Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:35:54

Автор Тема: СССР v.2.0  (Прочетена 7580 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
СССР v.2.0
« -: Август 23, 2019, 14:38:56 »
Минск и Москва могут парафировать программу по интеграции в сентябре
Премьер-министр Белоруссии Сергей Румас заявил, что Минск и Москва могут парафировать программу действий по интеграции в Союзном государстве в сентябре.
https://ru.rt.com/e6c1

Първи /плахи/ стъпки. Мамка му, ще го доживеем! :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #1 -: Август 23, 2019, 14:56:41 »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #2 -: Септември 16, 2019, 11:27:42 »
Раскрыты подробности экономической интеграции России и Белоруссии
Программа экономической интеграции России и Белоруссии рассчитана на полтора года и предполагает частичное объединение двух экономических систем с января 2021 года, пишет «Коммерсантъ».

Как отмечает издание, речь идёт как минимум о едином Налоговом кодексе, внешнеторговом режиме и Гражданском кодексе, унифицированном учёте собственности и сходных соцгарантиях, почти объединённом банковском надзоре, но с двумя ЦБ, едином регуляторе рынков нефти, газа и электроэнергии и гармонизированном госрегулировании отраслей.
https://ru.rt.com/ebvy
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #3 -: Септември 16, 2019, 12:02:56 »
Сега да не повее отвъд океана някоя "картофена революция" :(

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #4 -: Септември 16, 2019, 12:29:25 »
Раскрыты подробности экономической интеграции России и Белоруссии

Това трябваше да стане много одавна, защото Белорусия и РФ са една Съюзна държава. Имат си договор. Тя си има отделен парламент, а батька Лукашенко е президент на Съюзната държава. На теория е даже началник на тов. Путин. Но батька протакаше и не правеше нищо по въпроса. Преди два месеца бе извикан в Кремъл, където му казаха да се взима в ръце. Батька нещо вдигаше гири за финансовия съюз. Нещо недоволстваше за Рублата и Центробанк. Тук е напълно прав, защото Центробанк не е национална, филиал е на Американския резерв и е постоянен прът в колелетата на руската икономика. После омекна. Но батька наистина е прав. Без национализация на Центробанк икономиката на Съюзната държава няма да прокопса.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: СССР v.2.0
« Отговор #5 -: Септември 17, 2019, 09:44:01 »
Мики, не е ясно какво искаш да кажеш с това закачливо заглавие.

Ако имаш предвид онзи СССР, няма как да стане - Путин не е Сталин, няма и народен комисар по националностите.

Ако имаш предвид някакъв съюз (обединение) от типа на РФ - Беларус, евентуално Евразийския съюз или нещо подобно - бива, въпросът е трябва ли им на руснаците? Вероятно има смисъл обединяване на малоруси с великоруси и толкоз.

Не вярвам да се опитат да възродят панславизма (да обединяват славяните около тях), имат си обявената доктрина за ближнее зарубежье.

Липсва ни др. ЗИП, липсва! Ръководството нищо не направи за привличането му тук.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #6 -: Септември 17, 2019, 14:12:15 »
Уважаеми г-н фелдкурат Ото Катц, щом трябва да се привлича някаква живинка върху Масата, е редно тя да се привлече със специална примамка и миризма от гозба по неин Вкус. Т.е. - поставя се примамката на видно място...

... После се пускат емисари да подбутнат живинката в нужната посока, те дано забележи примамката. Тогава с плавни и пресметнати движения и допълнително подхранване, тя може да бъде задържана в близост и заинтересована да се върти наоколо!

Нужни са методологични указания от ръководството.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #7 -: Септември 17, 2019, 14:17:53 »
Цитат на: фелдкурат Ото Катц
Ако имаш предвид някакъв съюз (обединение) ... евентуално Евразийския съюз или нещо подобно -
бива, въпросът е трябва ли им на руснаците?
Ще им дотрябва рано или късно.
Както на Китай ще му дотрябва обединение с другите жълти и тъмно-жълти.
Както на англосаксите ще им дотрябва обединение, след като неанглоезичните им колонии (сред които сме и ние) се отделят от тях.
И на тюркския свят ще му потрябва обединение, и на арабския, и на испано-(и португало-)езичния.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: СССР v.2.0
« Отговор #8 -: Септември 17, 2019, 14:19:42 »
Съгласен съм с Вашия подход, г-н Eisblock, напълно съм съгласен. Ще помогнете ли на стопанина на сайта или на г.ца Модераторката да привлекат видния геотактик?

И други неща липсват на гозбата - например двойката штурчо-мица и кибикът-анализатор Кайле, мдаааа....

Дали най-после изпратиха на Патрона на сайта - дядо Керпеден - копие на паролата му и инструкции за достъп? Как мислите?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #9 -: Септември 17, 2019, 15:23:42 »
Ще им дотрябва рано или късно.
Както на Китай ще му дотрябва обединение с другите жълти и тъмно-жълти.

Времето на големите политико-икономически съюзи отминава. Заедно с глобализма и глобализацията. Сега големите играчи ясно показаха, че настъпва период на мутуализъм. Всеки ще играе за себе си, а в конкретни случаи ще прави временни ситуативни партньорства за разрешаване на конкретни проблеми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #10 -: Септември 17, 2019, 16:29:21 »
Времето на англосаксонския неолиберален глобализъм отминава, но не и времето на глобализацията. Силните играчи ще се стремят да си създадат сфери на влияние, а слабите ще бъдат обекти на противоборството на силните. Някои слаби няма да имат избор в чия сфера ще бъдат, а някои ще имат. Някои ще бъдат разделени, а някои слети.

"Живеем в забележително време, светът се връща към грандиозната геополитика на 19 век." /тов. ЗИП
 :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #11 -: Септември 17, 2019, 19:53:05 »
Ларчик открылся просто!

Всички знаем латино-американското наблюдение - защо в САЩ не може да се извърши преврат!? Защото в САЩ няма американско посолство!

----
Спомена се вече, че в последните години спряха да клатят Белорусия...

А то САЩ нямали посолство там!  :too_happy-1067:

Но!!! след 10 години прекъсване посолство/посланици ще има!

Quote (selected)
MINSK (Reuters) - The United States and Belarus will announce plans on Tuesday to bring back ambassadors to their posts in their respective countries after a 10-year hiatus, U.S. Under Secretary for Political Affairs David Hale said during a trip to Minsk.
http://www.msn.com/en-xl/europe/europe-top-stories/belarus-us-look-to-bring-back-ambassadors-after-10-year-hiatus/ar-AAHqRyQ?li=BBKxOeh&ocid=spartanntp

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #12 -: Септември 24, 2019, 21:51:36 »
Quote (selected)
Ще помогнете ли на стопанина на сайта или на г.ца Модераторката да привлекат видния геотактик?

Уважаеми г-н фелдкурат Ото Катц, както знаете аз нямам достъп Оттатъка и не мога да поръся сиренце по пътечката за насам. Пък и не съм петим да прося индулгенция и съжителствам с тамошните орки. Така, че за целта ще трябва да се активира някой, вече внедрен агент, от тук - там. Но вероятно ще трябва и да организирате Генерал-щабно съвещание за изготвяне на конкретен диверсионен план "Ost-Ziplä". От друга страна, тав. ЗИП се храни от тролската енергия и се къпе с удоволствие в нея. Докато тук ще му липсват тези освежителни всекидневни бани...

Утре ще се обадя и осведомя форумният Доайен за наличие на негова регистрация. Но си мисля, че той така или иначе няма под ръка паролата. Трябва да му се изпрати някаква за влизане с е-м@йл. Ще говоря с него в този смисъл - да е в очакване.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #13 -: Септември 24, 2019, 22:45:44 »
От друга страна, тав. ЗИП се храни от тролската енергия и се къпе с удоволствие в нея. Докато тук ще му липсват тези освежителни всекидневни бани...
:lightbulb_idea-1364:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #14 -: Ноември 20, 2019, 11:13:08 »
Россия и Белоруссия подготовят новые версии дорожных карт по интеграции
Премьер-министр России Дмитрий Медведев после переговоров с главой правительства Белоруссии Сергеем Румасом сообщил, что специалисты двух стран подготовят новые версии дорожных карт по интеграции.
https://ru.rt.com/erf6
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #15 -: Ноември 20, 2019, 11:23:20 »
ще трябва да се активира някой, вече внедрен агент, от тук - там.

