Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 20:14:58

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 538076 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #480 -: Август 04, 2019, 23:52:23 »
Горното е една гледна точка. Има и друга. Ако се забрани продажбата само престъпниците ще са въоръжени. Те така или иначе не спазват законите.
А има и друго. Ако станеш жертва на престъпление, какво би предпочел да си : "law abiding citizen" или въоръжен?
Аз бих предпочел второто. Уважавам твоят друг избор. ;D
« Последна редакция: Август 04, 2019, 23:55:03 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #481 -: Август 05, 2019, 00:00:22 »
Цитат на: wreckage
Quote (selected)
Ти, Рекчо, нямаш и бегла представа какво знам аз.
факт, затва потходът ми към тебе е базиран върху презумпцията, че не знаеш нищо за нищо. Досега не ме е дънил, така че съм ок с него.
Лесен и удобен поТход. Добре обрисуван в психиката на един колоритен герой на Алеко К.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #482 -: Август 05, 2019, 00:02:34 »
Quote (selected)
Има и друга. Ако се забрани продажбата само престъпниците ще са въоръжени. Те така или иначе не спазват законите.
тая смешка съм я слушал.

А кво стаа ако примерно се въведе бекграунд чек на федерално ниво и психотестове?
Кво стаа, ако се забрани афтоматичното оръжие?
Кво стаа, ако ловното се продава слет атестация од ловните дружинки?
Кво стаа, ако се въведе лимит и регистър на мунициите?
Кво стаа, ако дадеш на хората да носят у себе си максимум един snake slayer

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #483 -: Август 05, 2019, 00:04:15 »
Има и друго.
В нашето чудесно богато градче където от години нямаше убииства, миналата година  някакъв  младеж от китайски произход намушка смъртоносно младо момиче- студентка в местната читалня. Рани и дядо който се опитал да попречи. На 30 метра от полицията. Вярно един убит, няма автоматично оръжие, но за младото момиче това не е от значение. Няма  NRA.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #484 -: Август 05, 2019, 00:12:28 »
ъхъ, тва е аргумент ф полза на...какво?

Ако китаецът си беше купил пищоф, немаше да му се налага да мушка момичето?
Момичето що е било без пищоф?
Дедото що е бил без пищоф?
Библиотекарката що не е ималa пищоф?
Органът, финансиращ библиотеката, що не е отделил перо "пищови" ф бюджета на библиотеката?
Местните данъкоплатци питани ли са били дали да купят оръжия на библиотекарите, когато са гласували бюджета?
Въопще защо толкова малко хора  имат огнестрелно оръжие и кво праат, ако искат да очистят некого...опаа, върнахме се при китаеца.
« Последна редакция: Август 05, 2019, 00:16:21 от wreckage »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #485 -: Август 05, 2019, 00:13:35 »
"Кво стаа, ако ловното се продава слет атестация од ловните дружинки? "

Брате,
Личи си, че щатите си ги виждал само с Google maps.
Няма ловни дружинки в САЩ. Плащаш си годишната такса към "Fish  and game" за лиценза и това е.  Е, разбира се като отидеш да стреляш някъде, се обаждаш на "warden" - a, за да не се изпозастреляте различните групи ловци.
« Последна редакция: Август 05, 2019, 03:37:43 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #486 -: Август 05, 2019, 00:20:15 »
ъхъ, тва е аргумент ф полза на...какво?

Смисълът е, че убииства си има от Кайн насам. Ако само правителството е въоръженo, убийствата няма да изчезнат.


Не ми отговори, какъв citizen би бил, "law abiding "or with a gun?
« Последна редакция: Август 05, 2019, 04:27:02 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #487 -: Август 05, 2019, 00:22:19 »
естествено, че не съм бил ф Щатите, там хората се фащат за най-елементарното и после се нахакват обратно ф него, избягвайки останалите малко четири по-сложно казуси.

Като казвам ловни дружинки, дали съзнанието ти не може да напраи скока към щатския служител(game warden), одговарящ за неговата употреба ф рамките на юрисдикцията си или да?


Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #488 -: Август 05, 2019, 00:31:29 »
Quote (selected)
Смисълът е, че убииства си има от Кайн насам. Ако само правителството е въоръженo, убийствата няма да изчезнат.

да си ме чул да искам забрана?
Не си, само ръгаш NRA-ския булшит.

Тва, че некои од чуковете въф Върховния съд тълкуват текста на фтората попрафка по тоя начин, не имплицира правото на кьораво и кьопаво да си купува армейски тип афтоматика, каквато бащите-основатели не са си и претставяли, когато са писали конституцията. Щото тогава са имали само мускети, дето се пълнят отпрет и се щракат одзат с...кремък. И изстрелват един патрон ф час.

Башка, ясната вметка за "обучена милиция", а не да отидеш ф магазина и да се натовариш с пукала и джепане, което по времето на Уошингтън и Джеферсън, щеше да стигне за завладяването на целата планета.

И пак не казвам да се забрани, само бекграунд чек и лимит на калибъра и скоростта на пуцане.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #489 -: Август 05, 2019, 00:43:02 »
Като пиша,  че не ги познаваш нещата в САЩ, не е обидно. Просто не си информиран.
Да знаеш, че в щата Калифорния има десетдневен изчаквателен период, за да вземеш някакво оръжие? И ти правят всякакъв бекграунд чек. Това попрече ли
на масовите стрелби  в CA.
Не...
Помня Bakersfield.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #490 -: Август 05, 2019, 00:46:27 »
Калифорния е комунистически щат, нали?
Оранжевият мрази Калифорния.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #491 -: Август 05, 2019, 00:52:49 »
Какво става с теб?
"Оранжевият" не мрази Калифорния. Той мрази социалистите, носещи името Барни, The Squad * Четирите...
Ако са цветни ги праща да си оправят "свойте" страни. Абе, праща ги намайнатаси.
* The four congresswomen -- Reps. Ilhan Omar of Minnesota, Alexandria Ocasio-Cortez of New York, Rashida Tlaib of Michigan and Ayanna Pressley of Massachusetts





« Последна редакция: Август 05, 2019, 02:28:38 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #492 -: Август 05, 2019, 01:06:52 »
Не виждам никакъв смисъл правителствата да са въоръжени, да си имат армии, да си продават оръжие едно на друго ( самолети f16 block 70 парите сега, стоката след 4 години,намиг, намиг), а гражданите да не са.  Кога е било правителствата да се вълнуват от добруването на гражданите?
Да не забравяме, че най-големите масови убийци са точно правителствата, а не гражданите.
Не ми се мисли за войните във Виетнам и Ирак с измислени поводи. Не ми се мисли за онези 55000 наборници - подлежащи на драфт и убити, за да "спрат комунизма".  * Убитите виетнамци са само статистика.  Същото с Ирак. Милион иракчани загинаха защото са имали лошия късмет да си имат президент Садам. Той пък решил да си продава нефта за юро и хоп една чернилка - генерал размаха в ООН епруветка с прах за пране и Халибъртън възстановява....

Какъв е "moral"- a?
Няма как говернментът да убие милион без последствие, а редовия гражданин да си мисли, че го лишават от възможност за изява. Не ли???

*  Сигурен съм, че биха предпочели да са живи отколкото да спират каквото и да е. Никой не ги е питал.
Life's a bitch!
« Последна редакция: Август 05, 2019, 02:10:17 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #493 -: Август 05, 2019, 03:05:58 »
Някои не четат внимателно. По-горе писах, че ако пазаруваш в Nordstrom или в Whole foods е по - малка вероятността да се сблъскаш с масов убиец отколкото ако пазаруваш във Walmart. Подобни разсъждения могат да се направят и ако играеш голф в Mar-a-Lago е по-безопасно, отколкото да участваш в маратона в Бостън. Нали ще си по сигурен за детето си ако учи в частно училище, отколкото ако е в public school?

Излиза, че в щатите е по-добре да си богат (по-голяма сигурност имаш) отколкото да си беден и лузър. Ха... Нищо не казах. :m1731:
Тук ми тикат в очите NRA. А дали зачестилите стрелби в последните години с много жертви не са свързани по някакъв начин с това, че преди повече от 20 години като отидох в Калифорния имаше единици бездомници, а сега са хиляди в LA и San Francisco?

Още го помня един - спеше в колата си в тъмна уличка в Santa Clara, завит с пешкирче на предната седалка.  А нощите през зимата в слънчева Калифорния са студени. 
« Последна редакция: Август 05, 2019, 03:14:09 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: САЩ
« Отговор #494 -: Август 05, 2019, 05:08:20 »
Горното е една гледна точка. Има и друга. Ако се забрани продажбата само престъпниците ще са въоръжени. Те така или иначе не спазват законите.
А има и друго. Ако станеш жертва на престъпление, какво би предпочел да си : "law abiding citizen" или въоръжен?
Аз бих предпочел второто. Уважавам твоят друг избор. ;D
Дето вика една дружка, която е регистрирана оръжейна лобистка, хич не ми ги разправяйте, че жената, която е намерена изнасилена и удушена с нейния си чорапогащник, е морално по-извисена от посестримата й, която обяснява на полицаите защо нападателят й с ножа има три куршума в горната част на тялото.
« Последна редакция: Август 05, 2019, 05:48:15 от 67 »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: САЩ
« Отговор #495 -: Август 05, 2019, 05:19:06 »
Quote (selected)
Има и друга. Ако се забрани продажбата само престъпниците ще са въоръжени. Те така или иначе не спазват законите.
тая смешка съм я слушал.

А кво стаа ако примерно се въведе бекграунд чек на федерално ниво и психотестове?
Кво стаа, ако се забрани афтоматичното оръжие?
Кво стаа, ако ловното се продава слет атестация од ловните дружинки?
Кво стаа, ако се въведе лимит и регистър на мунициите?
Кво стаа, ако дадеш на хората да носят у себе си максимум един snake slayer

Веднага ще ти кажа:
В Канада има бекграунд чек и психотестове.
Автоматичното т.н. нападателно оръжие е разрешено за полиция и военните. За гражданите остават баберки като АР15 .
Лимит и регистър на муниции няма, защото не могат да се проследят.
Получаването на лиценз за скрито носене е адски главоболна работа.

Масови стрелби чак толкова няма, но единични - достатъчно. На практика само с нелегално оръжие, внесено кой откъдето му паднало. Регистрирано - основно крадени полицейски. Това е.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #496 -: Август 05, 2019, 13:34:47 »


Мразим да превеждам, но тоа път ще направя изключение. Кво казва Глория Стайнъм :aplause::
Quote (selected)
"Кво ше кажете да се однасяме към оръжейния контрол така, както се однасяме към контрола върху абортите - задължителен 48часоф период на изчакване, разрешение од родителите, белешка од лекар, че лицето е наясно с кво се захваща, задължително гледане на видео за кръвопролитните ефекти од използването на оръжие...Нека оставим по 1(един) магазин за оръжие ф щата и накараме купувача да изминава стотици мили, за да стигне до магазина, да му се налага да се одлъчи од работа и да спи ф чужд град, за да си купи оръжие.
Нека да го накараме да мине през шпалир од хора, които държат снимки на застреляните си близки, наричат го убиец и го умоляват да не си купува оръжие."

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #497 -: Август 05, 2019, 13:40:47 »
Quote (selected)
Нека оставим по 1(един) магазин за оръжие ф щата и накараме купувача да изминава стотици мили, за да стигне до магазина, да му се налага да се одлъчи од работа и да спи ф чужд град, за да си купи оръжие.
Нека да го накараме да мине през шпалир од хора, които държат снимки на застреляните си близки, наричат го убиец и го умоляват да не си купува оръжие.
Бадева. Те вече си ги печатат на принтери.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #498 -: Август 05, 2019, 13:48:21 »
печатат дръшки. Точно дръшки, останалите части ти ги пращат по пощата да си ги зглобяваш сам. Накрая ти излиза по-ефтино да си купиш готоф пищоф од магазина. И винаги има промоции, най-вече слет големо кръвопролитие, щото тогава хората се запасяват, фслучай че мръсните комунисти ограничат достъпа до пушкала.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #499 -: Август 05, 2019, 14:13:38 »
Не ме четете внимателно и това си е. По-горе писах, че има хиляди Америки. Една от тях е тази на феминистките. Тази Глория е един глас от тях. Има още 330 милиона гласове.
Какъв ми е пойнта? Демократите нямат никакъв шанс за успех, след като четирите млади социалистки, споменати по-горе издигат частни интереси (черен глас, кафяв глас и т.н) Докато се защитават интересите на малцинства- така ще е.
То не бяха интереси на мигранти, на Ме То, на всякакви LGTB. Тук слагам и gun control.  Разберете, хората си ги искат - оръжията!
Във връзка с горното, Бай Тръмп ще си ги бие както си иска. Колкото и това да не ми харесва. Просто не ми е икономическия интерес. Ако се казвах Бъфет друга работа. Щях да спестя някой ярд от данъци.
« Последна редакция: Август 05, 2019, 14:17:33 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #500 -: Август 05, 2019, 14:18:22 »
Quote (selected)
Какъв ми е пойнта?

