Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 14:02:03

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1025175 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #240 -: Март 15, 2020, 18:32:06 »
Сватба с 350 души гости е била спряна от полицията в град Вълчедръм, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана.

Дали не са "римляни"? Със  сигурност!
Вие си ги избрахте!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #241 -: Март 15, 2020, 18:33:59 »
Китайците както винаги копират.

https://www.youtube.com/watch?v=2IEJmK-yYKc

48 секунда :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #242 -: Март 15, 2020, 18:34:08 »
Експертът И по вируси, проф. МишоК, посъветва да не се правят физически натоварвания. Изглежда  ги разбира тея работи.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #243 -: Март 15, 2020, 18:40:01 »
Експертът И по вируси, проф. МишоК, посъветва да не се правят физически натоварвания. Изглежда  ги разбира тея работи.

При него няма опасност даже умствени натоварвания не му се случват. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #244 -: Март 15, 2020, 18:50:04 »
На заразените с коронавирус в Италия, ще бъде отказан достъп до интензивни грижи, ако са на 80 или повече години, или са в лошо здраве, ако натискът върху леглата се увеличи, предлага в документ звеното за управление на кризи в Торино.

Питам се, у нас какви ще са критериите за отказ от грижи?
Вие си ги избрахте!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #245 -: Март 15, 2020, 19:00:47 »
За медицинските грижи не знам, обаче италианците поне хубаво пеят от прозорците. Като се знаем тук, какви ли  попържни ще се носят денонощно. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #246 -: Март 15, 2020, 19:57:15 »
На заразените с коронавирус в Италия, ще бъде отказан достъп до интензивни грижи, ако са на 80 или повече години, или са в лошо здраве, ако натискът върху леглата се увеличи, предлага в документ звеното за управление на кризи в Торино.

Питам се, у нас какви ще са критериите за отказ от грижи?
"натиск върху леглата"  :nuts:
новоговорът достига нови върхове.
 
За сравнение комунистически Китай построи и въведе в експлоатация напълно оборудвана болница с 1000 легла за седмица  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #247 -: Март 15, 2020, 20:12:08 »
На заразените с коронавирус в Италия, ще бъде отказан достъп до интензивни грижи, ако са на 80 или повече години, или са в лошо здраве, ако натискът върху леглата се увеличи, предлага в документ звеното за управление на кризи в Торино.

Питам се, у нас какви ще са критериите за отказ от грижи?

някакси ми се вижда тук дискриминация по възраст. и тва в една натовска страна, дето мине се - не мине, и иска да ходи на изток. понятието 'военно-полева болница' само аз ли си го спомням? къв натиск върху леглата?

баси. изтребление по възраст.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #248 -: Март 15, 2020, 20:13:03 »
иначе у нас може военно-полеви болници да нямаме, ама армията винаги може да разпъне походните бани и да дезинфекцира. боен опит в това отношение имат.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #249 -: Март 15, 2020, 20:19:20 »
Пращат ми снимки от "Метро" и подобните му.
Вярно ли е?
Не ми се вярва.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #250 -: Март 15, 2020, 20:31:05 »
Пращат ми снимки от "Метро" и подобните му.
Вярно ли е?
Не ми се вярва.

Вярно е. Само дето не виждам, кво те учудва


Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #252 -: Март 15, 2020, 20:37:47 »
Ясно е че няма достатъчно тестове.
Нашите вчера разправяха че имали 3 000 теста.
А сега добрата новина:
Ще имаме практическо доказателство за теорията на Дарвин. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #253 -: Март 15, 2020, 20:42:23 »
Значи, италианците говорят, че ако има недостиг на апарати за обдишване, предимство ще имат тези под 80 г и в по-леко състояние на болестта.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #254 -: Март 15, 2020, 21:06:58 »
Като гледам данните от преди един час.
В Италия блокадата дава вече резултат, но в Испания и Германия нещата се влошават спрямо вчера. Особено в Испания 7,798 където вече се вижда, че ще задмине Южна Корея 8,162 по брой заразени. В САЩ са достигнали 3,244 броя. 

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #255 -: Март 15, 2020, 21:08:27 »
Значи, италианците говорят, че ако има недостиг на апарати за обдишване, предимство ще имат тези под 80 г и в по-леко състояние на болестта.

Добре де, това означава да те сложат в индуцирана кома, да те интубират и да минеш на командно дишане от респираторния апарат.

Но стигнеш ли до там, значи си на крачка от отвъдния свят.

Имам усещането, че се преекспонира проблема с тези апарати с някаква неясна цел.
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #256 -: Март 15, 2020, 21:17:22 »
Значи, италианците говорят, че ако има недостиг на апарати за обдишване, предимство ще имат тези под 80 г и в по-леко състояние на болестта.

Добре де, това означава да те сложат в индуцирана кома, да те интубират и да минеш на командно дишане от респираторния апарат.

Но стигнеш ли до там, значи си на крачка от отвъдния свят.

Имам усещането, че се преекспонира проблема с тези апарати с някаква неясна цел.

Не е задължително да си в кома, за да си на командно дишане. Пиша го без да съм и минавал край медицинско училище.
На тези които им правят сърдечно-съдови операции не ги слагат в кома, но после са на командно дишане.
Съгласен съм, че когато си на командно дишане, вече гледаш и "оттатък".
« Последна редакция: Март 15, 2020, 21:43:22 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #257 -: Март 15, 2020, 21:17:49 »
иначе у нас може военно-полеви болници да нямаме, ама армията винаги може да разпъне походните бани и да дезинфекцира. боен опит в това отношение имат.
Имат друг път. Имаше полк химически войски. В неговия състав бяха и специализираните подразделения за дегазация/деактивация на войски попаднали в зона на използване на ОМП. Т.н. бани.
Ама това беше по времето когато имахме три армии. Сега сме с бригада и нещо и то педерски стандарт.
Всичко отдавна е на скраб.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #258 -: Март 15, 2020, 21:45:36 »
Значи, италианците говорят, че ако има недостиг на апарати за обдишване, предимство ще имат тези под 80 г и в по-леко състояние на болестта.

Добре де, това означава да те сложат в индуцирана кома, да те интубират и да минеш на командно дишане от респираторния апарат.

Но стигнеш ли до там, значи си на крачка от отвъдния свят.

Имам усещането, че се преекспонира проблема с тези апарати с някаква неясна цел.

Не е задължително да си в кома, за да си на командно дишане. Пиша го без да съм и минавал край медицинско училище.

Е, аз пък се допитах до лекарите в къщи преди да го напиша, не че не го знаех и преди това.
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #259 -: Март 15, 2020, 21:46:28 »
Пращат ми снимки от "Метро" и подобните му.
Вярно ли е?
Не ми се вярва.

Вярно е. Само дето не виждам, кво те учудва

Идиотизма.
Какво друго може да ме учудва?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #260 -: Март 15, 2020, 21:59:05 »
Значи, италианците говорят, че ако има недостиг на апарати за обдишване, предимство ще имат тези под 80 г и в по-леко състояние на болестта.

Добре де, това означава да те сложат в индуцирана кома, да те интубират и да минеш на командно дишане от респираторния апарат.

Но стигнеш ли до там, значи си на крачка от отвъдния свят.

Имам усещането, че се преекспонира проблема с тези апарати с някаква неясна цел.

Не е задължително да си в кома, за да си на командно дишане. Пиша го без да съм и минавал край медицинско училище.

Е, аз пък се допитах до лекарите в къщи преди да го напиша, не че не го знаех и преди това.

Good for you!

Аз пък чета "презряното" WiKi и там думата "кома" не я споменават.
 
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%BD%D0%BE_%D0%B4%D0%B8%D1%88%D0%B0%D0%BD%D0%B5
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #262 -: Март 15, 2020, 22:06:32 »
Значи, италианците говорят, че ако има недостиг на апарати за обдишване, предимство ще имат тези под 80 г и в по-леко състояние на болестта.

Добре де, това означава да те сложат в индуцирана кома, да те интубират и да минеш на командно дишане от респираторния апарат.

Но стигнеш ли до там, значи си на крачка от отвъдния свят.

Имам усещането, че се преекспонира проблема с тези апарати с някаква неясна цел.

Не е задължително да си в кома, за да си на командно дишане. Пиша го без да съм и минавал край медицинско училище.

Е, аз пък се допитах до лекарите в къщи преди да го напиша, не че не го знаех и преди това.

Good for you!

Аз пък чета "презряното" WiKi и там думата "кома" не я споменават.
 
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%BD%D0%BE_%D0%B4%D0%B8%D1%88%D0%B0%D0%BD%D0%B5

То не е и необходимо.
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #263 -: Март 15, 2020, 22:07:08 »
ИГ запретило террористам посещать Европу из-за коронавируса
https://www.mk.ru/social/2020/03/15/ig-zapretilo-terroristam-poseshhat-evropu-izza-koronavirusa.html

Слава Богу.
Ще има малко спокойствие.
Даже терористите ги е страх от коронавируса.

Оказва се всичко това действа даже на Иблис (Шейтана).

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #264 -: Март 15, 2020, 22:07:43 »
Значи, италианците говорят, че ако има недостиг на апарати за обдишване, предимство ще имат тези под 80 г и в по-леко състояние на болестта.

Добре де, това означава да те сложат в индуцирана кома, да те интубират и да минеш на командно дишане от респираторния апарат.

Но стигнеш ли до там, значи си на крачка от отвъдния свят.

Имам усещането, че се преекспонира проблема с тези апарати с някаква неясна цел.
Целта е почти ясна - още една сензацийка. Прилагането на управление на кризи в една от нелицеприятните части.Триаж в действие. В Бърза Помощ на София е всекидневие, предполагам и масово по света, макар и не точно с толкова ясно разписани правила.
Е, из нета се върти, че възрастта е не 80 а 65 години, а и по-млади със смъртоносни заболявания, което не променя особено картинката.
Дава се малко храна на псевдоморалистите, като не иим се налага и да отговарят как могат по друг начин да се разпределят недостигащите ресурси.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #265 -: Март 15, 2020, 22:12:34 »
Quote (selected)
Подвели са ме за Италия
Въх, не думай. Ти тия дни се скъса да цитираш какви ли не данни, а е достатъчно да четеш един-единствен сайт, където всички важни числа са събрани и се обновяват редовно: https://worldometers.info/coronavirus. Чети и се информиай, няма нужда да копираш тук, защото ние и сами се информираме.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #266 -: Март 15, 2020, 22:19:23 »
Нещо друго ме човърка, но едва ли може да се провери достоверно сега.
По Евростат (за 2016, без коронавирус) в Италия има 1 починал на 1000 човека население с диагноза от сорта на заболявания на дихателните пътища, включително и пневмонии и грип, без рак. За Италия това са 60 хил човека годишно или средно 5 хил месечно. Интересно е колко ще е сега, с включен и коронавируса, виновен за всичко.
Разбира се валидно е за всички засегнати страни, не само за Италия.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #267 -: Март 15, 2020, 22:22:43 »
Да видим Баце как точно ще изхарчи тези 1,358 милиарда евро.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #268 -: Март 15, 2020, 22:27:52 »
Чети и се информиай, няма нужда да копираш тук, защото ние и сами се информираме.
Ша съ информиам.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #269 -: Март 15, 2020, 22:29:50 »
 :m1302:
Да видим Баце как точно ще изхарчи тези 1,358 милиарда евро.
 :m1731:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #270 -: Март 15, 2020, 22:43:58 »
Къф милиард евро  :m1728:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #271 -: Март 15, 2020, 22:45:21 »
1,358 милиарда евро не са малко пари, ако се използват правилно.
Така или иначе Баце ще се докопа до тях, а как ще ги изхарчи ще видим.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #272 -: Март 15, 2020, 22:52:05 »
Къф милиард евро  :m1728:
България ще получи общо 812 милиона евро от обявената от ЕС сума за борба с коронавируса, плюс 546 милиона евро от програмите, които досега връщахме на ЕС.
Така България ще разполага със сумата от 1,358 милиарда евро по това направление.   
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #273 -: Март 15, 2020, 22:52:59 »
Вече не се сещам откъде попаднах на това интервю, но ако е било от тук, се извинявам за повторното му лансиране:

Quote (selected)
Проф. Дмитрий Еделев: Коронавирусът е биологическо оръжие
https://bgr.news-front.info/2020/03/15/prof-dmitrij-edelev-koronavirust-e-biologichesko-orzhie/

Въпрос: COVID-19 светкавично се разпространи за един месец, защо? Каква е причината вирусът да е вече в 117 страни?

Отговор: Коронавирусът има една особеност, която я няма при грипа, пневмонията, еболата и други заболявания, а това е скритият му период. Две седмици човек е заразен и заразява всички наоколо и около себе си, при това сам не се разболява в този момент, не качва температурата, външно изглежда напълно здрав и така се чувства. Едва към края на споменатия период човек започва да усеща лека неразположеност. И така, всеки един заразен и незнаещ за това човек, по време на скрития период заразява минимум трима души.

Повтарям, външно е здрав, температурата му дори е нормална, но той вече е заразен за околните. Това е коварното на този вирус и затова той се разпространи светкавично и неконтролируемо по целия свят.



Въпрос: Синтетично измислен вирус ли е? Има ли намеса човешката ръка и ум в създаването му?

Отговор: Редица учени в световен мащаб и водещи вирусолози на Великобритания, както и на Русия, официално заявяват, че това е изкуствено създаден вирус. Той има всичките признаци на абсолютно биологическо оръжие, при това изключително добро качество биологическо оръжие. Това са: дългият скрит период, бързото предаване, тежкото протичане, огромното количество усложнения, които остават дори след излекуване, и накрая леталния край — висок процент на смъртност. Тук бих искал да напомня, че смъртността е 3,6 процента в стационарите, а колко хора измират и ще умрат в апартаментите и къщите си ние все още не знаем. Статистическите 3,6 процента е смъртността в болниците. Реалната смъртност от този вирус ще установим на по-късен етап. Ние все още не знаем колко точно хора са под карантина в апартаментите и колко от тях ще се отърват или пък не.

Британските учени уверяват, че в природата не може да има наведнъж четири белтъка от HIV1. Хайде един белтък би могъл да попадне в новия вирус, но наведнъж да са толкова грамотно и правилно съединени, монтирани и «зашити» наведнъж четири белтъка от HIV1 — това е невъзможно!



Въпрос: Какво ще препоръчате вие лично като предпазни мерки? Какво да правим?

Отговор: Ако нямате дезинфектанти и спирт по аптеките, бих ви препоръчал да се снабдите с обикновен твърд алкохол на спиртна основа — водка или вашата българска ракия. Тези питиета великолепно убиват вируса при обработване на ръцете. Това е първата ми препоръка.

Втората е непрекъснато си мийте ръцете. Искам всички да знаят, че заразяването става посредством докосването на три точки — това са очите, носа и устата. Маските не са най-съвършената защита. Основните зарази са чрез устата — пипането случайно по невнимателност с мръсни ръце устата. Освен това COVID-19 се предава посредством суровата необработена храна. Ако болен готвач или сервитьор случайно без да иска е кихнал върху суровото месо или сушито в кухнята, то процентът да се заразите е изключително голям. Така че всички трябва да се въздържим от консумацията на сурови необработени храни. Същото важи и за напитките — ако болният келнер случайно кихне или се изкашля докато носи студения сок или друга студена напитка, то в голяма степен консумиращият го ще се разболее. Затова трябва да се пие вода от много проверени източници или да се пият топли напитки, чай, например.

