Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 23, 2024, 09:49:18

Анкета

Смятате ли, че има и НЕ корумпирани в редиците на партия ГЕРБ?

Няма начин да няма и честни хора
6 (30%)
Може би има
6 (30%)
Май няма
3 (15%)
Няма начин да има
5 (25%)

Общ брой гласове: 17

Автор Тема: Анкета: За корупцията и ГЕРБ  (Прочетена 16118 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« -: Април 08, 2019, 16:02:56 »
Аз после ще се изгласувам. :m1708:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #1 -: Април 08, 2019, 17:38:17 »
Изгласувах "може би има"!
Все по теля, по теля...
 :smokin:
« Последна редакция: Април 08, 2019, 17:41:01 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Чок觧

  • Гост
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #2 -: Април 08, 2019, 17:57:37 »
Може и да има некорумпирани , ако още не са успели да се доредят до кацата с меда ! :D

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #3 -: Април 08, 2019, 18:18:05 »
За мен е важно да знам какво мислят потенциално вредните за мен хора.
Затова и внимателно слушах какво говори крадлив Дедо когато успя да вкара много депутати в парламента.
Някоя от всички журналеси му зададе въпрос:
- От къде намерихте толкова много честни и неопетнени хора за депутати.
- Не е трудно да намериш 240 честни и да ги направиш депутати. Трудното е после да ги опазиш неопетнени.

Отделно имаше някакъв класически случай в НюЙорк.
Неподкупен съдия или прокурор беше.
Един мафиот все пак решил да даде 1 милион и го приели.
Учуден попитал:
- Как така нали сте неподкупен? Какво се промени?
- Никой до сега не ми е предлагал! :bigok:
« Последна редакция: Април 08, 2019, 18:24:17 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #4 -: Април 08, 2019, 18:28:55 »
Цитат
Не е трудно да намериш 240 честни и да ги направиш депутати.
хОптимист!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #5 -: Април 08, 2019, 18:34:04 »
Цитат
Не е трудно да намериш 240 честни и да ги направиш депутати.
хОптимист!

Това беше преди 15 години, практически нямаше интернет, нямаше и агенция по вписванията където да ровят "лошите".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #6 -: Април 08, 2019, 18:40:29 »
я тук да сложа част от мнението на президента за днешния съвет. цялото е на сайта на президентството:
Цитат
„Апараментгейт“ не може да се лекува с оставки. Оставките могат да бъдат достатъчни за партиите, но те не могат и не трябва да бъдат достатъчни за държавата. Вече ясно заявих, че ако българите искат да имат достоен живот, трябва да възпитат своите политиците да живеят само от заплата. За да стане това, са нужни решителни и безкомпромисни действия по разкриване и разследване на корупцията, по проверка на съответствие на доходите, по отнемане на незаконно придобитото имущество и по наказателно преследване и ефективни присъди.

Най-вероятно това, което се шири в общественото пространство, че „Апартаментгейт“ е само върха на айсберга на истинската корупция. В обществото се споделя убеждението, че има множество злоупотреби с публични средства в особено големи размери, че български политици имат големи финансови ресурси, че имат имоти у нас и в чужбина, че имат крупни фирми чрез подставени лица и офшорни сметки.

Висши политици и магистрати, които са били цял живот на държавна заплата не се срамуват да демонстрират необясним за гражданите лукс. И всичко това на фона на обидни, на унизителни пенсии и минимална работна заплата. Казвам неслучайно магистрати, защото битката с корупцията не може да се води с проядена съдебна система.

