Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 00:18:11

Автор Тема: Калина Андролова: Очакваме "интелигентността" на шайката "Корнела" да реши всичк  (Прочетена 22843 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Да ся почуди чиляк кой е в теб по-компетентният - хлебарят или свещеникът  :image008:


https://dveri.bg/component/com_content/Itemid,101342/catid,325/id,21820/view,article/

Жива да не бях, да се пече хляб с тава отгоре, белким станела мека кората му, че и характерен жълтеникав цвят получавал Фирмине, да речеш на тази Златина да иде да попита християнките още веднъж!

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Едно решение би било, мажоритарни избори. Не виждам как би станало по-зле.

Бъч
Не съм сигурен за мажоритарните, но би трябвало да ги направят задължителни (който не гласува да плаща глоба), за да накарат кибиците като мен да си почешат тиквата, а не да ходят за гъби.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Андролова беше интересна на младини - интелигентно пишеща хубавка бунтарка, малко гаменка, но приятно. Обаче интелигентното не се разви. Остана квото е написала Lillian.
Като жена бих добавила влошаващ се ранен климактериум, чийто край не се вижда, но не съм такъв човек.  :smokin:
Lillian доста пресилва нещата.
Това горното е на Симпли. И не мисля, че пресилва нещата - просто Калина Андролова стигна до нивото си на компетентност и не можа да го надскочи. А часовниците тиктакат.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
https://www.facebook.com/1581741698766728/photos/1803107719963457
... а това за Петохлебието, да знаете и за него, подробно обяснено е. Не е излишно. Аз откъде знам ли? Ами от баба ми, светла и памет - имаше си обичай да прави пет хляба за църквата, при определени случаи.  8)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Пиша за мажоритарни, защото се видя, че една AOC може да разбърка доста сметки. Спечели в NYC, с опозиция не само от републиканците, но и демократските нотабили са били върло против. До един против.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Андролова беше интересна на младини - интелигентно пишеща хубавка бунтарка, малко гаменка, но приятно. Обаче интелигентното не се разви. Остана квото е написала Lillian.
Като жена бих добавила влошаващ се ранен климактериум, чийто край не се вижда, но не съм такъв човек.  :smokin:
Lillian доста пресилва нещата.
Това горното е на Симпли. И не мисля, че пресилва нещата - просто Калина Андролова стигна до нивото си на компетентност и не можа да го надскочи. А часовниците тиктакат.
Видял съм, репликрал съм нейните думи за L. За нивото на компетентност - не съм много съгласен. Предпочитам моята си версия с баницата.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Пиша за мажоритарни, защото се видя, че една AOC може да разбърка доста сметки.

Трябва да си доста наивен да смяташ, че мажоритарни избори, особено в България, биха променили нещо.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Пиша за мажоритарни, защото се видя, че една AOC може да разбърка доста сметки.

Трябва да си доста наивен да смяташ, че мажоритарни избори, особено в България, биха променили нещо.
Всички прогнози, както и опитът от 2009-а, говорят за това, че едни мажоритарни избори биха довели до убедително абсолютно мнозинство на ГЕРБ в НС. Дори може би - квалифицирано мнозинство. А това би било  :blurry_drunk-2127:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Simplified Solutions

  • Гост
"Видял съм, репликрал съм нейните думи за L."

Кви мои думи за L.:blurry_drunk-2127:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Щом милиардерът се стегна да кълне социализма сигурно има нещо в мажоритарните избори. AOC никога нямаше да мине партийна цедка.
А аз съм си дърт наивник. Още "чакам" светлото бъдеще което го обещаха "другарите" :beer-405:.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Видял съм, репликрал съм нейните думи за L. За нивото на компетентност - не съм много съгласен. Предпочитам моята си версия с баницата.
Едното на другото не пречи - отместването й от тавата с баницата е заради изчерпването на ресурса. Всяко нещо си има време и привлекателност.
Описват го обикновено на примера на Хю Хефнер и "Плейбой" - в началото всички искат да са като Хю - готино изглеждащ мъж на около четиридесет, заобиколен с мацки/зайчета/други пухкави гадинки, паралия с бързи коли и големи басейни по къщята. Трисет и пет години по-късно живинките, парите, колите и басейните са същите, ама Хю е старче, макар и в добро настроение, и никой не иска да бъде вече като него, освен част от връстниците му.
Горе-долу същото е и с Андролова - бунтарката-гаменка на 30 е чаровница, на петдесет е презряла.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
"Всички прогнози, както и опитът от 2009-а, говорят за това, че едни мажоритарни избори биха довели до убедително абсолютно мнозинство на ГЕРБ в НС. Дори може би - квалифицирано мнозинство."

