Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 19:43:32

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1867598 пъти)

0 Потребители и 56 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24720 -: Февруари 14, 2022, 15:24:23 »
Да се вниква, ма де да знам, че висшистите са служили по-малко от тъпанарите...
... е, дет се вика - "благодаря за въпроса". Отговор намираме при Салвадор Дали (художника) - "не се бой от съвършенството - никога няма да го постигнеш".
Което не пречи да опитваш.
 :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24721 -: Февруари 14, 2022, 15:27:11 »
Ще се старая повече  :t2334:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24722 -: Февруари 14, 2022, 15:38:31 »
Е тогава как "само" година и половина?
През различните периоди по време на соца, в зависимост от нуждите на държавата висшистите са служили различно, като се започне от наличието на т. н. военен факултет и военни сборове през лятото висшисти практически не са служили. След това служеха по 6 месеца, но но-късно служеха само след завършване на висшето до някъде средата на 60-те, когато ако бяха приети веднага след гимназия за инженерни специалности (предполагам Бъч е електроника) и медицина, първо завършваха и след това обикновено 5 месеца ШЗО, 1 месец отпуск и една година служба като фазини (старшини школници) или мл. лейтенанти (отличниците). Бъч вероятно е завършил 71-73 година и е служил година и половина – школа и фазан.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24723 -: Февруари 14, 2022, 15:44:36 »
То вишистите преди туй бяха по 6 месеца, и аз на туй ухо лежах, че бях и трети уйник в семейството, ма бай Добри ни прецака. Че за опазването на презрелия социализъм се наложи да харижем йощ една година. И нивото на армията се вдигна много, прекалено бих казал. Е, опознахме офицерския манталитет. Наближи ли уволнявка, приготви си пари, че изчезва туй-онуй. После се появява. Кокошкарска история.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24724 -: Февруари 14, 2022, 15:46:26 »
... сега видях, че е отговорено.
---
Имаше в закона изключения (както сега). Например за някой специалности след 6-те месеца школа (тук му казват "boot camp") можеше годината да си я отработиш в завода. Няма ходене по поделения. Аз бях такава специалност, но го разбрах по-късно :t0120:, за да се възползвам )

Със сигурност мога да твърдя, че завършилите ШЗО есен 1973, пролет 1974, есен 1975, ако бяха електроника/изчислителна техника, втората година в завода по разпределение. Голям кеф за софиянци, които тогава не можеше да служат в София, след школата тези разпределени в Изот/София, приключваха със военната служба и си работеха в София в Изот.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24725 -: Февруари 14, 2022, 15:50:58 »
Тоз ИЗОТ, с толкоз кадърни кадри в копирането, как тъй бързо се срина. Много хора побеляха в гонене на прогреса. По някое време се появи и мижава елементна база.
« Последна редакция: Февруари 14, 2022, 15:57:19 от dabedabe »

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24726 -: Февруари 14, 2022, 15:51:57 »
Със сигурност мога да твърдя, че завършилите ШЗО есен 1973, пролет 1974, есен 1975, ако бяха електроника/изчислителна техника, втората година в завода по разпределение. Голям кеф за софиянци, които тогава не можеше да служат в София, след школата тези разпределени в Изот/София, приключваха със военната служба и си работеха в София в Изот.
Ми добре си изключил есен 1974, защото имам голям брой познати, които от школите във Враца или Шумен си отпътуваха като момченца във втора, че и трета армия за една година. Нищо че бяха разпределени в ЦИИТ или ЗИТ София...
 :smokin:


Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24727 -: Февруари 14, 2022, 15:55:36 »
Е тогава как "само" година и половина?
През различните периоди по време на соца, в зависимост от нуждите на държавата висшистите са служили различно, като се започне от наличието на т. н. военен факултет и военни сборове през лятото висшисти практически не са служили. След това служеха по 6 месеца, но но-късно служеха само след завършване на висшето до някъде средата на 60-те, когато ако бяха приети веднага след гимназия за инженерни специалности (предполагам Бъч е електроника) и медицина, първо завършваха и след това обикновено 5 месеца ШЗО, 1 месец отпуск и една година служба като фазини (старшини школници) или мл. лейтенанти (отличниците). Бъч вероятно е завършил 71-73 година и е служил година и половина – школа и фазан.
