Преглед на печата … > По света …

Зануляване втора част

<< < (86/86)

deneb:

--- Цитат на: buratinob в Април 27, 2024, 21:39:55 ---Беше отдавна, сега сигурно класацията е друга.
Няма данни за Китай, там предполагам са доста напред + ИИ, системата за "социален рейтинг" и лицево разпознаване е страшно.
До колкото разбрах бритите смятат да наградят горното с постоянен контрол на всички цифрови устройства които са активни и свързани - телефони, таблети, часовници, компютри, самоуправляващи се превозни средства, а защо не и "умни" джаджи като хладилници и дистанционно управлявани уреди (пази Боже тостери ).

--- Край на цитат ---
Това с тостерите ми се види най-притеснително  :)))
Не е смешно, де...но в някои фази на абсурда друго не остава, освен да се разсмееш.

Muktata:
Отдавна, отдавна, колко да е отдавна ? Дописката е от преди две години - края ковидов 2022 ... Да, на мен също ми направи впечатление че няма китайски градове. Та може би класацията трябва да е с тях. При всеки случай Оруелщината е по-развита на Изток, отколкото у нас в Европа. Това да имаме предвид, когато се оплакваме...  :smokin:

kаily:
Абе стига сте се притеснявали, няма да имат време да го сторят, нека плашат.

Captain Buddy:

--- Цитат на: Muktata в Април 27, 2024, 21:54:36 ---Отдавна, отдавна, колко да е отдавна ? Дописката е от преди две години - края ковидов 2022 ... Да, на мен също ми направи впечатление че няма китайски градове. Та може би класацията трябва да е с тях. При всеки случай Оруелщината е по-развита на Изток, отколкото у нас в Европа. Това да имаме предвид, когато се оплакваме...  :smokin:

--- Край на цитат ---
---
Китай е най-напред в класацията по простата причина, че технологично е най-напреднал. Най-добрата фирма за видео продукти е Хиквижън, следвана от Дахуа и още други също китайски. САЩ понеже изостават предприеха санкции срещу Хиквижън и дори забраниха използването на техните продукти в САЩ от съображения за „националната сигурност“. Това е смешно, защото чувствителните обекти не са свързани към Инетернет, а CCTV (close circuit TV) e затворена система, дори без айпи камери, а директна жична връзка.
Китайските полицаи носят камери и като погледнат човек проверяват дали е издирван от полицията. Освен това са много напред с приложението на ИИ и лицевото разпознаване, по простата причина, че имат милиард и половина лица база.
В областта на хай тех чиповете Хуауей въпреки ембарго и санкции сам си произвежда чиповете и новият им чип Кирин 9010 вече е 5 намометри и на нивото на smartdragon-а 8+ на Епъл.
До 2025 година 70 процента от всички чипове ползвани в Китай ще са местно производство…
Просто нямат спиране..

Captain Buddy:
Смартдрагън на Qualcomm.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия