Книгите на Алън и Барбара Пийз са просто кавър версии на серията книги "Мъжете са от Марс, жените - от Венера".
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Quote (selected)
Привършвам една книга: "Войната за вдигнатият капак на тоалетната чиния" от Алън и Барбара Пийз. Препоръчвам я, има познавателна и житейска стойност!

Следващата трябва да ти е "Да се обичаме с отворени очи" от Хорхе Букай.
Тези две книги, ако се изучават в последния клас на гимназията (независимо от менталния капацитет на сегашните младежи), ще се стигне до много по-голямо разбиране.
.............
Мисля, че я има в "Читанката". Ако не - аз я имам във формат .fb2.


Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Техноменталист или антитехноменталист ?  ???
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Техноменталист или антитехноменталист ?  ???
Само Началникът му знае!!!Инак енцикликата папска си е направо  : Вся власть советам!!! :smokin:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Техноменталист или антитехноменталист ?  ???
..симпатичен дядо...

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
исламисты будут очень рады, когда прочтут эти слова. Гитлеру они бы тоже понравились. Если бы Франциск принадлежал к папству во время Второй мировой войны, вся Европа была бы порабощена Германией, а все евреи были бы убиты. Гомосексуалисты, цыгане, люди с психическими и физическими недостатками и все, кого немцы дегуманизировали, также нашли бы конец своего пути в газовых камерах.

Много се е отплеснал автора.
Нерде свободен пазар, нереде газови камери, че те крематориумите бяха баш в капитализма и една алтернативна форма на глобализъм.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Алилуя, алилуя ,алилуя!! MAGA!!
Феномен Трампа

https://kontinentusa.com/fenomen-trumpa/



Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
https://www.banker.bg/sviat/read/ep-spira-pregovorite-za-biudjeta-dokato-ne-se-izpulniat-usloviiata-mu
Според мене си тия калпаци чакат да видят какво ще стане на изборите в САЩ.И не са единствените. Цял свят това чака, защото съобразно развитието много процеси  ще тръгнат по друг начин. Това може би е най-важното , освен това дебнат да разберат какво ще прави Русия в Белорусия и Нагорни Карабах. Натискът за санкции ми се струва ,че им идва малко в повече. Ще видим. Малко остана. А ,забравих... Китай!!!!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
https://glasove.com/categories/komentari/news/veche-e-izvestno-koy-e-iskal-i-e-imal-vzmozhnost-da-ubie-navalni

Това е старо, но няма значение де. Но коментарите отдолу къртят фаянс всякакъв размер и цвят.
the lamers club honourable member …

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Статията ,която пускам е превдена в "Гласове" , но понеже не обичам да ми преразказват  пускам източника.
Варфоломей предельно конкретизирует пути неминуемого слияния с Ватиканом
Все условия слияния с католичеством выполнены – за исключением одного «чисто символического вопроса»



https://www.fondsk.ru/news/2020/10/07/varfolomej-predelno-konkretiziruet-puti-neminuemogo-slijanija-s-vatikanom-51999.html?fbclid=IwAR2CBo5kA-pZijx5vtJb9XyRBaM0AWoZA9BPNdZ6JxHfyBpr6xzqaHWQ1Yw

Много се чудя дали тия двамата са преодолели основното противоречие между двете  религиозни общностиа именно:Filioque ,demeque:   Въпреки ясното учение на божественото Откровение, че Дух Свети изхожда, т. е. получава своето вечно и ипостасно битие, само от Отца, римокатолиците учат, че Дух Свети изхожда и от Сина. Те не правят раз­лика между вечното Му изхождане от Отца и временното Му изпращане от Отца чрез Сина (Йоан. 16:28-29)[1]. Православната Църква учи, че Дух Свети изхожда вечно и ипостасно само от Отца, а се изпраща в света не само от Отца, но и от Сина или по-точно чрез Сина.
« Последна редакция: Октомври 10, 2020, 13:33:33 от Kerpeden »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Цариградския владика си проси кютека  :smokin:
 
Както казах и по повод га ердоганя напъха мръсни кунки при азерите,
един Константинополски анклав подобно на Калининградския е само от полза за България

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Самоувереността и наглостта на R-Доана трябва да бъдат силно окуражавани  :smokin:
Тези на пшеките също.
« Последна редакция: Октомври 10, 2020, 14:57:39 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Самоувереността и наглостта на R-Доана трябва да бъдат силно окуражавани  :smokin:
Тези на пшеките също.
Ама нали комшията в последно време играе лошото другарче на САЩ,върти опашка пред Русия, Китай  или той само за очи се прави на хулиган!?!?  Но туй за анклав в Константинопол ми харесва. И кой е казал ,че Вселенският патриарх трябва да е грък?!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Каква религия, какви 5 лева.
Църковните глави се правят на геополитици, мерят си влиянието, сключват тайни и явни дневни договорки, оня в бялото ми остана в съзнанието като миеше краката на мюсюлманските мигранти ( надявам се да не я е изпил после ).
Извратеняци всякакви, може да са я бутилирали и да я продават като полусветена вода.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Самоувереността и наглостта на R-Доана трябва да бъдат силно окуражавани  :smokin:
Тези на пшеките също.
Ама нали комшията в последно време играе лошото другарче на САЩ,върти опашка пред Русия, Китай  или той само за очи се прави на хулиган!?!?  Но туй за анклав в Константинопол ми харесва. И кой е казал ,че Вселенският патриарх трябва да е грък?!
За т.н. "Вселенски патриарх" де факто стамбулски владика подозирам ингилизите. Де що золум има правен преди средата на миналия век се е с тяхно участие.
Те и сега се пробат, ма кунките им меки.
 
Обаче руснаците много се изпердепцали, бре.
Първо морков в Москва с Лавров, после тояга.
Тц,тц,тц.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Обаче руснаците много се изпердепцали, бре.
Първо морков в Москва с Лавров, после тояга.
Тц,тц,тц.
Е, ай ся!!!Нали те са го измислили туй за "кнута и пряника"!!! Поне така се хвалят!! :smokin:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Знаменитата антиутопия на Оруел „1984” е написана в средата на ХХ века. Припомняме си предсказанията на фантаста за зловещата сянка на всеки тоталитарен режим с надеждата, че Оруел няма да се окаже прав, рано или късно.

за любознателните :
https://www.manager.bg/%D0%BB%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B6%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B6-%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%B5%D0%BB
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Оруел, интересно.
Въпроса е за какъв "тоталитарен режим" ломотят, след като той ясно казва че визира Великобритания.
Е "океания", ма то казано от ингилиз е същото.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
И комунистите взимат две изключително верни управленски решения – окрупняват земята, инустриализират и урбанизират бързо. Има и други начини, но надали са бързи. Аз бих го направил по друг начин, но кой знае дали тогава е щяло да бъде възможно.
https://e-vestnik.bg/33085/zabludata-che-komunizmat-e-unishtozhil-selskoto-stopanstvo-i-ikonomikata-hayde-da-pomislim/
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Дуаня съвсем се отплесна!
Очаквам скоро да се появи с чалма с перо и рубин отпреде ѝ.
А, да. И ятаган...

AnonimusBG

  • Гост
Как да ви обясня по-точно какво е груминг?
На село, едно време, като къпехме кучето и опъвахме маркуча в двора. Единият го сапунисваше, другият поливаше с маркуча и дори не го изцеждахме накрая. Пускахме го да потича и то така си съхнеше. Това се нарича къпане на куче. А иначе груминга е, когато му решеш и задника след това.

https://www.lentata.com/page_19087.html

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Как да ви обясня по-точно какво е груминг?
На село, едно време, като къпехме кучето и опъвахме маркуча в двора. Единият го сапунисваше, другият поливаше с маркуча и дори не го изцеждахме накрая. Пускахме го да потича и то така си съхнеше. Това се нарича къпане на куче. А иначе груминга е, когато му решеш и задника след това.

