Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 17:23:30

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1865162 пъти)

0 Потребители и 108 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31260 -: Август 05, 2022, 21:04:30 »
ох. кой точно закон евентуално е бил нарушен? и кой е трябвало да следи за тези нарушения? виж по-горе за положителните парафи от разните му разведки и контраразведки.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31261 -: Август 05, 2022, 21:05:22 »
Още при първите доказателства, че българска военна продукция стига до Украйна българското правителство трябваше да предизвика официално разследване. Вместо това Нинова си затвори още по-силно очите и ушите

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31262 -: Август 05, 2022, 21:09:52 »
Quote (selected)
кой е трябвало да следи за тези нарушения
Ми Нинова, тя все пак последа поставя подпис.
Развдките и те са хора и те грешки правят (умишлено или не).
Още при първите кадри на българско оръжие трябаше да се поиска ново разследване и превантивно да се спрат доставките.
За разлика от РФ, ние сме приели че в Украйна се води война, съответно не трябва да доставяме оръжие в гореща точка.
При това има решение на НС да не пращаме нищо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31263 -: Август 05, 2022, 21:14:23 »
аха. разбрах. значи ти черно на бяло твърдиш, че всички служби, дето това им е работата, дават положителни резолюции, ама нинова трябва да откаже и да мотивира отказа си с "разведките и те са хора, и те грешки правят, и освен това на буратино няма да му хареса".

умно. нямам какво да възразя.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31264 -: Август 05, 2022, 21:14:52 »
колко?
дай да видим, ама с фактове.
Не бе не са фактове, фейкове са.
кеф ти македония "ама ние не бяхме, те партнерите", като не бяхте беж от партнерите.
за патроните , копчетата и слънцезащитния крем за украйна башка. пак не бяха те.
Дипломати, късане на договори, санкции, все не бяха те ами партнерите.
именно. фейкове са. ветото за македония падна в парламента. с гласовете на знаеш кои. тях обвинявай. и след като ветото падна в парламента, правителството е длъжно да изпълни волята на народното събрание, не ли?

оръжието - абсолютно съм убеден, че продажба за укрия по документи няма. за не по документите има един куп други служби, нямащи нищо общо с нинова - разни дансове, разузнавания както цивилни така и военни... които дават мнението си за продажбите преди иконимическото министерство. и които са задължени да следят за евентуален реизнос и съответно нарушаване на сертификата за краен потребител. сиреч отново бълваш недоказуемости.

останалото са основно солови акции на простокирото. там какви точно червени линии е имало, ще ми припомниш ли? или понеже не ти харесват, вместо извършителя плюеш нинова?

онци
Просто лицемериш.

И аз и вярвах на Нинова, но факт е че тя предаде(продаде) всичко за което и вярвах.
Лека и политическа пръст.
Иначе вярвам че ще е добре в личен план.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31265 -: Август 05, 2022, 21:17:07 »
аха. разбрах. значи ти черно на бяло твърдиш, че всички служби, дето това им е работата, дават положителни резолюции, ама нинова трябва да откаже и да мотивира отказа си с "разведките и те са хора, и те грешки правят, и освен това на буратино няма да му хареса".

умно. нямам какво да възразя.

Много удобно за всички.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31266 -: Август 05, 2022, 21:18:21 »
ох. кой точно закон евентуално е бил нарушен?
Решението на парламента, което ясно регламентира какво може да се изнася за Украйна и какво не  :smokin: Оръжие и боеприпаси- не може. Точка!
Кви "разветки" бе онци? Каква работа имат те да проверяват договор за износ. Това е ангажимент на Нинова!
 
