Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 20, 2024, 18:15:00

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 262945 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1500 -: Декември 28, 2021, 19:35:04 »
Такива, кайле, са правилата за гледане на ръгби-мачове, наложени од марионетното правителство ф Кардиф. Макс 50 човека на трибуните(бахти трибуните, ама нейсе), останалите седят вътре, пият алкохол и гледат на проектора, как техните идиоти гонят ено гигантско яйце по игрището.

Правилата са спазени стриктно и фсички, сисключение на тебе, са доволни.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1501 -: Декември 28, 2021, 19:35:45 »
Междудругото, настоявам фсички веднага, потчертавам, ВЕДНАГА да спрат да обясняват на секуко какво и как да мисли, а после да опровергават измишльотините си, уш опровергавайки го. Пот "го" иам предвит не ацки тъпата китайска табла бес зарчета, а секуко.
« Последна редакция: Декември 28, 2021, 19:49:56 от wreckage »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8140
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1502 -: Декември 28, 2021, 19:38:38 »
Инакомислещи? Мъ пет пари не давам какво си мислиш, ако при извънредна епидемична обстановка застрашиш с поведението си здравето и живота на други.  :t0135:
Глупости. Всъщност дупедавците в управлението с въвеждането но т.н. зелени цертификати по тертипа на гейропците създават рискове за населението.
На практика всеки цертификат е "дупка" в мерките за социално дистанциране. Посещението на сборища и най-вече мъкненето от намайнаси на куцо и сакато дава резултат. Пика не спада, а преминава в плато, което лесно можеше да се предвиди.  :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9127
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1503 -: Декември 28, 2021, 19:54:42 »
Ако целта беше да има по-малко болни, щяха да вземат мерки по отношение на най-опасното място за зараза – градския транспорт.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1504 -: Декември 28, 2021, 20:02:19 »
Глупости. Всъщност дупедавците в управлението с въвеждането но т.н. зелени цертификати по тертипа на гейропците създават рискове за населението.
На практика всеки цертификат е "дупка" в мерките за социално дистанциране. Посещението на сборища и най-вече мъкненето от намайнаси на куцо и сакато дава резултат. Пика не спада, а преминава в плато, което лесно можеше да се предвиди.  :smokin:
Общо взето, така е. Горното, на което опонираш, беше под условието на пълен локдаун. Зелените сертификати са компромис под натиска на бизнеса. Или на специфична част от него. Ваксинираният и неваксинираният до 7 ден, когато, по правило, симптомите отсъстват, са с едно и също вирусно натоварване. Така е с Делта. Навярно - и с Омикрон. Така че ефектът на ограниченията, вече сме го коментирали тук, защитава заклетия антиваксер от ваксинираните потенциални преносители. Понеже той е в пъти по-вероятно да умре, заразен, отколкото ваксинираният.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9753
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1505 -: Декември 28, 2021, 20:19:09 »
Не знам. Но съвсем скоро ще разберем.[/font]

Това другото ти аз ли го е писало?

Алтернативата, при толкова агресивен и смъртоносен вирус,....
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9753
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1506 -: Декември 28, 2021, 20:21:31 »
Такива, кайле, са правилата за гледане на ръгби-мачове, наложени од марионетното правителство ф Кардиф. Макс 50 човека на трибуните.
и 140 човека вътре? Това питах, що го прескочи
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9753
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1507 -: Декември 28, 2021, 20:27:25 »
Всъщност днес вече на две места четох разни професори да се обясняват, че трябвало да се тури край на това и кой се заразил - заразил.
Единият го не знам, другият, разбрах, е заклет ваксолюбец.


Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1508 -: Декември 28, 2021, 20:29:34 »
Това другото ти аз ли го е писало?

