Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 05:55:16

Автор Тема: Корнелия срещу Баце  (Прочетена 273243 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1620 -: Септември 11, 2020, 12:33:16 »
 
Quote (selected)
Quote (selected)
Не БСП а безпартийната Елена Йончева, като част от разкритията доведоха до "привличането". Йончева е имала повече от добри и има добри отношения със Сатанишев.

А ти откъде си мислиш, че Елена Йончева има информация за разкритията си!? И имаш ли представа какъв поток от "гербави изстъпления" вървят по всякакви канали към партийната централа!?
Апропо, утре съм застъпник на Нинова. И, Калине, в София изобщо няма 8 000 членове на БСП, да не говорим какво е положението в цялата страна. Беше направен добър опит да се актуализират списъците и затова е опозоционният рев. Щото ще стане видно с просто око, че БСП няма толкова хора в София, колкото уж са избрали Паргов последния път, например. Той затова едва смогва да си върти задника, белким не сбърка. А сбърка и ще има възможност да го види на живо. Ще се види и какво точно  е герговото реално положение в Пловдив. Между другото част от опозиционните ортаци вече са с гръб към заверата и вдигнато краче за завой :smokin:
« Последна редакция: Септември 11, 2020, 12:39:50 от Асол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1621 -: Септември 11, 2020, 13:17:22 »
Начи утре да стискаме палци.
Ще имам добро извинение да не правя нищо!
"Аз доволен!" :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1622 -: Септември 11, 2020, 20:52:49 »
Quote (selected)
Quote (selected)
Не БСП а безпартийната Елена Йончева, като част от разкритията доведоха до "привличането". Йончева е имала повече от добри и има добри отношения със Сатанишев.

А ти откъде си мислиш, че Елена Йончева има информация за разкритията си!? И имаш ли представа какъв поток от "гербави изстъпления" вървят по всякакви канали към партийната централа!?
Апропо, утре съм застъпник на Нинова. И, Калине, в София изобщо няма 8 000 членове на БСП, да не говорим какво е положението в цялата страна. Беше направен добър опит да се актуализират списъците и затова е опозоционният рев. Щото ще стане видно с просто око, че БСП няма толкова хора в София, колкото уж са избрали Паргов последния път, например. Той затова едва смогва да си върти задника, белким не сбърка. А сбърка и ще има възможност да го види на живо. Ще се види и какво точно  е герговото реално положение в Пловдив. Между другото част от опозиционните ортаци вече са с гръб към заверата и вдигнато краче за завой :smokin:
За Хасково само уточних, че не БСП като партия, а безпартийната Елена Йончева направи разкритията. Откъде си е взела данните не знам, но ако е от БСП ми е доста чудно, защо другарите толкова време са затаявали такива неща.
Изявлението за "малко под 8000" членове на БСП в София е на др. Паргов, председател на Столичната организация. Ако някой твърди, че др. Паргов лъже, може да даде и своя версия за бройката. :image008:
Всъщност, дори и в нощта преди Избора, общият брой членовете на Партията остава дълбока тайна. Не е тайна само хватката с мъртвите души.
Застъпничество за др. Нинова не е лоша идея. Тя еднолично вкарва в и изкарва от листите, та ако успее утре, може да има келепир. Е, който и от двамата кандидати да спечели, БСП вече е изгубила. :smokin:
« Последна редакция: Септември 11, 2020, 20:59:31 от Калинчо »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1623 -: Септември 11, 2020, 21:20:36 »
 :b0205:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1624 -: Септември 11, 2020, 22:01:43 »
Quote (selected)
На мен, като прост гербав
ти е отредено да рИвеш, че Нинова е най удобната фигура за ГЕРБ - виж кво правят твоите по компетентни "хора" оттатък.
До един се кълнат, че Нинова ще им е най добре, щото щяла да  доразсипе БСП.

И комай са прави. След един силен ход с Радев (подсказан от Първанов),  Корнелия неотклонно се търкаля към киреча. Само мощни осирания от страна на ББ могат да я задържат с нос над водата.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1625 -: Септември 11, 2020, 22:11:04 »
Колкото повече гербаво-станишевата сган плюе по Нинова, толкова повече се убеждавам, че тя е единственият сериозен враг на сганта  8)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1626 -: Септември 11, 2020, 23:22:22 »
Най-страшният враг е на сганта и житейските факти го потвърждават. След припознаването на Радев започна да си показва рогца и копита, но пък над половината избиратели на Радев на парламентарните избори не я припознаха. Следващото гътване на Тирана щеше да е след чутовна победа на евроизборите и последващи извънредни парламентарни. След това вече дойде и върхът на местните избори, със съвсем малко по-лош сумарен резултат от 2015. Последните две събития бяха миналата година, а от последното няма изминала и цяла година.  :smokin:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1627 -: Септември 11, 2020, 23:41:29 »
Калинчо, майка, стига с тая Корнелия, кажи нещо за Баце, все пак и той присъства в заглавието.
Защо го няма никъде, да не би да е от страх? В жипката ли живее веке? А там тоалетна има ли, или като получи позив, все пак излиза? Ако излиза, до някое храстче ли, или в аварийната лента на магистралата?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1628 -: Септември 11, 2020, 23:50:14 »
При тая нова Констипация за какво отделяне говориш!
Ползването на тоалетна тия дни стана много опасно, един отиде до тоалетната в самолета и ей го - още не могат или не искат да го свестят.
За Баце най-много Ердоган да прати самолет, ама те болниците им били добри.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1629 -: Септември 12, 2020, 00:36:19 »
...