А решението е просто. Казва на търгашите че няма да подпише разрешение за износ ако в него няма изрична клауза за забрана на реизнос в Украйна. Както е по законовите изисквания и точка.
« Последна редакция: Август 05, 2022, 21:26:33 от 66 »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31267 -: Август 05, 2022, 21:24:35 »
А някой вярва ли, че службите не са знаели какво се върши и са си позволили да не си вържат гащите като сигнализират ръководството на държавата?
Цял свят знае, че България изнася оръжие за Украйна, само ръководството на България хабер си няма! :t2619:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31268 -: Август 05, 2022, 21:27:49 »
аха. разбрах. значи ти черно на бяло твърдиш, че всички служби, дето това им е работата, дават положителни резолюции, ама нинова трябва да откаже и да мотивира отказа си с "разведките и те са хора, и те грешки правят, и освен това на буратино няма да му хареса".

умно. нямам какво да възразя.

Много удобно за всички.

и като следваща стъпка, можеш ли да се сетиш каква ща бъде присъдата след обжалване на отказа с горните мотиви? щото никой не е отменил съдебният контрол върху административните актове.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31269 -: Август 05, 2022, 21:28:08 »
онци май вярва.
Или не?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31270 -: Август 05, 2022, 21:29:54 »
А решението е просто. Казва на търгашите че няма да подпише разрешение за износ ако в него няма изрична клауза за забрана на реизнос в Украйна. Както е по законовите изисквания и точка.
а има ли право на това? има ли право едностранно да променя условията по вече сключен договор? кво прайм, ако няма?

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31271 -: Август 05, 2022, 21:29:59 »
аха. разбрах. значи ти черно на бяло твърдиш, че всички служби, дето това им е работата, дават положителни резолюции, ама нинова трябва да откаже и да мотивира отказа си с "разведките и те са хора, и те грешки правят, и освен това на буратино няма да му хареса".

умно. нямам какво да възразя.

Много удобно за всички.

и като следваща стъпка, можеш ли да се сетиш каква ща бъде присъдата след обжалване на отказа с горните мотиви? щото никой не е отменил съдебният контрол върху административните актове.

Що се правиш на идиот?
Нали знаеш че кривата линия е успоредна ако трябва.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31272 -: Август 05, 2022, 21:32:33 »
а, не, на идиоти в момента се правите ти, 66 и буратиното. аз просто искам да ми покажете валидно основание за отказ, което би издържало след обжалване в съда.

при положение, че преди нинова разните му служби, отбранителни министерства и прочие там други са дали 'добро'.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31273 -: Август 05, 2022, 21:43:29 »
а, не, на идиоти в момента се правите ти, 66 и буратиното. аз просто искам да ми покажете валидно основание за отказ, което би издържало след обжалване в съда.

при положение, че преди нинова разните му служби, отбранителни министерства и прочие там други са дали 'добро'.

Как да ти кажа?
Сигурно си прав и износът на оръжие за Жешов е законен.
Но ми се иска да покажат какво пише в сертификата за крайния потребител.
Що ли го крият и не го показват?
Може би защото там мирише на сяра?

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31274 -: Август 05, 2022, 21:48:01 »
Тяхното правителство не продаде оръжие на Украйна, не се отказа от договора с Газпром, не изгони 70 руснаци от посолството, не вдигна ветото за Македония, не диверсифицира Козлодуй(за което Нинова специално стискаше мандата).
Къв го държаха в това правителство?


По нататък?


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31275 -: Август 05, 2022, 21:50:35 »
А решението е просто. Казва на търгашите че няма да подпише разрешение за износ ако в него няма изрична клауза за забрана на реизнос в Украйна. Както е по законовите изисквания и точка.
а има ли право на това? има ли право едностранно да променя условията по вече сключен договор? кво прайм, ако няма?
Това е ясно разписано в ЗЗД. И така е от времето на Рим. Има законово изискване, решение на парламента. Никакъв проблем не е то да се включи в явен вид в договор.
И докато не се включи износ на може да се извърши, щото иначе става това което стана.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31276 -: Август 05, 2022, 21:51:27 »
а, не, на идиоти в момента се правите ти, 66 и буратиното. аз просто искам да ми покажете валидно основание за отказ, което би издържало след обжалване в съда.

при положение, че преди нинова разните му служби, отбранителни министерства и прочие там други са дали 'добро'.