Откажете се от студените закуски и предястия и суровите такива. Преминете направо към горещата супа, горещото или изпечено основно и топлия чай. Към всичко това бих добавил повишеното спазване на правилата на личната хигиена. Дръжте се по-далеч от кихащи и кашлящи. Повтарям: ако нямате спирт по аптеките, носете в чантата си едно малко 100 гр шишенце с водка и си натривайте ръцете — това убива вируса.



Въпрос: А вярно ли е твърдението на някои ваши колеги, че и вътрешната консумация на твърд алкохол действа върху вируса?

Отговор: Съществува такова мнение, че и вътрешна малка доза от твърд алкохол може да ликвидира вируса, но все пак ние сме лекари и не препоръчваме с това да се злоупотребява в никакъв случай. Проблемът е в това, че много хора не могат да се спрат на една чашка. Затова не препоръчваме този метод, тъй като, ако човек злоупотреби пък с алкохол, той няма да е в състояние да мисли правилно, от тук ще се появи проблемът с мръсните ръце и т.н.



Въпрос: Кои са хората в най-рисковия фактор?

Отговор: Най-рисковите са мъжете след 51-годишна възраст. Мъжете боледуват два пъти повече от жените. Мъжете над 40-годишна възраст боледуват и се заразяват два пъти повече от младежите. Децата боледуват много, ама много рядко и това се дължи на особеностите не на COVID-19, а на неговия «баща» CARS, при който почти нямаше болни деца. Те могат да го пренасят, при това те самите не се разболяват.

Процентът на децата-преносвачи на вируса, обаче, ще е незначителен, не повече от 4 процента в сравнение с 96 процента възрастни преносители и заболели. Именно поради тази причина ние, в Русия, не виждаме необходимост да затваряме училищата и детските градини. Затова до момента в Русия яслите, детските градини, училищата и някои ВУЗ-ове не са затворени, тъй като е минимален процентът от там да тръгне пренасянето на вируса.
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #274 -: Март 15, 2020, 23:10:55 »
Принце

Дмитрий Аркадьевич Еделев — доктор экономических наук, доктор медицинских наук, Doctor of Bisiness Administration (DBA, Switzerland), профессор. Действительный член общественной организации «Российская академия естественных наук». Почётный работник высшего образования РФ. Научный руководитель и директор Арбатклиник (http://www.arbatclinic.ru/).Президент Национального проекта «Здоровье нации» (http://national-health.ru/).Входит в совет Российской общественной организации «Российское экологическое общество» (https://ecosociety.ru/).Куратор программы «конвергентное лидерство» (https://igsu.ranepa.ru/person/p118624/). Ведущий постоянной передачи «Здоровое питание с доктором Еделевым» на Медиаметрикс (https://radio.mediametrics.ru/health_food/63321/)
https://ru.wikipedia.org/wiki/Еделев,_Дмитрий_Аркадьевич

Надявам се това е достатъчно.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #275 -: Март 15, 2020, 23:26:15 »
Къф милиард евро  :m1728:
България ще получи общо 812 милиона евро от обявената от ЕС сума за борба с коронавируса, плюс 546 милиона евро от програмите, които досега връщахме на ЕС.
Така България ще разполага със сумата от 1,358 милиарда евро по това направление.
Това в едно изречение може да се определи като
Породиста хибридна новина
 
Доводи много. Няма да ги изтъквам.
 
Само ще припомня как от фалби "следващия програмен период" ще получим повече пари Боко стигна до откровението.
"Колко повече го режем се по късо излиза"
Тва на тема прегорови за бюджето. Ойро бюджето.
В рамките на броени месеци!
« Последна редакция: Март 15, 2020, 23:30:05 от 66 »


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #277 -: Март 16, 2020, 00:19:05 »

А има ли въобще такава или само се баламосваме?

Въпросът риторичен ли е или да?
the lamers club honourable member …

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #278 -: Март 16, 2020, 01:27:08 »
Като гледам проф. Михаил Константинов твърди, че до 6 месеца 150 000 българи ще са заразени с коронавирус.
Quote (selected)
Стана банално да се повтаря, но само с тази т.нар. самоизолация няма да стане. В Китай с абсолютно драконовски мерки инфекцията беше овладяна, там бяха наистина драконовски мерките. Хората, които нарушаваха тези мерки, просто изчезваха. Това заяви по телефона за „Беновска пита“ проф. Михаил Константинов от „Информационно обслужване“ АД.
Той потвърди прогнозата си, че до 6 месеца 150 000 българи ще са заразени с коронавирус. „Това са уравненията – преди 3 дни нещата изглеждаха много по-добре, сега вече изглеждат ужасяващо. Ако тенденциите се запазят, това е точно така и ще се случи в следващите 6 месеца.
   
Обаче на мен не ми излизат сметките, изглежда съм зле с уравненията.
Прегледах записите на Италия, Испания, Германия и Франция, при всички тези държави заразените са се удвоявали средно за 3 дни, а твърдяха, че удвояването ставало за 6 дни.
Дори да приемем, че удвояването става за седмица, тогава на България ще и трябват само 3 месеца за да прехвърли 150 000 заразени.
Но опита на Китай, Южна Корея и Япония показват, че при стриктна изолация епидемията затихва. Въпросът е дали можем да повторим опита на Китай?
   
