Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 20:21:32

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2089011 пъти)

0 Потребители и 112 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33480 -: Септември 05, 2023, 19:19:12 »
Соца си замина заради селяндури като тебе.
Не селяни - те си бяха трудови хора и работеха съвестно.
За селяндурите говоря, ония като един шофер, който ми се праскаше тогава, че три от колелата на камиона работели за него и едно за държавата.
И не се възприемай насериозно дори като селяндурин, щото и до тва мое да не си допълзял.
Майтап бе и двамата знаем, че не си.
Та - ще оспориш ли някое число?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33481 -: Септември 05, 2023, 19:24:07 »
Може да не ме цитираш, за да запазиш съдържанието, за разлика от селяндурите, аз не си трия постовете.
Та? :)))
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33482 -: Септември 05, 2023, 19:31:50 »
 :)))
Дано да разбираш нещо, като четеш!
Тук може да ме опровергаят доста хора - Бачо за нещата в Русия по онова време, а за краварско има достатъчно много - и Пенико и Звездоброеца и още, а и би ми била приятна дискусия с тях - ако някъде съм попресилил или сбъркал.
Но ти чети де, знай ли човек?
Бях те поизоставил месеци наред, че почувствах проблеми няккви при теб, ама като се навира неккъф и си го проси - не мога да остана безучастен.
Ама ти си чети де, само глей простотии да не дращиш, не че ме вълнуваш, ама приличие и в простотиите трябва да има се пак!
Енджой, дето му викате в ...Лозенес, Зарата!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33483 -: Септември 05, 2023, 19:39:36 »
И понеже темата е Русия, стана ми приятно от хумора-
Quote (selected)
Също така е странно, че бандеровците са доволни от «оцеляването» на британския танк, като посочват, че след поражението на танка кулата не е била откъсната.
От тези превозни средства са прехвърлени общо 14.
https://bgr.news-front.su/2023/09/05/zapadnite-medii-i-kievskiya-rezhim-potvrzhdavat-unishhozhavaneto-na-prviya-britanski-challenger-2/
Британски хумор, ш'кайш.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33484 -: Септември 05, 2023, 19:55:00 »
Русия стана първата страна в историята, унищожила британския танк Challenger 2

В мрежата публикуваха кадри на първия унищожен британски тежък танк Challenger 2 от 82-ра бригада на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) на Запорожкия фронт. Гори, като блажен вестник!

Някога четох за секрената му непробиваема броня, специална керамика, армирана с волфрам. Всуе! Вундервафе не съществува.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33485 -: Септември 05, 2023, 20:19:47 »
80-84 г работех в търговското ни представителство в Москва. Живеехме близо до посолството...
С интерес прочетох горното. Изчерпателно и убедително! Поздравления!
Само да вметна, че столицата и провинцията са "две большие разницы".

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33486 -: Септември 05, 2023, 20:27:30 »
Няма нищо интересно Лъчо, ходил съм къде ли не по градовете разбира се.
Да столицата си е столица и тук в БГ е почти същото.
Поста ми бе отговор на един генерализиращ впечатленията си, няма да определям сега какъв по същност, че приключих, като целта на подробностите които съобщих бе, да му се покаже на това нещо, че е тъпо, най малкото, да се правят генерални изводи от това, което вижда.
Нали си обърнал внимание от поста му, че също споменава столиците и Ленинград.
Е, аз смятам бях адекватен да отговарям за столиците и Ленинград.
Да, освен това отбелязах, че месните магазини в Москва бяха изкупувани за часове от пристигащи сутрин "снабдители", отбелязах също, че съм се чудил що така - но това е.
Други въпроси?
И знаеш ли, не ми се ще повече да задръстваме темата с тролски идиотии.
п.с.
Quote (selected)
Изчерпателно и убедително!
И знаеш ли още, сарказмът е излишен, посолството и сам можеш да си го намериш къде е - далеееч от центъра на Москва, а ние живеехме в Кунцево - до вилата на Сталин - на около 2 клм. от посолството - рядом дет се вика.
Дадох и тази инфо, за да е видно, че не съм бил сред кулите на Кремъл.
Още малко, щото ми писна - отидох там като инженер за обезпечаване поддръжката на стотиците системи ЕС 9005 които БГ продаваше в СССР тогава, но статутът ни бе като сътрудници към Търговското.
Това успокоява ли те?
Не, че нещо се притеснявам, но понякога ми омръзва от подмятания.
« Последна редакция: Септември 05, 2023, 20:41:42 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33487 -: Септември 05, 2023, 21:02:30 »
И сега, пак да се върнем на основната тема, след безплатните забавления със скромната ми особа - както отбеляза Максимус, някой в Русия е спечелил бонуса за първото британско неуязвимо желязо, станало за скрап.
https://epicenter.bg/article/Rusiya-parva-v-sveta-unishtozhi-tank-Challenger-2---Kiev-hvarlya-v-boy-osnovnite-rezervi/325535/11/0
Новото което научих, ако е истина, че тия нещастници - танкистите на укрите са се съгласили да пътуват в британското желязо с барутен пояс - точно като самоубийците терористи.
Поне едно доказват - че са терористи мижитурки. Ония поне са по убеждения, но само терористи.
п.с. и още нещо -
https://rutube.ru/video/bbf80d841f361d43e1ce785d6a021841/
руснаците вече били готови да извозят срап-а на сигурно място.
« Последна редакция: Септември 05, 2023, 21:15:47 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33488 -: Септември 05, 2023, 21:15:44 »
Quote (selected)
Изчерпателно и убедително!
И знаеш ли още, сарказмът е излишен.
В думите ми няма и капка сарказъм. Исках просто да ти благодаря за познавателния текст.
Quote (selected)
Не, че нещо се притеснявам, но понякога ми омръзва от подмятания.
Не съм имал намерение да правя подмятания. Съжалявам, ако така си го разбрал.
Писменото общуване понякога причинява недоразумения. Друго си е лице в лице.
А, сега се сетих. Вместо да пиша думи, трябваше да туря емотикон с вдигнат палец.
Но има 1 подробност. Вдигнатият палец в Древния Рим всъщност е означавал "убий го".
Ето, виждаш ли, пак имаше опасност да бъда разбран погрешно. Тюх, да му се не види!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33489 -: Септември 05, 2023, 21:24:38 »
Вдигнатият палец в Древния Рим всъщност е означавал "убий го".
"Убий го" не беше ли това :thdown:?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33490 -: Септември 05, 2023, 21:27:47 »
Не. Вж тук:
Quote (selected)
In 1997, University of Kansas classics professor Anthony Philip Corbeill concluded that the thumbs up actually meant “Kill him,” basing his assertion on a study of hundreds of ancient artworks. Instead, he wrote, a closed fist with a wraparound thumb was the indication for a gladiator’s life to be spared.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33491 -: Септември 05, 2023, 21:40:11 »
Quote (selected)
Според Антъни Корбийл, професор по класически изследвания, който задълбочено е изследвал практиката, жеста палец нагоре сигнализира за убийството на гладиатора (имитирайки вдигнат меч), докато „затворен юмрук с палец, който го обгръща“ означава да се пощади. В съвременната популярна култура, без историческа основа от Древен Рим, се предполага, че „палецът надолу“ е бил сигнал, че победеният гладиатор трябва да бъде осъден на смърт, а „палец нагоре“, че той трябва да бъде пощаден
.
Спомените са ми от един много готин филм "Окей Нерон". Даваха го по времето когато повечето от съфорумците не са били родени. :)))

