Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:36:16

Автор Тема: А Той рече: Тогава отдавайте Кесаревото на Кесаря, а Божието на Бога.  (Прочетена 102643 пъти)

0 Потребители и 24 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Фън факт от правото по света:

Е, па фън си е. Децата се ползват със специална невменяемост. Защото осъзнаването, че деянието е противоправно е основно за наказателния процес.
Но не ме учудва. В тази "люлка на демокрацията", създадена с неква си Магнум карта, децата са съдени, бесени и затваряни в почти цялата ѝ история. И тея сега ни дават акъл на нас. Баси тепигьозлъка!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23483
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
До скоро нямаха нищо против деца да им правят маратонките и да им шият дрехите, сега са се изкатарзисали. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
До скоро нямаха нищо против деца да им правят маратонките и да им шият дрехите,

Доскоро също ни се и подиграваха за славянската сантименталност. Че родители-пенсионери давали пари на децата си, че децата вместо да ги пратят в старчески домове, ги гледали на стари години и т.н., а сега изведнъж станаха много чувствителни за "правата" на детето. Долната либерална пасмина иска да унищожи всяка естествена човешка връзка. Да разбие обществото на индивиди-олигофрени които може да контролира както си иска. И какво са се разсополивили българските им либерал-подлоги? Преди двадесет години имаше ли проблеми с децата? Излиза, че точно те ги създават, след което се опитват да ни ги вменят и да се явят в ролята на загрижени демократи.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Фън факт от правото по света:

Е, па фън си е. Децата се ползват със специална невменяемост. Защото осъзнаването, че деянието е противоправно е основно за наказателния процес.
Но не ме учудва. В тази "люлка на демокрацията", създадена с неква си Магнум карта, децата са съдени, бесени и затваряни в почти цялата ѝ история. И тея сега ни дават акъл на нас. Баси тепигьозлъка!
А, що, и в Кингстън, в музея на затворите (там има четири действащи и един бездействащ) ще ви разкажат, как най-малкият затворник бил изобщо на седем, и бил докаран от Монреал, щото там нямали подходящи превъзпитателни учреждения. Престъплението било кражба на въглища.
Тамън е време да се сетим за него, щото тук първоначално Свети Ник (преди да стане кокаколения Дядо Клаус) оставял в чорапите именно бучки въглища, ама само на добрите деца. Белким се стоплят малце.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23483
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Долната либерална пасмина иска да унищожи всяка естествена човешка връзка. Да разбие обществото на индивиди-олигофрени които може да контролира както си иска.

Ползват старо ноу-хау.
По нашите земи е известно като еничарство - отчуждаване, прекъсване на социалните връзки.
"Добрите практики" не се изхвърлят на бунището.
Малко атлантическа пудра, малко европейски руж и  вече е полъха на третото хилядолетие.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
До скоро нямаха нищо против деца да им правят маратонките и да им шият дрехите,

Доскоро също ни се и подиграваха за славянската сантименталност. Че родители-пенсионери давали пари на децата си, че децата вместо да ги пратят в старчески домове, ги гледали на стари години и т.н., а сега изведнъж станаха много чувствителни за "правата" на детето. Долната либерална пасмина иска да унищожи всяка естествена човешка връзка. Да разбие обществото на индивиди-олигофрени които може да контролира както си иска. И какво са се разсополивили българските им либерал-подлоги? Преди двадесет години имаше ли проблеми с децата? Излиза, че точно те ги създават, след което се опитват да ни ги вменят и да се явят в ролята на загрижени демократи.

Аре са, славянска сантименталност...не сме ли траки фсъщност, м?  :image008:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
А, що, и в Кингстън,

Ми, то това си е пак Англия. Нищо, че е през локвата. А що деца са обесени, щото откраднали я ябълка, я парче хляб.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23483
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
не сме ли траки фсъщност, м?