Жижи ще ви свърши работа.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #16 -: Ноември 20, 2019, 13:12:42 »
ще трябва да се активира някой, вече внедрен агент, от тук - там.

Жижи ще ви свърши работа.
:D

Само след като разбере кои ше бъдат другите союзни республики в новия грандиозен проект СССР v.2.0.
:yes-1289:

А ф момента Жижи си маа по задачите, свързани с президента Радев и ГешефТ
:yes-1292:
« Последна редакция: Ноември 20, 2019, 13:24:34 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #17 -: Ноември 20, 2019, 13:27:28 »
ще трябва да се активира някой, вече внедрен агент, от тук - там.

Жижи ще ви свърши работа.

Жижи какво общо има ?  ???
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #18 -: Ноември 20, 2019, 14:03:41 »
ще трябва да се активира някой, вече внедрен агент, от тук - там.

Жижи ще ви свърши работа.

Жижи какво общо има ?  ???
Но нема нищо протиф!  :yes-1289:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #19 -: Ноември 20, 2019, 14:08:11 »
Нямаш против какво ?  ???
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #20 -: Ноември 20, 2019, 14:14:40 »
Нямаш против какво ?  ???

Четѝ по-горе, че е дълго /а и сложно!/ за обяснение ...

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #21 -: Ноември 20, 2019, 14:19:28 »
По-горе има много неща и всичките съм ги прочел. Обаче въобще не е ясно какво общо имаш с внедрени агенти и каква работа се има предвид да свършваш.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #22 -: Ноември 20, 2019, 14:24:00 »
Quote (selected)
Само след като разбере кои ше бъдат другите союзни республики в новия грандиозен проект СССР v.2.0.
Беларус, Украйна, Казахстан, Азербайджан, Армения, Китай, Турция, Сирия, ЮАР, Аржентина, Венецуела, Боливия, Куба и други.
Метам ги горе-долу като отстояние, не като време.
Тва всичкото в необозримото бъдеще. Но пък Русия за никъде не бърза. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #23 -: Ноември 20, 2019, 14:28:47 »
По-горе има много неща и всичките съм ги прочел. Обаче въобще не е ясно какво общо имаш с внедрени агенти и каква работа се има предвид да свършваш.
Списва оттатъка и до колкото схванах идеята е да засмуче тов. ЗИП...
Двете с Асол пишат. Асол има нулеви шансове, Джидже малко по-малки. Но се пак. :t0328:

А аз съм фен на идеята ЗИПче да списва тъдява - ще изглеждам като сущий миротворец с келявата винтовчица. :)
« Последна редакция: Ноември 20, 2019, 14:33:36 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #24 -: Ноември 20, 2019, 14:40:49 »
Quote (selected)
Само след като разбере кои ше бъдат другите союзни республики в новия грандиозен проект СССР v.2.0.
Беларус, Украйна, Казахстан, Азербайджан, Армения, Китай, Турция, Сирия, ЮАР, Аржентина, Венецуела, Боливия, Куба и други.
Метам ги горе-долу като отстояние, не като време.
Тва всичкото в необозримото бъдеще. Но пък Русия за никъде не бърза. :)
На мен ми са най-любопитни поляците, те докога ще се държат като удавници за САЩ.
Джиджи там може да свърши работа (покрай снахата)  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #25 -: Ноември 20, 2019, 14:51:31 »
Ние не се броим в калабалъка, ти Полска...

Кстати, изпуснал съм Индия и Иран в навалицата.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #26 -: Ноември 20, 2019, 15:49:57 »
Джидже списва оттатъка и доколкото схванах идеята е да засмуче тов. ЗИП...
Двете с Асол пишат. Асол има нулеви шансове, Джидже малко по-малки. Но се пак. :t0328:
:D

Не е нужно тов. ЗИП да бъде засмукван изцяло. Нека си пише и там – с къде-къде по-голяма аудитория, осигуряваща нужните му овациЙ. Щото той обича!!!

Само че за целта е нужен малко по-серьозен "натиск" оттук. С което искам да река – от по-високо равнище!!!  8)

Quote (selected)
А аз съм фен на идеята ЗИПче да списва тъдява - ще изглеждам като сущий миротворец с келявата винтовчица.

И двамата ше творите феерия след феерия ...   :yes-1289:
« Последна редакция: Ноември 20, 2019, 16:08:30 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #27 -: Ноември 20, 2019, 16:08:27 »
Не е нужно тов. ЗИП да бъде засмукван изцяло. Нека си пише и там – с къде-къде по-голяма аудитория, осигуряваща нужните му овациЙ. Щото той обича!!!

Само че за целта е нужен малко по-серьозен "натиск" оттук. С което искам да река – от по-високо равнище!!!  8)
С натиск тая работа не става. Всеки си пише където си иска. Ако иска и ако може.
Аз прописах тук чак след като ми писна окончателно да ме трият оттатък.
И бая време гледах като теле в железница, добре че Буратино удари едно рамо.
Щото тук не чакаме темите да паднат от небето, демек от редакцията...

Колкото до скромната аудитория - бе хич не е малко с тия трицифрени гости и то денонощно.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #28 -: Ноември 20, 2019, 16:14:56 »
С натиск тая работа не става. Всеки си пише където си иска. Ако иска и ако може.
:yes-1289:

Quote (selected)
Колкото до скромната аудитория - бе хич не е малко с тия трицифрени гости и то денонощно.

Да, ама не получаваш директно ф респонс никва реакция. Щото они са скрити. А некои 'ора имат нужда от реални оваций ... :t0328:

P.S. А сега сметам да ти спретна на теп темичката, за която ревеше преди малко. И мисля, че няма да е излишна ... :smokin:
« Последна редакция: Ноември 20, 2019, 16:18:48 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #29 -: Ноември 20, 2019, 16:20:20 »
А ф момента Жижи си маа по задачите, свързани с президента Радев и ГешефТ.

И по Дафинка Кьовеши имаш бая работа. Не се отплесвай.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #30 -: Ноември 20, 2019, 16:31:25 »
Да, ама не получаваш директно ф респонс никва реакция. Щото они са скрити. А некои 'ора имат нужда от реални оваций ... :t0328:
Ка щяло да няма реакция. И то мигновена, но вряд ли понравится - не тот уровень.
По мене си го знам какво е като си свикнал на тролетариата...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #31 -: Ноември 20, 2019, 16:38:58 »
А ф момента Жижи си маа по задачите, свързани с президента Радев и ГешефТ.

И по Дафинка Кьовеши имаш бая работа. Не се отплесвай.

Рано ѝ'й още на Дифинка. Поне да дойди Нова година ...  :D

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #32 -: Ноември 20, 2019, 18:08:28 »
Quote (selected)
„Москва ни стисна за гърлото с тъй наречената напреднала интеграция. Беларуското ръководство прецени как би му подействал кримският сценарий и усети с хлад между плешките, че в един момент Кремъл може да използва абсолютно нецивилизовани методи и по беларуското направление. Затова усилията на беларуската дипломация за деблокиране и нормализиране на отношенията с Европа и Запада напоследък са много активни и последователни“, отбелязва беларуският аналитик Александър Класковски.

https://e-vestnik.bg/31330/lukashenko-v-avstria-veche-ne-e-posledniat-diktator-v-evropa/

Като се абстрахираме от бодряшките "анализи" на тамошното отровено общество, не може да не признаем, че Лукашенко не е във възторг от идеята да стане поредния губернатор на област.
Даже и да е като Абрамович.
Президент на Беларус може да стане потомствена титла, губернатор не.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #33 -: Ноември 20, 2019, 18:20:53 »
Лукашенко не е във възторг от идеята да стане поредния губернатор на област.