Как да ти кажа?
Сигурно си прав и износът на оръжие за Жешов е законен.
Но ми се иска да покажат какво пише в сертификата за крайния потребител.
Що ли го крият и не го показват?
Може би защото там мирише на сяра?
и на мен ми се иска. както и ми се иска да знам можело ли е да се направи нещо по включване на забрана за реекспорт /кой, между другото, контролира това?/. ама не знам доколко тези неща са секретни и доколко могат да бъдат публикувани.

но ако износът за жешов е законен, колко ще плати онова диване, дето твърдеше, че нинова била разписала износ за украйна за четри хиляди тона, като го подкарат за клевета например?

не си мисли, че на мен положението с български боеприпаси да се убиват руснаци ми харесва. не ми. ама се питам какво бих направил аз на мястото на този или онзи. и затова се дразня от разни изцепки.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31277 -: Август 05, 2022, 21:53:03 »
Тяхното правителство не продаде оръжие на Украйна, не се отказа от договора с Газпром, не изгони 70 руснаци от посолството, не вдигна ветото за Македония, не диверсифицира Козлодуй(за което Нинова специално стискаше мандата).
Къв го държаха в това правителство?


По нататък?
задраскай и ветото за макетата. след като е паднало в парламента - е паднало. там опасенията бяха от солова кирова акция.

по-нататък кое е червената линия, разписана при сключване на споразумението за правителство?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31278 -: Август 05, 2022, 21:54:39 »
като го подкарат за клевета например?
Ти го подкара съфсем през просото.
Ква клевата? При положение, че оръжието е в Украйна :crying_with_laughter-3302:
 
ама се питам какво бих направил аз на мястото на този или онзи. и затова се дразня от разни изцепки.
Ами просто е. Спазваш закона, в случая парламентарното решение  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31279 -: Август 05, 2022, 21:55:41 »
А решението е просто. Казва на търгашите че няма да подпише разрешение за износ ако в него няма изрична клауза за забрана на реизнос в Украйна. Както е по законовите изисквания и точка.
а има ли право на това? има ли право едностранно да променя условията по вече сключен договор? кво прайм, ако няма?
Това е ясно разписано в ЗЗД. И така е от времето на Рим. Има законово изискване, решение на парламента. Никакъв проблем не е то да се включи в явен вид в договор.
И докато не се включи износ на може да се извърши, щото иначе става това което стана.

ззд не съм го чел, ама сепак тук договорът е между два други субекта, министерството на икономиката не е страна по него. така че иде реч за намесата на нинова в договор, сключен между вмз и 'проше пана просим патрони оод', одобрен от служебнтото на радев. даже не трета, четвърта страна се явява.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31280 -: Август 05, 2022, 21:56:31 »
като го подкарат за клевета например?
и го подкара съфсем през просото.
Ква клевата? При положение, че оръжието е в Украйна

при клеветата клеветникът трябва да докаже твърденията си. сиреч там тир по тир за всеки от двестате или колкото са. с документи.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31281 -: Август 05, 2022, 21:59:19 »
и на мен ми се иска. както и ми се иска да знам можело ли е да се направи нещо по включване на забрана за реекспорт /кой, между другото, контролира това?/. ама не знам доколко тези неща са секретни и доколко могат да бъдат публикувани.

но ако износът за жешов е законен, колко ще плати онова диване, дето твърдеше, че нинова била разписала износ за украйна за четри хиляди тона, като го подкарат за клевета например?

не си мисли, че на мен положението с български боеприпаси да се убиват руснаци ми харесва. не ми. ама се питам какво бих направил аз на мястото на този или онзи. и затова се дразня от разни изцепки.

Абе вземи прочети нещо за сертификат на краен потребител.
Производителят казва на кого може и на кого не може да се продава неговото оръжие.
Елементарно е.
Омръзнахте ми.
Ясно е че Сопот и Казанлък живеят когато има някъде война и на Щатите им трябва да напомпат с оръжие техните хора.
Но поне да си го казват, а да не се правят на ущипана невеста.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31282 -: Август 05, 2022, 22:03:52 »
и кога точно го казва производителя? при сключване на договора, при всяка нова доставка, когато анонимъса се присети да го иска, кога?