Кой казва, че това е лошо? Та  те и сега си имат абсолютно мнозинство. Дори си назначават прокурори и съдии.
Докарали сте до положение, че трябва да стане по-зле, за да се оправи България. С избори няма да стане.
Сегашните само "винкела" ги оправя.

В САЩ богатите си имат квалифицирано мнозинство (демократи+републиканци). За социализъм не се говореше. И изведнъж едно птиче излезе и почна да се говори и им припари на милиардерите. Така че има хляб в мажоритарните избори. Поне може да се избере някой който не ходи за одобрение в посолствата.
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 17:42:27 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Да ся почуди чиляк кой е в теб по-компетентният - хлебарят или свещеникът  :image008:


https://dveri.bg/component/com_content/Itemid,101342/catid,325/id,21820/view,article/

Жива да не бях, да се пече хляб с тава отгоре, белким станела мека кората му, че и характерен жълтеникав цвят получавал Фирмине, да речеш на тази Златина да иде да попита християнките още веднъж!

Не четеш внимателно, мило. Посоченият начин е с печене на висока температура. Слага хартия и върху нея тава със същия размер, но не за да "натисне" печивото си. Тавата отгоре играе ролята на домакинското фолио, но създава допълнителен въздушен джоб над питката. Както добре знаеш, топлината за изпичане идва от инфрачервените лъчи от нагрятата фурна/пещ и по-малко от топлообмена. Ако оставиш без покриване, цветът скоро ще стане кафяв, не жълт.

Васильовата пита, тази с парата, например, която е също с мая и яйца, обаче, както и с мляко, за разлика от тази, се "суши" на 100 градуса за час и малко, после на 150, до готовност. Кората е кафява, но пък то е и заради жълтъка, с който се маже преди да се пече.  :D Ако, в редки случаи, не е втасала добре, можеш да я "подсетиш" и на 50 градуса, предварително. Но по-добре - не.  ???

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Не четеш внимателно, мило. Посоченият начин е с печене на висока температура. Слага хартия и върху нея тава със същия размер, но не за да "натисне" печивото си. Тавата отгоре играе ролята на домакинското фолио, но създава допълнителен въздушен джоб над питката. Както добре знаеш, топлината за изпичане идва от инфрачервените лъчи от нагрятата фурна/пещ и по-малко от топлообмена. Ако оставиш без покриване, цветът скоро ще стане кафяв, не жълт.

Васильовата пита, тази с парата, например, която е също с мая и яйца, обаче, както и с мляко, за разлика от тази, се "суши" на 100 градуса за час и малко, после на 150, до готовност. Кората е кафява, но пък то е и заради жълтъка, с който се маже преди да се пече.  :D Ако, в редки случаи, не е втасала добре, можеш да я "подсетиш" и на 50 градуса, предварително. Но по-добре - не.  ???
Добре де, като не щеш да пратиш Златина да пита, да ти река аз - като извадиш опечената питка, загърни я в кърпа и ще получиш мека коричка. Парата ще го направи. Няма нужда от цялата абракадабра с домакинско фолио, тава и прочия.
Това със 100 градуса ще го пробвам от чист интерес, а за печенето на хляб при 150 изразявам лични съмнения.
50 градуса предварително ти трябват, ако маята ти не е хванала или нещо й куца.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Видял съм, репликрал съм нейните думи за L. За нивото на компетентност - не съм много съгласен. Предпочитам моята си версия с баницата.
Едното на другото не пречи - отместването й от тавата с баницата е заради изчерпването на ресурса. Всяко нещо си има време и привлекателност.
Описват го обикновено на примера на Хю Хефнер и "Плейбой" - в началото всички искат да са като Хю - готино изглеждащ мъж на около четиридесет, заобиколен с мацки/зайчета/други пухкави гадинки, паралия с бързи коли и големи басейни по къщята. Трисет и пет години по-късно живинките, парите, колите и басейните са същите, ама Хю е старче, макар и в добро настроение, и никой не иска да бъде вече като него, освен част от връстниците му.
Горе-долу същото е и с Андролова - бунтарката-гаменка на 30 е чаровница, на петдесет е презряла.

И? Да сложим снимките и от преди 20 години, тези преди 10, накрая - днешните и? ОК. А до тях и нашите. За да е честно. Да, вярно, тя обича да се представя със снимката си от преди 20 години. Но да и простим това кокетство или страха пред времето и идващата старост. Помниш бабата на Зорбас, нали?  ??? Но да не споменавам "учителя" си по отношенията с жените, че Асол ще налети пак. (Асол, тази нощ имах сън с Джуди Денч. Анализирай това.  ;D)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Това със 100 градуса ще го пробвам от чист интерес,

Аз, също! Боже, кой да ми каже, че пита се пече така :D

Фирмин, ако не възразяваш, ле ти е възможно да не даваш кулинарни съвети? :D :D :D
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 17:56:21 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Не четеш внимателно, мило. Посоченият начин е с печене на висока температура. Слага хартия и върху нея тава със същия размер, но не за да "натисне" печивото си. Тавата отгоре играе ролята на домакинското фолио, но създава допълнителен въздушен джоб над питката. Както добре знаеш, топлината за изпичане идва от инфрачервените лъчи от нагрятата фурна/пещ и по-малко от топлообмена. Ако оставиш без покриване, цветът скоро ще стане кафяв, не жълт.

Васильовата пита, тази с парата, например, която е също с мая и яйца, обаче, както и с мляко, за разлика от тази, се "суши" на 100 градуса за час и малко, после на 150, до готовност. Кората е кафява, но пък то е и заради жълтъка, с който се маже преди да се пече.  :D Ако, в редки случаи, не е втасала добре, можеш да я "подсетиш" и на 50 градуса, предварително. Но по-добре - не.  ???
Добре де, като не щеш да пратиш Златина да пита, да ти река аз - като извадиш опечената питка, загърни я в кърпа и ще получиш мека коричка. Парата ще го направи. Няма нужда от цялата абракадабра с домакинско фолио, тава и прочия.
Това със 100 градуса ще го пробвам от чист интерес, а за печенето на хляб при 150 изразявам лични съмнения.
50 градуса предварително ти трябват, ако маята ти не е хванала или нещо й куца.

Проверено е. Щото традиция е при гърците. Диаметър - лакет. Височина - педя. Цвят - от златист до наситенокафяв, кестен - в зависимост от рецептата. Жена ми я прави по гръцка рецепта, майка ми - по тази на баба ми.  ;D

п.п. Високата температура и разжежената фурна са за ... пица. Но там класиката е да е тънка. Затова и се пече така - до покафеняване на периферията.
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 17:58:05 от Firmin »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
"Асол, тази нощ имах сън с Джуди Денч. Анализирай това.  "
Какво става с вас? Защо не си сънувате хубавелките от "Sport illustrated - Swimsuit"?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Проверено е. Щото традиция е при гърците. Диаметър - лакет. Височина - педя. Цвят - от златист до наситенокафяв, кестен - в зависимост от рецептата. Жена ми я прави по гръцка рецепта, майка ми - по тази на баба ми.

