Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 14:53:26

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2039997 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #780 -: Януари 23, 2020, 09:25:32 »
Тя наистина си е моя работа, само че аз не съм износител от Русия , а съм на отсрещната страна - аз съм вносител. И затрудненията на руските износители стават мои проблеми.

П.С. А и пустата му рубла , все расте ли расте. И това е още една пречка...
Логично е да е така.
Русия изнася най ефективно борсови стоки с международна цена, най вече в долари.
И управляващите залагат точно на тези износители.
Китай изнася основно потребителски стоки, затова има интерес юанът да не се покачва.
Така стимулират износа на потребителски стоки и ограничават вноса им.
Това е изгодно за китайските производители, износители и икономиката като цяло, но ограничава потребителите да купуват вносни стоки, но пък им осигурява работа и растящи заплати.
С Русия е точно обратното, скъпата рубла позволява на хората в Русия лесен достъп до евтини китайски стоки, но се отразява вредно на местните производители на такива стоки.
Затова в Русия е изгодно да си едър суровинен износител, но не и среден и дребен производител на стоки, които нямат международна борсова цена.
Тоест имаме дългосрочна далновидна китайска(доказала се) икономическа политика и дългосрочно недалновидна Руска политика, но предоставяща временно облаги за потребителите, за сметка на бъдещото икономическо развитие на Русия.
С други думи икономическата политика на Путин е ден да мине друг да дойде и народът да е временно задоволен, а след мен потоп.
Докато китайската икономическа политика е с дългосрочни стратегически цели за поколения напред.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #781 -: Януари 23, 2020, 09:31:12 »
Джиджи, кАжи му на тоя дългогодишен тъпанар да иде някъде и тихичко да се гръмне.
Да, Русия е президентска и такава трябва да бъде - една огромна империя по никакъв друг начин не се управлява. Само с желязна ръка. Много желязна!
И международното право да си го заврете някъде, където ви е удобно. Там има минимум два брутално противоречащи си принципе:
- самоопределение
- неделимост
Кой крив, кой прав решават силните.
Така че силна Русия логично да и е през таквозето за факаното международно право со се всички факани международни наглосакски идиотщини.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #782 -: Януари 23, 2020, 09:56:54 »
В интерес на истината, политиката на Путин е единствената възможна на този етап.
Няма как да развива икономиката по китайски модел, защото първо руснаците не са китайци и второ ще загуби изборите ако се опита.
Това можеше да стане в условията на СССР, когато длъжността беше доживотна.
Но пък тогава нямаше далновидни ръководители, подобни на китайските.
Но докато управляващите в Русия успяват да отнемат достатъчно средства от олигарсите в полза на народа ще печелят изборите.
Живял съм в СССР и знам че руснаците не са много претенциозни, за разлика от американци, французи, германци и други материално разглезени нации.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #783 -: Януари 23, 2020, 10:04:12 »
Джиджи, кАжи му на тоя дългогодишен тъпанар да иде някъде и тихичко да се гръмне.
Да, Русия е президентска и такава трябва да бъде - една огромна империя по никакъв друг начин не се управлява...

Само едно нещо не разбрах - защо Чавдар Стефанов трябва да се гръмне , след като добросъвестно е изброил какво следва от предложенията на Путин за реформи.
Без да ги коментира и без да им дава оценка "правилно-неправилно"
Ти с нищо не го опровергаваш.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #784 -: Януари 23, 2020, 10:20:31 »
Джиджи, кАжи му на тоя дългогодишен тъпанар да иде някъде и тихичко да се гръмне.
Да, Русия е президентска и такава трябва да бъде - една огромна империя по никакъв друг начин не се управлява...

Само едно нещо не разбрах - защо Чавдар Стефанов трябва да се гръмне
, след като добросъвестно е изброил какво следва от предложенията на Путин за реформи.
Без да ги коментира и без да им дава оценка "правилно-неправилно"
Ти с нищо не го опровергаваш.
:way_to_go-1308:

Ми аз точно по тази причина – съвсем чинно, с преводаческия тИфтер – записах от интервюто на тов. Стефанов най-важното, поне според мен ...

Щото не ми е точно на мен мястото да коментирам в темата за Русия! 
:P :b0230: :P
« Последна редакция: Януари 23, 2020, 10:24:51 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #785 -: Януари 23, 2020, 10:33:21 »
Само едно нещо не разбрах - защо Чавдар Стефанов трябва да се гръмне , след като добросъвестно е изброил какво следва от предложенията на Путин за реформи.
Без да ги коментира и без да им дава оценка "правилно-неправилно"
Ти с нищо не го опровергаваш.
Нищо подобно не предлага Владимирович. Снощи подробно го обяснява горе-долу същото на куп народ в Липецк.
Явно никой не го схваща все още каква е идеята.
Нормално, стария разузнавач просто хвърли малко правилен шум в системата и всичко живо е шаш. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #786 -: Януари 23, 2020, 10:38:11 »
Чавдар Стефанов – журналист, дългогодишен кореспондент на БНР в Москва

