Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 19:31:43

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 556565 пъти)

buratinob, Imko1 (+ 1 Скрит(и)) и 90 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5640 -: Април 24, 2023, 19:18:41 »
7-минутно изявление на Костадин Костадинов по повод дадените от САЩ 47,7 млн $ за анти-руска пропаганда в България

https://www.facebook.com/kostadin.eu/videos/207470558673707/

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5641 -: Април 24, 2023, 21:14:50 »
Днешно изявление на Костадин Костадинов
Quote (selected)
🇺🇸❌ Когато САЩ наложиха незаконни според българското законодателство санкции на български граждани, включвайки ги в т.нар. "Списък Магнитски", МВнР на България замълча.
🇺🇸❌ Когато САЩ го направиха отново, но този път в началото на предизборната кампания, с което на практика се намесиха в българските избори, МВнР на България замълча.
🇺🇸❌ Когато по американските медии американски политици признаха, че САЩ се месят във вътрешните ни работи и манипулират изборите в България, МВнР на България замълча.
🇺🇸❌ Когато американският посланик хазяйничи в България, обикаляйки български министерства и държавни институции, МВнР на България системно мълчи.
🇩🇪🇦🇹❌ Когато немският и австрийският посланик отидоха при българският министър на икономиката, за да поискат от него да спре развитието на българската държавна фирма за производство на млечни продукти, МВнР на България замълча.
🇫🇷❌ Когато френският президент Макрон упражни недопустим натиск над България, за да приеме т.нар. френско предложение за Македония, МВнР на България замълча.
❓ Когато обаче в едно свое интервю руската посланичка каза, че ако е български избирател, би гласувала за Възраждане, защото е пробългарска партия с балансирани позиции, МВнР изригна и нарече нейния коментар "недопустима намеса във вътрешните ни работи".
❗️ Тъй като реакцията на МВнР дойде 4 дни след интервюто на Митрофанова, можем да бъдем сигурни, че това забавяне не е случайно. В МВнР работят изключителни професионалисти, които са наясно с унизителния колониален статут на България и това им връзва ръцете за реакции в случаите като гореописаните. В казуса с Митрофанова, в който няма нищо необичайно, късната реакция на МВнР може да бъде обяснена само по един начин - с пряка намеса на американския посланик.
❗️Американските посланици в България обаче не разбраха едно нещо - колкото повече унижават своите марионетки тук, карайки ги да изпълняват унизителни заповеди, толкова повече засилват подкрепата за Възраждане. Защото ние българите имаме достойнство и вече бавно, но неумолимо започваме да го възстановяваме - колкото и потъпкано и поругано да е то в момента от американските господари на България. 🇧🇬

41-минутно радионтервю от 19.IV.2023 г. на Цоня Събчева с Костадин Костадинов (вкл. пълна транскрипция)
« Последна редакция: Април 24, 2023, 21:26:15 от lucho »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5642 -: Април 24, 2023, 21:56:48 »
Цитат на: Zeitgeist
пак времената са дошли такива, че Юрдановците са прави, а Фратювците честни
Дали изобщо някога времената са били други, питам се.
Все по-скептична съм.

"Мъдрият и справедлив" бълг. "народ" винаги е харесвал, издигал и почитал вазовите Юрдановци.
(при соца вместо "чорбаджи" се наричаха "другарят партиен секретар" и "другарят директор")
И Ботев знаеш какво казва по въпроса.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5643 -: Април 24, 2023, 22:06:44 »
Костадин Костадинов - "Защото ние българите имаме достойнство"

Не, нямаме. 80-те процента на Иво Христов, за които аз твърдя, че са даже 90.

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5644 -: Април 24, 2023, 22:19:03 »
Костадин Костадинов - "Защото ние българите имаме достойнство"


Не, нямаме. 80-те процента на Иво Христов, за които аз твърдя, че са даже 90.
:thup:
Скромно.
Мъ то вече не скромността красяла човека.
Подозирам и че си бял и не размахваш флагове с цветовете на дъгата.
И ти за нищо не ставаш!
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5645 -: Април 24, 2023, 22:28:12 »
Абе аристократи умни, какво все народа ви крив? Оправете нещата, щом всичко ви е ясно. Ша ми повтарят хленченето на професорчето Христов. Докарахме се един банкянски простак да ни прави на маймуни. Къде е прословутата ни всестранна интелигенция? Продажници!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5646 -: Април 24, 2023, 23:04:40 »
Quote (selected)
Докарахме се един банкянски простак да ни прави на маймуни.
И от съ оплаквате ся?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5647 -: Април 24, 2023, 23:06:31 »
Скромно.
Мъ то вече не скромността красяла човека.
Подозирам и че си бял и не размахваш флагове с цветовете на дъгата.
И ти за нищо не ставаш!  :nuts:

Бял съм. Не размахвам дъги, нито сап. лопатки. Не съм скромен.
И отдавна съм стигнал до горното заключение за теб - че си от въпросните 80%.
 :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5648 -: Април 24, 2023, 23:21:55 »
Quote (selected)
че си от въпросните 80%.
:smokin:
Yeeeeah!
Да добавя - предизвика сладострастен гърч ф дабедабещия.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5649 -: Април 25, 2023, 00:01:42 »
Абе аристократи умни, какво все народа ви крив? Оправете нещата, щом всичко ви е ясно. Ша ми повтарят хленченето на професорчето Христов. Докарахме се един банкянски простак да ни прави на маймуни. Къде е прословутата ни всестранна интелигенция? Продажници!

Човекът от народа се обади  :tomtom:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5650 -: Април 25, 2023, 07:35:32 »
Какъвто форумът, такъв и народът. Не се дуйте толкоз.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5651 -: Април 25, 2023, 07:41:53 »
Какъвто форумът, такъв и народът.
Обратното е по-вярно, по принцип.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5652 -: Април 25, 2023, 07:53:50 »
Вземаме дълг от 43,5 млрд. лв., за да не вдигат данъците

Quote (selected)
екордно високият обем на необходимия нов държавен дълг през 2023 г., като пряко следствие от заложения бюджетен дефицит от една страна, и от друга - силно ограниченият времеви хоризонт за неговото осигуряване, пораждат значителни рисковете както пред фактическото набавяне на целия необходим заемен ресурс, така и крият сериозен потенциал за увеличаване на неговата цена, посочват от Министерството на финансите. Това означава, че има риск нов дълг в такива размери да не може да бъде пласиран на международните пазари. Ако това се случи, ще се наложи взимане на заем от Международния валутен фонд.

Ааа, това "много сме далеч" имал предвид Пеканов за "хипотетичната теза".
*********   ✹    *********

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5653 -: Април 25, 2023, 08:29:30 »
Вземаме дълг от 43,5 млрд. лв., за да не вдигат данъците
Един кредитор постоянно притеснявал немския писател, драматург и актьор Франк Ведекинд, който му дължал значителна сума пари, и един ден му се развикал:
- Кажете ми най-сетне, кога мислите да платите дълговете си?
Венедикт му отвърнал:
- О, повярвайте ми, господине, вие ще спите по-спокойно, ако не знаете, кога ще платя дълговете си!
-----------------------
За съжаление с държавните дългове не е така. Големите държави, които имат и най-големите дългове всички знаят, че никога няма да ги платят, а от малките - като нашата страна, ще си ги вземат дори да ни оставят голи и боси.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5654 -: Април 25, 2023, 08:57:01 »
Американските военни, заснети на Терминал 2 на летище София, са преминавали рутинно през България.

"Рутинно"!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5655 -: Април 25, 2023, 10:01:00 »
Какъвто форумът, такъв и народът.
Обратното е по-вярно, по принцип.

Аз неслучайно в този ред. Щото форумът е с претенции уж.
.................
Народът крив, че иска да яде. След като биде окраден многократно, същите некадърници довели го дотук ще му натресат дългове и пак го изкарват крив, прост и прочее. Мъти се тя една, ама да видим.
« Последна редакция: Април 25, 2023, 10:08:14 от dabedabe »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5656 -: Април 25, 2023, 10:28:41 »
Какъвто форумът, такъв и народът.
Обратното е по-вярно, по принцип.

Аз неслучайно в този ред. Щото форумът е с претенции уж.

за неслучайното съм сигурен, че е така, но за оправданието след това - изобщо не.

та в тази връзка, ако може поименно, колега.
the lamers club honourable member …

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5657 -: Април 25, 2023, 10:42:59 »
Какъвто форумът, такъв и народът.
Обратното е по-вярно, по принцип.

Аз неслучайно в този ред. Щото форумът е с претенции уж.
.................


 :m1273:
Аман от екземпляри от народа, без обратна връзка и без огледало. .

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5658 -: Април 25, 2023, 11:05:15 »
Какво поименно. Тук шепа хора се имат за господари на истината и чинят всяко друго мнение на пух и прах. Аз така виждам нещата. Туй форум ли е, или конгрес някакъв?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5659 -: Април 25, 2023, 12:28:10 »
Съгласна съм с дабедабе. Стига сте плюли по народа, прави всичко по силите си. Интелигенция няма, щото т.н. ентелектуалци кесят по форумите да го плюят и са дотам. Всеки народ има 10% върхушка, която би трябвало да го води. Нашият е обезглавен, а квото е останало, се занимава с плюене.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5660 -: Април 25, 2023, 12:33:14 »
Какво поименно. Тук шепа хора се имат за господари на истината и чинят всяко друго мнение на пух и прах. Аз така виждам нещата. Туй форум ли е, или конгрес някакъв?

щом са шепа хора, пък съвсем трябва да е лесно да се изброят поименно.

защото в противен случай изглежда грозно.
the lamers club honourable member …

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5661 -: Април 25, 2023, 13:04:25 »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5662 -: Април 25, 2023, 13:51:57 »
Какъвто форумът, такъв и народът.
Обратното е по-вярно, по принцип.

Аз неслучайно в този ред. Щото форумът е с претенции уж.
.................
Народът крив, че иска да яде. След като биде окраден многократно, същите некадърници довели го дотук ще му натресат дългове и пак го изкарват крив, прост и прочее. Мъти се тя една, ама да видим.

---
По принцип не обръщам внимание на дабедабещия, но горното просто не мога да го подмина.
Участниците във сий форум са над средното ниво на интелигентност, влючая шизофреничния Бъч.
Ако някой се откроява като out of place и от числящ се към фамозните 80% това е натрапващото се присъствие на  дабедабещия.
Сори!


AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #5663 -: Април 25, 2023, 19:21:13 »
Аз вече му свикнах на Жоро Дантелата.

Георги Марков: 30-годишното американско господство след падането на Берлинската стена приключи!
https://epicenter.bg/article/Georgi-Markov-/314223/11/0

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5664 -: Април 25, 2023, 19:34:52 »
Жорето е потвърждение на максимата, че и маймун може да се очовечи.
Вапцаров го е казал по фино - попаднал на хора и станал човек.
Мъ аз съм си далеч от поезията, пък и не вярвам,че всички мумуни го могат.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5665 -: Април 25, 2023, 19:55:37 »
Аз вече му свикнах на Жоро Дантелата.

Георги Марков: 30-годишното американско господство след падането на Берлинската стена приключи!
https://epicenter.bg/article/Georgi-Markov-/314223/11/0
Ти да видиш!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5666 -: Април 25, 2023, 20:16:37 »
Костадин Костадинов - "Защото ние българите имаме достойнство"
Не, нямаме. 80-те процента на Иво Христов, за които аз твърдя, че са даже 90.
Въпросът е какви българи са тези 90%?
Историята се прави от останалите 10%.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5667 -: Април 25, 2023, 20:20:57 »
И ти за нищо не ставаш!
Препоръчвам броене до 210 (но бавно, секунда по секунда!) преди написването на подобни "бисери".

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5668 -: Април 25, 2023, 20:39:09 »
И ти за нищо не ставаш!
Препоръчвам броене до 210 (но бавно, секунда по секунда!) преди написването на подобни "бисери".
Лъчо айде настрана!
Тва, че Норчо не разбра сарказма ми към новите "правилни", от които го изключих- си е за негова сметка.
Затова и не му обърнах повече внимание.
Аде моля ви се, секи може да прави грешки, но не учете дедо си как да си гали унучетата по главичките.
Само това!
Поне!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5669 -: Април 25, 2023, 20:57:56 »
Мисля, че намерих първоизточника на оприличаването на народа с "великан с детска глава". Това е книгата "Залезът на средновековието" от холандския учен Йохан Хьойзинха. Ето и съответния цитат, съдържащ тази мисъл:
Quote (selected)
Zoo fel en bont was het leven, zoo verdroeg het den geur van bloed en rozen dooreen. Tusschen helsche benauwingen en de kinderlijkste pret, tusschen gruwelijke hardvochtigheid en snikkende verteedering slingert het als een reus met een kinderhoofd. Tusschen de volstrekte verzaking van alle wereldsche vreugde en een waanzinnige gehechtheid aan goed en genot, tusschen duisteren haat en de meest goedlachsche goedmoedigheid leeft het volk in uitersten.
Тази детска глава е слабото място на великана. И в зависимост от това дали тя е възпитана правилно или неправилно, народът може да направи чудеса или ужасни неща.

Така че обвиненията срещу народа са правилни по същество, но безполезни. Така оправдаваме собственото си безсилие да го променим. Но наистина ли сме безсилни?!?
« Последна редакция: Април 25, 2023, 21:05:13 от lucho »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5670 -: Април 25, 2023, 21:12:39 »
Мисля, че намерих първоизточника на оприличаването на народа с "великан с детска глава". Това е книгата "Залезът на средновековието" от холандския учен Йохан Хьойзинха. Ето и съответния цитат, съдържащ тази мисъл:
Quote (selected)
Zoo fel en bont was het leven, zoo verdroeg het den geur van bloed en rozen dooreen. Tusschen helsche benauwingen en de kinderlijkste pret, tusschen gruwelijke hardvochtigheid en snikkende verteedering slingert het als een reus met een kinderhoofd. Tusschen de volstrekte verzaking van alle wereldsche vreugde en een waanzinnige gehechtheid aan goed en genot, tusschen duisteren haat en de meest goedlachsche goedmoedigheid leeft het volk in uitersten.
Тази детска глава е слабото място на великана. И в зависимост от това дали тя е възпитана правилно или неправилно, народът може да направи чудеса или ужасни неща.

Така че обвиненията срещу народа са правилни по същество, но безполезни. Така оправдаваме собственото си безсилие да го променим. Но наистина ли сме безсилни?!?
Аде сега елементаризми!
Какви инструменти имаш ти, ние..да го променяме?
Власт?
Пари?
Медии?
Експерти по въпроса?
Изследвания, разработки?
Всичко това го имат тези с парите, властта и т.н.
Аде моля не слизай до нивото на дабедабещите бъчовисти, ние можем само да "лаламе", а ако някой попрочете...пък и ако вдене...берекет версин!
« Последна редакция: Април 25, 2023, 21:29:59 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5671 -: Април 25, 2023, 21:35:47 »
Т.е. не можем да променим нищо и трябва само да го гледаме как деградира? Ами да легнем да умираме тогава, щом нищо не зависи от нас. Защо изобщо живеем тогава?!

Много е удобна тази позиция, дявол да го вземе. Прекалено удобна. "Яситрайство" я наричаше Димитър Стоянов, по-известен като Радой Ралин. Е па я нема да си траем!!!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5672 -: Април 25, 2023, 21:49:38 »
De Re Militari разпространи снимки на чисто нови български картечници Арсенал МГ-1М, доставени от фондация „Върни се жив” на украинската 17-та танкова бригада.

Картечниците са произведени през 2023 г., като са закупени общо 1460, разпределени на различни части на украинската армия, заедно с амуниции 7.62x54r FMJ/SC, произведени също през 2023 г.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5673 -: Април 25, 2023, 22:03:17 »
''Историята се прави от останалите 10%.'' То хубу джанъм, ма къде са тия 10% към днешна дата, та ги не виждам?   :think: Може ли малко имена на видни наши люде, работещи на ползу роду и родину?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5674 -: Април 26, 2023, 00:59:08 »
амуниции 7.62x54r FMJ/SC,
С всичко мога да се съглася, но вярното е "муниции". На български "амуниции" е " приспособления за яздене или впрягане на кон." Това са различни думи.
На руски е друга работа...

PS "майка ми е перачка, баща ми е шофьор..." Песенчица някаква...
Не бе! Баща ми е бил кавалерист, а аз учих управление на ракети и спах в помещението което е било за конете. Неговият включително. В Шумен... :)))
« Последна редакция: Април 26, 2023, 01:10:45 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5675 -: Април 26, 2023, 01:54:44 »
Цитат на: lucho
Т.е. не можем да променим нищо и трябва само да гледаме народа как деградира?

Лъчо, преди се опитвах да убеждавам хората в това, което смятам, че е правилно. Успявах в един от десет случая. С най-умните. Вече се отказах.
И мен са успявали понякога да ме убедят, че греша.
Глупака не можеш да го убедиш в нищо с логика и аргументи. Можеш да го манипулираш и лъжеш, но не и да да му отвориш очите. А когато освен глупав, е и страхлив (и подъл), става страшно.
Ето затова сме били 500 г. роби на османлиите. И ако не бяха руснаците, още щяхме да сме.

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5676 -: Април 26, 2023, 01:57:22 »
Цитат на: Zdravka
''Историята се прави от останалите 10%.''

То хубу джанъм, ма къде са тия 10% към днешна дата, та ги не виждам?

Чакаме ги да се родят. Някой ден. Може би.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5677 -: Април 26, 2023, 03:57:13 »
С всичко мога да се съглася, но вярното е "муниции". На български "амуниции" е " приспособления за яздене или впрягане на кон." Това са различни думи.

Не е съвсем тъй. На български е същото както във всеки друг език. За конете е само едно от значенията. Коланите, сумките, паласките и т.н. по войника също са амуниции. Mунициите са hardware, а амунициите са software. Или, казано иначе, мунициите ползват амуниции.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5678 -: Април 26, 2023, 04:06:54 »
Не е съвсем тъй. На български е същото както във всеки друг език. За конете е само едно от значенията.
Що не се справи първо с Речника на думите в българския?
https://ibl.bas.bg/rbe/lang/bg/%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%B8/

https://kaksepishe.com/amunicii-municii/
Научете веднъж завинаги, че са две различни думи! Не бъркайте руски с български!
Двете думи не са синоними.
Патроните за картечници в български език са МУНИЦИИ. Виж какво съм цитирал, по-горе! Какви паласки, какви 5 лева?
Вацев и той прави същата грешка. Но той е философ, май. Простено му е. Дали?
« Последна редакция: Април 26, 2023, 04:40:47 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5679 -: Април 26, 2023, 04:24:10 »
Що не се справи първо с Речника на думите в българския?