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33492 -: Септември 05, 2023, 21:52:06 »
А на мен- от Гладиатор - чудеста игра на Ръсел Кроу.
Не съм чел научни изследвания, но ме съмнява палецът нагоре да показва смърт.
Поне в съвременният жестомимичен език на общуване.
« Последна редакция: Септември 05, 2023, 21:58:28 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33493 -: Септември 05, 2023, 22:03:51 »
Тъпунгера по-горе познава повече САЩ от мен. Каквото писах и преди. Ако намали алкохола може и да ми е полезен.
Комунето винаги си остава комуне. Дори след 33 години капитализъм.
Венсеремус, другарю!
Стискам ти пролетарската ръчица!

PS Коя е тази страна която прави геноцид над собственото население? Не се сещам. Никой не ме уби маса години. Дадоха ми работа. Аз съм доволен от народната власт на Америка. 
I love this country! ;)

Ходя си нощно време по улиците. Не съм си купил пушка или "hand gun".

прошляка си е прошляк, дори да е забегнал в странство.
нека цитираното да седи, че после да не вие вой че е оноден невинен.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33494 -: Септември 05, 2023, 22:09:31 »
Колеги, по-спокойно го давайте! Не е нужно да се стреляме, сякаш сме от двата бряга на Днепър!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33495 -: Септември 05, 2023, 22:13:11 »
Само не знам кой и с къф акъл е очаквал някаква свръхестествена неуязвимост на британския Чаланджър. Не ща да се правя на велик специалист по композити , па били те армирани и с волфрам, но танкът си е доста уязвимо в днешно време возило  ....

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33496 -: Септември 05, 2023, 22:29:00 »
Да, танкът вече е много уязвим, тъкмо защото претендира да е неуязвим! Помня, като бях на 10 години, братовчед ми се похвали, че имат чаши, които, като ги изтървеш на пода, не се чупят. Стана ми много чудно и реших да ги изпитам. Пуснах една и тя, естествено, се счупи. Та така и с танковете. Съвременните ПТУРСове са безпощадни.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33497 -: Септември 05, 2023, 23:05:52 »

Спомените са ми от един много готин филм "Окей Нерон". Даваха го по времето когато повечето от съфорумците не са били родени. :)))

Търся го отдавна на диск, но май не беше много известен.
Добре , че ме подсети  :t0328:- ето го, но само на италиански.

https://www.bing.com/videos/search?q=ok+nerone+film&view=detail&mid=42745664DD720B213B6442745664DD720B213B64&FORM=VIRE
 :0005:

P.S. Негово заарско височество, гледам пак пръдна в асансьора и после, " обиденият лебервурст ". Не ви е срам, ся няма да може да спи и ще набие жена си.
« Последна редакция: Септември 05, 2023, 23:16:59 от Фют »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33498 -: Септември 06, 2023, 00:57:16 »
ЕС 9005

Ах, спомени сладки за стари времена... Отговарях тогава за един от блоковете на тази система... Мерси за подсещането!
 :t0328:

И да допълня за един много хубав Бесогон! Тук: https://www.youtube.com/watch?v=NDcI_SVQPgQ Препоръчвам!
« Последна редакция: Септември 06, 2023, 01:08:55 от Eisblock »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33499 -: Септември 06, 2023, 09:22:10 »
Тук някой се фръцка със Сталин.
Нека гледа: "Студеното лято на 53-та" Все нещо ще му светне в чутурата,
Извинявай, Бъч, но това е несериозно. Киното, както всяко изкуство, борави с художествена измислица, за да постигне определено въздействие. То представя действителността през субективния поглед на своите създатели - сценарист и режисьор в случая.
Освен това, като се информираш кога е създаван филмът и изобщо огледаш целия идеологически, политически и пропаганден контекст на онези времена, ще ти стане ясна картинката с даването на пари за точно такъв, а не някакъв друг проект.
В БГ киното и до момента е така, ако ме разбираш.
Да се съди за историята, историческите личности и цялата историческа истина по художествено произведение е детинско.

ПП. Лаврентий Берия например е най-оклеветената и сатанизирана фигура в цялата човешка история.
Неслучайно точно по същите времена най-вече с цял ред художествени и други неслучайни опуси.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33500 -: Септември 06, 2023, 09:29:58 »
Всяка власт се разправя със своите противници, и на изток, и на запад, например Бъч, властта в САЩ изгори живи членовете на сектата Клонка Давидова на Дейвид Кореш.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33501 -: Септември 06, 2023, 09:46:09 »
От "Празната тенджера по калдъръма"
Да, действително "аргументите" ти кънтят на кухо.
Диалогът ти е монолог. Сляп и глух, вторачен в себе си.
Нямам намерение да се занимавам със собственото ти самоубеждаване какъв прекрасен избор си направил ти и колко ний, останалите, сме дотам невежи, че ще ни образоваш с филмчета

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33502 -: Септември 06, 2023, 09:53:15 »
От "Празната тенджера по калдъръма"
Да, действително "аргументите" ти кънтят на кухо.
Диалогът ти е монолог. Сляп и глух, вторачен в себе си.
Нямам намерение да се занимавам със собственото ти самоубеждаване какъв прекрасен избор си направил ти и колко ний, останалите, сме дотам невежи, че ще ни образоваш с филмчета
Като нямате аргументи за "най-прогресивният строй" и неговите лидери започвате с лични оценки.
По-горе няма и дума за мойте избори и дали са правилни. Аз се придържам към темата. Русия която е правоприемник на СССР.
Та кой кънти на кухо?
Такова беше времето! Нали? И всякакви престъпления да се оправдаят.
Малко ви съжалявам. Малко.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33503 -: Септември 06, 2023, 10:23:58 »
Аз пък 1987 бях за награда в ГФР. Тогава 1 долар (с извинение) беше 4 марки.
Не е вярно. През 1987 доларът се е движил около и под ДВЕ марки. виж тук.
Вероятно бъркаш с ГДР марките, които бяха по 4 за лев. Но към 87-а паднаха около 3.20.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33504 -: Септември 06, 2023, 10:26:59 »
Путин е виновен. Не знам как си представяше, че Русия ще победи във война , без Русия да води война. Без да разрушава мостове и къщи, без да убива противникови войници, без да дава жертви.
Докато е така, тук ще ни се изнасят лекции по демокрация , консервна промишленост, справедливост и бананодефицит.
Най-вече от хора, който след трийсетгодишна щастлива емиграция - реализация , увенчена със свръх успешно пенсиониране, още не знаят къде са, какви са и защо са...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33505 -: Септември 06, 2023, 10:47:01 »
Quote (selected)
че Русия ще победи във война , без Русия да води война.
Русия не иска да води война.
Русия не иска да побеждава с война, унищожавайки и част от собственото си, проруски ориентирано малцинство.
Не на последно място, Русия не е нещо единно и цяло - и там има Тагаревци, Кирчовци, батета и секкви олигарси, чиито интереси не съвпадат точно с интересите на Русия, а на всичко отгоре и руснаци от типа - "мен не ме интересуват руските интереси, аз искам за моите пари ?!?, да купувам "качественние товары"", разбирай - само вносни. В Русия също се води вътрешна война между тези лекета и свестните хора.
Както и у нас впрочем, с тази разлика, че там лекетата са малцинство, но пък част от малцинството доста се е нагълтало по времето на престъпника и пияндурника и сега повръща доста успешно, теглейки наобратно на посоката на Русия в момента.
Накрая, нищо че и на мен не ми харесва затегнатия характер на тази СВО, аз не съм сигурен, дали ако Русия хвърли армията си и разкамби за месец тази пасмина ще спечели повече в крайна сметка.
Ще спечели територия и мир за тази територия и хората там, но ще си спечели и вътрешни врагове на място, които в момента се колебаят на чия страна да бъдат, а такива не са малко. Никак не са малко.
Да не говорим за и без това кресливите пропаганди на западния свят, които и сега не са от тихите, до какво кресчендо ще стигнат.
Също не съм убеден, че третият свят ще е непременно доволен, ами ако се уплаши, че с такава бруталност може и него да го дочака това?
Сложно е!
Знаеш израза, че разумните хора се съмняват, само глупака е уверен във всичко.
Не го ли виждаш примера тук?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33506 -: Септември 06, 2023, 11:17:01 »
Няма големи социални промени без насилие никъде по света. Аутодафето и гилотината не са измислени нито от Сталин, нито от Путин. Големите социални промени стават когато противоречията вътре в системата станат такива, че нейният хомеостазис  е нарушен, границите на съществуването й са нарушени и тя трябва или да се превърне в друга система или да загине. Смяната на един обществен строй с друг, покоряването на един народ от друг, освобождението от робство, образуването на нови държави, прекрояването на граници - всичко е свързано с насилие. Живеем в епоха на налагане на глобализма и хегемонизма като политическа система от страна на Запада и едновременно с това на остра реакция на Изтока и Юга, на освобождаването на света от него. И всичко това пред очите ни става с насилие - цветни революции, майдани и войни.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33507 -: Септември 06, 2023, 12:01:20 »
Точно така, Змей!
 :good_job-1300:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33508 -: Септември 06, 2023, 12:16:21 »
Змейко, моите почитания.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33509 -: Септември 06, 2023, 12:24:20 »
Аз пък 1987 бях за награда в ГФР. Тогава 1 долар (с извинение) беше 4 марки.
Не е вярно. През 1987 доларът се е движил около и под ДВЕ марки. виж тук.
Вероятно бъркаш с ГДР марките, които бяха по 4 за лев. Но към 87-а паднаха около 3.20.
Така беше.
Курсовете може да се приемат за достоверни само когато съвпадат на официалния и черния пазар. Към края на 1986 г курсът лев-марка и на двата пазара беше 1 към 3.
Докато на черния пазар ГДР-ГФР марките бяха 6 към 1.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33510 -: Септември 06, 2023, 13:14:39 »
Колкото до материалните блага, България заемаше междинно място между ГДР и СССР, които поначало си бяха двете крайности в соц лагера.
Що се отнася до другите блага, СССР и ГДР бяха недостижими.
Което си беше логично, предвид турско-арабския манталитет на българките по онова време.
В СССР и ГДР каките си бяха доста разкрепостени.
Българките биха ми издрали очите по онова време, ако ги фотографират в положения при които на каките в СССР и ГДР не им пукаше особено.
С малко зор намерих една снимка, където прелестите на каките не са изложени дирекно на показ, за да може да се пусне пред публика. Като същевременно се вижда, че каките са готини и не им пука особено кога и къде ги фотографираш.


"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33511 -: Септември 06, 2023, 13:29:09 »
Путин е виновен.
Не съм казал, че е виновен. Това го казва съд. Него няма да го съдят както не осъдиха Пригожин, другари и страничните жертви. Проблемът ще се разреши по "друг" начин. Както си ставаше в Совок, а и сега.
Това което съм писал, че Русия не заслужава такова отношение и "Галактическият разум" (краднато от "отврат") не води Русия в правилна посока. Не се справи! 50000 руски загинали бойци на кого на сметката да ги пишем? 400000 - 500000 украинци не ги броим, защото са "врагове". Нищо, че повечето говорят руски. Нали натото е виновно? :t2618:
Както съм писал ще съм "pleased" когато го изнесат от Кремъл заедно с креслото. По Нова Година. :)))  Тогава ще чуете друга истина.
Няма да минат и 10 години и тази война почната на 24 февруари 2022 ще се отчете като капитална грешка. Първо процедено през зъби, после официално. Както и войната на СССР в Афганистан. Там се вкара "ограничен контингент". И така 10 години минус 15000 убити руснаци и от републиките.

Докато е така, тук ще ни се изнасят лекции по демокрация
Подкара съвсем през просото. Къде по света има такава фикция "демокрация"? Демо де!
В момента най-успешните държави са диктатури: Сингапур, Ю. Корея, Китай. Щом могат Сев. Корея да направят междуконтинентални ракети бих сложил и другата Корея. Макар че не може да си изхрани хората. BTW то и БГ не може.
« Последна редакция: Септември 06, 2023, 13:49:52 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33512 -: Септември 06, 2023, 13:48:41 »
Колкото до руско-украинския търкал, едва ли има нещо по-изгодно за военнопромишлените комплекси, включително нашия.
От парите които ЕС изсипва в Украйна, дори България закача по-нещо.
В мирни условия тези пари щяха да заминат за Африка, по емигранти и на майната си, но не и в България.
Единственият проблем е изсипването на прекалено много оръжия на куп в Украйна.
В алчността си военнопромишлените комплекси се оляха.
Така войната може да приключи бързо, което не е изгодно за тях.
Ако не могат да я продължат поне колкото ВСВ ще се прецакат.
Все още сме много далеч от жертвите на ВСВ, а Украйна и Русия имат още много пушечно месо.
Една по-малка по население Украйна ще има нужда от по-малко средства за поддръжка от ЕС, тоест ще остане нещо и за България.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33513 -: Септември 06, 2023, 14:17:04 »
Иначе от интернационална гледна точка, прецакани са бачкерите и прекариата.
Но те едва ли го осъзнават, защото в Русия и Украйна ще има дълги години недостиг на работна ръка, оттам и по-голям избор за бачкерите да си продадат по-изгодно труда.
И голяма част от прекариата да се върне на трудовия пазар.
Казано по-просто имаме излишък от производствени мощности за масови потребителски стоки, чиято продукция ни идва в повече при този обществено-политически строй. При едно и също количество вложени метали и химикали от перални и перилни препарати се печели в пъти по-малко, отколкото вложени в артилерийски снаряди.
Привидно изгодата е за всички.
Иначе ако не пропиляваме ресурсите си във войни, ще става все по-трудно да обясняваме защо 1% от населението е на път да заграби 99% от ресурсите на планетата.
Войните са чудесно средство за решаване на много социални проблеми с които човечеството ще се сблъска в обозримо бъдеще при този обществено-политически строй завладял целия свят.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33514 -: Септември 06, 2023, 14:20:28 »
Няма да минат и 10 години и тази война почната на 24 февруари 2022 ще се отчете като капитална грешка.
Тази война не започна на 24 февруари.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33515 -: Септември 06, 2023, 14:26:18 »
Путин е виновен.
Не съм казал, че е виновен.
Разбира се, че не си. Аз го казах.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33516 -: Септември 06, 2023, 14:38:18 »
Колкото до руско-украинския търкал, едва ли има нещо по-изгодно за военнопромишлените комплекси, включително нашия.
От парите които ЕС изсипва в Украйна, дори България закача по-нещо.
В мирни условия тези пари щяха да заминат за Африка, по емигранти и на майната си, но не и в България.
Няма нужда да се гавриш със сектата. Това е прекалено! Ще се спука някоя шлауха и после ще си отговорен за убийство.
Затова го давам по-умерено, но все пак е време да осъзнаят, че капитализмът е еднакъв навсякъде. Просто руско-китайският едноличен диктаторски модел е с розова панделка.
Като управлението на Баце, което изглежда прелестно отвън и дори отвътре за голяма част от народонаселението.
Спомням си с какво умиление гръцките стачници искаха среща с него и се тръшкаха, че гръцките лидери не са като него.
Дори и днес Баце има много почитатели.
Логично е Путин да има в пъти повече.
Той и Хитлер на времето имаше много почитатели в СССР, преди да ги подложи на изтребване.
Човек има нужда да вярва на някого, затова е измислил бог.
А политиците са неговите заместници на земята.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33517 -: Септември 06, 2023, 14:46:35 »
Иначе ако не пропиляваме ресурсите си във войни, ще става все по-трудно да обясняваме защо 1% от населението е на път да заграби 99% от ресурсите на планетата.

 :t0301:
Това е есенцията на разговора. Всичко друго е "Smoke & Mirrors ". И добрият батюшка в Кремъл.
Добре си продават иконки с лика на галактическия по базарите. Бизнесът си върви.
« Последна редакция: Септември 06, 2023, 14:52:52 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33518 -: Септември 06, 2023, 14:59:49 »
   "Празната тенджера по калдъръма"
:t1207:
Да обърна внимание, че някой  е объркан
 "Празната тенджера по калдъръма"
е закачка със сектата.  Щото бях наречен и така.
Не е ли оригинално?
Чудя се как да ви правя "fun". Както казват руснаците "лезть из кожи вон".


после да не питаш що те наказват за тролене.
ачик-ачик си си го признал.
« Последна редакция: Септември 06, 2023, 23:20:41 от паралелепипед »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33519 -: Септември 06, 2023, 15:03:24 »
Представете си, че тези огромни ресурси които Путин вложи във войната бяха използвани по 
 Южно Корейския метод.
Там на всеки беглец от Северна Корея връчват една стабилна сума пари, доколкото си спомням еквивалент на не по-малко от 10000 долара.
Представете си, че Путин беше дал на всеки украинец който поиска руски паспорт и самоличност по 10000 евро. Щеше за една мижава сума от 200-400 милиарда евро да превземе отвътре цяла Украйна.
И целият свят щеше да застане на негова страна.
А тези Украинци с труда си за Русия щяха да му върнат парите с лихви.
Ако територията, а не населението са решаващи за богатството на една държава, България щеше да бъде 2,5 пъти по-богата от Холандия.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33520 -: Септември 06, 2023, 16:16:18 »
Уви, темата се превърна в това, което руснаците наричат "срач". Думи като "комуне", "совок" (не в основното ѝ значение на лопатка за почистване на трохите от масата, а в някакво друго, въведено от антисъветчиците) са признак на силна словесна диария. Така се разсмърдя, че трябва да си сложа противогаза. Но пък и маските паднаха. Всяко зло за добро.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33521 -: Септември 06, 2023, 16:52:28 »
Quote (selected)
Там на всеки беглец от Северна Корея връчват една стабилна сума пари, доколкото си спомням еквивалент на не по-малко от 10000 долара.
Представете си, че Путин беше дал на всеки украинец който поиска руски паспорт и самоличност по 10000 евро.
Без да съм ходил в Южна Корея имам едни подозрения че 10 000 долара са нищо като компенсация за каквото и да е.
Quote (selected)
Държавите с най-висока средна работна заплата
9. Южна Корея – 31 051 долара
https://profit.bg/klasatsii/mezhdunarodni/darzhavite-s-nay-visoka-sredna-rabotna-zaplata/
Та 10 000 са четири средни заплати, по наше му около 4-5 000 $.
Дали си заслужава?

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33522 -: Септември 06, 2023, 17:13:02 »
Quote (selected)
Трябва да му вярваме. Нали е Герой на Русия и двете народни републики.

А аз съм на мнението на Баширов. Така нещата са в цялост и завършени. А Тютчев е най-прав, но какво значение има той пред усъвършенствания гмо-мозък

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33523 -: Септември 06, 2023, 17:14:34 »
Quote (selected)
Представете си, че Путин беше дал на всеки украинец който поиска руски паспорт и самоличност по 10000 евро. Щеше за една мижава сума от 200-400 милиарда евро да превземе отвътре цяла Украйна.]Представете си, че Путин беше дал на всеки украинец който поиска руски паспорт и самоличност по 10000 евро. Щеше за една мижава сума от 200-400 милиарда евро да превземе отвътре цяла Украйна.

Quote (selected)
Аз се потупах по рамото, защото без да имам неговата информация написах преди него (тук), че руските и украински олигарси не можаха да си разделят робите. Простичко е!]Аз се потупах по рамото, защото без да имам неговата информация написах преди него (тук), че руските и украински олигарси не можаха да си разделят робите. Простичко е!

Това са несериозни неща, което става в Украйна е геополитика, въпрос на оцеляване за САЩ като световен хегемон, а за Русия е неизбежна екзистенциална война, и Бжежински беше писал, че без Украйна, Русия няма да е световна сила.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33524 -: Септември 06, 2023, 17:19:46 »
Ето това плаши до смърт янките:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33525 -: Септември 06, 2023, 17:41:39 »
Няма нужда да се гавриш със сектата. Това е прекалено! Ще се спука някоя шлауха и после ще си отговорен за убийство.

За страничните наблюдатели като мен, впечатлението е, че сектата се гаври с теб.

Явно не осъзнаваш колко контрапродуктивна за теб е подобна стратегия.

И да, знам за форумчето, модерацията и администрацията, така че този път може да ги спестиш на останалите.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33526 -: Септември 06, 2023, 17:44:48 »
Quote (selected)
И да, знам за форумчето, модерацията и администрацията, така че този път може да ги спестиш на останалите.
Само си мислиш че знаеш.
Какви неща има да научаваш!
 :t0328:
П.П. Празник е бе!
Отпуснете си душичките!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33527 -: Септември 06, 2023, 18:04:20 »
Quote (selected)
Там на всеки беглец от Северна Корея връчват една стабилна сума пари, доколкото си спомням еквивалент на не по-малко от 10000 долара.
Представете си, че Путин беше дал на всеки украинец който поиска руски паспорт и самоличност по 10000 евро.
Без да съм ходил в Южна Корея имам едни подозрения че 10 000 долара са нищо като компенсация за каквото и да е.
Quote (selected)
Държавите с най-висока средна работна заплата
9. Южна Корея – 31 051 долара
https://profit.bg/klasatsii/mezhdunarodni/darzhavite-s-nay-visoka-sredna-rabotna-zaplata/
Та 10 000 са четири средни заплати, по наше му около 4-5 000 $.
Дали си заслужава?
Питай Онци дали си е заслужавало да отиде в Германия.
И то при много по-малка разлика в стандарта между България и Германия в сравнение с тази между Северна и Южна Корея.
Разликата в доходите между Северна и Южна Корея е огромна:
средната годишна заплата в Южна Корея е 31 000 долара, в Северна - само 1000.
12 години е разликата в средната продължителност на живота от двете страни на 38-ия паралел. Севернокорейските мъже са с между 3 и 8 сантиметра по-ниски от южнокорейците.
Разликата е очевидна и при децата. При момчетата в предучилищна възраст разликата е около 4 сантиметра, а при момичетата - 3 сантиметра, в полза на децата от Южна Корея.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33528 -: Септември 06, 2023, 18:11:39 »
Тези тенденции са довели до уникална ситуация - в момента жените от Южна Корея са по-високи от мъжете в Северна.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33529 -: Септември 06, 2023, 18:17:24 »
Quote (selected)
Разликата в доходите между Северна и Южна Корея е огромна:
средната годишна заплата в Южна Корея е 31 000 долара, в Северна - само 1000.
12 години е разликата в средната продължителност на живота от двете страни на 38-ия паралел. Севернокорейските мъже са с между 3 и 8 сантиметра по-ниски от южнокорейците.
Разликата е очевидна и при децата. При момчетата в предучилищна възраст разликата е около 4 сантиметра, а при момичетата - 3 сантиметра, в полза на децата от Южна Корея.
За заплата само да кажа.
По всички меридиани и паралели има едно общо стабилно нещо.
Заплатата не стига с къде 20-30% да живееш както ти се иска.
Без този недостиг стадото залинява, уяжда се и губи стимула.
Арабите като знаещи хора са го казали за техните жребци - да са винаги недояли иначе стават кранти.
Относно сантиметрите.
Преди много, много ( кога станаха толкова много  :t2334: ) години като се качвах в автобуса стърчах над околните с моите 183 юношески сантиметра.
Сега като ходя по улиците се губя, да не кажа че съм направо нисък.
Не съм гладувал като дете, сегашните също.
Може да е в различното "качество" на храната преди и сега. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33530 -: Септември 06, 2023, 18:41:11 »
средната годишна заплата в Южна Корея е 31 000 долара, в Северна - само 1000.

Цифровото изражение на заплатата не прави живота по-добър или по-богат. Ясно е, че при 150 лв. хлябът ще струва 20 ст, а при 1500 лв - 2. лв. Високите заплати правят цените на всички стоки по-скъпи и изравняват уравнението. Това, което прави живота "по-добър", е кредитът. С кредит можеш да си купиш всичко скъпо и после да ти излезе през боаза. Предполагам, че доста българи вече са го разбрали и се надявам да са разбрали защо едно време животът на Запад беше "по-лъскав" и каква цена се плаща за него.
Най-смешно е, когато започват да "изчисляват" заплатите в някои страни, че били например 10 долара на месец. Аз бих казал, че щом можеш горе-долу да изкараш месеца с 10 долара, значи положението не е толкова зле.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33531 -: Септември 06, 2023, 18:59:19 »
Най-смешно е, когато започват да "изчисляват" заплатите в някои страни, че били например 10 долара на месец. Аз бих казал, че щом можеш горе-долу да изкараш месеца с 10 долара, значи положението не е толкова зле.
България, 1967 г.
Който маже да смята и да разсъждава да си приведе горното в сегашни заплати и цени.
Пример за правилно съставен бюджет на 4-членно младо семейство:
Заплата от Х за м.ноември 1966 г. – 117 лв.
Заплата от У за м.ноември 1966 г. – 85 лв.
-Хляб – 60 кг. по 0,15 лв. = 9,00 лв.
-Захар – 10 кг. по 0,96 лв. = 9,60 лв.
-Мляко /прясно по 0,26 лв./кг, кисело по 0,36 лв/кг/ = 13 лв.
-Олио – 6 кг по 1 лв. = 6,00 лв.
-Сирене – 6 кг. по 1,60 лв. = 9.60 лв.
-Фасул, леща, грах = 3,00 лв.
-Картофи – 15 кг по 0,10 лв. = 1,50 лв.
-Лук /кроми, праз/ = 1,32 лв.
-Подправки /пипер, магданоз/ = 2,00 лв
-Колбаси = 4,00 лв.
-Кашавал = 2,4. лв.
-Брашно = 0,98 лв.
-Такса за детски дом = 20,00 лв.
-Отопление = 22,00 лв.
-Ел.енергия = 14,00 лв
-Такси за телефон, радио и членски внос = 20,00 лв.
-Разни дребни покупки /сапун, паста и др./ = 10,20 лв.
-Кино, театър, концерти и др. култ. нужди = 10,00 лв.
-Фонд облекло, обзавеждане, вноска в ДСК = 20,00 лв.
ПРИХОД = 202 лв. = РАЗХОД

Пример за разходите на 1 декември с.г.
Хляб 2 кг............................0,52 лв.
Прясно мляко 1 кг................0,26 "
Кисело мляко 1 кг................0,36 "
Захар 1 кг...........................0,96 "
Сапун за пране....................0,25 "
Тоалетен сапун...................0,15 "
Зеленчуци...........................0,65 "
Яйца 10 бр..........................1,00 "
ВСИЧКО..............................4,15 лв.
---------------------------------
*Книга за всеки ден и за всеки дом, Държавно издателство "Техника", София 1967



Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33532 -: Септември 06, 2023, 19:00:28 »
Quote (selected)
В момента украинските части се намират между първата и втората отбранителна линия на руснаците в южната част на страната, заяви бригаден генерал Олександър Тарнавский, командир в Запорожка област, пред британския вестник "Обзървър".
Едно възможно обяснение за пробива е състоянието на руската армия. Според Александър Ходаковски, командир на руски батальон, частите му са били подложени на "крайно силен физически и психологически стрес", докато са защитавали югоизточните райони.
Според бригаден генерал Тарнавский руските войски вече са изразходвали около 60% от ресурсите си на първа линия, а на втора и трета отбранителна линия ще може да се очаква съпротива от не повече от 20%.
В случая не става въпрос за някакъв сензационен пробив, а по-скоро за пролука в руската отбрана, заяви военният експерт Маркус Койп пред германската обществена медия ZDF. Според него този непокрит участък от фронта е „широк 5 до 10 километра“. И през него те вкарват тежките си ресурси, т.е. резерви", казва Койп. В момента Украйна се опитва да превземе тази пролука, казва той. "Така че това е много опасен момент за руснаците."
Я да видим нашия принос и печалба от тази месомелачка.
Оръжия за над 3 млрд. лв. след началото на войната е осъществила България за Украйна.
Доставени са български снаряди за самоходни и буксирни оръдия, ракети и ракетни установки “Град”, танкове Т-72 – модернизирани и изнесени от България. Термобарични ракетни снаряди и преносими установки за тях. Патрони, картечници и леко стрелково оръжие.
Това е само част от оръжейния износ на България през 2022 г., като всички тези оръжия и боеприпаси се използват от украинската армия срещу армията на Русия.
Разрешеният износ в категория 3 ML, в която попадат боеприпаси за гладкоцевни оръжия с малък калибър, при кабинета на Кирил Петков е за над 341 млн. лв., а при служебния кабинет на Гълъб Донев е за над 1 млрд. и 30 млн. лв. Това е категорията, в която е отчетен най-голям износ през 2022 г. Според данните, дадени от министър Богданов, разрешенията за износ са за Полша, Румъния, Словакия и Хърватска.

Следващата категория по стойност е ML4 – 1,26 млрд. лв. Тя включва бомби, гранати, реактивни снаряди, мини, ракети, дълбочинни бомби, подривни заряди и т.н. При кабинета на Донев в този период са дадени разрешителни за над 871 млн. лв., като дестинациите са Чехия, Нидерландия, Полша, Румъния, Словакия и Унгария.