Колко жалко! Пропилял си е дългогодишното време инищо не е разбрал.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #787 -: Януари 23, 2020, 10:47:56 »
Може наистина да не съм разбрал какви са тайните замисли на Путин В.В.
Може и Чавдар Стефанов нищо да не разбира от това, което става там.
Но има нещо доста притеснително , че сме вторачили поглед натам, когато в България всички системи тотално се скапват.
Водоснабдяване.
Енергетика (Вече внасяме ток от Турция!?!)
Здравеопазване.
Вътрешна сигурност.
За демографията и за менталното здраве на нацията не ми се пише, след вчерашното самоубийство на детето в Русе.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #788 -: Януари 23, 2020, 10:53:43 »
Може наистина да не съм разбрал какви са тайните замисли на Путин В.В.
Може и Чавдар Стефанов нищо да не разбира от това, което става там.
Но има нещо доста притеснително , че сме вторачили поглед натам, когато в България всички системи тотално се скапват.
Водоснабдяване.
Енергетика (Вече внасяме ток от Турция!?!)
Здравеопазване.
Вътрешна сигурност.
За демографията и за менталното здраве на нацията не ми се пише, след вчерашното самоубийство на детето в Русе.
Може би защото някои си мислят, че решението на проблемите ни ще дойде от Русия,
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #789 -: Януари 23, 2020, 11:05:36 »
Може наистина да не съм разбрал какви са тайните замисли на Путин В.В.
Може и Чавдар Стефанов нищо да не разбира от това, което става там.
Но има нещо доста притеснително , че сме вторачили поглед натам, когато в България всички системи тотално се скапват.
Водоснабдяване.
Енергетика (Вече внасяме ток от Турция!?!)
Здравеопазване.
Вътрешна сигурност.
За демографията и за менталното здраве на нацията не ми се пише, след вчерашното самоубийство на детето в Русе.
Може би защото някои си мислят, че решението на проблемите ни ще дойде от Русия,
Или защото там нещо се случва, а тук всичко е ясно?
Аз не виждам смисъл да хабя нерви за вътрешните истории - историята е приключена, предполагам безвъзвратно.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #790 -: Януари 23, 2020, 14:33:54 »
Не знам дали ще стигне за национализация на централната банка.

Няма да я пипат централната банка. Не могат да я пипат. Само ако мъцнат нещо подобно, Набиулина съвсем законно може да изкара от Русия целия валутно-златен резерв. Защото той е на банката, а не на държавата. Банката може да се национализира само с помощта на армейска операция и в нарушение на конституцията. Всичко е пунт и пластика, зщото Медведев е най-недолюбваната персона в Русия. Путин изпуска парата. Но ще си вкара автогол, защото се заигра и сега очакванията от народа са огромни. Но с американска Централна банка никакви икономически преобразования няма да направят.

Тук сме на едно мнение. Само не съм сигурен дали тази чиновничка Набиулина може да изнесе каквото и да е. Живият човек е чупливо нещо. Всичко може да ти се случи.  ;D
Това е начина. Национализация. Всичко останало е "beat around the bush"
Стариков Николай - Национализация рубля
https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4265134
"Путь к свободе России лежит через Национализацию российского рубля. "

Във връзка с изнасянето на златото се сещам, че американското злато което "се предполага" е до "Fort Knox" - огромна военна база. С все танковете и оръдията в нея. Друга голяма част се съхранява в USMA "West Point". Писах "предполага се", че не са го виждали мнозина. Не дадоха и на Ron Paul *(бил конгресмен 30 години), да направи аудит на ФЕД-а.

* Стойностен човек - никога не можа да мине републиканските "primaries", което не ми попречи да гласувам за него в президентски избори.

« Последна редакция: Януари 23, 2020, 17:18:25 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #791 -: Януари 23, 2020, 20:07:07 »
Quote (selected)
„Никой не разбира какво се случва. Нищо не е ясно. Изобщо. Животът ще ни покаже как да действаме в близко бъдеще“, написа в блога си основният противник на Кремъл Алексей Навални. Единственото нещо, за което Навални е сигурен: „Путин иска да бъде доживотния лидер на Русия“.

Бизнесменът и опозиционер в изгнание Михаил Ходорковски разкритикува мерките, които ще позволят „съхраняването до живот на една система, гарантираща непоклатимостта на бандата на Путин“.

https://e-vestnik.bg/31702/vnezapnata-reforma-na-putin-hvana-nepodgotvena-ruskata-opozitsia/

Единственото сигурно е че Путин е льош.
Когато яде пеленачета на закуска е льош.
Когато не ги яде е още по-льош щото подвежда партнерите. :bigok:

Quote (selected)
„Това може би е първият път, когато не разбирам вътрешната логика на Путин. Просто не разбирам защо трябваше да действа толкова припряно“, признава бившият депутат от опозицията Генадий Гудков
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #792 -: Януари 23, 2020, 20:46:04 »
Quote (selected)
Китай и САЩ поръчват роботизирани комбайни, изпитани в Томск

https://pogled.info/svetoven/kitai-i-sasht-porachvat-robotizirani-kombaini-izpitani-v-tomsk.112687

Quote (selected)
Чуждестранните земеделски предприятия очакват да получат от фирма Cognitive Technologies около 60 хиляди комплекса роботизирани комбайни, първите изпитания и внедряването на които се проведоха в Томск. Географията на поръчките обхваща Европа, Китай, САЩ и Латинска Америка, информира Алфия Каюмова, вицепрезидент на компанията по корпоративно развитие и инвестиции.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #793 -: Януари 23, 2020, 21:23:38 »
С новият закон за двойното гражданство и прочие гарнитури към него, таваг. Навални излиза окончателно в заслужена пенсия! По-всяка вероятност нейде къде Брайтън биич.
 :i_miss_you-1316:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #794 -: Януари 24, 2020, 11:40:20 »
"Доц. В. Вацев, Г. Коритаров, проф. Н. Стефанов: Какво става днес в Русия? (част 1)" Тук  https://pogled.info/tv/analitichen-pogled/dots-v-vatsev-g-koritarov-prof-n-stefanov-kakvo-stava-dnes-v-rusiya.112715 и тук https://pogled.info/tv/analitichen-pogled/dots-v-vatsev-g-koritarov-prof-n-stefanov-kakvo-stava-dnes-v-rusiya-putinizmat-ruskiyat-otkaz-ot-konvergentsiya-2-chast.112716

- Интересна дискусия с два Полюса: Коритаров и Вацев. Но трябва здрав стомах издръжлив на гадене. Познайте заради кого...


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #795 -: Януари 24, 2020, 11:48:42 »
Интересна дискусия с два Полюса: Коритаров и Вацев. Но трябва здрав стомах издръжлив на гадене. Познайте заради кого...

И Вацев не е много убедителен. Вместо да я смаже тая тахтаба, Коритаров - който е толкова елементарен, че всеки средностатистически гражданин може да го направи на трътка, - той разтяга некви лакърдии. Анализът на Вацев също погрешен.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #796 -: Януари 24, 2020, 12:40:50 »
е що да го маже, той го направи смешен на два-три пъти, пусна му въже на тема путинизъм и коритаров с радост увисна на него.

но иначе да, коритаровия определено беше досаден.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #797 -: Януари 24, 2020, 13:10:39 »
Още не съм изгледал дискусията, в момента го правя.
Но никак не съм съгласен, че Коритаров е елементарен. Коритаров много чете - политическа и художествена литература, много знае, много помни...
Да, понякога говори като кон с капаци, но чини ми се, това е по-скоро роля, отколкото невъзможност да погледне широко на ставащото по света.
Освен това Коритаров е коварен полемист - манипулира, когато се окаже в небрано лозе насочнва дискусията в удобна за него посока, набляга на слабостите на опонента...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #798 -: Януари 24, 2020, 17:20:28 »
влязохме в новините. пак.
Quote (selected)
Болгария объявила персонами нон грата двух российских дипломатов. Об этом пишет ТАСС, ссылаясь на посольство России.
Болгария объявила персонами нон грата двух российских дипломатов

«Никаких доказательств, подтверждающих осуществление ими деятельности, несовместимой с их статусом, представлено не было», — говорится в сообщении.
https://ru.rt.com/f8z9

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #799 -: Януари 24, 2020, 19:09:25 »
Quote (selected)
Русия нае реномирани швейцарски адвокати срещу WADA

https://www.segabg.com/hot/category-sport/rusiya-nae-renomirani-shveycarski-advokati-sreshtu-wada

Мечката се събуди, от предградията на Москва и дачите на либеркезите почва да изтласква наглосаксонската гмеж ( за съжаление и нас ) и ще ги гони чак до WADA. както ходи до Париж и Берлин.
« Последна редакция: Януари 24, 2020, 19:16:42 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #800 -: Януари 24, 2020, 20:02:53 »
Quote (selected)
Военен експерт разкритикува лъжите на Тръмп относно загубите в Ирак

https://pogled.info/svetoven/voenen-ekspert-razkritikuva-lazhite-na-tramp-otnosno-zagubite-v-irak.112776

Това е плява, кой лъгал, колко лъгал.
Важното е почти в края:

Quote (selected)
Интересен момент: ракетният удар на Иран в американската въздушна база е отлична реклама за руската система GLONASS.

 Точността на иранските ракети беше постигната благодарение на ГЛОНАСС. Слуховете, че руската система е по-ниска от американската GPS са само фантазии на русофоби. Държавите се оказаха в затруднено положение, осъзнавайки, че изостаналият Иран има оръжия, способни да извършват подобни атаки.

Мики? :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #801 -: Януари 24, 2020, 20:39:49 »
Зависи какво са им отпуснали от ГЩ на ВСРФ.
Ако са им пуснали/декодирали/ за малко военния сигнал - там е мамата си жасало!
Дори не ми се вярва, но казват че точността е милиметър на неподвижен приемник и сантим на дозвуков приемник. За свръхзвуковите не казаха. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #802 -: Януари 24, 2020, 22:18:27 »
Quote (selected)
Външно даде 48 часа на двамата руски дипломати да напуснат България
Москва обяви, че България не е дала никакви доказателства, и ще предприеме ответни мерки

Оттатък са се превъзбудили.
270 коментара до тук, а уикенда едва започва.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #803 -: Януари 24, 2020, 22:29:45 »
Quote (selected)
Външно даде 48 часа на двамата руски дипломати да напуснат България
Москва обяви, че България не е дала никакви доказателства, и ще предприеме ответни мерки

Оттатък са се превъзбудили.
270 коментара до тук, а уикенда едва започва.