https://www.lentata.com/page_19087.html
Ма, неам думи! Някой изтръпнал либерал ша рече ,че и кучетата са хора и що да не си правят по един груминг седмично!?!? Не!!!! И аз имам нерви! Не понасям тази войнстваща простотия!!!
« Последна редакция: Октомври 22, 2020, 08:19:21 от Kerpeden »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Някой чакаме денят на будителите, други денят на тиквите.
Преди малко по БНТ представиха "будител".
Момче с увреждане - родено без ръка, национален състезател по тенис на маса.
Това са ни "будителите" преодолели страха си от спорта, от сликона в устните, задниците и вероятно като мозъчен пълнеж.
Това са бъдещите "будители" - потни, напращели, вдигащи 120 от лежанка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
В Пловдив е пълно с будители на 2 и на 4 колела. Особено по "Пещерско шосе", "Асеновградско шосе", "Цариградско шосе" и бул. "България". Повечето са силно заредени с хапчета и прах за будност.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
На мене ли ми се струва така или наистина нашето мирно сосайъти не струва хас да се тревожи за изборите в САЩ.Чунким има някакво значение за нас , ама... та като спадна малко пяната днес прочетох нещо ,което ми се видя умерено и си казвам Ми, що пък да не го постна , зер бая време не съм писал?  Начетох се на много щуротии за тия избори , една от една по -екстравагантни, като възкръсването на JFК Jr.  или принцеса Даяна,например ,  но обръгнал от всички COVID фантазии и абсурди хич, не ми трепваше окото. Та забавлявайте се и вие!
https://ablink.editorial.theguardian.com/ss/c/TBl-lE0k4WbTlFRn6v-lQXxTpTslqnvUsR2ofAkC00v0U_vgV9mxXjr0WLz22FKBXpipt1fhqzwax5do9IgzZdJ-8ldg9Zkbe0AHk_OWTzzJDlYwdSs0aA9O1vrmJS2YDqMK1njd3NO5KmQjoOJxAcIiuYgrELPhMQxBozk9YScIjKRLxNVSjO2r5NHphIuvLR5_PasHv4UtzTzc-eaNYhPY24R5kV4DkqIn5sSAXohLIIBol6oth5aG5KspSJYgY8NC-EFcGHDWpYQZPbhOYoxf-3WTgBZIAuxncbthYvRzouQnkY6p-KoF8rWBhC6_/36m/pWHPio2TRC6seB6-kqgmzg/h0/nk-LOfTNJsOJRkyeCZ_KbhTXj4OaXX41_GCw8s4a0wo

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
 Warum ich Deutschland verlassen habe
https://www.fincabayano.net/plan-b/warum-ich-deutschland-verlassen-habe/ю


Quote (selected)
През 1989 г. вярвах, че обединението на Германия е реално - няколко години по-късно бях излекуван от тази мисъл. Беше предадено, че система, която дърпа струните с желязна ръка повече от 40 години, е била поставена на колене от няколко демонстранти. Колко наивно беше да се вярва в това? Хората никога не решават кои са хората!

Колкото и да е истинско видеото на Mielke, в което той каза, че обича всички, Горбачов толкова греши. Ако той - като пратеник на новините - трябваше да е запознат с новините, Хонекер и Ко, заедно с по-голямата част от всички източни елити, вероятно паднаха от облаците, когато бяха ритнати в кошчето. Чаушеску определено би предпочел да прекара последните си дни като Хонекер, вместо да бъде прострелян в задния двор и погребан в гората след бърз процес. Източните елити бяха толкова реални, че дори нямаха сметка в Швейцария.

На фона на  всичката щуротия , която ни  заобикаля, това послание звучи твърде оптимистично.

Es muss es noch viel schlechter werden, bevor es noch schlechter wird!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил

Почина Армен Джигарханян!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил

Почина Армен Джигарханян!
Великолепен артист.... "На восток так говорят "джигаро" - душевный человек"...
Светла му памет!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
- След падането на СССР, докато националните граници изчезваха, обичайните свободи се стесниха. Впрочем именно тези малки свободи създават очарованието на съществуването, а не само абстрактните намерения. “Да обичаш, пиеш и пееш”, както казваха във Виена на Щраус, става трудно.
Политическите администрации, които вече не защитават своите нации, се заеха да ни защитят от нас самите. Физически превод: премахване на териториалните граници, но цифрови кодове навсякъде. Край на патрулите, които се движеха в страната, но пазачи на входовете на бакалиите и войници, разположени пред църквите. Вдигане на бариерите по границите на територията, но гранитна барикада около префектурата на полицията в Париж. Смятаме за ужасно, че Виктор Орбан слага решетки по границата си, но намираме за нормално да преминаваме през контролен портик на влизане в музея. Това е транспониране в личната сфера на политическото ограничение, което бе премахнато в публичната сфера. Идеологията вдигна бариерите, властта ги върна там, където можеше: в домашното, вътрешното, семейното пространство. Отваряне на глобалното, строго контролиране на интимното! Оставихме се да бъдем затворени в духа на отварянето.
https://glasove.com/categories/intervyuta/news/silven-teson-virust-ne-e-pokosil-chovechestvoto-karantinata-go-razklashcha
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
 :way_to_go-1308: Прав е човекът, видимите граници ги направиха индивидуални и интимни, но невидими, фокус, ловкост на ръцете, измама за очите, изкахте свобода - на ви, имате и банани, какво искате повече?

