Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 19:12:37

Автор Тема: ГЕРБ трудно ще спечелят отново София, ако има балотаж  (Прочетена 104901 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Коментар на Първан Симеонов в "Сега" - виж тука

Quote (selected)
Какви са опасностите пред побългарения модел на субсидиране на партиите, който се прие?

- Първата и най-важната – трайно решаваме, че партиите са нещо много зло и че бездруго се финансират от злия бизнес, така че ние вдигаме ръце и ги оставяме да се финансират от него. Всъщност това е недемократично в същността си. Партиите са структури на гражданското общество и трябва да бъдат лекувани, а не оставяни на произвола.

Втората опасност е отварянето широко вратата на бизнеса. Третата е удар върху най-малките и нововлизащите в политиката. Нали уж искаме да ги има, да направим промяна и пр. Каква промяна да има, когато един нов в системата, първото нещо, което ще трябва да направи, е да си намери бизнесмен патрон?! Малките формации, които не могат да свършат кой знае каква работа на бизнеса, ще получават и най-малко пари. Какъв е смисълът?

Излиза, че най-облагодетелстваните сега ще си останат най-облагодетелствани и утре. Искаме да накажем статуквото, а наказваме най-малко виновните. Тъжното е, че са излъгани милионите, които гласуваха на референдума. Те гласуваха да се намали партийната субсидия, но референдумът не мина прага и беше задача на политическата прослойка да измисли някакво умно решение в посока намаляване на субсидията. Тя си изми ръцете, но не намери такова решение. Сега милионите, които гласуваха на партиите да им е зле, всъщност ще направят на най-малко виновните да им е най-зле. Честито!

Quote (selected)
- Виждате ли такъв силен опозиционен кандидат за София?

- Ако се появи кандидат, който може да събере син и червен вот срещу ГЕРБ на евентуален втори тур, може да се мисли за смяна на статуквото в София. Обикновено погледите са насочени към Мая Манолова.
.....
Левицата никога не е произвеждала толкова силни личности като Мая Манолова, като Илияна Йотова, Сергей Станишев, като Румен Радев, които произхождат от нейните среди и съставляват една нелоша мрежа от хора, но като че ли БСП не може да се възползва от тях. Тя ги изтласква навън, а трябва да прави точно обратното.

И един коментар:
Quote (selected)
бонго-бонго

...
Според мен, ако БСП реши да използва Манолова в София, част от нея ще направи всичко възможно да я провали. Струва ми се невероятно Нинова да допусне човек от БСП, който не е безпределно лоялен лично на нея, да вземе такъв ключов пост, откъдето евентуално би могъл да се превърне в неин съперник за лидерството на Партията.


Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И един коментар:

Quote (selected)
бонго-бонго
Според мен, ако БСП реши да използва Манолова в София, част от нея ще направи всичко възможно да я провали. Струва ми се невероятно Нинова да допусне човек от БСП, който не е безпределно лоялен лично на нея, да вземе такъв ключов пост, откъдето евентуално би могъл да се превърне в неин съперник за лидерството на Партията.


Тоз път ше помоля БОНГО да мЪ 'звинява.

А защо – малко по–късно, щото трябва да излизам ...
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 10:11:01 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Какви са тези гадалки за Манолова?
Вчера имаше някаква статия в газетата със заглавие от типа БСП обявява кандидатите.
Ся то и ри тях като нас - в заглавието едно, долу друго, ама не го четох дали са ги обявили...
Както и да е, моето мнение е че няма да е Мая. Най-малкото защото трябва да си зареже работата.
А също така си мисля че ще продължи да си обусмандства, а като изтече срока ще я преизберат набърже.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
бонго, естествено, е плеснал тъпота. ама на мен ми писна от всички тролщини там и съм си дал почивка от поне два месеца, така че нямам никакво намерение да ходя да му опонирам. ако има смелост - да заповяда отново тук и да си изкаже тезата. пък после, ако ще, пак да се фръцне и да се махне. сефте.

а пример, че е плеснал тъпота, е жаблянов. каква точно му беше лоялността лично към нинова, та беше номиниран и всячески подкрепян за зам. председател на парламента? безпределна, как ли не.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Какви са тези гадалки за Манолова?

всякакви се мъчат да слагат в ръководството на бсп думи как ще я номинират. и манолова, и бсп се скъсаха да отричат, ама то думослагачите умора нямат.

иначе бсп номинираха 5-6 районни кмета. разни младежи и младежки, на мен поне нищо не ми говорят. ама аз не съм от значение в случая, важното е да говорят на избирателите от съответните райони. тук асол може да даде повече инфо, ако се завърти насам.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
. Сега милионите, които гласуваха на партиите да им е зле, всъщност ще направят на най-малко виновните да им е най-зле. Честито!
Ум царува, ум робува, ум патки пасе.....,  .........,  ...........,  ..........., е, те тук някъде се намира и акъла на средностатистическия бългериън! Няколко фрази след патките, да уточня фсе пак, щото може и такива особи да четат тук, мъ едва ли!
Не му обръщайте внимание на бонго, той си е като Сократя, върти, суче, уж обективен го дава, уж десен го дава...ама прах не дава да падне връз главицата Му!Или като манерката - и на турчин е навит, само "каманяките" да не са.Според мен такива особи се намират м/у средният бългериън от горния ми пример и патките. Но малко по близо до средния.
А сега и аргумента - БСП като нищо може да се подлъже да номинира Манолова, наивно вярвайки, че тя ще обере вот извън БСП.Ще обере - грънци, виж бонго и бонгофчетата, т.е. кухите алуминиеви съдинки.
Аз лично съм против това, БСП да номинира Мая, щото само ще я похарчи - тя трябва да се откаже от сегашния си пост. Сетне кво прайм? Добре си е Мая там - мутрата, вдигнал ръце от нея направо я "изпусна", надявайки се или да и запуши устата или си помисли, че я прати в шеста глуха, където няма да се чува, или и двете!
И сбърка. За пореден път.
Сега ако Мая излезе от там - мутрю само ще си отдъхне.
Щото при евентуален балотаж - десните подлоги са му в кърпа вързани.Т.е. и още по гоуема мотика от мамицата на нацията ще спичели - нали разбирате, че това не е национален вот?
В София е събрана най голямата измет от мамковината, това ви е известно, нали?
Е, те тва е моят анализ!
Аз лично, ако има десен кандидат на балотажа срещу неккво говедо от ГРОП /една идея по вероятен сценарий/, ще изкарам с пищоф от леглото сите роднини които мога да намеря, още сабалем и под строй-към урните. Стига дясната резба да не е някой Иво инджовец!
п.с. и за да няма двусмислия в мнението ми - ако номинират Мая, ще си взема и пушката още на първия тур - за онаа обиколка през родата!
dum spiro spero!
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 13:02:56 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
а пример, че е плеснал тъпота, е жаблянов. каква точно му беше лоялността лично към нинова, та беше номиниран и всячески подкрепян за зам. председател на парламента? безпределна, как ли не.
Постът на зам.председател на НС е по-скоро церемониален и не носи никакви особени пълномощия. Обзалагам се, че поне половината членове на БСП не могат да се сетят без помощта на гугъл кой беше зам на ЦЦ.

Докато позицията на кмет на София е нещо съвсем различно. Както казват, София е най-голямото министерство и кметът е значим поне колкото вицепремиер. Ако не и повече.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
В едно обаче съм почти сигурен - ако пак изнасилят Фъндъчка да се кандидатира за кмет - работата отива  на изуй гащи.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
И още едно нещо ми хрумна - в оригиналната статия чета, че ГРОП щели да опитат варианта "Радев".
Може пък да изтъпанят Цвъц като издигнат от независим комитет, а?
Боожжееейй, до какви изгъзици вече ме докара живота сред тази простотия!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Докато позицията на кмет на София е нещо съвсем различно. Както казват, София е най-голямото министерство и кметът е значим поне колкото вицепремиер. Ако не и повече.
От това следва автоматично че мятаме Мая.
Баф тая Партия с много голямо П-ъ, ако една Мая може да извади!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Мики, само н'дей толкова с апломб друже!
Аз тойзи момънт съм го преживявал преди 18 години!
2001, издигат за Президент Първанката. ПреЦедател на БСП, срещу Гордостта на Тара - вече обръгнал Президент, зад гърбъзъ му непоклатим ВанЮ, Булгаристан син от "Атлантика до Владивосток", Биг Брадър фъф вихъра си из мамковината...аз лично го приех като заминаване на Джордано Първаноф на кладата и даже спорех с жена ми, която направо ми заяви, че сме балъци!
И сбърках. Мъъничката надеждица която таях да се случи нещо /то взе, че се случи - Тара се издъни яко на един ТВ дебат!/, че да обърне каруцата - стана!
За сега съм скептичен - вече е намалял силно матряла с повече от две, три, наай мноо 4 сиви клетки и както гледам издънките, достатъчни ф други страни цялото правителство да се уедини и налапа дулото - тук фсе ено бълха ги уапала!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Джузепе, само споменаваш че в София е събрана айде го наречем малко повечко измет.
Не е национален вот - структурите по места където е силата на БСП не пеят в хора.
За да вземат София трябва:
1. Нов железен кандидат като генерала, който да няма пипане.
2. Баце пак да се излигави с някоя "мамата на София".
И пак е силно съмнително.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
За да вземат София трябва:
Не споря с мнението ти, просто реших да ти припомня, че надеждата не трябва да умира априори.
А за да "вземат" София, трябва да се договорят с Атака, Да Бъл, ДПС, т.н. патриотаре, още няколко по дребни и...с вътрешната си опозиция, която поне да не пречи. Демек неккво ново ОФ.
Като чета постове /тук и в други форуми/ единственото невъзможно нещо май се оказва последното - онези с лопатите.
За фтората ти точка - ич няма да се учудя, ако се случи.
Бацю ти е толкова тъпо парче, че като нищо може да надмине и сам себе си.
Досега се вслушваше в съветниците си, но изглежда май съвсем са го изтървали или си е повярвал опасно много.
А и буля вече е зела-дала, че не и е до Него!
Чудя се как още не я е поканил на минерална вода ф Банки.
За успокояване на тремора бе! Може и да и предложи да и изтърка гърба с кесия за баня!
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 14:30:23 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Аз тойзи момънт съм го преживявал преди 18 години!
2001, издигат за Президент Първанката.

И кви поуки си извлачи от тъз победа историческа? м?

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Че тогава фсе още е имало ред - разбирачите са си гледали политиката, копачите - лопатките.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Да припомня, че тогава бяхте много заето да пишете за плъхове-педерасти, латексови предпазители и неразличими от жени мъже ...

 
Quote (selected)
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #106 -: Юли 01, 2019, 09:15:30 »

    Цитат
    Промени

Цитат

    Най-вероятно им се е приспало.
    Няма лошо. - Анонимния

... и, освен това, не можеш да очакваш на всяка тъпня, която праснеш, с моя ник, включен в нея, да ти се дава немедлено отговор. И ако такъв отсъства, гордо да биеш тенекията, как бягам от отговор на многоумните ти въпроси. Това е просто смешно. А и модераторите, в мъдростта си, вече неведнъж ми правиха забележка за това, справедливо навярно, че отговарям на всичко - мога, и даже трябва, да попрескачам това-онова.

Колкото до победите на Нинова в София, където "диша във врата на ГЕРБ", дай си сметка, че в София, а и не само там, ГЕРБ разчита на споделена с останалата десница електорална база. Това са градските десни от СДС, ДСБ или както тези дни се обозначават - Джиджи да ти рече, че е по-навътре в тези води. Техните гласове плюс тези на ГЕРБ показват какво е реалното съотношение левица-десница в големите ни градове. Без да включвам тук електоралните бази на "патриотите", основно на ВМРО, свързани традиционно с македонската или тракийската бежански диаспори. Както се видя на току преминалите избори, ДБ-ДСБ се върнаха в играта и спечелиха мандат, отново.

