Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 19:22:29

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1865397 пъти)

0 Потребители и 116 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2520 -: Април 26, 2021, 09:21:42 »
Картите паднаха и вече стана пределно ясно: Гласуваш за Славчо, получаваш БайХ.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2521 -: Април 26, 2021, 09:25:59 »
Нали ви казвах...  :smokin:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2522 -: Април 26, 2021, 09:30:51 »
Цитат на:  link=topic=1523.msg109750#msg109750 date=1619416775
след като писах изрично по-горе, че е неква далечна "издънка" на Ал Капоне!?!? 

Не си писала изрично, Жижи. Писала си "май". Изрично е "тя е". Твойто е условно.
 
otvrat, пак са набутваш ф област, дето хич не ти е силата ...  :t0120:

Да, писах "изрично", като туй "изричното" се отнася до самото писане!!!

Но и в двата си поста по-горе съм писала "май е била", където глаголът е в преизказно наклонение, което пък дава съответната "несигурност" от липсата на моето присъствие там ...
Капиш?!?

« Последна редакция: Април 26, 2021, 09:55:01 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2523 -: Април 26, 2021, 09:49:53 »
Леле, мале! Шоото ще връща мандата. Искало да управлява самостоятелно. Ясна е работата.

Това съобщиха ли го вече официално?

Ако – "да" – кога и къде?!

Но ако е вярно, ще бъде разочарован даже и президентът Радев, който оня ден се изказа някъде съвсем недвусмислено, че в момента би било добре да се направи правителство – без провеждане на допълнителни избори ..

 

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
*********   ✹    *********

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2525 -: Април 26, 2021, 10:06:58 »
Не знам защо е това преливане от пусто в празно. Всички много добре знаем, че проблемът при дистанционното гласуване не е в сигурността (тайната) на вота, а в това, че нито при пощата, нито при интернет има гаранция, че избирателят гласува сам, че никой не го следи кое квадратче задрасква на бюлетината или чуква с мишката. Т.е., че при дистанционно гласуване възможностите за безусловно контролиран вот рязко се увеличават. И не само при малцинствата.
Защо се раздува толкова темата за дистанционно гласуване ли ? Ами, защото преди години 'десните' (тогава СДС/ОДС, сега вече не знам кой точно) вярваха, че емигрантите ще галсуват 'като един' за тях, което никога не се случи.
Както вече съм кавал нееднократно, категорично съм против гласуването на постоянно живеещите в чужбина. Дори и за президент.

Реазбирасе, може да се разъждава защо червени и гербави не искат - защото от чужбина за тях идат малко гласове, защото им е изгодна ниска избирателна активност, която да им гарантира преимущество. И не са само десните. Две други парламентарни формации също го искат. Копейкин също го иска.
Обяснил съм защо десните поддържат идеята. Една част български граждани искат това, една политическа формация проема техните искания и ги поддържа.
Българските граждани в чужбина наистина не са еднородна категория - нито като статут, нито като социален разрез.
Простоят им в чужбина е също показател, който ги разслоява: има студенти, специализанти, сезонни работници, хора по конкретни договори с фиксирана продължителност за 1, 2, 5 години, има хора, които работят за компании от типа на "Луфтханза". които ги въртят за по 2 години на различни места и т.н. и т.н.
За разлика от времената на нашата младост, живеем във време на повишена мобилност (пандемията е временен фактор, последствията и теърва ще видим).

===

Очаквано е решението на ИТН.
Многозначително е какво точно е написал Трифонов:
Quote (selected)
Разбира се, Антоанета Стефанова веднага ще върне мандата. Веднага. На секундата. Защото “Има такъв народ” няма необходимия брой депутати или партньори, за да състави правителство. Стабилно правителство. Предлаганата подкрепа е от политически субекти, които са вредни, алчни и доказано компрометирани. И това тяхното не е подкрепа, а зависимост.
Така че Антоанета Стефанова ще приеме мандата с уважение и веднага ще го върне. Законът, Конституцията и демокрацията ни дават възможност да направим по-добър избор. 
Напълно очаквано, курсът на ИТН е към "бързи" нови избори.
 