Ако ми е позволено, някои малки корекции (личен опит):
* до 1971 приетите студенти веднага след завършване на гимназия служеха след дипломирането; първият випуск гимназисти, отбили първо военната си служба и след това записали беше випуск 1971;
* записалите да следват по правило имаха по-кратка "задръжка", учебната година все пак започваше на 1 септември (бригада)
* изключения от горното се правеха за някои "редки" специалности по списък - екзотични филологии (китайски, урду, арабски, подобни), математици, някои по-редки инженерни специалности, които служеха по правило 6+12 месеца след дипломирането, първите 6 месеца бяха в ШПЗО гр. Враца, след това командирски стаж по поделенията ;
* някъде към края на 70-те службата за вишистите беше приравнена на редовната - 24 месеца или 6+18, изпращаха се в НШЗО гр. Плевен, броят им силно намаля и не си струваше поддържането на 2-3 роти във Враца;
* ако Бъч е завършил през 1971 средното си образование, то е служил веднага 24 месеца и след това е следвал (като състудентите ми);
* ако Бъч се е дипломирал през 1971/1972, то следва да е служил 6+12 месеца (свидетел съм)
~~~~~~
....хубаво си спекулираме около военната кариера на Бъч, сега като се събуди, може и да сподели, ако иска...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24728 -: Февруари 14, 2022, 15:55:59 »
Нищо че бяха разпределени в ЦИИТ или ЗИТ София...
 :smokin:
Същото се отнася за ДЗУ Стара Загора, където бях разпределен.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24729 -: Февруари 14, 2022, 16:00:06 »

Ми добре си изключил есен 1974, защото имам голям брой познати, които от школите във Враца или Шумен си отпътуваха като момченца във втора, че и трета армия за една година. Нищо че бяха разпределени в ЦИИТ или ЗИТ София...
 :smokin:

Така е, за съжаление на срочно служащите висшисти тогава фактическото положение се решаваше в движение в зависимост от нуждите на съответните ведомства от кадри, като преди всичко се решаваха проблемите на МНО.
По тази причина и аз пострадах, въпреки предварителносто обещание да завърша само школата се наложи да служа и цяла година ПВО/ВВС. Късмет!

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24730 -: Февруари 14, 2022, 16:04:41 »
до 1971 приетите студенти веднага след завършване на гимназия служеха след дипломирането; първият випуск гимназисти, отбили първо военната си служба и след това записали беше випуск 1971;
Ми не помниш правилно, постановлението излезе юли 1970, ерго - първият випуск е този от 1970.
Не че е от вселенско значение... както казват руснаците, "с истината може да се отнасяме и по-свободно, но да се лъже трябва винаги точно".
 :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24731 -: Февруари 14, 2022, 16:06:36 »
военната кариера на Бъч, сега като се събуди, може и да сподели, ако иска...
Отговорил съм на предишната страница. Бригадите (в помощ на селското стопанство) съм ги пропуснал. В писанките си, а не изобщо. Те си бяха като "Отче наш" - веднага като седнеш на масата.  :)))  Студент или войник. Понякога и на двете места. :)))
« Последна редакция: Февруари 14, 2022, 16:17:17 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24732 -: Февруари 14, 2022, 16:13:43 »
Quote (selected)
постановлението излезе юли 1970,
Потвърждавам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24733 -: Февруари 14, 2022, 16:14:30 »
до 1971 приетите студенти веднага след завършване на гимназия служеха след дипломирането; първият випуск гимназисти, отбили първо военната си служба и след това записали беше випуск 1971;
Ми не помниш правилно, постановлението излезе юли 1970, ерго - първият випуск е този от 1970.
Не че е от вселенско значение... както казват руснаците, "с истината може да се отнасяме и по-свободно, но да се лъже трябва винаги точно".
