Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 08:38:02

Автор Тема: Украйна създава плаващ космодрум  (Прочетена 2853 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Украйна създава плаващ космодрум
« -: Февруари 25, 2019, 16:55:14 »
На Украине планируют создать первый плавучий космодром

Госпредприятие «Производственное объединение Южный машиностроительный завод им.А.М.Макарова» инициирует создание на Украине плавучей платформы для запуска ракет. Об этом сообщил гендиректор компании Сергей Войт.

«Украина не имеет собственного космодрома, хотя сам только «Южмаш» специализируется на ракетостроении и осуществляет внешнеэкономическую деятельность с 23 странами, в том числе Европы. Нам давно нужно иметь собственную площадку для запуска ракет, и создать её можно на Херсонщине», — цитирует Войта «Укринформ».

Он отметил, что совместно с Укроборонпромом было решено создать такую ​​платформу на херсонском предприятии «Паллада».

https://ru.rt.com/czfl

Понеже още новобранец, не откривам секция "хумор, сатира и забава".
Но пък от друга страна, тия като нищо ще заварят нещо и се пита в задачата - къде ще плава?
Май в нашия гьол...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Украйна създава плаващ космодрум
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2019, 16:59:58 »
Quote (selected)
Понеже още новобранец, не откривам секция "хумор, сатира и забава".
Има тема за "уморени интелектуалци" в раздел "Други теми".

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна създава плаващ космодрум
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2019, 17:04:55 »
Аха. Аз там още не съм се ровил. Ами да решават началствата да я мятат там, че май си е за там.
404 и Космос... :m1728:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Украйна създава плаващ космодрум
« Отговор #3 -: Февруари 25, 2019, 17:18:11 »
Едно нещо не е ясно -защо плаващ?!?
В огромните простори на украинската степ няма ли да им излизне по-евтинко?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Украйна създава плаващ космодрум
« Отговор #4 -: Февруари 25, 2019, 17:24:34 »
Едно нещо не е ясно -защо плаващ?!?
В огромните простори на украинската степ няма ли да им излизне по-евтинко?
Несъмнено ще е по-евтинко, но как тогава ще се оплакват, че московците ги саботират? А така - потопиха ни платформата, съветски, фуу, руски подводничари, я-ба-да-ба-ду, подайте на нас, бедните и нищите, а то ядрена бойна глава ще метнем, намерихме едни забравени!  :nuts:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Украйна създава плаващ космодрум
« Отговор #5 -: Февруари 25, 2019, 19:04:09 »
Едно нещо не е ясно -защо плаващ?!?
За да го заклещят я в Керченския проток, я направо в Босфора  :too_happy-1067:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна създава плаващ космодрум
« Отговор #6 -: Февруари 25, 2019, 19:55:24 »
"Морски старт" - имаше такъв проект и мисля че не му греша името, беше сериозно начинание заради определени предимства на стрелбата в океана. Има и страшно много недостатъци и сложнотии разбира се.
Най-важните предимства са че можеш да си затътриш космодрума на удобна позиция и че си стреляш без да се кахъриш за парчутиите дето падат от ракетата.
Някои знаят, но други може и да не знаят че ракетата периодично се отръсква от излишни неща. 1-ва степен, 2-ра степен...
И това при щатен полет, ако гръмне, а те си гърмят от време на време, става мазало.
Освен това, траекторията е доста полегата - докато отдели двете степени и да излезе в субкосмоса изминава в проекция няколко хиляди километра.

Така че няма как 404 да стрелят насред Европа и то в съседство с ядрена свръхдържава.
Да си замъкнат творбата в океана - силно ме съмнява да им стигнат силиците.
Значи остава като най-удобна позиция за стрелба - Керченския!  8)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23779
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Украйна създава плаващ космодрум
« Отговор #7 -: Февруари 25, 2019, 20:01:12 »
Плаващ космодрум има смисъл в океана.
Целта е да се изпрати по-близо до екватора.
В Черно море няма почти никакъв ефект, даже да го закарат в териториални води на Турция, ако ги пуснат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна създава плаващ космодрум
« Отговор #8 -: Февруари 25, 2019, 20:09:59 »
Плаващ космодрум има смисъл в океана.
Целта е да се изпрати по-близо до екватора.
В Черно море няма почти никакъв ефект, даже да го закарат в териториални води на Турция, ако ги пуснат.

Да беее, аз писах, писах и изпущих най-важното предимство: с малка и лека ракета имаш голяма ефективност покрай екватора!
А те във онзи старт участваха - ракетата беше украинска, мисля че Днепър се казваше. Всъщност 1-ва степен (ускорител) на великолепната Енергия.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна създава плаващ космодрум
« Отговор #9 -: Февруари 26, 2019, 10:34:13 »
Е, както се очакваше:

Украина может построить космодром на берегу Черного моря
МОСКВА, 26 фев – РИА Новости. Украина планирует построить космодром в Херсонской области на берегу Черного моря для пусков ракет-носителей легкого класса "Циклон-1М", траектория полета которых будет проходить рядом с Крымом и над Турцией.
"Ведется обсуждение организационных вопросов и подтверждена техническая возможность размещения стартового наземного комплекса на территории Украины", - говорится в видео украинского КБ "Южное", выложенном в Youtube (https://youtu.be/fD-LSwgxiP0).

https://ria.ru/20190226/1551364245.html
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Пешо

  • Гост
Re: Украйна създава плаващ космодрум
« Отговор #10 -: Февруари 26, 2019, 21:54:36 »
Едно нещо не е ясно -защо плаващ?!?
 
И защо - космодрум ?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Украйна създава плаващ космодрум
« Отговор #11 -: Февруари 26, 2019, 21:55:58 »
И с какво ще го строи  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна създава плаващ космодрум
« Отговор #12 -: Февруари 26, 2019, 22:14:41 »
И с какво ще го строи  :nuts:

С пленените руснаци от Донбас.
Те цяло море изкопали навремето, че ся един космодрум за колко ще го копнат. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна създава плаващ космодрум
« Отговор #13 -: Март 01, 2019, 20:08:29 »
Морской старт беше.
Ракетата е "Зенит".
Украинска е но 80% от частите и се произвеждат в Русия.
В момента Морской старт е частна собственост на ООО «С7 косми́ческие тра́нспортные систе́мы»).