« Последна редакция: Април 26, 2021, 10:22:56 от Памфуций »

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2526 -: Април 26, 2021, 10:16:07 »
Курсът на ИТН (и т. н.) е да бъде патерица. Второто място много ги изненада.
Но защо А. Стефанова? Много по-ефектна щеше да е номинацията на Краси Радков. Облича екипа на Гацо Бацов и шоуто е гарантирано.

Неактивен gogin

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 64
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2527 -: Април 26, 2021, 10:38:34 »
Светослав Трифонов няма да прави правителство, защото знае, че не може и не знае как да управлява. Да се намират кусури е друга работа.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2528 -: Април 26, 2021, 10:43:50 »
Славчо имаше своите пет минути слава. Прекара ги тихичко. Това не е неговото шоу.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2529 -: Април 26, 2021, 10:46:28 »
Quote (selected)
Реазбирасе, може да се разъждава защо червени и гербави не искат - защото от чужбина за тях идат малко гласове, защото им е изгодна ниска избирателна активност, която да им гарантира преимущество.

Ако беше отворил някой и друг протокол от чужбина, едва ли щеше да си толкова сигурен, че само червените и гербавите.

Пример от 2 секции в произволно избран град в Германия:

ГЕРБ - 35 и 24
БСП - 34 и 25
ДБО - 48 и 51
Мутри вън - 20 и 13
Възраждане - 33 и 19
ДПС - 20 и 22
БНО - 21 и 33
Цецо - 18 и 6
Слави - 228 и 170

Или гласовете на Демократична България Обединение са съизмерими с тези на ГЕРБ, БСП и ДПС.

В Лондон в 3 секции ДБО е пред Слави, но в останалите 10 гласовете са Славчо са в пъти повече от тези на ДБО. Гласовете за ИМВ, Възраждане и БНО са съизмерими с тези на БСП и ГЕРБ.

Тва за размисъл.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2530 -: Април 26, 2021, 10:53:14 »
Това съобщиха ли го вече официално?

Ако – "да" – кога и къде?!

Да речем, тук:
https://glasove.com/categories/novini/news/slavi-trifonov-vrshchame-mandata-vednaga-na-sekundata-izdigame-shakhmatistka-za-premier

Ми те, в “Гласове” обичат да се шегуват …
А Слафчу – още повече, n'est-ce pas?


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2531 -: Април 26, 2021, 11:02:47 »
Славчо имаше своите пет минути слава.
Прекара ги тихичко.
Това не е неговото шоу.

Че не е неговото шоу, наистина не е!

Но да остане Славчо тихичък – това е повече от абсурд!!!
:lol:

Можем да чакаме всякакви изненади. Какви? Естествено, не знам.
Но да слезе Славчо така безславно от новата сцена, на която се е появил – НЮ-НЮ ... 


Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2532 -: Април 26, 2021, 11:03:51 »
Сега е шоуто на Боцко, оня по гащите. Защо правят телевизиите фейсбук на тоя малоумник?  :m1708:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2533 -: Април 26, 2021, 11:15:41 »
To whom it may concern …

Quote (selected)
Измамата с мажоритарната система
Светослав Живков
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/26/4202993_izmamata_s_majoritarnata_sistema/?ref=home_NaiNovoto

През 2021 година конституционната уредба на Република България навършва 30 години. В девет от проведените до момента десет избори за Народно събрание мандатите се разпределиха между партиите чрез пропорционален тип система.

Още през 90-те години някои общественици поставиха въпроса за замяната ѝ с нейния антипод - мажоритарната система. Сред първите беше журналистът Валери Найденов. В последните десетина години агитациите срещу действащите електорални регулации се засилиха. През 2016 г. свиканият по инициатива на групата около Станислав (Слави) Трифонов референдум включваше като първа точка въвеждането на мажоритарна система с абсолютно мнозинство в два тура за избор на народни представители. Над 2,5 млн. избиратели подкрепиха с вота си подобно изменение. Закономерно, то стана основен пункт в исканията на създадената от Слави Трифонов партия "Има такъв народ". На два пъти (през 2017 г. и преди дни) ГЕРБ внесе законопроекти, включващи реформата. Първият беше отхвърлен в пленарната зала, същото ще се случи вероятно и с втория.
the lamers club honourable member …

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2534 -: Април 26, 2021, 11:23:39 »
Ако беше отворил някой и друг протокол от чужбина, едва ли щеше да си толкова сигурен, че само червените и гербавите.