Според мен налице е растяща криза в доверието. Тази криза или ще бъде преодоляна с енергични мерки на съответните оторизирани органи и държавни институции, които да започнат да изпреварват медийните публикации и  осъществяват реално прилагане на закона спрямо провинилите се, или  тази криза в доверието ще се задълбочи и ще доведе до пълна загуба на легитимност и непредсказуеми последици.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #7 -: Април 08, 2019, 20:40:56 »
Гласувах с "може би има", защото съдейки по електората на ГЕРБ, имайки предвид IQ-нивото, като нищо може да се е промъкнало некое лице в ръководството, което просто да не знае как да краде, да мошеничества и останалите там други подобни, емблематични за тъз "партия" дейности.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #8 -: Април 08, 2019, 21:09:28 »
Цитат
което просто да не знае как да краде,
Да, то си има и виц - жената рекла -  "...толкова е некадърен  моя, че и на конкурс по некадърност да се Яви, пак второ място ще заеме"!
Има и такива модели.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #9 -: Април 08, 2019, 22:46:33 »
я тук да сложа част от мнението на президента за днешния съвет. цялото е на сайта на президентството:
Цитат
„Апараментгейт“ не може да се лекува с оставки.

Според мен налице е растяща криза в доверието.
Тази криза или ще бъде преодоляна с енергични мерки на съответните оторизирани органи и държавни институции, които да започнат да изпреварват медийните публикации и  осъществяват реално прилагане на закона спрямо провинилите се, или  тази криза в доверието ще се задълбочи и ще доведе до пълна загуба на легитимност и непредсказуеми последици.
:aplause:

Аз уважавам и даже обичам президента Радев, но съжалявам само за това, че не е министър–председател.  :sad-3295:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #10 -: Април 09, 2019, 10:24:40 »
Аз гласувах още вчера. И съм един от тези тримата ...безкрайно циничните :D

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #11 -: Април 09, 2019, 10:54:18 »
А, грешно смятам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Чок觧

  • Гост
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #12 -: Април 09, 2019, 14:59:38 »
.
« Последна редакция: Април 11, 2019, 09:47:23 от Чок觧 »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #13 -: Април 09, 2019, 15:05:43 »
Значи - твърдите неверници сме аз, ти и......или е Онзи или Мики...така предполагам :D

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #14 -: Април 09, 2019, 15:08:14 »
Аз съм от болшинството. По-скоро Буратино. :)
Обаче както сте се цепнали по тройки хич не става ясно за коя точно си говорите...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #15 -: Април 09, 2019, 15:11:30 »
Аз съм от болшинството. По-скоро Буратино. :)
Обаче както сте се цепнали по тройки хич не става ясно за коя точно си говорите...

"Няма начин да има" - тук сме аз и Чоки..и още някой :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #16 -: Април 09, 2019, 16:37:04 »
А аз съм с "Май няма" – от малко по–малко циничните отдолу нагоре.  :D

Кои други са там?
« Последна редакция: Април 09, 2019, 16:39:25 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #17 -: Април 09, 2019, 16:49:06 »
Няма начин да няма и честни хора

Има начин! Какво ще дири един честен човек в съсловна организация без идеология, без програмни цели, с примитивна върхушка? Герп не е партия, а клуб по интереси. Всичките гербаджии, които познавам лично - а те са много и от най-различни разходки от живота, - са до един торба акъллии.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #18 -: Април 09, 2019, 17:02:15 »
Цитат
Какво ще дири един честен човек в съсловна организация без идеология, без програмни цели, с примитивна върхушка?
Стават грешки - казало таралежчето...
Ами да се опитва да им помага например?
В детската градина е същото.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #19 -: Април 09, 2019, 17:08:24 »
Цитат
Ами да се опитва да им помага например?
Подобна илюзия би могло да бъде поддържана в най-добрия случай не повече от година (познавах двама такива зам. министри - не изкараха и толкова). Това, което имаме на практика е 10 години свинщина

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #20 -: Април 09, 2019, 18:05:28 »
Станахме четирима дето вярваме в хората и сме сигурни че нищо чуждо не ни е чуждо. Сега гласувах, че всички сме вътре.
Буратино е корумпиран и  корумпира.
Когато се наложи, ако е застрашен или негов близък или нещо в което вярва ще краде и убива.