Всъщност, никой нормален човек не е искал страната му да е без граници, защото ако ги имаше, нямаше да има терор, метал детектори и рентгени навсякъде. Но така пропагандираха либералните платени рупори. Винаги е за пари.

"Европейският съюз е абсолютно американски, глобалистки проект, който е създаден, за да се постави Европа под американски контрол... Феминизмът, ЛГБТ и чернокожите, рушащи магазините за глобалистите са просто биомаса, която дори не се смята за хора. И с помощта на подобни рушащи обществото движения те оказват съкрушително въздействие върху Европа."

https://pogled.info/svetoven/evropa/valerii-korovin-evropeiskiyat-sayuz-e-instrument-za-okupatsiya-na-evropa.123274

 
Вие си ги избрахте!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Опасявам се, че жертваме две поколения (младите възрастни, от една страна, децата и юношите, от друга) заради здравето на техните родители или баби и дядовци. Казвам го спокойно: като баща на семейство, гражданин и човешко същество, моят основен приоритет са младите хора като цяло и децата в частност. Защото именно те  са най-уязвимите! Каква е най-голямата опасност? Да умреш млад. Вече няма риск това да ми се случи! Що се отнася до тази опасност, аз съм неуязвим; моите деца - не. Друг голям риск: безработицата. Като пенсионер, аз определено съм защитен; моите деца - не. Друга заплаха: глобалното затопляне, което рискува да направи живота по-труден през следващите тридесет години. Но след тридесет години, по всяка вероятност, ще съм мъртъв: аз съм изложен много по-малко на този риск от моите деца! Накратко, ако най-старите са по-уязвими от младите, това е само по отношение на здравето (ето защо панмедикализмът се стреми да ги облагодетелства). За всичко останало младите, чийто живот започва, рискуват много повече от нас, чийто живот е изминал
https://glasove.com/categories/intervyuta/news/kont-sponvil-ot-glad-se-umira-po-brzo-otkolkoto-ot-bolest

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
*
« Отговор #2332 -: Ноември 29, 2020, 14:25:44 »
В графиките за смъртност по държави, Швеция, Финландия и ... Словения са на самият край, най-долу! Тези са от преди няколко дена. Но това не пречи загрижени адепти да се тръшкат из СМРАД-овете и да подквичават по даден знак "Отгоре".

Отделно е пък факта, че по принцип едни от най-корумпираните държави, са по този сакрален показател на първите места. За да видим ясно каква би била причината нека прогледнем към място №1 и отделната пътека за Ковида на "здравеопазването" тъдява, цените за закупуване на PSR-а ( за продажните - не коментирам и кои пълнят гушките...) и че Е за други тестове, а не за точно този агент! Също е редно да погледнем и към чудодейното изчезване на грипните вълни - подплашени са вероятно от компютърната анимация на новият ужасен вирус навирана ни в очите.

Сезонните грипове трепеха прилежно в изминалите години плебса, но без медийни истерии и бяха своевременно подпомагани от вече готовите, профилирани ваксини! А сега - о, чудо: - Мина достатъчно време с появата на вируса от полусуровият прилеп (блажени са вярващите), предварителните тренировки на дядя Бил и практиките "Има вирус-ето ваксина!". И уви: - едвам сега търгашите се поокопитиха, та да изкарат първата сурова стока по сергиите. Зад всичко и всички се възвисява кобната сянка на СЗО-"пандемията".

Докато милионите видиотени от страх се побъркват необратимо, банкеро-сатанинският Интернационал гради новото "Светло бъдеще". На този фон, основната перспектива на бъдещето се игнорира напълно от плебса, който вече разделен на фили и фоби се подготвя за селекциониране, прочистване и редуциране с дигитална прецизност из екарисажите. От кого ли? - Хайде холан, чак толкоз изпрани и вакумирани междуушията не могат да бъдат! Или?

- Може, може, всички карти не са още изиграни! И да не забравя:

- Световен заговор и конспирация просто няма! Щото красивите, богатите и властващите си живеят само като мухи еднодневки и въобще не мислят и не предприемат нищо по хаотично, според нас, протичащата човешка история...
« Последна редакция: Ноември 29, 2020, 14:40:55 от Eisblock »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Новата наука на потребителските решения
« Отговор #2333 -: Декември 07, 2020, 07:24:24 »
Quote (selected)
Д-р Ву създава две маркетинг фирми, специализирани в оптимизацията на търсещите машини (SEO), а комбинацията от познанията му в невронауката и маркетинга помага продажбите на редица бизнеси бързо да набъбнат.

https://www.manager.bg/marketing/nevromarketing-novata-nauka-na-potrebitelskite-resheniya

Блажени са вярващите че им продават само потребителски стоки и тази наука е за добро.
ЕС е вреден за вашето здраве!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Дедо, честит ти празник!
Gaudeamus igitur.

Courtesy Doctora

Счита се, че студентският химн Gaudeamus igitur е използван още през 13 век и авторите му са неизвестни.

Съвременният текст е написан от скитащия немски поет К. В. Киндлебен през 1781 г., а за мелодия е използвана по-рано създадена (1717) песен от Я. Г. Гюнтер.

Студентският химн звучи при особено тържествени събития в университетите и висшите учебни заведения: откриване и закриване на учебната година, промоция на випуск, награждаване на студенти, и преподаватели и др.

При изпълнението на химна е редно присъстващите да се изправят. Обикновено се изпълняват само първият и четвъртият куплет.

https://www.youtube.com/watch?v=jsjt5_9emaM…
« Последна редакция: Декември 08, 2020, 01:52:04 от фелдкурат Ото Катц »

AnonimusBG

  • Гост
Чета коментарите за Вапцаров вече трети ден и ми настръхва косата. Най- вече от агресията на млади хора, някои от които се представят като поети. Скачат като вещери с калашници и се радват на разстрела. Искам да им кажа, че лъсва само простотията, догматизма и квадратното им мислене.
Направете клада и изгорете Вапцаров, Гео Милев, Смирненски, Страшимиров, после продължете с Маяковски и Есенин, Елюар, Верлен , Рембо, може за всеки случай Шилер и Хайне. И си вържете червен конец срещу уроки. Ега ти новите млади . От кои змийски яйца се излюпиха?
Автор: Леа Коен

https://www.lentata.com/page_19942.html

Госпожата да не скромничи.
И тя има принос за змийските яйца.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Дедо?
Кой те обиди, та се покри, даге?
~~~
Ноймане, за това местенце говоря, готино е, не е баш като Лондон, това е по-gemuetlich...

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Снощи се наложи напиване и задължително смотряне на великата встреча Liverpool vs. Тотнъм (Totenham), дето нашенците му викат тотЕнХам.

Срещата протече правилно "изпи" доста "Гинеса" придружена с италианска кайзер пастърма и швейцарско дупчено сирене.




Кликни връз имиджа за да смотряш основни моменти од встречата Ливърпул - Тотнъм

Предаването ще продължи малко по-късно, по време на 3 часовата обедна почивка, естествено на Канари Уарф, 'роден Лондон'.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил


Имам кръчмичка свенлива
еротично похотлива.
И бутилки подредени
с алкохолец снарядени.

Тук с колеги и колежки
сават страшни изпълнения.
Нощите са дълги, тежки
пие всеки без съмнения.

Тъй живея си във странство
кеф ми Ню Йорк и Париж
чрез световното пространство
днес съм в Лондон, утре в Ниж.


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Песимистът чува: - След малко.
Оптимистът чува: - С лед, малко.
Реалистът въобще не се ослушва, а си налива сам.
бъди реалист :too_happy-1067: