Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:43:07

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 519585 пъти)

0 Потребители и 13 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8220 -: Юни 03, 2023, 21:04:50 »
Хайде да уточним понятията, може ли?
Софиянци ссмм, могат да се нарекат тези наши сънародници, чиито баби и дядовци /поне, но непременно и двамата/ са родени в София. Всички останали са столичани.  Ако има други мнения, моля, споделете, ако желаете.
Не искам да обидя никого, но моят опит показва, че най-надути и имитиращи софийския диалект са най-новите столичани. И аз имам роднина от тоя сорт.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2082
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8221 -: Юни 03, 2023, 21:17:31 »
Софиянци ссмм, могат да се нарекат тези наши сънародници, чиито баби и дядовци /поне, но непременно и двамата/ са родени в София
Трябва да се прецизира. Бояна, Драгалевци, Симеоново,...и пр., дори Подуяне, които бяха села, а сега са едва ли не Център, ще ги броим ли за София? Питам защото аз до преди да се оженя нямах роднини в радиус на повече от 15-20 км. от "Александър Невски". :)))

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8222 -: Юни 03, 2023, 21:18:13 »
Хайде да уточним понятията, може ли?
Софиянци ссмм, могат да се нарекат тези наши сънародници, чиито баби и дядовци /поне, но непременно и двамата/ са родени в София.


Аз винаги съм "за" да се "уточнят понятията". Но твойта "логика" би трябвало да важи за всички големи градове в БГ. След освобождението нито един град не е бил това, което е сега. Дори и преди 9-и. Аз имам баба софиянка. Но не мисля, че "бургазлия" от Малко Търново, или "варненец" от Шабла, може да ми каже дали съм Софиянец или не.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23484
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8223 -: Юни 03, 2023, 21:24:48 »
Проблем не са софиянците, проблем са столичаните.
Където и да е столицата ще имат такива ядове.
Добро решение за местните е София да не е столица, но тогава ще загази друг град или село или блато като Вашингтон. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8224 -: Юни 03, 2023, 21:27:53 »
Аз фиксирам софийската машинария, а вий се пряко засягате. Не това целя.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2082
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8225 -: Юни 03, 2023, 21:31:18 »
Добро решение за местните е София да не е столица
Ааа, на мен и така ми е добре. :t26114:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8226 -: Юни 03, 2023, 21:33:05 »
Аз кай работя в министерството.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23484
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8227 -: Юни 03, 2023, 21:33:13 »
Quote (selected)
Санкции очакват страната ни, ако откаже да приложи Истанбулската конвенция. Това предупредиха от Европейския парламент. Документът беше приет от съюза на 1-ви юни, въпреки недоволството на няколко държави, сред които и България, предава NOVA.
https://www.vesti.bg/bulgaria/ako-ne-prieme-istanbulskata-konvenciia-bylgariia-e-zaplashena-ot-sankcii-6169677
Не можем да се крием зад конституцията - самите ние настояваме да се промени конституцията на Македония да покрие критериите на ЕС.
Те твай.
В парламента вече има  конституционно мнозинство, едва ли само на Гешев ще посегнат.
П.П. Даже си мисля че ще им дадем пример как пъргаво я сменяме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8228 -: Юни 03, 2023, 21:36:22 »
Пак някое недоносче ке се роди. При таквиз баби.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23484
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8229 -: Юни 03, 2023, 21:38:23 »
Добро решение за местните е София да не е столица
Ааа, на мен и така ми е добре. :t26114:
Вярвам ти.
Имаше едни "ловки" първо поколение софиянци дето много им пречеше преселението.
За местните това е малката родина, обичат си я колкото и да е проблемна.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8230 -: Юни 03, 2023, 21:42:16 »
Гражданството на страна от ЕС не се брои за "чуждо".
Това къде го пише? И в конституцията не се използва терминът "чуждо", а "друго" (освен българското):
Quote (selected)
Чл. 65. (1) За народен представител може да бъде избиран български гражданин, който няма друго гражданство, навършил е 21 години, не е поставен под запрещение и не изтърпява наказание лишаване от свобода.
Чл. 110. Членове на Министерския съвет могат да бъдат само български граждани, които отговарят на условията за избиране на народни представители.
Друго (освен българското) ли е френското гражданство? Да. Точка!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8231 -: Юни 03, 2023, 21:43:21 »
Не мога да разбера, след като софиянци живеят не зле, защо са толкова продажни. Като са толкоз напред с материала, да се радват на Фандъкъва и да оставят страната на мира. Отдавна мечтая всеки да може да се кандидатира за депутат само по местоживеене. Да си имат една полагаща им се квота шопите в парламента и толкоз.