не мислиш ли, че при положение, че не знаем какво пише вътре във въпросния сертификат, само разтягаме локуми?

и кой упражнява контрол дали се извършва реекспорт? не вярвам да е нинова, трябва да е разведка неква. те не трябва ли да следят за спазването на законите? или щото не са под шапката на нинова, тях ще ги оставим?

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31283 -: Август 05, 2022, 22:15:04 »
и кога точно го казва производителя? при сключване на договора, при всяка нова доставка, когато анонимъса се присети да го иска, кога?

не мислиш ли, че при положение, че не знаем какво пише вътре във въпросния сертификат, само разтягаме локуми?

и кой упражнява контрол дали се извършва реекспорт? не вярвам да е нинова, трябва да е разведка неква. те не трябва ли да следят за спазването на законите? или щото не са под шапката на нинова, тях ще ги оставим?

Естествено че беше Нинова.
Тя самата каза че от месец и нещо не е подписвала нищо и сделки за около 1 млрд. чакат одобрението.
И тя ще гледа къде ще отиде оръжието и ще им разкаже играта на новите.
Въпрос къде трябва да отиде оръжието?

И да за всяка сделка се прави сертификат за краен потребител.
Където пише какво може и какво не може.
Що се отнася до контрола за реекспорта.
Ако се появят сведения за нерегламентиран реекспорт всеки нормален износител прекъсва договора и си иска глобите предвидени в договора.
Но най-малкото което прави е да спре доставките на нарушителя.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31284 -: Август 05, 2022, 22:27:16 »
Онци, твоята мъка е да опазиш честта на Нинова.
Я кажи как ще постъпи ако знаеш че две страни са подписали и ти представят договор който не смятат да зачитат?
Ще се обърнеш и ще се направиш че не разбираш?
Проява на нов морал?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31285 -: Август 05, 2022, 22:32:19 »
и кога точно го казва производителя? при сключване на договора, при всяка нова доставка, когато анонимъса се присети да го иска, кога?

не мислиш ли, че при положение, че не знаем какво пише вътре във въпросния сертификат, само разтягаме локуми?

и кой упражнява контрол дали се извършва реекспорт? не вярвам да е нинова, трябва да е разведка неква. те не трябва ли да следят за спазването на законите? или щото не са под шапката на нинова, тях ще ги оставим?

Естествено че беше Нинова.
Тя самата каза че от месец и нещо не е подписвала нищо и сделки за около 1 млрд. чакат одобрението.
И тя ще гледа къде ще отиде оръжието и ще им разкаже играта на новите.
Въпрос къде трябва да отиде оръжието?

И да за всяка сделка се прави сертификат за краен потребител.
Където пише какво може и какво не може.
Що се отнася до контрола за реекспорта.
Ако се появят сведения за нерегламентиран реекспорт всеки нормален износител прекъсва договора и си иска глобите предвидени в договора.
Но най-малкото което прави е да спре доставките на нарушителя.
уф. айде пак. кога точно се изготвя въпросния сертификат? ако е при подписването на договора - търси радев. ако е после - плюй по нинова и ще си прав. ама не ми се струва логично документ, от който зависи дали ще има договор, да се изготвя по-късно.

кой трябва да търси сведенията за нерегламентиран реекспорт? нинова, мин на отбраната, данс, военното разузнаване, военната контраразведка, цивилната разведка? кой?

нормалният износител е вмз. нинова там е непричем.

да, тя каза, че не е подписвала нови разрешения. а преди това беше казала, че сегашните подписани от нея разрешения са по договори от служебните /сключвани, когато още война нямаше, сиреч полците са знаели от преди 1-2 години, че ще им трябват много муниции/.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31286 -: Август 05, 2022, 22:35:37 »
Онци, твоята мъка е да опазиш честта на Нинова.
аз мъка нямам. като цяло нинова ме разочарова с участието си /и очевидно не само мен/, но не виждам защо трябва да я плюят безхаберно.