 :smokin:
...щом твърдиш, очевидно застарявам и вече не помня добре ... радвам се, че поне бъркам само с година, `ми ако беше петилетка, а?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24734 -: Февруари 14, 2022, 16:16:03 »
с истината може да се отнасяме и по-свободно, но да се лъже трябва винаги точно
:well_done-1299:

Със същият смисъл съм го срещал в англоезична литература.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24735 -: Февруари 14, 2022, 16:17:08 »
`ми ако беше петилетка, а?
... И това ще стане, и това ще стане, някога, но не сега...
 :nuts: :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24736 -: Февруари 14, 2022, 16:24:35 »
Преди гонехме петилетки заради петолъчката. Пентагонът е някаква грешка. Сега бидейки правоверни натовци, ще гоним четирилетки.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24737 -: Февруари 14, 2022, 16:29:08 »
Спомени сладки, преживявания разни:

- Може би про форма, но инициативата за 18 месеца, вместо шест, я трипосаха на баба ви Цола Драгойчева. Имаше някакъв казус за пределна възраст и заради него трябваше да влезна немедлено в казармата. А ми оставаше само един семестър и дипломната работа... Имах приятелство с един син на много важен баща, та говорих само с майка му и т.н. - та бях приет при началника едно място и повиквателната бе зачеркната надлежно.

Но вероятно за отмъщение на окръжното, след година, се отзовах вместо във Враца, в кашишко поделение в Ямбол. Но както тук бе споменато, след няколко месеца, точно преди да се отзова в Звездец или някъде там, ме пратиха на да правя разни техники във една военна *** на един големичък град в средата на България. А последната 1/3 трябваше да изработя една апаратура за едно ДНА и бях - както тука бе споменато, откомандирован за в къщи в София и на работа в едно техническо място. Направих им техниката и март отидох да я предам на място.

Като цяло, имам много високо мнение за нуждата от военна служба. Локални идиоти винаги има, но те не могат да компрометират възпитателният отпечатък над младежите - аз бях много по-възрастен от тях и нещо като батко даже и за младшият на отделението, пък и на лейтенанта на ротата.

Считам, че дадената клетва на плаца, повтаряна от всички е нещо много важно и сериозно. Кой-как я оценява е свързано с петмеза в междуушията. Да призная, вметката от нея за Партията, не съм я произнасял, но всичко останало считам за дадено обещание, за някакъв кръвен Обет. Който е трябвало да се презаверява с личната отговорност и действия...

И ми е интересно как таксувате подобни разбирания. Със сигурност за модерните поколения - не знам до колко - такива вехти разбирания ще предизвикат само присмех. И да не забравя: - със сигурност за различни хора мога да бъда и мръсна гад. Което пък взето за от една определена категория двукраки, е повече от комплимент.

Бъдете дерзаещи и здрави!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24738 -: Февруари 14, 2022, 16:36:11 »
Не се притеснявай. Мисля че си оценен подобаващо. Хай наздраве! Зарязваме уж. Ма няма се нарязваме. Донякъде само.

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1230
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24739 -: Февруари 14, 2022, 17:12:26 »
"...Като цяло, имам много високо мнение за нуждата от военна служба. Локални идиоти винаги има, но те не могат да компрометират възпитателният отпечатък над младежите..."
Aз съм по-млад и затова си изслужих 2те години (78-80) ;). Кярът, че бях приет за студент - отърва ме от "задръжката", разбирай 1.5 мес маане с кирка и лопата.
След като започнаха занятията в МЕИто се оказа, че в мойта група има 3ма неслужили по медицински и възрастови причини. Ами веднага си личеше, кой се е уволнявал, а кой не е. Ние бяхме с някакъв житейски опит т.е. "нема мама, нема тате", тях още ги вееше вятър на бял кон. ...А, по-някаква причини, колежките бяха "по-благосклонни" към "старите кучета"  :lol:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24740 -: Февруари 14, 2022, 18:16:05 »
Quote (selected)
Условна присъда от 3 години затвор с 5-годишен изпитателен срок получи след споразумение с прокуратурата Хайдар Ергюн, капитан на авариралия на 20 септември край Камен бряг турски кораб Vera Su. Споразумението бе одобрено днес от Окръжния съд в Добрич и не подлежи на обжалване. 59-годишният мъж ще трябва да плати и половината от направените по делото разходи.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/kapitanut-na-zasednaliya-vera-su-poluchi-uslovna-prisuda
Даже няма да плати всички разходи по делото.