трудно ми е да кажа, предвит че Стайнмън прави ноо ясен паралел между одношението към оръжията и одношението към абортите.
Фактът е, че фсравнение с производителите и търгофците на оръжие, клиниките за аборти немат толкова успешна лобистка организация.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #501 -: Август 05, 2019, 14:32:33 »
Оф...
Като си казал абортите....
Освен религиозните фанатици, никой не е против тях. Както можеш да се досетиш проблема е кой да ги плаща. Застрахователите не искат, отделните щати също - Medicaid.
Та зад контрол на абортите, виждайте парите!
« Последна редакция: Август 05, 2019, 14:45:09 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #502 -: Август 05, 2019, 14:37:46 »
 :apology-1312:
« Последна редакция: Август 05, 2019, 14:41:09 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #503 -: Август 05, 2019, 16:01:16 »
не говоря за абортите, Стайнмън също не говори за абортите. Говоря за тва:



Quote (selected)
This is what a 100-round drum magazine looks like from the Dayton shooting. Authorities say he had a .223-cal rifle with this attached:

https://twitter.com/npenzenstadler/status/1158109460033953792/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1158109460033953792&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.theroadend.co.uk%2Fforum%2Findex.php%3Fshowtopic%3D23122%26st%3D14820

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #504 -: Август 05, 2019, 16:16:39 »
Аз какво да направя като има17 разузнавателни агенции плюс FBI, които следят кой какво казал по целия свят, а не могат да хванат някое наци или побъркан?

Грешни приоритети, предполагам.
Аз лично предпочитам да имам възможност да си купя оръжие. Не съм го направил, но искам да имам тази възможност.
Все още не сме в идеално общество, ако има такова изобщо.Ако криминалните имат Uzi, аз също го искам.
И така ще бъде.
God bless America!