Алтернативата, при толкова агресивен и смъртоносен вирус,....
Не, мило. Имаме известна представа как се държи Омикрон в популации с преобладаващо младо население, както и в застаряващи популации с високи нива на ваксинация и строги мерки за социална дистанция.
Предстои, със собствения си опит, да го видимкакви ще ги свърши при застаряваща популация, с ниско ниво на ваксинация, неспазвани мерки за лична и колективна защита. И известен процент дебили, вече посочен, който аз, разбира се, не бих коментирал.  :t26157:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1509 -: Декември 28, 2021, 20:34:35 »
Всъщност днес вече на две места четох разни професори да се обясняват, че трябвало да се тури край на това и кой се заразил - заразил.
Единият го не знам, другият, разбрах, е заклет ваксолюбец.



Викаш, давай, како, да слизаме, че тоя  :pissed-891: долу нас чака  :t2015:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9753
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1510 -: Декември 28, 2021, 20:35:37 »
Какво не, мило?

Или не знаеш какъв е, или знаеш, че е смъртоносен и агресивен.
Как успя да вместиш и двете в една гледна точка?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1511 -: Декември 28, 2021, 20:48:02 »
Какво не, мило?

Или не знаеш какъв е, или знаеш, че е смъртоносен и агресивен.
Как успя да вместиш и двете в една гледна точка?
Обясних ти вече по-долу - зависи и от условията.
А нима Делта, който опознахме наскоро, ти се види малко смъртоносен? Или пък Алфа, на който ядохме дървото преди по-малко от година? Щото Делта се оказа по-агресивен от него, а пък двата тези - и по-заразни, а и по-смъртоносни от Уханския.
Омикрон, освен друго, показа какъв потенциал за промяна има вирусът. Ние не знаем, само предполагаме и се надяваме, следващият му вариант да е по-малко смъртоносен. Но така е, впрочем, и с грипа. Че и там рулетката се върти. Руската рулетка, да нямаш илюзия за друга. Прочети книгата на Дебора Макензи, препоръчах ти я вече.  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9753
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1512 -: Декември 28, 2021, 20:53:18 »
Не ме препращай към книгата на нам си кой, питах те как хем знаеш, че е смъртоносен, хем още не го знаеш какъв е?
Сега те питам, наясно ли си колко ти е объркано в главата?

И можеш да погледнеш данни как ваксаните се заразяват повече с омикрон от неваксаните, давала съм в другата тема.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8140
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1513 -: Декември 28, 2021, 21:03:44 »
Всъщност алфа/делта варианта е около 10-15 пъти по "лек" от САРС-1.  За омикрона ще се види но има шансове да е още по лек.
Второто съществено е че омикрона и делта не предизвикват "кръстосан имунитет". Поне така изглежда в момента. Тоест никакво "изместване" на единия щам от другия няма да има, а двата ще се резпространяват паралелно.
И трето какво правим, не дай си Боже ако следващата мутация има потенциала на САРС-1, относно протичането на заболяването? :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1514 -: Декември 28, 2021, 21:11:13 »
Не ме препращай към книгата на нам си кой, питах те как хем знаеш, че е смъртоносен, хем още не го знаеш какъв е?
Сега те питам, наясно ли си колко ти е объркано в главата?

И можеш да погледнеш данни как ваксаните се заразяват повече с омикрон от неваксаните, давала съм в другата тема.
Хабер си нямате, драга ми госпожо,  какво знам аз за динамиката на разпространение на  вируса и, уви, какво вие не знаете за него. И  ако в моята глава знанието ви се струва объркано, дали пък то не е заради незнанието във вашата. Нека така да го нарека, учтиво казано.  ;)

П.п. И стига вече с този банален елементаризъм. Ами разбира се, че в страни с по 90% ваксинирани Омикрон ще заразява повече ваксинирани от неваксинирани. Как да е друго?  Колко повече? Девет пъти? И какво? После починалите ваксинирани ще са повече отпочиналите неваксинирани? И какво доказва това, според заблудената ти антиваксерска главица? Ами ако хората с висок риск от смърт и заради това - ваксинирани са с по-висок относителен дял от идиотите антиваксери. И ако тези сред тях, които вирусът ще убие са повече от убитите отнего идиоти? Какъв е изводът? Да небипросто у тази нация дебилите да са с нисък относителен дял? Сравнявате колко от ваксинираните са умрели с неваксинираните? А аконикой не се беше ваксинирал, какво щяхте да сравнявате? Щяхте да броите ковчезите, щотоматематиката ви и за това не стига, даже. И да спорите с ковидлитоя си отиде или пък от ковид. Там сте много компетенти, също.
« Последна редакция: Декември 28, 2021, 21:29:31 от Firmin »