Оттук и изводът за местните избори - ДБ-ДСБ са ситуационни съюзници на БСП в предстоящия местен избор. Парадокс, но факт. В техен интерес е ГЕРБ да загуби там властови позиции, за да могат те да поемат въздух и да възстановят влиянието си в споделената електорална база. Но това по никакъв начин не означва, че ще подкрепят кандидат на БСП. Отнюд. Тяхната формула е независим кандидат, експерт, с широка гражданска подкрепа. Ако БСП има достатъчно стратегическа зрялост, то следва да прецени, че тази формула работи в нейна полза. Защото може да доведе до това, щото ГЕРБ да загуби знакови позиции, а с това и стратегически опорни точки на доминацията в изпълнителната власт. Пред алтернативата ГЕРБ-кандидат срещу БСП-кандидат, членовете на ЕНП ще гласуват политически дисциплинирано - за десния кандидат. На БСП да и остане най-много почетното второ място, а то хич не е сигурно, че ще е така ни в София, ни в Пловдив, ни във Варна или пък Бургас. Уви, това са фактите. Избирателите не разпознават в БСП носител на желаната от тях промяна. Поне по този извод от евроизборите няма как да се спори. На много места, при мажоритарен избор, носителят ще е друг, а на БСП остава само да помага. Подобно на избора на Радев, после Нинова няма да пропусне да си притури актива. Халал да и е. Важното е ГЕРБ да бъде изтласкван постепенно от ключови позиции, които заема. "Подсичай ъглите" - Миямото Мусаши.

Е, аз няма да река самолюбиво, че ни четат форума. Просто горното е логично до очевидност. За всеки с малце акъл под каскетя.  8)

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Че тогава фсе още е имало ред - разбирачите са си гледали политиката, копачите - лопатките.

Редът тогава беше, че разбирачите, по изключение, послушаха копачите с лопатките.

Тази история съм я разказвал и преди, на Другото място. Почти съм сигурен, че ако бяхме приложили тогавашната тактика на "копачите", щяхме да спечелим, да речем, евроизборите наскоро.

Впрочем, Нинова няма как да знае тази тактика. През 2001 е била заета с други, отговорни, задачи. Без хабер за БСП и нейните кандидати.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Виж кво драги, не се прай на философ - и такъф не си.
Ето, аз казвам ясно - мисля, че ще е грешка ако номинират Мая, макар че тя е единствената, която може по неккво чудо да победи и затова аз ще я подкрепя, въпреки убедеността си, че ще я похарчат по този начин.
Дай сега твойта прогноза с имена и аргументи по номинацията /предстоящата/ на БСП, а "мъдростите" си ги запази за себе си, даже бих ти препоръчал и къде да си ги складираш.
Ако сам не се досещаш де!
С едно-две кратки изречения ако обичаш.
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 14:59:10 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
А за да "вземат" София, трябва да се договорят с Атака, Да Бъл, ДПС, т.н. патриотаре, още няколко по дребни и...с вътрешната си опозиция, която поне да не пречи. Демек неккво ново ОФ.
Ей тук ме съгласи Джузепе. И то не толкова заради кмета, колкото заради съветниците, шото иначе може да му/и скъсат нервите.
И не е умряла надеждата, още повече че не успяха да катурнат Корнела. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
С едно-две кратки изречения ако обичаш.

Може и с едно, ама ако не ти обясня по-подробно, няма да разбереш.

Тактическо преимущество на избори се придобива, когато постигнеш максимална мобилизация на своя електорат, без с това да предизвикаш повишаване на мобилизацията на електората на противника.

Когато избрахме Първанов, за първия му мандат, това беше тактиката, която приложихме там, където аз и други "копачи" копаехме.

И тогава имаше едни "присъдружни" от "периферията", които изведнъж станаха много шумни и активни в стремежа им да се забрави буковата шумка, под която се бяха изпокрили, докато Костов бе на власт. Започнаха да идват, ентусиазирани, на наши събрания, пълни с идеи за хилядни митинги и събрания, веене на знамена и силни слова. Замириса им на власт и решиха да се поосветят, очечерени.

Да, ама не. По мое предложение наложихме пълна забрана на масови мероприятия в общината, събирания на повече от пет души на едно място. Цялата работа се вършеше от къща на къща, от човек на човек, по улици, квартали, по секции и ОПО. Тогава още ОПО повтаряха териториално изборните секции и се знаеше ясно кой за какво и за кои отговаря.

В резултат, ужасът взе да спохожда седесарите чак към 17.00 часа на изборния ден. Добре го знам, защото половинката ми беше застъпник в нашата секция, а наша близка приятелка - член на СИК в съседната. До степен, че техни активисти изпаднаха в паника. До степен да крещят пред секцията "Какво правите! Не разбирате ли, че комунистите се връщат на власт и ще ви избесят на фенерите!". Това един директор на училище, покойник вече, лека му пръст. Председател на СИК, при това.

До последния момент седесарите не разбраха, че вече са загубили избора.

А аз разбрах, че можем да спечелим няколко дни по-рано, в Банско. Там проследих реакциите на роднини, седесари, при споменаване на Петър Стоянов. "Ха, да го ... и него ...".

Така побеждавахме на избори. Тихо, плътно до противника. На една сапьорна лопатка разстояние.

Впрочем, срещата с Лилов, за която ви споменах наскоро, бе точно тогава. Беше дошъл заедно с Първанов. Нямаше масовка. Бяхме само две дузини партиен актив - повечето от общински партиен съвет - и гостите.
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 15:21:01 от Firmin »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Фирмин, сравняваш президентски с местни избори. Което според мен е много не умно.
След това се фукаш. Което по принцип пак не е много умно.
И разказа свърши, а колегата се молеше за някаква конкретика, т.е. за предложения за предстоящите избори.
Нещо, което наистина се събира в няколко изречения.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Firmin
Избирателите не разпознават в БСП носител на желаната от тях промяна.
"Подсичай ъглите" - Миямото Мусаши
След близо 30 г. слугуване на либералстващи "демократи" соц-избирателите съвсем правилно
"не разпознават в БСП носител на желаната от тях промяна".
Въпросните либералстващи вредители подсякоха ъглите на бившата БКП със сапьорски лопатки.

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
И не е умряла надеждата, още повече че не успяха да катурнат Корнела. :)

Надеждата е умряла отдавна и даже вече понамирисва, непогребана.

От друга страна, както казва д-р Хаус, "Hope is for sissies".

Отчаянието е, което придава сили.

Колкото до Корнела, тя отдавна е отписала местните избори. Стига и и това резултатът да не е по-лош от този през 2015. Което я занимава, е да се окопае, за да посрещне атаката след предстоящия пореден разгром и да си запази стола на Позитано. Ни пени повече, ни пени по-малко.

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Когато избрахме Първанов, за първия му мандат, това беше тактиката, която приложихме там, където аз и други "копачи" копаехме.

Браво добре сте го измислили.
Като стана въпрос за Първанов, тактика и стратегия.
Къде е сега Първанов и защо се изпокараха със Станишев кой да води бащина дружина?

Quote (selected)
И тогава имаше едни "присъдружни" от "периферията", които изведнъж станаха много шумни и активни в стремежа им да се забрави буковата шумка, под която се бяха изпокрили, докато Костов бе на власт. Започнаха да идват, ентусиазирани, на наши събрания, пълни с идеи за хилядни митинги и събрания, веене на знамена и силни слова. Замириса им на власт и решиха да се поосветят, очечерени.

Това са си ваши другарчета.
Нас кибиците не ни бъркай с тях.
Лично аз си падам малко анархист и се старая доколкото е възможно да нямам нищо общо с властта.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Фирмин, сравняваш президентски с местни избори. Което според мен е много не умно.
След това се фукаш. Което по принцип пак не е много умно.
И разказа свърши, а колегата се молеше за някаква конкретика, т.е. за предложения за предстоящите избори.
Нещо, което наистина се събира в няколко изречения.

След като установихме, че не разбирам от избори, а така също, че, по правило, разсъждавам неумно, що питате мен за предложения и конкретика.

А по-горе всичко си го има. Цели, тактика, потенциални ситуационни съюзници, профил на кандидатите (съобразно поставените цели, избраната тактика и ситуационния съюзник). Смляно. Освен това си имам моя "митичен" анализ, който ми позволява да дам прогноза къде на какво (в какви граници) можем да разчитаме и е добре да съсредоточим усилия.

А, и да не забравя - четете Сун дзъ. Помага.

https://chitanka.info/text/3433/0

 8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Като стана въпрос за Първанов, тактика и стратегия.

Даваш ми го за пример ли? Да отида при ГЕРБ, да продам знанията си за слабостите на БСП и уменията си? Да предам хора, които са ме подкрепяли в най-трудното, преди битка? Благодаря, но не.

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Като стана въпрос за Първанов, тактика и стратегия.

Даваш ми го за пример ли? Да отида при ГЕРБ, да продам знанията си за слабостите на БСП и уменията си? Да предам хора, които са ме подкрепяли в най-трудното, преди битка? Благодаря, но не.

Просто ми е интересно какви ги забъркаха двамата?
Аз съм далеч от кухнята.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
След като установихме, че не разбирам от избори, а така също, че, по правило, разсъждавам неумно, що питате мен за предложения и конкретика.
Колегата Джузепе те пита. Защо - не знам.
Предполагам защото мяташ някакви фермани със странен смисъл, но той да си каже.
Мисля отдавна е ясно че в теб конкретика няма. Само абстракция някаква и то доста мътна.
По селата на това явление му викат "дървен философ". :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
И разказа свърши, а колегата се молеше за някаква конкретика, т.е. за предложения за предстоящите избори.
Нищо де и така се разбра доста.
Всъщност, се потвърди това, което и до сега си го знаех.
Т.е. почти нищо старо не е забравено,почти нищо ново не е научено.
И пак Нинова ще им е виновна.
Което също не е нищо ново.
Просто си лалат. Ама и тва е старо.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
По селата на това явление му викат "дървен философ".
Ний дън'сме рода нещо бре?
:smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Просто ми е интересно какви ги забъркаха двамата?
Аз съм далеч от кухнята.

Макар и на Дондуков 2, Първанов си запази "квоти" в БСП, в партийните органи, както и в изпълнителната власт, включително и в правителството, на което Станишев беше премиер и, разбира се, в представителството на БСП в Народното събрание. Тези квоти действаха независимо от партийни и правителствени решения. Така Тройната коалиция, всъщност, беше Четворна, като Станишев, който носеше отговорността за изпълнителната власт в държавата, както и за партията, беше, комай, най-слабата и слагаема. Хората на Първанов открито саботираха Станишев още преди 2009. Разгромът през 2009 доби мащаби с безумната идея на Първанов да наложи мажоритарен елемент във вота, при очевидната доминация на ГЕРБ. Станишев, безпомощен, просто калкулираше понесените удари. Той понесе цялата отговорност и вина за случилото се, което не бе справедливо и честно. Първанов не пое своята част от вината. Никога. Напротив, разтоварен от отговорност и вина, завърна се в партията и поиска Станишев да му я върне на тепсия, потвърждавайки статута си на негов наместник, а не лидер. С което той не се съгласи, а партията, отвратена от Първанов, го подкрепи. При което Първанов сбра "цялото президентско войнство" и се оттегли достолепно в АБВ. С познатия всем нам безславен край на начинанието. Но всичко това подробно, надълго и нашироко, сме го обсъждали на Другото място, когато му бе време. Сега то е история.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Колегата Джузепе те пита. Защо - не знам.
Предполагам защото мяташ някакви фермани със странен смисъл, но той да си каже.
Мисля отдавна е ясно че в теб конкретика няма. Само абстракция някаква и то доста мътна.
По селата на това явление му викат "дървен философ". :smokin:

Благодаря. Преимущество за мен. Правиш грешката да ме подценяваш. Което си е мечта, направо. Защото около мен са все хора, които ме познават поне от четвърт век - и в управлението, и в политиката - и сред тях противниците ми, уви, не правят твоята грешка втори път. Което хич не ми улеснява живота.  :D

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Такива като теб са опасни само за тези, които ги помислят за приятели.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Такива като теб са опасни само за тези, които ги помислят за приятели.

Какво те притеснява? Ти, прочее, си в абсолютна безопасност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Почти съм убедена, че ще е Мая :nuts:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
Почти съм убедена, че ще е Мая
Ми...дано пък опонента да е Цвъц!
 :smokin:
Представям си го даже - отправил поглед в далечината, подпрян на сапьорска лопатка.

/в дясната ръка!/
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 16:44:34 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Що пък непременно Цвъки? Ти кво нормално нещо смяташ, че ТОЙ може да изрови?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Почти съм убедена, че ще е Мая :nuts:

Тя, обаче, както изглежда, е далеч от степента, в която ти си убедена в това. :D

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
ТОЙ ми се вижда доста дезориентиран в последно време. Вече писах някъде, че може съветниците Му да са Го изтървали нещо.
Може пък да е от мъка по онази част от семейството Му, дето сам каза че Му липсва, т.е. Цвъц.
И като нищо да...абе всичко е възможно!
Ф такъф случай, един демарш на Гергов по трите Му телевизии, че застава открито зад Цвъц, заедно с хората си, знайш ква работа може да свърши?
Ем фсичко ще е честно!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Е, ти си по-наясно в какво е убедена тя и колко е далече от нещата. Къде  ще се меря с теб :D

Между другото, Фирмин, разритването на на т. нар. "опозиция" на последния конгрес започна точно от софийската организация и то от двете най-големи подмножества в нея. Туй за твое инфо...можеш да прослушаш отново събитието. Та, така за приноса, брой привлечени човекоединици и несъразмерни претенции от хора с малко възможности, но големи усти :nuts:
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 16:57:19 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Е, ти си по-наясно в какво е убедена тя и колко е далече от нещата. Къде  ще се меря с теб :D

Кандидатирането на Манолова е блага вест за Нинова. Win-Win.  :aplause:

Ако Манолова спечели - ура за БСП, ура за мъдрия и Дукс!
Ако Манолова не спечели - едно гайле по-малко около стола и на Позитано, а тя си умива ръцете, сущий Понтий Пилат, щото Манолова ще се кандидатира с ИК.

Питам се, обаче, колцина ще са ситуационните съюзници, които ще работят за Манолова ...

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Фирмин, ти наистина ли не си наясно с номинациите за софийски кмет!? :D

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
Къде  ще се меря с теб
Тва е мноо трудно!
Освен ако не си фен на технологията "фсе го режа и фсе късо!".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Между другото, Фирмин, разритването на на т. нар. "опозиция" на последния конгрес започна точно от софийската организация и то от двете най-големи подмножества в нея.

О, разбира се. На клиентелата на Овчаров винаги може да се разчита. Според ... зора и жегата.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Между другото, Фирмин, разритването на на т. нар. "опозиция" на последния конгрес започна точно от софийската организация и то от двете най-големи подмножества в нея.

О, разбира се. На клиентелата на Овчаров винаги може да се разчита. Според ... зора и жегата.

Тъй като аз за разлика от теб знам за точно кои хора става дума, твърдя, че дрънкаш на едро и неориентирано. Това не са и не са били хора на Овчаров. Очевидно, за дългия си партиен стаж не си успял да разбереш поне кой кой е в тази партия :D

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
Това не са и не са били хора на Овчаров.
В името на дискусията, да приемем за момент, че са!
Ся, пак в името на дискусията, да попитаме - а какво казват хората на Гергов?
Може пък някои да са подочули нещо?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Това не са и не са били хора на Овчаров.
В името на дискусията, да приемем за момент, че са!
Ся, пак в името на дискусията, да попитаме - а какво казват хората на Гергов?
Може пък някои да са подочули нещо?
 :smokin:

Като просто момче да попитам:
  Гергов каква работа има в София. Да си гледа феода във Филибето.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Почти съм убедена, че ще е Мая :nuts:

Не разчитам много ясно емотикона, но ако смяташ, че Мая ще се съгласи да бъде издигната за кандидат за кмет на София, по–добре НЕДЕЙ ...

Щото напоследък имам малко повечко свободно време, поради което съм се превърнала едва ли не в телевизионен зрител.  :D

И засега минимум 3 или 4 пъти самата Мая заяви от екрана пред очите ми, че не би изоставила сегашната си работа, тъй като имала да се бори още за прекалено много неща. А аз ѝ вярвам! 

Но все още не е дала окончателен отговор, де ...  :smokin:


Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Джиджи, аз съм реалист..видял какво ли не, няма да се хвана на бас, но си мисля, че Мая ще се съгласи/се е съгласила :nuts:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
Гергов каква работа има в София.
Той е национална ценност. Също като фирмин.
И следователно е на фсяко гърне мерудия.
Ся светна ли ти?
Отдай им дължимото де, не боли!
 :smokin:
п.с. и още нещо - насочил съм въпроса не към самият Гергов.
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 17:28:26 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
И засега минимум 3 или 4 пъти самата Мая заяви от екрана пред очите ми, че не би изоставила сегашната си работа, тъй като имала да се бори още за прекалено много неща. А аз ѝ вярвам! 
Ами ако е сговорчива?
Което не е да кайш рядко срещано дамско качество, не ли?
 :image008:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Джиджи, аз съм реалист..видял какво ли не, няма да се хвана на бас, но си мисля, че Мая ще се съгласи/се е съгласила :nuts:
една питанка: ако е кандидат за кмет, трябва ли да си подава оставката или ще мине с един отпуск по време на кампанията?

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Абе май трябва да си подава оставка, без да съм сигурен де. Такова нещо прочетох преди време, когато все още се спрягаха само лакърдии. И сега не мога да го намеря къде беше, а и не ми се търси.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Значи ...

Съгласно устава на БСП, кандидатите за кметове на общини се утвърждават от НС. А НС е показал, че не се впечатлява много от номинации.

Манолова ясно заяви, че партиен кандидат тя няма да бъде. Следователно - ИК.

Мандатът и изтича догодина по това време. С възможност да повтори, теоретична. Е, пита се, ще ли жертва една година мандат на омбудсман срещу шанса да се срази с ГЕРБ в София (не в Кюстендил). Може би да. Тя е амбициозна и борбена.

Път назад, в БСП, за Манолова няма. Няма да и хареса, щото. Понеже уставът забранява две години след възстановяване на членство да се кандидатираш от БСП за публични длъжности.

Е, винаги има и ИК, разбира се. Което ни връща в изходната точка.  8)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
е той паргов си го каза в прав текст, че търсят новия радев, по аналогия пак би трябвало да е инициативен комитет с официалната подкрепа на бсп. което ще даде възможност още там да се явят допълнителни подкрепящи.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... а, и да добавя. На Позитано калкулират ли вероятността да изберат Мая, издигната от ИК, а тя да повтори хода на ... Борисов. Да си направи партия, майна, да ...  :m1708:

Е, имаш лимон - направи си лимонада.  :beer-405: Може пък Нинова да си реши въпроса със стратегическия съюзник. Което би ме изненадало, а аз не се изненадвам лесно.  8)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Джиджи, аз съм реалист..видял какво ли не, няма да се хвана на бас, но си мисля, че Мая ще се съгласи/се е съгласила :nuts:
една питанка: ако е кандидат за кмет, трябва ли да си подава оставката или ще мине с един отпуск по време на кампанията?

Съгласно решението на цИК за изискванията към кандидат кметовете и закона за омбудсмана, мисля, че може да мине с един отпуск. Все пак тя не е член на БСП. Освен това мандатът и изтича догодина, така че не виждам какво ще изгуби
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 17:44:13 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
е той паргов си го каза в прав текст, че търсят новия радев, по аналогия пак би трябвало да е инициативен комитет с официалната подкрепа на бсп. което ще даде възможност още там да се явят допълнителни подкрепящи.

Само дето ... дотук с аналогията. Щото Мая не е Радев. Мисля, все пак, очевидно е.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Съгласно решението на цИК за изискванията към кандидат кметовете и закона за омбудсмана, мисля, че може да мине с един отпуск.

Въпросът е, мило, не какво мислиш ти, а ... ГЕРБ и компания. Защото несъвместимостта се преценява от НС. Пък после ходи жали в КС. Където също имат влияние достатъчно.

Манолова поработи здраво за "унизените и оскърбените", но за София това не стига. Там са сериозен фактор не-унизените и не-оскърбените, а те са далеч от сиромахомилство. Демек, сиромасите не са им първа грижа и милост, та да им изберат царица.