Не ми трябва речник. Картечницата е муниция, а патронът - амуниция. И затова конската сбруя се нарича амуниция. Без нея "конската муниция" е безполезна.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5680 -: Април 26, 2023, 04:43:50 »
Не ми трябва речник.
Еми, благодаря!
Аз излазям... :)))
Въпросът е изчерпан. :bored:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5681 -: Април 26, 2023, 08:03:25 »
Да, и аз съм поправял, муниции са снарядите, барутът, патроните, които също грешно наричат куршуми... Просто по-горе съм цитирал източника.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5682 -: Април 26, 2023, 08:24:12 »
Връзката муниция - амуниция сме я обсъждали 5 пъти поне в различни форуми. 
Просто е:
амуниция - кон
муниция - пушка

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5683 -: Април 26, 2023, 08:52:44 »
Quote (selected)
е. не можем да променим нищо и трябва само да го гледаме как деградира? Ами да легнем да умираме тогава, щом нищо не зависи от нас. Защо изобщо живеем тогава?!
Не съм казал подобно нещо.
Но и не се опитвам да летя без криле.
Затова и се пъна всеки път по изборно време да гласуваме масово.
Това са ни дали като възможности, а ние и тях не използваме.
И протестите. Но протести сами по себе си нищо не променят, пак през избори се минава. Затова все още тая надежди, че хорицата са страхливи и мързеливи, но може би и има здрав разум-заспал някъде в тях.
Ако един ден се окаже, че при 70% изборна активност резултата е същият- поне ще съм се убедил, че народецът си иска самара.
И още нещо- добре би било и за народеца и за водачите му да си поставят реални, изпълними цели. Малки, реализируеми неща.
Така наедро -вън от НАТО, марксизъм,комунизъм, долу,горе...бързата кучка слепи ги ражда.Цялата пара отива в свирката и накрая се оказва, че само сме претакали зелето.
Накратко-толкоз!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5684 -: Април 26, 2023, 09:05:44 »
Да, но...
Нет такая партия!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5685 -: Април 26, 2023, 09:11:51 »
Да, но...
Нет такая партия!
И да има такава партия, тя би била обречена на електорален неуспех. Защото електоратът (онези 80%) иска всичко и веднага.

Езикова забележка: Правилното е "нет такой партии".
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5686 -: Април 26, 2023, 10:32:59 »
''Историята се прави от останалите 10%.'' То хубу джанъм, ма къде са тия 10% към днешна дата, та ги не виждам?   :think: Може ли малко имена на видни наши люде, работещи на ползу роду и родину?

Ами тук са. Гербер kликата, ПП&ДБ кликите, ДСБ също. Никой не е казал, че ще правят история която да ти харесва. Те си правят тяхната си история, а другите ( 80-90 % ) наоколо  са компарси, кибици и събирачи на гъби.

 :t0328:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5687 -: Април 26, 2023, 10:48:51 »
Да, но...
Нет такая партия!
Правилно е "Нет такой партии!".
Отговарям "Есть такая партия!" :)))

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5688 -: Април 26, 2023, 10:53:57 »
Quote (selected)
''Историята се прави от останалите 10%.''
То хубу джанъм, ма къде са тия 10% към днешна дата, та ги не виждам?
Който ходи на шествията за мир, вижда поне част от тях.
Quote (selected)
Може ли малко имена на видни наши люде, работещи на ползу роду и родину?
Някои от по-видните са дадени например в списъка на тази страница.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5689 -: Април 26, 2023, 10:59:50 »
Quote (selected)
ПП-ДБ може и да предложат състав на правителство, но нямат готовност за имена
https://tribune.bg/bg/politika/pp-db-mozhe-i-da-predlozhat-sa/
:t0328:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5690 -: Април 26, 2023, 11:02:49 »
И още нещо- добре би било и за народеца и за водачите му да си поставят реални, изпълними цели. Малки, реализируеми неща.
Колкото по-високи цели си поставяш, толкова по-далеч ще стигнеш. Думата "идеали" май нещо я позабравихме? Или да цитирам "Бай Ганьо":
Quote (selected)
Идеали! Бошлаф! Личното наше земно доволство – ето идеала, който трябва да преследваме.
Прав ли е Бай Ганьо или не?
Quote (selected)
Така наедро -вън от НАТО, марксизъм,комунизъм, долу,горе...бързата кучка слепи ги ражда.
Това е широк социализъм, Янко Сакъзов. А тесният социализъм е друго, Димитър Благоев. Познай от 1 път чия идейна наследница е БСП.
« Последна редакция: Април 26, 2023, 11:09:15 от lucho »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5691 -: Април 26, 2023, 11:25:43 »
В момента е идейна наследница на бай Ганьо, преди да е дошъл на власт.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5692 -: Април 26, 2023, 14:39:25 »
Не ми трябва речник.
Еми, благодаря!
Аз излазям... :)))
Въпросът е изчерпан.
Прибързваш! Откъде да знаеш, може пък той да е авторът на речника? ;)

