Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 11:26:37

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1829921 пъти)

0 Потребители и 35 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11100 -: Юли 28, 2021, 14:00:27 »
Ъх... и след мъглата... пак мъгла...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11101 -: Юли 28, 2021, 14:07:21 »
 А, ето го бе!
Беше ми залипцвал.
Рекох си, да не би нещо...
 :think:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11102 -: Юли 28, 2021, 14:27:02 »
ИТН и БСП се врекоха във ВНЛ.Имат съвпадения по цели 15 приоритета...

 :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #11103 -: Юли 28, 2021, 15:51:54 »

Настояват за 3 броя министри, плюс замминпред, под формата от служебното. Маините под същата форма искат техния вечен кандидат за министър Минеков. Като теглиш чертата - искат половината правителство. Интересно за скротума предвижда ли се нещо утешително. :smokin:


Глупости. Са, наистина Василев, Петков и Денков са сочени за близки до ДБ, но не са на ДБ. Още повече, тези тримата бяха вече канени от ИТН за първия проект на тяхното правителство, макар Василев да не беше предвиден за финансов (защото Малкият Мук е искал да управлява на ръчно финансите с подставено близко лице).

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11104 -: Юли 28, 2021, 16:01:10 »
2 в 1
Въпросът е кого ще изкарат виновен.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #11105 -: Юли 28, 2021, 16:05:28 »
 
ИТН и БСП се врекоха във ВНЛ.Имат съвпадения по цели 15 приоритета...


Ами да, а заедно с ДПС имат мнозинство за 129 депутата.  :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11106 -: Юли 28, 2021, 16:07:03 »
Сеедно кого.

Нови избори изглеждат все по-добър вариант.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11107 -: Юли 28, 2021, 16:10:18 »
Нови избори водят до делигитимация и на "протестърите".Но това е нормална фаза.Проблемът е че няма Партия на този етап.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11108 -: Юли 28, 2021, 16:12:10 »
Не непременно.

Не е необходима една Партия.

Следващите управления неизбежно ще са коалиционни.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11109 -: Юли 28, 2021, 16:13:38 »
Уважаеми- те винаги са коалиционни.Виж ВФР или ВОСР.След това идват "дългите ножове"

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11110 -: Юли 28, 2021, 16:14:59 »
2 в едно изглежда налудно.Трябват още толкова машини.

По-скоро служебното  за още 1 година.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11111 -: Юли 28, 2021, 16:15:26 »
или дори портокалската- сам пусна некролог за Капитана.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11112 -: Юли 28, 2021, 16:16:47 »
машините стигат. зипе, просто не ми се влиза в подробности.На една машина и сто в едно може да гласуваш.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11113 -: Юли 28, 2021, 16:19:10 »
Стара мноо сложно за аналоговите избиратели.Ще спадне съвсем активността. Отгоре на всичко нищо генерално няма да се промени освен Ицето да вземе част от избирателите на Славуца.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11114 -: Юли 28, 2021, 16:20:36 »
Винаги по-големите риби шеизяждат по-малките.

Но мисе струва, че в следващите 1-2-3 парламента няма да има забележимо големи риби.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11115 -: Юли 28, 2021, 16:22:10 »
машините не вземат избиратели-те компенсират колективният идиотизъм на СИК

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11116 -: Юли 28, 2021, 16:26:55 »
Пример.На екрана меню от две точки.Парламентарни-президенски
Избираш едното-следва списък.Избираш кандидат(или партия) -автоматично те връща към другото след като изгласуваш.Гласуваш или натискаш бутон "не желая"-излизаш.Вярно че е ценз- тия с  IQ под 35 отпадат, но теста ефективно отсява пропуснатите да се поставят под запрещение.
Макар че на машината няма как да нарисуваш среден пръст развят околовръст- е приемливо.
« Последна редакция: Юли 28, 2021, 16:35:35 от Last Man Standing »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #11117 -: Юли 28, 2021, 16:33:55 »
Нови избори водят до делигитимация и на "протестърите".Но това е нормална фаза.Проблемът е че няма Партия на този етап.

Аз не знам протестър, който да е изразил топли чувства към ДПС. Пък и можем да си спомним позицията на ДПС миналата година по време на протестите .....
Тая схема , дето от ИТН я предлагат - да управляват с плаващо мнозинство, защото "те носели отговорността", по същество е безумна. Всички, които подкрепят едно правителство , носят отговорността , независимо дали формата е коалиционна. Справка - златният пръст, подкрепата на Синята коалиция за Борисов 1, Марешки и т.н.   