Здравка нещо обясни за софиянците преди малко, върни се и го прочети, защото за мен продажни са тези, които в петък вечерта задръстват изходите на града.

Не е необходимо през кратки интервали да ни напомняш за обсесиите си (imho).

Между другото, Здравка е оптимистка - истинските софиянци надали са толкова.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8232 -: Юни 03, 2023, 21:53:15 »
Здравка покрива моето мнение частично. Щом се дразните, млъквам по тая тема. Ма то всичко е синджир. Приватизация, хотели, мотели, латифундии, съд и прочие. Знаете го не по-зле.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8233 -: Юни 03, 2023, 21:53:41 »
Проблем не са софиянците, проблем са столичаните. Където и да е столицата ще имат такива ядове.
Навсякъде по света столичаните са недолюбвани, но и там има най-различни хора: добри и лоши, богати и бедни, умни и глупави...
Предлагам столицата да се мести последователно и циклично във всеки областен град по азбучен ред, по една секунда на град! ;)

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8234 -: Юни 03, 2023, 21:54:43 »
Аз винаги съм "за" да се "уточнят понятията". Но твойта "логика" би трябвало да важи за всички големи градове в БГ. След освобождението нито един град не е бил това, което е сега. Дори и преди 9-и. Аз имам баба софиянка. Но не мисля, че "бургазлия" от Малко Търново, или "варненец" от Шабла, може да ми каже дали съм Софиянец или не.
  За големите градове си напълно прав. Бедна ти е фантазията, що селяния е налазила Варна. За Бургас и Плодив нямам впечатления, но едва ли е по-различно. Русе съм го отписала отдавна.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8235 -: Юни 03, 2023, 21:56:02 »
Проблем не са софиянците, проблем са столичаните. Където и да е столицата ще имат такива ядове.
Навсякъде по света столичаните са недолюбвани, но и там има най-различни хора: добри и лоши, богати и бедни, умни и глупави...
Предлагам столицата да се мести последователно и циклично във всеки областен град по азбучен ред, по една секунда на град! ;)
Лъчо, като ти кликна на линка за гражданството на мадам Мари Габриел ме изхвърля в началото на страницата.
-----
Не се наемам да съдя как е по белия свят откъм недолюбване на столици. У нас всички що годе нормални възможности не само за кариера но и за добра и сносно платена работа са основно в София. Освен това анонимността на големия град привлича и всякакви не до там почтени хора, защо да не си кажа направо и престъпници от всякакъв мащаб.   Докато столицата изсмуква от все по-бързо обезлюдяващата се провинция кажи речи всичко читаво, което не е изтекло през лдтищните терминали все ще се дразним на столичани и ''селяни''.  Не е добре, но е разбираемо, мисля.
« Последна редакция: Юни 03, 2023, 22:03:22 от Zdravka »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8236 -: Юни 03, 2023, 21:57:55 »
Здравка покрива моето мнение частично. Щом се дразните, млъквам по тая тема. Ма то всичко е синджир. Приватизация, хотели, мотели, латифундии, съд и прочие. Знаете го не по-зле.

Аха, от софиянците скочихме на ченгетата и комунистите. А да ви минава през акъла да проверите Прокопиев откъде е родом (примерно)? А дали го броите него за софиянец?

Не софиянци, нито комунистите или ченгетата са виновни за състоянието на държавата. Хората, които носят вина за него, обикновено се описват с други думи и термини, които ще оставя Zeitgeist да ви разясни, ако има желание.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8237 -: Юни 03, 2023, 22:00:21 »
Добре, почвам с хвалбите. Ако позволите.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8238 -: Юни 03, 2023, 22:01:00 »
Лъчо, като ти кликна на линка за гражданството на мадам Мари Габриел ме изхвърля в началото на страницата.
А мен - не. Пробвал съм със Safari, Chromium и Firefox. Но те изхвърля, ако прекалено много пъти търсиш едно и също.



Днешно интервю на Илиана Беновска с Костадин Костадинов (42 мин.):
https://www.facebook.com/vazrazhdane.bg/videos/1955722114784155/

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8239 -: Юни 03, 2023, 22:01:46 »
Приватизация, хотели, мотели, латифундии, съд и прочие. Знаете го не по-зле.