Може, има голяма празнина с друидите - не са местни ( там).
Притежават познания по металознание достъпно на траките ( или тукашните местни ).
Ще поживеем, ще видим, може пак да им помогнем да намерят пътя извън пещерата ( на тамошните ).
 :t0328:

Забравих!
За "нашите" пребиваващи там ще има отстъпка.
« Последна редакция: Ноември 29, 2019, 18:36:09 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Firmin
Цитат на: Nor1
Цитат на: Firmin
оспорвате неща, които даже и не сте чели
Нямам нужда да чета мислите на глутница заобикалящи ме гладни хиени, за да разбера какво ми мислят.
Не смея да мисля, че това е по причина на факта, че си говедо.  Едва ли е така.
Сигурно си лъв. Няма как да е друго. :image008:
И аз не мисля, че ти си хиена, макар че има една физиолог. и социална особеност при хиените, която ми напомня за теб  :m1731:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Аре са, славянска сантименталност...не сме ли траки фсъщност, м?

Стига с тея траки! Поне докато не чуя, че Киро и Мето са създали тракийска писменост, а поляците говорят тракийски с одриски диалект, няма да го дискутирам.
"Славянската душевност" нагло-саксите я използват в ироничен и обиден контекст. За тях ние сме сантиментални, силно привързани към семейството и общината. Затова трябва да ни унищожат с всички възможни средства. Демократични, естествено.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: buratinob
Ползват старо ноу-хау. По нашите земи е известно като еничарство.
А, не. За еничар ти отнемат само първото мъжко дете, ако е здраво.
Тия искат да ни отнемат всичките деца.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23483
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Времената са други!
Мъжките са 1 от 50 ( според тях) и вземат наред. :way_to_go-1308:
Освен това вече са първи и последни.
По едно дете в семейство, ако изобщо се вписва  лайф стайла.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Фирмин, драги неприятелю, много неща, написани уж като добра инициатива в последствие се оказват с точно обратният ефект. Даже едни бивши дрогарета, твой аркани, колеги и вероятно приятели, се изхитриха да приватизират трудът, спечеленото и вложеното в държавата и дори старините на трудовият народ - за да могат те да ограбят каквото завърнат. Та и продължават неуморно.

Стоенето на течение предизвикано от непрестанните им лъжи, еквилибристики, мошеничества (редицата от понятия е почти безкрайна), вече в съюз с Перфектните световни бандити, поробители, грабители на едро, с допускането на това бла-бла-течение из междуушията е опасна работа. Не заради физиологическите щети, причини и опасност за такива явно няма при определени "хора", а заради нечленоразделното и неразбираемо ехо далеч от всеки свързан звук и мисъл из действителността. ...

Та, какво казваш, че държавата зедно с НПО-та, изпъкнали с определено (меко казано) много съмнителни дейности и репутация, взели и "сами" заедно решили, децата да имат право на 100% глас пред този на всичките нормални родители (тук не говорим за криминални случаи и изключения). И, което е абсурдно, криминално направо, а не само скандално, разни чиновници и НПО-ентусиасти да натрапват решения на РОДИТЕЛИТЕ?! Откъде на къде? С какво тези посочените са доказали, че са способни да разбират, вникват и управляват съдбите на отделните хора, след като тяхната НЕГОДНОСТ за далеч по елементарни неща се подчертава и доказва всеки Божи ден от повечето което провалят?!?

Така, че от воплите ти от по-горе насам се потвърждава, как 30 години клиничен, лабораторно пречистен от рановци и ъптовци зверски капитализъм - чиста проба, не успя и на йота и как след тези години в свински тръс към "Новото светло бъдеще", се оказва ... КАКВО? Ами катастрофа бе, драги, катастрофа. Какво ви липсваше в тези 30 години "възход" назад, какво липсва на бодрите ви нови кап-комсомолци и сега, та от 26/27 място всред индустриалните държави на света, докарахте България срината на и дори под нивото на африкански бантустан?  За пример:

- Даже едни най-прост, квартални улици не можете да спретнете, да са малко по-свестни. Да боядисате каквото трябва за по-опрятен вид, а сте тръгнали да рушите Биологията на Съзиданието, човешките души, да разпространявате и налагате извратенящини още от детската люлка. Сега наглостта ви отиде до краят - посягате с доказано, най-малкото, некадърни ръце към най-скъпото на всеки НОРМАЛЕН човек - децата ни!!!...

Дали ще сполучите? Мисля си, че този път ще си счупите вратовете - няма как да можете да вземете завоят...

И да, да не забравя - чел съм всичко. А БПЦ с нищо не е изкривила същността и смисъла на ставащото срещу което се възправя!
« Последна редакция: Ноември 29, 2019, 19:01:37 от Eisblock »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23483
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Силно не харесвах комсомолските секретари в училище, политическите офицери в казармата, после пак комсомолските в другото училище. Едно добрите неща след "избухването на демокрацията" беше, че те изчезнаха.
Обаче вселената, мамка ѝ не търпи празни пространства.
На тяхно място израснаха мастити НПО дружини.

Вчера слушам рок радио в колата, новини:
Министерство.. метрология... съюза на архитектите ..областни управители...и НПО обсъждат състоянието на язовирите и решили 140 от тях да се ...... пък другите ще видим......
Въпрос с повишена трудност:
За чий чеп, за чий ( кой) голям чеп се допускат новите парт.секретари в залата?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Вероятно не си ме разбрал. Защото в горния си пост визирам Истанбулския пасквил, който този път съм обозначила така, че да не се бърка с нищо друго и да не стават грешки
аз съм по-свободна сега и попрочетох този документ
нищо застрашаващо националното самосъзнание, мъжете, жените, децата не съзрях там
моля да бъда коригирина, ако сметнете за необходимо
ще е по-убедително, ако не се цитират български класици и не се използват нравоучения
конкретните проблеми в документа ще свършат работа

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
нищо застрашаващо националното самосъзнание, мъжете, жените, децата не съзрях там

Дори и да няма, тенденцията е ясна ; политиката е ясна ; ясна е базата, над която ще се надгражда. То така се прави : лекарството винаги се поднася със захарче. Това било безобидно, ще мине. После, към това, безобидното, ще добавин нещо леко обидно, после по-обидно и накрая много обидно. Ние нямаме една причина да не се съмняваме в лицемерието и разрушителността на западноевропейската либерална демокрация. От Френската революция, та до наши дни.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
нищо застрашаващо националното самосъзнание, мъжете, жените, децата не съзрях там

Дори и да няма, тенденцията е ясна ; политиката е ясна ; ясна е базата, над която ще се надгражда. То така се прави : лекарството винаги се поднася със захарче. Това било безобидно, ще мине. После, към това, безобидното, ще добавин нещо леко обидно, после по-обидно и накрая много обидно. Ние нямаме една причина да не се съмняваме в лицемерието и разрушителността на западноевропейската либерална демокрация. От Френската революция, та до наши дни.

Мадобребе, искахте ли корекоми и банани и скачахте ли по площадите да викате ю-ес-ей?
Да.
Има си и последствия.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23483
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Чувстваше се гол и уязвим като новороден омар. Надяваше се, че се беше подсигурил от всички възможни ъгли, но ъглите бяха… как им казваха, той нали беше на онази лекция в университета… ах, да. Ъглите бяха фрактални. Всеки беше бъкан с по-малки ъгълчета.

Те така Лилиан.
И всеки ни води все по-дълбоко в кучия г_С!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Вероятно не си ме разбрал. Защото в горния си пост визирам Истанбулския пасквил, който този път съм обозначила така, че да не се бърка с нищо друго и да не стават грешки
аз съм по-свободна сега и попрочетох този документ
нищо застрашаващо националното самосъзнание, мъжете, жените, децата не съзрях там
моля да бъда коригирана, ако сметнете за необходимо

Интересно ???

Тъй като по-горе ти цитиращ мен, а аз визирам конкретно Истанбулската конвенция, независимо от това, как точно съм я нарекла.  :D

И наистина ли ти, Лили, не виждаш в нея "нищо застрашаващо националното самосъзнание, мъжете, жените и децата"?  :nuts:

А ако този път не съм те разбрала аз, ще те помоля да ме коригираш ти ...

Quote (selected)
ще е по-убедително, ако не се цитират български класици и не се използват нравоучения
конкретните проблеми в документа ще свършат работа

А за това, получаваш искрените ми аплодисменти!  :0007: :0007:
« Последна редакция: Ноември 29, 2019, 20:04:12 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Мадобребе, искахте ли корекоми и банани и скачахте ли по площадите
не
искахме да участваме, да сме в тълпите на митингите
да сравняваме митингите в Бургас и София, студентка бях по това време, говорихме екзалтирани по цели нощи с приятели и алкохол
искахме свобода, тогава за пръв път разбарах,че не съм свободна, казаха ни го на митингите, не беше ми хрумвало, 
Бургас граничи с морето, много е широко , баща ми слуша Франк Запа, вуйчо ми е женен за канадка,отде да знам,че не съм свободна?
искахме да преживяваме още непреживяното,
на първия митинг в Бургас, тълпата ни повлече, "дръж се за мен" викаше момчето ,с което бях, едва дишах притисната от хора, бях толкова развълнувана да ми се случват такива неща
никакви банани,човече :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
нищо застрашаващо националното самосъзнание, мъжете, жените, децата не съзрях там

Дори и да няма, тенденцията е ясна ; политиката е ясна ; ясна е базата, над която ще се надгражда. То така се прави : лекарството винаги се поднася със захарче. Това било безобидно, ще мине. После, към това, безобидното, ще добавин нещо леко обидно, после по-обидно и накрая много обидно. Ние нямаме една причина да не се съмняваме в лицемерието и разрушителността на западноевропейската либерална демокрация. От Френската революция, та до наши дни.

Мадобребе, искахте ли корекоми и банани и скачахте ли по площадите да викате ю-ес-ей?
Да.
Има си и последствия.
:0004: C:-) :0004:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Министър-председателят Бойко Борисов поиска и прие оставката на министъра на труда и социалната политика Бисер Петков, съобщи пресслужбата на Министерски съвет.

Кадровото решение на премиера е възоснова на натрупани във времето основания. Министър-председателят Борисов счита, че темповете, с които Министерството на труда и социалната политика работи, не отговарят на обществено-политическите очаквания.
http://glasove.com/categories/novini/news/premieryt-poiska-i-prie-ostavkata-na-socialniya-ministyr-biser-petkov

Е, а СЕГА - накъде?
 :cool-1084:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23483
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Мечтата на пазарниците- всяко министерство да е на самоиздръжка и да носи приходи.
Това социалното и здравеопазването са черни овци, даже на нул.а не могат да излязат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Тъй като по-горе ти цитиращ мен, а аз визирам конкретно Истанбулската конвенция, независимо от това, как точно съм я нарекла.  :D
само взех повод от поста ти ,Джиджи
и да, наиситина не намерих застрашаващи пола и националното ни самосъзнание текстове

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Чувстваше се гол и уязвим като новороден омар. Надяваше се, че се беше подсигурил от всички възможни ъгли, но ъглите бяха… как им казваха, той нали беше на онази лекция в университета… ах, да. Ъглите бяха фрактални. Всеки беше бъкан с по-малки ъгълчета.

Те така Лилиан.
И всеки ни води все по-дълбоко в кучия г_С!

Ми, не се оставяй да те водят, БЕ!!!

СВЯТ ШИРОК ... :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23483
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не е "широк", а фрактално широк. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Що бе? 'ми нали търговийка нещо, дечица за долари и евро, пък и се наканиха и да я развият пущината... (към БуратиноБ)

И ся? Няма мъни - няма фъни!
 :smokin:
Не знам, може да включат на турбо или обаче, подушиха гьостерицата...
 :bluegrab:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23483
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
За мен е показателно гласуването на тути ди тути ПЕСкапи.
Това страха е голямо шубе.
И в Брасъл има лампи, а въже все ще се намери.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
За мен е показателно гласуването на тути ди тути ПЕСкапи.
Това страха е голямо шубе.
И в Брасъл има лампи, а въже все ще се намери.

със сигурност теб те е чел и се е уплашил  :b0414:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Тъй като по-горе ти цитиращ мен, а аз визирам конкретно Истанбулската конвенция, независимо от това, как точно съм я нарекла.  :D
само взех повод от поста ти, Джиджи
и да, наистина не намерих застрашаващи пола и националното ни самосъзнание текстове

О.К. Аз на тая тема съм водила спорове и едва ли не съм отдала цялото си време в Стария форум – ако се не лъжа, през целия месец декември по-миналата година.  ;D

И нямам абсолютно никакво намерение да правя това отново тук.

А тогава се успокоих, чак когато българският Конституционен съд излезе с решение ПРОТИВ ратифицирането на тоя парцал от страна на България.

 :bravo-1290:
« Последна редакция: Ноември 29, 2019, 20:41:35 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23483
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Аз както можеш да забележиш съм дървен.
Бих гласувал за кестените, ама и лампи стават.
На изкуствен елит, изкуствени "помощни средства".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил

А тогава се успокоих, чак когато българският Конституционен съд излезе с решение ПРОТИВ ратифицирането на тоя парцал от страна на България.

 :bravo-1290:

е добре поне, че си се успокоила  :0007:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
ще е по-убедително, ако не се цитират български класици и не се използват нравоучения
конкретните проблеми в документа ще свършат работа


Не знам кому пречат българските класици. Точно пък по въпросите на семейството и насилието вън и в него тия цитати ще свършат работа.
 Ама нейсе , щом толкова пречат, нека оставим класиците и да си спомним за решението на КС

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23483
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Битката между класиците - Илия Павлов - класическа борба  и свобдняците Васил Илиев - свободна борба завърши с пирова, но победа на класиците.
 :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Министър-председателят Бойко Борисов поиска и прие оставката на министъра на труда и социалната политика Бисер Петков, съобщи пресслужбата на Министерски съвет.

Кадровото решение на премиера е възоснова на натрупани във времето основания. Министър-председателят Борисов счита, че темповете, с които Министерството на труда и социалната политика работи, не отговарят на обществено-политическите очаквания.
http://glasove.com/categories/novini/news/premieryt-poiska-i-prie-ostavkata-na-socialniya-ministyr-biser-petkov

Е, а СЕГА - накъде?
 :cool-1084:

Честито, господин премиер! Току що се гръмнахте в крака с 13 нули! По онези места бая отдавна се не бе вясвал тъй читав екип. Но вие решихте да го зачистите. Похвално!  :pissed-891: :t2412:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
 
Quote (selected)
Ама нейсе , щом толкова пречат, нека оставим класиците и да си спомним за решението на КС
ахааам, ясно
когато аз не бях чела ИК, споделих този факт с вас, не познавам документа и толкова
а вие, Пратчет, класиците, КС, етс
ми не е правилно  :o

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
https://www.facebook.com/vgrigorova/posts/10221538102910360

Чета, чета и един не намерих щастлив от оставката на министър Петков.  >:( И от синдикати, и от управляващи, и от опозиция. Борисов комай се взе много на сериозно, откак го помилва Тръмп. Или не ... друго беше ... някакъв мисир бе помилвал.  :image008:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
ще е по-убедително, ако не се цитират български класици и не се използват нравоучения
конкретните проблеми в документа ще свършат работа


Не знам кому пречат българските класици. Точно пък по въпросите на семейството и насилието вън и в него тия цитати ще свършат работа.

Не само българските класици, Бачи. Всякакви подобни цитати. Защото разводняват разговора

А аз вече оставам с впечатлението, че тук почти всеки се напъва да покаже колко е чел и колко е начетен.  А, и да се застрахова с мнението на АВТОРИТЕТ, ако не е сигурен в това, което казва.  :D

Вие така ли си говорите вкъщи? На приказка с приятели – в кафенето или в кръчмата?! Не вярвам. Тогаз пред кого се напъвате тук? Защото това място е нещо като клуб – познаваме се дотам, че едва ли не си знаем вече и кътните зъби ...