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11118 -: Юли 28, 2021, 16:38:27 »
не е безумна- пак връщам към Попов и Беров.Да не цитирам Маркс от 18 брюмер, по примера наХърсев(макар че винаги съм го приемал кат въведение към "Гражднската война във Франция"-18 Брюмер, не и Хърсев )

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11119 -: Юли 28, 2021, 16:44:09 »
Пескачаш предговорите и още в първа глава Маркс започва с Хегел, Бонго.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11120 -: Юли 28, 2021, 16:46:45 »
Попов беше коалиционно, с ясен мандат.

Беров - "експертно".

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11121 -: Юли 28, 2021, 16:48:47 »
Коалиция СДС-БКП.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11122 -: Юли 28, 2021, 17:10:45 »
....Всички, които подкрепят едно правителство , носят отговорността , независимо дали формата е коалиционна. Справка - златният пръст, подкрепата на Синята коалиция за Борисов 1, Марешки и т.н.
Нещо ми се губи участието на сегашните ДБ-ейци в правителството ББ-2. Що тъй ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11123 -: Юли 28, 2021, 17:18:58 »
Срамна страница, която Бонго с удоволствие би забравил.Както и чембер Чехлю или Трайкащ Трайчо.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11124 -: Юли 28, 2021, 17:31:20 »
http://www.bgnow.eu/news.php?newsid=40274&fb_comment_id=831939910231994_832787636813888
Яааа, какво ми попадна за еничарите по азбуката ни.
Бонго, надписи на лютеницата викаш а?
 :t1813:
http://www.bgnow.eu › news
Професор Димитър Дунков: Спасих нашето А, Б, В от български еничари - Bgnow.eu
« Последна редакция: Юли 28, 2021, 17:45:25 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11125 -: Юли 28, 2021, 17:52:26 »
Цитат
-*** Да, имал съм много предизвикателства, но най-сериозното е защитата на кирилицата през 2001 г.  В Института по славистика бяхме в съседни кабинети с учения Ото Кронщайнер, който поде акцията срещу нашата азбука. Работехме съвместно, но пътищата ни се разделиха. От партньори станахме върли врагове, когато Кронщайнер издигна тезата кирилицата да бъде сменена с латиница заради по-бързото ни приобщаване към Европа и обяви специалността българска филология за безперспективна.

Тогава България беше разграден двор. Изписаха се невероятни неща - да махаме кирилицата час по-скоро -  защо ни била, след като се приобщаваме към Европа. А това не е просто азбука, става въпрос за идентичност, за културно наследство!

Бях първият, който реагира остро срещу премахването на кирилицата. Анализирах детайлно  трудовете на Кронщайнер, събрах важни контрааргументи месеци преди да се вдигне шум в България. Не исках да повярвам, че може така да атакува тази специалност човек, който дължи на нея израстването си. Научният сблъсък ескалира дотолкова, че ми скалъпиха дори съдебен процес заради защитата на азбуката ни. Слава богу, размина се. Най-тежкият удар в случая обаче беше това, че получих нож в гърба от своите. Още не мога да преодолея възмущението си от срещата с тогавашния ни посланик във Виена, който ми каза в прав текст: Ако нещата ескалират, не намесвайте българската държава! Нямаше да се обърна за помощ към България, но нима не е азбучно правило държавата да защити бранителите на национална кауза?! Най-тежкия удар съм понесъл именно от българските еничари - така наричам всички,  поставили се в услуга на  акция, насочена срещу българската култура.

 Цяла година продължи сагата. Най-възмутителни бяха не писанията в Австрия, а  пораженческата позиция на някои българи.  Непоносимо болезнено е да видиш раздвоението на българското общество по основен за нашата култура и етнос проблем - азбуката, културното ни наследство. Няма да забравя с каква злъч, ирония и сарказъм се пишеше за най-големия принос на България в световната култура. Това е най-тежкото!***
« Последна редакция: Юли 29, 2021, 10:37:56 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11126 -: Юли 28, 2021, 18:14:27 »
Професор Димитър Дунков

Благодаря за линка! Много ме впечатли проф. Дунков, много! Браво!!!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11127 -: Юли 28, 2021, 18:26:49 »
Това не е посегателство срещу културното наследство. Това е посегателство срещу държавността.
Би трябвало Пешо Коня да се лиши от гражданство, а тоя афстрийския кютюк да получи забрана да влиза на българска територия, барабар до седмо коляно по права и съребрена линия.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11128 -: Юли 28, 2021, 18:27:31 »
Христо и Мая днес набиха обръчите на Слави.

Бермудския адвокат е отсвирен.

Генералите в президенството тоже са доста нервни.

Въобще нещата отново се затегнаха.


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11129 -: Юли 28, 2021, 18:35:39 »
- Да, имал съм много предизвикателства, но най-сериозното е защитата на кирилицата през 2001 г.  В Института по славистика бяхме в съседни кабинети с учения Ото Кронщайнер, който поде акцията срещу нашата азбука. Работехме съвместно, но пътищата ни се разделиха. От партньори станахме върли врагове, когато Кронщайнер издигна тезата кирилицата да бъде сменена с латиница заради по-бързото ни приобщаване към Европа и обяви специалността българска филология за безперспективна.

Тогава България беше разграден двор. Изписаха се невероятни неща - да махаме кирилицата час по-скоро -  защо ни била, след като се приобщаваме към Европа. А това не е просто азбука, става въпрос за идентичност, за културно наследство!

Бях първият, който реагира остро срещу премахването на кирилицата. Анализирах детайлно  трудовете на Кронщайнер, събрах важни контрааргументи месеци преди да се вдигне шум в България. Не исках да повярвам, че може така да атакува тази специалност човек, който дължи на нея израстването си. Научният сблъсък ескалира дотолкова, че ми скалъпиха дори съдебен процес заради защитата на азбуката ни. Слава богу, размина се. Най-тежкият удар в случая обаче беше това, че получих нож в гърба от своите. Още не мога да преодолея възмущението си от срещата с тогавашния ни посланик във Виена, който ми каза в прав текст: Ако нещата ескалират, не намесвайте българската държава! Нямаше да се обърна за помощ към България, но нима не е азбучно правило държавата да защити бранителите на национална кауза?! Най-тежкия удар съм понесъл именно от българските еничари - така наричам всички,  поставили се в услуга на  акция, насочена срещу българската култура.

 Цяла година продължи сагата. Най-възмутителни бяха не писанията в Австрия, а  пораженческата позиция на някои българи.  Непоносимо болезнено е да видиш раздвоението на българското общество по основен за нашата култура и етнос проблем - азбуката, културното ни наследство. Няма да забравя с каква злъч, ирония и сарказъм се пишеше за най-големия принос на България в световната култура. Това е най-тежкото!
Гарибалдиецо, сега това звучи като невероятна сага, но ми се струва че доста народ ви дължи благодарност за отстояването на кирилицата. В онези времена шумът, който достигаше отвъд локвата беше по-скоро "абе тук някакви се правят на интересни, щели да махат кирилицата", повече неверие в сериозността на подобна теза изобщо.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11130 -: Юли 28, 2021, 18:39:00 »
Нещо ми се губи участието на сегашните ДБ-ейци в правителството ББ-2.

Тея ли, дето се разпръснаха като пилци, след като МинПреда от Банкя ги излъга в парламента, че ще им осигури мнозинство в подкрепа на Съдебната им реформа?!?

Визирам конкретно Ристю, който подаде моментално оставка като Правосъден министър още от парламентарната трибуна ...

Както и РаданК, който изтегли от правителството ББ-2 всичките си министри и мина моменталически в опозиция?!!

Quote (selected)
Що тъй ?
Ами затуй!!!

« Последна редакция: Юли 28, 2021, 18:49:05 от Джиджи »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11131 -: Юли 28, 2021, 18:41:45 »
Тва с махането на кирилицата ми звучи по-нерралистично от искането за присъединяване като шеснайста республика  :nuts:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11132 -: Юли 28, 2021, 18:44:03 »
Тва с махането на кирилицата ми звучи по-нерралистично от искането за присъединяване като шеснайста республика  :nuts:
Ми не. Проиграно е в СЪрбия и Македония. Там дато афстрийците са имали влияние.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11133 -: Юли 28, 2021, 18:49:27 »
Най-възмутителни бяха не писанията в Австрия, а  пораженческата позиция на някои българи.

При един референдум по въпроса, барем 60% от българите ще гласуват за латиница. Защото умрат да бъдат считани за "европейци". Защото знаят, че не са европейци.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11134 -: Юли 28, 2021, 18:51:08 »
Ъх... и след мъглата... пак мъгла...

Дедо Барми
–  :m1277:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11135 -: Юли 28, 2021, 18:52:49 »
в подкрепа на Съдебната им реформа?!?