В момента батька е номиналната глава на съюзната държава. Когато се реализира предвидената по договора пълна интеграция, батька може да си остане президент и дори да завещае титлата на синчето. Това няма да бърка тов. Путин. Само дето няма да може да шава напред-назад като селски хитрец, но той и сега е в изолация и трябва да е пълен идиот ако си мисли, че може да изтъргува нещо със Запада. Явно си е направил сметката, но се прави на интересен като гимназистка. Ако иска да запази властта си, ще трябва до Нова година да подпише всичко, защото догодина има избори и като нищо може да стане обикновен гражданин на съюзната държава.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #34 -: Ноември 20, 2019, 18:25:49 »
За Путин ясно.
Западняците не се дават, наливат неосъществими обещания в главата на Лукашенко.
Те това могат, правят го добре.
При нас им се получи! :sad-3295:
Ако Батька им се поддаде ще го очаква твърдо приземяване.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #35 -: Ноември 20, 2019, 18:30:51 »
Quote (selected)
в един момент Кремъл може да използва абсолютно нецивилизовани методи
Е, да. В един момент Кремъл може да им купи фафла! :nuts:
Кримският сценарий го минахме - зенитките и още куп техника са там. Още от лятото практически са под охрана и отбрана. За всеки случай...
Вчера кацна двойка новички СУ-30СМ, хем техни си. И още ще идват. За всеки случай...
А батька може би правилно го играе ощипана госпойца - не всички белоруси са убедени че отиват на добре.
То къде ли пък може да намериш някакви хора дето да са единодушни за нещо си.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #36 -: Ноември 20, 2019, 18:40:31 »
Quote (selected)
А батька може би правилно го играе ощипана госпойца - не всички белоруси са убедени че отиват на добре.
То къде ли пък може да намериш някакви хора дето да са единодушни за нещо си.
То пък къде ли можеш да намериш "добро"?
В бившия немски, настоящ мюсюлмански анклав Кьолн? :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #37 -: Ноември 20, 2019, 18:46:22 »
Ако Батька им се поддаде ще го очаква твърдо приземяване.

Според мен точно това го чака. Батька много се заигра с национализма и в последните месеци прави лоши изказвания. Той е типичен прост селски хитрец и стимулира беларуския национализъм като последна сламка да изтъргува нещо за себе си или да си спаси главата. Щото е по-амбициозен от сянката си. Тов. Путин му даде срок до Нова година. След това или ще получи, както тов. Кадиров, Белорусия като наследствен феод, или ще бяга в Украйна.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #38 -: Ноември 20, 2019, 18:50:40 »
В Украйна няма да бяга, не може да е толкова прост.
Светлия пример на Саакашвили трябва да му е пътеводна светлина.
Стара приказка.
"Човек за човека е вълк!"
При глобализма направо саблезъб вълк.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #39 -: Ноември 20, 2019, 18:57:16 »
В Украйна няма да бяга,

Няма къде другаде. Всички бягат от него като от келяв. Единствения му шанц е да го изиграе некъв страдалец на руска агресия. Тогава може и да го приемат с държавната хазна. Която после ще му вземат.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #40 -: Ноември 20, 2019, 18:59:23 »
На запада им стига един Горбачов, чудят се какво да го правят.
С радост ще го направят "мъченик".
Така всички ще са щастливи, освен мъченика.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #41 -: Ноември 20, 2019, 19:08:59 »
С радост ще го направят "мъченик".

Абе, и мъченик да става, но Кремъл повече няма да го търпи. Както не може да си позволи да загуби Баларус. Затова сега батька трябва да реши. Или остава пожизнен президент да си пълни гушата, или отива в киреча. Според мен ще избере второто. Шото е хитра сврака.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #42 -: Ноември 20, 2019, 19:32:37 »
Абе, и мъченик да става, но Кремъл повече няма да го търпи.
Аааа, баш него мисли да търпи.
Аз не го ли писах, или мислех да го пиша от юртата?
То беше миналата седмица кога обяви че се кандидатирва за май шести мандат.
Се пак отдавна отработен от разведките, нов екземпляр ще им е перебо... ташкън!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #43 -: Ноември 20, 2019, 19:37:35 »
С него или без отврат е прав.
Територията е важна.
Атаман или какъвто му викат местните ще се назначи, но земята е важна.
В това Марк Твен е бил много прав:
"Купувайте земя, вече не я произвеждат."
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #44 -: Ноември 20, 2019, 21:23:39 »
Ако Батька им се поддаде ще го очаква твърдо приземяване.