Може и да е мноо проверено и даже хилядолетни традиции да има, но аз лично държа да видя с очите си как такова чудо на кулинарното изкуство ще се получи. при 100 градуса..пардон, случи :D

Бележка моя - за 5 минути на 300 градуса пица мноо тенка става .. в специална пещ, обаче и в зависимост от това, което си слагал отгоре е мноо важно, в коя точно част на пещта ще е я печеш :D
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 18:03:54 от Асол »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
И? Да сложим снимките и от преди 20 години, тези преди 10, накрая - днешните и? ОК. А до тях и нашите. За да е честно. Да, вярно, тя обича да се представя със снимката си от преди 20 години. Но да и простим това кокетство или страха пред времето и идващата старост. Помниш бабата на Зорбас, нали?  ??? Но да не споменавам "учителя" си по отношенията с жените, че Асол ще налети пак. (Асол, тази нощ имах сън с Джуди Денч. Анализирай това.  ;D)
Не е то работата до снимката - работата е в променящата се роля на жената през живота й.
"Ние имаме още колене, рамене,..." и "— Унучето ми, хаджи. Майка му е умряла, то болно е... отивам на манастира." не са просто 30- и 50-годишни маркери.

Пък за съня с Джуди Денч - ми може да си решил да се преквалифицираш в доктор "Ухо-гърло-нос", като не даваш детайли по съня, как да го анализира Асол?!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Това със 100 градуса ще го пробвам от чист интерес,

Аз, също! Боже, кой да ми каже, че пита се пече така :D

Фирмин, ако не възразяваш, ле ти е възможно да не даваш кулинарни съвети? :D :D :D

Щото? Внук съм на професионален готвач, от истинските, светла му памет. Собственик на ресторант - преди Девети, както се казва. Хранил е строителите на Слънчев бряг, главен готвач на стола им. Както, преди това, и сълагерниците си на Белене. Баба ми, светла и памет и на нея, и майка ми, Господ здраве да и дава, бяха и са отлични готвачки и сладкарки. Готвенето винаги е било на почит вкъщи. Аз готвя непрекъснато. Като динамична медитация ми е - релаксирам от деня.

Но, да. Непоискани съвети не се дават.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Пък за съня с Джуди Денч - ми може да си решил да се преквалифицираш в доктор "Ухо-гърло-нос", като не даваш детайли по съня, как да го анализира Асол?!

Може пък и да ми харесат и актрисата и персонажите, които е пресъздала...другарят Фирмин може пък и да е искал да ме обиди..или пък не знам точно кво провокативно е видял за мен точно в тази актриса :D

Фирмин, аз съм много притеснена - какво и да ти напише човек, се оказва, че твоите родове са го изживели или го живеят. Признавам си, трудно е да се говори с човек като теб - имам чувството, че поне цялата национална мъдрост и /или професионализъм във всички посоки са се излели връз твоето семейство. Направо недоумявам как не сте се превърнали в национално богаство - къде е дремала телевезията или да съм съзвучна с новите реалности - фуйсбук. Това е престъпление срещу нацията!
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 18:15:44 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
И? Да сложим снимките и от преди 20 години, тези преди 10, накрая - днешните и? ОК. А до тях и нашите. За да е честно. Да, вярно, тя обича да се представя със снимката си от преди 20 години. Но да и простим това кокетство или страха пред времето и идващата старост. Помниш бабата на Зорбас, нали?  ??? Но да не споменавам "учителя" си по отношенията с жените, че Асол ще налети пак. (Асол, тази нощ имах сън с Джуди Денч. Анализирай това.  ;D)
Не е то работата до снимката - работата е в променящата се роля на жената през живота й.
"Ние имаме още колене, рамене,..." и "— Унучето ми, хаджи. Майка му е умряла, то болно е... отивам на манастира." не са просто 30- и 50-годишни маркери.

Пък за съня с Джуди Денч - ми може да си решил да се преквалифицираш в доктор "Ухо-гърло-нос", като не даваш детайли по съня, как да го анализира Асол?!

Като джентълмен ще запазя в тайна съновното съдържание.  ;D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
"Асол, тази нощ имах сън с Джуди Денч. Анализирай това.  "
Какво става с вас? Защо не си сънувате хубавелките от "Sport illustrated - Swimsuit"?