Ти на кое викаш съдебна риформа? На разделянето на висшия съдебен ВСС  две колегии ли? Айде, молим! И би ли споделила какво точно не му приеха на Ристю и как това щеше да реформира системата?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11136 -: Юли 28, 2021, 18:59:39 »
Христо и Мая днес набиха обръчите на Слави.

Бермудския адвокат е отсвирен.

Генералите в президенството тоже са доста нервни.

Въобще нещата отново се затегнаха.

Слушах го днес Христо при Цветанка
/щото за парламента нямам чак толкоз много време!/ ...  :th_up:

Достоен последовател на РаданК, без когото си мислех, че деебейци ше се разпаднат! :t2015:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11137 -: Юли 28, 2021, 19:16:31 »
в подкрепа на Съдебната им реформа?!?

Ти на кое викаш съдебна риформа?

За кой ли път ...

https://textove.com/toni-dimitrova-za-koy-li-pat-tekst  :cool-1084: :bigok:

« Последна редакция: Юли 28, 2021, 19:26:01 от Джиджи »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11138 -: Юли 28, 2021, 19:17:22 »
Реформа в правната система? Българската? Че тя не е нито основаваща се на Римското право... нито на Англиканското... нито на Немското право? А "правен" буламач... все още е с рудиментите на Вишински... ако и да се пъчим, че сме член на ЕС...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11139 -: Юли 28, 2021, 19:20:25 »
Реформа в правната система? Българската?
Че тя не е нито основаваща се на Римското право... нито на Англиканското... нито на Немското право?
А "правен" буламач... все още е с рудиментите на Вишински... ако и да се пъчим, че сме член на ЕС...
Летящ старт ф "Керпеден", дедо Барми!!!  :0005:


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11140 -: Юли 28, 2021, 19:32:39 »
Сега дан' цъфне Вишински ти свий сърмите. Ма и ний тук всички разбираме от право. Колко сме го чепкали, ехей.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11141 -: Юли 28, 2021, 19:34:48 »
Летящ старт ф "Керпеден", дедо Барми!!!

По-скоро летящ фалстарт. Страшен буламач е написал. Чул е туй-онуй, но това не е достатъчно. Най-са ми интересни "рудиментите на Вишински". Кой туй нещо? А за протокола: всички правни системи са основани на Римското право; англиканската е специфична само относно източниците на правото; немска правна система няма; има "континентална", част от която е и нашата.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #11142 -: Юли 28, 2021, 19:41:15 »
- Да, имал съм много предизвикателства, но най-сериозното е защитата на кирилицата през 2001 г.  В Института по славистика бяхме в съседни кабинети с учения Ото Кронщайнер, който поде акцията срещу нашата азбука. Работехме съвместно, но пътищата ни се разделиха. От партньори станахме върли врагове, когато Кронщайнер издигна тезата кирилицата да бъде сменена с латиница заради по-бързото ни приобщаване към Европа и обяви специалността българска филология за безперспективна.

Тогава България беше разграден двор. Изписаха се невероятни неща - да махаме кирилицата час по-скоро -  защо ни била, след като се приобщаваме към Европа. А това не е просто азбука, става въпрос за идентичност, за културно наследство!

Бях първият, който реагира остро срещу премахването на кирилицата. Анализирах детайлно  трудовете на Кронщайнер, събрах важни контрааргументи месеци преди да се вдигне шум в България. Не исках да повярвам, че може така да атакува тази специалност човек, който дължи на нея израстването си. Научният сблъсък ескалира дотолкова, че ми скалъпиха дори съдебен процес заради защитата на азбуката ни. Слава богу, размина се. Най-тежкият удар в случая обаче беше това, че получих нож в гърба от своите. Още не мога да преодолея възмущението си от срещата с тогавашния ни посланик във Виена, който ми каза в прав текст: Ако нещата ескалират, не намесвайте българската държава! Нямаше да се обърна за помощ към България, но нима не е азбучно правило държавата да защити бранителите на национална кауза?! Най-тежкия удар съм понесъл именно от българските еничари - така наричам всички,  поставили се в услуга на  акция, насочена срещу българската култура.

 Цяла година продължи сагата. Най-възмутителни бяха не писанията в Австрия, а  пораженческата позиция на някои българи.  Непоносимо болезнено е да видиш раздвоението на българското общество по основен за нашата култура и етнос проблем - азбуката, културното ни наследство. Няма да забравя с каква злъч, ирония и сарказъм се пишеше за най-големия принос на България в световната култура. Това е най-тежкото!