Според мен точно това го чака. Батька много се заигра с национализма и в последните месеци прави лоши изказвания. Той е типичен прост селски хитрец и стимулира беларуския национализъм като последна сламка да изтъргува нещо за себе си или да си спаси главата. Щото е по-амбициозен от сянката си. Тов. Путин му даде срок до Нова година. След това или ще получи, както тов. Кадиров, Белорусия като наследствен феод, или ще бяга в Украйна.
Не ми се вярва на стари години чавка да му е изпила акъла. Това с изказванията е вероятно многоходовка, за която големият брат се подсмихва под несъществуващия си мустак и чака Коля Саныч да стане на достатъчна възраст, като Кадиров - младши. При това Коленка, който е вече на 15, ще има подкрепата на двамата си по-възрастни братя, които и така управляват държавата с татю си. Няма такъв луд, дето да си рискува трите деца и седемте внучета.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #45 -: Ноември 20, 2019, 21:38:52 »
Не ми се вярва на стари години чавка да му е изпила акъла.

Абе, не ти се вярва, ама напоследък точно това се забелязва. Миналата седмица Русия подивя от едно негово изказване, че нито една руска война не била война на Беларус и Беларус била жертва. Щото всички войни на Русия се водели на територията на Беларус, а тя нямала нищо общо нито с Напальон, Нито с Хитлер, нито с кой да е. Демек и с Русия.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #46 -: Ноември 20, 2019, 21:52:04 »
Абе аде ся - подивя...
Това дето пуска нещо от тубето тип Скабеева ли?
А дали "подивяването" не е продуктово позициониране към бъдещия член на Федерацията?
Щото руснаците доста трудно се впечатляват ако продукта не е рекламиран от Владимир Владимирович.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: СССР v.2.0
« Отговор #47 -: Ноември 20, 2019, 22:36:01 »
Не ми се вярва на стари години чавка да му е изпила акъла.

Абе, не ти се вярва, ама напоследък точно това се забелязва. Миналата седмица Русия подивя от едно негово изказване, че нито една руска война не била война на Беларус и Беларус била жертва. Щото всички войни на Русия се водели на територията на Беларус, а тя нямала нищо общо нито с Напальон, Нито с Хитлер, нито с кой да е. Демек и с Русия.

То си е циклично при него преди всяка нова година, но този път май е минал червената линия с тези чужди войни на територията на Беларус.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #48 -: Декември 07, 2019, 01:05:27 »
Путин обсудит с Лукашенко ситуацию вокруг интеграции
Президент России Владимир Путин обсудит с белорусским коллегой Александром Лукашенко дорожные карты союзной интеграции, совместные инвестиционные проекты и поставки газа, сообщает РИА Новости.
Встреча состоится в субботу, 7 декабря, в Сочи.

Ранее президент Белоруссии Александр Лукашенко заявил о «жесточайшем антибелорусском давлении» на российского лидера Владимира Путина.

Премьер-министр Дмитрий Медведев на встрече с белорусским коллегой Сергеем Румасом в Сочи заявил, что в России нет никаких «антибелорусских элементов».
https://ru.rt.com/ew5v
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #49 -: Декември 07, 2019, 11:47:11 »
Лукашенко прибыл в Сочи для встречи с Путиным
Белорусский лидер Александр Лукашенко прибыл в Сочи, где состоится его встреча с российским президентом Владимиром Путиным, сообщает БЕЛТА.

Ожидается, что переговоры глав двух государств пройдут во второй половине дня 7 декабря.
https://ru.rt.com/ew7u

Започва се. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #50 -: Декември 07, 2019, 12:58:12 »
По-точно - "пак се започва".