Ами опитайте се да сътворите нещо свое – със собствени мисли и със собствени думи прости. Разсъждавайки по даден въпрос семпло – в рамките на не повече от 2-3 изречения.
Но накрая успеете да докажете, че 2 + 2 = 4!!!  :loser:

Тук не слагам логорейците по рождение, тъй като при тях случаят е безнадежден.  :cool-1084:

А вероятно случаят е безнадежден и при такива като мен, щото, както е рекъл народА, веднъж даскал – даскал за цел живот:t0120:
« Последна редакция: Ноември 30, 2019, 08:02:18 от Джиджи »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил

Не само българските класици, Бачи. Всякакви подобни цитати. Защото разводняват разговора

А аз вече оставам с впечатлението, че тук почти всеки се напъва да покаже колко е чел и колко е начетен.  А, и да се застрахова с мнението на АВТОРИТЕТ, ако не е сигурен в това, което казва.  :D

Вие така ли си говорите вкъщи? На приказка с приятели – в кафенето или в кръчмата?! Не вярвам. Тогаз пред кого се напъвате тук? Защото това място е нещо като клуб – познаваме се дотам, че едва ли не си знаем вече и кътните зъби ...
Ми аз може да не си говоря така, но така си мисля. Ако нещо може да ме спре да споделя с касиерката в метрото цитата на Лермонтов, който ми е хрумнал в момента във връзка с нещо там, то във виртуалността какво да ме спре?  :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Не само българските класици, Бачи. Всякакви подобни цитати. Защото разводняват разговора

А аз вече оставам с впечатлението, че тук почти всеки се напъва да покаже колко е чел и колко е начетен.  А, и да се застрахова с мнението на АВТОРИТЕТ, ако не е сигурен в това, което казва.  :D

Вие така ли си говорите вкъщи? На приказка с приятели – в кафенето или в кръчмата?! Не вярвам. Тогаз пред кого се напъвате тук? Защото това място е нещо като клуб – познаваме се дотам, че едва ли не си знаем вече и кътните зъби ...
Ми аз може да не си говоря така, но така си мисля. Ако нещо може да ме спре да споделя с касиерката в метрото цитата на Лермонтов, който ми е хрумнал в момента във връзка с нещо там, то във виртуалността какво да ме спре?
Евентуално това, което ще си помисли касиерката от метрото за теб ...  :b0230:
« Последна редакция: Ноември 30, 2019, 12:50:54 от Джиджи »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Цитат на Лилиън
Quote (selected)
искахме свобода, тогава за пръв път разбарах,че не съм свободна, казаха ни го на митингите, не беше ми хрумвало,
Бургас граничи с морето, много е широко , баща ми слуша Франк Запа, вуйчо ми е женен за канадка,отде да знам,че не съм свободна?
Потресаващо.
Не мога да повярвам, че някой би написал сериозно такова нещо.
Почвам да разбирам защо някои вярват, че по 'онова време' са живели по-добре. Или поне не по-зле.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Почвам да разбирам защо някои вярват, че по 'онова време' са живели по-добре.

Какво значи "по-добър живот"? В какви мерни единици се измерва? Това не е ли индивидуална преценка?

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Почвам да разбирам защо някои вярват, че по 'онова време' са живели по-добре. Или поне не по-зле.

А не ти ли мина през ума, че сега в България има няколко стотин хиляди , / а може и милиони/ българи, които  "вярват, че по 'онова време' са живели по-добре" именно защото по онова време са живяли по-добре , отколкото сега?!?

П.С. Аз не съм между тях.
П.П.С. Щото ако не ти е минало, ти наистина си безкрайно далеч от реалността.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Евентуално това, което ще си помисли касиерката от метрото за теб ...

В по-лошия случай, каквото и ти, ма не е това, което би ме спряло.  ;D

Преди десетина години гледах един репортаж за някаква безполезна планинска жп линия,която трябвало да се закрие, защото в нея се возели само някакви бездомници от района. И заръчкаха дремещите двама-трима пътници и им забутаха микрофона, да се убедим каква измет обслужва БДЖ-то. "Кажи, бабо, ти за какво се возиш тука, да се топлиш безплатно,нали?" Бабката с вид на клошарка вика "Не, обичам да гледам навън тези красоти и да си мисля разни неща, да си рецитирам поезия наум..."
И отвори едни ясносини очи и почна:

"И скучно и грустно, и некому руку подать
     В минуту душевной невзгоды...
...