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1515 -: Декември 28, 2021, 21:18:35 »
Хабер си нямате, драга ми госпожо,  какво знам аз за динамиката на разпространение на  вируса и, уви, какво вие не знаете за него. И  ако в моята глава знанието ви се струва объркано, дали пък то не е заради незнанието във вашата. Нека така да го нарека, учтиво казано.  ;)

не.

дължи се на неумението ти да се изразяваш информативно.

безотговорно лапацало, сиреч. И то прекалено много учтиво казано-

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1516 -: Декември 28, 2021, 21:21:01 »
Ей, ЕЙ! Ще почна и аз да сменям шрифтовете и боята!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9127
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1517 -: Декември 28, 2021, 21:22:44 »
За омикрона ще се види но има шансове да е още по лек.
Е, вече изминаха 34 дни, откако е открит, болни са към 200000 души, а само 5 са умрели с или от него. Ясно е, че е много по-лек.

Второто съществено е че омикрона и делта не предизвикват "кръстосан имунитет". Поне така изглежда в момента. Тоест никакво "изместване" на единия щам от другия няма да има, а двата ще се резпространяват паралелно.
А, в другата тема пуснах това съобщение за това, че заразяването с "Ο" създава имунитет и от "Δ", докато обратното не е вярно. Т.е. "Ο" ще измести "Δ". То и досега всички нови са измествали по-старите, защото са все по-заразни. Няма основания и при новия да не е така.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10126
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1518 -: Декември 28, 2021, 21:24:48 »
какво знам аз за динамиката на разпространение на  вируса

Какво ли не знаеш за вируса. За динамиката не знаеш; за статиката не знаеш; за разпространението не знаеш.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1519 -: Декември 28, 2021, 21:30:29 »
вирусолог до вирусолога, мила моя майно льо, имунолог до имунолога... :nuts: :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1520 -: Декември 28, 2021, 21:35:29 »
какво знам аз за динамиката на разпространение на  вируса

Какво ли не знаеш за вируса. За динамиката не знаеш; за статиката не знаеш; за разпространението не знаеш.

А ти просто изчезни, скъпи. Към теб нямам доричаст от изискуемияминимум уважение, за да ти обяснявам каквотои да е. За COVID-19 - най-малко.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1521 -: Декември 28, 2021, 21:39:36 »
вирусолог до вирусолога, мила моя майно льо, имунолог до имунолога... :nuts: :smokin:

Що? Мигар акад. Петрунов да би писал тук,  то щял би да остане неоспорен, да не река и неохулен?  :t26157:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8864
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1522 -: Декември 28, 2021, 22:11:28 »
Черен К-19 рекорд парализира Гърция, днешният ден донесе абсолютен рекорд на новите случаи на коронавирус в страната от 21 657 новозаразени за един ден.

Колкото по-ваксани, толкова повече заразени! Разни платени глашатай викат, ваксинирайте се, ваксинирайте се, а се правят че не виждат слона в стаята!

Едното обяснение е, че ваксините са причината, обаче мисля си за другото, така се поддържа разпространението на заразата, затворени, наплашени, стресирани, а ваксаните да щъкат свободно и да разнасят вируса, защото Им е важно, да си отвличаме вниманието от икономическата катастрофа на Запада, да не се бунтуваме, елитите да си запазят властта, печалбите са важни, но са на второ място.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1523 -: Декември 28, 2021, 22:23:43 »
Фалшива новина от България е в топ 5 на Европа

В края на годината страната ни оглавява поредна негативна класация.
Фалшива новина от България е в топ 5 в Европа. Проучването, направено от Европейската обсерватория за цифрови медии показва, че темата COVID-19 е подложена на най-много дезинформация. Топ историите най-често съдържат подправени документи с логата на СЗО, фондация "Гейтс", както и богат снимков и видео материал.
Фалшивата новина, че главният държавен здравен инспектор Ангел Кунчев е умрял след трета доза ваксина попада в топ 5 в класация на Европейската обсерватория за цифрови медии, информира БНТ.
В началото на ноември Кунчев трябваше да опровергава информацията за смъртта си във Фейсбук.
"Не съм в болница, още по-малко пък съм интубиран, нещо повече - имам нахалството да не съм и умрял!"
В класацията лидер е Полша с фалшива история за 22-ма полски войници, убити на границата с Беларус.
В Нидерландия пък е пуснат слух за убити от полицията протестиращи в Хага срещу мерките за COVID-19.
Във Франция популярност набира фалшива новина за петкратно увеличение на броя на футболисти с фатални сърдечни заболявания заради ваксините.
В Ирландия най-фрапантният пример е за официални писма, които дават право на неваксинирани да посещават близки и приятели в болница.
Вирусното разпространение на подобни новини експертът по дигитален маркетинг Георги Малчев обяснява така:
"Емоциите ни отключват действията ни, а действията ни са това, което захранва социалните мрежи, а те слагат най-висок етикет на споделяния и коментари. С всяко ваше споделяне и коментиране вие казвате на алгоритмите това е интересно и те го засилват."
Проучванията показват, че през ноември Австрия е отнела лидерството на Италия и Франция по отношение на фалшивите новини. Видео на парад на футболни фенове, заснето през 2019 г., е представено като протест срещу нови мерки срещу неваксинираните. При друга подобна новина с адрес Виена е използвана снимка направена през 1991 г. в Русия на протест срещу Горбачов.
След ваксините и ковид мерките, най-много фалшиви новини са пуснати по теми, свързани с мигрантска криза на границата между Полша и Беларус, оферти за черен петък, покачване на цените на природния газ и изменението на климата.
Според експерти проверката на една новина може да отнеме не повече от 30 секунди. Ключът е да потърсим достоверни източници.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8140
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1524 -: Декември 28, 2021, 22:37:46 »
направено от Европейската обсерватория
Виж ти!
След "сирийската обсерватория", Европейска  :smokin:
И тя ли е базирана в Лондон?
 
Какво искат да ни кажат, че "европа" я чака сирийско развитие?  :t0174:

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1525 -: Декември 28, 2021, 22:39:37 »
 :popcorn:  :beer_: :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9753
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1526 -: Декември 29, 2021, 00:59:37 »
Фирмине, заразените от омикрон са на 100 Хил, т.е. изравнени са. Не знам ти какво знаеш за динамиката на разпространението, ама почва да ми намирисва, че само се фалиш, щом и това не знаеш.
И стига с тия ковчези, с националната сигурност беше по-оригинален, никой друг по света не се беше сетил да го обърне така, там ти един, копай там, уникален си.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9753
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1527 -: Декември 29, 2021, 01:04:32 »
Тая новина от европейската обсерватория на дунавмост ли я прочете?
Го стана с тоя Кунчев, впрочем? Месец и половина се лекува леко след три дози,
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Simplified Solutions

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1528 -: Декември 29, 2021, 07:29:50 »
Тая новина от европейската обсерватория на дунавмост ли я прочете?
Го стана с тоя Кунчев, впрочем? Месец и половина се лекува леко след три дози,
За Кунчев - от месец е на работа.
https://btvnovinite.bg/predavania/120-minuti/kunchev-specialno-pred-btv-ne-sam-bil-v-bolnica-nito-pak-intubiran.html

