Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 07:22:01

Автор Тема: Мистериите във вестник "Сега"  (Прочетена 25814 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #120 -: Декември 23, 2019, 09:39:38 »
Ся, колумнистите винаги са били със собствено мнение. И фон Миндя беше колумнист, и Явор Дачков... да не изброявам всичките, и с всекиго сме спорили, и най-големите битки се водеха тъкмо под статиите на колумнистите, а не в Горещите.
И статии на форумци се публикуваха, и реплики от форума в "После", и гости се канеха да отговарят на въпросите ни, и се срещахме на живо (не се притеснявахме, че някой някому ще навреди!), та дори редакцията ни канеше на годишнините си.
Някой по-горе беше писал, че газетата и форумът ѝ бяха скачени съдове, но според мен те бяха едно цяло. И колкото да се противяхме на модерацията с първото отделяне от Скайкод, да се свети името му, тя се наложи, за да се ограничи налазилата го с годините агресивна простащина и да се запази онова единно цяло, онзи елитен клуб.
Уви, с последната промяна широко се отвориха вратите тъкмо за агресивната простащина и троленето. Модерация няма, има наказания по доноси от предварително запасили се с повечко никове лица, пардон, задници.


Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #121 -: Декември 23, 2019, 09:59:21 »
Е, то в горещите трудно може да се нарече битка...
По-скоро защита на някакви останали ценности тук-таме. Защото троленето е изключително брутално, ниво дневник и проч. парцали.
Но има форумци, които не се предават. Засега.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #122 -: Декември 23, 2019, 10:29:47 »
Ако на все още останалите няколко или малко повече бивши познати никове и дериватите и им е удобно да седят всред служебните тролове и истински, неспасяеми 4-буквия - тяхна воля. Пък и времето ще покаже. Не мисля, че ще стане по-добре и чутовното число посещения на сайта, на ден, ще се запази. Това е сигурно - не малка част влизаха за статиите, а сега ще има още отлив към други места с новини. 

Каквото и да е, бедата е сторена, а страхливостта не се награждава. Особено пък, когато е придружена от сериозната загуба на собствената, вече изградена физиономия.

Не им желая злото - да се спасяват както могат...

Но пък си мисля, че би било добре да се насочат няколко останали ника насам - например MRX. Трудното е, че вече няма пощи за директен контакт.

- И второ, би било прекрасно ако осъзнаем, че джаФкането на дребно, сдавянето и смешните противоборства са противопоказни. Не ни правят чест - дори химията ни да не е на 100% съвпадаща. Тя не би могла и да бъде такава винаги. Даже имам малко лични угризения, че не понасях професионалният историк. Той бе дошъл тук, но се отказа и напусна. После, когато се стигна до сагата Полфрийман неотдавна, той пък обратно на очакваното, имаше съвсем нормални и честни позиции оттатъка. Сега нещо се е позагубил или е вече с друг ник...
« Последна редакция: Декември 23, 2019, 10:34:18 от Eisblock »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #123 -: Декември 23, 2019, 12:08:00 »
Ако съсипването на форума е било нечия цел, а изглежда, че е точно така, то трябва да си признаем, че той успя.
За да бъде целта му изпълнена докрай, ще трябва да затрие и архива на стария форум. И това не би изненадало никого.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #124 -: Декември 23, 2019, 12:34:10 »
ами архивът със сигурност не е толко достъпен колкото преди.
и аз няма да се изненадам, ако го разкарат и него архив.
наистина жалко, до към 2016-7 беше приятен форум.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #125 -: Декември 23, 2019, 12:46:31 »
Любопитно е дали ще се запази рубриката на Комарницки като ежедневна или седмична. Погледнах, обявяването е още за ежедневник, даже и това не е сменено. Преди дни мернах, че Теодора Пеева е споделила планове за развитие с нещо като телевизионна платформа.
https://www.capital.bg/biznes/media_i_reklama/2019/12/03/3998983_kak_shte_se_promeni_vestnik_sega/
Особено любопитно е:
Quote (selected)
"Новите задачи, които стоят пред "Сега", изискват преструктуриране на редакционния екип и наемане на журналисти, специализирани в друг вид комуникация. Амбицията ни е да създаваме собствено видео- и аудиосъдържание, с което да допълним и доразвием информацията, която поднасяме на нашите читатели. Както и да даваме платформа за изява на авторитетни журналисти, които бяха лишени от възможността да работят свободно"

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #126 -: Декември 23, 2019, 13:03:20 »
Ако тези журналисти, лишени да работят "свободно" бъдат приласкани, а те по подразбиране са явно "антисистемни" (каквото и да значи това), то следва да се прочисти и редовно хигиенизира тролско-козяшкият миризлив налеп задушаващ с миязмите си Свободната Форумна Публика на газетата - пардон:

- Мултимедийната платформа "СЕГА".

От друга страна, сдушването с DW, определено реакционен евро-атлантически рупор, подрива вярата в "свободни" журналисти. Може би се визират свободни, без работа, колеги? Щото се сещате, все пак:

- Свободата Санчо, свободата ...

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #127 -: Декември 23, 2019, 13:58:58 »
Сега загубиха битката за обективността още щом започнаха с повод и без повод да леят бълвочи контра мракобесната Русия и про Демократичната общност.
Беше достатъчно само едно споменаване на Русия или КБЖ (творение на форума, бай дъ уей) и мненията под статия скачаха на трицифрени числа.
"Ясен сигнал и силен знак" се оказаха толерирането на всякакви тролски провокации, доноси и обиди, но и обратното - банове на кило за редови форумци.

И пак да кажа, сибиуа е ковра.
 

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #128 -: Декември 23, 2019, 14:26:11 »
Сега загубиха битката за обективността още щом започнаха с повод и без повод да леят бълвочи контра мракобесната Русия и про Демократичната общност.
Беше достатъчно само едно споменаване на Русия или КБЖ (творение на форума, бай дъ уей) и мненията под статия скачаха на трицифрени числа.
"Ясен сигнал и силен знак" се оказаха толерирането на всякакви тролски провокации, доноси и обиди, но и обратното - банове на кило за редови форумци.

И пак да кажа, сибиуа е ковра.

Тука кат има проруска пропаганда и кво? Пак няма коментари и читаемост, щот на хората отдавна не им се чете чак толко за политика, особено пък чужбинска. Или за проблеми.
Секи гледа да си използва времето да си се оправи на лично ниво, не да оправи света или пък да изплюе квото му е останало в устата след разходка до некоя казарма.

А и за последните 3-4 години и туитър стана по-популярен в **чината, никой нема се хаби да чете страници с коментари във форуми...или се вместваш в 160 знака, или не се класираш  :smokin:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #129 -: Декември 23, 2019, 16:43:11 »
Ако съсипването на форума е било нечия цел, а изглежда, че е точно така, то трябва да си признаем, че той успя.
За да бъде целта му изпълнена докрай, ще трябва да затрие и архива на стария форум. И това не би изненадало никого.
Може би е въпрос на време. Простащината не спи.
Кофтито е че тогава освен дискусиите ще си отидат и форумците, които оставихме завинаги там.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #130 -: Декември 23, 2019, 17:25:43 »
въпрос на желание си беше. няма как иначе да се обясни изкукуригалата смяна на софтуера с по-лош, модерирането с мейл адрес от гугъла и прочие.

за мен форумът не е техен. ако беше техен, щяха да имат модераторски мейл от @сегабг.ком.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #131 -: Декември 23, 2019, 18:01:57 »
Оставете ги да почиват в мир.
Беше хубаво, СЕГА не.
То у нас все така се случва, хубавото вече беше. :t23105:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #132 -: Декември 23, 2019, 18:08:34 »
за мен форумът не е техен. ако беше техен, щяха да имат модераторски мейл от @сегабг.ком.

Абе техен си е - https://www.segabg.com/forum
Но май са аутсорснали модерацията и някой реагира само на изпратено оплакване. Постоянна модерация очевидно няма.
Впрочем така и не разбрах откъде го изровихте тоз адрес в gmail.

Иначе оставянето на новия сайт недоправен май получи обяснение с казаното от Теодора Пеева пред Капитал. Но няма обяснение за съсипването на добрия стар сайт (не добрия, съвършен беше!), преди да са доизмислили какво ще правят после. И защо искат да са като всички, след като успехът на газетата и форума ѝ се дължеше тъкмо на това, че не бяха като всички?!  :t2412:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #133 -: Декември 23, 2019, 18:17:11 »
Quote (selected)
На пн, 19.08.2019 г. в 12:08 ч. <sega.website@gmail.com> написа:
**********

Вашият акаунт в СЕГА беше блокиран.

Ако смятате, че това е грешка - потърсете
връзка с редакцията.

--  СЕГА team

В началото аутосорсинга известяваше за блокиране.
От там ми остана.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #134 -: Декември 23, 2019, 18:32:41 »
Когато опитам да вляза, на мен ми изписва това:

Потребителското име Simplified Solutions 2 не е активирано или е блокирано.

Толкоз.

Няма известие в пощата, няма връзка с модератора или с когото и да било, нищо няма.


« Последна редакция: Декември 23, 2019, 18:36:42 от Simplified Solutions »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #135 -: Декември 23, 2019, 18:34:38 »
Сети се някоя тема в която си писала, намери я и провери дали писанките ти са там.
Ако са там - добре, чакаш някакъв мейл.
Ако ги няма - забрави този акаунт.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #136 -: Декември 23, 2019, 18:38:10 »
На мен ми изписва това:

Потребителското име Simplified Solutions 2 не е активирано или е блокирано.

Толкоз.


Няма известие в пощата, няма връзка с модератора, нищо няма.

Коледа е, хората празнуват! :bigok:
Пиши на адреса, може и да отговорят.
Провери ли на мейла даден при регистрацията на
Simplified Solutions 2
« Последна редакция: Декември 23, 2019, 18:41:15 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #137 -: Декември 23, 2019, 19:18:12 »
Проверих още когато някъде през септември за пръв път видях, че нямам достъп. И тогава, и при всеки следващ опит да вляза, ми се явява все същият надпис. И нищо в пощата.
Откога нямам достъп тайна велика ест. Както и докога.

От 20 години съм във форума. Организирах първата среща на живо. После Бойко Ламбовски показа и разказа в "После".
На никого няма да пиша. Никога не съм заобикаляла бан и никому не съм се молила. Благодарна съм на всички онези, които създадоха и поддържаха стария форум, за възможността да срещна хора, общуването с които ме обогати. Мнозина станаха скъпи на сърцето ми и дори да не се виждаме често, поне се чуваме или си пишем.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #138 -: Декември 23, 2019, 19:31:41 »
Ами, вие сте си виновни. Създавахте проблеми на собственика с вашия антиамериканизъм, русифилство и антигерберизъм. Как я мислехте тая работа? Че ще продължава вечно ли?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #139 -: Декември 23, 2019, 19:37:49 »
Ами, вие сте си виновни. Създавахте проблеми на собственика с вашия антиамериканизъм, русифилство и антигерберизъм. Как я мислехте тая работа? Че ще продължава вечно ли?

Вероятно и ние помогнахме, обаче и Бат Салишо се е олял да цака Газпром.
После парЕ няма, а явно четирибуквието му е мигрирало там дето само новичок може да го стигне.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #140 -: Декември 23, 2019, 19:45:06 »
Вероятно и ние помогнахме, обаче и Бат Салишо се е олял да цака Газпром.