Пример от 2 секции в произволно избран град в Германия:

ГЕРБ - 35 и 24
БСП - 34 и 25
ДБО - 48 и 51
Мутри вън - 20 и 13
Възраждане - 33 и 19
ДПС - 20 и 22
БНО - 21 и 33
Цецо - 18 и 6
Слави - 228 и 170

Или гласовете на Демократична България Обединение са съизмерими с тези на ГЕРБ, БСП и ДПС.

В Лондон в 3 секции ДБО е пред Слави, но в останалите 10 гласовете са Славчо са в пъти повече от тези на ДБО. Гласовете за ИМВ, Възраждане и БНО са съизмерими с тези на БСП и ГЕРБ.

Тва за размисъл.

Е, какво точно оборваш? Нима не съм написал:
Quote (selected)
И не са само десните. Две други парламентарни формации също го искат. Копейкин също го иска.
Другите две формации са ИТН и ИМВ.  И ИМВ, и ДБ, и ИМВ и Копейкин още преди изборите настояваха за българте в чужбина. Очаквано получиха от там гласове.



Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2535 -: Април 26, 2021, 11:25:20 »
Антоанета Стефанова знаела 5 езика и беше световен шампион по шашк..., пардон - шахмат! И Слави, също като Бочко, благоговее пред знаещите чужди езици. А и сигурно добър на табла. Но за един куриер, това е излишен баласт. Гацо Бацов можеше да свърши същата работа.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2536 -: Април 26, 2021, 11:29:45 »
Изненадват ме приятно ИТН.
До тук нито една сериозна грешка.
Изборът шах или футбол е добра идея.
 :smokin:
НЕ виждам кви са тея тръшкания. Требело правителство на всека цена .......
Че и актуализация на бйджета лансират. За кво бре. Той и така е с пренадута разходна част.
Просто требе се приберат парите за глупости.
Е две яхтени пристанища и изкустнвен остров щели правят. Изкукствен за концесиониране. А тунели, спортни азли и стадиони .....
Само в "Автомагистрали" има три милиарда. Половината да се върнат в бюджета ще е достатъчно.
« Последна редакция: Април 26, 2021, 11:36:02 от 66 »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2537 -: Април 26, 2021, 11:30:38 »
Ако беше отворил някой и друг протокол от чужбина, едва ли щеше да си толкова сигурен, че само червените и гербавите.

Пример от 2 секции в произволно избран град в Германия:

ГЕРБ - 35 и 24
БСП - 34 и 25
ДБО - 48 и 51
Мутри вън - 20 и 13
Възраждане - 33 и 19
ДПС - 20 и 22
БНО - 21 и 33
Цецо - 18 и 6
Слави - 228 и 170

Или гласовете на Демократична България Обединение са съизмерими с тези на ГЕРБ, БСП и ДПС.

В Лондон в 3 секции ДБО е пред Слави, но в останалите 10 гласовете са Славчо са в пъти повече от тези на ДБО. Гласовете за ИМВ, Възраждане и БНО са съизмерими с тези на БСП и ГЕРБ.

Тва за размисъл.
Затова и писах по-горе - "преди години 'десните' (тогава СДС/ОДС, сега вече не знам кой точно) вярваха, че емигрантите ще галсуват 'като един' за тях, което никога не се случи."
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2538 -: Април 26, 2021, 11:31:04 »
До тук нито една сериозна грешка.

A тази, че си поверваха, ще я броим ли или не?

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2539 -: Април 26, 2021, 11:34:59 »
ДБ са готови за да си докарат допълнителни 20-30 хиляди гласа от чужбина, да отворят възможността за 300-400 хиляди контролирани от ДПС гласа от Турция и вероятно ще няколкостотин хиляди контролирани гласа в България.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2540 -: Април 26, 2021, 11:36:59 »
Да припомня едно мнение, някъде от Нет-а:
"Видях резултатите от гласуването в чужбина. Успокоих се. Няма изтичане на мозъци."
Аз самият гласувах за "Мутри вън" със следната военна тактика - те и "патриотите" бяха около 4-те процента. Помогнах на кантара срешу патериците. И успях!  :lol:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2541 -: Април 26, 2021, 11:44:26 »
До тук нито една сериозна грешка.