За нанесените щети забрави.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1230
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24741 -: Февруари 14, 2022, 19:15:17 »
Бъч и Джузепе се бяха заприказвали за лодки. Имам някакъв личен опит, но за да не пълня темата с офтопик го пуснах в "Не мога да не споделя".

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24742 -: Февруари 14, 2022, 19:34:21 »
Не е ли по-добре да си взема една лодчица (second hand, за нова няма да ми стигнат стотинките) и лекинко когато няма урагани да се спусна "надолу" до Карибите и Бахама - мама? Да поостана там...forever

А-ах, че кой не си мечтае за това...  :t0328: Може и да се сбъдне. Карибския бряг на Мексико (Юкатан) е супер -- евтини къщи, прекрасно море, и богата археология. Имам много хубави спомени от там. Можеш половин живот да обикаляш джунглите и градовете на маите и пак няма да ти стигне. Жалко, че мексиканците съвсем са изпуснали сигурността и престъпността. От Ямайка също имам хубави впечатления, но не бих живял там. Иначе морето и планините там са чудесни.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24743 -: Февруари 14, 2022, 19:39:33 »
Quote (selected)
От Ямайка също имам хубави впечатления, но не бих живял там.
Хубавите ябълки, прасетата ги ядат!
Бог дал, Бог взел!
На всеки от нас и на всяко място са дадени равни количества хубаво и лошо.
Quote (selected)
Всяко действие има равно по големина и противоположно по посока противодействие.
Равновесие му е майката.
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24744 -: Февруари 14, 2022, 20:43:38 »
със съжаление отбелязвам, че за минпред имаме некъв абсолютен дебил, имбецил даже. сега го слушам при очиларката /какѝбешетамимето/ по бетефау.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24745 -: Февруари 14, 2022, 20:50:57 »
със съжаление отбелязвам, че за минпред имаме некъв абсолютен дебил, имбецил даже. сега го слушам при очиларката /какѝбешетамимето/ по бетефау.
Онци, заеби дебилите и с и без очила, дай сведения плз. в Германия верно ли е, че след 4-о отделение има нещо като преценка /не знам кво - тест или просто по успех.../ след което разделят децата за 5-и клас - тези стават за по нагоре да продължат, а тези ще са до края на средното у-ще.
Не се хващай за евентуалните ми некоректни термини, моля, дай по същество, ако решиш да отговаряш!
Тхс ин адванс.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24746 -: Февруари 14, 2022, 21:14:06 »
в пети клас е основния прием в гимназиите. а да завършиш гимназия е един от начините да вземеш матура /тук ѝ викат аби, съкратено от абитур, да се чудиш нашето абитуриенти откъде иде/ и да ходиш във вишу.

не мога да свиделствам от първа ръка, щото малкото дойде след завършен пети клас. ама основната битка е пети клас къде да идеш. ако не се класираш пети клас, може осми или десети да се прехвърлиш нагоре. ама като цяло учебната програма в гимназиите и другите училища се различава - реал шулетата и мител шулетата учат по-малко общообразователни за сметка на професионално образование, така че тези, дето отиват по-късно, са подложени на двоен стрес - имат и да наваксват.

реал и мител шулетата приключват в десети клас с нещо, наречено съкратено 'квали', с което можеш да почнеш професионално обучение, или както му казват местните беруфшуле /беруф - професия, шуле - училище/. което представлява тригодишно обучение, една година от което е наваксване на материала, който се учи в гимназиите. ако искаш само професионална квалификация впоследствие /умшулунг/, тя отнема две години. след завършване на тригодишния курс имаш възможност да държиш изпитите за матури и ако ги издържиш, да ходиш да станеш студент.