Щото имам вкус, навярно.  ;D

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Внук съм на професионален готвач, от истинските, светла му памет. Собственик на ресторант - преди Девети, както се казва. Хранил е строителите на Слънчев бряг, главен готвач на стола им. Както, преди това, и сълагерниците си на Белене. Баба ми, светла и памет и на нея, и майка ми, Господ здраве да и дава, бяха и са отлични готвачки и сладкарки. Готвенето винаги е било на почит вкъщи. Аз готвя непрекъснато. Като динамична медитация ми е - релаксирам от деня.

Но, да. Непоискани съвети не се дават.
Това, което намерих за Васильова пита по гръцки е тежко козуначено тесто, макар да се среща олекотен вариант също, със заливане след това. Това би свалило температурата спрямо хляба, но не толкова, че до 100 градуса, на които се пече крем-карамел.
Абе я дай цялата рецепта, това ще го пробвам!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Като джентълмен ще запазя в тайна съновното съдържание.  ;D

Ама ние няма да казваме на Джудито! Така, между нас, девойчетата!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
е до 100 градуса, на които се пече крем-карамел.

На водна баня :D :D :D

А и да те светна - на 100 градуса некаква пита мож и да изпечеш на вЪрба у шестък! :nuts:
« Последна редакция: Януари 02, 2020, 18:24:24 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Пък за съня с Джуди Денч - ми може да си решил да се преквалифицираш в доктор "Ухо-гърло-нос", като не даваш детайли по съня, как да го анализира Асол?!

Може пък и да ми харесат и актрисата и персонажите, които е пресъздала...другарят Фирмин може пък и да е искал да ме обиди..или пък не знам точно кво провокативно е видял за мен точно в тази актриса :D

Фирмин, аз съм много притеснена - какво и да ти напише човек, се оказва, че твоите родове са го изживели или го живеят. Признавам си, трудно е да се говори с човек като теб - имам чувството, че поне цялата национална мъдрост и /или професионализъм във всички посоки са се излели връз твоето семейство. Направо недоумявам как не сте се превърнали в национално богаство - къде е дремала телевезията или да съм съзвучна с новите реалности - фуйсбук. Това е престъпление срещу нацията!

Извън подигравката ти, предизвикана най-вероятно от непрестанния ти сърбел да ме уязвиш, не разбирам кое те учудва. Предците ми са нормални хора, с нормални за времето и мястото, в което са живели, съдби. Част от народа си, от съдбата му. Нищо не им е било спестено - и от доброто, и от лошото. Такъв съм и аз. Такава е и съпругата ми, както и рода и. Такова е и детето ми. Какво да ти отговоря на това? Най-честният отговор е да ти кажа кой съм. Пък ти сама да си направиш "проучването" - има ли и едно нещо, което тук и на Другото място съм написал за тях или за себе си, което да не е вярно. Колкото до мъдрост и професионализъм - тези оценки другите ги дават. Документирани са. Включително и ордени, награди и пр.

Но тази откритост, в добавка към честността, която съм си позволил спрямо други тук, не мога да си позволя спрямо теб. Нямам ти доверие. Това пък е моята оценка за теб. Ако нещо пък те яде нетърпимо, но едва ли, попитай Ной. Нека тя го провери за теб, ако има време и желание. И да ти каже - истина ли е или лъжа. Има и как, има и къде. На Другото място имах земляк, анхиалец, който също знаеше кой съм, от поколението на майка ми, приятел на кръстницата ми. Може би вече не пише там, не знам. Може и него да попиташ, ако е още там и ... ако ти е зор.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Като джентълмен ще запазя в тайна съновното съдържание.  ;D

Ама ние няма да казваме на Джудито! Така, между нас, девойчетата!