Повече от ясно е че след като Бойко Борисов отиде в Цариград за откриването на Турския(Балкански) поток трябваше да направи някакъв жест и към американския газ.
Много удачно се получи че Гешев вчера се срещна с американската прокурорка от амбасадата и днес хвана руските шпиони.
Просто бизнес.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #804 -: Януари 24, 2020, 22:36:26 »
Quote (selected)
трябваше да направи някакъв жест и към американския газ.
Направихме, нали ще купуваме 20% от завода за втечнен газ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #805 -: Януари 24, 2020, 22:43:54 »
Quote (selected)
трябваше да направи някакъв жест и към американския газ.
Направихме, нали ще купуваме 20% от завода за втечнен газ.

Явно това не е достатъчно.
Освен кинтите сигурно трябва да се мине и някакъв ритуал.
Иначе не важи.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #806 -: Януари 24, 2020, 22:47:37 »
Ритуално жертвоприношение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #807 -: Януари 25, 2020, 00:58:17 »
Има още едно ритуално жертвоприношение , за което сме информирани - 62 млн. дол. на Уестинхаус за модернизация на 5-ти и 6-ти блок на Козлодуй. Само че това е приношение от съвсем друг порядък, в предвид на тежките възможни за нас последствия. Тука България има един-единствен верен ход   - "Господа, приберете ги тия 62 млн. и си тръгвайте поживо-поздраво , без да пипате нищо!"

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #808 -: Януари 25, 2020, 09:04:32 »
Е, то има модернизации и модернизации...
Сещам се куп мерикански военни се изсипаха в 404 с огромрн пиар как ще им помагат за какво ли не. В крайна сметка боядисаха пейките и катерушките на една детска градина.
Та и тука - с тая сума няма лошо да оправят градинките пред блоковете, кухнята и стола да се модернизират да речем.
Въпросът е да не пипат по зоните където по принцип не мисля че ще им даде някой да пипа. Под някой имам предвид МАГАТЕ, башка Росатом.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #809 -: Януари 25, 2020, 09:28:14 »
Няма да е проблем да не пипат.
Уестинхаус са гушнали парите с удоволствие ще оставят модернизацията на ниво "идеен проект".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #810 -: Януари 25, 2020, 09:45:29 »
Въпросът е да не пипат по зоните където по принцип не мисля че ще им даде някой да пипа.

Te нищо съществено не могат да пипат. Някои компютри, някои датчици, някоя водна помпа, некое реле. Основните възли няма как да ги пипат.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #811 -: Януари 25, 2020, 15:44:41 »
В МИД России прокомментировали выдворение Болгарией двух дипломатов
Россия расценивает решение болгарских властей выдворить двух российских дипломатов как откровенно недружественный и провокационный шаг и оставляет за собой право принять ответные меры.

Об этом заявили в российском Министерстве иностранных дел.

Как указали в ведомстве, со стороны Болгарии «никаких вразумительных доказательств в обоснование этого решения предъявлено не было».

«Расцениваем данный шаг официальной Софии как откровенно недружественный и провокационный, идущий вразрез с конструктивным и традиционно взаимоуважительным характером российско-болгарских отношений», — заявили в МИД.
https://ru.rt.com/f953
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #812 -: Януари 25, 2020, 16:20:10 »
Освен за жертвоприношение не разбирам обвиненията:

Quote (selected)
Няколко часа по-рано прокуратурата обяви, че е открила двама руски дипломати, които са и шпиони. Единият е събирал информация за изборния процес, а другият - данни за енергетиката.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/moskva-se-zakani-vashington-privetstva-goneneto-na-ruski-diplomati

Изборният процес и обработката на резултатите у нас наистина са загадка от вселенска величина, но мисля че ще последва атака срещу Радев.
Като нищо ще се появят "обосновани предположения" че е ни го е инсталирал Путин. Сегашният ни Президент макар и избран с протекцията на САЩ не се справя с полягването пред господарите, опитва се да направи нещо за България и това не им харесва.
Относно енергетиката. Нашата енергийна система е до болка позната на руските енергетици загадките са малко. Неизвестните са малко, например как нашите фотоволтаици успяват да работят по 20 че и по 25 часа в денонощието. Защо две от трите централи Марици работят по преференциални цени.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #813 -: Януари 25, 2020, 16:28:13 »
Как се краде държавна тайна.......
.......Двама руски шпиони са отзовани защото търсили информация за изборните процеси в България.
 Значи, това си е чиста срамота за КГБ и ГРУ. Да търсят информация за нещо, което е толкова ясно, че всеки четвъртокласник го знае.
 За недоразбралите шпиони ситуацията е следната:
Уважаеми шпиони, изборния процес у нас протича така: Има няколко партии. Нови не се допускат. Месец преди изборите представителите на тези няколко партии започват да обикалят телевизии и радиа и да говорят всевъзможни глупости. Обикновено едните плашат с комунизъм, а другите с фашизъм. Първите кълнат вторите, а вторите първите.
...........


https://www.lentata.com/page_16560.html

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #814 -: Януари 25, 2020, 16:49:07 »
Енергетиката няма как да е секретна, нищо че е стратегически отрасъл. Не и когато токовнасяш и токоизнасяш най-малкото...
Но е връло интересно изборите какво точно ги интересуват братушките, не че и ние тука не сме прелюбопитни що е то български избори.

П.С. Май по БайТВ тая вечер ще дават някакъв "документален" филм на Деси каската, пардон Десислава Ризова за Камчия. Там ставали много странни неща - деца нямало, имало конферентни зали, абе путински истории някакви ще чепкаме.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #815 -: Януари 25, 2020, 17:13:23 »
По всяка вероятност руският шпионин е искал да узнае конструкцията на 5-ти блок и състава на горивото.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #816 -: Януари 25, 2020, 19:52:20 »
Quote (selected)
Норвежки петрол за Беларус: предплатено реалити-шоу

https://pogled.info/svetoven/norvezhki-petrol-za-belarus-predplateno-realiti-shou.112804

Поради липса на тема за Беларус.
Няма за кога да я отваряме, скоро ще остане в историята.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #817 -: Януари 26, 2020, 20:23:35 »
Объявленные персонами нон грата дипломаты из России покинули Болгарию
Двое российских дипломатов, объявленных Софией персонами нон грата из-за подозрений в шпионской деятельности, покинули Болгарию. Об этом сообщили в посольстве России.
«Российские дипломаты в воскресенье (26 января. — RT) покинули территорию Болгарии», — цитирует представителя дипмиссии ТАСС.
https://ru.rt.com/f9im

Сега да видим кои двама нашенци ще стягат чемоданите.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #818 -: Януари 27, 2020, 00:27:43 »
***
Бел. Ной: Недей де!
« Последна редакция: Януари 27, 2020, 02:57:29 от Ной »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #819 -: Януари 27, 2020, 11:46:27 »
П.С. Май по БайТВ тая вечер ще дават някакъв "документален" филм на Десислава Ризова за Камчия. Там ставали много странни неща - деца нямало, имало конферентни зали ...

Оказа се доста интересно – даже и за мен!  :nuts: Затова го пускам почти цялото ...

Quote (selected)
Проектът "Камчия", bTV Репортерите
25.01.2020 г., Десислава Ризова

Комплексът е собственост на община Москва, а през 2016 г. се прави неуспешен опит за продажбата му на близо трикратно по-ниска цена – 66 милиона евро. Как гледат в Москва на базата „Камчия“ край Варна?

На брега на Черно море – на 25 километра от Варна, се намира руският комплекс „Камчия“. Той е разположен на 31 хектара и е изграден като лагер за деца.

Но в Москва заговориха официално за използването му като площадка за прокарване на руските интереси в Европа. И за влияние тип "мека сила".



Сергей Лавров: "Ако става дума за „мека сила”, комплекс Камчия е идеалният образец."

Договорът за изграждане на Санаторно-оздравителен комплекс "Камчия" е подписан през 2008 г. от правителството на тройната коалиция. Стойността му е някъде над 180 милиона евро, а откриването е преди 10 години – на 9 септември 2010 г. От Бойко Борисов – премиер, и Юрий Лужков – тогава кмет на Москва. Напоследък обаче се заговори за одържавяването му.

Сергей Лавров
: „Ако говорим за "мека сила", това е нейният идеален образец в най-позитивен смисъл. Тревожат ни негативните тенденции, които са се натрупали около този комплекс в последно време. Някои сгради са затворени, други се дават под наем. Не е много ясен статутът на собствеността, дължат се данъци и се натрупват тревожни фактори. Подготвяме разглеждането на този въпрос на оперативно заседание на постоянните членове на Съвета за безопасност на Руската Федерация.

Съветът за безопасност на РФ е държавен орган от ключово значение. За справка – там, като заместник-председател ще работи бившият премиер, Дмитрий Медведев. Посолството на Русия има концепция за бъдещето на комплекса.”

Има ли намерение руската държава да променя собствеността, като го одържави?


Владимир Климанов, генерален консул на Русия във Варна: „Това е уникален комплекс и се разглеждат различни варианти, включително да стане държавна собственост“.

Имате ли информация, дали комплекс „Камчия“ ще се превърне в център за разпространение на руското влияние в района – така наречената „мека сила“?

Владимир Климанов: „Министърът каза: уникален комплекс, където млади хора могат да се запознават един с друг. И има ли нещо лошо децата да играят заедно народни танци, да пеят песни, да гледат анимации … Меката сила се подразбира – хората да опознаят Русия, особено нашите деца.“

Възможно ли е това да бъде база за политическо влияние?

„И при нас, и при вас е забранено по закон децата да членуват в политически партии.”

„Камчия“ е на територията на област Варна. А областният управител признава, че през последните години комплексът се променя. Но не мисли, че това може да се превърне в база за руско влияние.

Стоян Пасев, областен управител на Варна
: „На „Камчия“ не съм виждал руски детски лагерници поне от пет години. Оставиха я на самоиздръжка. Но се направи доста от предходното управление. Не ме притеснява, защото знаете, че на територията на Варна 35 000 руски граждани имат собствени имоти. Логично е да има и база, и училище, и център за тях. Не ме притеснява. Руското влияние няма как да стане по-голямо от това, което е в момента.“

Руският комплекс на брега на Камчия остава затворен през цялата зима. Междувременно от ръководството на комплекса не пожелаха към момента да разговарят с bTV. След дълго изчакване оттам изпратиха писмени отговори на въпросите ни относно собствеността и намеренията на руската страна:


„Към този момент единственият акционер на дружеството не е предоставил информация за смяна на собствеността. Но ако визирате скорошни подобни заявления от страна на членове на правителството на РФ, това правителство подаде наскоро оставка и не е сформирано ново.”

Новото правителство обаче вече е сформирано. Което с нищо не променя ситуацията в “Камчия”. Според областната управа, земята е придобита отдавна и въпросителни около нея няма.

Пасев: “Комплексът е разделен на няколко територии – има държавна собственост, една трета е на СОК „Камчия“, една трета е на холдинг Варна. А мисля, че има и няколко частници. Според външното министерство става дума за руска собственост върху детски лагер и нищо повече.“

Екатерина Захариева, министър на външните работи
: „Споразумението е подписано през 2008 г. за детски лагер, собственост на правителството на Москва. Ние нямаме официално искане от руската страна за промяна на статута на този лагер или на собствеността. Това е детски лагер, русначета идват на детски лагер.“
… … …
https://btvnovinite.bg/predavania/btv-reporterite/btv-reporterite-proektat-kamchija.html 
:m1731:

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #820 -: Януари 27, 2020, 18:56:38 »
Да се дръпнем малко от политиката.

Cальвадор
Дали МАГИЧЕСКОЕ
ИСКУССТВО
28 ЯНВАРЯ - 25 МАРТА 2020
ЦВЗ "МАНЕЖ",
г. Москва, Манежная пл., 1

https://dali2020.ru/

Ще трябва да се ходи, въпреки че Дали не е от любимите ми.
Какво да се прави ще ме приобщават към изкуството за пореден път.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #821 -: Януари 27, 2020, 19:01:24 »
А ДАЛИ е така кой ще ти каже?

https://www.youtube.com/watch?v=TUkJ0qspYso

 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #822 -: Януари 28, 2020, 19:25:59 »
Quote (selected)
Mavrodinov
Четете най новите руски изследвания за Сталин. Цялата му политика е насочена към нов конфликт в Европа и света след Първата световна война. Цел - световна революция, лов на риба в мътна вода... Ако Германия пробутва Ленин през 1917, за да елиминира Русия през ПСВ, то Сталин максимално улеснява Хитлер за да пламне пожара пак. Епизодът на 22 август 1939 г. с разделянето на Полша е предпоследния етап. Еднакво виновни са Хитлер и Сталин. Но коварния Сталин изчаква да не е първи. И Хитлер опира пешкира пред историята. Последният епизод е 22 юни 1941 г. Хитлер самоубийствено тръгва пръв в конфликт със съюзника си Сталин. Защото немците с ужас разбират, че Сталин е струпал в атакуваща формация три пъти по голяма сила от немците. Хитлер решава, че най добрата защита в случая е превантивния удар. Иначе Сталин е бил готов да стигне до Атлантика с начало на атаката през юли 1941. Всеки непредубеден историк може да стигне до тези изводи. Въпреки че руснаците пазят зад железни врата истината, а държавните им " професори" творят измислени пропагандни заблуди.

Не стига че източват НЗОК ами поне да ги пият тия хапчета бе!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Русия на Путин е един от световните шампиони по родилни политики. Въпреки че страната, за разлика от своите бивши източноевропейски сателити, привлича сравнително голям брой имигранти от бившите съветски републики, политиката на отворените врати е непопулярна и, както добре знае Путин, неустойчива, тъй като все по-малко хора в бившия Съветски съюз учат руски или мечтаят да отидат в Русия.
Така правителството предлага "майчински капитал" за нови майки - еднократна субсидия, която в момента възлиза на 7 600 долара, която може да отиде за жилище, образование и други разходи. Изглежда, че политиката работи: през 2013, 2014 и 2015 г. броят на родените в Русия надвишава този на починалите. След това обаче икономическият спад обърна тенденцията. От януари до февруари 2019 г. намалението на населението в Русия - с 236 900 души, е по-голямо, отколкото за цялата 2018 г.
Путин е готов да се бори със зъби и нокти за връщане към растежа. От тази година семействата с ниски доходи получават средно по 180 долара на дете на месец, докато децата навършат 3 години. В обръщението си към нацията Путин предложи да продължи да плаща половината от тази сума до 7-годишна възраст. Той също така нареди субсидията за майчински капитал да бъде увеличена до 10 000 долара за второ дете. Освен това правителството ще предложи топла храна за всички деца в началното училище.
Междувременно в Русия краткият бейби бум до голяма степен се състоя в райони с най-малки икономически възможности - тези, където майчинският капитал отиде най-далеч. Някои от тези райони са в Северен Кавказ, регион с висок дял мюсюлмани, които традиционно имат висока раждаемост. Жителите на големите градове обръщат по-голямо внимание на общата икономическа ситуация и нематериалните ценности, като нивото на свобода и усещането, че децата ще имат по-добро бъдеще. Досега политиките на Путин не са дали голяма надежда на нито един от тези фронтове, а дори да бяха, нямаше да има гаранция, че Русия няма да последва западноевропейската тенденция за ниска раждаемост.
Въпреки че на теория политиките за насъчраване на раждаемостта изглеждат желателни, тъй като растежът на глобалното население се забавя, на практика няма такива политики, за които е доказано, че имат сигурен ефект. Както канадският политолог Ричард Тогман пише в „Национализиране на секса: плодовитост, страх и сила“, неговата скорошна история на раждаемостта: „Досега усилията за увеличаване на раждаемостта доведоха главно до промяна в тайминга на ражданията, но не и в общия брой родени бебета. Жестоки и тоталитарни режими като нацистка Германия и комунистическа Румъния не успяха да увеличат раждаемостта в дългосрочен план, както не успяха и множество по-умерени подходи в много други държави."
Според Тогман проблемът с родилните политики е, че те се основават на манипулирането на националната статистика, а не на проумяването защо нивото на раждаемост е ниско в конкретна държава или регион. „Правителствата почти никога не правят проучвания на различни демографски групи относно това, което всъщност би било необходимо, за да ги убедят да имат друго дете“, пише той:
Само чрез подробно проучване на местния контекст и с участието на онези, които програмите се смята, че обслужват, може да бъде постигната наистина ефективна родилна политика. По своята същност родилните политики разчитат на приноса на милиони хора, като наистина консенсусните усилия за промяна на репродуктивните практики могат да донесат голяма полза на хората, техните общности и държавата.
Поради тази необходимост от интелигентен замисъл и универсален принос нелиберални правителства като това на Путин или Орбан вероятно няма да излязат с най-добрите решения. В крайна сметка това означава, че човечеството може да измисли други начини за осигуряване на разширяващ се запас от знания и продължаващ растеж преди да разбули тайната за увеличаването на раждаемостта. Джоунс споменава няколко възможности в своя труд: да се произвеждат повече идеи с помощта на автоматизация или просто да се открие начин хората да станат безсмъртни.

https://www.investor.bg/analizi/91/a/shte-moje-li-chovechestvoto-da-se-prebori-s-namaliavashtoto-naselenie-297007
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #824 -: Февруари 03, 2020, 01:21:07 »
Поредните инвесторски идиотщини.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #825 -: Февруари 03, 2020, 07:25:55 »
Инвесторите ги сърби много, че в РФ изобщо има политика за повишаване на раждаемостта вместо да свиват популацията,такава има и в Израел и това им харесва защото в Палестина съкращават, но в западният свят това е непрестижно. Там конфликтът е друг на високо шизофренично ниво, много хора- добре много потребители, обаче много хора - ми те Ми ядат ресурсите. Идеалният вариант е преди падането на завесата, 700 милиона "истински", "демократични" люде и 6 милиарда полухора да работят много, да потребяват умерено колкото да съществуват и да трупат в краката на господарите излишъците си.
Отново се работи за издигането на бариери да си дойде всичко на мястото.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #826 -: Февруари 03, 2020, 14:25:36 »
Грешиш. Идеалният вариант за техния вкус е няколко милиона "избрани", още няколко милиона за роби, за забавления, за органи, за поддържане на изродения им "богоизбран" генотип, а работата ще се върши от роботи.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #827 -: Февруари 03, 2020, 14:53:36 »
Грешиш. Идеалният вариант за техния вкус е няколко милиона "избрани", още няколко милиона за роби, за забавления, за органи, за поддържане на изродения им "богоизбран" генотип, а работата ще се върши от роботи.

Верно бях затрил "техноментализма" ( според мен и той ще се окаже недоносче ). :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #828 -: Февруари 03, 2020, 17:30:30 »
Quote (selected)
Поради тази необходимост от интелигентен замисъл и универсален принос нелиберални правителства като това на Путин или Орбан вероятно няма да излязат с най-добрите решения. В крайна сметка това означава, че човечеството може да измисли други начини за осигуряване на разширяващ се запас от знания и продължаващ растеж преди да разбули тайната за увеличаването на раждаемостта. Джоунс споменава няколко възможности в своя труд: да се произвеждат повече идеи с помощта на автоматизация или просто да се открие начин хората да станат безсмъртни.

То било толкова просто.
Чети все пак какво ни предлагаш да четем.

Отделно за Русия.
В момента във фертилна възраст е поколението от демографската яма от края на 80-те и 90-те години на миналия век.
Така че намаленият прираст е обясним.
По-малко са хората които създават семейства и раждат съответствено.
Такива ми ти работи.
Инвестор.бг можеше и да се поинтересува за причините.
Или са важни други обяснения.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #829 -: Февруари 03, 2020, 19:31:28 »
Quote (selected)
Поради тази необходимост от интелигентен замисъл и универсален принос нелиберални правителства като това на Путин или Орбан вероятно няма да излязат с най-добрите решения.
 ... няколко възможности в своя труд: да се произвеждат повече идеи с помощта на автоматизация или просто да се открие начин хората да станат безсмъртни.
... Или са важни други обяснения.

Именно. Важното е да се плювне по "злите кървави нелиберални тирани" (Путин, Орбан и т.н.),
които не дават на хората да стават безсмъртни  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #830 -: Февруари 03, 2020, 19:46:18 »
Не се притеснявайте за Русия, азиатските и дружки от СССР ще и оправят демографията.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #831 -: Февруари 03, 2020, 19:57:28 »
Не се притеснявайте за Русия, азиатските и дружки от СССР ще и оправят демографията.
 :cool-1084:

Ставаше въпрос за безсмъртието и други подобни перли от инвестор.бг.
Но като е по-удобно пиши за азиатските дружки от СССР.
Учудвам се как сегашните либерални бойци са усвоили птичия език на ненавижданата от тях социалистическа система.
Всъщност бойците май са същите.
Тук там нещо са пребоядисали.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #832 -: Февруари 03, 2020, 20:29:18 »
Не се притеснявайте за Русия, азиатските и дружки от СССР ще и оправят демографията.
 :cool-1084:

Ставаше въпрос за безсмъртието и други подобни перли от инвестор.бг.
Но като е по-удобно пиши за азиатските дружки от СССР.
Учудвам се как сегашните либерални бойци са усвоили птичия език на ненавижданата от тях социалистическа система.
Всъщност бойците май са същите.
Тук там нещо са пребоядисали.
Не че другите са цвете за мирисане, но капитализмът в Русия си е доста извратен.
Държава с огромни суровинни и енергийни ресурси и минимална пенсия колкото в България, че и по ниска.


 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #833 -: Февруари 03, 2020, 20:34:38 »
Не е извратен.
Чист капитализъм.
Извращенията са малко по на запад където строят е презрял и загниващ.
РФ е в зората капитализма, не може да се прескача строй, не може от основното училище в университета.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #834 -: Февруари 03, 2020, 20:46:52 »
Не се притеснявайте за Русия, азиатските и дружки от СССР ще и оправят демографията.
 :cool-1084:

Ставаше въпрос за безсмъртието и други подобни перли от инвестор.бг.
Но като е по-удобно пиши за азиатските дружки от СССР.
Учудвам се как сегашните либерални бойци са усвоили птичия език на ненавижданата от тях социалистическа система.
Всъщност бойците май са същите.
Тук там нещо са пребоядисали.
Не че другите са цвете за мирисане, но капитализмът в Русия си е доста извратен.
Държава с огромни суровинни и енергийни ресурси и минимална пенсия колкото в България, че и по ниска.

Бягаш по тъч линията като Фирмин.
Не споря за капитализма и пенсиите в Русия.
Ставаше въпрос за демографската яма в Русия в края на 80-те и 90-те и влиянието и на сегашната демография.

Погледни какво си постнал в началото и за какво става въпрос.

Твоя си работа.
Удобно ти е да се нареждаш в пребоядисаните бойци.
Никой не ти пречи.

Чакай безсмъртието.

Абе умни хора сте.
Как успяват да ви насадят глупости в главата?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #835 -: Февруари 03, 2020, 21:06:24 »
Не се притеснявайте за Русия, азиатските и дружки от СССР ще и оправят демографията.
 :cool-1084:

Ставаше въпрос за безсмъртието и други подобни перли от инвестор.бг.
Но като е по-удобно пиши за азиатските дружки от СССР.
Учудвам се как сегашните либерални бойци са усвоили птичия език на ненавижданата от тях социалистическа система.
Всъщност бойците май са същите.
Тук там нещо са пребоядисали.
Не че другите са цвете за мирисане, но капитализмът в Русия си е доста извратен.
Държава с огромни суровинни и енергийни ресурси и минимална пенсия колкото в България, че и по ниска.

Бягаш по тъч линията като Фирмин.
Не споря за капитализма и пенсиите в Русия.
Ставаше въпрос за демографската яма в Русия в края на 80-те и 90-те и влиянието и на сегашната демография.

Погледни какво си постнал в началото и за какво става въпрос.

Твоя си работа.
Удобно ти е да се нареждаш в пребоядисаните бойци.
Никой не ти пречи.

Чакай безсмъртието.

Абе умни хора сте.
Как успяват да ви насадят глупости в главата?
Зависи за каква глупост става въпрос.
Ако е за безсмъртието, изобщо не го чакам, а работя по въпроса.
 :yes-1289:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #836 -: Февруари 03, 2020, 21:23:14 »
Quote (selected)
Зависи за каква глупост става въпрос.
Ако е за безсмъртието, изобщо не го чакам, а работя по въпроса.

Както се казва няма какво да коментираме ако е вярно.
Ако не е вярно още повече няма какво да коментираме.
Всеки си е башка луд.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #837 -: Февруари 03, 2020, 22:04:54 »
Quote (selected)
Зависи за каква глупост става въпрос.
Ако е за безсмъртието, изобщо не го чакам, а работя по въпроса.

Както се казва няма какво да коментираме ако е вярно.
Ако не е вярно още повече няма какво да коментираме.
Всеки си е башка луд.
Спокойно, вярно е.
Ако не броим инцидентите, всеки може да достигне 90 години с прости правила.
За повече от 90 трябва да имаш добра генетика.
Тоест ако до 30-40 години не успеят, поне да удължат живота, има и крионика.
От 25 годишен съм фен на Робърт Етинджър.
А вече повече от 20 години съм член на организацията му.
 :yes-1289:
https://www.cryonics.org

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #838 -: Февруари 03, 2020, 22:19:51 »
Имах те за умен човек.
Но тук всичко е безсилно.
Защо си се записал в тази секта си е твоя работа, но за мен рязко бягаш от нормалното.
С една дума оправяй се.
Като някаква терапия бих ти препоръчал "Замразеният" с Луи дьо Фюнес.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #839 -: Февруари 03, 2020, 22:37:04 »
Имах те за умен човек.
Но тук всичко е безсилно.
Защо си се записал в тази секта си е твоя работа, но за мен рязко бягаш от нормалното.
С една дума оправяй се.
Като някаква терапия бих ти препоръчал "Замразеният" с Луи дьо Фюнес.
С финансовата помощ на тази "секта" руски учен е създал един от най добрите криоконсерванти.
Ако си пропуснал преди 3 години замразиха и успешно размразиха мозък от заек.
Ама като си помисля, че на теб и роботизацията ти изглежда фантастика, напълно те разбирам.
Освен това вярваш, че Русия има бляскаво бъдеще, а пък аз, че е никога няма да достигне равнището на СССР като световна сила.
Тъй де, всеки с религията си.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."