Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 11:20:24

Автор Тема: Вестниците и осъзнаването на немислимото …  (Прочетена 14741 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Един превод на публикация, появила се преди 10 години и която е интересно да се погледне от тази дистанция във времето (imho):

Quote (selected)
Вестниците и осъзнаването на немислимото
http://acnapyx.blogspot.com/2009/03/newspapers-and-thinking-unthinkable.html

През 1993 г., вестникарската верига Knight-Ridder започна разследване на пиратско разпространение на популярната рубрика на Дейв Бари, която се публикуваше от Miami Herald и масово биваше синдикирана. В процеса на проследяване на източниците на нелицензираното разпространение те откриха много неща, включително копирането на рубриката му в alt.fan.dave_barry в usenet, сериозен мейлинг лист от 2000 души, също четящ пиратски версии - и тийнейджър в Средния Запад, който лично извършваше част от копирането, тъй като толкова харесваше написаното от Бари, че искаше всеки да може да го чете.

Един от хората, с които общувах тогава с онлайн бекграунд, беше Горди Томпсън, който поддържаше Интернет услугите на "New York Times". Помня как Томпсън каза нещо за ефекта на това, че “когато 14-годишно дете може да взриви твоя бизнес в свободното си време, при това не понеже те мрази, а защото те харесва, имаш проблем.” Много мисля за този разговор напоследък.


Оригиналната публикация се намира на следния адрес: http://www.shirky.com/weblog/2009/03/newspapers-and-thinking-the-unthinkable/
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #1 -: Февруари 12, 2019, 12:01:09 »
специално това:
Quote (selected)
Обществото не се нуждае от вестници. Това, от което се нуждаем, е журналистика. В продължение на век императивите да бъде подкрепяна журналистиката и да бъдат подкрепяни вестниците са били толкова тясно обвързани, че са били неотличими един от друг. Това е било чудесно съвпадение, но когато това съвпадение приключи, както сега това става пред очите ни, ще се нуждаем от много други начини да подкрепяме самата журналистика.

Когато изместим вниманието си от "спасете вестниците" към "спасете обществото", императивът се променя от "да запазим сегашните институции" към "да правим това, което проработи". А това, което работи в наши дни, не е същото като това, което е вършило работа някога.
е изключително точно прицелено. в средата на десятката.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #2 -: Февруари 12, 2019, 12:26:56 »
И това също (imho):

Quote (selected)
Обществото не се нуждае от вестници. Това, от което се нуждаем, е журналистика. В продължение на век императивите да бъде подкрепяна журналистиката и да бъдат подкрепяни вестниците са били толкова тясно обвързани, че са били неотличими един от друг. Това е било чудесно съвпадение, но когато това съвпадение приключи, както сега това става пред очите ни, ще се нуждаем от много други начини да подкрепяме самата журналистика.
the lamers club honourable member …

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #3 -: Февруари 12, 2019, 20:29:33 »
14-годишни хлапета днес могат да взривят не само всеки един бизнес, но и планетата.
Свиквайте.
И се молете новото поколение да е мъдро и духовно, че иначе сме заминали.
Днес всичко виси на интернет, а интернет виси на хакерите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2019, 21:02:57 »
Обществото не се нуждае от вестници. Това, от което се нуждаем, е журналистика.

Обществото не се нуждае нито от вестници, нито от журналисти. Всеки журналистически коментар е манипулация или внушение. В една или друга посока. И тъй като 80% от световното население дебилно вярва на това, което чуе, види или прочете в СМИ-тата, журналист = манипулатор. Те твърдят, че били "информирали". Информацията е едно изречение, в което се съобщава за събитието. Всеки коментар по едно събитие е внушение или манипулация.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #5 -: Февруари 12, 2019, 21:06:34 »
14-годишни хлапета днес могат да взривят не само всеки един бизнес, но и планетата.
Свиквайте.
говориш /пишеш/ глупости. свикнали сме ти.

Mr. Blue

  • Гост
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #6 -: Февруари 12, 2019, 21:08:33 »
Обществото не се нуждае от вестници. Това, от което се нуждаем, е журналистика.