Ако не си проф. Дунков сложи го в кавички.
В началото го помислих за твой текст.
Светна ми след като прочетох линка.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11143 -: Юли 28, 2021, 19:45:24 »
Повечето хора се водят от естественото право, както го разбират. Като се наложи, ровят тук-там. Това е належащо. Нашите законотворци, някои от тях и с дипломи, са пълни аматьори. Ако има един умен, никой не го слуша.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11144 -: Юли 28, 2021, 19:45:32 »
Просто ни трябват български Фалконе и Борсалино.Няма ли хора с топки, квато и система да измислят нищо няма да стане.

Но айде,кат за начало да променят конституцията и главния прокурор вече да не е баш шеф на другите прокурори.

Иначе нямам нищо против ако не се справим сами да ни наложат "правосъден борд" и както викат чужди рефери на футболни мачове така да викат и чужди прокурори и съдии ...

 :popcorn:




Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11145 -: Юли 28, 2021, 19:52:07 »
" А за протокола: всички правни системи са основани на Римското право; англиканската е специфична само относно източниците на правото; немска правна система няма; има "континентална", част от която е и нашата."
Правилно - немска правна система няма. Има Континентална правна система. Която е рожба на "коитуса"между Римската и Германската правни системи...
А що се отнася до Англосаксонската - малката разлика е, че тя - англосаксонската - се базира на прецедента, и затова субективността е нейна постоянна спътница.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11146 -: Юли 28, 2021, 19:52:10 »
Иначе нямам нищо против ако не се справим сами да ни наложат "правосъден борд" и както викат чужди рефери на футболни мачове така да викат и чужди прокурори и съдии ...
Надежди говежди, дето казвахме у школото едно време!
Те едни чужди седяли пестотин годинини и пак не могли да ни оправят, та сега някой ще се хване!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11147 -: Юли 28, 2021, 19:52:28 »
Quote (selected)
Но айде,кат за начало да променят конституцията и главния прокурор вече да не е баш шеф на другите прокурори.
Това както как го виждаш?
Ние сега от всичките прокурори имаме един безконтролен и стана тя каквато стана.
Каква ли неземна благодат ще се изсипе ако всичките са безотчетни.
Прокуратурата просто не си е на мястото като власт над властите, сега се явява още една независима власт, а мястото и е под шапката на министерството на правосъдието.
Адвокат на държавата и подопечените и простолюдци.
« Последна редакция: Юли 28, 2021, 19:59:42 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11148 -: Юли 28, 2021, 19:56:04 »
А що се отнася до Англосаксонската правна система - малката разлика е, че тя - англосаксонската - се базира на прецедента,
и затова субективността е нейна постоянна спътница.

Не е малката, а е ОСНОВНАТА разлика, дедо Барми! :m1924:
Това, че англосаксонската правна система се основава на прецедента – т.нар. ПРЕЦЕДЕНТНО ПРАВО!!!  :ive_got_it-1379:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11149 -: Юли 28, 2021, 19:57:43 »
Повечето хора се водят от естественото право, както го разбират.

Т. нар. Естествено право е теоретичен, философски тюрлюгювеч, който няма нищо общо със същността на "правото". Защото правото не се корени в човешкия разум, а е волята на господстващата класа, изразена в закони. Нито една съвременна правна система не се "води" от Естественото право. Не съм чувал и за никой български естественоправник.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11150 -: Юли 28, 2021, 19:58:24 »
Основната роля на прокуратурата е да защитава интересите на държавата и опосредствувано, а в много случаи и пряко интересите на всеки гражданин. Но държавата на народа, не държавата на мафията.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11151 -: Юли 28, 2021, 20:03:47 »
Прецедентно право не е толкова лошо, позволява да се променя системата в движение отчитайки новостите в битието - чисто протестанска идилия без догми.
Работила е не лошо, докато не се е затлачила с "прецеденти", също като "новото" преди вече старо станало догматично протестанство.
Ще трябва ресет.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11152 -: Юли 28, 2021, 20:06:43 »
Правилно - немска правна система няма. Има Континентална правна система. Която е рожба на "коитуса"между Римската и Германската правни системи...
А що се отнася до Англосаксонската - малката разлика е, че тя - англосаксонската - се базира на прецедента, и затова субективността е нейна постоянна спътница.

Няма германска правна система! А това, че всеки е чувал за "прецедента", но не го разбира, не го оправдава. Английската правна система се отличава от континенталната по източниците. А самият  прецедент (демек съдебната практика) е един от източниците на правото. За Континенталната система източник е законът. А противоречивата съдебна практика се унифицира. 