Както неведнъж съм казвал, Нинова отдавна трябваше да ликвидира съселистите. Ако/когато това стане, БСП бързо ще тръгне нагоре.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1630 -: Септември 12, 2020, 07:41:46 »
Понеже споменахте Елена Йончева :
https://m.youtube.com/watch?v=NFhSkjUs-PU&t=1s
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1631 -: Септември 12, 2020, 10:49:55 »
Да споделя лични впечатления от "изборите".
Тази сутрин, случайно в квартала срещнах "тройка" младежи. Единият познавам добре, другия бегло, третия не. Единият носеше някаква урна увита в бяла хартия, другия - пазарска чанта с някакви хартии и третия гледаше списък и говореше по телефона. Списъкът ми се видя дългичък, а младежите на няколко пъти предлагаха настойчиво да се качат до дома на събеседника за да гласува. Всъщност процедурата ми се видя доста опростена, а технически погледнато и аз можех да пусна 5-6 бюлетинки за др. Нинова (или за др. Добрев) и да драсна чавки на съответния брой хора в списъка.
За да няма недоразумения - отивах до кварталния магазин и случайно срещнах тройката.
« Последна редакция: Септември 12, 2020, 11:31:29 от Калинчо »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1632 -: Септември 12, 2020, 11:05:12 »
Калинчо, що се коркаш?
Разбрах, че тези избори не те засягат, не гласуваш, не членуваш, нямаш отношение.
Ето, аз не  се интересувам от тези избори, чакам резултатите и коментарите, тръпна за др. Фирмин.

Не е възпитано да вървиш по улицата и да надаваш ухо на чужди разговори. Да знаеш какво може да чуеш, ако се разходиш вечер например по "Царя"!!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1633 -: Септември 12, 2020, 11:11:05 »
Да споделя лични впечатления от "изборите".
Тази сутрин, случайно в квартала срещнах "тройка" младежи. Единият познавам добре, другия бегло, третия не. Единият носеше някаква урна увита в бяла хартия, другия - пазарска чанта с някакви хартии и третия гл
едаше списък и говореше по телефона. Списъкът ми се видя дългичък, а младежите на няколко пъти предлагаха настойчиво да се качат до дома на събеседника за да гласува. Всъщност процедурата ми се видя доста опростена, а технически погледнато и аз можех да пусна 5-6 бюлетинки за др. Нинова (или за др. Добрев) и да драсна чавки на съответния брой хора в списъка.
За да няма недоразумения - отивах до кварталния магазин и случайно срещнах тройката.

Кво нещо е робуването на лични страсти!? Така намираш за уместно да пишеш глупости, естествено без да знаеш, че младежите за които говориш, отиват на адрес, където има много възрастен или болен човек, който го има в предварителен списък и разни калинки със сигурност нямат техническа възможност да пуснат каквито и да било бюлетинки. Всъщност дори бюлетината е с по-добра защита от тези, дето гербавите броят и донаждат за "победите" си и са под точна бройка.
Аз пък Калине от сутринта съм докарала с личен транспорт поне 5 човека над 90 години, пожелали изрично да се разходят до секцията. И със сигурност нянам мераци Нинова да ме "пише еднолично" в депутатските листи. Виж, ако имаш желание ти да грАдиш "кариера" можеш да се обърнеш към "опозицията". Ней таквиз дела изобщо не са й чужди. Е, при добро развитие на ситуацията утре ще осъмнем без грам разномислещи и с куп праведни ниновисти. Познай кои ще се ръгат най-отпред!? До болка сте ми познати такива...цял живот ви гледам и никога не престана да ме е гнус от такива

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1634 -: Септември 12, 2020, 11:31:00 »
Калинчо, що се коркаш?
Разбрах, че тези избори не те засягат, не гласуваш, не членуваш, нямаш отношение.
Ето, аз не  се интересувам от тези избори, чакам резултатите и коментарите, тръпна за др. Фирмин.

Не е възпитано да вървиш по улицата и да надаваш ухо на чужди разговори. Да знаеш какво може да чуеш, ако се разходиш вечер например по "Царя"!!
Тези избори засягат доста хора, а аз наистина не членувам и не гласувам. Отношение няма как да нямаш, ако първата организирана политическа сила не е цвете за мирисане, а (засега) втората се усилено се свлича в канализацията.
Не съм надавал ухо, а се поздравих даже с единия от тройката и имаше малко small talk (без изборни и партийни теми). Познавам го добре, внук е на добра позната (твърдолинейна, свестен и почтен човек).
Споделям просто детайли, които ми се виждат интересни, а иначе който и от двамата кандидати да спечели, при избори въпросната партия за мен преминава в графата зачертани още на първо четене.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1636 -: Септември 12, 2020, 11:38:14 »
Quote (selected)
Така намираш за уместно да пишеш глупости, естествено без да знаеш, че младежите за които говориш, отиват на адрес, където има много възрастен или болен човек, който го има в предварителен списък и разни калинки със сигурност нямат техническа възможност да пуснат каквито и да било бюлетинки. Всъщност дори бюлетината е с по-добра защита от тези, дето гербавите броят и донаждат за "победите" си и са под точна бройка.
Аз пък Калине от сутринта съм докарала с личен транспорт поне 5 човека над 90 години, пожелали изрично да се разходят до секцията.
Възможно е да пиша глупости, но убеждаването за качване до апартамента за да се гласува не изглеждаше като за информиран и заявил предварително желание човек. Списъкът беше доста дълъг, а не само от 1-2-3 човека. Както казах, и аз можех да пусна бюлетини и да драсна чертички на хора в списъка, независимо дали бюлетините са с добра защита или не. Естествено "можех" е в смисъла на участие на "тройката", не просто така.
За теб персонално, ако "тройката" е от страната на др. Нинова естествено е добре и помощ за възрастни другари, а ако е от г-н Добрев, тогава вече ще става въпрос за манипулации и фалшификации. За други другари естествено картинката ще е обратната.   :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1637 -: Септември 12, 2020, 11:38:20 »
Quote (selected)
А в следващите 4 г. с ДПС и Трифонов.
При вариант Нинова, горното изречение се явява огромна глупост. То, затова и не я харесвате, де. Виж Кирчо отдавна върти бизнес с депесето. Герговците пък пълзят из разни дупки за милиони. Бе това гербавите верно ви е много грижа за БСП. Ако се води по вашите гайди вЕрно партията ще иде в киреча. Разбираемо е, обаче, че разни държавни служители за един бял ляб и масълце живеят :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1638 -: Септември 12, 2020, 11:45:18 »
Quote (selected)
Така намираш за уместно да пишеш глупости, естествено без да знаеш, че младежите за които говориш, отиват на адрес, където има много възрастен или болен човек, който го има в предварителен списък и разни калинки със сигурност нямат техническа възможност да пуснат каквито и да било бюлетинки. Всъщност дори бюлетината е с по-добра защита от тези, дето гербавите броят и донаждат за "победите" си и са под точна бройка.
Аз пък Калине от сутринта съм докарала с личен транспорт поне 5 човека над 90 години, пожелали изрично да се разходят до секцията.
Възможно е да пиша глупости, но убеждаването за качване до апартамента за да се гласува не изглеждаше като за информиран и заявил предварително желание човек. Списъкът беше доста дълъг, а не само от 1-2-3 човека. Както казах, и аз можех да пусна бюлетини и да драсна чертички на хора в списъка, независимо дали бюлетините са с добра защита или не. Естествено "можех" е в смисъла на участие на "тройката", не просто така.
За теб персонално, ако "тройката" е от страната на др. Нинова естествено е добре и помощ за възрастни другари, а ако е от г-н Добрев, тогава вече ще става въпрос за манипулации и фалшификации. За други другари естествено картинката ще е обратната.   :smokin:

Ади сега да го обясня по-бавничко. Отива се със списък, в който има имената на всички членове от района. Отива се на един или да речем три адреса. Отива се при хора, които са заявили, че не могат да отидат до секцията. Тези, които отиват носят списъка и точно три броя бюлетини, които са описани в секцията предварително. Хората си попълват бюлетините и вписват данните от личните си карти в списъка и се подписват. Нямам никаква представа, как ти би драснал по списъка и би попълнил бюлетините. В тройката, която отива по адреси има застъпници на двама от кандидатите и един партиен чиновник. Дай ся некоя изпитана гербава мошенгия как да стане фалшиментото..