Ще попитам колегите с ангелски криламигли за една житейска ситуаци и нека те се определят от коя страна на корупцията са и дали има такова животно у нас.
Пример.
Аз съм човек с 10 лева в джоба - овластен да ги похарча за сирене.
Много години влизам в един магазин и там килограм сирене е 10 лева.
Тази седмица обаче в съседния магазин мога да дам 10 лева, да взема килограм сирене не толкова добро за семейството ми и да ми върнат в портфейла 2 лева или да ми дадат пакетче семки които много обичам.
Естествено отивам там, другата седмица като няма "промоция" пак се връщам в първия магазин.
Та питането ми е , аз корумпиран ли съм?
Имам власт ( оторизирали са ме да купя ) имам финансов ресурс ( 10 лева ) имам регламент за работа ( длъжностна характеристика ) да купя от стария магазин, обаче аз съм "спестил".

 :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #21 -: Април 09, 2019, 18:10:42 »
Цитат
Та питането ми е, аз корумпиран ли съм?
Не си!
Защо ли?
Ключовите думи са "сирене" и най-вече "10 лева"!
Да се разпростирам ли повече?!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #22 -: Април 09, 2019, 18:11:48 »
Станахме четирима дето вярваме в хората и сме сигурни че нищо чуждо не ни е чуждо. Сега гласувах, че всички сме вътре.
Буратино е корумпиран и  корумпира.
Когато се наложи, ако е застрашен или негов близък или нещо в което вярва ще краде и убива.

Ще попитам колегите с ангелски криламигли за една житейска ситуаци и нека те се определят от коя страна на корупцията са и дали има такова животно у нас.
Пример.
Аз съм човек с 10 лева в джоба - овластен да ги похарча за сирене.
Много години влизам в един магазин и там килограм сирене е 10 лева.
Тази седмица обаче в съседния магазин мога да дам 10 лева, да взема килограм сирене не толкова добро за семейството ми и да ми върнат в портфейла 2 лева или да ми дадат пакетче семки които много обичам.
Естествено отивам там, другата седмица като няма "промоция" пак се връщам в първия магазин.
Та питането ми е , аз корумпиран ли съм?
Имам власт ( оторизирали са ме да купя ) имам финансов ресурс ( 10 лева ) имам регламент за работа ( длъжностна характеристика ) да купя от стария магазин, обаче аз съм "спестил".

 :bigok:

Примерът ти е ирелевантен. Очевидно имаш проблеми с изясняване на понятието "корупция"

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #23 -: Април 09, 2019, 18:12:10 »
Цитат
Ами да се опитва да им помага например?
Подобна илюзия би могло да бъде поддържана в най-добрия случай не повече от година (познавах двама такива зам. министри - не изкараха и толкова). Това, което имаме на практика е 10 години свинщина
В наше село, пардон град управлява герперка. Учителка разбира се!
Един от замовете и е моя добра позната. И то по строителството, ако не греша...
И моята позната си кара на кметската заплата. Твърдо!
Нещо повече - кметицата и тя не е кой знае колко цъфнала.
Ама си маат по задачите - като че ли си е добре наше село, пардон град в тоя състав.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #24 -: Април 09, 2019, 18:22:10 »
Аз съм "май няма".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #25 -: Април 09, 2019, 18:22:20 »
Цитат
Примерът ти е ирелевантен. Очевидно имаш проблеми с изясняване на понятието "корупция"

Имам проблем с дефинициите, с хората които ги пишат и лепят на челата на другите, не само за този случай.
Животът  е жив и си живее живота, ако някой си мисли,че може да го вкара в един параграф е по-дървен от мен.
Това,че сме свикнали с нещо и не го възприемаме като проблем не го решава докато не порасне много и почне наистина да тежи. Тогава се сещаме и почва Ах и ОХ.
Джузепе имаше едно много подходящо мото, ако може да го сподели пак, няма да ровя в историята.

« Последна редакция: Април 09, 2019, 18:24:22 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #26 -: Април 09, 2019, 18:33:25 »
Цитат
Имам проблем с дефинициите

И от там страдат примерите. Ето ти пример с твоето сирене и с мижав наличен ресурс.