A тази, че си поверваха, ще я броим ли или не?

Че кой друг е казал, че това, че си били "повервали, е било грешка – освен теб, м?! :lol:

Щото, поне до момента, са все още втората политическа партия в България!!!

Преди БСП и ДПС!


И да мъ 'звиняват тейзи, to whom it may concern ...

« Последна редакция: Април 26, 2021, 11:54:22 от Джиджи »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2542 -: Април 26, 2021, 11:46:32 »
Ми Манрико, ако гласовете от Турция са такъв проблем , защо ГЕРБ не излязат с инициатива за забраняване на двойното гражданство?
Пощенски вот няма да се отрази на циганския или платения вот , ако изобщо - ще се отрази минимално. Твърдението в обратното предполага абсурдната мисля, че циганинът много иска да гласува за определена партия и е готов да излъже платеца. Нищо подобно. Още в началото на кампанията партите са раздадени, гласовете са стиковани по махали и по фамилии. Ако има някаква вариация, тя е по-скоро заради заради неграмотност, объркване или нещо такова.
И не само при циганите - гледай с. Белгун

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2543 -: Април 26, 2021, 11:47:57 »
До тук нито една сериозна грешка.

A тази, че си поверваха, ще я броим ли или не?
Е, не са сериозни, само са една след друга.
Няма по-лошо от повярвал си некадърник.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2544 -: Април 26, 2021, 11:49:18 »
А защо се е съгласила?

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2545 -: Април 26, 2021, 11:49:57 »
Quote (selected)
Е, какво точно оборваш?

Казвам, че ДБО не печели кой знае колко много от вота в чужбина. Повече е от гласовете за ДПС, ГЕРБ и ДПС, но много по-малко от ИТН (почти два пъти) и в общата сметка остава на пето място.
Тва за гласуването в чужбина, което носи гласове, но не толкова, че чувствително да повлияе на общата сметка за ДБО и ИМВ примерно, ако няма дистанционно гласуване, сиреч по пощата и електронно.

По-важен обаче е мажоритарният вот. Нали не се лъжа, че ДБО и ИМВ не подкрепят предложението на сценаристите? Те май не подкрепят и другите им два приоритета - 120 депутата и 1 лев субсидия. Нали?
Тва по повод механичното групиране на партиите на статуквото и тези извън него, въпреки че ДБО и ИМВ хич не могат да минат за извън статуквото само защото са нямали представители в 44 НС и са си направили нови обединения преди изборите.

Или накратко - за деленето на бели и омацани иде реч, щото е видно, че групирането не е по интереси. Дип че ГЕРБ са навити на всички предложения на сценаристите и не само заради шоуто, а защото напълно ги устройват, за да останат и да бият, както се изразява Борисов.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2546 -: Април 26, 2021, 11:50:18 »
А кой е казал, че това, че си били "повервали, е било грешка – освен теб, м?! :lol:
Аз

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2547 -: Април 26, 2021, 11:50:33 »
Quote (selected)
Пощенски вот няма да се отрази на циганския или платения вот , ако изобщо - ще се отрази минимално. Твърдението в обратното предполага абсурдната мисля, че циганинът много иска да гласува за определена партия и е готов да излъже платеца. Нищо подобно. Още в началото на кампанията партите са раздадени, гласовете са стиковани по махали и по фамилии. Ако има някаква вариация, тя е по-скоро заради заради неграмотност, объркване или нещо такова.
Това, според мен, е много далеч от истината. А подчертаното е лишено от логика.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2548 -: Април 26, 2021, 11:54:40 »
А кой е казал, че това, че си били "повервали, е било грешка – освен теб, м?!

Ся, това категорично ли си го написала?

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2549 -: Април 26, 2021, 11:55:11 »
Забравих да благодаря на Принца за линка към Дневник.  :thup:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2550 -: Април 26, 2021, 11:56:32 »
Аз

Ми, хубу. Тъкмо станахте двама!  :0007:

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2551 -: Април 26, 2021, 11:58:45 »
Quote (selected)
Пощенски вот няма да се отрази на циганския или платения вот , ако изобщо - ще се отрази минимално. Твърдението в обратното предполага абсурдната мисля, че циганинът много иска да гласува за определена партия и е готов да излъже платеца.
Какво искат и какво правят продаващите гласа си, не знам. Ясно е обаче, че купуващите гласове сега не могат да са сигурни във възвръщаемостта на инвестицията - плащат, могат да проверят, че продавачът е гласувал, но няма гаранция как. При пощенски вот направо ще им купуват изборните документи, ще попълват бюлетината и ще я изпращат. При 100% гаранция, че гласът е такъв, за какъвто е платено, допускам че контролираният вот ще се увеличи значително.
Разбира се, аналогична процедура ще има и при електронно гласуване.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2552 -: Април 26, 2021, 12:01:29 »
Аз самият гласувах за "Мутри вън" със следната военна тактика - те и "патриотите" бяха около 4-те процента.
Помогнах на кантара срешу патериците. И успях!

Бравос!  :th_up:

Щото и аз гласувах за тях – и то без никва военна тактика, като и аз успях!!!  :t0328:


Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2553 -: Април 26, 2021, 12:02:50 »
Quote (selected)
   Manrico
« Отговор #2551 -: Днес в 11:58:45 »
Аз имам абсолютно същото виждане по въпроса.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2554 -: Април 26, 2021, 12:04:22 »
Казвам, че ДБО не печели кой знае колко много от вота в чужбина. Повече е от гласовете за ДПС, ГЕРБ и ДПС, но много по-малко от ИТН (почти два пъти) и в общата сметка остава на пето място.
Тва за гласуването в чужбина, което носи гласове, но не толкова, че чувствително да повлияе на общата сметка за ДБО и ИМВ примерно, ако няма дистанционно гласуване, сиреч по пощата и електронно.

По-важен обаче е мажоритарният вот. Нали не се лъжа, че ДБО и ИМВ не подкрепят предложението на сценаристите? Те май не подкрепят и другите им два приоритета - 120 депутата и 1 лев субсидия. Нали?
Тва по повод механичното групиране на партиите на статуквото и тези извън него, въпреки че ДБО и ИМВ хич не могат да минат за извън статуквото само защото са нямали представители в 44 НС и са си направили нови обединения преди изборите.

Или накратко - за деленето на бели и омацани иде реч, щото е видно, че групирането не е по интереси. Дип че ГЕРБ са навити на всички предложения на сценаристите и не само заради шоуто, а защото напълно ги устройват, за да останат и да бият, както се изразява Борисов.

Не подкрепят такова машинално определяне. Защото този 1 лв. как се изчислява - въз основа на какво? Същото и със 120 депутата? А защо не 150, 180 или 90?

Кой как и за какво гласувал:
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/26/4202190_vsichki_sreshtu_gerb_i_koaliciia_geshev_-_kak_glasuvat/?ref=home_layer2

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2555 -: Април 26, 2021, 12:07:22 »
Какво искат и какво правят продаващите гласа си, не знам. Ясно е обаче, че купуващите гласове сега не могат да са сигурни във възвръщаемостта на инвестицията - плащат, могат да проверят, че продавачът е гласувал, но няма гаранция как. При пощенски вот направо ще им купуват изборните документи, ще попълват бюлетината и ще я изпращат. При 100% гаранция, че гласът е такъв, за какъвто е платено, допускам че контролираният вот ще се увеличи значително.
Разбира се, аналогична процедура ще има и при електронно гласуване.

Абе, аз не знам кой точно го твърди това и за двата вида гласуване, но хич не ми се вярва ...  :t1815:

Щото, по принцип, Джиджи донт ноу ... А и донт ъндърстенд ... :lol:

« Последна редакция: Април 26, 2021, 12:20:07 от Джиджи »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2556 -: Април 26, 2021, 12:10:22 »
Намаляването на броя депутати, ще спре малките партии, ще останат 2-3 в парламента, същото ще направи и мажоритарното гласуване.

Не ги слушам какво говорят, дневният им ред е друг, таен.  :smokin:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2557 -: Април 26, 2021, 12:11:27 »
Какво искат и какво правят продаващите гласа си, не знам. Ясно е обаче, че купуващите гласове сега не могат да са сигурни във възвръщаемостта на инвестицията - плащат, могат да проверят, че продавачът е гласувал, но няма гаранция как. При пощенски вот направо ще им купуват изборните документи, ще попълват бюлетината и ще я изпращат. При 100% гаранция, че гласът е такъв, за какъвто е платено, допускам че контролираният вот ще се увеличи значително.
Разбира се, аналогична процедура ще има и при електронно гласуване.