Апропо, точно Кирчо преди време беше изловен в опит за фалшифициране на партийни документи :nuts:
« Последна редакция: Септември 12, 2020, 11:50:25 от Асол »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1639 -: Септември 12, 2020, 11:51:42 »
Quote (selected)
А в следващите 4 г. с ДПС и Трифонов.
При вариант Нинова, горното изречение се явява огромна глупост. То, затова и не я харесвате, де. Виж Кирчо отдавна върти бизнес с депесето. Герговците пък пълзят из разни дупки за милиони. Бе това гербавите верно ви е много грижа за БСП. Ако се води по вашите гайди вЕрно партията ще иде в киреча. Разбираемо е, обаче, че разни държавни служители за един бял ляб и масълце живеят :smokin:
Следващият парламент ще е смъртоносен за БСП, без значение кой ще е начело в партията.
В сегашния БСП поне можеше да бъде опозиция.
В следващия ще се разкъсва между желанието да бъде управляваща и в опозиция.
И в двата случая който е начело на БСП ще изгори.
БСП проигра историческия си шанс да обере протестният вот.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1640 -: Септември 12, 2020, 11:59:57 »
Quote (selected)
Дай ся некоя изпитана гербава мошенгия как да стане фалшиментото..
Ако тройката се окаже от единомишленици, попълването на малко предварително подготвени лични данни едва ли е проблем и пречка. Всички сме наясно, че никой няма да разследва дали и как са гласували хора на години от сорта на 90+, а статистика по възраст на гласувалите няма да се публикува.
Quote (selected)
Апропо, точно Кирчо преди време беше изловен в опит за фалшифициране на партийни документи :nuts:
Струва ми се не изключвам по какъвто и да е начин и "Кирчо" от участие в такива схеми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1641 -: Септември 12, 2020, 12:00:51 »
Най-лошото тепърва предстои, БСП ще изгори в следващия парламент и в по-следващия ГЕРБ няма да има сериозна опозиция.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1642 -: Септември 12, 2020, 12:01:01 »
В следващия парламент БСП при сегашното разположение на силите няма да управлява. Следващият парламент няма да може да излъчи правителство, а ако някой рискува да пристане на тиквите и депесе ще изгори преди да е засветил. БСП със сигурност ще остане в опозиция. Резултатите ще бъдат отново предсрочни избори. Това ще продължи около година, докато се оттече всякаква гмеж, структурирана на мофиотски принцип или безпринципен сбирщайн. Така ги виждам аз нещата и обикновено познавам. Това е при вариант Нинова начело, обаче

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1643 -: Септември 12, 2020, 12:05:04 »
Quote (selected)
Всички сме наясно, че никой няма да разследва дали и как са гласували хора на години от сорта на 90+, а статистика по възраст на гласувалите няма да се публикува.

Нима!? Ако ти напиша едни пет имена на такива хора - кои  и какви са, би трябвало да потънеш в земята от срам. Изобщо нямаш представа за какви и кои точно хора говориш. Разбираемо е, де. Ти едва ли познаваш легендарни личности, дали много на държавата ти. Виж там разни келепирджийски еднодневки са друга бира...там си в свои води :D

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1644 -: Септември 12, 2020, 12:09:29 »
Добрата новина е, че силата на ГЕРБ в следващият парламент ще намалее, лошата е, че същото ще стане и със силата на БСП.
Ролята на ДПС и ТрифоноФ в следващият парламент ще бъде да подронят авторитета на БСП и да подкрепят този на ГЕРБ, което ще е фатално за по-следващия парламент.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1645 -: Септември 12, 2020, 12:12:57 »
Quote (selected)
Ролята на ДПС и ТрифоноФ в следващият парламент ще бъде да подронят авторитета на БСП и да подкрепят този на ГЕРБ, което ще е фатално за по-следващия парламент.


Фатално за кого точно? Дай ся да разберем нещо - ти наясно ли си кво стаа в държавата вече 65 дни? :D

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1646 -: Септември 12, 2020, 12:15:54 »
В следващия парламент БСП при сегашното разположение на силите няма да управлява. Следващият парламент няма да може да излъчи правителство, а ако някой рискува да пристане на тиквите и депесе ще изгори преди да е засветил. БСП със сигурност ще остане в опозиция. Резултатите ще бъдат отново предсрочни избори. Това ще продължи около година, докато се оттече всякаква гмеж, структурирана на мофиотски принцип или безпринципен сбирщайн. Така ги виждам аз нещата и обикновено познавам. Това е при вариант Нинова начело, обаче
Точно в това е проблемът, че след провала на следващия парламент, шансът на Нинова да остане начело на БСП силно намаля.
И за децата е ясно, че вътрешнопартийната опозиция на Нинова задължително ще се възползва от провала на следващият парламент за да си разчисти сметките с Нинова.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1647 -: Септември 12, 2020, 12:22:29 »
В следващия парламент БСП при сегашното разположение на силите няма да управлява. Следващият парламент няма да може да излъчи правителство, а ако някой рискува да пристане на тиквите и депесе ще изгори преди да е засветил. БСП със сигурност ще остане в опозиция. Резултатите ще бъдат отново предсрочни избори. Това ще продължи около година, докато се оттече всякаква гмеж, структурирана на мофиотски принцип или безпринципен сбирщайн. Така ги виждам аз нещата и обикновено познавам. Това е при вариант Нинова начело, обаче
Точно в това е проблемът, че след провала на следващия парламент, шансът на Нинова да остане начело на БСП силно намаля.
И за децата е ясно, че вътрешнопартийната опозиция на Нинова задължително ще се възползва от провала на следващият парламент за да си разчисти сметките с Нинова.