Quote (selected)
Я кажи как ще постъпи ако знаеш че две страни са подписали и ти представят договор който не смятат да зачитат?
Ще се обърнеш и ще се направиш че не разбираш?
Проява на нов морал?
да беше прочел по-горното мнение. ето ти:

Що се отнася до контрола за реекспорта.
Ако се появят сведения за нерегламентиран реекспорт всеки нормален износител прекъсва договора и си иска глобите предвидени в договора.
Но най-малкото което прави е да спре доставките на нарушителя.
подразбира се, че ако има сведения за нарушени условия по договор, всеки е длъжен да предприеме мерки.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31287 -: Август 05, 2022, 22:40:54 »
онци
Омръзна ми.
Ако Нинова е непричем за какъв х*й стана вицепремиер.
И бягаш от другите писаници.
Абе гласувай си за нея и не ме занимавай.
И да за всеки камион(самолет) се подписва отделен сертификат за краен потребител.
Пак да повторя.
Най-малкото наказание за нарушението на този сертификат е да не се продава повече на този купувач.
Разбирай го както ти е удобно на теб.
Повече не ми се занимава с елементарни неща.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31288 -: Август 05, 2022, 22:43:15 »
    Ако се появят сведения за нерегламентиран реекспорт всеки нормален износител прекъсва договора и си иска глобите предвидени в договора.
    Но най-малкото което прави е да спре доставките на нарушителя.

подразбира се, че ако има сведения за нарушени условия по договор, всеки е длъжен да предприеме мерки.
Ами нали в това е въпроса. Че реекспорта не е нерегламентиран. И в това е престъпната небрежност на Нинова.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31289 -: Август 05, 2022, 22:49:01 »
Ами нали в това е въпроса. Че реекспорта не е нерегламентиран. И в това е престъпната небрежност на Нинова.

е айде пак да попитам: кой трябва да следи за тази работа? нинова или онези седем-осем-десет инстанции, които са одобрили всичко преди нинова? те не трябва ли да се погрижат за тази работа?

кво се награчили нинова при положение, че тя е последната дупка на кавала, а удобно подминавате всички останали? м?

събрали се боко, кирчо, ицу, женерал де джеб и черночичов, гласували си да падне ветото за макетата, ама нинова ви виновна. а бе вие нормални ли сте бе?!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31290 -: Август 05, 2022, 22:51:33 »
а въпросните боко, кирчо, ицу, женерал де джеб и черночичов са мълчаливо подкрепени от умници като отвратя, дето не мож го накара да се разходи по чехлички до изборната секция.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31291 -: Август 05, 2022, 22:52:51 »
Тез военни заводи като работят, продукцията им трябва да се продава. Като сме таквиз миролюбци, да ги закриваме и да гепим мотиките.
« Последна редакция: Август 05, 2022, 23:12:08 от dabedabe »

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31292 -: Август 05, 2022, 22:54:08 »
Ами нали в това е въпроса. Че реекспорта не е нерегламентиран. И в това е престъпната небрежност на Нинова.

е айде пак да попитам: кой трябва да следи за тази работа? нинова или онези седем-осем-десет инстанции, които са одобрили всичко преди нинова? те не трябва ли да се погрижат за тази работа?

кво се награчили нинова при положение, че тя е последната дупка на кавала, а удобно подминавате всички останали? м?

събрали се боко, кирчо, ицу, женерал де джеб и черночичов, гласували си да падне ветото за макетата, ама нинова ви виновна. а бе вие нормални ли сте бе?!

Ъхъ
И тя си седи в правителството като вицепремиер.
И не само в този случай.
А после стиска мандата докато Киро се оправи с Уестингхауз.
Абе плувайте си с Нинова по течението.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31293 -: Август 05, 2022, 22:59:28 »
Тез военни заводи като работят, продукцията им трябва да се продава. Като сме таквиз миролюбци, да ги закриваме и да гепим мотиката.

Много странно продават.
То на Саудитска Арабия, то на Полша.
Геополитика някаква се получава.
Да купуват тогава демократични метали, газ , петрол и т.н.
И не питайте що скочиха цените на жилищата?