С това съм съгласен, макар че си правят разни сметки по това коя секция как е гласувала. 
Но не мога да разбера защо един човек, който е готов да продаде гласа си, би гласувал по друг начин? За мен купените гласове са на хора, на които им е все едно за кого гласуват и/или не биха си направили труда да гласуват. А дали са гласували се разбира. Не виждам логиката да си продадеш гласа на ДПС, а да гласуваш за БСП, например.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2558 -: Април 26, 2021, 12:14:45 »
Абе, аз не знам кой точно го твърди това и за двата вида гласуване, но хич не ми се вярва ...

Всички го твърдят. Поне всички здравомислещи. Категорично.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2559 -: Април 26, 2021, 12:21:57 »
Намаляването на броя депутати, ще спре малките партии, ще останат 2-3 в парламента, същото ще направи и мажоритарното гласуване.

Това не е сигурно, но може да стане така, че Видин и един депутат да не прати в НС.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2560 -: Април 26, 2021, 12:32:08 »
Quote (selected)
При пощенски вот направо ще им купуват изборните документи, ще попълват бюлетината и ще я изпращат. При 100% гаранция, че гласът е такъв, за какъвто е платено, допускам че контролираният вот ще се увеличи значително.
Съгласен.
При това допуска и грандиозни изборни измами.
Примерно взема се списъка на тези дето не са в страната. Реално от тях гласуват броени проценти. Изпраща се от тяхно име искане за грасуване по пощата. И после се грласува. Без никви проверки дублиран ще се окажа под 1 глас на 10, а ако се "изчестят гласувалите на предни избори и 1 на 50. Това даже няма да се хване, ако не се прави подробна проверка за дублирани гласове по цялата база.
Реализируемо ли е - да Каква ще е "инвестицията" колко един кол център, примерно.
« Последна редакция: Април 26, 2021, 12:40:23 от 66 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2561 -: Април 26, 2021, 12:32:16 »
Намаляването на броя депутати, ще спре малките партии, ще останат 2-3 в парламента,
същото ще направи и мажоритарното гласуване.

Този път не съм съвсем сигурна, но по повод на "мажоритарното гласуване", май и президент Георги Първанов се обяви вчера в предаването "120 минути" против изцяло такова.

Като май намекна за 50% "пропорционално" и 50% "мажоритарно" ...

Щото вчера вкъщи беше такава лудница /отдавна не се бяхме виждали заедно всички!/, всеки гледаше с интерес и коментираше, нещо досущ като в тая тема ...  :lol:


Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2562 -: Април 26, 2021, 12:33:10 »
https://www.bg.news/95144/%D0%BF%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D0%B2-%D0%B2-%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8F%D1%82-%D1%81-%D0%B2-%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%B5%D0%B2-14-4-2021-%D0%BF%D0%BE-%D1%82v-%D0%B8-tv1/
Quote (selected)
Петър Славов: Очакванията на обществото за #промяна следва да се материализират в конкретни законодателни промени в Изборния кодекс, мерки за подкрепа на гражданите и малкия бизнес в #пандемията, противодействие на заложения от това управление данък „паспортизация“ и разграждане на „#бухалките“ на властта – регулатори, спецсъдилища и спецпрокуратури. За това е нужно технологично парламентарно време, което може да бъде спечелено с излъчване на „Правителство на малцинството“ с мандат на някоя от доскорошните извънпарламентарни партии, за подкрепата на което щедро се заявяват от партиите на статуквото. Подкрепа, която е фалшива и която може да бъде оттеглена още на следващия ден! Ето защо, още при избора си, едно такова правителство може да действа проактивно изпреварващо, като подаде #оставка!
По този начин, освен, че ще спечели около месец допълнително парламентарно време за законодателни промени на 45-то НС, като кабинет в оставка ще продължи да работи и ще може да предприеме конкретни проверки и ревизии на доскорошнатата власт, а #жипката ще бъде трайно паркирана в гаража!