Това няма как да стане, щото председателят се избира пряко за определен срок и никаква вътрешна опозиция нищо не може да прави, камо ли да го сваля. Що си мислиш, че беше този колаборационистки рев срещу прекия вот вече къде половин година?  :nuts:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1648 -: Септември 12, 2020, 12:26:55 »
Quote (selected)
Ролята на ДПС и ТрифоноФ в следващият парламент ще бъде да подронят авторитета на БСП и да подкрепят този на ГЕРБ, което ще е фатално за по-следващия парламент.


Фатално за кого точно? Дай ся да разберем нещо - ти наясно ли си кво стаа в държавата вече 65 дни? :D
Нищо особено не става в държавата, просто беше време протестите да станат като тези във Франция например.
С периодични затихвания и усилвания, протестите ще станат перманентно явление.
Тоест за в бъдеще няма да играят съществена роля.
Освен ако не са с конкретни искания, които властта може частично да удовлетвори като им подхвърля по някой кокал.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1649 -: Септември 12, 2020, 12:35:53 »
Quote (selected)
Освен ако не са с конкретни искания, които властта може частично да удовлетвори като им подхвърля по някой кокал

Аз досега не съм виждала у нас други протести с по-конкретни искания и с по-широка представителност на искащите от сегашните. Ама точно три много конкретни искания на различни хора, с различни оцветки и от различни социални слоеве и така вече 65 дни. И трите могат да се изпълнят тутакси.  :D

ОСТАВКА!!!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1650 -: Септември 12, 2020, 12:43:35 »
В следващия парламент БСП при сегашното разположение на силите няма да управлява. Следващият парламент няма да може да излъчи правителство, а ако някой рискува да пристане на тиквите и депесе ще изгори преди да е засветил. БСП със сигурност ще остане в опозиция. Резултатите ще бъдат отново предсрочни избори. Това ще продължи около година, докато се оттече всякаква гмеж, структурирана на мофиотски принцип или безпринципен сбирщайн. Така ги виждам аз нещата и обикновено познавам. Това е при вариант Нинова начело, обаче
Точно в това е проблемът, че след провала на следващия парламент, шансът на Нинова да остане начело на БСП силно намаля.
И за децата е ясно, че вътрешнопартийната опозиция на Нинова задължително ще се възползва от провала на следващият парламент за да си разчисти сметките с Нинова.

Това няма как да стане, щото председателят се избира пряко за определен срок и никаква вътрешна опозиция нищо не може да прави, камо ли да го сваля. Що си мислиш, че беше този колаборационистки рев срещу прекия вот вече къде половин година?  :nuts:
Именно!
Толкова по зле за БСП, ако Нинова удържи и не си подаде оставката след провала на следващият парламент, вътрешнопартийните битки в БСП, ще са в услуга на ГЕРБ в по-следващия парламент.
Това е трагедията на БСП, че залага всичко на Нинова.
Тоест без Нинова няма полезен ход.
Докато ГЕРБ работи и по резервен вариант в стил ДПС.
Затова шансовете на БСП и ГЕРБ в следващият парламент ще са изравнени, но в по-следващият ГЕРБ отново ще има превес.
Особено ако се окаже, че Радев работи само за себе си.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1651 -: Септември 12, 2020, 12:46:14 »
Енгелсе, анализите не са силната ти страна. Ако гербавите са поне две години далече от копанята - изчезват от картинката! Това не е партия...всички би трябвало да са видели кво точно е това. Даже и ти :nuts:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1652 -: Септември 12, 2020, 12:52:45 »
Quote (selected)
Освен ако не са с конкретни искания, които властта може частично да удовлетвори като им подхвърля по някой кокал
Аз досега не съм виждала у нас други протести с по-конкретни искания и с по-широка представителност на искащите от сегашните. Ама точно три много конкретни искания на различни хора, с различни оцветки и от различни социални слоеве и така вече 65 дни. И трите могат да се изпълнят тутакси.  :D
ОСТАВКА!!!
“Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто - да го направиш.”