И жизнь, как посмотришь с холодным вниманьем вокруг, —
     Такая пустая и глупая шутка... "

Много такива хора се озоваха извън борда. А онези досадници, които бастисаха социализма с вменяването на задължителност винаги да се говори за старото време и другите места с неодобрение, като единствен правилен отговор, си продължават. Само са сменили вчерашното вчера с вчерашното днес.  :image008:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Banshee
Много такива хора се озоваха извън борда. А онези досадници, които бастисаха социализма с вменяването на задължителност винаги да се говори за старото време и другите места с неодобрение, като единствен правилен отговор, си продължават. Само са сменили вчерашното вчера с вчерашното днес.  :image008:

 :way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ми аз може да не си говоря така, но така си мисля.

Ерго, говориш без да мислиш.   :0007:

Щото никаква друга дедукция не може да се направи от казаното от теб по-долу:

А онези досадници, които бастисаха социализма с вменяването на задължителност винаги да се говори за старото време и другите места с неодобрение ... си продължават.

И аз сепак държа да видя КОЙ, КЪДЕ и НА КОГО е вменил такава "задължителност".

С докИмент!!!
Щото "вменяване" БЕЗ документ може да стане само сред невменяеми ...   ;) :P :-\

« Последна редакция: Ноември 30, 2019, 17:28:30 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Много такива хора се озоваха извън борда. А онези досадници, които бастисаха социализма с вменяването на задължителност винаги да се говори за старото време и другите места с неодобрение, като единствен правилен отговор, си продължават. Само са сменили вчерашното вчера с вчерашното днес.  :image008:
Банши, това е божествено!  :b0302:
Подценяването на касиерките в метрото или сортировчиците на бирени бутилки може да подведе човек много яко! На островното депо всяка събота има доброволчески екип, който сортира донесените кенчета, бутилки от бира и вино и прочие рециклаж. Про боно. Можете спокойно да си говорите за Валдорфската педагогика с две от дамите - едната има мастърс, другата професорска степен по педагогика. Пълните чували ги носи полковник от запаса. Масите на благотворителния книжен пазар се обслужват от професионална библиотекарка и две архитектки. "И какво стана с онези пет тома писма на Чърчил, дето ми ги рекламираше и обеща да ми ги запазиш, а?", пита местният дядо, който извозва боклука на трите местни ресторанта. "Не успях, докато се върна, ги бяха продали!" оправдава се библиотекарката. Така че ...Абе така е, щото на острова няма метро, иначе може би щяха да са такива касиерите.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
И аз сепак държа да видя КОЙ, КЪДЕ и НА КОГО е вменил такава "задължителност".
Народното Събрание, 2000-та година. По зле е, отколкото си мисли Бънши:
https://www.lex.bg/laws/ldoc/2134920192

Чети чл. 2, ше се справиш. Не е много, но пък е качествено.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Почвам да разбирам защо някои вярват, че по 'онова време' са живели по-добре. Или поне не по-зле.

А не ти ли мина през ума, че сега в България има няколко стотин хиляди , / а може и милиони/ българи, които  "вярват, че по 'онова време' са живели по-добре" именно защото по онова време са живяли по-добре , отколкото сега?!?

П.С. Аз не съм между тях.
П.П.С. Щото ако не ти е минало, ти наистина си безкрайно далеч от реалността.
Няколко десетки хиляди - вероятно. Стотици хиляди - едва ли. Милиони - в никакъв случай.

Много пъти във форума на СЕГА се е разнищвала темата кога се е живеело по-добре - сега или преди 30 и повече години. И масовият коментар винаги е бил от рода "е, аз сега съм по-добре, но милиони българи са по-зле. (или са извън борда, дето е писала баншито)"

Та, да подновя темата - има ли тук някой, който сега да живее по-зле ? Ако може - отговори без белетристика.

ПП. Аз категорично съм по-добре сега, въпреки тежестта на годините.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23483
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
И масовият коментар винаги е бил от рода "е, аз сега съм по-добре, но милиони българи са по-зле.