Бат Сашо е елементарен. Газпром го отрязаха като посредник и веднага промени политиката на независимия си фесник. А и Буци му скръцна два-три пъти със зъби. Няма да се учудя ако и от Козяк са му нашепнали нещо. Но дори и да не са, той се усети, че форумът му излага многотиражката пред либералите. Просто там учатваха погрешните хора. Сега всичко е ток и жица.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #141 -: Декември 23, 2019, 21:12:31 »
Quote (selected)
Проверих още когато някъде през септември за пръв път видях, че нямам достъп. И тогава, и при всеки следващ опит да вляза, ми се явява все същият надпис. И нищо в пощата.
Откога нямам достъп тайна велика ест. Както и докога.

Това е нещо, което няма начин да разбера и проумея. Симпли е форумец, когото почти никога няма да се наложи да модерираш (на мен, например, много по-често ми се е случвало да наруша добрия тон). Нямам друго обяснение, освен че са отсвирили форума и им е все тая. Троловете ще се оттекат, ако си останат само те. Жалко, щото аз като официално регистрирана в този форум съм от около 17 години

п. п. Ся проверих - не съм наказана, въпреки че преди седмица плювнах по Марини, под Марини и после забелязах, че са забърсали под нея и заключили за коментари

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #142 -: Декември 23, 2019, 21:24:15 »
освен че са отсвирили форума и им е все тая.

Форумът му пречеше на имиджа. Така се случи, че там доминираха хора с леви убеждения, русофили, антиамериканци. Там не можеха да виреят некви рехави тролове. Нямаше как този форум да продължи в този вид. сега си е тотално просташки, но нормален по либералните стандарти.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #143 -: Декември 23, 2019, 21:33:56 »
 
Quote (selected)
сега си е тотално просташки,

...и повече от обидно рехав.. от близо месец даже и Бармалей ми се губи, а това е вече - сирена! :nuts:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #144 -: Декември 23, 2019, 22:11:21 »
Разчитам на Параграфа. Ще издържи докрай.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #145 -: Декември 23, 2019, 23:36:55 »
Симпли, и при мен излиза това съобщение. И аз няма да ходя да се моля, пък и гнусновато е човек да се отърква там с разни миризливи 4-буквия, козяшки надомници и всякакви малоумници.

Но все пак ми липсват старите форумци. Няма я и Св. София - днеска вечер си мислех за нея. Бях в Аулата на СУ - имаше концерт. И минавайки из коридорите на партерния етаж си повтарях, че и тя е ходила до библиотеките вероятно...

Хубави празници на всички, весела Коледа и НГ-празнични дни!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #146 -: Декември 24, 2019, 09:04:13 »
Айс, я хвърли един поглед на дъската за обяви и поздравления : ))

Светъл празник на всички!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #147 -: Декември 24, 2019, 11:51:28 »
Там настина е голям шаш.
Сутринта имаше две новини, едната за оттеглянето на шефа на Боинг - директно бяха спрели коментарите. Втората за Столенберг как протяга ( според коментарите крадлива ) ръка на РФ. Вече и двете ги няма.  :blurry_drunk-2127:

Под статията
Quote (selected)
Джулиани: Сорос е назначавал US посланици в Украйна
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/dzhuliani-soros-e-naznachaval-us-poslanici-ukrayna
Също не може да се коментира. Форум без коментари. Пак нещо "ново и невиждано" са измъдрили.
« Последна редакция: Декември 24, 2019, 11:54:34 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #148 -: Декември 24, 2019, 12:35:32 »
За около секунда човек може да се обърка,  че сегащниците са измислили нещо наистина  "ново, невиждано" и мега гениално, но действията им могат много по-лесно да се обяснят с обикновен идиотизъм.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Мистериите във вестник "Сега"
« Отговор #149 -: Декември 24, 2019, 23:33:39 »
Е, не с рогите ,де , не с рогите!!! :t0328: :beer-405:Прочее,честито рождество Христово!!!