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5693 -: Април 26, 2023, 15:26:57 »
 
Някои от по-видните са дадени например в списъка на тази страница.
Мога да приема изцяло само Нешка Робева, защото тя беше член на оня Комитет за защита на Русе.
Съдия Ченалова дори няма да я коментирам.  :t2619:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5694 -: Април 26, 2023, 16:26:04 »
Румяна Ченалова е тази, с чиято юридическа помощ са формулирани въпросите на референдума, подписката за който започна преди няколко дни. На похода за мир се събраха много подписи, но дори на още 2 похода (правят се веднъж месечно) да се събират още 2 пъти по толкова, пак няма да е достатъчно. "Възраждане" показаха как трябва да се действа.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5695 -: Април 26, 2023, 17:33:46 »
Това, че Ченалова е направила коректната, от юридическа гледна точка формулировка на въпросите, не я оневинява ни най-малко, за оправдаването на двойния убиец от дискотека ''Соло'', поне според мен. И присъствието и в списъка на известните участващи в похода за мир и суверинитет само го дискредитира, пак ссмм.
Лъчо, да ти припомня случилото се с един цитат от ''24 часа'':

''На 9 декември 2011 г. съдия Ченалова и председателстваният от нея съдебен състав оправдава подсъдимия за убийството на двама младежи Илиян Тодоров. След като прочита “невинен”, съдът го пуска от затвора. Следващите две инстанции го осъждат на доживотен затвор, но Тодоров вече се е покрил. Обявен е за издирване, но и до днес не може да бъде открит.''
-----
Откриха го все пак, след 12 години.  Но това е друга тема
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5696 -: Април 26, 2023, 17:36:33 »
Толкова по въпроса за безкористните, 'айде да не пиша ''безсребърници''. Ген. Шивиков няма да го споменаваме, нали? Сакън.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5697 -: Април 26, 2023, 19:07:54 »
Не знаех тези неща. Явно е сбъркала много тогава, възможно е и да е получила пари за оправдаването, но в случая, помагайки за въпросите, е извършила добро дело. Между другото, представиха я като адвокат, а не като съдия. Може да са ѝ забранили да съдийства. Както и да е. Има една песен на "Сигнал" по текст на Захари Петров:
Quote (selected)
Дръжте си очите, дръжте си очите
винаги на четири отворени:
розите с бодлите, розите с бодлите
раснат на едни и същи корени.
Що се отнася до Шивиков, при него пък какво не е наред?
« Последна редакция: Април 26, 2023, 19:15:51 от lucho »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5698 -: Април 26, 2023, 19:27:21 »
не я оневинява ни най-малко, за оправдаването на двойния убиец от дискотека ''Соло'',

Не го е оправдала.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5699 -: Април 26, 2023, 20:16:01 »
Quote (selected)
Това е широк социализъм, Янко Сакъзов. А тесният социализъм е друго, Димитър Благоев. Познай от 1 път чия идейна наследница е БСП
.
Лъчо, аз си признавам, във МЕИ "Ленин", на изпита по история на БКП имам 4.
Ъъъъ...ти колко имаш?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.