PS Нека го кажа иначе. Не искам някоя чернилка или друго малцинство от някоя говернметска служба да ми казва какво мога да купя или не мога, за да си защитя семейството.
« Последна редакция: Август 05, 2019, 16:27:34 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #505 -: Август 05, 2019, 16:20:48 »
кви разузнавателни агенции те друсат?
Можеш ли да дадеш 1(едно) смислено обяснение как така ф Охайо тоа сорт пълнители са легални? За кво му е на нормален човек такъф пълнител и кви точно нужди задоволява?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #506 -: Август 05, 2019, 16:33:32 »
Още веднъж!
Не искаме някой от БГ да ни казва кое е по-добре за Америка.
Как добре го казва бай Тръмп? Праща социалистките да си оправят тяхната кочинка.
Кога оправихте БГ, та се захванахте със САЩ?
« Последна редакция: Август 05, 2019, 16:40:34 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #507 -: Август 05, 2019, 16:49:53 »
аз не ти казвам, а питам. И не получавам одговор.
Що така?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #508 -: Август 05, 2019, 16:54:14 »
Ти отговори ли на моя въпрос?
В часът на истината какво предпочиташ: Да си "law abiding citizen" или въоръжен?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #509 -: Август 05, 2019, 16:56:30 »
тва ли е американската дилема?
 :jump_for_joy-951:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #510 -: Август 05, 2019, 17:10:55 »
Май четеш само себе си и очакваш да те почешат зад ушите.
По-горе съм ти отговорил: След като криминалните имат автоматично оръжие средния американец иска и той да го има.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #511 -: Август 05, 2019, 17:21:32 »
Quote (selected)
Аз лично предпочитам да имам възможност да си купя оръжие. Не съм го направил, но искам да имам тази възможност.
Аз пък не искам. Преди време бях в позиция да притежавам оръжие и разрешително за ползването му, но се размислих и се отказах. Най-вече защото нямам вяра на себе си - избухлив човек съм и мога да направя нещо, за което после ужасно да съжалявам.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #512 -: Август 05, 2019, 17:22:00 »
Quote (selected)
След като криминалните имат автоматично оръжие средния американец иска и той да го има.
ъ?
Ти имаш ли?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #513 -: Август 05, 2019, 17:22:39 »
Ако криминалните се снабдят с химически и бактериологични оръжия, дали средния американец ще поиска и той да ги има.
 :m1731:
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #514 -: Август 05, 2019, 17:23:31 »
сто процента ще поиска. Средният американец е ноо пощелиф.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #515 -: Август 05, 2019, 17:24:37 »
Ще има бизнес за защитни облекла и противогази.
Отговарям на Енгелс.
« Последна редакция: Август 05, 2019, 17:27:06 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #516 -: Август 05, 2019, 17:27:32 »
Trump blames shootings on video games and mental-health care in scattered statement

Trump issued a statement on the attacks in El Paso and Dayton in which he blamed violent video games and mental health-care, among other things, for mass shootings.

Condemning the “barbaric slaughters,” Trump called on the nation to reject racism. “In one voice, our nation must condemn racism, bigotry and white supremacy,” Trump said.

But he then pivoted to any number of other subjects -- including violent video games, access to mental-heath care and the federal death penalty.

 :t0103:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #517 -: Август 05, 2019, 17:40:50 »
40 души спрямо 320 милиона е колкото тук за месец дават фира, спрямо 6 и отгоре милиона. Сирече, почти еднакво... Разбира се, не е еднакво, нито сравнимо. Ей на таваг. Тръмпи е рекъл - вж. Гласове тук: http://glasove.com/categories/novini/news/trymp-omrazata-nyama-myasto-v-nashata-strana

Инак и по темата за момента, тук, нека се преповторя:

Quote (selected)
Eisblock на 05.08.2019 в 11:57

Една болна държава, със заразено от маниите за вседесъщност и "величие" население, с една единствена ценност - ПАРИТЕ. Населена от народ без здравите връзки на етносна хомогенност и на общ национален произход!

Това са резултатите от превръщането на националните държави в сбирщини от напълно несъвместими компоненти, населения.

- Но не бе ли това целта на т.нар. "Пакт за глобална миграция", подписан и от ЕС-членките, с някой изключения, на 11 декември 2018г. в Маракеш? Провеждането на тази миграционна политика със същото темпо в Европа, със сигурност ще доведе до още по ужасни резултати.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #518 -: Август 05, 2019, 17:43:12 »
След 20 години и роботите ще се включат в личния охранителен бизнес.
Поне да има зад кого да се крият американците, ако срещнат луд с картечница.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #519 -: Август 05, 2019, 17:43:28 »
Quote (selected)
40 души спрямо 320 милиона е колкото тук за месец дават фира, спрямо 6 и отгоре милиона.
од кво дават фира, од стрелба ли?
Кво точно сравняваш?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #520 -: Август 05, 2019, 17:50:29 »
"- Но не бе ли това целта на т.нар. "Пакт за глобална миграция", подписан и от ЕС-членките, с някой изключения, на 11 декември 2018г. в Маракеш? Провеждането на тази миграционна политика със същото темпо в Европа, със сигурност ще доведе до още по ужасни резултати."

Не съм чул бай Тръмп да го е подписал това от Маракеш.
Някой го наричат шут, но не е.
Шутове са т.н европейски лидери.
« Последна редакция: Август 05, 2019, 17:55:38 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #521 -: Август 05, 2019, 17:58:16 »
оранжевият не е шут, а некомпетентен психопат.

Компютърните игри били криви, липсата на психотестове била крива. Алооооу, нали точно ти разкара психооценките при покупка на оръжие, които Обама беше опитал да въведе. А компютърните игри са точно толкова криви, колкото порното е криво за упадъка на брачната институция.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #522 -: Август 05, 2019, 18:02:12 »
Цитат на: Butch
Бъч,  :way_to_go-1308: за съвкупността от постовете ти.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #523 -: Август 05, 2019, 18:04:46 »
оранжевият не е шут, а некомпетентен психопат.

Компютърните игри били криви, липсата на психотестове била крива. Алооооу, нали точно ти разкара психооценките при покупка на оръжие, които Обама беше опитал да въведе. А компютърните игри са точно толкова криви, колкото порното е криво за упадъка на брачната институция.
Аз разбира се нямам подготовка по психиатрия, за да го оценя. Вие сте друга работа.
За мен е един от малкото политици които си действат по предизборните обещания.
Да не забравя: не е отворил и една война за разлика от предишните нобелови лауреати за мир. . ;D
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #524 -: Август 05, 2019, 18:15:39 »
Цитат на: Butch
Бъч,  :way_to_go-1308: за съвкупността от постовете ти.
Затова май Бъч требе да пише по–често тукана!  :in_love-1101:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #525 -: Август 05, 2019, 18:15:52 »
Цитат на: Butch
Бъч,  :way_to_go-1308: за съвкупността от постовете ти.
Благодарско за оценката. Добре е някой да те чете като си губиш време и "живот както пише Firmin" .

Вижда се, че има две крайности по отношение на оръжието и държавата. Едната е щатите, другата е България където циганите бият полицаите., които се опитват да ги усмиряват.
« Последна редакция: Август 05, 2019, 18:32:52 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #526 -: Август 05, 2019, 18:16:16 »
А компютърните игри са точно толкова криви, колкото порното е криво за упадъка на брачната институция.
Така е, но здравата еснафска логика на народонаселението, твърдо ги убеждава в обратното.
Справка - Истанбулската конвенция.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #527 -: Август 05, 2019, 18:24:48 »
Законите се изпълняват от примерните граждани.
В България оръжие имат престъпниците ( криминални или организираните в частни "охранителни" фирми ), армията и полицията и ловджиите. Другите са оставени на милостта предните и си страдат.
Господ създаде хората, а полковник Колт ги направи равни"
Другото е от Лукавия!
Добре дошъл Бъч!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #528 -: Август 05, 2019, 18:35:36 »
Цитат на: Engels
Цитат на: wreckage
А компютърните игри са точно толкова криви, колкото порното е криво за упадъка на брачната институция.
Така е
Въобще не е така.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #529 -: Август 05, 2019, 18:39:46 »
 :nuts:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #530 -: Август 05, 2019, 18:49:46 »
Butch, разбира се, че не го е подписал. И това е една от задачите му.

Но там при вас, това (обезличаването до разнородна тълпа) отдавна се е случило и чак сега се появява някой, имащ смелостта да се противопостави - с мексиканската стена, например. Докато тук в Европа е обратното - всички възможни прегради се рушат, за да се пропуснат възможно най-много "бежанци" (така ги величаят на запад), а в същност са мигранти. Тези вече са успели да разрушат страните си. И сега търсят със същото поприще и задача, да разрушат и други страни. Сиреч, имаме работа с най-обикновени паразити, саранчи скакалци.

А в постинга си обръщам внимание, именно на смесването на несъвместими големи групи от много, много различни хора. Липсата на кохерентност между тях води до неправилни флуктации на енергийно-психическите потоци. До възли предизвикващи ответни реакции, отделно пък, че и определени заинтересовани някакви си, могат и влияят на определено форматирани индивиди...

Не е добра работа, че се стрелят, но това е неизбежно след като няма никакви нишки свързващи тълпата в нещо, поне малко по-висше, по-високо от само им присъствие заедно, нейде си.

Рекидж, важна е ликвидацията на хората като факт, а не какво средство е избрано за тази цел...