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1653 -: Септември 12, 2020, 13:02:51 »
Енгелсе, анализите не са силната ти страна. Ако гербавите са поне две години далече от копанята - изчезват от картинката! Това не е партия...всички би трябвало да са видели кво точно е това. Даже и ти :nuts:
Точно в това е проблемът, за да премахнеш ГЕРБ, трябва да им спреш финансирането, а това може да стане само ако ликвидираме Герберските капиталисти в държавата.
А това не е по силите на БСП, не че не могат да го направят, няма да поискат да го направят. Гарван гарвану око не вади.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1654 -: Септември 12, 2020, 13:20:20 »
Събитията в България са ехо от събитията в ЕС, малко украсени с българска народопсихология. Затова е достатъчно да се наблюдава какво се случва в ЕС и лесно може да се предвиди какво ще се случи в България. Дори поради простата причина, че събитията в БГ винаги идват с голямо закъснение.
Тепърва ни предстои да извървим пътя преминат от другите източноевропейски държави в ЕС, особено в икономиката. Но понеже закъсняхме, никога няма вече да ги догоним, борбата ще е поне да не изоставаме. 
Но и това няма да е лесна задача.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1655 -: Септември 12, 2020, 13:27:41 »
Доколкото виждам, почти всички сме на мнение, че следващият парламент ще е провал.
Разминаваме се само в прогнозата кой ще има мнозинство в по-следващият парламент.
Диалектическата логика ми подсказва, че това ще е ГЕРБ.
Както се казва, ще поживеем и ще видим, още повече, че следващият парламент може да се окаже с доста къс живот.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1656 -: Септември 12, 2020, 13:30:40 »
Quote (selected)
И за децата е ясно, че вътрешнопартийната опозиция на Нинова задължително ще се възползва от провала на следващият парламент за да си разчисти сметките с Нинова.
Не мисля че актива би приел отказ от власт, а власт може да има само при колаборация.
С Нинова или без следващите няколко години няма да са благодатни за БСП.
Има един път - Нинова да поеме негативите след година две, да изгори в името на партията като до тогава изчисти всички язви.
Такава саможертва от български политик помня само един път - Жан Виденов.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1657 -: Септември 12, 2020, 13:34:20 »
Quote (selected)
Борисов вече много уважава протестиращите
На въпрос как ще коментира, че евродепутатка му казва "бандит", той отговори: "Огромни критики има и към Радев"
..
Премиерът Бойко Борисов декларира уважението си към протестиращите само дни след като обяви, че на площадите е мафията, хазартът и контрабандата.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/borisov-veche-mnogo-uvazhava-protestirashtite

Готов е и Радев да обикне - другата неделя вероятно, обаче да не изгори сам.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1658 -: Септември 12, 2020, 13:52:14 »
Цитат на: Калинчо
Да споделя лични впечатления от "изборите".
Тази сутрин, случайно в квартала срещнах "тройка" младежи.
Цитат на: Калинчо
внук е на добра позната

A дочь крьiмского офицера не успя ли да срещнеш ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1659 -: Септември 12, 2020, 13:52:40 »
Quote (selected)
И за децата е ясно, че вътрешнопартийната опозиция на Нинова задължително ще се възползва от провала на следващият парламент за да си разчисти сметките с Нинова.
Не мисля че актива би приел отказ от власт, а власт може да има само при колаборация.
С Нинова или без следващите няколко години няма да са благодатни за БСП.
Има един път - Нинова да поеме негативите след година две, да изгори в името на партията като до тогава изчисти всички язви.
Такава саможертва от български политик помня само един път - Жан Виденов.
Така е, всичко ще зависи от решенията на Нинова в следващия парламент, от това ще зависи и съдбата на по-следващия парламент.
Според Асол в следващия парламент при очакваното разположение на силите, БСП със сигурност ще остане в опозиция. Интересно е колко души в партийното ръководство на БСП ще са съгласни, БСП да остане в опозиция?
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1660 -: Септември 12, 2020, 14:28:35 »
Ако в следващия парламент влязат повече партии, много от народните представители в тях ще са наясно, че може и да не влязат в по-следващия парламент, ако парламентът се провали в опита си да направи правителство.
Това ще даде шанс на ДПС да предложи правителство тип Беров.
Така че всичко зависи от егоизма на народните представители, които ще бъдат наясно, че може и да не попаднат в по-следващият парламент.
Все пак да не забравяме, че егоизмът е основна движеща сила в света.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1661 -: Септември 12, 2020, 14:38:48 »
EС до 4-5 г. няма да го има или на теория ще го има, а на практика всеки в него ще прави каквото си иска, без да се съобразява с никакви брюкселски команди. Освен това ЕС ще обеднява, и то доста бързо.
И България ще влезе в друга сфера на влияние (може и в няколко едновременно). Тъй че никакъв източноевропейски опит няма да повтаряме, ами ще играем по чужда свирка. Както винаги. Въпросът е чия ще е свирката и какви планове ще има за нашата територия.
Аз предпочитам руската свирка пред турската и китайската. Както в друг пост писах, балканско обединение ми се вижда изкл. малко вероятно. Централно-европейско е по-вероятно, но ние и за централно-европейци не ставаме. Остава само въпросът колко територия ще успее да отхапе Турция от нас, и дали руснаците няма да подчинят или унищожат Турция след рухването на единствения й закрилник - САЩ.