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2563 -: Април 26, 2021, 12:49:49 »
Quote (selected)
Но не мога да разбера защо един човек, който е готов да продаде гласа си, би гласувал по друг начин? За мен купените гласове са на хора, на които им е все едно за кого гласуват и/или не биха си направили труда да гласуват. А дали са гласували се разбира. Не виждам логиката да си продадеш гласа на ДПС, а да гласуваш за БСП, например.
Още преди много години някой призоваваше ромите - вземете им парите, а после гласувайте за когото искате. Ако някой сега дойде и ми предложи да купи гласа ми, защо да не приема? 50 или 100 лева са винаги добре дошли, аз тъй и тъй гласувам, ще ги взема и ще си гласувам за когото искам. При гласуване по пощата той ще иска да му подпиша картата на гласоподавател (обикновено има такова нещо) и да му я дам с празната бюлетина и плика - може дори да не разбера за кого купува гласове. А той ще е сигурен в гласа ми.
Допълнителният ефект - вместо 25 хиляди гласувалите в Турция ще са 250 хиляди.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2564 -: Април 26, 2021, 12:50:25 »
Quote (selected)
По този начин, освен, че ще спечели около месец допълнително парламентарно време за законодателни промени на 45-то НС, като кабинет в оставка ще продължи да работи и ще може да предприеме конкретни проверки и ревизии на доскорошнатата власт, а #жипката ще бъде трайно паркирана в гаража!

на пръф поглет тази идея изглежда хитра, но предвит че ѝ трябва сериозен и дълъг пиар, а контра-пиарът е лесен и прост*, не вярвам да стане.

-----------
*теа одказват да поемат одговорност за лова на вещици и се крият зат остафката.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2565 -: Април 26, 2021, 13:06:53 »
А кой е казал, че това, че си били "повервали, е било грешка – освен теб, м?!

Ся, това категорично ли си го написала?

Не категорично, по-скоро е изрично (to whom it may concern)  :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2566 -: Април 26, 2021, 13:09:03 »
Близо 70% от хората подкрепяха протестите. Протестите, които искаха смяна на герб и Каскета. И какво стана? Славчо обра гласовете на по-голяма част от протестиращите и сега им заявява да го духат. Нито смяна на герб, ни на Каскета. И то след като за почти всичко има математическа подкрепа за промяна.
Как беше? Малък народ сме, но за сметка на това много прост.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2567 -: Април 26, 2021, 13:15:16 »
на пръф поглет тази идея изглежда хитра, но предвит че ѝ трябва сериозен и дълъг пиар, а контра-пиарът е лесен и прост*, не вярвам да стане.

-----------
*теа одказват да поемат одговорност за лова на вещици и се крият зат остафката.

Ми да.
И кво излиза? Че Славчо и сценаристите пуснаха по улея всичките парламентарно представени, дето не са ГЕРБ и ДПС, всичкия народ, дето го има, като от тая работа печели Борисов, а на ДПС му е все тая.

ПП - Абе някой от тези, които му се навиха да се кандидатират за НС, няма ли да се обади? Да подкрепи решението, да го дообясни, някаква собствена мисъл да си позволи публично? Нали уж свободни хора се събраха там?
« Последна редакция: Април 26, 2021, 13:21:03 от Simplified Solutions »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2568 -: Април 26, 2021, 13:15:46 »
to whom it may concern …

Quote (selected)
Извънпарламентарната етика и духът на парламентаризма
Иван Брегов
Институт за пазарна икономика
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/25/4202805_izvunparlamentarnata_etika_i_duhut_na_parlamentarizma/

Анализът е от седмичния бюлетин на Института за пазарна икономика (ИПИ).

Само за седмица в Народното събрание се чуха и случиха неща, които доскоро изглеждаха немислими. Духът на парламентаризма, макар и недодялано, намира своите естествени очертания в 45-ото Народно събрание (НС).

На първо място - аргументираният дебат по съществените за живота на българската държава теми се завръща - досега никой не смееше да говори за корупция, реформа на съдебната власт и отчетност на главния прокурор. А ето че основната тема - за справедливостта, тоест и за организацията на съда и прокуратурата, е на дневен ред.