За Обсерваторията:
https://bntnews.bg/news/falshiva-novina-ot-balgariya-e-v-top-5-na-evropa-1180045news.html
https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/fighting-disinformation/funded-projects-fight-against-disinformation_bg

За dunavmost.com:
https://www.dunavmost.com/AboutUs
Впрочем тази местна медия е известна с това, че поднася достоверна информация и не се занимава със жълтини.
« Последна редакция: Декември 29, 2021, 07:38:12 от Simplified Solutions »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23961
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1529 -: Декември 29, 2021, 07:37:22 »
Доста плява дойде от към юръпско, това че е западно мнение не значи задължително че е добро, в последно време даже е сигурно че не е добро.
Щом ЕС са решили да ваксинират всяко двукрако редно е враговете да се търсят при тези които не са съгласни и всичко да се обявява за фейк, по-фейк и най-фейк.
Като отмине и тая мръсна вода се надявам да има нов Нюрнбергски процес за сега управляващите ни гадове.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1530 -: Декември 29, 2021, 07:52:12 »
Тая новина от европейската обсерватория на дунавмост ли я прочете?
Го стана с тоя Кунчев, впрочем? Месец и половина се лекува леко след три дози,
леко, леко, кайлето пак излъга! ей, не може да не излъжеш, ей!
кунчев се разболява преди третата доза!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1531 -: Декември 29, 2021, 07:56:23 »
Доста плява дойде от към юръпско, това че е западно мнение не значи задължително че е добро, в последно време даже е сигурно че не е добро.
Щом ЕС са решили да ваксинират всяко двукрако редно е враговете да се търсят при тези които не са съгласни и всичко да се обявява за фейк, по-фейк и най-фейк.
Като отмине и тая мръсна вода се надявам да има нов Нюрнбергски процес за сега управляващите ни гадове.

За разлика, вероятно, од русия, която може би не ваксинира никого?  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10126
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1532 -: Декември 29, 2021, 07:59:00 »
кунчев се разболява преди третата доза!

И кво от това? Нали първоначално беше обявено, че трябват само две дози (а при някои "ваксини" дори една) и си муци? Като видяха, че не работи - измислиха трета доза. Сега вече минават на четвърта (Израел). След десета доза пак ли ще изтъкваш, че някой се е разболял, защото не си е сложил единадесетата?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23961
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1533 -: Декември 29, 2021, 08:00:21 »
"Ваксините" са част от шлаката с която ни заливат.
Има и други "зелени", "джендър" и проч. изващения придобили "модерност" у брюкселския офиспланктон.
Засега от РФ идва природен газ и петрол, тук таме и малко туристи.
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8864
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1535 -: Декември 29, 2021, 08:03:08 »
В началото на ноември Кунчев трябваше да опровергава информацията за смъртта си във Фейсбук.

Поне аз не съм срещал информация, че Кунчев е умрял, просто си измисляте и после го опровергавате, Кунчев също. Него го беше срам да каже, че е сериозно болен, двойно ваксиниран агитатор за масово ваксиниране, когото ваксините не са предпазили.

Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10126
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1536 -: Декември 29, 2021, 08:08:27 »
"Ваксините" са част от шлаката с която ни заливат.

Всъщност са най-очевадното доказателство, че лъжат. Лъжат, като за световно. За първите ваксини се кълняха, че имали 97% ефективност. Ко стана? Сега се оказва, че трябва и трета, че и четвърта доза. Е, след като явно лъжат за това, защо трябва да им вярваме за всичко друго? За статистиките?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8140
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1537 -: Декември 29, 2021, 09:38:59 »
леко, леко, кайлето пак излъга! ей, не може да не излъжеш, ей!
кунчев се разболява преди третата доза!
Гледам неска процента ваксинирани сред починалите станал 15.
Другите проценти засекретени .....  :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9753
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1538 -: Декември 29, 2021, 11:10:08 »
леко, леко, кайлето пак излъга! ей, не може да не излъжеш, ей!
кунчев се разболява преди третата доза!
Ама се е разболял, което ти леко пропускаш, а? И го нема бааааяяяя време, ако съм рекла месец и половина, а той се е вяснал след месец и седмица, естествено съм излъгала.
Като се вясна, не рече ли, че леко го е прекарал? Само месец и половина... или месец и седмица.. се тая.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1539 -: Декември 29, 2021, 11:14:04 »
баси, въртиш дупе кат калайджийка!
излъга, че е имал трета доза! :nuts:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1540 -: Декември 29, 2021, 11:36:06 »
Quote (selected)
Като се вясна, не рече ли, че леко го е прекарал? Само месец и половина... или месец и седмица.. се тая.

Казва всичко в линка към бтв, който съм дала мааалко по-горе. Датата му е 5 декември.  :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1541 -: Декември 29, 2021, 11:43:58 »
Ама се е разболял, което ти леко пропускаш, а? И го нема бааааяяяя време, ако съм рекла месец и половина, а той се е вяснал след месец и седмица, естествено съм излъгала.
Като се вясна, не рече ли, че леко го е прекарал? Само месец и половина... или месец и седмица.. се тая.
Не се вясна, за да няма общо с безумията на дебила
 Кацаров и златоносната му съветничка Кожухарова. Кацаров се готвеше да го уволни, но не успя.
А иначе, ваксините, с които бяха ваксинирани, са разработени за защита от варианта от Ухан. Това, че работят и срещу други варианти на вируса е чудесно, но си е просто късмет, както виждаме от Омикрон, който с лекота ги преодолява без подкрепа с бустерна доза.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9753
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1542 -: Декември 29, 2021, 11:48:24 »
Аз не съм казала, че е влизал в болница, писах, че го е отнемало дъъълго време. Дали е бил в болница, или не, дали е бил болен само седмица и после се е възстановявал, или е бил на легло, той си знае, важното е, че двудозник го изкара дълго и тежко или с усложнения.


А че не го е изкарал с усложнения, ами се е укрил да не го уволнят... кой знае?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1543 -: Декември 29, 2021, 11:55:40 »
Месец по-късно Кацаров даде златния медал за принос към най-високата пикова смъртност на Кожухарова, след като Кунчев бе определен от гилдията за Лекар на годината.
Все си мисля, че лекарите са съществено по-добре информирани от нас, тук, кой кой е в МЗ.  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9753
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1544 -: Декември 29, 2021, 12:02:34 »
И това каква връзка има с тежко ковидясал двудозник?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10126
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1545 -: Декември 29, 2021, 12:16:26 »
И това каква връзка има с тежко ковидясал двудозник?

Никаква. Но милото нали трябва да обади.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1546 -: Декември 29, 2021, 12:19:18 »
И това каква връзка има с тежко ковидясал двудозник?

kaily, никой тук или другаде не е защитен на 100% от ,,тежко ковидясване,, . Ни тридозник, ни двудозник, ни бездозник. Защитени са сал тези, дето COVID-19 вече уби. Смяташ ли за коректно да те засипя с истории на антиваксери бездозници, които вирусът размаза и после хвърли в гроба? Ти намираш за уместно да отправиш укор към д-р Кунчев. За какво, всъщност? Впрочем, сам той се укорява - че с оглед риска на работата си се е забавил с третата, бустерна, доза.  Кое толкова те въодушевява, та тъй възторжено цитираш случая? Има нещо много болно в отношението ти към този факт, а и към пандемията, въобще.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1547 -: Декември 29, 2021, 12:20:51 »
В Австрия обмислят изплащане на 500€ премия на онези които си сложат 3-та доза. Общите разходи за нея ще са 3-4млрд, колкото струва 2 седмичен локдаун. Условие за него е броя на ваксинираните да стигне 90%.
Regierung prüft Bonus: 500 € Prämie für Geimpfte
https://www.krone.at/2591374

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9753
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1548 -: Декември 29, 2021, 12:34:32 »
Фирмин, ваксините не защитават, това е. А че Кунчев щели да го уволнят, няма връзка с темата.
Кас, пусни тая новина в темата без коментари да не се загуби тук, моля.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1549 -: Декември 29, 2021, 12:39:54 »
Фирмин, ваксините не защитават, това е. А че Кунчев щели да го уволнят, няма връзка с темата.
Кас, пусни тая новина в темата без коментари да не се загуби тук, моля.

Ваксините, разбира се, защитават. И слава Богу! Вече спасиха милиони от смърт и тежка увреда на здравето. А Кунчев бе и е убеден и последователен техен застъпник. Което, уви, не може да се каже за Кацаров. И това е твърде по темата, ако не си забравила коя е тя.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1550 -: Декември 29, 2021, 13:13:02 »
ваксините не защитават, това е.
Ами да! "Тъй е, щом така е", казваше един поет. И се почва: "Ето, наш Петьо се ваксинира, па се гътна". А отсреща: "Наш Петьо пък не се ваксинира и се гътна!" Диалогът "Наш Петьо на ваш Петьо" не виждам нещо да е променил в дискусията освен броя на мненията: надхвърлиха 1500. Колкото са дневно заболелите. По бройка се държите в нормата, но по клинично състояние доближавате интубацията...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9127
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1551 -: Декември 29, 2021, 13:18:21 »
Фалшива новина от България е в топ 5 на Европа
Нямаше нужда да пускате това в две теми едновременно. Достатъчно беше само в темата без коментари.
Впрочем някой може ли да намери някъде твърдението, че Кунчев бил умрял? Дали съществува такова?! Ако съществува, нека да знаем кой е пуснал тази лъжа, че да му нямаме доверие занапред! Имам предвид, откъде е това?



(Току-що търсих в "Google" фразата "Кунчев умря след трета доза ваксина", но тази фраза не може да я намери никъде...)
« Последна редакция: Декември 29, 2021, 13:55:33 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9127
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1552 -: Декември 29, 2021, 13:31:32 »
Quote (selected)
Фирмин, ваксините не защитават, това е.
Ваксините, разбира се, защитават.
И така, има две възможности – ваксините не защитават или защитават.
Ако е вярно първото твърдение, значи изобщо не трябва да ги налагат насила.
Ако е вярно второто твърдение, значи те са нещо хубаво. Тогава защо ги налагат насила? Нали "насила хубост не става" (Zorla güzellik olmaz)!

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1553 -: Декември 29, 2021, 13:55:01 »
Тогава защо ги налагат насила? Нали "насила хубост не става" (
Световна конспирация за изтребване на най-интелигентната част от населението. Не е отскоро. Отдавна го правят с коланите в автомобилите - не само хора с колани загиват, но и загиналите с колан са повече от загиналите без колан, от което мислещите хора заключават, че коланите не предпазват, а предизвикват смърт - и пак коланите са задължителни.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9127
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1554 -: Декември 29, 2021, 14:00:04 »
Когато карах "Волга" комби модел М-22Г, тя се водеше конструктивно непригодена за колани, понеже предната седалка беше цяла за трима пътници. (И съответно нямаше как да се сложат колани и си карах без колани, което беше разрешено за конструктивно непригодени автомобили.) Нямаше и пиропатрони с "въздушни възглавници". Нямаше и бордов компютър. Красота и свобода! Изобщо, беше страхотен автомобил! :)

Но аналогията на ваксина с предпазен колан куца много! На първо място, де се е чуло и видяло колан да трябва да се сменя на всеки няколко месеца! На второ място, представете си колан, който, като се постави на човека, и няма как да се махне! Абсурд, нали? На трето място, коланът е просто и ясно нещо и всеки вижда как работи, затова и много малко хора му се противят. Докато течностите, наричани "ваксини срещу КОВИД", са сложно нещо, имат сложен състав и сложно действие върху сложен обект като организма на най-съвършеното същество на планетата. И най-важното, действието им е скрито, не се вижда! Съответно само специалистите могат да разберат това действие и съответно да им се доверят. Но ние тук не сме такива. Съотвено, трябва да се доверяваме, без да разбираме. И на кого?! На западните фармацевтични концерни, които, веднъж произвели течностите си, трябва не само да си възвърнат разходите, но и да печелят от тях! Но освен западните има и източни ваксини и всяка от двете страни хвали и пробутва своите и хули и не приема тези на другата страна, защото тук има и геополитика! Така че трябва да измислите друга аналогия.
« Последна редакция: Декември 29, 2021, 14:53:50 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9127
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1555 -: Декември 29, 2021, 17:06:28 »
Впрочем някой може ли да намери някъде твърдението, че Кунчев бил умрял? Дали съществува такова?! Ако съществува, нека да знаем кой е пуснал тази лъжа, че да му нямаме доверие занапред! Имам предвид, откъде е това?



(Току-що търсих в "Google" фразата "Кунчев умря след трета доза ваксина", но тази фраза не може да я намери никъде...)
Търсих горната картинка ( https://bntnews.bg/f/news/b/1180/e158cab1cbc9b35a51791c125b1c798a.png ) тук, за да намеря подобни по графично отофмление, но пак ударих на камък:

https://hostingchecker.com/tools/reverse-image-search/

Докато не се докаже, че такава фалшива новина наистина съществува и не се намери източника ѝ, съм принуден да приема, че Кунчев сам си е съчинил "фалшивата новина", за да има повод да каже "имам нахалството да не съм умрял". (По-добре поне да не се беше мъчил да бъде оригинален, а да беше написал класическото "слуховете за смъртта ми са силно преувеличени".)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8140
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1556 -: Декември 29, 2021, 17:23:05 »
Кунчев може да не е умрял, но на неговата сметка са доста от починалите от ковид.  :smokin:
Примерно неналагане на контрол на влизащите в страната.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1557 -: Декември 29, 2021, 17:25:01 »
Докато не се докаже, че такава фалшива новина наистина съществува и не се намери източника ѝ, съм принуден да приема, че Кунчев сам си е съчинил "фалшивата новина", за да има повод да каже "имам нахалството да не съм умрял". (По-добре поне да не се беше мъчил да бъде оригинален, а да беше написал класическото "слуховете за смъртта ми са силно преувеличени".)
Търсенето само по ключови думи може да е по-полезно, отколкото по фраза. Лесно се намира този материал:
https://proveri.afp.com/http%253A%252F%252Fdoc.afp.com%252F9RJ4R4-1
в който авторът опровергава фейковете, като има и линкове и скрийшоти. Повечето от фейсбук, от профил "Гладиола Коларова" някой, който твърди, че застава с името Христо Христов Генчев и лицето си, обявява радостно новината:
https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=330&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F100071678985094%2Fvideos%2F1218504221983695%2F&show_text=false&width=560&t=0
Имало над 2000 шервания още тогава.
Сайт, който поема разпространението на фейка, е добре известният "The Bulgarian Times". И т.н.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10126
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1558 -: Декември 29, 2021, 17:27:12 »
че Кунчев сам си е съчинил "фалшивата новина"

Изобщо няма да се учудя. Те всички така си повярваха, че вече са абсурдни. Особено оня гном, математикът от БАН. Мутафа обаче бързо се усети и си би камшика от тая групичка. Само Мангъра е ток и жица.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1559 -: Декември 29, 2021, 17:31:03 »
Докато не се докаже, че такава фалшива новина наистина съществува и не се намери източника ѝ, съм принуден да приема, че Кунчев сам си е съчинил "фалшивата новина", за да има повод да каже "имам нахалството да не съм умрял". (По-добре поне да не се беше мъчил да бъде оригинален, а да беше написал класическото "слуховете за смъртта ми са силно преувеличени".)
https://perma.cc/5NF6-JZAD
https://www.facebook.com/bezlogosite/photos/a.423053461041387/5217444181602267/
До тук достатъчно ли е или са необходими още триоки сайтове?