Ми не е вярно това. След 10-и най-големите тарикати не са софиянци, а провинциалисти. Не знам дали си забелезал, но след 10-и, две-трети (ако не и много повече) от т. нар. "политически и икономически елит" са основно провинциални торба-акълии.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23484
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8240 -: Юни 03, 2023, 22:02:31 »
В Бургас е същото, населението се е увеличило десетина пъти за век.
Не става само с ествествено възпроизводство. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8241 -: Юни 03, 2023, 22:06:45 »
Ми не е вярно това. След 10-и най-големите тарикати не са софиянци, а провинциалисти. Не знам дали си забелезал, но след 10-и, две-трети (ако не и много повече) от т. нар. "политически и икономически елит" са основно провинциални торба-акълии.
Софиянци се познават безпогрешно по това, че използват думичките "провинция", "провинциален", "провинциалист" и т.н., а не по това, че казват на млякото млекО, на боба фасул, на патладжана сини домати, на пипера чушки, на картофите компири, на чесъна чеснов лук и т.н. ;)

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8242 -: Юни 03, 2023, 22:08:19 »
Абе сбъркана е изначално тая работа, за това върви на зле. Столичани си избрахте самоковлийка за кметица, а варненци си натресохаме софиянец, че и половин чужденец по произход за кмет. :tongue_:
Ум царува, ум робува, ум патки пасе.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8243 -: Юни 03, 2023, 22:10:29 »
Може и да попресилвам, но всичко се решава в София. А кукли винаги се намират. Въпросът е кой диктува морала. Толкова ли е трудно да се разбере?

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8244 -: Юни 03, 2023, 22:13:59 »
Ми не е вярно това. След 10-и най-големите тарикати не са софиянци, а провинциалисти. Не знам дали си забелезал, но след 10-и, две-трети (ако не и много повече) от т. нар. "политически и икономически елит" са основно провинциални торба-акълии.
Т'ва щото отмениха софийското жителство и прованса се втурна по паветата.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8245 -: Юни 03, 2023, 22:14:18 »
Ай стига вече с тия софиянци и провинциалисти, де, мислех, че това отдавна е в миналото. Ако намерите къде се води адресно регистрирана марийка, ще потърся в сайта, щото искат и общината да знаят, пробвах на Брюксел, нема я.
А иначе намерих това, може да ви е интересно

https://fakti.bg/bulgaria/781272-tri-laji-na-maria-gabriel
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8246 -: Юни 03, 2023, 22:17:32 »
Може и да попресилвам

Попресилваш. Аз, като софиянец, имам по-голямо право да твърдя, че провинциалната хоремашка интелигенция ни вкара в тоя киреч. Достатъчно е да погледнеш биографиите на "политическия елит" в последните 30 години. А в новия парламент?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8247 -: Юни 03, 2023, 22:20:32 »
Добре, почвам с хвалбите. Ако позволите.

Ами не, незаслужените похвали са също толкова дразнещи, колкото и незаслужените упреци.

Така, че дръжте се естествено, както казваше otvrat-a.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8248 -: Юни 03, 2023, 22:21:18 »
По мое мнение, това е едно от важните разделения сега. Засмукване на ресурси, което изкривява перспективите. Другото са следствия.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8249 -: Юни 03, 2023, 22:23:44 »
Може и да попресилвам, но всичко се решава в София. А кукли винаги се намират. Въпросът е кой диктува морала. Толкова ли е трудно да се разбере?

Трудно е да се разбере, защото всичко се решава в столицата, а не в София. Толкова ли е трудно да се разбере?!
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23484
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8250 -: Юни 03, 2023, 22:29:29 »
Аз, като софиянец, имам по-голямо право да твърдя, че провинциалната хоремашка интелигенция ни вкара в тоя киреч.
Предните 45 различни ли бяха?
Верно в жълтата преса се завъртя че Тато бил незаконен син на цар Борис, ама аз не вярвам.
Тогава жителството беше раздавано контролирано, сега ако се върне мислите ли че няма да се правят изключения за "елита"?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8251 -: Юни 03, 2023, 22:29:48 »
Казахите най-умно го измислиха след като станаха независима република.  Столицата на Казахстан се казва Астана. Какво означава Астана ли? Ами - столица. :0005: Е, бяха я попреименували на Нурсултан в чест на оттеглилия се президент Нурсултан Назърбаев, ма казват, че и били върнали името.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8252 -: Юни 03, 2023, 22:31:02 »
Ма аз не ги деля нещата. И съм споделял, че Търново би бил добра столица на страната ни. Мечтая го това. Бон лоша ли беше за ФРГ? Да оставим че там е роден Бетовен.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8253 -: Юни 03, 2023, 22:39:30 »
Ма аз не ги деля нещата. И съм споделял, че Търново би бил добра столица на страната ни. Мечтая го това. Бон лоша ли беше за ФРГ? Да оставим че там е роден Бетовен.