Следващата категория е ML 6. Износът в нея е за близо 107 млн. лв., като разрешителните за сделки на стойност ‬над 88 млн. лв. са от времето на служебния кабинет. В тази категория попадат всички видове бронирани и транспортни машини с военно предназначение, включително танкове, самоходни гаубици и т.н. Разрешения за износ са за Чехия, Румъния, Словакия, Хърватска и Унгария. Част от този износ, достигнал Украйна са български танкове T 72M1, закупени от Чехия

Кадри в социалните мрежи показаха и 122 милиметрови установки БМ-21 “Град”, които чакат да бъдат натоварени на българско летище.
На 13 юни украинските отбранителни сили получиха 1000 нови 40-милиметрови ръчни противотанкови гранатомети ATGL-L3. Оръжията са произведени в България, но не са дарени от България. Те са купени от фондация “Върни се жив”, по всяка вероятност чрез посредник. Стойността на тези оръжия е 4 млн. евро. Два месеца по-рано същата фондация доставя 1460 броя 7,62-милиметрови картечници за почти 7 милиона евро. И те идват от България.
Не само произвеждаме и продаваме, но правим и реекспорт на оръжие за Украйна.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33533 -: Септември 06, 2023, 19:12:08 »
Който маже да смята и да разсъждава да си приведе горното в сегашни заплати и цени.

Видно е, че приходите и разходите са се увеличили десетократно. Което практически доказва, че голямата заплата не те прави по-богат. Но има две големи разлики. На 10-и българите имаха огромни спестявания, което означава, че са могли да живеят сносно и дори да заделят пари. Сега имат също толкова пари, но в заеми. Което означава, че на всеки похарчен лев от заеми ще връщат 30-40 ст. повече. Затова да не размахваме заплатите като някакъв убийствен аргумент за по-добър живот.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33534 -: Септември 06, 2023, 19:16:58 »
Quote (selected)
Войната отряза Съединените щати от източник на TNT, тъй като руските войски сега контролират район в Източна Украйна, където се намираше компания за експлозиви, наречена Заря /Zarya/, която се съгласи през 2020 г. на многогодишна сделка за доставяне на TNT за американски изпълнител.
Наличието на метателен заряд, на взривно вещество, което изстрелва артилерийския снаряд през цевта, е друга пречка за поддържане и увеличаване на производството на снаряди в САЩ и Европа.
По мнението на Камил Гранд, най-голямата пречка е времевата рамка. „Хубаво е да знаем, че след пет години ще можем да увеличим производството и да попълним запасите“, каза той. Но в същото време на Украйна няма да и стигат оръжия и боеприпаси и ще имаме проблеми.
1. В момента Западът няма достатъчно боеприпаси, за да снабди режима в Киев, а това е доста критично обстоятелство от гледна точка на продължаване на войната.
2. На Запада му трябват около пет години, за да преодолее военнотехническата “дистрофия”, особено по отношение на въоръжението на сухопътните войски. Този проблем възникна поради факта, че в предходната епоха на т.нар. „край на историята“ приоритет в САЩ е даден не на сухопътните, а на военно-морските и военно-въздушните операции.
Казано по-просто ако Русия има смелост да атакува военните заводи в Източна Европа и най-вече в България с ядрено оръжие, Украйна ще клекне.
А НАТО заради Източна Европа няма да рискува да използва ядрено оръжие срещу Русия.
 Ако сменят Путин може да опрем и до този сценарий.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33535 -: Септември 06, 2023, 19:25:00 »
Змейко, в калкулацията направена сега, огромно допълнително перо ще бъде за здравеопазване, образование, транспортни услуги (разходи), допълнителни данъци и такси които тогава сме нямали. И това ще изкриви сравнението.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33536 -: Септември 06, 2023, 19:29:15 »
Quote (selected)
„Хубаво е да знаем, че след пет години ще можем да увеличим производството и да попълним запасите“
Знаем, знаем!
До 5 години ще успеем да напишем бизнесплана, да вземем кредита, даже ако китайците не се дърпат можем да получим от тях машини.
Как ще успеем за това време да си създадем инженери, механици и прости манипуланти вече е загадка, но тя не трябва да пречи на борсовата капитализация на ВПК.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33537 -: Септември 06, 2023, 19:29:45 »
Quote (selected)
Замразяване на конфликта с имитация на преговорен процес. Точно това сега се опитва да постигне Западът със своите заплахи и ултиматуми. Западът се нуждае от стратегическа почивка, за да промени радикално баланса на военните сили в своя полза. Той разбира, че при сегашното развитие на събитията Русия неизбежно ще довърши режима в Киев. Следователно замразяването е в негов интерес.
На този етап американските военни съвсем открито посочват необходимия петгодишен срок за това. Именно върху тази задача най-вероятно ще бъдат насочени основните им усилия в хода на т. нар. “мирни преговори”, към които те все по-често проявяват интерес.
България и другите държави от Източна Европа засега спасяват положението в Украйна с боеприпасите.
Докато на Русия не и писне и не ни хвърли по няколко ядрени бомби.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33538 -: Септември 06, 2023, 19:30:06 »
Quote (selected)
Казано по-просто ако Русия има смелост да атакува военните заводи в Източна Европа и най-вече в България с ядрено оръжие, Украйна ще клекне.
А НАТО заради Източна Европа няма да рискува да използва ядрено оръжие срещу Русия.
 Ако сменят Путин може да опрем и до този сценарий.
Чакай сега, как така, нали беше договорняк, нали ти и още един двама го твърдяхте това - да ти припомням ли твои постове?
Нали е договорено, значи откъде иде това "ако", "ако", "можем да опрем и до този сценарий"...нещо много условности са влезли в твърденията ти, що тъй?
Колебливост? Допускане на варианти?
Виж ти, виж ти!
 :popcorn:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #33539 -: Септември 06, 2023, 19:33:20 »
А, още един колеблив пост се появил!
Мъ щатите искали да се ориентират към мирни преговори.
А ще приемат ли условията на руснаците?
Ония, от преди войната, които Блинкен презрително отказа? :popcorn:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.