Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 05:39:06

Автор Тема: Студентски истории  (Прочетена 9890 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Студентски истории
« -: Декември 08, 2019, 20:34:02 »
Че е 8 декември.

Само забавни неща, молим.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #1 -: Декември 09, 2019, 14:26:41 »
Въф висшето учебно заведение, на което се явявам продукт, употребата на алкохол не се поощряваше. Основно щото немаше неопходимост да се поощрява.

Активен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 703
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #2 -: Декември 09, 2019, 14:49:27 »
"Прага" беше 65 ли, 68 ли (веднага след последната официална) аудитория на моя ВУЗ. Там употребата на алкохол беше задължителна!  :cocktail:
« Последна редакция: Декември 09, 2019, 15:15:47 от Пенчо бре »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #3 -: Декември 09, 2019, 15:33:02 »
Бригада. Firmin команден състав. Бригадирки-първокурснички. Палави. Една по-палава. Баща и полковник във Велико Търново, във Военното. Прави се на стар войник тя и прави мамби на колежките. Предупредена. Не човечи. Идва време Firmin да и покаже какво е мамба. Лято. Жега. Врати отворени. Бригадирки спят. Малките часове на нощта. Мамба - "Водолаз". Кофпомпа. Маркуч. Светлина оскъдна. Легло. Завивки. Маркуч под завивката. Кофпомпа в коридора. Помпим. Вик. Джангър.

Следва разказ на бригадирката. Същата вечер нейна приятелка остава сама в спалното, другите - в отпуска. За да не е сама отива в спалното на Бригадирката, любителка на мамби. Там място няма и решават двете да спят на едно легло. При което ... Бригадирката, любителка на мамби се събужда от усещането, че нещо топло обилно я облива. Първа мисъл - тя се е напишкала. Втора мисъл - приятелката и се е напишкала. Бърка под одеалото да провери. Хваща нещо обло, дълго и мокро, между краката и. Дърпа го с вик. Джангър.

Епилог. Бригадирката загуби интерес към мамбите. След кратък курс, включващ придобиване на знания за Мамба-турист, Мамба-телеграмка, Мамба-Космически братя - всички в предлагания от заведението асортимент.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #4 -: Декември 09, 2019, 15:37:04 »
Вай!!! К`ви са тез мамби!?! Ний нашите студентки  си ги  ...таковата...уважавахме и те бяха щастливи от уважението на което бяха подложени!Детиши работи са туй с ...как беше ...мамбите!!! Те зяйнали като лами и чекат некой да им рече "Добър ден" и  легнат  да преписват , а вие ...мамби!!! Линее наш`то поколение ,дъ ге!!!
« Последна редакция: Декември 09, 2019, 15:46:43 от Kerpeden »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #5 -: Декември 09, 2019, 19:22:16 »
И аз помня, че най-големите лекета ги правеха комсом. и партийни секретари, друж. ръководителки и команден състав на учен. и студ. бригади.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #6 -: Декември 09, 2019, 21:09:09 »
И аз помня, че най-големите лекета ги правеха комсом. и партийни секретари, друж. ръководителки и команден състав на учен. и студ. бригади.

Тва беше по ком. времена, които така отчаяно искате да се върнат, вкл. рус. доминация. Защо ли?   :image008:


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #7 -: Декември 09, 2019, 21:18:34 »
Щото сега вместо комсомолски секретари ги правят направо министри, висши магистрати и пр. мултимилионери.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #8 -: Декември 09, 2019, 21:48:48 »
И аз помня, че най-големите лекета ги правеха комсом. и партийни секретари, друж. ръководителки и команден състав на учен. и студ. бригади.

