Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 13:53:32

Автор Тема: Питанки към модератори, администратори, "собственици"  (Прочетена 127265 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Да припомня Здравка и по повод ловкача - емпатия към тези със специални потребности! Хубаво момче, ама....
« Последна редакция: Март 24, 2022, 23:07:35 от ohubohu »

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
На вниманието на von Gossinger, паралелепипед, АК 47, АК 74, Stoner и останалите модели стрелково оръжия


Аве, Госинджър, предлагам ръководството да обмисли следната временна добавка към форумните правила, ще я наричам "добавката на дъщерята на професора".
Предлагам, ако се приеме, тази добавка да бъде валидна до 9.9.2022.

Добавката към правилата >"забранява се цитиране напълно или частично, вкл. постване на графични изображения от вестник "Сета". В случаите, когато материалът е от особено значение, освен цитиране на линк към съответния материал, същият да бъде преразказан от постващия го.
При нарущаване на това правило постингът да бъде изтрит, авторът да бъде предупреден и при три провинения да бъде наказан за 14 дни без право на обжалване."


Обосновка:
1) всички сме бивши читатели на газетата и на нейния форум (аз лично от 2004 г.) и ако имаме интерес, ще посетим сайта на вестника и ще прегледаме написаното;
2) болшинството от нас по хигиенни, естетически и други причини не четем този вестник сиреч не посещаваме сайта или го правим епизодично;
3) цитирането на статии (напълно или частично) както и на графични изображения от тази газета накърнява естетическите ни и морални нагласи
4) това цитиране в повечето случаи не е обосновано, базира се на някакви лични пристрастия и по правило е свързано с провокативни коментари;

Ако администрацията прецени, съм готов да направя анкета по темата.

“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
"забранява се цитиране напълно или частично, вкл. постване на графични изображения от вестник "Сета".
Подкрепям безусловно!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
4) това цитиране в повечето случаи не е обосновано, базира се на някакви лични пристрастия и по правило е свързано с провокативни коментари;
:middle_finger-434:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
. и от DW.


е айде стига де....

не можеш да не чувстваш, че с това поведение си подсигуряваш эцих с гвоздями задълго....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Подкрепям
Това не е "газетата-майка", а нейна имитация. СЕГА вече го няма. Достоверността е измерима с ( извинявам се, че спомненавам тоя мърсол..) пик и сайтовете за тайните на фолк звездите.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
За вас не знам, аз си спомням:
"Дръж приятелите си близо, враговете още по-близо."
Влизам в Сега, Дневник и при девойчето от Веле.
Предпочитам да знам какво мислят, къде ги сърби.
Вярно е че повечето цитирания от там трябва да са в "Гротескно", но за да има светлина трябва да има и мрак.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2194
    • Профил
И аз влизам, Бупатино. И други форумци съобщават и коментират някои неща оттам. Съвсем естествено.
Случаят с тролесата е съвсем друг - системно, целенасочено, провокативно, за да се отвлече смислена размяна на мнения. И се отвлича, защото успява да ви увлече и отвлече. Понеже ви изглежда с безобидна недостатъчност. А всъщност е по-умело тролене от троленето на онази ОПГ, преследваща неотстъпно Кайлето, за да не могат да се проследят информациите, които тя даваше за ковида и ваксините. Но Кайлето ги подминаваше с достойнство. А вие се увличате по сегашното "невинно" тролене.
Може и да не съм права, но така изглежда отстрани.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
За полската зълва спор няма.
Тя и от руски официоз ще извади точно глупав коментар.

Признавам си греха, не мога да се сдържам да се присмея.
Освен познавателните функции форумите имат и забавни такива. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2194
    • Профил
Освен познавателните функции форумите имат и забавни такива.
Разбира се. И то какви! Но за този конкретен казус си има отделна тема все пак.

AnonimusBG

  • Гост
Може би изхода е ако всеки форумец отговаря на Джиджи в нейната си тема, независимо къде тя е писателствала.
И забавата ще остане и ще бъде по-спокойно във форума.
Аз ще се придържам към тази схема.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Светицата е права - прекалено внимание обърнахме на умствено недораслата ГБП и забравихме (по-специално аз) хубавото правило - "Не храни трола!"...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
На вниманието на von Gossinger, паралелепипед, АК 47, АК 74, Stoner и останалите модели стрелково оръжия


Аве, Госинджър, предлагам ръководството да обмисли следната временна добавка към форумните правила, ще я наричам "добавката на дъщерята на професора".
Предлагам, ако се приеме, тази добавка да бъде валидна до 9.9.2022.

Добавката към правилата >"забранява се цитиране напълно или частично, вкл. постване на графични изображения от вестник "Сета". В случаите, когато материалът е от особено значение, освен цитиране на линк към съответния материал, същият да бъде преразказан от постващия го.
При нарущаване на това правило постингът да бъде изтрит, авторът да бъде предупреден и при три провинения да бъде наказан за 14 дни без право на обжалване."


Обосновка:
1) всички сме бивши читатели на газетата и на нейния форум (аз лично от 2004 г.) и ако имаме интерес, ще посетим сайта на вестника и ще прегледаме написаното;
2) болшинството от нас по хигиенни, естетически и други причини не четем този вестник сиреч не посещаваме сайта или го правим епизодично;
3) цитирането на статии (напълно или частично) както и на графични изображения от тази газета накърнява естетическите ни и морални нагласи
4) това цитиране в повечето случаи не е обосновано, базира се на някакви лични пристрастия и по правило е свързано с провокативни коментари;

Ако администрацията прецени, съм готов да направя анкета по темата.


gossinger го няма от няколко месеца вече, а аз в момента осигурявам единствено нормалната работа на машината, на която се намира форума.

забраняването на публикуването на дописки от конкретни сайтове е чиста проба цензура (imho).

доколкото си спомням има описани добри практики за цитиране от чужди източници. модераторите трябва да преценяват дали цитирането на цяла публикация в коментар е допустимо или представлява опит за flood на темата. при наличие на flood може да се предупреди и след това да се наложи аргументирано наказание.

ако тези практики ги няма вмъкнати в правилата (не съм проверявал), може да се добавят там и след това да се реагира при тяхното нарушаване.

предлагам на модераторите да обмислят въвеждането на рейтинг на потребителите (тук той се нарича карма) и дали да има праг на отрицателен рейтинг, при който да се предприемат някакви действия.

искам да предупредя, че този рейтинг е нож с две остриета, особено ако се реши да се предприемат действия при достигането на някакъв праг. именно по тази причина го премахнах в началото.

искам да напомня, че функцията "ignore" все още е активна в този форум.

това е от мен по темата.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
забраняването на публикуването на дописки от конкретни сайтове е чиста проба цензура (imho).
:th_up:

А сега следват 1-2 коментара и от мен ...

« Последна редакция: Юни 07, 2022, 10:55:42 от Джиджи »

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
искам да напомня, че функцията "ignore" все още е активна
При мен тя отдавна е на "игнор", но за съжаление множеството цитати на бръщолевенето ѝ го обезсмисля
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
@Zeitgeist

Вчера някъде тук ти, Софке, негодуваше че не си можела да четеш новини и да обменяш информация …

Ами ето ти някои от сутрешните новини на дата 07.06.2022 г.пресне-пресни от ТВ екрана, БЪЛГАРСКИЯ, преди още да са излезли където и да е из нета … :)))

N.B. На вниманието на г-да Модераторите:

Публикувам тези новини тук заради написаното по-горе, както и заради това, че са разнообразни и не могат да са вместят в нито една керпеденска тема:

• Заради войната в Украйна, неспокойните води на Черно море са докарали до българския бряг стада делфини, които вече излизат на сушата;

Първият танкер с втечнен газ, договорен в САЩ за дата 09.06.2022 г., вече е пристигнал на българско пристанище 2 дни по-рано.

И някои от последните вчерашни събития в ООН:

Председателят на Европейския съвет Шарл Мишел, е порицал Русия;

А руският постоянен представител към ООН Василий Небензя, е напуснал ядосан заседанието …  :bigok:



а сега преброй колко пъти в ТОЗИ пост си нарушила правилото за шрифтовете.
« Последна редакция: Юни 07, 2022, 12:59:54 от паралелепипед »

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
искам да напомня, че функцията "ignore" все още е активна
При мен тя отдавна е на "игнор", но за съжаление множеството цитати на бръщолевенето ѝ го обезсмисля


и тук така
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
не можеш да не чувстваш, че с това поведение си подсигуряваш эцих с гвоздями задълго....

Вчера Рогозин е заплашил България с ядрена ракета САРМАТ, cekyko ...

А ти мен с какво ме ЗАПЛАШВАШ?!?

Защото тук изобщо не иде реч за източници на информация, а за самите НОВИНИ, които не харесват на теб, както и на малцината, останали тъдява ...
Тъй като може да не харесваш информация, която не ти изнася, но НЕ можеш да я отречеш!!!:ive_got_it-1379:

Затова вчера пуснах в темата "Русия" доста предпазливо следната кратка информация – ей така, да се знае от всички тъдява:

Quote (selected)
"Таймс": Кремълските тролове сеят раздор в България

Според министъра на електронното управление – Божидар Божанов, планът им е да всяват раздор, да създават хаос и да подкопават западните общества.
 
Затова той призовава социалните мрежи да предоставят на правителството отчети за видовете потребители, които публикуват в акаунти на български език, за да може да се изработи координирано противодействие.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/tayms-kremulskite-trolove-seyat-razdor-bulgariya
Което всъщност е нещо като „казвам ти дъще, сещай се снахо” …

А дали това важи и за частните интернет форуми и техните потребители – да се предоставят и за тях данни на правителството ...
И да не вземе да изгори целият „Керпеден” …



явно жегите ти пречат да осъзнаеш, че троленето и бъзикането с модератор не се толерира.
нито многошрифтието и другите ти непрекъснати нарушения на правилника.
« Последна редакция: Юни 07, 2022, 12:58:09 от паралелепипед »

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Забраната да се публикува от определени сайтове е същото, като забраната на руските телевизии. Проблемът е, че й се обръща внимание на глупостите. Както е казал народът - "убий глупака с мълчание".

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Забраната да се публикува от определени сайтове е същото, като забраната на руските телевизии.
не е съвсем така - там сепак хората са си написали най-долу на страницата, че
Quote (selected)
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД

а аз сериозно се съмнявам, че джиджи е горд притежател на изрично писмено разрешение.

Quote (selected)
Проблемът е, че й се обръща внимание на глупостите. Както е казал народът - "убий глупака с мълчание".
:thup:

Неактивен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
При мен тя отдавна е на "игнор"
И аз така, даже не помня от кога...

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1359
    • Профил
:Много интересно. Ако в разговор кажеш, а във вестика прочетох и цитираш какво си прочел, дали няма да те подгонят за това, че цитираш без изрично разрешение?
Уточнявам, че става въпрос не за разговор на четири очи а в компания.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
:Много интересно. Ако в разговор кажеш, а във вестика прочетох и цитираш какво си прочел, дали няма да те подгонят за това, че цитираш без изрично разрешение?
Уточнявам, че става въпрос не за разговор на четири очи а в компания.

няма нищо интересно, просто криворазбрано авторско право.

има един термин -- „fair use“ и именно на него мисля, че стъпихме, когато обмисляхме как да се цитират чужди източници в този форум -- един или два абзаца, заградени в карето за цитат и с посочена хипервръзка към оригиналната публикация.

но нека не изместваме повече темата.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Момчета, и момичета, животът е прекалено кратък, че да се занимаваме с тази личност!  :smokin:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Момчета, и момичета, животът е прекалено кратък, че да се занимаваме с тази личност!  :smokin:
Въобще с глупости.
Но така или иначе - трудно е човек да се въздържи да не реагира на пороя тъпни, който ни залива.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
• Първият танкер с втечнен газ, договорен в САЩ за дата 09.06.2022 г., вече е пристигнал на българско пристанище 2 дни по-рано.
С преводите ясно, оказва се че и не може да пише под диктовка ( стенографира) от телевизора.
Quote (selected)
Танкерът вече се разтоварва на терминал извън България, като все още не е ясно къде точно.
https://www.svobodnaevropa.bg/a/31886927.html
Някъде в една далечна, далечна Европа се разтварва някакъв танкер и ДжиджиКиретата се тупкат в гърдите че е нашия и освен газа и пристанището вече е наше.

П.П.
Quote (selected)
“Постъпва втечнен газ на терминал, но не както всички очаквахме на терминал в Гърция, а на един от терминалите в Турция се разтоварва, като има временна спогодба, тъй като ние нямаме междусистемна обвързаност”, обясни енергийният експерт Васил Начев.
https://nova.bg/amp/news/view/2022/06/06/371416/%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B5%D1%80-%D1%81-%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B3%D0%B0%D0%B7-%D1%81%D0%B5-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%89%D0%B5-%D0%B2-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F/
Даже не е точно в Европа, а Едоган няма да е никак доволен че сме му взели пристанището.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
На вниманието на von Gossinger, паралелепипед, АК 47, АК 74, Stoner и останалите модели стрелково оръжия


Аве, Госинджър, предлагам ръководството да обмисли следната временна добавка към форумните правила, ще я наричам "добавката на дъщерята на професора".
Предлагам, ако се приеме, тази добавка да бъде валидна до 9.9.2022.

Добавката към правилата >"забранява се цитиране напълно или частично, вкл. постване на графични изображения от вестник "Сета". В случаите, когато материалът е от особено значение, освен цитиране на линк към съответния материал, същият да бъде преразказан от постващия го.
При нарущаване на това правило постингът да бъде изтрит, авторът да бъде предупреден и при три провинения да бъде наказан за 14 дни без право на обжалване."


Обосновка:
1) всички сме бивши читатели на газетата и на нейния форум (аз лично от 2004 г.) и ако имаме интерес, ще посетим сайта на вестника и ще прегледаме написаното;
2) болшинството от нас по хигиенни, естетически и други причини не четем този вестник сиреч не посещаваме сайта или го правим епизодично;
3) цитирането на статии (напълно или частично) както и на графични изображения от тази газета накърнява естетическите ни и морални нагласи
4) това цитиране в повечето случаи не е обосновано, базира се на някакви лични пристрастия и по правило е свързано с провокативни коментари;

Ако администрацията прецени, съм готов да направя анкета по темата.


.....
забраняването на публикуването на дописки от конкретни сайтове е чиста проба цензура (imho).

доколкото си спомням има описани добри практики за цитиране от чужди източници. модераторите трябва да преценяват дали цитирането на цяла публикация в коментар е допустимо или представлява опит за flood на темата. при наличие на flood може да се предупреди и след това да се наложи аргументирано наказание.
......

Госинджър винаги ще е сред нас - сега и винаги - Ave, Gossinger.

Четете с разбиране какво се предлага - не иде реч за никаква цензура, само за проста форумна хигиена.
Илюстрирам - вместо да се пуска някаква карикатура и след това с различни шрифтове да се обяснява как на панцера му е увиснал, просто да се пусне пътечката към въпросната карикатура, толкоз.

Ако ще е някаква статия - същата работа - да се пусне пътечката, евентуално един, два абзаца и след това преразказ на написаното.

“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: фелдкурата
... след това преразказ на написаното ...

Няма смисъл. Преразказите на DW се свеждат до 3 сюжета:
1. Путин е много лош, Русия е много лоша.
2. Цял свят е против Русия, и даже руснаците са против управляващите в Русия.
3. Путин е много болен и много скоро ще умре, или пък ще го свалят. Русия е много бедна, икономиката й е срината, армията й губи войната в Украйна, и скоро (Русия) ще се разпадне на 10 части.

Обаче, ако се надяваш на смислен преразказ от G. (не става въпрос за джи-точката),
ще има да чакаш  :no:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Предлагам радикално решение на проблема с тролесата - премахване на всички "емотикони". При това положение тя автоматично ще ни отърве от досадното си присъствие. За съжаление съм сигурен, че то няма да се приеме. Какво пък, право на стопанисващите форума е да решат кого и как да гонят оттук. Аз мога само им да благодаря за съществуването на този форум, в който повечето участници са свястни хора.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
абе има радикално решение, никой да не ѝ отговаря, толкова ли е сложно, големи хора сме
Сложете я на игнор и да си пише сама
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Правилно, така и направих.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Моля админите да заключат темата "Правителството падна..."
Очаквах мнения на юзъри - собствени, защо така са решили,  получи се пак същото - на клякащи на вентилатора.
Моя грешка, но не мога сам да я заключа.
Така ако върви и този форум свършва.
« Последна редакция: Юни 22, 2022, 22:11:19 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Ти какво искаш, всички да ти вървят по гайдата ли? Тема ли си отворил или монолог? Правителството било паднало. Е и, да се тръшкаме ли?
« Последна редакция: Юни 22, 2022, 22:20:17 от dabedabe »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Небенебе,
искам само да не се използва темата както всички други - за плюене.
Но си признавам, че твърде много очаквах.
п.п.И за последен път те осведомявам какво искам, щото какво аз искам си е моя работа и си го казвам в прав текст.
Обикновено.
Разбирането от ползователя не е мой проблем.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Общо взето става ясно, че на Giuseppe не му харесват отговорите на зададения от него въпрос.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Общо взето не вземам отношение към отговор свързан с темата. И да, не ми харесва използването и за обкудкудякване на персони, ако и да са част от цялото.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Quote (selected)
Не мога да настоявам какво мнение да изкажетежете - със, без аргументи, но пак ще повтора - нека почва с ДА или НЕ.
 :smokin:
Ми можеше да напишеш простичко: например
“Некя започва с да/не и после да има кратичка обосновка, защо мислите така"  :smokin:
А така се въртиш кат обран евреин

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
При цялото ми неодобрение и отвращение от някои писаници на Бармалей, считам наложеното му поредно наказание за много строго, една седмица би му помогнала, не би го лишила така жестоко от поле за изява.

С него трябва да работим по Макаренковски (той би разбрал), като с пубер от ТВУ - с такт, любов, търпение и ....., когато трябва.

Моля Бъди и Секуко за прошка и разбиране, в случая се опитвам да бъда и човек.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Аз също не съм любител на дълбоко замразеното.
Ако и да е бармешко.
Разбирам модерацията че е доброволна и е трудно да се чете и коригира всичко.
Има решение, не знам колкое технологично възможно, Барми и GG да пишат направо в кошчето.
За Барми може всеки четен или нечетен пост да е за там другия да виси със страшна сила в избраната от него тема.
Ама за GG допуска требе да е само до писане в коХчето - място бол даже и с торба емотикони няма да се запълни.. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Месец е много наистина.
Въпреки че честно казано не понасям стила му на писане.
Вече и почти не го чета.
Не ми е на игнор, но първите няколко думи са ми достатъчни да го прескоча.

Що се отнася до Джиджи бях предложил да се води диалог с нея само в нейната си преводаческа тема.
Без значение какво и къде пише.
Аз така правя ако по изключение ми се прииска да и отговоря.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
При цялото ми неодобрение и отвращение от някои писаници на Бармалей, считам наложеното му поредно наказание за много строго
Подкрепям! Може да не съм съгласен с повечето му тези, но уважавам отстояването на своите разбирания.

И в негова подкрепа, за разлика от някой толерирани персони, Барми не използва обидни епитети
GG ми е на игнор. За съжаление това не ме защитава от  множеството цитати
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
С него трябва да работим по Макаренковски (той би разбрал), като с пубер от ТВУ - с такт, любов, търпение и ....., когато трябва.
:lol:

А щом "доработите" с него – което не виждам КАК ще се случи! – веднага ше ви стане безинтересен ... :cool-1084:


Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Аз знам тъй - добрата стопанка редовно изхвърля боклука, щото иначе къщата се вмирисва.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
С него трябва да работим по Макаренковски (той би разбрал), като с пубер от ТВУ - с такт, любов, търпение и ....., когато трябва.
:lol:

А щом "доработите" с него – което не виждам КАК ще се случи! – веднага ше ви стане безинтересен ...

...."доработите"?

Някакви когнитивни проблеми ли имате, щерко на професор? Лекува се, с подходяща препоръка и ходатайство....
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Много си е наред Барми. Е, не е в крак с генералната линия. Как беше, всяка крива линия успоредна на априлската е права. Карай да върви. Той е стоик, няма да хленчи.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Нямам проблеми нито с Барми, нито с Джиджи. Просто не ги чета.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Барми е интересен, чета го винаги. Бе той си е загадка, не мож го разбра какво тпчно мисли, макар нишката да насочва. С дрънкалката не може да се сравнява. И аз съм я игнорирал, ама пусто любопитство, понякога хвърлям поглед на цитатните и глюпости. Зле е, ама туй е палажението.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Юли 01, 2022, 20:44:35

   
Quote (selected)
Цитат на: фелдкурат Ото Катц в Юли 01, 2022, 19:04:24

        С него трябва да работим по Макаренковски (той би разбрал), като с пубер от ТВУ - с такт, любов, търпение и ....., когато трябва.

    :lol:

    А щом "доработите" с него – което не виждам КАК ще се случи! – веднага ше ви стане безинтересен ...


...."доработите"?

Някакви когнитивни проблеми ли имате, щерко на професор? Лекува се, с подходяща препоръка и ходатайство....

Съвсем НЕ, г-н Фелдкурат, и жалко за Вас, тъй като явно не владеете добре майчиния си език ...

Защото в него има ПРЕДСТАВКИ с допълващо значение към съответния глагол, като например към глагола "работя", и по-точно:
"ДОработвам" нещо започнато; или "ОТработвам си" обещаното ...

А за да няма "хър-мър", имам едва ли не дисертационна тема от следдипломната си квалификация в СУ от 150 стр., озаглавена:

"Сравнителен анализ на някои от ПРЕДСТАВКИТЕ в българския език и ПОСТФИКСИТЕ в английския"  :tongue_:

« Последна редакция: Юли 02, 2022, 14:25:58 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Kaто те сложа до "блестящото" трио преводачки Поптодорова, Михайлова и ТафровА,
се получава отлична илюстрация на цялата ни държава след Бай Тошо.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Kaто те сложа до "блестящото" трио преводачки Поптодорова, Михайлова и ТафровА,
се получава отлична илюстрация на цялата ни държава след Бай Тошо.

Абе ти ги остави другите преводачки – все посланички тук или там, барабар с Тафровата ...

А заради туй "ИМПЕРИАЛИСТ", с което се кичиш непрекъснато, можеш само да МИ целуваш ръцете и да МИ се покланяш дОземи, ето така:

:lol:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Господа, другари, админи, модератори и други.
Може ли темата:
"Джиджи донт ноу, или за преводите, остри, тъпи, дори и кръгли" да я преместите където ѝ е мястото в раздела с кодошите.
Благодаря предварително!
П.П. Не са ми ясни тема, раздел...
Та моля да ма звините, вие си знаете кое какво и КАК.
Важното е да е на място. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Нямам нищо напротив преводачката да се упражнява, както намери за добре. Аз, обаче, си запазвам правото да не приказвам с уста пълна с бонбони :smokin:

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
В момента сме в изключително тежко и отговорно време.
Модераторите трябва да разберат, че с подмазването си към диарията само отблъскват хората от едно от малкото места, на които могат да получат информация и да сверят часовник. А отблъскването на хората в този момент е близо до съучастие на курчовците. Моля, помислете там ли искате да сте.

Призовавам ви към отговорност. Разкарайте диарията.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
С какво нарушава правилата пояснение за коментар за изборите в Нова Загора, където БСП подкрепя ДБ и  ПП кандидатката? Ако такива неща са недопустими за съобщаване и коментиране, не е ли редно да се обявява някъде?
Тъкмо нещата макар бавно и несигурно бяха започнали да се движат в посока към нещо що-годе нормално.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
С какво нарушава правилата пояснение за коментар за изборите в Нова Загора, където БСП подкрепя ДБ и  ПП кандидатката? Ако такива неща са недопустими за съобщаване и коментиране, не е ли редно да се обявява някъде?
Тъкмо нещата макар бавно и несигурно бяха започнали да се движат в посока към нещо що-годе нормално.

с това, че се отнасяш неадекватно към ОФ.
ако за теб антифашизма е тема за ебавка - сори. следва редактиране, триене, бан.
и не се прави на сейнт уотър ъндринкед докато преднамерено тролиш, щот това увеличава размера.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
тази седмица мисля да преместя машината, на която е форумът, от една маса на едно бюро, което предполага нейното спиране.

така, че не се учудвайте, ако по някое време форумът изчезне за известно време.
the lamers club honourable member …

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
тази седмица мисля да преместя машината, на която е форумът, от една маса на едно бюро, което предполага нейното спиране.

така, че не се учудвайте, ако по някое време форумът изчезне за известно време.

Премести ли я вече?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
тази седмица мисля да преместя машината, на която е форумът, от една маса на едно бюро, което предполага нейното спиране.

така, че не се учудвайте, ако по някое време форумът изчезне за известно време.

Премести ли я вече?

не, не ми оставиха време да и направя място.
the lamers club honourable member …

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Принце, как да си сложа тази картинка за аватар
https://l-userpic.livejournal.com/130395067/84141694
 :)))