И щяхте да обвинявате болярите за несгодите си.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8254 -: Юни 03, 2023, 22:46:16 »
Е как иначе? За всичко има виновни. Но сега сме либерали и виновни няма. Залиняха инстинктите.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2082
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8255 -: Юни 04, 2023, 04:08:20 »
Quote (selected)
Единият от братя Галеви се завърнал в България, но починал от инфаркт
https://www.lentata.com/ediniyat-ot-bratya-galevi-se-zavrnal-v-blgariya-no-pochinal-ot-infarkt
Погребението на Ангел Христов ще бъде днес в Дупница.
« Последна редакция: Юни 04, 2023, 04:24:04 от Zmeja »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8256 -: Юни 04, 2023, 06:17:33 »
Ай стига вече с тия софиянци и провинциалисти, де, мислех, че това отдавна е в миналото.
Кайле  :t2015:,
Балзак - щото парвеню си е падал - дели Франция на Париж и провинция. А Флобер, далеч по-мисловен и по-аналитичен, вика, че цяла Франция е провинция.

А България цяла сега даже и провинция не е, а ами погранично парче релеф на €$-изЪма, само формално ръководено от сламени фелдфебели на същия тоз €$-изъм.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8257 -: Юни 04, 2023, 07:27:24 »
Нищо и няма на София, освен едно - прекомерната централизация на администрация, икономика, образование, култура, здравеопазване, особено здравеопазване.
Прочетох някъде, че в София има толкова болници, колкото в цяла Австрия.
Даже Агенция Морска администрация беше в София. Безумие!
Преди години Дянков се опита да  разхвърли разни агенции из страната - Русе, Търново, Пловдив, което беше добра идея. Попречиха му.
В кой град е Конституционният съд на Германия? А на Русия? Какво пречеше нашият да е в Пловдив? Или в Разград?
Преди 3-4 години пет европейски страни по някаква програма получиха от ЕС суперкомпютри. А познайте от 3 опита колко от тези пет са разположени в съответната столица!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2082
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8258 -: Юни 04, 2023, 08:07:47 »
От мрежата
Четири неща, които човек не избира:
1. Родители
2. Националност
3. Външен вид
4. Премиер

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8259 -: Юни 04, 2023, 08:18:08 »
Bacho Кольо, горе-долу това исках да кажа и аз. Изсмуква се ресурса на страната, не са подредени добре нещата. Не се мисли държавнически. В Турция всяка педя земя се обработва. У нас има запустели села, сърцето да те заболи.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8260 -: Юни 04, 2023, 08:20:46 »
От мрежата
Четири неща, които човек не избира:
....
:t0328:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23484
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8261 -: Юни 04, 2023, 08:21:26 »
Quote (selected)
Нищо и няма на София, освен едно - прекомерната централизация на администрация, икономика, образование, култура, здравеопазване, особено здравеопазване.
Това е идеята на столицата - да се съберат на едно място властовите центрове и да осъществяват формална и неформална комуникация.
Тъпо ще е ако финансите са в София, земеделието в Добрич и ако се налага да се срещнат да фъркат с кортежи от единия край на държавата до другия.
Здравеопазването, образованието и културата биха могли да се децентрализират само с административно решение.
В София е 1/3 от населението, има повече лекари, артисти и учени на калпак като за съжаление количеството не преминава в качество.
Отдавна се говори за здравна териториална карта. Не вярвам скоро да се случи.
Големи градове остават без елементарни поликлиники, родилни отделения, зъболекари и аптеки  каквито имаше и в някой села преди време.

« Последна редакция: Юни 04, 2023, 09:37:32 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8262 -: Юни 04, 2023, 10:22:50 »
Цитат на: Zdravka
най-надути и имитиращи соф. диалект са най-новите столичани.

Същото важи и за пловдивчани ... майна.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8263 -: Юни 04, 2023, 10:37:43 »
Цитат на: ZmejaОт мрежата
Четири неща, които човек не избира:[/quote

5. еврокомисари
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2082
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8264 -: Юни 04, 2023, 10:46:06 »
Четири неща, които човек не избира:

5. еврокомисари
Нали правим евроизбори, наужким.
----------------
От мрежата:
- Иванчо, спрегни глагола "гласувам".
- Аз гласувам, ти гласуваш, той гласува, тя гласува, ние гласуваме, вие гласувате!
- А "те"?
- Те после ни е***** мамата, госпожо!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8265 -: Юни 04, 2023, 15:46:11 »
Лъчо, като ти кликна на линка за гражданството на мадам Мари Габриел ме изхвърля в началото на страницата.

Не се кОси, Здравченце, виж какво намерих току-що за Мария Неделчева Габриел:

Като дете Мария Габриел е била от най-добрите танцьорки в родния си град – Хаджидимово
https://www.24chasa.bg/ozhivlenie/article/14526462  :0005:


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8266 -: Юни 04, 2023, 16:16:11 »
Сега пък, брат Галев убит, нещо зачестиха напоследък...
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23484
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8267 -: Юни 04, 2023, 16:19:45 »
Quote (selected)
Христо Иванов: Започваме нов политически мини преход
Трябва да рестартираме институциите на парламентарната република, счита съпредседателят на ДБ
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/hristo-ivanov-zapochvame-nov-politicheski-mini-prehod
"До вчера България беше изправена на ръба на пропастта, днес тя прави решителна крачка напред!"

Относно преднто  инфо за Мария Габриел
Quote (selected)
Тя бе перфектна във всяко отношение – общителна, скромна, без претенции за каквото и да било", разказа Шопова.
Имаме рядък случай как красив лебед израства в европатка.
ЕС е вреден за вашето здраве!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8268 -: Юни 04, 2023, 16:23:16 »
Лъчо, като ти кликна на линка за гражданството на мадам Мари Габриел ме изхвърля в началото на страницата.

Не се кОси, Здравченце, виж какво намерих току-що за Мария Неделчева Габриел:

Като дете Мария Габриел е била от най-добрите танцьорки в родния си град – Хаджидимово
https://www.24chasa.bg/ozhivlenie/article/14526462  :0005:
  :ok:
https://www.youtube.com/shorts/XgXqhpf8BQ0
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8269 -: Юни 04, 2023, 16:26:01 »
Сега пък, брат Галев убит, нещо зачестиха напоследък...
Тая версия от кога е? Последно радиото каза, че инфаркт, таквоз  :think:
---
Не казаха ли, кой го е пуснал да си иде на село?  :popcorn:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8270 -: Юни 04, 2023, 16:34:17 »
Сега пък, брат Галев убит, нещо зачестиха напоследък...

По повод на това убийство, както и по въпроса за „съгласуване с посолствата”, ето какво рече  сабале Алексей Петров /от Лев Инс!/ по БНТ1:

Quote (selected)
– Това съгласуване е оперативно необходимо заради СИНХРОН …
– И не е толкова „съгласуване”, колкото ОБСЪЖДАНЕ заради съвместната работа …
– Някой трябваше да понесе отговорност заради случая „Радостин Василев" ...
– Странен е и случаят около т.нар. АТЕНТАТ и „израелския експерт”.
– И какво ѝ е наред в тази държава, след като един от Братята Галеви е влязъл отново в страната?

Г-н Петров съобщи също, че е бил поканен от ДАНС да прави катедра в СУ заради експертния му опит и знания, а проектът бил вече пред завършване …

Както и това, че от „Съюза за стопанска инициатива" са били пуснали сигнал срещу служебния финансов министър – г-жа Велкова …  :spiny:

« Последна редакция: Юни 04, 2023, 18:54:25 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8271 -: Юни 04, 2023, 16:39:55 »
А и още по-интересна информация от ген. Красимир Станчев – бивш шеф на НСО …

Който коментира въпроса „Кой управлява у нас СЛУЖБИТЕ?” ето така:

Quote (selected)
– НСО е към Президента, а съответните служби се занимават с охрана на първите лица в държавата.
– Самите служби НЕ са „координирани” с посолствата, а ОВЛАДЕНИ …
– Например, лице „на постова служба” изведнъж се оказа ЛИЧНА ОХРАНА на Пеевски
– Въпреки че всички са се явявали на конкурс …
– За случая „Росенец” – обадиха ми се, умрях от СРАМ …
– А и доста често „охраняваното лице” става изведнъж шеф на ОХРАНИТЕЛИТЕ …
:t1818:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8272 -: Юни 04, 2023, 16:47:27 »
И последна информация по въпроса за "службите" от г-н Светослав Малинов в същото ТВ предаване:

Посолствата са изпратили до своите правителства следната дипломатическа НОТА:

Quote (selected)
Българският президент САБОТИРА създаването на редовно правителство ...

А за неприятния, но "необходим" компромис, аз съм твърдо ДА!!!
  :i_slamhead:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8273 -: Юни 04, 2023, 16:52:19 »
Имаме рядък случай как красив лебед израства в европатка.
ЕС е вреден за вашето здраве!
:m1201:
« Последна редакция: Юни 04, 2023, 18:58:29 от Джиджи »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8274 -: Юни 04, 2023, 16:58:20 »
Джиджи, или лошо излагаш тезите си, или в главатата ти е каша.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8275 -: Юни 04, 2023, 17:31:38 »
Не знам дали в главата Джиджина е каша, но не само не харесвам Радев, чисто субективно и пристрастно. Не харесвам действията му през последните години.
Излезе пред хората, вдигна юмрук и се скри. Пробута ни КирилиАсен, а после ги нарече шарлатани.
Подбутна Стефан Янев да прави партия, мЪ БВ танцувАха само един възкратичък мандат и с нищо не ги запомнихме.
А що се отнася до липсата на публично изразено мнение за ковид, едва ли някой е очаквал държавния глава да разделя нацията на вакси-антивакси заемайки едната страна. Можеше само да призове за спазване на мерките.
Последната изцепка Радева при връчването на мандата на акад. Денков беше извън всичко допустимо за личност на този пост.
Пожелателно от моя страна ссмм, можеше да да предложи София за място на преговори между РФ и Украйна за край на войната не да се чуди на кого да угажда - на НАТО ли , или на призивите за пълен неутралитет на страната ни в този конфликт.
http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=222434
« Последна редакция: Юни 04, 2023, 17:42:53 от Zdravka »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8276 -: Юни 04, 2023, 17:43:45 »
Не коментирам написаното от Станка Желева. Всеки сам си преценЯ.  ;)
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8277 -: Юни 04, 2023, 18:16:45 »
Станка Желева не беше ли другата дъщеря на Желю Желев, за която по площадите здравите сили му пожелаваха да сподели съдбата на сестра си?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8278 -: Юни 04, 2023, 18:26:22 »
В София е 1/3 от населението, има повече лекари, артисти и учени на калпак като за съжаление количеството не преминава в качество.
Отдавна се говори за здравна териториална карта. Не вярвам скоро да се случи.
За лекари може да има лека изненада. Предполагам и за артисти. За учени зависи какво се включва в понятието, но и там може да има изненади.
За лекарите
https://www.nsi.bg/bg/content/3322/население-на-един-лекар-и-на-един-лекар-по-дентална-медицина-по-статистически-зони-статистически-райони-и-области
София е смятана с 1.28 млн население. Ако се включи и областта, а и Перник, става още по-интересно. А пък ако се сложи и реалното население (и в София и на другите места), картинката ще е прелюбопитна.
Решение № 361 от 29 май 2018 г. за утвърждаване на Национална здравна карта на Република България
https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2018/06/06/reshenie361-29-05-2018-nzk.pdf
 Приложения към Национална здравна карта на Република България
https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2018/06/06/priturkakmbr45-nzk_2018.pdf

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23484
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8279 -: Юни 04, 2023, 18:34:06 »
Може да си прав Калине.
Близки в София не могат да намерят детски лекар вече половин година.
Има, ако си платиш.
Лекари има, но само на свободен прием.
Много нови прекрасно оборудвани болници с малко лекари, на практика недостъпни - все едно че ги няма.
Не чета статистики, европрограми.... прави ми впечатление обаче че много от новите лечебни заведения са с европейско финансиране, в голямата си част безвъзмездно.
А цените на услугите едни такива... възмездни.
ЕС е вреден за вашето здраве!