Обществото не се нуждае нито от вестници, нито от журналисти. Всеки журналистически коментар е манипулация или внушение. В една или друга посока. И тъй като 80% от световното население дебилно вярва на това, което чуе, види или прочете в СМИ-тата, журналист = манипулатор. Те твърдят, че били "информирали". Информацията е едно изречение, в което се съобщава за събитието. Всеки коментар по едно събитие е внушение или манипулация.

Добре, а какво ще кажете за (видео)репортажите на журналистката Елена Йончева?
« Последна редакция: Февруари 12, 2019, 21:12:43 от Mr. Blue »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2019, 21:21:51 »
 А защо за репортажите на  Йончева трябва да кажем нещо по-различно?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #8 -: Февруари 12, 2019, 21:22:17 »
Добре, а какво ще кажете за видеорепортажите на журналистката Йончева?

Същото. Манипулация или внушение в една или друга посока. Не казвам дали е вярна или невярна. Това досежно журналистическите коментари. Безпристрастно отразяване във вестник е "Днес Путин се срещна с Ердоган. Обсъдиха туй и туй." И нищо повече не трябва да има, за да бъде информация и то - безпристрастна. Видеорепортажът, за да е безпристрастен, трябва само да показже събитието и гледните точки на страните. Интелигентният човек сам ще разбере за какво става дума, кое е вярно и кое не. Тъпакът, с коментар или без коментар, пак нищо няма да разбере, но ще бъде манипулиран.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #9 -: Февруари 12, 2019, 22:56:20 »
14-годишни хлапета днес могат да взривят не само всеки един бизнес, но и планетата.
Свиквайте.
говориш /пишеш/ глупости. свикнали сме ти.
И аз съм ти свикнала, че едно нормално изречение не можеш да напишеш, без да нагрубиш някого.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #10 -: Февруари 12, 2019, 23:03:31 »
в случая си го заслужи - изтропа простотия, па и се опита да ни посъветваш да свикваме.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #11 -: Февруари 13, 2019, 00:08:56 »
А ти във всички случаи си длъжен да си съдник свише и да нагрубяваш. Аз теб не съм те видяла да пишеш нормално.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #12 -: Февруари 13, 2019, 00:23:51 »
А ти във всички случаи си длъжен да си съдник свише и да нагрубяваш. Аз теб не съм те видяла да пишеш нормално.
А защо трябва да свикваме с емоционално хиперболизиране на неверни факти? Така де, без да нагрубявам никого, но 14-годишните още са далеч от взривяването на планетата. Виж, да хакнат на баба си компютъра, може и да могат.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #13 -: Февруари 13, 2019, 01:10:29 »
Quote (selected)
Интелигентният човек сам ще разбере за какво става дума, кое е вярно и кое не. Тъпакът, с коментар или без коментар, пак нищо няма да разбере, но ще бъде манипулиран.
Така си е.
ИМЕННО за това са и журналистите. От 100 - 99 са на някаква копаня.
А 80-тях процента требе да се манипулират насочват в "правилната" посока.
Все пак в урните трябва да се мандахерцат няколко бюлетини, за да може да се натъкмят резултатите после.
Това - относно избирателите потенциални.
За зомбирането - там вече е предмет на много дълъг разговор.
 :animated-smileys-stargate-015

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #14 -: Февруари 13, 2019, 07:37:05 »
А ти във всички случаи си длъжен да си съдник свише и да нагрубяваш. Аз теб не съм те видяла да пишеш нормално.
А защо трябва да свикваме с емоционално хиперболизиране на неверни факти? Така де, без да нагрубявам никого, но 14-годишните още са далеч от взривяването на планетата. Виж, да хакнат на баба си компютъра, може и да могат.

То пък голямата философия да хакнеш компютър, до който имаш физически достъп. Както и да е, темата не е за това.
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #15 -: Февруари 13, 2019, 10:08:30 »
Преди двайсетина години в разговор с един главен редактор на вестник го попитах как човек да отсее истината сред вълната от дезинформация, с която ни заливат медиите. Отговорът му беше - както четеш няколко източника. Един хвали Пешо и псува Гошо, друг хвали Гошо и псува Пешо, трети хвали и двамата, четвърти ги псува ... От всеки източник получаваш някаква информация и като ги събереш на едно място и съпоставиш, можеш да си направиш доста реалистична картинка.
Лошото е когато всички медии се контролират от едно място и ни предлагат единствена гледна точка.