от друга стана, в гимназиите има сериозно текучество, горе-доле както беше в меи софия по соца. между 1/4 и 1/3 от класа си заминават /повтарят или напускат към реал шулетата/. това - от първа ръка. тука в бавария говорят, че било най-трудно, ама не вярвам да е кой знае колко по-различно в другите провинции.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24747 -: Февруари 14, 2022, 21:21:14 »
Блгдр, доста по различно е от тук, но общо извода ми е, че тук основното разделение се получава след 7-ми клас, а при вас изглежда успяват да ги профилират от пети клас още.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24748 -: Февруари 14, 2022, 22:57:46 »
реал и мител шулетата приключват в десети клас с нещо, наречено съкратено 'квали', с което можеш да почнеш професионално обучение, или както му казват местните беруфшуле /беруф - професия, шуле - училище/. което представлява тригодишно обучение, една година от което е наваксване на материала, който се учи в гимназиите. ако искаш само професионална квалификация впоследствие /умшулунг/, тя отнема две години. след завършване на тригодишния курс имаш възможност да държиш изпитите за матури и ако ги издържиш, да ходиш да станеш студент.

Значи, доколкото разбирам, в Германия си съществува средното професионално образование, нещо като нашите техникуми. Само доколкото знам, тях ги ликвидираха. Ако новите правителства ще правят нещо полезно, е хубаво да ги възстановят в някаква форма.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24749 -: Февруари 15, 2022, 07:01:41 »
Quote (selected)
Премиерът Петков е готов да внесе главен прокурор от чужбина
Може да внесем от чужбина главен прокурор, шеф на КПКОНПИ и хора за службите за борба с корупцията. Това заяви в предаванто "Лице в лице" по БТВ премиерът Кирил Петков.
https://glasove.com/novini/premierat-mozhe-da-vnesem-ot-chuzhbina-glaven-prokuror-shefove-na-kpkonpi-i-na-sluzhbite
Що пък не!
Ние цар си довлачихме от чужбинско, мигар са свършили нехранимайковците по бардаците.
Все ще изпадне някой за главен прокурор.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1230
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24750 -: Февруари 15, 2022, 08:36:27 »
А-ах, че кой не си мечтае за това...  :t0328: Може и да се сбъдне. Карибския бряг на Мексико (Юкатан) е супер -- евтини къщи, прекрасно море, и богата археология. Имам много хубави спомени от там. Можеш половин живот да обикаляш джунглите и градовете на маите и пак няма да ти стигне. Жалко, че мексиканците съвсем са изпуснали сигурността и престъпността. От Ямайка също имам хубави впечатления, но не бих живял там. Иначе морето и планините там са чудесни.
Напоследък доста "учени" хора казват, че Коста Рика излиза напред в класирането - климат, условия за живот (спокойно и уредено), цени на имоти и пр. Било добро място за пенЦионери  ;)

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1230
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24751 -: Февруари 15, 2022, 08:48:08 »
Ние цар си довлачихме от чужбинско, мигар са свършили нехранимайковците по бардаците.
Все ще изпадне някой за главен прокурор.
Ако имаш предвид С. Кобурготски - той си е престолонаследник по рождение, но не е коронясван. Това, че стана минпред на република с президент излязъл от БСП (т.е. тези, които са му отнели правото да стане цар) е парадокс достоен за Гинес. Не мисля, че се случвало някога някъде по света. Разказвал съм това на тукашни - ами мигат като пребозали телета и не могат да вдянат.
Сега, ако "изкарат" някой юрист от подопечните на бай Ставри и го курдисат за прокурорин - пак ще счупим рекорда. Трудно ще да е - при бай Ставри освен джебчии и кокошкари други няма.
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 08:55:22 от peniko »

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24752 -: Февруари 15, 2022, 12:26:25 »
Трудно ще да е - при бай Ставри освен джебчии и кокошкари други няма.
което ти, разбира се, както и всичко останало знаеш от най-горна инстанция.
а иначе си бил трудовак, но след заминаването за Америка стана връо

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24753 -: Февруари 15, 2022, 12:35:23 »
цървулът си остава цървул, каквото и да става, където и да се насади.
носи тази противна склонност да верва на конспиративни идиотщини
а иначе цоца яко откъдето се е присламчил/а - на ЗАПАД, разбира се, докато по форумите сере идиотщини, т.е. хапе ръката, дето го храни.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24754 -: Февруари 15, 2022, 12:48:04 »
т.е. хапе ръката, дето го храни.

Ти я ближи и не се коси. Усъвършенствай rim.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24755 -: Февруари 15, 2022, 15:51:23 »
Quote (selected)
Бойко Борисов е бил разпитан в качеството му на свидетел по „Барселонагейт“. Това съобщиха на извънреден брифинг от Специализираната прокуратура. От обвинението добавиха, че са получили документи по случая по две линии - едните са били изискани от Кралство Испания по европейска заповед и са на испански, а другите са дошли от ДАНС и са на английски език.
https://glasove.com/novini/spetsprokuraturata-boyko-borisov-e-bil-razpitan-kato-svidetel-po-barselonageyt
Жалка работа, дансажиите дали са разбрали какво пише на ингилизки, ами прокурорите?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24756 -: Февруари 15, 2022, 16:03:18 »
Quote (selected)
„Топлофикация София“ в момента се намира в технически фалит. Ако продължава така, през април дълговете на дружеството ще достигнат рекордните 1,5 милиарда.
...
Паргов обясни, че още миналата година е направил такова предложение, след като още от първия доклад на американския консултант стана ясно, че за спасяването на "Топлофикация София" са необходими 800 милиона евро. Половината са за рехабилитация на мрежата. А останалите 400 милиона са за високоефективни когенерации, които да произвеждат в съотношение почти едно към едно електроенергия и топлоенергия.
https://glasove.com/politika/kaloyan-pargov-prez-april-dalgovete-na-toplofikatsiya-sofiya-shte-dostignat-15-miliarda
Големият проблем на топлофикация е точно когенерацията.
Дружеството губи клиенти на които не предоставя качествена топлоенергия за да бълва ток.
Малките игрички съсипват дружеството и попътно цяла България плаща за този гяволък.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен gogin

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 64
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24757 -: Февруари 15, 2022, 17:37:26 »
Quote (selected)
Сърбинът добави, че винаги е бил "верен последовател на уелнес, благополучието,
Прочетено и копирано от в. Сега. Този вестник окончателно изкукурига.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24758 -: Февруари 15, 2022, 19:38:57 »
Бойко Борисов може да заплашва вместо с "Ще дойда с адвоката си" с актуалното "Ще дойда с прокурора си".
А превода от испански могат да го възложат на Пацо Терасата. Май беше свободен?
Това вaжи и за големите приятели на прокуратурата - Пеевски и Горанов, Влади Горанов.  :surr:
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 19:48:35 от Пенчо бре »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24759 -: Февруари 15, 2022, 19:46:57 »
Горанов. га му беше широко около врата, гледаше втренчено и насмешливо. Примитивен човек.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24760 -: Февруари 15, 2022, 23:36:14 »
Ако имаш предвид С. Кобурготски - той си е престолонаследник по рождение, но не е коронясван.
Това, че стана минпред на република с президент излязъл от БСП (т.е. тези, които са му отнели правото да стане цар) е парадокс достоен за Гинес.

Ми то щеше пак да си е парадокс за Гинес и БЕЗ президентът на републиката да е излязъл от БСП ... 
Което също НЕ Е вярно, тъй като президентът Радев не е бил НИКОГА член на БСП. :ive_got_it-1379:

« Последна редакция: Февруари 16, 2022, 00:17:03 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24761 -: Февруари 15, 2022, 23:44:46 »
    Сърбинът добави, че винаги е бил "верен последовател на уелнес, благополучието"

Прочетено и копирано от в. Сега. Този вестник окончателно изкукурига.

Нищо му няма на в-к Сега!!!


Само трябва да си намерят малко по-грамотни жОрналисти, дето да знаят, че

"уелнес благополучието" е модерен израз, в който двете думички не се делят НИКОГА от ЗАПЕТАЯ ... :m1924:

« Последна редакция: Февруари 16, 2022, 00:16:01 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #24762 -: Февруари 16, 2022, 05:31:27 »
Ако имаш предвид С. Кобурготски - той си е престолонаследник по рождение, но не е коронясван.
Това, че стана минпред на република с президент излязъл от БСП (т.е. тези, които са му отнели правото да стане цар) е парадокс достоен за Гинес.

Ми то щеше пак да си е парадокс за Гинес и БЕЗ президентът на републиката да е излязъл от БСП ... 
Което също НЕ Е вярно, тъй като президентът Радев не е бил НИКОГА член на БСП. :ive_got_it-1379:

Не ги бъркай компотите с компютрите.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24763 -: Февруари 16, 2022, 08:32:19 »
Quote (selected)
Ми то щеше пак да си е парадокс за Гинес и БЕЗ президентът на републиката да е излязъл от БСП ...
Нямам време да ровя сега из Конституцията, та по памет - не е задължен Президентът на РБ, който и да е той, да бъде безпартиен.
Трябва само да не заема ръководни длъжности в дадена партия.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #24764 -: Февруари 16, 2022, 08:46:34 »
Джиджи бърка Радев с Първанов.
Крадлив дедо беше по Първаново време.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24765 -: Февруари 16, 2022, 08:50:16 »
Нямам време да ровя сега из Конституцията, та по памет - не е задължен Президентът на РБ, който и да е той, да бъде безпартиен.
Трябва само да не заема ръководни длъжности в дадена партия.


Недей. В Конс няма такава разпоредба. Но има едно решение на КС, че президентът може да бъде политически активен по свое усмотрение, а не "неутрален обединител на нацията". Идиотското клише, наложено от герп и повтаряно от всеки безмозъчен папагал.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24766 -: Февруари 16, 2022, 09:10:33 »
"Министрите на финансите и на енергетиката - Асен Василев и Александър Николов, които са в делегацията ни в САЩ, обсъдиха енергийните доставки и възможността за диверсификация на срещи в Белия дом, както и в департамента по енергетика и в департамента по търговия. Посланик Херо Мустафа също е в състава на българската делегация във Вашингтон".
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/asen-vasilev-obsudi-beliya-dom-energiyni-dostavki-i-zeleni-iniciativi

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24767 -: Февруари 16, 2022, 09:33:39 »
Оооотврат!
Чл. 95.
(1) Президентът и вицепрезидентът могат да бъдат преизбрани на същата длъжност само за още един мандат.
(2) Президентът и вицепрезидентът не могат да бъдат народни представители, да изпълняват други държавни, обществени и стопански дейности и да участват в ръководството на политически партии.
https://www.parliament.bg/bg/const
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24768 -: Февруари 16, 2022, 09:37:45 »
Оооотврат!

Какво. Ти говориш за "безпартиен". Няма такова изискване. А да не участваш в ръководство на партия не означава безпартиен. Освен това, членуването в партия няма никакво значение, защото всеки човек си има некви политически убеждания, които неизбежно се припокриват с тези на някоя партия.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24769 -: Февруари 16, 2022, 09:59:59 »
Да не участват в ръководството, точно значи че МОЖЕ да са редови членове.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24770 -: Февруари 16, 2022, 10:06:51 »
Да не участват в ръководството, точно значи че МОЖЕ да са редови членове.

Да, но ти така зададе въпроса, че не си сигурен дали конституцията разпорежда и да е безпартиен, но не ти се рови. Затова ти казах да не търсиш. А в ръководни органи наистина му забранява.

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24771 -: Февруари 16, 2022, 11:24:18 »
Бойко Борисов може да заплашва вместо с
ББ може, а може и да не може
др.ЛьоКлер обаче не може да напише каквото и да било, без Бойко Борисов, който от година вече е никой
скудоумие?
обсеБсия, както навремето Сибила написа, та я зеха на майтап тавагишчите



Неактивен gogin

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 64
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24772 -: Февруари 16, 2022, 13:59:57 »
Quote (selected)
Имаме невероятно големи язви в сектор „Отбрана“. Ситуацията е в много лоша ситуация. Дефицитите са огромни. За съжаление, това виждаме във всеки един от секторите, в които всеки един от нас работи…“ Това каза премиерът в началото на днешното заседание на правителството.
  :crying_with_laughter-3302:  Друго си е да си завършил в Харвард. ЦвЦВ вече не държи първото място. Все пак е завършил само ВИФ.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24773 -: Февруари 16, 2022, 14:01:30 »
Много рано започнаха да параноясват новите Усвоители, нещо не са се разбрали с минцифайките:
https://glasove.com/novini/pravitelstvoto-kriminalno-proyaveni-provokatori-shte-uchastvat-v-politseyskiya-protest
*********   ✹    *********

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24774 -: Февруари 16, 2022, 14:52:51 »
Харвадското лайно се размириса още повече и още по-силно.
АЕЦ "Белене" разтресе управляващата коалиция, БСП разкритикува Кирил Петков
https://dnes.dir.bg/comments/aets-belene-raztrese-upravlyavashtata-koalitsiya-bsp-razkritikuva-kiril-petkov
Нежеланието на премиера Кирил Петков да достроим втората ядрена централа разтресе управляващата коалиция. Повод за напрежението и острата реакция на БСП стана изказване на министър-председателя преди два дни, че няма да довършваме АЕЦ "Белене".
Кирил Петков отговори с категорично "не" по време на телевизионно интервю, като нарече проекта "локва", в която наливаме и пак си остава "локва".
Изпълнителното бюро на БСП излезе с позиция по повод думите на Кирил Петков, като му припомни, че това фигурира в коалиционното споразумение.

Между другото всякакви подобни телодвижения на въпросния еничарин, които са пряко в ущърб на националния и народния интерес, могат да бъдат използвани от БСП като повод и оправдание за разтуряне и сваляне на правителството, при което тя ще си вдигне и рейтинга сред избирателите и населението въобще и би си подобрила резултатите на следващите избори.
« Последна редакция: Февруари 16, 2022, 15:01:37 от kas »

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24775 -: Февруари 16, 2022, 15:47:57 »
Бойко Борисов може да заплашва вместо с


Лукашенко, жив ли си още? То твоето живот ли е с тази зелена слуз от отверстията! Защо не се опиташ да кажеш нещо смислено? И заръчай на домашните си да уведомят, като опънеш петалата. Ще отлея пълна капка!  :m1273:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24776 -: Февруари 16, 2022, 17:21:39 »
Quote (selected)
Мощен трус удари столичната организация на БСП, която е известна като бастион на противници на партийния лидер Корнелия Нинова.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/partiyna-intriga-raztrese-bsp-sofiya
Това от подхвърленото в другата тема за Паргов.
Не знам що така се случва у нашенско, не е само в БСП.
Традиция стана всичко що се е примъкнало в София, еле минало няколко пъти по жълтите павета да става опозиция на всичко българско. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
И новата власт зае поза "щраус" за АЕЦ Белене
« Отговор #24777 -: Февруари 16, 2022, 17:47:00 »
Quote (selected)
Кирил Петков заговори досущ като Бойко Борисов и отсече - АЕЦ Белене е локва без бъдеще, ще правим нови мощности, но в Козлодуй.
https://www.segabg.com/hot/category-economy/i-novata-vlast-zae-poza-shtraus-za-aec-belene
Ама друг път!
То какво друго да рече, нали "по-добрата" половинка от промяната е на сгляда в щатско с местния содомитски актив.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24778 -: Февруари 16, 2022, 17:57:57 »
По Бтв-то оная с очилата си упражнява съчувствието с представител на  сдружението на Независимите Хартисти.
Даже не знаех че артистите се делят официално на зависими и независми, от кого?
П.П. Тоя хем бил независми, хем активист, платен в синдиката Подкрепа ( добрия синдикат  бе! Не всички синдикати са престъпни структури, това по света, при нас са).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24779 -: Февруари 16, 2022, 18:29:19 »
buratinob, намалих да си го причинявам, не'ам нерви, пееше навремето Милена, и се изморих вече. Народът си иска да бъде лъган, красиво да бъде лъган, не иска истината, щото не е приятно.
Да не забравите да гласувате!  ;)