Ама ще кажете на жена ми, пък тези дни е тежко въоръжена.  :'(

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Нямам ти доверие. Това пък е моята оценка за теб

Нормално. Абцелютното същата оценка спрямо теб я направих тук преди поне няколко месеца. Всеки, който е заинтересован може да се информира с преглед на досиетата ни ..ти ужасно закъсня, ако трябва да си послужа с цитат от песен..:D

https://www.youtube.com/watch?v=GoGRSj8FVGE

 :nuts: :D

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ама ще кажете на жена ми, пък тези дни е тежко въоръжена.  :'(
Мдаа, верно, че точилките още не са прибрани. Въпросът отпада!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Направо недоумявам как не сте се превърнали в национално богаство - къде е дремала телевезията или да съм съзвучна с новите реалности - фуйсбук. Това е престъпление срещу нацията!

Ай, ся! Джимо е виновен. И по-рехавите папагали попиват като сюнгери. Джимо наложи тоя образ на суперинтелегент, потомък на грък рибар и белгийска графиня, изучен в пансион за благородни девици. Когато му потрябва е потомък на беден рибар. Друг път е благородник с шес вида топла вода.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ама ти и по гръцките рибари и белгийските графини ли си специалист? Мааалииий ...

 :nuts:

На Джимо дядо му не беше ли арматор? Или поне кюмюр гемиджия? Такъв спомен ми е останал, щото.  :image008:

Simplified Solutions

  • Гост
Направо недоумявам как не сте се превърнали в национално богаство - къде е дремала телевезията или да съм съзвучна с новите реалности - фуйсбук. Това е престъпление срещу нацията!

Ай, ся! Джимо е виновен. И по-рехавите папагали попиват като сюнгери. Джимо наложи тоя образ на суперинтелегент, потомък на грък рибар и белгийска графиня, изучен в пансион за благородни девици. Когато му потрябва е потомък на беден рибар. Друг път е благородник с шес вида топла вода.

Не е бил беден рибар дядото. Гемиджия кюмюрджия. Ходел е с гемията до гръцките острови, което ще рече малък бизнес.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
"Видял съм, репликрал съм нейните думи за L."

Кви мои думи за L.:blurry_drunk-2127:
Виж текста в червено в цитата.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Видял съм, репликрал съм нейните думи за L. За нивото на компетентност - не съм много съгласен. Предпочитам моята си версия с баницата.
Едното на другото не пречи - отместването й от тавата с баницата е заради изчерпването на ресурса. Всяко нещо си има време и привлекателност.

Може и да си права и щеше да бъдеш, ако на нейно място се беше появил(а) някой(я) като младата К. Но не съм забелязал такова събитие.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
"Всички прогнози, както и опитът от 2009-а, говорят за това, че едни мажоритарни избори биха довели до убедително абсолютно мнозинство на ГЕРБ в НС. Дори може би - квалифицирано мнозинство."

Кой казва, че това е лошо? Та  те и сега си имат абсолютно мнозинство. Дори си назначават прокурори и съдии.
Аз казвам.
Сега нямат абсолютно мнозинство и на ББ му се налага да ухажва коалиционните си партньори.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Може и да си права и щеше да бъдеш, ако на нейно място се беше появил(а) някой(я) като младата К. Но не съм забелязал такова събитие.
"Вкупом ненужни станаха"?  :t0328:

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Калина Андрлова е безсъвестен журналист, приказките й за правда и свобода са просто злоба
повечето й текстове са плитки, не добре подплатени с  информация и факти, но пък маскирани като смелост и бунт
даже истините й са недобросъвестни, употребени като камшик
чудя й се, откъде накъде нарича един депутат - Киро ,аз не го харесвам също, но махленството не е журналистика
никога не съм чела позитивен текст на Анролова, а я следя още от Егоист, не знам дали може да напише такъв
"Андролова, жено проклета" дето вика Карбовски :smokin:

Жива да не бях, докъде стигнах!!! Да вдигна палче на Лили!!!
 :yes-1289:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Асол
Аре да се прикриваш по-добре..дори и Лилиан с известно закъснение взе та забележи снизходителното ти отношение към жените..пардон, към жените които смяташ за по-нисши..
о, забелязала съм го отдавна, но не ми пречи да съм фен на Фирмин
пък и ако има мъж,който смята жените за равни , то аз не го познавам :smokin:
каквото й да направиш, колкото й да си по-нагоре в кариерата, в други постижения, дори да си видно за всички по - умна и успяла, мъжът априори те смята за неравна
това е положението, но то грам не ме обезпокоява :smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Жива да не бях, докъде стигнах!!! Да вдигна палче на Лили!!!
:bigok:

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
пък и ако има мъж,който смята жените за равни , то аз не го познавам

   Хади, хади! Ето ме!     даже ги поставям и по-горе.., некои жени..
 Аз, като пазач портиер не съм равен на булката ми докторица, и нейни приятелки - адвокатки, съдийки и други докторици.. Мене дай: цигани, копачи, таксиджии ..  с тях да лафувам.

  Прочая.. Много здраве, малко късмет и малко пари да имте в Новата година.. Пожелавам го на всички, абсолютно всички, форумлиЙ.. 

  И поздрав с музика   БАМБАШКА БИРИhttps://www.youtube.com/watch?v=fJo66d6HMLw

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
пък и ако има мъж,който смята жените за равни

Айде стига сте папагалили тея глупости. Имате претенции некви, а не се усещате колко сте рехави. Какво значи равни? Какво значи да считаш някого за равен? Равен в какво? Аз не считам сума ти мъже за равни с мен, та защо точно теб трябва да считам за равна? Ако искате да сте равни, трябва да свикнете, че можете да бъдете считани за неравни.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
пък и ако има мъж,който смята жените за равни

Айде стига сте папагалили тея глупости. Имате претенции некви, а не се усещате колко сте рехави. Какво значи равни? Какво значи да считаш някого за равен? Равен в какво? Аз не считам сума ти мъже за равни с мен, та защо точно теб трябва да считам за равна? Ако искате да сте равни, трябва да свикнете, че можете да бъдете считани за неравни.
А, как да няма таквиз мъже - ето, тези, що се натискат да се състезават в дамските спортове - те от равни по-равни са! Даже се пишат жени, толкова искат да са равни!
И предприемачите, които се занимават с женски бокс - и те са за равенство с жените! До един!
Наскоро един в Щатите толкова се възторгна от равенството с жените, че чак отиде да си лежи присъдата в женски затвор! За оплакванията на някои затворнички от равенствените му действия няма да говорим, щото да избегнем обвинения в завист!
Аз лично съм за неравенството! Това рекох преди два дни на снахичката: не го разваляй сина ми, той знае, че мъжът носи куфарите, мъжът носи чехлите на жена си до кревата, мъжът ходи да проверява странни шумове в избата, мъжът сменя свещи и масло в колата. Не че ти не можеш, но не ти е това предназначението! Ти си богиня, ти ще сътвориш човек по свой образ и подобие (иначе речено, ще ми родиш внучета), а той да ходи да лови мамутите! Богините трябва да се обожават, носят на ръце и изобщо! Пък ако на богинята й се доще да сменя гума на колата - какво толкова, и богините имат право на прищявки!  :b0302:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Недей така Ной!
Ще погубиш сержантското у девойчето! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Това рекох преди два дни на снахичката:

Ной, имаш снаха вече?
да ти е честита, дори да не е отскоро, аз сега научавам
аз пък съм тъща вече повече от година :smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
пък и ако има мъж,който смята жените за равни

Айде стига сте папагалили тея глупости. Имате претенции некви, а не се усещате колко сте рехави. Какво значи равни? Какво значи да считаш някого за равен? Равен в какво? Аз не считам сума ти мъже за равни с мен, та защо точно теб трябва да считам за равна? Ако искате да сте равни, трябва да свикнете, че можете да бъдете считани за неравни.
ти много се развълнува за равенството
чак взе да ми нареждаш какво да правя :bigok:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
ти много се развълнува за равенството
чак взе да ми нареждаш какво да правя :bigok:
По принцип равенство е сродно на подравняване така че:
Равнис!
Мирно!
 :t0328:

Забравих.
Свободно почеши коня!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
и богините имат право на прищявки! 