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11153 -: Юли 28, 2021, 20:06:52 »
Не е малката, а е ОСНОВНАТА разлика, дедо Барми! :m1924:
Това, че англосаксонската правна система се основава на прецедента – т.нар. ПРЕЦЕДЕНТНО ПРАВО!!!  :ive_got_it-1379:

Мне съвсем.

Достатъчно еда видим промените в dishonesty test от Ghosh до съвременното тълкуване в Ivey v Genting Casinos [2017]  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11154 -: Юли 28, 2021, 20:07:36 »
Quote (selected)
Временната комисия по ревизията, председателствана от Мая Манолова, започна работа по 17 приоритета, свързани с нарушения при разходването на средства от държавните и общинските фирми през последните 5 години.
https://segabg.com/hot/category-bulgaria/novata-komisiya-manolova-shte-pravi-17-revizii
Мая пак се е разшетала като пчела разузнавач с надеждата някое от тия 17 цветчета да даде нектар.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11155 -: Юли 28, 2021, 20:10:46 »
500 години некфи ориенталски варвари.

Англосаксонската система е прекрасна стига да бехме англосаксонци.

Щото това съдебни заседатели, прецеденти и обща правна култура едва ли ще вирее по тези ширини.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11156 -: Юли 28, 2021, 20:12:53 »
Водещ: Съдия Куцкова, многократно и с вас сме поставяли този въпрос, че е крайно време да се отвори сериозен дебат за устройството на прокуратурата и за правомощията на главния прокурор, но този дебат периодично започва, след това се разсейва във времето, пак започва, пак се разсейва. Защо няма категорична ясна линия на развитие, тъй като е обществено значим?
Нели Куцкова: От една страна е много важно чисто концептуално да се реши на базата на обсъждания с много умни хора, защото в тази държава има много умни хора – юристи, специалисти, каква ще ни е генералната концепция за мястото и ролята на прокуратурата, и едва тогава пък оттам нататък ще се иска политическа воля за законодателни изменения. Аз за себе си нямам рецепта. Много пъти сме обсъждали с колеги, кой модел би бил по-удачен от всички тези европейски модели, които ние познаваме, защото примерно английския и американския не са за нашата континентална система. Но определено нещата се променят на парче, а с липса на цялостна концепция тези кръпки не вършат работа. С годините не се и осъзнаваше, каква е ролята на прокуратурата, колко е важна за правовия ред в държавата и колко е опасно, когато начело на тази йерархизирана структура застане неподходящ човек. Това не се усещаше така. Аз мисля, че всички трябва да сме благодарни на г-н Гешев, защото със своето поведение и със своя стил на изразяване той показа, колко е важно, кой е начело на тази прокуратура и колко е сериозно това, че тя е такава, малко като военна структура, което е абсолютно недопустимо работата на толкова важна институция да зависи от личността на един човек и от неговото ниво на култура и почтеност. Така че не е въпросът само „Гешев – оставка“, както викат хората и сега под прозорците, защото аз съм още в съда, въпросът е, че трябва да се измисли цялостна концепция за мястото и ролята на прокуратурата, за нейните функции. Това може да стане по-бавно, но когато се мисли с години напред, нещата са по-сигурни.
http://m.focus-news.net/?action=opinion&id=55283
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11157 -: Юли 28, 2021, 20:16:19 »
Прокуратурата към изпълнителната власт?

Може ако бехме САЩ, където не е прието новата власт да почне да тероризира политическите си опоненти.

Тук ще стане следното.Премиерът нарежда на главния прокурор да набие кофата на опозицията и да прикрие зулумите на управляващите!

 :m1329:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11158 -: Юли 28, 2021, 20:17:57 »
Щото това съдебни заседатели, прецеденти

Какво общо имат съдебните заседатели с правната система? И в Русия има съдебни заседатели, ама в Русия правото е статутно, а не прецедентно. И в САЩ правото не е прецедентно.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #11159 -: Юли 28, 2021, 20:18:23 »
500 години некфи ориенталски варвари.

Англосаксонската система е прекрасна стига да бехме англосаксонци.

Щото това съдебни заседатели, прецеденти и обща правна култура едва ли ще вирее по тези ширини.
сметаш, че ф България нема съдебни заседатели? Доколко знам, около ена трета од делата у нас се гледат од жури. Което е изцяло партизанско, щото се гласува фопщинските съвети, но тва е друга тема.