Второ по реда си е възстановяването на естественото състояние на баланса между отделните власти и отчетност на министрите пред обществото в лицето на народните представители. Вярно, Борисов е с поредния скъсан менискус, но по-важното - Борисов е със скъсана харизма и дори вече и ДПС си дава фасон на привидно недоволство.


Въпреки резервите, които имам към този институт.
the lamers club honourable member …

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2569 -: Април 26, 2021, 13:16:48 »
Ми да.
И кво излиза? Че Славчо и сценаристите пуснаха по улея всичките парламентарно представени, дето не са ГЕРБ и ДПС, всичкия народ, дето го има, като от тая работа печели Борисов, а на ДПС му е все тая.
Пак ще го напиша: Гласуваш за Славчо, получаваш БайХ.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2570 -: Април 26, 2021, 13:18:03 »
Ми, хубу. Тъкмо станахте двама!  :0007:

Абе комай сме всички на тяхното мнение, ама не ни се занимава да се обясняваме с теб,
че ще ни обсипеш с картинки на мъртви риби и търкалящи се лайна  :m1273:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2571 -: Април 26, 2021, 13:21:18 »
Цитат на: Памфуций
не мога да разбера защо един човек, който е готов да продаде гласа си, би гласувал по друг начин?
За мен купените гласове са на хора, на които им е все едно за кого гласуват и/или не биха си направили труда да гласуват.

Никой не ми е предлагал да ми купи гласа, но ако ми предложи,
ще взема парите и ще гласувам за когото си искам. Имал бол пари, дал  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2572 -: Април 26, 2021, 13:29:12 »
Ми да.
И кво излиза? Че Славчо и сценаристите пуснаха по улея всичките парламентарно представени, дето не са ГЕРБ и ДПС, всичкия народ, дето го има, като от тая работа печели Борисов, а на ДПС му е все тая.

ПП - Абе някой от тези, които му се навиха да се кандидатират за НС, няма ли да се обади? Да подкрепи решението, да го дообясни, някаква собствена мисъл да си позволи публично? Нали уж свободни хора се събраха там?

Спорет мен фсички играчи беха наясно, че од теа избори не произтече нищо определено и главната им грижа фмомента е как ще се позиционират за следващите избори.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2573 -: Април 26, 2021, 13:32:20 »
но ако ми предложи,
ще взема парите и ще гласувам за когото си искам. Имал бол пари, дал

Ааа, то не става толкова просто. Има си ред за доказване как си гласувал. Никой не дава парички напред и току-така. Или снимаш билютината, или носиш празна, или други мушенгии.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2574 -: Април 26, 2021, 14:18:20 »
но ако ми предложи,
ще взема парите и ще гласувам за когото си искам. Имал бол пари, дал

Ааа, то не става толкова просто. Има си ред за доказване как си гласувал. Никой не дава парички напред и току-така. Или снимаш билютината, или носиш празна, или други мушенгии.

А готовата му бюлетина мога ли да й нарисувам една риба и ролващи шитове ?  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2575 -: Април 26, 2021, 14:23:17 »
А готовата му бюлетина мога ли да й нарисувам една риба и ролващи шитове ?  :smokin:
Можеш да ѝ нарисуваш кюлче злато и пачка евро. Някак по-тематично е.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2576 -: Април 26, 2021, 14:58:56 »
Абе комай сме всички на тяхното мнение, ама не ни се занимава да се обясняваме с теб,
че ще ни обсипеш с картинки на мъртви риби и търкалящи се лайна 
:lol:

А ти, добре че ми напомни за картинките ...

Щото нещо съм ги позабравила ...  :t0120:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2577 -: Април 26, 2021, 16:33:25 »
Ха-ха, голям майтап ще бъде, ако Румен Радев връчи третия мандат на "Да, България" :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2578 -: Април 26, 2021, 16:39:12 »
Ха-ха, голям майтап ще бъде, ако Румен Радев връчи третия мандат на "Да, България"

Хм, ситуацята е такава, че самото връчване на третия мандат ще е майтап с всяка от възможните три партии. 

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2579 -: Април 26, 2021, 16:41:08 »
Ха-ха, голям майтап ще бъде, ако Румен Радев връчи третия мандат на "Да, България" :cool-1084:
ИМВ имат желание, другите две (ИТН и ДБ) имат твърде големи изисквания.