Имат! Ама сред "равните" индивидиуми няма богове и богини. Затова казвам, че тея постоянни жалейки, че "не ни приемат за равни" са фалш и лицемерие. Отново апелирам : дръжте се естествено!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Един въпрос ме мъчи:

Как едно посредствено, скучно, злобно, безсмислено, безплодно писание може де предизвика толкова коментари, та и такива сблъсъци...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Ной
Аз лично съм за неравенството! Това рекох преди два дни на снахичката:
не го разваляй сина ми, той знае, че мъжът носи куфарите, мъжът носи чехлите на жена си до кревата, мъжът ходи да проверява странни шумове в избата, мъжът сменя свещи и масло в колата.
Не че ти не можеш, но не ти е това предназначението! Ти си богиня, ти ще сътвориш човек по свой образ и подобие (иначе речено, ще ми родиш внучета), а той да ходи да лови мамутите! Богините трябва да се обожават, носят на ръце и изобщо!
Пък ако на богинята й се доще да сменя гума на колата - какво толкова, и богините имат право на прищявки!

 :way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
Това рекох преди два дни на снахичката:

Ной, имаш снаха вече?
да ти е честита, дори да не е отскоро, аз сега научавам
аз пък съм тъща вече повече от година :smokin:
Благодаря, Лили!
Тя ни беше коледният подарък от по-големия син! Чудно девойче! Дай Боже всекиму!  :t0328:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Един въпрос ме мъчи:

Как едно посредствено, скучно, злобно, безсмислено, безплодно писание може де предизвика толкова коментари, та и такива сблъсъци...
Бачо, не се мъчи изобщо - отдавна сме забравили отправната точка. Тя е само първата стъпка по пътя в хиляда ле, дето казват китайците.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Бачо...
« Отговор #113 -: Януари 04, 2020, 01:05:00 »
Един въпрос ме мъчи:

Как едно посредствено, скучно, злобно, безсмислено, безплодно писание може де предизвика толкова коментари, та и такива сблъсъци...
Виноват. Не бях чел нищо от въпросния "недоебляк" (по кептън Бъди) отдавна и бях приел за естествена публицистичната му кончина. Затова леко се изумих при случайната среща и споделих.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Не бях чел нищо от въпросния "недоебляк"
Фу !
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Критиките към капитана. Апропо - где се изгуби той?
ПП И Путин каза "свиня", ма никой не му търси кусури.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Бачо...
« Отговор #116 -: Януари 04, 2020, 13:13:40 »
Един въпрос ме мъчи:

Как едно посредствено, скучно, злобно, безсмислено, безплодно писание може де предизвика толкова коментари, та и такива сблъсъци...
Виноват. Не бях чел нищо от въпросния "недоебляк" (по кептън Бъди) отдавна и бях приел за естествена публицистичната му кончина. Затова леко се изумих при случайната среща и споделих.
а, така!  :aplause:
аз нали ви казах, че сме равни! даже много равни!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
"аз нали ви казах, че сме равни! даже много равни!"

По принцип лъжат, че всички се раждат равни, ама в същност някои са ПО-равни.
***

Въпросният недоебляк, когато го четях, ми създаваше впечатление на недоебляк, а сега сигур го друса критическата и вероятно не става и за четене. Впечатлението ми от писанията й са, че не са информативни, още по-малко аналитични, а бе въобще модерна инфоентропия.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Въпросният недоебляк, когато го четях, ми създаваше впечатление на недоебляк,
въпросът ми е лингвистичен - как би изглеждала фразата, ако се отнасяше за мъж?
не ми хрумва такава изразителна дума :image008:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Ще удовлетворя мерака ти, с риск да прозвучи просташко:

Въпросният чекиджия, когато го четях, ми създаваше впечатление на чекиджия,

Наистина не е толкова изразителна, колкото "недоебляк", нито я покрива смислово нa 100%
« Последна редакция: Януари 04, 2020, 21:23:15 от Bacho Кольо »