Неактивен duzov

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 137
  • "Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочнат
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31294 -: Август 05, 2022, 23:05:21 »
На мястото на Нинова бих се притеснил защо са им на полците толкова оръжия и боеприпаси руски образец. Ми те може да се подготвят да напуснат НАТО? :)))
Когато започнат да пристигат комисионките, тогава притесненията ти се фокусират в една точка, а именно - кога ще дойде следващата комисионка и колко голяма ще бъде. Някак си, забравяш въпроса, за чий ... му е на рецепиента толкуз джепане.
 :nuts:
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки".

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31295 -: Август 05, 2022, 23:47:26 »
А вие дрогаре, забравихте днеска, че е ден на др. Тодор Живков!!!

Да живее и се слави името му! Създаде Държава и въпреки простата управленска прослойка (с малки изключения) успяха да задържат държавата къде 26-27 място в световната ранг-листа.
 
Докато сегашните МАРОДЕРИ, без изключение, и дори в съучастие с буфосинхронистите "социалисти" и другарката Нинова, се скъсаха от усилия да слугуват и подгъзурят на исконният враг на Континенталната цивилизация - САЩисаният паразит и дребнобританското злобно и голямо джудже. И да участват и водят активно в разграбването и унищожаването на България.

Достигнаха нови мрачни дълбини в делото си, участвали в заверата на последно-инсталираната, Козяшка  шайка! Недостигани върхове на наглостта, слугинството и Предателствата бяха покорени! Сега умно-
"красивата"-гърбава Краста доби свеж вятър в платната с цветове на дъгата и се втурна активно да доуправлява и насочва умиращата Мамковина - още по надълбоко в блатата на разрухата, забравата и ликвидацията!

Честито Дрогаре, чест бе, че сите участвувахме в копането на държавният гроб - най-вече с пасивност, диванен маясъл и удобно приета и маскирана страхливост!

Не се безпокойте, предстоящото ритване на Камбаната от всички нас ще бъде окончателен, заслужен и  безчестен завършек на агонията на един Народ!
 O:-)
Проклети да сме на веки веков. И горди обитатели на Пъкъла. Заслужено.  :t0328:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31296 -: Август 05, 2022, 23:59:12 »
А може би и от другата страна щяхме да постигнем същите резултати. Трудно е да се прецени.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31297 -: Август 06, 2022, 03:05:49 »
Изключително гадно и жалко племе сме. Всеки ден виждам и чувам доказателства за това.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен duzov

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 137
  • "Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочнат
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31298 -: Август 06, 2022, 06:17:50 »
Днес, 06.08 се навършват 77 години от първата в света бомбардировка с атомна бомба, при която са били избити приблизително 200 000 цивилни жители на град Хирошима!
Нашите СМИ дали ще отразят тази дата?
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки".

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31299 -: Август 06, 2022, 06:41:19 »
Светът няма да прости това никога. Бомбите е можело да се хвърлят из полето. Но целта е била да направят намек на руснаците.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31300 -: Август 06, 2022, 07:05:37 »
И тя си седи в правителството като вицепремиер.
И не само в този случай.
и? колко други вицепремиера имаше? в този форум въобще понятието 'вицепремиер' свързано ли е и с някой друг?

Quote (selected)
А после стиска мандата докато Киро се оправи с Уестингхауз.
да, за мен това ѝ е най-сериозната издънка - усукването, с което постигна на практика легитимиране на кирчо/кокорчовите изцепки. ама вие не грачите за това.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31301 -: Август 06, 2022, 07:06:37 »
А може би и от другата страна щяхме да постигнем същите резултати. Трудно е да се прецени.
напротив, много е лесно. сравни 30 години соц с 30 години кап - като развитие, промишленост, наука... грамотност, ако щеш.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31302 -: Август 06, 2022, 07:18:07 »
Резките промени не носят нищо добро. Щях да дам като пример за сравнение Гърция, ама те са поразглезени от запада. Целта е качеството на живот, а не непременно да се произведа съмнителна по качество продукция.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31303 -: Август 06, 2022, 07:35:35 »
Целта е качеството на живот, а не непременно да се произведа съмнителна по качество продукция
Японското производство също е било синоним на лошо качество. Китайското - също. Качеството идва с трупане на опит. Ние тъкмо създадохме материалната и кадрова база и "демократите" ни върнаха 50 години назад.
Между другото много от нашите стоки бяха по-малко лъскави, но по-качествени от тези, които сега са по рафтовете на супермаркетите и моловете.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31304 -: Август 06, 2022, 07:52:56 »
То и аз мисля така, ама какво ни топли? И ще кажем сега, Горбачов е виновен. Той може да е виновен пред своя си народ. Международната солидарност по принцип ми идва в повече. И да търсим вината вън от нас. То е все едно да признаеш че другите са по-умни, и да се надяваш на тях. Не е приятно да се оказваш винаги неподготвен за нещо.
« Последна редакция: Август 06, 2022, 08:14:20 от dabedabe »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31305 -: Август 06, 2022, 08:28:36 »
Наистина имаше и други вицетс освен, Нинова, но никой от нас не е очаквал нещо добро от ПП, ИТН или ДБ.
От Нинова очаквахме не чудеса, а поне малко нормалност.
Не дочакахме и затова показване разочарованието си.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31306 -: Август 06, 2022, 09:11:01 »
Не се безпокойте, предстоящото ритване на Камбаната от всички нас ще бъде окончателен, заслужен и  безчестен завършек на агонията на един Народ!

Няма пък!
Напук ще стискаме зъби
И децата си ще гледаме, и внуците ще възпитаваме.
И това е по силно от политика и политически партии
Стига с тази есхатология
« Последна редакция: Август 06, 2022, 09:41:48 от Алиса »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31307 -: Август 06, 2022, 09:17:49 »
Ама то трябва се убедят момиченцата от малки, че основната им функция е да създават живот. Разбира се без мъжка помощ не става. И все таки човекът доста се наплоди и взе да си пречи и да се блъска. Ще му се намери колая, но не бива чрез вируси.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31308 -: Август 06, 2022, 09:55:24 »
Ама то трябва се убедят момиченцата от малки, че основната им функция е да създават живот. Разбира се без мъжка помощ не става. И все таки човекът доста се наплоди и взе да си пречи и да се блъска. Ще му се намери колая, но не бива чрез вируси.

Леле! Колко теми отвори наведнъж.
Човекът се бил наплодил! Само във фалшивите статистики на глобалистите, за да имат оправдание за прилагането на геноцидната си политика. И що така този геноцид засегна само цивилизованите държави, и белите хора?
И Китай, щото той от създаването си е все барабар Петко със Запада.
Не бивало с вируси
Ами не ще да мре човекът и това е. Ограничаването на раждаемостта, стерилизацията, педерастията, геноцидът чрез храни и алкохол са бавни процеси. А епидемиите поускоряват нещата. То може и чрез война и използване на яо, съвсем бърз процес, но кишка тонкая.
Така че гледайте напред.
Не оставяйте училище и общество, та било то и отворено,  да възпитават вашите деца, да им създават изкуствени и пагубни модели на мислене и поведение.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31309 -: Август 06, 2022, 10:26:51 »
Както разбирам и вие сте прогресивен човек и сте загрижена за бъдещето на света и човека в частност. Взех да мисля, че светът без човека не би бил по-лош.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31310 -: Август 06, 2022, 10:47:48 »
Взех да мисля, че светът без човека не би бил по-лош.
Най-малкото би бил естествено по-балансиран.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31311 -: Август 06, 2022, 11:02:02 »
Днес, 06.08 се навършват 77 години от първата в света бомбардировка с атомна бомба, при която са били избити приблизително 200 000 цивилни жители на град Хирошима!
На този ден всеки път се питам що за "цивилизационен" избор направихме (или ни направиха?) в края на 1989.
« Последна редакция: Август 06, 2022, 12:36:37 от Zeitgeist »