В анкетата проведена в интернет на въпроса "ползвате ли интернет" 100% отговорили"ДА"

Масовият пишещ по форумите е достатъчно задоволен и има свободно време.
Тук присъстващите по никакъв начин не се се изключват от това.
Онези дето не са по-добре нямат достъп до домашни компютри и дамашен интернет, а в някой случаи нямат и дом.
Тях как ги попита?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
И аз това имах предвид, може да съм се изразила малко мъгливо, не съм професионалист с думите. :) Че в края на социализма беше ни писнало от задължителност за заклеймяване на миналото и щом се обърна палачинката, мигновено станахме свидетели на обратната задължителност. По тази причина не съм посетила и един син митинг на времето, честно. :)

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Цитат на Лилиън
Quote (selected)
искахме свобода, тогава за пръв път разбарах,че не съм свободна, казаха ни го на митингите, не беше ми хрумвало,
Бургас граничи с морето, много е широко , баща ми слуша Франк Запа, вуйчо ми е женен за канадка,отде да знам,че не съм свободна?
Потресаващо.
Не мога да повярвам, че някой би написал сериозно такова нещо.
Почвам да разбирам защо някои вярват, че по 'онова време' са живели по-добре. Или поне не по-зле.
ами и аз бях потресена, като разбрах,че съм несвободна, направо се комплексирах!
и сериозно - и по "онова време", в което съм живяла около 20 години, и по това, съм имала периоди на много добър живот и  други на не толкова, а съм имала и потресаващи години
ако говорим за материални неща, нали разбираш,че в първите 20 години от живота ми, не ми е трябвало кой знае какво, а и не съм отговаряла за набавянето му
и още - имах баща, който никога не би допуснал, да мислим,че сме бедни, или че богатите са по-добри от нас
следващите 30 години в материално отношение бяха най-разнообразни и най-обезепечните, не бяха обезателно най -щастливи
но да - парите са важни!
ако пък става дума за духовност и свобода - имах ги винаги, особено когато бях млада, сега съм малко умарена вече
ти от несвобода оплакваш ли се?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Banshee
....
Много такива хора се озоваха извън борда. А онези досадници, които бастисаха социализма с вменяването на задължителност винаги да се говори за старото време и другите места с неодобрение, като единствен правилен отговор, си продължават. Само са сменили вчерашното вчера с вчерашното днес.  :image008:

Банши, да живееш! :way_to_go-1308:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Та, да подновя темата - има ли тук някой, който сега да живее по-зле ? Ако може - отговори без белетристика.
:aplause:

Което значи и БЕЗ КЛАСИКА !!!  :0007:

И вече станахме трима: Бачо Кольо, Гринго и аз.
А който иска, да си говори за Лермонтов с касиерката – но в метрото! :cocktail:

Щото тук вече става досадно ...

« Последна редакция: Ноември 30, 2019, 18:16:53 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23483
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Джиджи сменяш бандата! :no-883:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
И масовият коментар винаги е бил от рода "е, аз сега съм по-добре, но милиони българи са по-зле.

В анкетата проведена в интернет на въпроса "ползвате ли интернет" 100% отговорили"ДА"

Масовият пишещ по форумите е достатъчно задоволен и има свободно време.
Тук присъстващите по никакъв начин не се се изключват от това.
Онези дето не са по-добре нямат достъп до домашни компютри и дамашен интернет, а в някой случаи нямат и дом.
Тях как ги попита?

За тази цел социолозите са го измислили: ползват "представителни извадки".

Защото е невъзможно да се достигне до всички ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23483
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Социолозите, башка!
Гринго се базира на форума в СЕГА.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Лили,  :D

Джиджи, за какво ми е сега касиерката, като си говоря с теб? :)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джиджи сменяш бандата! :no-883:
:t26102: Винаги съм била рационална ...

А можеш да погледнеш и оттатък – там такова чудо изобщо няма!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Социолозите, башка!
Гринго се базира на форума в СЕГА.
Къде това?!  :t1815: