Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 15:21:26

Автор Тема: Огнян Минчев чака да съзрее лидерство в демократичната общност  (Прочетена 14318 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Няма да се сърдите, странно писание ... Решетников не е пропуснат, само Станишев и Орешарски...останалото го знаете ... човекът е обиден, проявете разбиране, иначе е занимателно четиво, след 30 години...
G, ще прощаваш, къде мога да намеря синята идея?
Quote (selected)
Все още се чака да съзрее лидерство в демократичната общност
Огнян Минчев
21 март 2019,
Вчера ми се наложи да публикувам двата текста по-долу един след друг, защото ми бе директно заявено, че с първия текст публикувам фалшиви новини и практикувам интелектуална непочтеност (текстовете са за решението на ГЕРБ и СДС да участват заедно на евроизборите и за неуспешните преговори между СДС и "Демократична България" и са във "Фейсбук" - бел. ред.). Коментирам политически събития от 30 години. С позициите, които заемам, съм се противопоставял на десетки, сигурно стотици политически фигури и институционални представители.

Подобни претенции като вчерашните през цялото това време съм получавал само от представители на бившите демократични сили и техните остатъчни фракции. По ирония на съдбата през цялото това време съм гласувал предимно или изцяло само за тях. Грешката, която заедно с мнозина мои колеги редовно съм допускал, е, че съм спестявал на тези хора и партии истината за тяхното поведение и за техните провали. Спестявал съм я от неудобство, от съображения "да не клатим лодката" преди поредните избори и т.н.
.......
https://www.dnevnik.bg/analizi/2019/03/21/3407707_vse_oshte_se_chaka_da_suzree_liderstvo_v/?ref=home_analizi


Quote (selected)
Грешката е системна, а последиците й - необратими. Нарцистичният светоглед, който отгледахме у СДС и неговите производни след 1990 г. доведе до поредицата тежки разгроми, които демократичната общност претърпя през целия този период от три десетилетия.
...
Нарцисизмът е полезно състояние на самооценка и самочувствие в изкуството, във философията и - донякъде - в бизнеса. В политиката той е пагубен. Защото, вглеждайки се с удоволствие в себе си, ти забравяш, че работата ти е да се вглеждаш в другите, да ги разбираш и да ги привличаш към своята кауза. По въпроса може да се каже още много.
Quote (selected)
Стратегията "Решетников" се оказва доста успешна

- тя не само постави руски марионетки в най-важните държавни институции и в почти всички политически партии, но успя да генерира пораженчески консенсус сред власт и опозиция към ключови позиции на солидарност с евроатлантическите партньори по отношение на руската агресия спрямо (Източна) Европа.....


« Последна редакция: Март 25, 2019, 15:14:21 от Mr. Blue »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
G, ще прощаваш, къде мога да намеря синята идея?

Ей тукана – и то не самата идея, а това, защо тази идея отдавна вече я няма: 

Quote (selected)
Грешката е системна, а последиците й - необратими. Нарцистичният светоглед, който отгледахме у СДС и неговите производни след 1990 г. доведе до поредицата тежки разгроми, които демократичната общност претърпя през целия този период от три десетилетия.
...
Нарцисизмът е полезно състояние на самооценка и самочувствие в изкуството, във философията и - донякъде - в бизнеса. В политиката той е пагубен. Защото, вглеждайки се с удоволствие в себе си, ти забравяш, че работата ти е да се вглеждаш в другите, да ги разбираш и да ги привличаш към своята кауза. По въпроса може да се каже още много.

С теб не сме си говорили отдавна, Полковник, Професоре, Отче,  ***, и така спирам дотук.  ;D И наистина се радвам, че се върна.

А казаното по–горе е 100% вярно!

За „нарцисизма”, който е основан, но най–вече съпроводен от някаква отдалеченост, дистанция и, ако щеш и от някаква студенина към всичко, което е около теб и което би могло да накърни твоята „неповторимост”.

По конкретен повод съм била веднъж в централата на ДСБ на „Църниградска”.

Буквално „студено”, неприветливо, празно, без жива душа наоколо. В празното фоайе на приземния етаж, където би могло да се направи нещо привлекателно, имаше само едно удобно кресло за евентуални посетители. ДА ЧАКАТ!!! И толкоз.

А на първия етаж имаше 2–3 стаи с некви техни сътрудници–пичлемета, които нито можеха да ти свършат неква работа, в смисъл на комуникация с когото и да е от тези, които ти трябват, нито излъчваха някаква „топлина” към посетителите, които сепак са дошли за нещо важно.

С една дума – СТУДЕНО !!!


П.П. И стига с тез мои разсъждения, щото трябва да ходя да се занимавам с ЕМОТИКОНИТЕ. Обещала съм, мамка му!  O:-)


« Последна редакция: Март 25, 2019, 15:18:14 от Mr. Blue »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Обещала съм, мамка му!  O:-)

ein mann muss tun, was er tun muss. /в твоя случай вместо манн можеш да сложиш фрау, ама втората част отива на кино/
und eine frau wird ihm sagen, was dass ist

« Последна редакция: Март 25, 2019, 15:17:22 от Mr. Blue »

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
G, ще прощаваш, къде мога да намеря синята идея?
Комай Петьо Блъсков отавна я продаде за скраб.
« Последна редакция: Март 25, 2019, 15:16:58 от Mr. Blue »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
G, ще прощаваш, къде мога да намеря синята идея?
Комай Петьо Блъсков отдавна я продаде за скраб. 
:t26157:

Петьо Блъсков е дребна риба, дребна колкото цаца /а не Цаци!/, и не може да срути цяла идея.

Синята идея бе катурната от най–високо – от Костича, на когото пък бе подадена преди това с удобен пас от оня, гламавия – Филип Димитров ...  :t2102:
« Последна редакция: Март 25, 2019, 15:16:32 от Mr. Blue »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Обещала съм, мамка му!

ein mann muss tun, was er tun muss. /в твоя случай вместо манн можеш да сложиш фрау, ама втората част отива на кино/

Ми, не: Eine Frau muss tun, was sie tun muss:bigok:

Quote (selected)
und eine frau wird ihm sagen, was dass ist

В туй, дето си го цитирал по–горе, не съм уточнила НА КОГО, а ти искаш от мен да прецизирам и КАКВО.  ;D

П.П. А в стария форум ме бяхте принудили да проговоря русский язык. Колко му йе да проговоря тук и немецкий …  :yes-1289:

« Последна редакция: Март 25, 2019, 15:16:11 от Mr. Blue »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
G, Блъсковата синя идея беше един "Мерцедес", ти правилно вдяна, че иде реч за другата синя идея, с която десетилетие лъгаха народа, за нея питам, за нея.
« Последна редакция: Март 25, 2019, 15:15:51 от Mr. Blue »