Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 23:52:07

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 557209 пъти)

Giuseppe, Imko1 и 78 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6780 -: Май 20, 2023, 11:26:30 »
Вчера Каракачанов при Карбовски каза и повтори, че 12 години му е плащал заплата на Костадинов. Все едно от джоба си е давал парите му. Ама бил работлив, ама бил умен...
Това чорбаджийте са ненадминати.
Та Каракачанов дои темата Македония, но дума не обели за текущите проблеми.
Ето "Възраждане" от вчера:
https://www.youtube.com/watch?v=sAfdhHqeLbY

Крайно неприятно впчатление прави двамата като повтаряха, че не са русофили. Ако не беше руският император и загиналите мужици (и опълченците разбира се) предполaгам гордо щяха да носят фесове и двамата. :t2102:
Мислех да му пратя на Карбовски някой пробит $, но ще пропусна след тези изцепка. :popcorn:
« Последна редакция: Май 20, 2023, 12:04:19 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6781 -: Май 20, 2023, 11:31:42 »
Свалената от власт буржоазия започва да се групира и организира около него.
Да. Болшвишката доктрина, че селячеството са буржоазия и трябва да му вземеш земята, та да ѝ дръпнеш черджето под краката.
И ти си един марксист, та дрънка...  :i_laughing:
Ще дам някой лев "royalties" на Кауфланд. Днес.
« Последна редакция: Май 20, 2023, 12:04:42 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6782 -: Май 20, 2023, 11:54:15 »
но малкият и невъзвратимо оскотял БГ народец
Дааа, народеца виновен... Същите приказки се чуват и от Доносническа България, и от Пропадналата Промяна, и от ГРОБ и от... Абе почти всеки, който се пъне да управлява "малкият и невъзвратимо оскотял БГ народец".
Да се чудиш защо е този напън да го управляват!

Прави впечатление, че не изнасяме за 404 боеприпаси, а са там. Никога, ама абсолютно никога не пращахме на ИДИЛ, ама бяха там.
Не ми пука за Нинова, жал ми е за БСП! И тя полегна на "новия бял брат"...

Няма значение, пак казвам " Не ме интересува!".   

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6783 -: Май 20, 2023, 12:24:38 »
Не ми пука за Нинова, жал ми е за БСП! И тя полегна на "новия бял брат"...
Не е бял, а програмирано меланж.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6784 -: Май 20, 2023, 12:36:06 »
Не ми пука за Нинова, жал ми е за БСП! И тя полегна на "новия бял брат"...
Не е бял, а програмирано меланж.
Посипвам си главата с пепел!
Но ще запомня "програмирано меланж", не че знам какво е меланж  :cool-1084:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6785 -: Май 20, 2023, 12:39:37 »
Нашите оръжейници бяха много печелившо звено в индустрията ни, ама преди САЩ да наредят разбиването и да ни казват къде може да продаваме и какво да не произвеждаме, и това според САЩ е "споразумение за свободна търговия", "свободна".

----

Морално ли беше да се продава оръжие на Алжир? На двете страни Иран, Ирак по време на тяхната война.
С какво войната Русия - Украйна е по различна? До там се отива с отвлечените разсъждения.
--
Butch поставяш три различни неща под общ знаменател! Що за странна логика?


----
 Но тук се очаква САЩ ( долара) да падне. :)))

Да, ще падне. Трябва да си сляп, та да не виждаш очевадните признаци. Ако желаеш, може съвсем логично да ти обясня защо.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6786 -: Май 20, 2023, 12:43:11 »
Гражданската война в Русия е резултат от революционната криза в Руската империя и националните движения за независимост, задълбочена от ПСВ, криза довела до идването на власт на болшевиките. Идването на власт на „гробокопача на капитализма“ предизвиква реакцията му чрез Интервенцията срещу Съветска Русия. Получили сериозна материална и финансова подкрепа привържениците на бившата власт се опитват да се върнат отново на власт. Резултатът е Гражданска война.
Войната в 404 е един реинкарниран меланж (баси купешките думи!) от Отечествената война и Гражданската война.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6787 -: Май 20, 2023, 12:51:43 »
но малкият и невъзвратимо оскотял БГ народец
Дааа, народеца виновен...

фактите са си факти. над 60% от този народец е в невъзможност на две магарета сламата да раздели, да не говорим да пресметне кое е в негов интерес и кое - не. и пасува. от останалите над половината нямат нищо против да гласуват за доказани бандити, крадци и лъжци. сепак доказано е и бандитското минало на боку, както и конституционалността на кирчу, че и асенчувото съдружие. както и желанието на ицу да громи съдебната система, която е резултат от именно неговата реформа, като беше министър на боку.

та както гласувалите, така и негласувалите, и особено негласувалите, нямат нищо против ги доограбят с чертежи, да ги пратят за пушечно месо в укрия, да им въведат трийсет и шести пол, и да ги вкарат в ойрозоната, откъдето излизане няма. всеки негласувал, както и всеки, дето "не подкрепя никого",  на практика е дал гласа си именно за това.

фактите са си факти.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6788 -: Май 20, 2023, 13:00:10 »
    Butch поставяш три различни неща под общ знаменател! Що за странна логика?

Butch поставяш три различни неща под общ знаменател! Що за странна логика?
    ----
     Но тук се очаква САЩ ( долара) да падне. :)))


Да, ще падне. Трябва да си сляп, та да не виждаш очевадните признаци.

Общият знаменател е, че България няма място в световните конфликти.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Да. Всичко под слънцето е смъртно. Ще стане на прах. И Британската империя се разпада някъде от Втората световна война та чак до 1999 докато предаде Хонгконг. И още ще се разпада.
Та САЩ (долара) няма да падне утре. Не в нашият живот. Има време. Не бързайте да купувате свещи. Особено с "договорняка".
Трябва да си летял с часове над ферми в САЩ, за да си на моето мнение. Няма да останат гладни.
« Последна редакция: Май 20, 2023, 13:32:03 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6789 -: Май 20, 2023, 13:06:23 »
привържениците на бившата власт се опитват да се върнат отново на власт.
Не ми изглежда логично.

« Последна редакция: Май 20, 2023, 13:30:44 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6790 -: Май 20, 2023, 13:30:15 »
Да, ще падне. Трябва да си сляп, та да не виждаш очевадните признаци.

И не само! Самата война сега се води заради Долара и отстраняването му от рез. валута на света - чрез него, ликвидацията на планетарният злокачествен Тумор - САЩ и метастазите му.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6791 -: Май 20, 2023, 13:33:34 »
Butch,
Очаквам от теб, като технократ, да коментираш по логиката две и две са четири, а не  fuzzy да извърташ и натъкмяваш факти по килифарски.
 
Вместо да подмяташ това и онова, дай логично противоположно обяснение на това, с което не си съгласен!
 

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6792 -: Май 20, 2023, 13:33:54 »
Типична империалистическа война. Къде е мястото ни в нея?
Ако войната е за да се смени долара с рубли или ренминби, тежко на всички ни. Какво ще се промени ако едни "fiat money" се сменят с други?
Да питам ли на кого спестяванията са в рубли и в юани? Няма, че пак ще пишете, чe съм fuzzy.
Русия води справедлива война с неясни цели, със съмнителни (меко казано) лидери. Със съюзник който чака на реката.
Не очаквам успех за Русия.
А тук се очаква долара да изплува "belly-up"  :)))
Вместо да подмяташ това и онова, дай логично противоположно обяснение на това, с което не си съгласен!
Нямам решение на световните проблеми. Който има да пише...
« Последна редакция: Май 20, 2023, 13:51:46 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6793 -: Май 20, 2023, 13:49:42 »
Войната е за спасяване на света и ликвидиране на (в преносен смисъл) робовладелският социално-обществен строй установен сега. С тенденция на масов геноцид на планетата!

Мислим си, че отделните сегменти от цялата конструкция са съществената част - но те не са! Това което е било - вече няма да да го има. Свърши. Не си правете илюзии. Е, ако по леко ще се мре с вперен поглед в обещаваното от всички "светло бъдеще", кой съм аз да разубеждавам.

Илюзията, че една що годе функционираща държава, особено хегемон до скоро, както САЩисаните, е илюзорна. Срутването става страшно бързо. И ТЕ го знаят. Затуй е неистовото драпане да запазят колкото могат империята си. Няма да могат.

Изводи се правят и те са повече или по-малко до точната крива на развитието, въз основа на количеството разнородни, дори и не съотнасящи се към главната посока, вектори. Затуй и всякаквите прогнози свършват в гюбрето. Затуй и ВСВ с участието на ЕС №1 завърши така.

Сега и поредната световна, с натиснатото в нея ЕС №2 ще завърши с пълен крах за него!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6794 -: Май 20, 2023, 13:52:31 »
Типична империалистическа война. Къде е мястото ни в нея?
Ако войната е за да се смени долара с рубли или ренминби, тежко на всички ни. Какво ще се промени ако едни "fiat money" се сменят с други?
Да питам ли на кого спестяванията са в рубли и в юани? Няма, че пак ще пишете, чe съм .

НЕ! Не е fuzzy, глупав въпрос!

Русия води справедлива война с неясни цели, със съмнителни (меко казано) лидери. Със съюзник който чака на реката.

Очевидно въобще не си наясно с конфликта. Ако държиш пространно ще ти обясня.

Не очаквам успех за Русия.
А тук се очаква долара да изплува "belly-up"  :)))

----


Мястото ни в тази война, бидейки незначителна световна величина, е да не се мешаме в нея!
Войната е за ликвидация на господстващото положение на световната Понци пирамида, което е текущата световна фиат резервна валутна система, което позволява на САЩ да краде от останалата част на света и грубо казано да му налага своята воля.
Ето сега например през Юни би трябвало САЩ да фалират, но ще вдигнат ОТНОВО тавана на дълга и отново ще имитират необезпечени долари и изнасяйки инфлация ще крадат.
Учудвам се, че се налага да ти обяснявам елементарни неща! 


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6795 -: Май 20, 2023, 13:57:49 »
хехе. обективизъм по дачковски:
Quote (selected)
Недоволството сред редиците на Националния съвет на БСП срещу лидера Корнелия Нинова нараства след днешното събрание на левицата, разкриха членове на ръководството пред tribune.bg

Въпреки че пред медиите Нинова и нейните малко останали верни съпартийци твърдят, че настояват за редовно правителство на България още от 2021 година, истината е друга. 

„Необходими са само пет гласа, за да бъде приет кабинетът на Мария Габриел и ние ясно съзнаваме, че от нашите гласове зависи това дали ще има правителство“, казва Корнелия Нинова. От залата й отговарят, че трябва да даде тези пет гласа. Но тя категорично отхвърля тази възможност, заявявайки, че БСП може да бъде вечна опозиция, защото в това са добри. „Ами не сме!“ – отговаря й залата.
обаче
Quote (selected)
Същевременно стана ясно, че ако не се състави редовно правителство и се стигне до нов служебен кабинет на Румен Радев, членове на БСП да не участват в него. Това решение взе Националният съвет на партията с 98 гласа "за" и 2 "против".
https://glasove.com/novini/korneliya-ninova-zayavi-che-bsp-mozhe-da-bade-vechna-opozitsiya

ся кво излиза - че нарастването на недоволството се измерва с два гласа. обективизъм. по дачковски.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6796 -: Май 20, 2023, 14:04:25 »
*
« Последна редакция: Май 20, 2023, 14:11:44 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6797 -: Май 20, 2023, 14:07:47 »
По-добре служебното правителство да остане и да вървим на избори. Ще се опитаме да коригираме състава на НС. Ако и това пак не помогне, няма смисъл да се гласува повече. Кистисахме.
..............
В трудните за нея условия, БСП се държи доста прилично.
« Последна редакция: Май 20, 2023, 14:12:49 от dabedabe »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6798 -: Май 20, 2023, 14:08:43 »
Quote (selected)
ся кво излиза - че нарастването на недоволството се измерва с два гласа. обективизъм. по дачковски.
Дачковия е ясен - щото го осъди Нинова и той подпиква газ - ми да подпиква. В това отношение, дори Мадам е по коректна в съобщенията за БСП -
https://epicenter.bg/article/Natsionalniyat-savet-reshi--BSP-nyama-da-podkrepi-parviya-mandat-za-pravitelstvo/316195/2/0
А съм забелязъл, че Дачков преписва от там и пляска инфо с известно закъснение. Като не забравя да пръцне в инфото, кога е за Нинова.
Прозрачен!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6799 -: Май 20, 2023, 14:17:46 »
Подавам сигнал срещу Нинова!
Quote (selected)
Посланикът на САЩ в НАТО: Обсъжда се батальоните, разположени в съюзнически страни, сред които и България, да бъдат разширени до бригади и да се използват при криза
https://glasove.com/novini/poslanikat-na-sasht-v-nato-obsazhda-se-batalyonite-razpolozheni-v-sayuznicheski-strani-sred-koito-i-balgariya-da-badat-razshireni-do-brigadi-i-da-se-izpolzvat-pri-kriza
А Нинова - пак мълчи!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6800 -: Май 20, 2023, 14:27:17 »
*
---
Butch,

До шокът Никсън, който практически анулира Бретънуудската система, една трой унция се купуваше с 35 долара. Сега цената е около ДВЕ хиляди долара. Това е реално изражение за размера на кражбата на САЩ чрез долара. Това петдесетина увеличение на цената на златото САЩ постигнаха за петдесетина години, емитирайки долари без реално покритие, непрекъснато увеличавайки своя дълг, генерирайки инфлация, срещу която предизвикваха световно събитие, за да се обясни увеличението на цените на стоките за баланс парична маса – налични стоки и така та до днес дългът им достигна космически размери.
Те не се притесняват, защото не смятат да го връщат!
САЩ действат по схемата apres nous le deluge (след нас потоп), извини моя лош френски.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6801 -: Май 20, 2023, 14:35:03 »
Но фактът си остава и ще им повлияе зле. Не си представям че с модерно оръжие непременно ще прокопсат. Прекалено много разчитат на технологиите, според мен.
......................
Но нека първо да разберем дали са били на Луната. Наближава моментът.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #6802 -: Май 20, 2023, 14:51:38 »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6803 -: Май 20, 2023, 14:54:08 »
Подавам сигнал срещу Нинова!

А Нинова - пак мълчи!
 :smokin:
И да изкрещи, какво от това. С 10 депутата на кръст. Отделно БСП не пропуска повод да се кръсти пред иконите на евроатлантизма.
« Последна редакция: Май 20, 2023, 15:06:53 от Bacho Кольо »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6804 -: Май 20, 2023, 15:12:38 »
Цялото статуково е зад боко, срещу каскета! И всички са статукво!
Аз като ви разправям, че НЕ трябва да ходим на избори и да саботираме всичко на властта и опозицията, вие не ми вярвате, но скоро ще се убедите!

Тезата ти е абсолютно погрешна, Максо!

Защото ако ТИ и/или АЗ – ходим-не-ходим на избори! – на властта ѝ е през ... тралала /по Гай Юлий Цезар/  :i_laughing:

И точно по този въпрос сутринта някой по някоя от наш'те ТВ разви следната теза:

"Възелът в държавата може да се разплете единствено АКО 60-те процента НЕгласуващи отидат да гласуват."


Това съм си го записала някъде с допълнителни обяснения "ЗАЩО", но смятам да го пусна по-късно днес или утре в темата "ПРОКУРОРСКАТА САГА", тъй като от вчера започнах да "складирам" там всички /според мен!/ важни изказвания по въпроса от българските ТВ, които "стенографирам" от екрана, когато имам време и когато ми е кеф ...
А който иска – ДА ЧЕТЕ ...  :cool-1084:

« Последна редакция: Май 20, 2023, 15:33:26 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6805 -: Май 20, 2023, 15:17:44 »
първо: пак си нацвъкала и болд, и италик, че и уголемен шрифт. абан, бактън и байгън.

второ, това
...АКО 60-те процента НЕгласуващи отидат да гласуват...
може да стане само ако на въпросните 60% вземе някой да им налее мозък, та да сметнат от предложеното кое е най-добре за тях. щото е очевидно, че не могат, и предпочитат да се направят на невъзмутими /както казваше хамел: с вид на величава преебаност/, сеедно са пръднали в асансьора и се мъчат да се отрекат от постъпката си.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6806 -: Май 20, 2023, 15:21:57 »
Ша ни отвориш очите демек. Бе що не си скопосаш една партийка? Ша са таксуваш лидер естествено и току виж цъфнала пред камерите. Знайш колко е хубаво, сърцето тупка, очите греят, всички ти се хилят и прочее. Софиянка си, не ти е проблем, по-евтино ще ти излезе.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6807 -: Май 20, 2023, 15:29:53 »
Дачковия е ясен - щото го осъди Нинова и той подпиква газ - ми да подпиква. В това отношение, дори Мадам е по коректна в съобщенията за БСП -
https://epicenter.bg/article/Natsionalniyat-savet-reshi--BSP-nyama-da-podkrepi-parviya-mandat-za-pravitelstvo/316195/2/0
А съм забелязъл, че Дачков преписва от там и пляска инфо с известно закъснение. Като не забравя да пръцне в инфото, кога е за Нинова.

Вече разочарование и от ДачкоФ?!  :t1815:

« Последна редакция: Май 20, 2023, 15:35:30 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6808 -: Май 20, 2023, 15:43:54 »
първо: пак си нацвъкала и болд, и италик, че и уголемен шрифт. абан, бактън и байгън.

А ТЕБ ЛИЧНО, т'ва к'во тъ брига?!?  :lol:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6809 -: Май 20, 2023, 15:50:05 »
Борисов допуска правителство с конституционно мнозинство
Лидерите на ПП-ДБ и ГЕРБ разговаряха 2 часа с Мария Габриел неформално

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/borisov-dopuska-pravitelstvo-konstitucionno-mnozinstvo
Ми той, и на ИТН Министерство на чегъртането предлага, само и само да го ПОИЗПЕРАТ малце и да спаси кожата …  :0005:

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6810 -: Май 20, 2023, 16:10:51 »
може да стане само ако на въпросните 60% вземе някой да им налее мозък, та да сметнат от предложеното кое е най-добре за тях. щото е очевидно, че не могат, и предпочитат да се направят на невъзмутими /както казваше хамел: с вид на величава преебаност/, сеедно са пръднали в асансьора и се мъчат да се отрекат от постъпката си.
Поне при мен това няма как да сработи. След като съм гласувала N години за партия, съответно за коалиция в която тази партия е участвала и тя ме е разочаровала тотално, няма да гласувам изобщо.  За мен / при 60% негласуващи по каквито и да е причини, вероятно някои също мислят така/ не съществува алтернатива към този момент. В моя случай това би означавало да гласувам за ГЕРБ, които се барат за десни. Това НЯМА как да стане.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6811 -: Май 20, 2023, 16:22:45 »
Добре. САЩ и ЕС потъват като ''Титаник'' и ''Естония'' едновременно. Какъв ще бъде новият световен ред установен и управляван от Русия, подкрепяна от Китай на първо място?! Обяснете ми с думи прости, господа, моля. Не държа на шрифта.
****
 
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6812 -: Май 20, 2023, 16:23:32 »
Не разбирам защо се вързвате на тия 60% негласували.
2милиона са българи само по паспорт и никога няма да се върнат и не ги интересува какво става тук.
100 000сасамо македонците с гражданство, вероятно повече са есарабскитеползващи документа за достъп в ЕС.
Според мен не гласуват под 20% от истинските живи души.
Не разчитайте на тях да ни спасят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6813 -: Май 20, 2023, 16:28:48 »
От какво да те спасяваме? От наглеците на политическия ни ''елит'' ли, за които все още гласуващите си правите труда да ходите до урните?  На мен само врътката с хартиената бюлетина подкрепена едновременно от вечните врагове БСП и ГЕРБ щеше да ми бъде достатъчна да ги напсувам и да не отида да гласувам. :t2407:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6814 -: Май 20, 2023, 16:36:48 »
Това съм си го записала някъде с допълнителни обяснения "ЗАЩО", но смятам да го пусна по-късно днес или утре в темата "ПРОКУРОРСКАТА САГА", тъй като от вчера започнах да "складирам" там всички /според мен!/ важни изказвания по въпроса от българските ТВ, които "стенографирам" от екрана, когато имам време и когато ми е кеф ...

бабината ти трънкина, онази тема е за неща, свързани с прокуратурата у нас, не е склад за тинтири-минтири неща, които на теб ти се струват важни и когато ти е кеф.

после недей да питаш „а мен за какво?!“.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6815 -: Май 20, 2023, 16:40:27 »
Quote (selected)
Какъв ще бъде новият световен ред установен и управляван от Русия, подкрепяна от Китай на първо място?! Обяснете ми с думи прости, господа, моля. Не държа на шрифт
Многополюсен.
Не управляван от Русия, нито от Китай, слава Богу и от краварите.
Просто многополюсен.
От това по просто ако може някой - да те поема!
Quote (selected)
На мен само врътката с хартиената бюлетина
Бабината ти трънкина все на компютър е гласувала щото.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6816 -: Май 20, 2023, 16:45:42 »
Ха дано, ама надали, както казала младата циганка.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6817 -: Май 20, 2023, 16:45:50 »
Това съм си го записала някъде с допълнителни обяснения "ЗАЩО", но смятам да го пусна по-късно днес или утре в темата "ПРОКУРОРСКАТА САГА", тъй като от вчера започнах да "складирам" там всички /според мен!/ важни изказвания по въпроса от българските ТВ, които "стенографирам" от екрана, когато имам време и когато ми е кеф ...

бабината ти трънкина, онази тема е за неща, свързани с прокуратурата у нас, не е склад за тинтири-минтири неща, които на теб ти се струват важни и когато ти е кеф.

после недей да питаш „а мен за какво?!“.
При този екземпляр въросът е защо изобщо му се дава терен да се излага.
Лично мнение, когато и да е все е късно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6818 -: Май 20, 2023, 16:49:25 »
, май е време "народните маси" да вземат закона в ръцете си.
Буквално!
Това е охлокрация. Най-лошото възможно решение.
...
 
Това е така, защото не са на местно управление, не ги назначава кмета (или commissioner), а някой като Цветанов от София. Същото е с местните прокурори. Те се избират. В САЩ. Само Attorney General е член на правителството (фигуративно казано). Той се назначава от президента.
Вие кога назначавате (избирате) местните съдии и прокурори?
 
Бих нарекъл избирането на прокурори и съдии "представителна охлокрация".
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6819 -: Май 20, 2023, 16:51:40 »
първо: пак си нацвъкала и болд, и италик, че и уголемен шрифт. абан, бактън и байгън.

А ТЕБ ЛИЧНО, т'ва к'во тъ брига?!?
ми примерно може да ми е не съвсем приятно да чета полюции разни.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6820 -: Май 20, 2023, 16:51:53 »
Нетърпимостта е лош признак. Има много начини за деликатна изолация. Кеф ви е да се бъзикате иначе. Таквиз сме си ний. Все идеални.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6821 -: Май 20, 2023, 16:54:01 »
Поне при мен това няма как да сработи.
ми да, не се учудвам въобще, то мозък се налива трудно. очевидно да прецениш от дадените ти възможности коя съответства най-добре на твоите представи е задача невъзможна.

нищо ново не съобщи.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6822 -: Май 20, 2023, 16:59:27 »
Добре. САЩ и ЕС потъват като ''Титаник'' и ''Естония'' едновременно. Какъв ще бъде новият световен ред установен и управляван от Русия, подкрепяна от Китай на първо място?! Обяснете ми с думи прости, господа, моля. Не държа на шрифта.
****

---

Ще се опитам сравнително просто да обясня.
Като начало мултиполярен, като преди всичко се ликвидира ролята на американската валута като световна резервна валута. По този начин САЩ вече няма да могат да налагат своите виждания за устройство на света. Това като начало.
В края на ВСВ (юли 1944) САЩ бързат да договорят новото устройство на света - създаването на ООН и най-вече новата международна монетарна система ведно с СБ и МВФ, като тяхна производна. По това време те притежават около две трети от златните резерви в света и налагат приемането за удобство равностойността на долара и златото. На английски banknote (банкнота) означава БЕЛЕЖКА ОТ БАНКАТА. Вместо да се плаща в злато при търговските отношения, да се плаща с бележка от банката, че имате съответното количество злато в нея. Всички валути са с фиксиран курс (в рамките на (1%) спрямо долара и платежната система работи, докато се спазва условието доларът да е обезпечен със злато.
Естествено когато ти емитираш световната резервна валута може да се изкушиш и да емитираш, когато ти е необходимо дори без да имаш съответното покритие във Fort Knox, където се съхранява златото. Това се на практика се налага поради финансирането на Корейската война, Виетнамската и т. н. В междинни периоди може да се опиташ да възстановиш нужното обезпечение, ама ти е по-удобно да не го правиш. Разчиташ, че другите вярват на твоето обещание, че ще платиш. Така правителството на САЩ издава ценна книга обещани за плащане (поемане на дълг  I owe You) на ФЕД и срещу това ГОЛО обещание ФЕД емитира съответното количество долари. Тези ценни книги се пласират на другите банки и на вторичен пазар и чуждите централни (емитиращи) банки ги купуват като обезпечение за техните валути. Парадоксът е, че тяхната стойност се приема по номинал за обезпечение, а съответното им количество физическо злато с по-малък коефициент, защото е бавно ликвиден актив!
И така докато кухият балон на обезпечението се пукне – Шокът Никсън. През август 1971 година Президент Никсън беше принуден в праймтайма на ТВ да обяви краят на златния стандарт и постанови въвеждането на практика на фиат валута (необезпечена), така се появиха т. н. петродолари. САЩ се договори със СА да котират и продават нефта САМО в щатски долари.
От тогава до сега САЩ практически фалират няколко пъти, но проблемът го решават съвсем просто, като повдигнат лимита на дефицита, издавайки нова хартийка обещание за плащане.
Сега същата гимнастика предстои следващия месец.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #6823 -: Май 20, 2023, 17:04:16 »
Quote (selected)
Какъв ще бъде новият световен ред установен и управляван от Русия, подкрепяна от Китай на първо място?! Обяснете ми с думи прости, господа, моля. Не държа на шрифт
Многополюсен. Не управляван от Русия, нито от Китай, слава Богу и от краварите. Просто многополюсен. От това по просто ако може някой - да те поема!
От това по-просто, кратко и точно (и трите наведнъж!) не може да се каже :)))

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6824 -: Май 20, 2023, 18:06:18 »
иначе костадинов нещо е възпалил укрите, и те с присъщия си такт са го отбелязали, че и са го порицали:
Quote (selected)
"Посолството на Украйна счита за неприемливи и дълбоко неприятелски изказванията на народния представител на Народното събрание на Република България Костадин Костадинов, лидер на партия „Възраждане“ срещу украински граждани, получили временна закрила в Република България, както и подкрепа за руската агресия срещу Украйна." Това заявиха от посолството на Украйна в България във своя фейсбук...
https://glasove.com/novini/posolstvoto-na-ukrayna-izkazvaniyata-na-kostadin-kostadinov-sa-nepriemlivi

кво точно е казал?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #6825 -: Май 20, 2023, 18:12:54 »
„Възраждане“ напълно подкрепя позицията на Негово Високопреосвещенство Видински митрополит Даниил
Цитат на: Възраждане
Когато българските граждани дадат доверието си на  „Възраждане“ и започнем да управляваме България, ще експулсираме всички украински туристи, маскирани като бежанци. Истинските туристи от Украйна, разбира се, могат да са тук – стига да си плащат сметките в хотелите.

Обръщението на митрополит Даниил е тук.
« Последна редакция: Май 20, 2023, 18:19:22 от lucho »

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #6826 -: Май 20, 2023, 18:25:15 »
Кеворк Кеворкян: Достатъчно българка
https://epicenter.bg/article/Kevork-Kevoekyan--Dostatachno-balgarka/316039/11/0

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6827 -: Май 20, 2023, 20:36:38 »
2милиона са българи само по паспорт и никога
Ако се сметнат гласувалите и общо българите по последното преброяване, преди да изшикалкавят и променят числото, щото ковид, тинтири минтири...ще излезе, че сигурно 70% са гласуващите...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #6828 -: Май 20, 2023, 20:50:31 »
БСП няма да подкрепи първия мандат за правителство, съобщиха от "Позитано" 20. Освен това левицата да участва в разговори за реализиране на втори и трети мандат.
С 98 гласа “за“ и 2 “против“ Националният съвет на БСП реши:
- Потвърждава решението на ИБ и на парламентарната група на коалиция "БСП за България" за прекратяване на преговорите с ГЕРБ-СДС за съставяне на правителство с първия проучвателен мандат.
- НС възлага на депутатите от ПГ на "БСП за България" да гласуват против правителство, предложено от ГЕРБ-СДС.
- БСП да участва в разговори за реализиране на втори и трети мандат.
Ако не се състави редовно правителство и се назначава ново служебно на президента Радев, членове на БСП да не участват в него.

https://epicenter.bg/article/Natsionalniyat-savet-reshi--BSP-nyama-da-podkrepi-parviya-mandat-za-pravitelstvo/316195/2/0

Кво да кажа?
Живи и здрави.
Успех с предишната ви коалиция.

 
« Последна редакция: Май 20, 2023, 21:18:50 от AnonimusBG »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6829 -: Май 20, 2023, 21:13:38 »
В допълнение към отговора на кептъна на въпроса на Здравчето -
https://www.youtube.com/watch?v=RWBKRE6kx3w&t=1106s
„Парите като дълг“ с бг субтитри
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6830 -: Май 20, 2023, 21:18:19 »
Посолството на Украйна счита за неприемливи и дълбоко неприятелски
Навремето като млада булка ми разказаха следния виц:
Свекърва към прясната си снаха: „Снахо, като се прибереш от работа и видиш китката ми наляво, да знаеш, че съм в настроение и всичко е наред, ако китката е надясно, да ми стъпваш на пръсти, щото съм ядосана, ако китката е по средата, да знаеш, че лошо ти се пише.“
Снахата отговаря: „ Майко, като се прибереш и ме видиш да си пия кафенцето, да си пуша цигарата и да си лакирам ноктите, да знаеш, че дреме ми на фютката къде ти е китката.“
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6831 -: Май 20, 2023, 21:25:07 »
И вашта не е лесна. Между мъжете няма таквиз сложни отношения. При нас може да се стигне до "Ти мен уважаваш ли ме?". След някое питие.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6832 -: Май 20, 2023, 21:29:35 »
Горното го писах по отношение на изявленията на украинското посолство, украинския глашатай, лично сам зеленото лайяно и всички останали укрозаявления. Тия съвсем се разпищолиха и скоро ще почнат и сащ да командват. Фитки зелени.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #6833 -: Май 20, 2023, 21:37:45 »
Костадин Костадинов отговаря на украинското посолство
Quote (selected)
Напомням на украинското посолство, че се намира в България, а не в Украйна. Следователно е длъжно да се съобразява с нас българите, а не ние с него. Това първо.

Второ, припомням на наглите нацисти, че ми наложиха забрана за влизане в тяхната държава за 10 години само защото отидох да договоря хуманитарна помощ за българите в Украйна - така че е доста нагло да демонстрират загриженост за своите граждани от български произход, които са в България точно заради дискриминационната политика на киевския режим.

Трето, още веднъж заявявам, че когато Възраждане започне да управлява, всички украински туристи, представящи се за бежанци, ще бъдат експулсирани от държавата ни. Истинските туристи от Украйна, плащащи си сметките по хотелите, са добре дошли.

Четвърто, Възраждане настоява за автономия за българите в Южна Бесарабия със столица Болград, Белград или Измаил, която е стара българска земя със стари български градове, намиращи се временно под украинска администрация.

На финала ще добавя, че наистина не съм виждал друга такава наглост! До момента сме дали почти 1 млрд лв държавни пари за издръжка на украинските туристи и когато кажем, че ще спрем да ги храним и поим, украинското посолство приема това за неприятелски акт! Колкото по-скоро Украйна се освободи от нацизма и фашизма, толкова по-добре за нея и нейния народ.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6834 -: Май 20, 2023, 21:38:24 »
Украинците излязоха като нас. Време е да се сеферясаме.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #6835 -: Май 20, 2023, 21:55:12 »
Как слугинажът на родните евроатлантици ни злепоставя пред множество посланици, при това на концерт на Лили Иванова?
Цитат на: Цончо Ганев
Първо, бих искал да благодаря специално на Лили Иванова за отправната покана към ръководството на Възраждане да присъстваме на един от значимите и концерти. Благодаря.
Като оставим разтърсващия ѝ глас и невероятните музиканти от нейния екип, то гостите с претенции да са нещо повече от всички нас, определено опозориха България, дори и в Народния театър.
Специалните покани от примата на българската музика бяха за по двама човека и аз отидох със съпругата си. Малко след като се настанихме до нас седна Мустафа Карадайъ, който придружаваше турската посланничка(!). През един ред седеше Кристиян Вигенин със сина си, а когато точно пред мен седнаха Соломон Паси и съпругата му, реших че съдбата поставя на изпитание волята ми.
Но, не би, всичко тепърва предстоеше.
След няколко минути настъпи суматоха на входа... пристигна посланика на САЩ следван от Иво Минджев и посланничката на Украйна.
Всички те, заедно с още няколко човека, седнаха на реда пред мен, през две места от Соломон Паси.
Минавайки покрай него Минджев не пропусна да го поздрави със - Слава Украйни, защото както му каза съзаклятнически - никой нямало да го каже от сцената!
След няколко минути тихо и незабележимо пристигна и посланичката на Русия със съпруга си. За ужас на Паси местата им бяха точно до Паси. Същият не си тръгна в знак на подкрепа за Украйна, това обаче явно беше причината да си тръгне Олеся Илашчук.
Концертът започна и свърши, а тук е момента отново да подчертая, че Лили Иванова е феноменален изпълнител и ние може само да се гордеем с нея.
Започвайки да вървим към изходите, Паси остави съпругата си да тръгне сама, а той остана на място, за да може на висок глас да каже на руския посланик в лицето - Слава Украйни. Явно се почувства поне за секунди мъж от тази своя храброст, но аз потънах от срам, защото това беше явна провокация и се търсеше конфликт. Разбира се госпожа Митрофанова го подмина с усмивка, но срамът за нас българите остана.
Тръгнах си максимално бързо, защото трябваше да изнасям лекции по етикет на човек, който е бил външен министър на Родината ми. Негова едва ли, но моя да.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6836 -: Май 20, 2023, 22:10:54 »
пусито е мизерия голяма.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6837 -: Май 20, 2023, 22:33:20 »
Ohubohu, малко инфо от мен да знаеш що е това меланж, че знае ли човек кога какво  :)))
Melange - в превод от френски означава смес. Съответно, Melange прежда е смесица от прежди с различни цветове или нюанси.
Освен това меланж в кулинарията означава яйчена смес, във Виена кафе с мляко, във фризьорството се използватерминът мелиране - боядисване на косата на кичури, различна техника е от омбрето.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6838 -: Май 20, 2023, 23:24:00 »
Забраненото рекламно филмче на Похода за мир и суверенитет (сайтът е нов, между другото!)

Единственият отговор на наглото изтикване на България да вземе участие в една престъпна война и забраняване тук дори да се говори за МИР, е утре да вземем участие в демонстрацията! Оставяйте всичко настрана и излезте и вие на демонстрацията!!! Касае се за самата страна тук и населението 'и. Игричките свършиха. Време е, утре 14:00 ...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6839 -: Май 21, 2023, 00:54:01 »
Украинците излязоха като нас. Време е да се сеферясаме.

ами сеферясай се. време ти е.

и когато и да престанеш с това кралското "ние", все ще е късно.