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #279 -: Март 16, 2020, 01:40:28 »
Вече не се сещам откъде попаднах на това интервю, но ако е било от тук, се извинявам за повторното му лансиране:

Quote (selected)
Проф. Дмитрий Еделев: Коронавирусът е биологическо оръжие
https://bgr.news-front.info/2020/03/15/prof-dmitrij-edelev-koronavirust-e-biologichesko-orzhie/


Отговор: Редица учени в световен мащаб и водещи вирусолози на Великобритания, както и на Русия, официално заявяват, че това е изкуствено създаден вирус. Той има всичките признаци на абсолютно биологическо оръжие, при това изключително добро качество биологическо оръжие. /quote]

Ако искате да си поблъскате главата с професионална статия и коментари към нея от известни учени (китайци) ви предлагам следните линкове: Те казват друго!

Emerging Microbes & Infections
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7033698/

"Unfortunately, before the natural sources of new pathogens are clearly defined, conspiracy theories that the new pathogens are man-made often surface as the source. However, in all cases, such theories have been debunked in history.[/b]"

"Lack of the definite origin of 2019-nCoV has led to speculation that 2019-nCoV might be derived from genetic manipulation or even for the purpose of use as a bioweapon. This notion has been fully debunked in the media. A recent informally presented report, however, showed that 2019-nCoV had four insertions in the spike glycoprotein gene that is critical for the virus to enter the target cells when compared to other coronaviruses [8]. It was claimed that these inserts were either identical or similar to the motifs in the highly variable (V) regions (V1, V4 and V5) in the envelope glycoprotein or in the Gag protein of some unique HIV-1 strains from three different countries (Thailand, Kenya and India). Together with the structure modelling analysis, the authors speculated that these motif insertions sharing similarity with HIV-1 proteins could provide an enhanced affinity towards host cell receptors and increase the range of host cells of 2019-nCoV. This study implies that 2019-nCoV might be generated by gaining gene fragments from the HIV-1 genome.

Current report conducted careful examination of the sequences of 2019-nCoV, other CoV viruses and HIV-1 as well as GenBank database. Our results demonstrated no evidence that the sequences of these four inserts are HIV-1 specific or the 2019-nCoV viruses obtain these insertions from HIV-1."

Comments:
https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/22221751.2020.1738279?src=recsys

https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/22221751.2020.1733440?src=recsys

"No credible evidence supporting claims of the laboratory engineering of SARS-CoV-2"

Горните китайци са писали в научно издание, което се цитира. Не мисля, че са платени от Пентагона или "банкстерите".


PS Като сложите  показалеца на мишката върху име на авторите в първата статия, може да прочетете кой какво работи и къде.





« Последна редакция: Март 16, 2020, 03:15:53 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #280 -: Март 16, 2020, 06:15:40 »
Quote (selected)
Картонената къща на Сорос, Ротшилд и останалите тарикати се срутва пред очите ни


Картонената къща на Сорос, Ротшилд и останалите тарикати се срутва пред очите ни
Те много внимателно бяха изучили всички провалили се досегашни опити за пълно подчинение на света
Ключови думи: сорос, рокфелер, ротшилд, картонена къща, империя, политика
15 Март 2020, Неделя, 21:46 ч.
Автор: Божидар БОЖКОВ

В пряко риалити шоу си отива доскоро изглеждащата непоклатима англосаксонска глобалистична диктатура

Те вярваха, че са построили идеалната световна диктатура. Свят без граници, в който религиите изчезват, нациите се омешват и забравят да се съпротивляват. Свят, управляван от един център за взимане на решения. Където всички задължително трябва да знаят техния лигав език. В който свободата е превърната в нейната пълна противоположност, но множеството е облъчено да вярва, че живее в най-прекрасния и свободен строй на всички времена – в „края на историята“. Където консумацията е издигната на пиедестал, в най-главен идеал, за да може получената добре направлявана пихтиеста маса от бели, черни, жълти да не мисли за нищо друго, освен как денонощно да купува, за да осигурява доволството на транснационалните корпорации и управляващите ги, скрити в американските си и лондонски кабинети, идеолози на англосаксонската глобалистична диктатура. Ние знаем повечето имена: Сорос, Ротшилд, Рокфелер…

Те много внимателно бяха изучили всички провалили се досегашни опити за пълно подчинение на света.


И идеите на Маркс и Енгелс, дообработени по-късно от Ленин и Троцки - за световната революция, която ще заличи държавите и Земята ще се управлява от едно-единствено революционно правителство (базирано може би в Америка, защо не?). И на Хитлер - за Нова Европа, където една нация ще заличи всички останали (някои в съвсем буквалния смисъл на думата), за да властва над света.

Те бяха взели есенцията от предишните провали. Бяха я опаковали в красиви думи за цивилизационен избор, демокрация, човешки права, липса на граници... И построиха мечтания от Ленин, Троцки и Хитлер напълно подчинен свят. При това почти мирно, без да е нужна нито световна революция, нито световна война. Достатъчно бе да подхвърлят на масите цветните молове, холивудските малоумия с всесилните американски герои и миризмата на генномодифицираните картофи и сандвичи, за да получат послушни кученца, които ръмжат доволно. Достатъчно бе да заплашат със стари досиета за тъмно минало или да предложат пари, за да се снабдят със собствените мерзавци, които наредиха начело на подчинените провинции, все още наподобяващи някакви държави, макар и почти изпразнени от съдържание. Там, където някой все пак им се съпротивляваше, му пращаха цивилизационни бомби, за да го усмирят. Свободата бе дотам, докъдето постигаше техните задачи. Ако някъде, в някой случайно допуснат референдум, подчинената маса гласуваше различно от зададеното, се провеждаха референдуми до дупка, за да се получи желаният резултат. Границите бяха отворени, но потоците се движеха все в едно направление – от доведения от тях и техните послушни мерзавци до просешка тояга Изток към лъскавия им Запад, където, добрала се веднъж, смеската от всякакъв човешки материал имаше задача да си вярва, че е постигнала върха на сладоледа. Те говореха за върховенство на закона, но в същото време силно подкрепяха и потупваха по рамото подчинените си пионки с тъмно минало, които точно затова и бяха сложили да управляват колониите им. Те напълниха света с либералните си медии, които хем превръщаха зрителите в малоумия с безкрайните риалити формати, хем наливаха в изпразнените им от всякаква логична мисъл черепни кухини идеологеми за цивилизационен избор и евроатлантически ценности. Всичко това се поддържаше от добре платени неправителствени организации, които бяха пускани в действие, колчем нейде се появеше политик, несъгласуван с англосаксонската глобалистична диктатура.

Немалко (особено сред наивните млади) наистина - от сърце - повярваха. Светът винаги е произвеждал полезни идиоти, които доброволно вярват на всяка диктатура.
Още повече пък на красиво опакованата. Ако някои отделни фигури все още изразяваха съмнения към наложения строй и настояваха, че царят е гол, бяха маргинализирани и изтласквани далеч от светлината на прожекторите.

Цялата тази сложна тирания, добре маскирана в лъскава обвивка, изглеждаше непоклатима и сякаш вечна. Тя обаче все пак имаше своя голям недостатък. В такава диктатура, именно защото бе превърнала всичките си колонии във взаимозависими, е достатъчно да се появи един стабилен проблем, който да се прехвърли навсякъде и да я събори. Англосаксонският глобализъм се оказа къща с картонени стени, която лесно се разпада. Буквално катастрофира под собствените си руини.

Поразителна гледка е да се види как построеният от Сорос, Ротшилд и останалите тарикати - наследници на някогашното Общество на илюминатите, подчинен свят без граници сам подпомага своя край.

Вирус, тръгнал от малко градче в Китай, едва за два месеца докара глобалистичната им диктатура до финансова криза, която, макар все още никой не смее да прогнозира нейните мащаби, е ясно, че няма да е като тази от 2008 година, а ще прилича много повече на Голямата депресия от 1929-та. А може и да я задмине! Най-богатите хора на земята, сред които са и изброените по-горе, за един – единствен ден вече изгубиха $1 трилион! А кризата и упадъкът тепърва започват. Предстои да видим фалити, политически кризи в управляваните от техните мерзавци колонии, сриващи се социални системи, неспособни да поемат бремето на масова парализа и психоза. Оттук до военните измерения на кризата крачката е само една.

Когато една диктатура, подмела националните и социални конфликти под чергата, тръгне да се разпада, те изскачат оттам като чудовища. Краят на всяка империя е все такъв.

Това е по-интересно от което и да е телевизионно предаване – срутването на англосаксонската глобалистична диктатура, започнало от малко микровирусче в някакво си непознато китайско градче. Гледайте. Повторение няма да има.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #281 -: Март 16, 2020, 07:32:00 »
"Вирус, тръгнал от малко градче в Китай, едва за два месеца докара глобалистичната им диктатура до финансова криза, която, макар все още никой не смее да прогнозира нейните мащаби, е ясно, че няма да е като тази от 2008 година, а ще прилича много повече на Голямата депресия от 1929-та. А може и да я задмине! Най-богатите хора на земята, сред които са и изброените по-горе, за един – единствен ден вече изгубиха $1 трилион! А кризата и упадъкът тепърва започват. Предстои да видим фалити, политически кризи в управляваните от техните мерзавци колонии, сриващи се социални системи, неспособни да поемат бремето на масова парализа и психоза. Оттук до военните измерения на кризата крачката е само една.

Когато една диктатура, подмела националните и социални конфликти под чергата, тръгне да се разпада, те изскачат оттам като чудовища. Краят на всяка империя е все такъв."

Глупости!
Няма никаква революционна обстановка. Нищо не се разпада. Стаковете може да падат, но собствеността не се е сменила. Не е станала държавна или общинска. Който си е владял Америка пак си я владее. Това в което измерват собствеността ($) си е сменило стойността.
Никой не е раздал "земята на селяните" или фабриките на работниците.
Отворете си очите! Криза като всяка друга. Някой ще излязат по-богати от нея. По Потомак не плува крайцера Аврора. Дори на банките ще им хвърлят пачки от хеликоптер. Че са я закъсани - не се връщат заеми. Не казвам, че няма да има инфлация. Яка.
Най-богатите не са загубили нищо. На NYSE всеки символ има параметър "volume". Не видях да се продават големи количества акции.
Тази Америка я рутят поне от Виетнамската война и още си стои.
Горният автор в едно друго време щеше да е пропагандатор от "Георги Кирков". Дори в АОНСУ нямаше да го пуснат да преподава.
Продавач на паника.
Дори велик Китай не клати лодката. Поне не много. Каргото си върви. Идва ми чай който си поръчвам от там. Както съм ви писал в един далечен момент ще издърпа черджето под краката на хегемона. Но бавничко, няма да се получи трясък. Няма да е феерично. (по ЗИП-а). Липсва ми този човек.
« Последна редакция: Март 16, 2020, 08:04:36 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #282 -: Март 16, 2020, 07:34:32 »
Quote (selected)
Туризмът е в тежка ситуация, но ще се възстанови, твърди министър Ангелкова

https://www.manager.bg/turizm/turizmt-e-v-tezhka-situaciya-no-shche-se-vzstanovi-tvrdi-ministr-angelkova

Поредната бодрячка с пожелателно мислене, ако изобщо има мисловен процес!
Някой хора продължават да живеят в миналото.
Туризма такъв какъвто беше го забравете за следващите 20-30 години.
Ще ползвам цитат от Светицата:
Quote (selected)
Гледайте. Повторение няма да има.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #283 -: Март 16, 2020, 07:38:04 »
Quote (selected)
Коронавирус: Ще успее ли Швеция с най-меките мерки в Европа и идеята за колективен имунитет?
Обществената служба избира устойчива стратегия в дългосрочен план
https://e-vestnik.bg/31969/koronavirus-she-uspee-li-shvetsia-s-nay-mekite-merki-v-evropa-i-ideyata-za-kolektiven-imunitet/
Я да видим Дарвин дали е бил прав и прави ли са шведите.

Нещо няма отзиви за шведската тройка.
Гретето да не е подело нова инициатива да защитава коронавируса като природен лечител? :t0328:
« Последна редакция: Март 16, 2020, 19:25:56 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #284 -: Март 16, 2020, 07:42:32 »
Quote (selected)
Коронавирусът удря руските милиардери през Куршевел

https://e-vestnik.bg/31971/koronavirusat-udrya-ruskite-miliarderi-prez-kurshevel/

Елитен туризъм?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #285 -: Март 16, 2020, 08:01:31 »
Quote (selected)
Глупости!... Нищо не се разпада.
Доживелите* до края на 2020 ще бъдат най-наясно кое глупости, кое мъдрост, кое разпад, кое градеж.
————
*Основно в Китай, Тайван, донякъде в Русия и в още някои незаразени достатъчно с ойроатлантски ценности, вир шафен дас-и, преекспонирани права на ромски малцинства  (като тук в момента) и прочее брейнуошване государства.
« Последна редакция: Март 16, 2020, 08:04:37 от SvSophia »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #286 -: Март 16, 2020, 08:07:22 »
П.П. Към горния списък на доживели да добавя: ОСНОВНО ПУШАЧИТЕ СРЕД ВЪЗРАСТНОТО НАСЕЛЕНИЕ (твърдят от Ухан).
 :smokin: :smokin: :smokin:

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #287 -: Март 16, 2020, 08:09:58 »
За привържениците на конспиративните теории: яростната борба с тютюнопушенето и забраните му през последното десетилетие може и да не са били случайни, а?
 :ive_got_it-1379:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #288 -: Март 16, 2020, 08:10:20 »
Тази Америка я рутят поне от Виетнамската война и още си стои.

Ама, ти верно ли си мислиш, че САЩ ще си останат такива до края на света? И наистина ли нямаш представа за механизмите на това виртуално благоденствие?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #289 -: Март 16, 2020, 08:11:18 »
П.П. Към горния списък на доживели да добавя: ОСНОВНО ПУШАЧИТЕ СРЕД ВЪЗРАСТНОТО НАСЕЛЕНИЕ (твърдят от Ухан).
 :smokin: :smokin: :smokin:

Софи, това сериозно?

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #290 -: Март 16, 2020, 08:12:53 »
Не зная, Асол, днес го видях в Блиц.
Но преди няколко дни дойде слух и от Франция - препредадено ми обяснение защо, от лекарка.
Не се наемам да повторя обяснението, тъй като нямам необходимите компетентности.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #291 -: Март 16, 2020, 08:15:31 »
Със сигурност зная, че никотинът помага при паркинсон - на съседи, грижещи се за болния си баща, лекуващите им наредиха да не му се пречкат, ако иска да пуши (това беше преди десетина години).

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #292 -: Март 16, 2020, 08:18:54 »
Тази Америка я рутят поне от Виетнамската война и още си стои.

Ама, ти верно ли си мислиш, че САЩ ще си останат такива до края на света? И наистина ли нямаш представа за механизмите на това виртуално благоденствие?

Това което си цитирал от мен няма връзка с това което си писал.
Да, имам някаква представа за базата на американското богатство. И нищо не е "forever". В нашия живот поне до няколко години нищо не може да се промени. Няма да се развеят червените знамена. Нито руските милиардери ще си накупят апартаменти около "Central park".
Дори шестгодишният ми внук се смее на приказката за лисицата и гроздето. Било кисело.
« Последна редакция: Март 16, 2020, 08:22:35 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #293 -: Март 16, 2020, 08:23:22 »
Quote (selected)
В нашия живот поне до няколко години нищо не може да се промени.
В нашия живот в момента всичко се променя - от излизането от къщи с маски, очила и ръкавици до влизането обратно и дезинфекцията, миенето, триенето и пр. (това са само променените дребни битови подробности при това).  По-късогледите явно не са в състояние да си представят какви промени тепърва предстоят. А розовоочилатите си въобразяват, че до тях няма да стигнат.
« Последна редакция: Март 16, 2020, 08:27:37 от SvSophia »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #294 -: Март 16, 2020, 08:27:41 »
Quote (selected)
В нашия живот поне до няколко години нищо не може да се промени.
В нашия живот в момента всичко се променя, просто по-късогледите явно не са в състояние да си представят какви промени предстоят. А розовоочилатите си въобразяват, че до тях няма да стигнат.
Нали си пишем за Америка? Какви промени? Анджела Дейвис ще я направим президент или симпатягата AOC? Слезте на земята и бъдете здрави реалисти!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #295 -: Март 16, 2020, 08:30:13 »
Като гледам проф. Михаил Константинов твърди, че до 6 месеца 150 000 българи ще са заразени с коронавирус.
Quote (selected)
Стана банално да се повтаря, но само с тази т.нар. самоизолация няма да стане. В Китай с абсолютно драконовски мерки инфекцията беше овладяна, там бяха наистина драконовски мерките. Хората, които нарушаваха тези мерки, просто изчезваха. Това заяви по телефона за „Беновска пита“ проф. Михаил Константинов от „Информационно обслужване“ АД.
Той потвърди прогнозата си, че до 6 месеца 150 000 българи ще са заразени с коронавирус. „Това са уравненията – преди 3 дни нещата изглеждаха много по-добре, сега вече изглеждат ужасяващо. Ако тенденциите се запазят, това е точно така и ще се случи в следващите 6 месеца.
   
Обаче на мен не ми излизат сметките, изглежда съм зле с уравненията.
Прегледах записите на Италия, Испания, Германия и Франция, при всички тези държави заразените са се удвоявали средно за 3 дни, а твърдяха, че удвояването ставало за 6 дни.
Дори да приемем, че удвояването става за седмица, тогава на България ще и трябват само 3 месеца за да прехвърли 150 000 заразени.
Но опита на Китай, Южна Корея и Япония показват, че при стриктна изолация епидемията затихва. Въпросът е дали можем да повторим опита на Китай?
 
Изменението на броя на заразените е пропорционално на произведението възприемчиви-заразени. Най-опростено, това дава експонента с някакъв показател. С увеличаването на броя на заразените пък, скоростта естествено намалява (по-малко възприемчиви остават). Двете неща като резултат в най-опростените модели дават една крива с максимум. Преди максимума има етап на рязко нарастване, след това инфлексна точка, забавяне и след максимума - спадане. Има и друга подробност, удвояването е за откритите и обявени случаи, а не за реално заразените. Ако е по опростения модел, сметките на Мишо Констатнинов са коректни като порядък, само времето не излиза, доста по-кратко ще е може би.
Има друг неприятен момент, това е най-простия модел. По-сложните дават няколко затихващи вълни. Има и възможности за мутация в благоприятна насока, където всичко може да свърши за някоя и друга седмица.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #296 -: Март 16, 2020, 08:32:38 »
Да, големи промени. Опразниха се рафтовете на магазините. :beer-405:
Къде видяхте революцията тук? Десет години + търпите отявлена мутра и сънувате промени.
Не може да си изкарате 1000 човека на площад "Народно събрание". Как ще станат промените?
Смеете се на един Кольо Босия, че бил хвърлял домати. Защо 100 човека не хвърляха?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #297 -: Март 16, 2020, 08:33:39 »
Quote (selected)
По данни на китайските власти, в една от болниците в Ухан от 140 заразени с вируса само двама се оказали пушачи, което е 1,4% от цялата група. Изследването е публикувано на сайта на Европейската академия по алергология и клинична имунология.

Прочети повече в Blitz.bg: https://blitz.bg/obshtestvo/senzatsiya-ot-ukhan-koronavirust-ne-zarazyava-pushachite_news733005.html

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #298 -: Март 16, 2020, 08:42:07 »
Quote (selected)
Къде видяхТЕ революцията... Десет години търпиТЕ

1. Вий къф се явявате и от ква над-позиция си позволявте такъв тон?
2. Къде в собствените си постове съм споменала думата революция (ако сте в състояние да направите разлика между “промени” - това е моята дума, и “революция” - това е Вашата, ще Ви черпя една виртуална боза).
3. Първо се чете внимателно, после се размишлюва оше по-внимателно, за да не се налага да се наФърляте така яростно срещу другите съфорумци.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #299 -: Март 16, 2020, 08:43:34 »
Да, големи промени. Опразниха се рафтовете на магазините. :beer-405:
Къде видяхте революцията тук? Десет години + търпите отявлена мутра и сънувате промени.
Не може да си изкарате 1000 човека на площад "Народно събрание". Как ще станат промените?
Смеете се на един Кольо Босия, че бил хвърлял домати. Защо 100 човека не хвърляха?
Че аз кога съм твърдяла нещо различно? Племето е страхливо и съставено най-вече от самодупници, егоисти и лицемери. Не можеш да очакваш никакви революции..еволюции, също. За 140 години не са мръднали от устойчивото си състояние