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31312 -: Август 06, 2022, 11:04:34 »
Днес, 06.08 се навършват 77 години от първата в света бомбардировка с атомна бомба, при която са били избити приблизително 200 000 цивилни жители на град Хирошима!
Нашите СМИ дали ще отразят тази дата?
Всяка година на 6 август си пускам Гари Мур без да се интересувам дали нашите медии ще споменат за това жестоко убийство на стотици хиляди японски мирни граждани. https://youtu.be/6FUt-cF3K54
По-често слушам едно живо изпълнение на Джеф Бъкли от Париж в средата на 90-те. Преди да започне самата „покривка“ на великата песен на Ленард Коен „Алелуя“, Джеф по свой начин изразява отношението си към френското правителство, което продължава да прави ядрени опити в Тихия океан. Навремето имаше един филм „Денят когато рибите изплуваха“...
https://youtu.be/1mBjkYIs8VY

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31313 -: Август 06, 2022, 11:15:47 »
„Както разбирам и вие сте прогресивен човек „

Последно време думата прогрес, или прогресивен човек извиква в мен определени задръжки. Прогресивни са гей-парадите. Прогресивни са „новите„ хора, устремени към дивний новый мир
Аз клоня към консерватор.
Поддържам традиционното семейство, и общество съобразяващо се с 10те божи заповеди.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31314 -: Август 06, 2022, 11:20:35 »
То е имало и в Европа много безмислени бомбардировки над градове. Саксите са много отмъстителни. Иначе дрънкат сладникаво.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31315 -: Август 06, 2022, 12:25:37 »
То е имало и в Европа много безмислени бомбардировки над градове.
Да нямаш предвид София?
https://www.youtube.com/watch?v=BWXNFrPy8y0

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31316 -: Август 06, 2022, 12:36:01 »
То е имало и в Европа много безмислени бомбардировки над градове
Дрезден

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31317 -: Август 06, 2022, 12:37:50 »
Не само. Само болен мозък може да измисли "килимна бомдардировка".Да изтрепеш всяка бълха. Ма добре че и между пилотите е имало хора. Той искал да фърка, те го пратили да трепе наред.
 
« Последна редакция: Август 06, 2022, 15:34:43 от dabedabe »

zorzaman

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31318 -: Август 06, 2022, 14:37:00 »
ох. кой точно закон евентуално е бил нарушен?
Решението на парламента, което ясно регламентира какво може да се изнася за Украйна и какво не  :smokin: Оръжие и боеприпаси- не може. Точка!
Кви "разветки" бе онци? Каква работа имат те да проверяват договор за износ. Това е ангажимент на Нинова!
 
А решението е просто. Казва на търгашите че няма да подпише разрешение за износ ако в него няма изрична клауза за забрана на реизнос в Украйна. Както е по законовите изисквания и точка.

Няма нужда от изрична клауза. Пише го в Конвенцията за търговия с оръжие (която България е подписала). Там с черно на документ пише, че реекспорт се разрешава само от страната-производител. Отделно за всеки конкретен случай.


Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31319 -: Август 06, 2022, 15:01:31 »
Богомил Бонев към ДБ и Петков: да ги усмирят малко, за да не си посегнат сами
"Ще зимуваме напук на студено и няма да се къпем". Това бяха лозунгите на протестиращи "мъченици" срещу Газпром вчера.
https://tribune.bg/bg/mrezhata/bogomil-bonev-kam-db-i-petkov-da-gi-usmiryat-malko-za-da-ne-si-posegnat-sami/
-----------------------
Веднъж Диоген стоял на открито при силна градушка. Бил полугол и мнозина го съжалявали. Платон минал наблизо, видял какво става и викнал на зяпачите: "Ако имате истинско състрадание към тоя човек, не му обръщайте внимание. Отдалечете се и ще видите как той веднага ще си намери някой подслон."
Та така с "мъчениците", които нямало да се къпят и щели да стоят на студено само "заради принципите".
« Последна редакция: Август 06, 2022, 15:31:46 от Zmeja »