Аз съм наела Буратино с надница 50 лева на месец да ми купува сирене от овче мляко с определена масленост, при определен стандарт на зреене. Пазарните цени на това сирене са в диапазона 8-12 лева и аз му определям да ми намери такова сирене на цена 10 лева. Буратино познава един приятел, който продава "овче сирене" от палмово масло, издават ми касова бележка за 10 лева при себестойност на "продукцията" 4 лева и разликата си я поделят двамцата. Ей в този случай можем да спокойно да заявим, че Буратино е корумпиран. И това е най-малкото, което бихме могли да кажем за Буратино, а могат да се случат и по-лоши неща :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7739
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #27 -: Април 09, 2019, 18:36:22 »
асол, малка корекция - 4 лв е продажната цена в магазина, себестойността на продукцията е поне наполовина в "мандрата" или както там се казва цехчето за производство на нещото.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #28 -: Април 09, 2019, 18:37:14 »
Аз го опростих на МАХ, но съм ОК с поправката. Прав си - трябва да се изпипват детайлите

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #29 -: Април 09, 2019, 18:40:19 »
Цитат
Та питането ми е , аз корумпиран ли съм?
Затънал си до шия браточка!
Да обяснявам ли?
Оторизирон си да купиш килограм сирене и си бюджетиран за него, ама де ти е търга бе човек?
Декларация, че не си свързано лице с магазина от където ще купуваш?
Сертификат нещо, че купуваш едно и също качество сирене?
..........
Абе кво ше си губя времето! Джобове имаш - сам каза! Пари слагаш в тях /кешови плащания/ и туй призна.
Готов си!
 :smokin:
« Последна редакция: Април 09, 2019, 18:58:12 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #30 -: Април 09, 2019, 18:41:26 »
Асол ти не си ли влизала скоро в магазин да видиш залепени бонуси към стоките?
Аз с моето семейство съм в договорни отношения над 30 години, ти ли ще ми кажеш кои отношения са с по-висок приоритет?
Корупцията така се заражда,от малки подаръчета.
След като нямам ( ако нямам ) морални задръжки да излъжа приятели, роднини даже и с нещо дребно мислиш ли,че ще имам задръжки да излъжа работодател?
Пък бил той и цял народ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #31 -: Април 09, 2019, 18:46:19 »
Буратино-о-о!
Ей затуй ще ти расте носът!!!
 ;D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #32 -: Април 09, 2019, 18:47:11 »
Асол ти не си ли влизала скоро в магазин да видиш залепени бонуси към стоките?
Аз с моето семейство съм в договорни отношения над 30 години, ти ли ще ми кажеш кои отношения са с по-висок приоритет?
Корупцията така се заражда,от малки подаръчета.
След като нямам ( ако нямам ) морални задръжки да излъжа приятели, роднини даже и с нещо дребно мислиш ли,че ще имам задръжки да излъжа работодател?
Пък бил той и цял народ.

Не ги разбираш нещата. Корупцията няма нищо общо с това за какво харчите у вас парите си. Корупцията най-общо казано е злоупотреба със служебни правомощия. Сигурно ще ти бъде любопитно да разбереш, че подаръците са легитимирани в закони и правилници в някои държави. Например, във Финландия държавен служител може да приема подаръци на стойност около 20 евро беше преди 8 години, плюс два работни обяда месечно. Корупцията, драги, има много измерения. Корупция се води и назначаване на роднини и приятели на работа държавна служба, например. Корупция е да даваш търгове на роднини и приятели. Корупция и то тежка форма е да принуждаваш подчинен да легитимира с подписа си твои парични взаимоотношения. Всякакви случки и случаи са описани в европските докименти - само да има кой да чете и да действа

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #33 -: Април 09, 2019, 18:47:40 »
Цитат
Абе кво ше си губя времето! Джобове имаш - сам каза! Пари слагаш в тях /кешови плащания/ и туй призна.
Готов си!

Ей туй чукане чаках! :way_to_go-1308:

https://www.vbox7.com/play:7ec29ad647
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #34 -: Април 09, 2019, 18:49:08 »
Цитат
Пък бил той и цял народ.
Къде си мяркал народ бре - на тротоара ли?
Това не е народ.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #35 -: Април 09, 2019, 18:51:56 »
Асол, за това ти говоря.
Дефиниции, регламенти.
5 лева няма проблем, 5,20 лева вече си вътре.

Точно от теб не очаквах да неглижираш семейството като някаква структура.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #36 -: Април 09, 2019, 19:00:29 »
Не ми говориш за това. Нищо не неглижирам, защото как си разпределяте парите и за какво ги харчите в семейството си - никой не го интересува. Вие си харчите вашите пари, а не публичен ресурс (държавен бюджет, формиран от парите на всички останали). Ти не упражняваш власт над произволни групи от хора - никаква! Толкова ли е трудно да го схванеш?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #37 -: Април 09, 2019, 19:07:57 »
Толкова ли ти е трудно да разбереш, че след като и семейството е атакувано какво остава за публичните сдружения.
Това направо като едно време.
Пионерски сбирки да обсъждаме малката и голямата ПРАВДА.
Както беше казал Путин.
 «Зачем нам мир, в котором не будет Россиисемьи?»
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #38 -: Април 09, 2019, 19:12:25 »
Кой те е атакувал бе, човек? Искаш и семки освен сирене - купуваш си по-евтино сирене и пакетче семки. Егати! От край време и при всякакъв строй хората си правят сметка на парите, с които разполагат и се простират според чергата си. Каква корупция те мори!? Ей, хора, що не се опитате поне да разберете какво е това "жувотно", за което имате оформено мнение. Ужас! В тази държава всеки от всичко разбира! Е, значи няма нищо чудно, че шебеци са се почувствали достатъчно подготвени да яхнат други шебеци, дето са си ги избрали да ги управляват. Господ не е скитач, а събирач...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #39 -: Април 09, 2019, 19:13:43 »
Изводът: Не давайте на Буратино пари, защото ще ги зарови в полето да се умножат и поникнат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #40 -: Април 09, 2019, 19:17:42 »
Никой не атакува Буратино, даже да го ритнеш ти ще пострадаш.
Малката правда и голямата.
Малката корупция и голямата.
Разделяй и владей.
Като свикнем даже ще ни харесва. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #41 -: Април 09, 2019, 19:17:45 »
аз ви казах че е Буратино, вие не вярвате. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #42 -: Април 09, 2019, 19:22:51 »
аз ви казах че е Буратино, вие не вярвате. :)
Признавам си провокира ме да гласувам днес.
Но не позна кой е третия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #43 -: Април 09, 2019, 19:23:52 »
Няма малка и голяма корупция. Корупцията е една! И приложното й поле не е къщата ти! :D

Вече са петима - от изписаното под тази тема, смятам, че Онзи и със сигурност Отврат са гласували като мен :D

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #44 -: Април 09, 2019, 19:29:58 »
Няма малка и голяма корупция. Корупцията е една! И приложното й поле не е къщата ти! :D

Защо да не е в къщата ми?
Защото съм платил повече за нея и не ме брига?
Точно там е приложното поле и болното място.
Ако няма голяма и малка корупция защо ми цитираш до колко евра нагоре да смятам подаръка като корупция?
Има една мъдра арменсака приказка:
Малкият подкуп обижда еднакво даващият и получаващият. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4342
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #45 -: Април 09, 2019, 19:30:52 »
Във форума на СЕГА съм замразен от началото на януари. Но от време на време влизах да погледна какво и как. Само че днес всичките ми  опити се увенчаха с :
Forbidden
You don't have permission to access /forums.php on this server.


Как да го разбирам?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #46 -: Април 09, 2019, 19:32:02 »
Имат срив.
Днес май са правили профилактика и сега не могат да завъртят колелото. :too_happy-1067: :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #47 -: Април 09, 2019, 19:32:06 »
Цитат
Как да го разбирам?
Буквално.
Форобидени са ти хората. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #48 -: Април 09, 2019, 19:34:16 »
Цитат
Защо да не е в къщата ми?

Защото как си харчите от 4 до 10 човека изкараните пари не е мой проблем, проблем на Мики, проблем на Онзи,проблем на Нор, Джузепе, Брадатко и всички в този форум. Виж, ако Митю Фафлата те тури да отговаряш за обществените му поръчки, ако щеш за канцеларски материали и ти пощипваш съвместно с него разликите от цени/качеството на покупките - тогава най-малко жителите на твоя град трябва да те овалят в катран и пера, щото им крадеш от данъците, които плащат. Ся, стана ли ти ясно, щото по-просто не мога да ти обясня? Ако някой друг има желание да те накара да вникнеш в нещата, да заповяда..аз вдигам ръце

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #49 -: Април 09, 2019, 19:39:30 »
За любознателните на уж анонимната анкета :m1731:
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #50 -: Април 09, 2019, 19:39:56 »
Асол поспри.
Не ти пука как се харчат парите в моето семейство.
Не ти пука как се харчат парите в моя квартал.
Не ти пука как се харчат парите в моя град, Не ти пука.............

Къде  виждаш тогава корупцията?
На вселенско ниво?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #51 -: Април 09, 2019, 19:44:10 »
Асол поспри.
Не ти пука как се харчат парите в моето семейство.
Не ти пука как се харчат парите в моя квартал.
Не ти пука как се харчат парите в моя град, Не ти пука.............

Къде  виждаш тогава корупцията?
На вселенско ниво?
Не ми пука , ако си ги изкарал от една заплата и си ги изкарал честно .
За твоя/нашия квартал ми пука , защото парите излизат и от моя джоб и не ща да отиват за калпави ремонти на улици и тротоари и половината да отиват в джоба на роднината ти ! Същото и за града , страната и вселената !

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #52 -: Април 09, 2019, 19:44:32 »
Цитат
За любознателните на уж анонимната анкета
Кой е казал че е анонимна? Крием се от някого ли...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #53 -: Април 09, 2019, 19:47:53 »
За любознателните на уж анонимната анкета :m1731:
В тъмносиньо е това, за което ти си гласувал.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Чок觧

  • Гост
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #54 -: Април 09, 2019, 19:49:47 »
При мен цветовете са еднакви... :m1728:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #55 -: Април 09, 2019, 19:50:18 »
Вижда се гласа ми?
Ой, мамочки! Драмма тут большая!!!!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #56 -: Април 09, 2019, 19:52:44 »
А, сетих се! Гласувал си каквото и аз. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Чок觧

  • Гост
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #57 -: Април 09, 2019, 19:52:56 »
Аааа , шрифта е болднат , за което съм гласувал , ама САМО АЗ си го виждам !

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23730
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #58 -: Април 09, 2019, 19:53:23 »
Асол поспри.
Не ти пука как се харчат парите в моето семейство.
Не ти пука как се харчат парите в моя квартал.
Не ти пука как се харчат парите в моя град, Не ти пука.............

Къде  виждаш тогава корупцията?
На вселенско ниво?
Не ми пука , ако си ги изкарал от една заплата и си ги изкарал честно .
За твоя/нашия квартал ми пука , защото парите излизат и от моя джоб и не ща да отиват за калпави ремонти на улици и тротоари и половината да отиват в джоба на роднината ти ! Същото и за града , страната и вселената !

То и със жабата е така, първо ниво е приятно топло, после леко дискомфортно...
Аковсички сме привикнали на първо ниво корупция,как бихме реагирали на второ, трето.
Не искам да привиквам.
Не искам до 20 евро да ОК, корупцията да почва от 21 евро.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Re: Анкета: За корупцията и ГЕРБ
« Отговор #59 -: Април 09, 2019, 19:56:23 »
Това , че ти си изкарваш заплатата честно - първо ниво на корупция ли е ? Нещо не схващам .