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #531 -: Август 05, 2019, 19:06:45 »
Quote (selected)
А в постинга си обръщам внимание, именно на смесването на несъвместими големи групи от много, много различни хора.
Кви несъвмесими групи бе, майка? Ел Пасо е с 80% латино население, до оня ден беше най-сигурният град ф Щатите, а нацистът който одстреля 20 местни е дошъл од друг град специално с цел убиване на хора.

А ф Дейтън кви са несъвместимите групи?  Убити са 6 черни и 3 бели.

Не е лошо да си приказваме глупости, ама фсе пак треа да гледаме те маалце да одговарят на фактите.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #532 -: Август 05, 2019, 20:13:59 »
Приятелю, не се изисква силно напрягане на малките сиви клетчици в междуушието, за да се досети чиляк, как едно обобщение спрямо 320 милионна каша от какви ли не, не следва да се пренася mota-mo към Ел Пасо...

Както уважаемият Butch споменаваше няколкократно по-горе, е нужно да се вниква в написаното.

Все пак, поднасям извиненията си заради осъдителното пропускане възможността да си формулирам мисловната мъзга в по-прости и понятни изразни форми.

С уважение: L. E.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #533 -: Август 05, 2019, 20:33:01 »
Цитат на: Butch
Бъч,  :way_to_go-1308: за съвкупността от постовете ти.
Благодарско за оценката. Добре е някой да те чете като си губиш време и "живот както пише Firmin" .

Вижда се, че има две крайности по отношение на оръжието и държавата. Едната е щатите, другата е България където циганите бият полицаите., които се опитват да ги усмиряват.
Дали. В Сливен бяха ступали и два американски солджъра. В неква дискотека.
Та явно е имало инструкции че тука не е изпедерастена европа .... Та е немало напоследък таквизи случаи.
 
А за оръжието.
Винаги този който стреля има две десети бонус. Може и повече. Това може да се компенсира, ама требе си адски натрениран.
Та редовия гражданин и с пищов и без пищов си е еднагво умрял, ако има лошия късмет.
 
За стрелбите.
Ами погледнете американска книга, филм, абе каквото се сетите от шейсетте, седемдесетте .... и сравнете със сега.
Ами сега е откровена рекрама на насилие. Във всички жанрове.
Игрите са само черешката.
Просто болно общество. Много болно.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #534 -: Август 06, 2019, 01:38:23 »
,
« Последна редакция: Август 06, 2019, 07:15:22 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #535 -: Август 06, 2019, 02:23:47 »
Quote (selected)
"- Скажите пожалуйста, куда мне отсюда идти?
- А куда ты хочешь попасть? - ответил Кот.
- Мне все равно... - сказала Алиса.
- Тогда все равно, куда и идти, - заметил Кот.
- ...только бы попасть куда-нибудь, - пояснила Алиса.
- Куда-нибудь ты обязательно попадешь, - сказал Кот. - Нужно только достаточно долго идти."

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #536 -: Август 06, 2019, 18:37:36 »
Днес е ден, на който бе извършено Престъпление срещу човечеството. Бе хвърлена първата Атомна бомба върху Хирошима. След 3 дена - друга върху Нагазаки. Бог с душите на загиналите!!!

Има интересни данни, но те не са стигнали до широката публика или се премълчават. В един документален филм на "National Geographic" се изнасят данните за немските разработки на А-оръжие. Били са направени два опита с атомен взрив - първият е в Саксония, вторият на о. Рюген (мисля, че не се лъжа, че е този остров). Работили са два екипа: на армията и на СС. Първият работи върху Уранова бомба, вторият работи над Плутониева. Отделно имат работна група за разработката на Запалката - Това устройство трябва да възпламени определен обем взрив, който компримира ядрото, за да тръгне верижната ядрена реакция. Но това трябва да стане за много, много кратко време. Тежката вода освен от Норвегия - имало е диверсионен акт от страна на англичаните, е добивана и по загубена за момента технология в околностите на Берлин.