А нашите вътрешни игрички са само бледо отражение на световните игри. Единственото, което зависи от нас, е да не позволяваме да бъдем въвлечени във военни действия срещу Русия.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1662 -: Септември 12, 2020, 14:41:25 »
Ако в следващия парламент влязат повече партии, много от народните представители в тях ще са наясно, че може и да не влязат в по-следващия парламент, ако парламентът се провали в опита си да направи правителство.
Това ще даде шанс на ДПС да предложи правителство тип Беров.
Така че всичко зависи от егоизма на народните представители, които ще бъдат наясно, че може и да не попаднат в по-следващият парламент.
Все пак да не забравяме, че егоизмът е основна движеща сила в света.

Идат много бурни времена. Егоизмът на българите може да им подскаже да не се бутат между атовете, за да не бъдат наритани от всички. Страх от Втори Народен Съд може да държи вън от парламента и дори въобще от политиката много черпаклии.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1663 -: Септември 12, 2020, 14:47:04 »
Пак да си кажа, че главната задача на Нинова е да изхвърли от БСП всички съселисти. Не го ли направи бързо, БСП ще се провали. И в ръководството да е от хора, които нямат нищо против да са в опозиция и да не се облажват от колаборационизъм с гербави, градско-сини, ДПС и пр..
И последно - БСП да заеме твърда позиция срещу всички враждебни на Русия действия както в България, така и в ЕС. Без да се плаши от обвинения, очерняне, изхвърляне от ПЕС, спиране на еврофондове и изолация.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1664 -: Септември 12, 2020, 15:31:42 »
Quote (selected)
Все пак да не забравяме, че егоизмът е основна движеща сила в света
Така ли пише у диалектическото учение, с което ни наду главите преди време? Бахти марксизма-енгелсизма начи!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1665 -: Септември 12, 2020, 15:48:37 »
Quote (selected)
Все пак да не забравяме, че егоизмът е основна движеща сила в света
Така ли пише у диалектическото учение, с което ни наду главите преди време? Бахти марксизма-енгелсизма начи!
Пише следното, а ти сам си прави изводи.
„Капиталът се страхува от липсата на печалба или от твърде малката печалба, както природата се страхува от празните пространства. Но щом разполага с достатъчна печалба, капиталът придобива смелост. Осигурете му 10 процента и той е готов да влезе в действие, при 20 процента той се оживява, при 50 процента е готов да си счупи главата, при 100 процента ще потъпче всякакви човешки закони, при 300 процента няма престъпление, което да не е готов да извърши дори и при заплахата да увисне на бесилото” (К. Маркс, т.23, с.770)
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1666 -: Септември 12, 2020, 16:04:04 »
Чекай сега, нали ставаше дума за свето – че егоизмът бил основна движеща сила у ньега? Понеже сега приказваш за капитало (който увисвал или не увисвал на бесилото), и само за капитало, начи излиза, че според учението диелектрически енгелсизъм свето е капитализъм и саде капитализъм! Друго нема.
Прочее, питай другара Маркъс защо требе баш пък капиталот да увисва на бесилото, а не например некой капиталист. Таа час от учението требе да се прецизира даге.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1667 -: Септември 12, 2020, 16:19:26 »
Цитат на: Engels
Все пак да не забравяме, че егоизмът е основна движеща сила в света.

Страхът може за броени дни да унищожи трупаното с векове от егоизъм  :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1668 -: Септември 12, 2020, 17:17:25 »
Цитат на: Калинчо
Да споделя лични впечатления от "изборите".
Тази сутрин, случайно в квартала срещнах "тройка" младежи.
Цитат на: Калинчо
внук е на добра позната

A дочь крьiмского офицера не успя ли да срещнеш ?
Не успях. Освен това, така и не разбрах от коя групичка е "тройката". Само си спомних едно изпуснато изречение, че БСП прави вътрешни избори като ГЕРБ в циганска махала. :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1669 -: Септември 12, 2020, 17:26:38 »
Цитат на: Engels
Все пак да не забравяме, че егоизмът е основна движеща сила в света.

Страхът може за броени дни да унищожи трупаното с векове от егоизъм  :icon_idea:
Той и Ник Ханауер ги плаши от доста време, обаче засега няма ефект.
Quote (selected)
И какво виждам днес за бъдещето ни", ще попитате? Виждам вили, като разярена тълпа, въоръжена с вили, защото докато хората като нас, плутократите, живеят отвъд мечтите на най-големия скъперник, останалите 99 процента от съгражданите ни изостават назад все повече и повече. През 1980, горният един процент американци си деляха около 8 процента от националния доход, докато долните 50 процента американци си деляха 18 процента. Тридесет години по-късно, днес, горният един процент получава над 20 процента от националния доход, докато долните 50 процента американци делят 12 или 13. Ако тази тенденция продължи, горният един процент ще получава над 30 процента от националния доход след още 30 години, докато долните 50 процента американци ще получават само шест.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1670 -: Септември 12, 2020, 17:44:44 »
Аре шоуто вече приключи.  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1671 -: Септември 12, 2020, 17:47:00 »
Аре шоуто вече приключи.  :smokin:
Дай инфо де!
Печелим, губим или тактически печелим стратегическа загуба? :t0328:
Сега видях, минали сте 50%.
« Последна редакция: Септември 12, 2020, 18:13:12 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1672 -: Септември 12, 2020, 18:37:11 »
Аре шоуто вече приключи.  :smokin:
Дай инфо де!
Печелим, губим или тактически печелим стратегическа загуба?
Сега видях, минали сте 50%.

Ако това е вярно, мачкай, Корни!!! :0008: :0005: :0004: :0006: :0013: :0014: :0019:
И нека никой дан'си въобразява, че нема да пиша повече никога тук!!!  :t9411:
« Последна редакция: Септември 12, 2020, 19:29:29 от Джиджи »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1673 -: Септември 12, 2020, 18:42:12 »
Аре шоуто вече приключи.  :smokin:
Дай инфо де!
Печелим, губим или тактически печелим стратегическа загуба? :t0328:
Сега видях, минали сте 50%.

Ако това е вярно,  :0008: :0005: :0004: :0006: :0013: :0014: :0019:
И нека никой дан'си въобразява, че нема да пиша повече никога тук!!!  :t9411:
И през ум не ми е минавала такава мисъл.
Всеки се е специализирал в нещо, ти с картинките, аз да ги плаша с мрачното бъдеще.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1674 -: Септември 12, 2020, 18:43:29 »
Quote (selected)
И нека никой дан'си въобразява, че нема да пиша повече никога тук!!!
[/quote]
Знаем че физическият свят има много бъгове, свикнахме.
 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1675 -: Септември 12, 2020, 18:53:34 »
Аре шоуто вече приключи.  :smokin:
Дай инфо де!
Печелим, губим или тактически печелим стратегическа загуба? :t0328:
Сега видях, минали сте 50%.

Ако това е вярно,  :0008: :0005: :0004: :0006: :0013: :0014: :0019:
И нека никой дан'си въобразява, че нема да пиша повече никога тук!!!  :t9411:
И през ум не ми е минавала такава мисъл.
Всеки се е специализирал в нещо, ти с картинките, аз да ги плаша с мрачното бъдеще.
Yes!!!  :0006: :raspberry:  :0006:
« Последна редакция: Септември 12, 2020, 19:03:33 от Джиджи »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1676 -: Септември 12, 2020, 19:05:17 »
Че някой изобщо имал ли е надежда, че Корни ще загуби?
Без нея циркът в следващият парламент няма да е пълен.
Затова нямаше как да отпадне от шоуто на ТрифоноФ.
Шоуто на Баце е вече голяма скука, друго си е шоуто на ТрифоноФ, като шоумен Баце си е аматьор. Друго си е шоуто да се води от професионалист. Ама като знам що за маниак е Валери, голяма скука ни чака, докато Баце се реши да подаде оставка от сегашното шоу. Но поне има надежда, щото ако чакахме такава от Валери Симеонов, щеше да чакаме до следващото куково лято.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1677 -: Септември 12, 2020, 19:12:29 »
Quote (selected)
И нека никой дан'си въобразява, че нема да пиша повече никога тук!!!
Знаем че физическият свят има много бъгове, свикнахме.
Weiter schwimmen, bitte!!! :b0316:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1678 -: Септември 12, 2020, 20:06:56 »
Цитат на: Engels
Че някой изобщо имал ли е надежда, че Корни ще загуби?

анхиалецът и другарчетата му
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1679 -: Септември 12, 2020, 20:12:50 »
Quote (selected)
анхиалецът и другарчетата му

Това ми звучи като "данаеца и другарчетата му".
Разликата между средиземноморските и черноморските гърци е че едните пият узо, а другите ракия.
ЕС е вреден за вашето здраве!