Тва беше по ком. времена, които така отчаяно искате да се върнат, вкл. рус. доминация. Защо ли? 
Арее, и Сержанта прихванал съкращенията от Нор-чо?!   :yes-1289:
Нали нещо ... таковата ... между двамата, бря?! :giggle-3307:

« Последна редакция: Декември 09, 2019, 21:50:54 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #9 -: Декември 09, 2019, 22:12:54 »
Трябваше да съкратя "комсомолски секретар" на "комсек"  :t2412: . Да не си претоварвам вагините на тендоните на риста  :m1731:

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #10 -: Декември 09, 2019, 22:21:42 »
Трябваше да съкратя "комсомолски секретар" на "комсек".
Да не си претоварвам вагините на тендоните на риста
Ади недей, щото сепак носи риск от tendovaginalis!!! :bounce-946:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #11 -: Декември 09, 2019, 22:27:22 »
Нали и аз туй казвам  ???
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #12 -: Декември 09, 2019, 22:38:42 »
И аз помня, че най-големите лекета ги правеха комсом. и партийни секретари, друж. ръководителки и команден състав на учен. и студ. бригади.

 :t2407:, ти нищо не помниш, щото в тези години, като ти гледам акъла колко е, си дъвкал биберона.

Командният състав на бригадите бяха най-читавите и най-коравите комсомолци. Защото отговаряха за здравето и живота на няколкостотин души под тяхно командване. Наричаше се трудов семестър. А освен всичко друго, колегите се надяваха да ги ръководят добре, защото разчитаха на припечеленото от летните и есенните бригади да си платят някой и друг наем, да си купят учебници, някоя дрешка. Пък това зависеше от начина, по който те се разбираха със стопанските ръководители, където се работеше. Хабер си нямаш за какво става дума.  >:(
« Последна редакция: Декември 09, 2019, 22:44:05 от Ной »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #13 -: Декември 09, 2019, 22:45:26 »
И аз помня, че най-големите лекета ги правеха комсом. и партийни секретари,

Имам спомен от партийния секретар в ЗТМ-Радомир. Жоро - пич от секъде. Към петдесет годишен /виждаше ми се дълбок старец на години/ . Иначе висок, строен, с два  основни  интереса  -  "Житна" с доматен сок и засукани булки. Колкото до  политико-просветната работа - нея  си я тургаше основно на оная си работа...

Това не е студентски спомен.

Ето и  студентските - В Москва имахме  комсомолска организация на българите от нашия университет  (тогава институт). Винаги за секретар се избираше печен, за да може да спасява издънкаджиите и да брани интересите ни в института , пред Зам. ректора по международните въпроси и в Посолството, пред Втория секретар, който отговаряше за учащите. Тая черна работа от леке не можеше да се върши.
« Последна редакция: Декември 10, 2019, 00:37:41 от Bacho Кольо »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #14 -: Декември 09, 2019, 22:47:41 »
Командният състав на бригадите бяха най-читавите и най-коравите комсомолци. Защото отговаряха за здравето и живота на няколкостотин души под тяхно командване. Наричаше се трудов семестър. А освен всичко друго, колегите се надяваха да ги ръководят добре, защото разчитаха на припечеленото от летните и есенните бригади да си платят някой и друг наем, да си купят учебници, някоя дрешка. Пък това зависеше от начина, по който те се разбираха със стопанските ръководители, където се работеше. Хабер си нямаш за какво става дума.  >:(
Как да си няма?! Ти нали досега ни просвещаваше, ето, само удебеляването на шрифта е мое!
Бригада. Firmin команден състав. Бригадирки-първокурснички. Палави. Една по-палава. Баща и полковник във Велико Търново, във Военното. Прави се на стар войник тя и прави мамби на колежките. Предупредена. Не човечи. Идва време Firmin да и покаже какво е мамба. Лято. Жега. Врати отворени. Бригадирки спят. Малките часове на нощта. Мамба - "Водолаз". Кофпомпа. Маркуч. Светлина оскъдна. Легло. Завивки. Маркуч под завивката. Кофпомпа в коридора. Помпим. Вик. Джангър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #15 -: Декември 10, 2019, 09:31:01 »
И аз помня, че най-големите лекета ги правеха комсом. и партийни секретари, друж. ръководителки и команден състав на учен. и студ. бригади.

 :t2407:, ти нищо не помниш, щото в тези години, като ти гледам акъла колко е, си дъвкал биберона.

Командният състав на бригадите бяха най-читавите и най-коравите комсомолци.
Той може да не помни, ама други помним много добре. Тъкмо 'най-читавите и корави' комсомолци бяха и най-големите лекета, слагачи и доносници.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #16 -: Декември 10, 2019, 09:41:31 »
Бе вас не ви ли помолиха най-учтиво ин дъ фърст пост само позитиви?
Не че е лесно щом участва и Фирмин де...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #17 -: Декември 10, 2019, 09:45:29 »
Тъкмо 'най-читавите и корави' комсомолци бяха и най-големите лекета, слагачи и доносници.

Нормално, то си беше само за кариеристи. И те изиграха немалка роля за ерозиране на БКП. Щото комсомолците идеология ги не бригаше - само кариера. И след 10-ти те станаха най-големите демократи, соросоиди, либерали и пунтимари.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #18 -: Декември 10, 2019, 10:16:53 »
Бе вас не ви ли помолиха най-учтиво ин дъ фърст пост само позитиви?
Не че е лесно щом участва и Фирмин де...

... и някои дежурни боклуци с него ... ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #19 -: Декември 10, 2019, 10:20:31 »
Командният състав на бригадите бяха най-читавите и най-коравите комсомолци. Защото отговаряха за здравето и живота на няколкостотин души под тяхно командване. Наричаше се трудов семестър. А освен всичко друго, колегите се надяваха да ги ръководят добре, защото разчитаха на припечеленото от летните и есенните бригади да си платят някой и друг наем, да си купят учебници, някоя дрешка. Пък това зависеше от начина, по който те се разбираха със стопанските ръководители, където се работеше. Хабер си нямаш за какво става дума.  >:(
Как да си няма?! Ти нали досега ни просвещаваше, ето, само удебеляването на шрифта е мое!
Бригада. Firmin команден състав. Бригадирки-първокурснички. Палави. Една по-палава. Баща и полковник във Велико Търново, във Военното. Прави се на стар войник тя и прави мамби на колежките. Предупредена. Не човечи. Идва време Firmin да и покаже какво е мамба. Лято. Жега. Врати отворени. Бригадирки спят. Малките часове на нощта. Мамба - "Водолаз". Кофпомпа. Маркуч. Светлина оскъдна. Легло. Завивки. Маркуч под завивката. Кофпомпа в коридора. Помпим. Вик. Джангър.

Алтернативата на тези "възпитателни" мерки беше някоя от пострадалите от мамбите и колежки да подаде оплакване, следва доклад до декана, а и до ректора, наказание, включително до отзоваване от бригадата, липса на заверка и прекъсване по тази причина. Едва ли би я предпочела.  ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #20 -: Декември 10, 2019, 10:41:37 »
Quote (selected)
Той може да не помни, ама други помним много добре. Тъкмо 'най-читавите и корави' комсомолци бяха и най-големите лекета, слагачи и доносници.

Всякакви имаше. Имаше и такива, които ставаха преди другите и заспиваха след като всички са заспали. Които караха по две смени поред, заедно с колегите си, работеха наравно с тях. Които се грижеха за хората си, за условията им на труд, за условията на живот, за това да получат максимума за труда си. Защото бригадата свършва, сваляш синята риза със звездите и си един от тях. А те на "лекета, слагачи и доносници" не прощават. Добре разбират на кого му пука и кой си защитава хората и другарите. Каквото и да му струва. А понякога - и не само на него. А за да си в ръководството, пък било и то на бригадата, където се изискваше и да си преминал допълнително обучение, не те назначават - избират те. Същите тези.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #21 -: Декември 10, 2019, 14:32:38 »
ето една история
студентска бригада, първи курс, берем ябълки
много дръпнат командир на бригадата, всяка проверка завършваше  със строгото му "Строим за родината, командир Иванов!"
 в края на първата седмица бригадата е сполетяна от масово стомашно-чревно разстройство
идва празникът 9-ти септември, но лекарят забранява на десетина човека да си отидат по домовете, защото здравословното им състояние не позволява
аз между тях, ядосана и тъжна, не мога да си отида вкъщи, а и всички ще разберат за доста неудобното ми страдание!
команидрът -също между останалите, не знам дали е ядосан, щото си е дръпнат,както обикновено
до края на деня започваме да се подобряваме, вечерта започваме да пийваме по малко, а командирът започва да свири на китара, припява тихичко Oh oh oh oh and she's buying a stairway to heaven , усмихва се, после пита как се казвам
много хубаво се усмихва този темерут и свири още  , е аз имам гадже и не заглеждам мъжете
после... имаме 28 годишна дъщеря
дето казва поетът"за туй ,че бе на мое име кръстен и твоя лош, и твоя хубав час..."

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #22 -: Декември 10, 2019, 14:56:28 »
Quote (selected)
после... имаме 28 годишна дъщеря
дето казва поетът"за туй ,че бе на мое име кръстен и твоя лош, и твоя хубав час..."

Заседание на комитета. Обсъждат се мерки и начин на работа с колегите, засегнати от Възродителния процес. Стаята малка, пълна, едва се диша. Не всички се виждаме. Но пък се чуваме. Един другар се изказва какво трябва да е отношението на актива и как да се работи с колегите. Една другарка го чува, но не го вижда. Влюбва се, без да го е видяла - заради това, което казва.
...
после ... имаме 29 годишна дъщеря.  :D

п.п. Годината е 1986. Необходимо уточнение.
« Последна редакция: Декември 10, 2019, 14:59:25 от Firmin »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #23 -: Декември 10, 2019, 15:00:31 »
Фирмин  :bigok:
но твоето е доста достойно и за пред хората

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #24 -: Декември 10, 2019, 15:06:09 »
Фирмин  :bigok:
но твоето е доста достойно и за пред хората

Че на твоето какво му е. Друго да не оставим на децата си, пример как да обичат да оставим - и това стига.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #25 -: Декември 10, 2019, 15:23:02 »
Quote (selected)
Не е съвсем по темата
наистина не е  :image008:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #26 -: Декември 10, 2019, 15:43:20 »
Quote (selected)
Защо?
Част от студентските години.
Част която още не можем да смелим.
"само забавни истории" е помолил в първия пост създателят на темата
но и не само това - нещата,които не можем да смелим обсъждаме в останалите 98% от темите
ще рече човек, че не сме хора, нямаме други вълнения освен политиката

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #27 -: Декември 10, 2019, 15:46:12 »
ако искаш направи нова тема за възродителния процес
да не превръщаме всички теми в битки

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #28 -: Декември 10, 2019, 15:47:09 »
"В шеги и закачки ( понякога и целувки ) минават дните ни!"
Така вече 30 години.
Това което преди не ни харесваше вече е "прекрасно" не ли?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #29 -: Декември 10, 2019, 15:49:40 »
ооо, ае стига, теми бол, карай се с когото искаш на воля
но знаеш ли - лошото води след себе си само лошо

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #30 -: Декември 10, 2019, 15:50:45 »
Разказаното от Фирмин всъщност е забавно.
Хората се влюбват и живеят независимо от световните проблеми.
Просто се изкефих на патоса му, как с дар слово омагьосал другарката.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #31 -: Декември 10, 2019, 15:59:58 »
Нямаш формула която да ми нарисуваш или имаш, но не ти харесва резултата? :beer-405:

О, напротив.  :t10502: Ами, помисли си. Щом това, което съм мислил за Възродителния процес тогава, както и сега, е допринесло, по някакъв начин, да изживея живота си в обич и съгласие с най-добрия и свестен човек, когото познавам. С любимия човек, с майката на детето ми.  :t10502:
Всичко е свързано, драги. С нея, като студенти, работехме заедно и като доброволци в дом за деца, лишени от родителски грижи - дом за деца и юноши, както му казваха тогава. Мислиш, че покрай тъпните на Нинова и това, което се случи с Истанбулската конвенция, съм проявил интерес по темата с жените и децата, жертви на насилие? Не, не е така. Тя ми е здраво вписана. В живота, в работата, в съдбата, ако щеш.  :t10502: Всичко, което сме, начина, по който преценяваме другите, всичко си има основанията в опита, житейския, в това, през което сме преминали, разбрали, научили, усвоили - от ранно детство, до старост. Няма как да е друго. Неотделимо е. Човек избира важните неща, на които да е верен до края си, още в детството,  или пък, най-късно, в юношеството си. Нататък просто следва себе си.
« Последна редакция: Декември 10, 2019, 16:10:41 от Ной »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #32 -: Декември 10, 2019, 16:07:12 »
Разказаното от Фирмин всъщност е забавно.
Хората се влюбват и живеят независимо от световните проблеми.
Просто се изкефих на патоса му, как с дар слово омагьосал другарката.

Не е с дар слово. Ако да бе, след мен щеше да движи шлейф другарки. С отношението. Ти не ме попита какво и защо е било. Направо отиде на целувките на Станишев с Местан. Не че нямат връзка, имаш известно основание. Но аз не бих се прегръщал с Местан. Нямам тази потребност. Нямам тази вина. Защото през 86-та и следващите прегръщах и утешавах колегите и съучениците си, приятелите си, турци. За да им дам подкрепа. А от разстояние на прегръдка човек чувства какво изпитва другия. Мъката му, болката му, унижението му, гнева му, страха му, раздвоението му и много друго, което беше. И с което им помагах да се справят, да издържат. Не е важно дали са го оценили - тогава или сега. Важно е за мен, че мога да ги гледам в очите, когато ги срещна.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #33 -: Декември 10, 2019, 16:07:59 »
И продължавам да се кефя!
Такива гръмки патетични слова ме връщат "преди много години, в една далечна галактика"
Накратко кога бяхме млади, влюбени и загубени. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #34 -: Декември 10, 2019, 16:28:59 »
Буратино, не беше до дисидентстване. Движенията на партията ни свариха всички неподготвени, май само арменската диаспора имаше такъв опит, и то неуспешен за партията.
Седим на двора на гимназията в междучасието и девойчето казва, аз трябва да си сменя името. Ние изпадаме в потрес и казваме, ама защо, твоето си е хубаво! А тя казва или така, или ще трябва да заминем всички. (да забегна напред в повествованието - бащата е известен към това време хирург, бог на скалпела, майката е медицинска сестра, имат още едно, по-малко, момченце. Германия ги получи след няколко месеца колебания.) Ние с девойчето, което е два випуска по-малко, си приличаме до степен на това през няколко дни някой да пита дали не сме сестри. Аз я държа за ръка и казвам, слушай, ако е толкова кофти работата, кръсти се като мен! Така и така ни пишат роднини, поне съвсем да ги объркаме! Тя ми стисва ръката и казва, харесва ми, ще бъде голям номер. Лапешки истории, сега приличат на концлагерни вицове, а тогава кошмарът беше толкова разпарчетосан в невъзраждащите се общности, че не успяваш да го обхванеш като мисъл.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #35 -: Декември 10, 2019, 16:38:03 »
В Румъния порумънчиха останалите добруджански българи,
в Гърция погърчиха останалите неизбягали беломор-тракийски българи,
в Турция потурчиха неизбягалите българи,
само ние нямаме право да побългарим останалите тук (и нетормозени) мюсюлмани,
повечето от които всъщност принудително ислямизирани българи.

Що за наглост и лицемерие от леещите крок. сълзи за "горките жертви" на соц. "режим"  :t2412:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #36 -: Декември 10, 2019, 16:41:19 »
слушай, ако е толкова кофти работата, кръсти се като мен!

Те, в общи линии, си избраха най-хубавите имена от ботаниката за 7-ми клас. Хайде да не преиграваме по тая тема, а. Специално практиката на преименуване е позната в цял свят. Самата Турция има закони по въпроса. Да не мислиш, че некой натурализиран бразилски футболист иска да се казва Топал Хасан. В Турция дали има етнически българин Петър Петров?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #37 -: Декември 10, 2019, 16:42:01 »
В Румъния порумънчиха останалите добруджански българи,
в Гърция погърчиха останалите неизбягали беломор-тракийски българи,
в Турция потурчиха неизбягалите българи,
само ние нямаме право да побългарим останалите тук (и нетормозени) мюсюлмани,
повечето от които всъщност принудително ислямизирани българи.

Що за наглост и лицемерие от леещите крок. сълзи за "горките жертви" на соц. "режим"  :t2412:

Ти тва сериозно ли го написа?!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #38 -: Декември 10, 2019, 16:44:08 »
Нойя, а какво е било хубавото име на девойчето, ако не е овенна тайна?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #39 -: Декември 10, 2019, 16:57:13 »
Възродителния процес беше голяма глупост.
Асимилирането е дълъг процес и беше започнал.
Тази простотия ни върна 100 години назад по времето на освобождението от турско робство.
Турските общности се капсулираха и така е до днес.
В навалицата се турцизираха и много ромски кланове.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #40 -: Декември 10, 2019, 17:00:03 »
Цитат на: buratinob
В навалицата се турцизираха и много ромски кланове.

Пък в моя край циганите се българизираха. До такава степен, че помежду си говорят на български и се държат по-възпитано от българите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #41 -: Декември 10, 2019, 17:04:09 »
Тази простотия ни върна 100 години назад по времето на освобождението от турско робство.

Значи не знаеш колко такива процеса е имало в България преди 9-ти, които не свършиха с масови изселвания в Турция и вечни извинения. Поинтересувай се, ще останеш учуден колко кампании за смяна на турските имена е имало в България. В нашия случай турското разузнаване регистрира един успешен удар.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #42 -: Декември 10, 2019, 17:04:33 »
Командният състав на бригадите бяха най-читавите и най-коравите комсомолци. Защото отговаряха за здравето и живота на няколкостотин души под тяхно командване. Наричаше се трудов семестър. А освен всичко друго, колегите се надяваха да ги ръководят добре, защото разчитаха на припечеленото от летните и есенните бригади да си платят някой и друг наем, да си купят учебници, някоя дрешка. Пък това зависеше от начина, по който те се разбираха със стопанските ръководители, където се работеше. Хабер си нямаш за какво става дума.  >:(
Как да си няма?! Ти нали досега ни просвещаваше, ето, само удебеляването на шрифта е мое!
Бригада. Firmin команден състав. Бригадирки-първокурснички. Палави. Една по-палава. Баща и полковник във Велико Търново, във Военното. Прави се на стар войник тя и прави мамби на колежките. Предупредена. Не човечи. Идва време Firmin да и покаже какво е мамба. Лято. Жега. Врати отворени. Бригадирки спят. Малките часове на нощта. Мамба - "Водолаз". Кофпомпа. Маркуч. Светлина оскъдна. Легло. Завивки. Маркуч под завивката. Кофпомпа в коридора. Помпим. Вик. Джангър.

Алтернативата на тези "възпитателни" мерки беше някоя от пострадалите от мамбите и колежки да подаде оплакване, следва доклад до декана, а и до ректора, наказание, включително до отзоваване от бригадата, липса на заверка и прекъсване по тази причина. Едва ли би я предпочела.  ???
Ах, недей! А едно телефонче до татю й? Аз имах едно подобно в една от бригадите. Татюто дойде със страшна сила, поговори с чавето (даже не насаме, просто в по-далечния край на двора, щото то все пак е под моя команда) и после беше тишина в тяхната стая, даже цигари нямаше. Знам, щото аз им ги носех!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #43 -: Декември 10, 2019, 17:06:42 »
Нойя, а какво е било хубавото име на девойчето, ако не е овенна тайна?
Военна е, тя още така се казва.  :t0328:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #44 -: Декември 10, 2019, 17:08:41 »
слушай, ако е толкова кофти работата, кръсти се като мен!

Те, в общи линии, си избраха най-хубавите имена от ботаниката за 7-ми клас. Хайде да не преиграваме по тая тема, а. Специално практиката на преименуване е позната в цял свят. Самата Турция има закони по въпроса. Да не мислиш, че некой натурализиран бразилски футболист иска да се казва Топал Хасан. В Турция дали има етнически българин Петър Петров?

Ей го и другия "идеолог". Абе, идеолога, значи ти можеш да си кръстен на дядо си, а съседът ти - не?  За него "ботаниката"? Така ли? И що така? Много ми е любопитно.  ???
Заради държавната политика. Ако отидеш в Израел, ако си възрастен, може и да отървеш преименоването. Децата обаче не могат. Ако има аналог или близко по звучане име - късмет! Ако ли не... Четеш в бумажката как се казва племенникът ти. Личен опит, нищо лично.
« Последна редакция: Декември 10, 2019, 17:12:10 от Ной »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #45 -: Декември 10, 2019, 17:11:30 »
Тази простотия ни върна 100 години назад по времето на освобождението от турско робство.

Значи не знаеш колко такива процеса е имало в България преди 9-ти, които не свършиха с масови изселвания в Турция и вечни извинения. Поинтересувай се, ще останеш учуден колко кампании за смяна на турските имена е имало в България. В нашия случай турското разузнаване регистрира един успешен удар.
Защо само на турските имена? А арменските? Отървава ги чиста случайност - в това време военен аташе в съветското посолство е арменец. Той се нагърбва вежливо да намекне на съпартийците-комунисти, че арменците са тук заради турското робство, че има паметник на Яворов на две места. Не успява да отърве Арменското училище в Пловдив, ама това е друга бира.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #46 -: Декември 10, 2019, 17:14:51 »
Що за наглост и лицемерие от леещите крок. сълзи за "горките жертви" на соц. "режим"  :t2412:

Ти тва сериозно ли го написа?!

Той винаги пише сериозно, но добре, че ти все още си могъл да го разбереш.  :D

Щото следващия път ше ти предложи нещо такова:

Quote (selected)
Що за нагл. и лицем. от леещ. крок. сълз. за "горк. жертв." на соц. "реж."
:jump_for_joy-951:
« Последна редакция: Декември 10, 2019, 17:18:15 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #47 -: Декември 10, 2019, 17:16:42 »
Възродителния процес беше голяма глупост.
Асимилирането е дълъг процес и беше започнал.
Тази простотия ни върна 100 години назад по времето на освобождението от турско робство.
Турските общности се капсулираха и така е до днес.
В навалицата се турцизираха и много ромски кланове.

Бре! Изненада! Това преписа ли го отнякъде или имаш, все пак, акъл в главата?  ??? Можеш да добавиш и няколкостотинхилядната диаспора български турци в Турция към последиците. На Норчо щяха да му натежат, ако трябваше и тях да "побългарява".  ???

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #48 -: Декември 10, 2019, 17:19:00 »
Отървава ги чиста случайност - в това време военен аташе в съветското посолство е арменец.

Не, не, аз говоря за кампании за преименуване на българските турци между Освобождението и 9-ти септември. Има няколко такива. Една от най-масовите е на 19-томайците

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #49 -: Декември 10, 2019, 17:20:34 »
ще има война скоро ,предполагам
в България има психологическа готовност не, ами необходимост от война
от кротичката неделна темичка създадохте бойно поле отново
ще се избиете ,бе!
и когато казвам -лошото  води лошо, имам предвид словото
 думите ,които си разменяме, могат да бъдат убийци
това не е сантимент, а заключение на квантовата физика, което пък  обясни това,което народът говори от векове "този дето се е заял така, ще изяде на някого главата"

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #50 -: Декември 10, 2019, 17:24:25 »
Quote (selected)
Ах, недей! А едно телефонче до татю й? Аз имах едно подобно в една от бригадите. Татюто дойде със страшна сила, поговори с чавето (даже не насаме, просто в по-далечния край на двора, щото то все пак е под моя команда) и после беше тишина в тяхната стая, даже цигари нямаше. Знам, щото аз им ги носех!

Ти да видиш. Значи, първокурснички. Което ще рече, че част от тях към момента на есенната бригада са непълнолетни. И по Кодекса им предлагаме вариант, щото се работи на поточни линии и няма как да се разтурят екипите, да се съгласят да работят на 8 часа, с разрешение на Инспекцията. Те, обаче, решават, че не им се работи 8 часа и ще си ползват правата, гарантираните, на непълнолетни. Е, добре - така да е. Но ... Гледам ги, пушат. Не, казвам, няма вие да пушите момичета. Ама как! Ами така - като сте непълнолетни да работите заедно с другите, сте непълнолетни и да пушите, щото законът забранява. Ха! Че какво ще ни направиш, викат. Ще пиша на мама и тате ти, как пушиш. Ха-ха-ха! Че те, мама и тате, ме знаят, че пуша. Сигурен съм, викам. Ама пък колегите до пети курс ще те подиграват, как съм писал писмо на майка ти и татко ти, вярвай ми! Млъкват. На другия ден - тесте декларации, съгласие за работа на 8 часа. Ами ... гря, не грях ... признавам - оставих ги да пушат с другите нататък, до края на бригадата.  8)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #51 -: Декември 10, 2019, 17:28:12 »
ще има война скоро ,предполагам
  :nuts:

Ти пък ся, да не видиш нещо от Микито.  :D

Микиииии
, идвай да помагаш на Лилето, щото ако не некой друК, ше я подпукам аз ...  :m1314:
« Последна редакция: Декември 10, 2019, 17:31:05 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #52 -: Декември 10, 2019, 17:33:49 »
Quote (selected)
ще има война скоро ,предполагам
в България има психологическа готовност не, ами необходимост от война

Не. Няма да има. Българинът е мъдър и толерантен, по природа добър и не е кръвожаден. Идиотите са малцина. Когато, и ако, нещата се нажежат, бързо ще им извият вратлетата. И от едната страна, и от другата. Затова наоколо всички се трепаха, без изключение. Само на нас се размина. Въпреки тъпните. Защото в основата, в арматурата си, народът е с етническа и религиозна търпимост и уважение. Не за друго - здраво се е парил, щото.

п.п. А колкото до думите, Ной бди, милата - Божие чадо е*.  ;D

------------
* "Блажени миротворците, защото те ще се нарекат Божии чада."(Матей, 5:9)
« Последна редакция: Декември 10, 2019, 17:39:26 от Firmin »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #53 -: Декември 10, 2019, 17:38:42 »
Пукай бе Джидж. Ако вземе пък че и помогне - берекет! :t0328:
Но ми се струва че Лиле говори за форумна война в следствие на едни нерви...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #54 -: Декември 10, 2019, 17:46:32 »
Пукай бе Джидж. Ако вземе пък че и помогне - берекет! :t0328:
Но ми се струва че Лиле говори за форумна война в следствие на едни нерви...
Джиджи, Лили е дама! Никакво пуцане, дуелите на рецепти за вкуснотии, ако обичате! Хем човек да научи нещо ново - ей на, онзи ден ходих да се просвещавам какво е "гердан баклава", пък то какво се оказа!
Мики, не подкокоросвай девойчетата!  :t0328:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #55 -: Декември 10, 2019, 17:48:55 »
Quote (selected)
онзи ден ходих да се просвещавам какво е "гердан баклава", пък то какво се оказа!

Ти да видиш. Един така се подведе, кат рекох да го водя на "кадън гюбек" с кафенце.  ;D

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #56 -: Декември 10, 2019, 17:52:50 »
Цитат на: Джиджи
следващия път ше ти предложи нещо такова:

Quote (selected)
Що за нагл. и лицем. от леещ. крок. сълз. за "горк. жертв." на соц. "реж."
:jump_for_joy-951:

 :bigok:  :yes-1289: :blow_kisses-1105:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #57 -: Декември 10, 2019, 17:54:17 »
Мики, не подкокоросвай девойчетата!  :t0328:
Виноват! :t0328:
Нямах, нямам и не ще имам намерение да вкарвам дами в такива истории.
То си е наше собачие, демек мъжко дело.
Обаче има нещо "из въздуха". Тъкмо при кикиРизова някакво прасе тип министър грухтеше доволно и щастливо защо руснаците за прецакани в спорта. Чак ги изброяваше спортовете.
Тъпото прасе не знае, че като им вземе всичкото спортове руснаците от скука ще минат на танков биатлон. И то яката допингирани! :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #58 -: Декември 10, 2019, 17:54:43 »
Джиджи, Лили е дама! Никакво пуцане, дуелите на рецепти за вкуснотии, ако обичате!

Кво като е дама? Аз много обичам да гледам бой на жени в кален тепих. Много е вълнуващо. Освен това, ако жените смятат, че са равни на мъжете, трябва да забравят тази думичка "дама".

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #59 -: Декември 10, 2019, 17:58:41 »
Цитат на: Джиджи
Цитат на: Lillian
ще има война скоро ,предполагам
  :nuts:
Ти пък ся, да не видиш нещо от Микито.  :D
Микиииии, идвай да помагаш на Лилето, щото ако не некой друК, ше я подпукам аз ...  :m1314:

Kak ми се иска тов. ЗИП да дойде тук, тогава ще видите що е то феерични геополит. прогнози  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.