Ядрото при американската разработка е било от уран. Преди американците да направят своя първи опит, (осъществяват го след капитулацията на Третият Райх), те са имали сериозни проблеми със Запалката. Даже е имало период преди май 1945г., когато Проектът "Манхатън" е бил пред провал. След Капитулацията американците намират три броя немски бомби. Останалите седем се търсят вероятно и до момента. Всъщност САЩ не са били готови със собствения си модел и хвърлят немските  бомби. Ето защо първата избухнала бомба - тази над Хирошима - е уранова, а тази над Нагазаки  - плутониева https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D0%B8_%D0%B1%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B8_%D0%BD%D0%B0_%D0%A5%D0%B8%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%BC%D0%B0_%D0%B8_%D0%9D%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D1%81%D0%B0%D0%BA%D0%B8

Преди втората обаче, е хвърлена една от трите, също уранова, която не е избухнала. Тя е била намерена и прибрана от японците, а после, по време на капитулацията пред Съветската армия, те са я предали на СССР. Срещал съм факсимиле на документ, свидетелствуващ за това предаване на бомбата на руснаците. Япония я предава, защото вероятно е искала да си отмъсти за престъплението срещу цивилното 'и население.

Тези истории са описани в няколко различни по местоиздаване и език книги и в разни други издания, претендиращи за документална и фактологическа вярност. Чел съм част от тях, а и корелацията между двата вида "U" и "P" ядра, гръмнати над Япония, спрямо двете работни групи в Германия, дава основа за известна доза доверие към тези информации. Също така става ясно защо САЩ не атакуват веднага СССР, въпреки желанието си (държали са голяма част от пленената немска армия с цел да я употребят повторно срещу Изтока), както и защо СССР толкова бързо стига до ядрена готовност - почти едновременно с американците. Без съмнение тези големи държави са работили усилено над този вид оръжия и преди ВСВ. Най-вероятно Германия е била доста по-напред, въпреки емигрирането на няколко ядрени физици за САЩ. Все пак работните колективи са останали и са продължили работата си. Много по-ранните два немски опита с ядрени заряди потвърждават този факт.

Подобно на ракетите и ядреното оръжие, стотици хиляди нови направления в науката и технологиите водят началото си от развитието преди и по-време на войната в Германия, а след нея те стават плячка на победителите. Любопитно е как натоварена с обогатен уран немска подводница с двама японски офицери е пътувала за Япония, когато я застига съобщението за Капитулацията. Капитанът отправя подводницата към американско пристанище и там я предава... Факт е, че САЩ секвестират над 450 000 немски патенти - практика, продължаваща и в наши дни. Последното, което ми е известно, е случаят с изобретение в Мак-План института в Мюнхен. Бе някъде около средата или края на 80-те години на 20 век.
« Последна редакция: Август 06, 2019, 19:00:46 от Eisblock »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #537 -: Август 06, 2019, 19:09:08 »
Обикновена САЩ дивотия, следващите години в други точки на света с неядрени оръжия са предизвикали повече жертви.
За мен има малка не афиширана, но показателна хронология.
САЩ пускат ядрена бомба- японците нищо.
САЩ пускат втора ядрена бомба- японците нищо.
Сталин обявява война на Япония с нота, Япония капитулира веднага.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11070
    • Профил
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #539 -: Август 07, 2019, 09:34:18 »
Да се върна на масовите убийства в САЩ.
Нещо от "The Guardian"

" As the gun control debate rages in the US in the wake of a weekend of devastating mass shootings, calls for an assault weapons ban have resurfaced. While this has led many Americans to cite their second amendment rights, one man in Arkansas has asked a simple question: “How do I kill the 30-50 feral hogs that run into my yard within 3-5 mins while my small kids play?”

It all began when Willam McNabb, who identifies as a libertarian, waded into a debate about assault weapons (high-powered rifles were reportedly used by the gunmen in both El Paso and Dayton)."

Горното е отговор на въпроса, защо  може да ти трябва автоматично оръжие в USA. High power assault rifle. Хората които пишат от дивана в града трябва да се усетят, че някой други живеят в ранчо, в "rural area".

PS Малко ми е зор от телефона да ви дам линка от вестника, но wreckige -a e печен и знае английски сигурно по-добре от мен и ще го намери горния цитат.
Живи и здрави!
От "Празната тенджера по калдъръма"