-------
Струва ми се, че възможностите на компютърните 'секирджии' и ефектът от дейността им са силно преувеличени.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #16 -: Февруари 13, 2019, 11:27:02 »
А ти във всички случаи си длъжен да си съдник свише и да нагрубяваш. Аз теб не съм те видяла да пишеш нормално.
значи не си гледала. или си гледала, без да виждаш.

ти като изтропа горната кретения, в коя плътност беше? не се ли усети, че се изхвърляш по тема, по която си меко казано дилетант, и че изхвърлянето ти ще бъде прочетено от хора, които са доста по-компетентни от теб? на базата на какво си позволи да им даваш съвет да свикват с дилетантщината?

защо си мислиш, че можеш да плещиш каквито си искаш дивотии, и никой не трябва да ти прави дори и забележка?

то бива, то може, ама бъди така добра поне в областите, в които си откровено неграмотна, като компютри и политика примерно, да не се мъчиш да налагаш мнението си на останалите.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #17 -: Февруари 13, 2019, 12:33:23 »
От всеки източник получаваш някаква информация и като ги събереш на едно място и съпоставиш, можеш да си направиш доста реалистична картинка.
Лошото е когато всички медии се контролират от едно място и ни предлагат единствена гледна точка.

Де да бяха само медиите, де да беше само интернет...

Ами киното с неговия мащен интструментариум да манипулира детското и младежкото съзнание.

Откога се говори за фейкнюз? От две , три години...
А Рамбо 2 откога е? Отпреди 20 или 30. За гордия, смел и свободолюбив американец, който очиства виетнамските агресори. Помните ли го? Сякаш действието се развива в блатата на Флорида, която е обект на нападение от комунистически Виетнам.
 И само той ли е? От 2-3 месеца си правя прост експеримент . В събота и неделя постоянно превъртам филмовите канали. Целта ми е поне в един уикенд да няма филм, свързан са агресията на Русия над свободния свят. Повярвайте ми, не е имало такъв случай. Въртят се десетки филми за руската мафия, за руски изтрещяли генерали, които крадат ядрени бойни глави , за да шантажират човечеството, за агресивни кандидат-президенти, които целят да овладеят  властта в Русия  и след това- и над цялото прогресивно човечество.

 В този смисъл  журналистите-манипулатори са   крайно облекчени в преследването на целите си.

В България расте трето поколение деца, облъчвани с радиоактивна филмова русофобия. Те са напълно готови да поглъщат лъжата, която им сервират СМИ.

Прочее, гледам, че и руската пропагандна машина се завъртва на пълни обороти. Просто го правят малко по-интелигентно.
« Последна редакция: Февруари 14, 2019, 08:46:26 от Bacho Кольо »

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #18 -: Февруари 13, 2019, 23:24:59 »
А ти във всички случаи си длъжен да си съдник свише и да нагрубяваш. Аз теб не съм те видяла да пишеш нормално.
А защо трябва да свикваме с емоционално хиперболизиране на неверни факти? Така де, без да нагрубявам никого, но 14-годишните още са далеч от взривяването на планетата. Виж, да хакнат на баба си компютъра, може и да могат.
Има немалко добри хакерчета, които могат не само да спират правителствени сайтове и да държат неуловими с дни дронове над някое лондонско летище.
Изобщо, на вас май не ви е ясна теорията на хаоса. На хакерчето не му трябва да хакне планетата, стига да влезе в някое ключово звено и да се получи верижна реакция.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #19 -: Февруари 13, 2019, 23:35:40 »
А ти във всички случаи си длъжен да си съдник свише и да нагрубяваш. Аз теб не съм те видяла да пишеш нормално.

значи не си гледала. или си гледала, без да виждаш.

ти като изтропа горната кретения, в коя плътност беше? не се ли усети, че се изхвърляш по тема, по която си меко казано дилетант, и че изхвърлянето ти ще бъде прочетено от хора, които са доста по-компетентни от теб? на базата на какво си позволи да им даваш съвет да свикват с дилетантщината?

защо си мислиш, че можеш да плещиш каквито си искаш дивотии, и никой не трябва да ти прави дори и забележка?