AnonimusBG

  • Гост
Re: СССР v.2.0
« Отговор #51 -: Декември 07, 2019, 14:09:07 »
Защо Батька се е разпенил накратко.
Беларусь купува нефт от Русия без така нареченото експортно мито, преработва и продава бензина и другите продукти в Европа(бай Тошо.2, но той продаваше без да преработва).
Но в момента руснаците правят следното(казват му данъчна маневра) - постепенно намаляват експортното мито(целта е да го обнулят), но паралелно с това увеличават данъка за добив на полезни изкопаеми(НДПИ).
Лукашенко съответно ще купува пак без мито(което няма да го има), но с НДПИ.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #52 -: Декември 07, 2019, 14:19:12 »
Започва се.

Не се зпочва, свършва се. Срокът му на батька е до нова година. Солникът тиктака.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #53 -: Декември 07, 2019, 16:29:27 »
Белорусская оппозиция проводит акцию против интеграции с Россией
В центре Минска белорусская оппозиция проводит несанкционированные акции против углубленной интеграции с Россией и подписания дорожных карт. Об этом информирует РИА Новости.

Отмечается, что одну из акций организовала общественная кампания «Свежий ветер».
https://ru.rt.com/ew98

Размърдаха се пиленцата шорошки. :)
micky харесва това. Значи работата е дебела. Да видим!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #54 -: Декември 07, 2019, 21:30:33 »
Орешкин рассказал об итогах переговоров Путина и Лукашенко
Министр экономического развития России Максим Орешкин рассказал об итогах переговоров российского лидера Владимира Путина и президента Белоруссии Александра Лукашенко в Сочи.

«По целому ряду направлений, по сельскому хозяйству, по связи, по таможне, по регулированию нефтяного рынка на самом деле достигли серьёзного прогресса, даже по вопросу нефти и газа позиции сторон были очень серьёзно сближены», — цитирует РИА Новости Орешкина.

Также он сообщил, что следующая встреча лидеров России и Белоруссии запланирована на 20 декабря в Санкт-Петербурге.

Ранее сообщалось, что переговоры Путина и Лукашенко завершились. Они продлились более 5,5 часа.
https://ru.rt.com/ewct
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #55 -: Декември 07, 2019, 21:40:23 »
РФ настъпва към границите на НАТОвска Полша. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #56 -: Януари 05, 2020, 10:17:19 »
Quote (selected)
Минск ще получи петрол от Русия след президентски разговор
1076 | 4 ян. 2020 | 16:50

Беларус временно спря износа на петролни продукти, произведени в рафинериите в страната

http://epicenter.bg/article/Minsk-shte-poluchi-petrol-ot-Rusiya-sled-prezidentski-razgovor/203018/7/0

РФ спира дотациите на Беларус. На времето Брежнев така дотираше България с петрол на някакви "приятелски" цени които ние префактурихме  за износ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #57 -: Януари 05, 2020, 10:44:47 »
Брежнев така дотираше България с петрол на някакви "приятелски" цени които ние префактурихме  за износ.
В името на точността:
Не сме "префактурирали".  На приятелски цени внасяхме нефт, който преработвахме в  дизелово гориво, авиокеросин, леко корабно гориво, моноетиленгликол,  полимери...
И тях изнасяхме.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #58 -: Януари 05, 2020, 10:49:30 »
Прав си.
Нефтохима бачкаше на пълни обороти.
Без акцизи- те дойдоха с демокрацията от там идваше между 7 и 15% от БВП на НРБ. Пиша между защото има различни данни.
И почти 80% от валутата, другата част от оръжия - тях малко ги продавахме, малко подарявахме и износ на ел. енергия.
« Последна редакция: Януари 05, 2020, 10:52:08 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: СССР v.2.0
« Отговор #59 -: Януари 05, 2020, 10:54:51 »
Нефтохима бачкаше на пълни обороти.

Не само Нефтохима. Луканов реекспортираше суров петрол като за световно. Даже се наложи в началото на 80-те да викат бай Тошо в Москва и да го заплашват, че ще почнат да ни продават петрола на борсови цени ако не спрем тоя реекспорт.