то бива, то може, ама бъди така добра поне в областите, в които си откровено неграмотна, като компютри и политика примерно, да не се мъчиш да налагаш мнението си на останалите.

Не видях знака - Абе, я у лево.

« Последна редакция: Февруари 14, 2019, 07:40:02 от von Gossinger »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #20 -: Февруари 13, 2019, 23:35:50 »
Има немалко добри хакерчета, които могат не само да спират правителствени сайтове и да държат неуловими с дни дронове над някое лондонско летище.
Изобщо, на вас май не ви е ясна теорията на хаоса. На хакерчето не му трябва да хакне планетата, стига да влезе в някое ключово звено и да се получи верижна реакция.
Добри хакерчета има, но неуловими дронове не съществуват за момента. Да не говорим какво му се пише на хакерчето за такива номера с дроновете.
Ключовите звена не са едно цяло. Има древни мерки за предотвратяване на верижните реакции. Виж, човешката глупост е неизмеримо по-богата на идеи, така че да нагади някому всеки може, даже в голям мащаб. Но това винаги е било възможно, интернетът не е довел до нищо нечувано, само информира по-бързо.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #21 -: Февруари 13, 2019, 23:53:19 »
Тия древни мерки как се справят със съвременните верижни реакции? Примерно дали не може да се хакне в един хубав момент някой сателит?
Оня дрон над онова летище колко дена се шматка под носовете на древните мерки и колко полета бяха отменени?
От онова, което излиза чат пат в пресата, ми се изправят косите, а какво става, без да знаем и се потулва, идея си нямам.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #22 -: Февруари 13, 2019, 23:57:21 »
Спорите за годините на хакера.
Може да е някой 30-40 годишен със социални задръжки на 10 годишен.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #23 -: Февруари 14, 2019, 00:20:43 »
Тия древни мерки как се справят със съвременните верижни реакции? Примерно дали не може да се хакне в един хубав момент някой сателит?
Оня дрон над онова летище колко дена се шматка под носовете на древните мерки и колко полета бяха отменени?
От онова, което излиза чат пат в пресата, ми се изправят косите, а какво става, без да знаем и се потулва, идея си нямам.
Добре, представи си, че се хакне сателит. Какво ще стане според теб?

За останалото в българския фолклор си има приказка, мисля, че и неотдавна тук цитирана: "Гъргалчо мамин, Гъргалчо!!!"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #24 -: Февруари 14, 2019, 08:30:06 »
Лошото е когато всички медии се контролират от едно място и ни предлагат единствена гледна точка.

Д-р Йозеф Гьобелс : "Гледайте на пресата като на клавиатура, на която свири правителството."

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #25 -: Февруари 15, 2019, 02:15:38 »
Значи засега само си представям как един дрон затвори едно голямо летище и отмени полетите в продължение на три дена. Засегнати са хиляди оплакваха се, че не можели да хванат дрона, като се приближавали до него и той изчезвал. Това стана съвсем скоро и аз не знам разбраха ли последно кой е бил.
Та се чудя може ли някой да хакне самолет така примерно и да го тресне в някоя много възлова точка, като атомна централа...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #26 -: Февруари 15, 2019, 03:05:57 »
Самолетите могат да си ги хакнат тия, които са им направили електронните навигации и управление, и тия, на които са дали данните и достъпа. Т.е. "Боинг", "Еърбъс" и амер. служби. Което, сигурен съм, вече са правили неведнъж. Единия път набеждават Кадафи, другия път Ал-Кайда, третия път донбаските въстаници и т.н.. Веднъж набедиха един немски пилот, че бил луд. Тогава вероятно се бяха прицелили в нещо, но не успяха и блъснаха самолета в Алпите.
Ама 14-г. хакерче - друг път.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #27 -: Февруари 15, 2019, 08:19:52 »
Значи засега само си представям как един дрон затвори едно голямо летище и отмени полетите в продължение на три дена. Засегнати са хиляди оплакваха се, че не можели да хванат дрона, като се приближавали до него и той изчезвал. Това стана съвсем скоро и аз не знам разбраха ли последно кой е бил.
Та се чудя може ли някой да хакне самолет така примерно и да го тресне в някоя много възлова точка, като атомна централа...

Че това беше дискутирано отдавна като метод за борба с отвличането на самолети. Има даже подобни конспиративни теории за кулите-близнаци.
the lamers club honourable member …

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #28 -: Февруари 15, 2019, 10:33:18 »
Разбра ли се кой е манипулирал дрона през тия три дена?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #29 -: Февруари 15, 2019, 10:39:42 »
Разбра ли се кой е манипулирал дрона през тия три дена?

Как да се разбере?
the lamers club honourable member …

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #30 -: Февруари 15, 2019, 10:51:52 »
Ми не знам, някой представител на властта да излезе и да каже, а, ма, то, еди си кой правил еди си какво... Все пак три дена летището е било затворено. Хванаха ли извършителите?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #31 -: Февруари 15, 2019, 12:26:12 »
Ми не знам, някой представител на властта да излезе и да каже, а, ма, то, еди си кой правил еди си какво... Все пак три дена летището е било затворено. Хванаха ли извършителите?

Не. А то не е лесна работа да ги хванеш.
the lamers club honourable member …

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #32 -: Февруари 15, 2019, 14:24:55 »
Аха, значи някой може три дена да си разиграва коня не на африканско летище, а не може да направи никакви поразии на планетата.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #33 -: Февруари 15, 2019, 14:29:23 »
току що прочетено

Международното летище в Дубай преустанови за кратко полетите в петък сутринта заради полет на дрон. Забраната за полети бе въведена в 10:13 часа местно време и продължи малко повече от половин час.

Миналия месец летище Хийтроу в Лондон преустанови работа за около половин час заради полет на дрон, а през декември м.г. стотици хиляди пътници бяха засегнати от няколкочасово прекъсване на работата на лондонската аерогара Гетуик по същата причина.

Което пък е точно по тая тема и по темата за изкривяването на историята.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Чок觧

  • Гост
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #34 -: Февруари 15, 2019, 14:43:09 »
03.02 15:34   MIGnews.com
В Израиле создана эффективная система нейтрализации дронов
12-й канал израильского ТВ сообщает о том, что в Израиле разработана эффективная система нейтрализации дронов.

Распространение доступных для всех и дешевых дронов становится реальной проблемой безопасности аэропортов. Свидетельством тому стали инциденты в лондонском аэропорту Гатвик, где все полеты были прекращены на 24 часа из-за двух дронов, и два, в течение двух недель, инцидента с дронами в международном аэропорту Бен-Гурион.
Израильская компания SKYLOCK нашла решение для подобной проблемы. Ассаф Лейбович, менеджер по разработкам компании говорит: “Мы видим, что в аэропортах дроны создают не только риск для человеческой жизни, но также и причиняют убытки на миллионы долларов экономике. Криминальное применение дронов можно представить себе не только в аэропортах, но и в любой другой сфере - от контрабанды оружия и наркотиков до контрабанды сотовых телефонов в тюрьмы”.
Лейбович продолжает: “Наша система блокирует радиосвязь между оператором и дроном, и после этого случаются две вещи - или дрон возвращается туда, откуда вылетел, или приземляется на месте. В любом случае, главное для нас - безопасность людей. Дрон ни на кого не падает. Есть также варианты, когда мы устанавливаем контроль над дроном без радиопомех”.
Лейбович говорит, что в настоящий момент компания надеется выйти на новые рынки, и предложить свои решения организаторам Олимпийских игр в Токио.Существуют реальные опасения того, что будут сделаны попытки незаконной трансляции игр со стадионов с помощью дронов, что приведет к потерям коммерческих вещателей на миллионы долларов.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #35 -: Февруари 15, 2019, 14:51:18 »
Интересно как на СП по футбол в Русия миналата година нямаше проблеми с дронове.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Вестниците и осъзнаването на немислимото …
« Отговор #36 -: Февруари 15, 2019, 15:37:13 »
Интересно как на СП по футбол в Русия миналата година нямаше проблеми с дронове.

Концернът "Калашников" от две години е пуснал някаква ел. пушка, с която дронът си го водиш като кученце. И операторът нищо не може да направи.

Как перехватить управление коптером? Пушка-антидрон Rex-1

https://www.youtube.com/watch?v=zqlUWOrbIwU