Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 15:36:05

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1867224 пъти)

0 Потребители и 87 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31500 -: Август 11, 2022, 07:56:09 »
“Радев, вън!” - протестиращите от ДБ и “Промяната” развяха американското знаме пред президентството
Мустафата играе вечната игра "лошо ченге-добро ченге" с беснодесните и Радев. Но има хора които се връзват на тези куклени сценки.
А за гротеската с американско знаме пред българско президентство, какво да кажа? Много шашав народ има в БГ.*
Като толкова им е на сърце Америка, заповядайте! Welcome to America! Елате да плащате данъци на тази Америка и с тези данъци да се излива "Agent Orange " във Виетнам, Hellfire за сватби в Афганистан, и с тези ваши данъци да се праща инженерния marvel  HiMars в Украйна (една ракетка милионче. Какво му плащаш?)

* Или финансово мотивиран.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31501 -: Август 11, 2022, 08:12:34 »
Въпросните протестиращи са една шепа евроатлантически откачалки, които втори ден врещят по новините от мое и името на всички българи. Аз обаче никъде не съм казвал, че ще мръзна за да накажа Путен.
/за знамето: 1) оставя усещане за мушама; 2) сюткейс, рейлуей стейшън, ю ес оф ей./

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31502 -: Август 11, 2022, 08:40:51 »
Вчера "любимият на стария форум вестник" предаваше  сборището на живо. Пред президентството се мотаеха 100-200 или 300 души (половината от които от медиите), а в текста пишеше, че още в началото на "протеста" имало над 1000 души. :t26157:

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31503 -: Август 11, 2022, 08:53:15 »
текста пишеше, че още в началото на "протеста" имало над 1000 души.
Е що не 1000 хиляди? По-кръгло някак..
В съседната тема Butch написа "хора и журналисти". Вземам го в употреба, щото не е лошо да се разграничава

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31504 -: Август 11, 2022, 09:05:06 »
Отговор, защо е извадено американското знаме, според мен, можем можем да намерим у класиците...

 
Quote (selected)
Селото посрещна челната кола любезно. Но обикновеното гостоприемство тук носеше доста странен характер. Личеше, че селската общественост бе предизвестена, че ще мине някой, но кой и с каква цел — не знаеше. Ето защо за всеки случай бяха извадени всички сентенции и лозунги, изработени през последните няколко години. От двете страни на улицата стояха ученици с разнокалибрени старомодни плакати:
ПРИВЕТ НА ЛИГАТА НА ВРЕМЕТО И НА НЕЙНИЯ ОСНОВАТЕЛ, СКЪПИЯ ДРУГАР КЕРЖЕНЦЕВ / НЕ СЕ БОИМ ОТ БУРЖОАЗНИЯ ЗВЪН, ЩЕ ОТГОВОРИМ НА УЛТИМАТУМА НА КЕРЗЪН / НАШИТЕ ДЕЦА ДА НЕ ИЗГАСНАТ, МОЛЯ, ОРГАНИЗИРАЙТЕ ЯСЛИ

 Освен това имаше и много плакати, изпълнени предимно с черковнославянски шрифт, с едно и също приветствие:
ДОБРЕ ДОШЛИ
« Последна редакция: Август 11, 2022, 09:34:06 от Пенчо бре »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31505 -: Август 12, 2022, 09:37:07 »
Quote (selected)
Ако до 10 дни не започнем с настройките на машините, изборите ще са в риск...Експертът обясни и че машините са сложни за хакване.
"Тостерът в кухнята може да се хакне по-лесно от машините.
https://epicenter.bg/article/Ekspert--Ako-do-dni-ne-zapochnem-s-nastroykite-na-mashinite--izborite-shte-sa-v-risk/290145/2/0

Успокоих се - сега знам, че ротативките няма как да пекат филийки.
А след настройките лунния патрул ще може ли хем да скача, хем да стреля?

*********   ✹    *********

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31506 -: Август 12, 2022, 10:22:05 »
Резултатите ли ще настройват. Предполагам че имат някакво меню и не ще да е много сложно да им се вкарат данните. Машините вършат добра работа и пак се чешем по главата. Да можеше да налагат с гребло по тиквата и всеки мошеник ... .

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31507 -: Август 12, 2022, 11:08:43 »
Вчера, в "Кауфланд", където не пазарувам често и затова видях за първи път, е въведено "машинно" плащане. Кеф ти "кеш", кеф ти с карта. Има и каса за "плащане" с "бюлетини". При "машините" бяхме по един срещу 1 "машина". На "хартиените бюлетини" бяха поне 20 души, чакащи да гласуват. Щях да забравя, че за да излезеш от "машинната зала" трябва да сканираш, издадената касова бележка. Абе, сложна работа. Българската нация - нация техническа!
Quote (selected)
Решили Германците да покажат - що е то, нация техническа?
Направили болтче, тънко като косъм и го пратили на Японците.
След, има-няма една седмица им го върнали пробито през средата.
Германците се засуетили, събрали екип инженери и нарязали вътрешна резба на отвора. Пратили го пак на Японците. За да се отсрамят, Самураите направили винт по вътрешната резба, навили го и го върнали на Швабите.
Зачесали се по главите и рекли:
- Японците явно ни се подиграват - я, дайте да го пратим на Българите да ги видим - те и връзки за обувки не могат да направят.
След една седмица получили пратка с голяма бележка, която гласяла:
- Установихме, че между болта и резбата има хлабина и сме навили кълчища....
   :tomtom:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31508 -: Август 12, 2022, 11:12:54 »
Тия машини в Кауфланд ги има от години, а във Франция ги има в почти всеки голям супер. Много са удобни и редовно минавам през тях.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31509 -: Август 12, 2022, 11:24:36 »
Тия машини в Кауфланд ги има от години, а във Франция ги има в почти всеки голям супер. Много са удобни и редовно минавам през тях.

Кажи, моля те, какви са ти наблюденията за съотношението на плащащите по единия и по другия начин, щом имаш повече опит! 

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31510 -: Август 12, 2022, 11:48:16 »
Ми редовно има хора и на двете. На касите са повече, щото касите са повече. На ако са отворени две каси, повече опашка има пред тия машини.
Аз лично предпочитам пред машините. В Кауфланд също имаше еднакви опашки пред касите и пред машините.
Теб какво те притеснява?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31511 -: Август 12, 2022, 11:53:14 »
Тия машини в Кауфланд ги има от години, а във Франция ги има в почти всеки голям супер. Много са удобни и редовно минавам през тях.

и тук са масово явление, както сам да си сканираш нещата и да ги платиш, така и да ти ги сканира касиер и да отидеш да плащаш с бона от касата. във втория случай се пести време на касиера, защото бъркането за стотинки отнема маса време. и е типично да работят две каси и 6-7 машинки за плащане.

в първия случай се пести персонал - един човек наглежда 8-10 машини и съдейства. примерно ако искаш да си купиш алкохол /включително бонбони тип пияни вишни/ червената лампа светва и трябва служителят да одобри - при необходимост показваш паспорт, за да удостовериш години.

подходящи са за хора с по-малко покупки. като пристигнеш на касата с количка с връх, самотаксуването е по-тегаво от това касиерът да ти насканира нещата. освен това с разните му плодове и зеленчуци става голямо времегубене докато намериш съответното бутонче, а касиерите директно начаткват кодовете. миналата седмица три пъти огледах менюто за връзка копър и накрая викнах жената от персонала за помощ.

като цяло като има опашки по касите - има опашки и пред машините.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31512 -: Август 12, 2022, 11:59:57 »
При мен също ги има от години.
Има ги и в по-големите квартални супермаркети.
Обикновено са два реда по четири машини.
Но се плаща само с карта и излизаш свободно без да сканираш касовата бележка.
В зоната обикновено се навърта служител на магазина, а предполагам и камерите отделят повече внимание на машините.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31513 -: Август 12, 2022, 12:04:05 »
а, тука може с карти /като плащаш с карта и имаш над еди-колко си евро сметка, може и кеш да си дръпнеш/, в брой, с телефон, с пунктени /дойчланд кард или пейбек/, по едно време четох че и за пейпал се чудят...

а бе пари да имаш - сякак ще се постараят да ти ги вземат.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31514 -: Август 12, 2022, 12:09:28 »
С телефон също става.
Но работи само руската Mir Pay.
Останалите избягаха.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31515 -: Август 12, 2022, 12:47:47 »
Не бива да се подценява българският творчески гений - с тел и кълчища човек може далеч да стигне.
Спомням си един стар циганин (малко по-голям от мен, ама вече горд дядо) дето разказваше за номера с намазаната с лепило банкота за източване на немски автомати за цигари. Променили ги след известно време многоучените немци.

ПП още си пазя изтърканата щипка за пране дето отключва количките на кауфланд  :)))
*********   ✹    *********

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31516 -: Август 12, 2022, 15:40:44 »
Quote (selected)
Теб какво те притеснява?
Ами, ето този въпрос.  :t2618:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31517 -: Август 12, 2022, 16:18:48 »
Механика + тел = телемеханика

Неактивен duzov

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 137
  • "Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочнат
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31518 -: Август 12, 2022, 19:56:23 »
Ползвам машините на Кауфланд от почти 6-7 месеца и нито веднъж не съм минал без проблем. Нито веднъж. Един път само щях да мина, но бях жаден и си взех бира. Трябвало да извикам служител, да удостовери, че съм над 18 годишен.
Почти същите ги има в БИЛЛА. Там, веднъж съм викал служител, щото купих краставици и те излизаха извън теглилката. Каза ми жената, че трябва да повдигна едно капаче и така да ги премеря. Просто и лесно.
А машините за избори трябва да се настроят, като им се вкарат партии, коалиции, преференциали и кандидати, които се явяват самостоятелно.
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки".

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31519 -: Август 12, 2022, 20:04:38 »
Е аз пък един път не съм имала проблеми с въпросните машинки. Те са имали с мен, като объркам нещо или не знам къде е.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31520 -: Август 12, 2022, 20:10:01 »
Аз също смятам че са много удобни.
Ползвам ги за дребни покупки.
Ако количката е пълна ми е по-удобно да мина през жива касиерка.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31521 -: Август 12, 2022, 23:42:10 »
Кеворк Кеворкян, Фейсбук
Време е да се учреди „Партия на идиотите“.
Девизът ѝ ще бъде: „Продължаваме Измамата“...
https://tribune.bg/bg/mrezhata/kevorkyan-vreme-e-za-partiya-na-idiotite-devizat-shte-e-prodalzhavame-izmamata/

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31522 -: Август 13, 2022, 09:59:16 »
Тодор Беленски: Ако се стигне до коалиция между ПП и ГЕРБ, ще е грозен политически Франкенщайн
https://www.youtube.com/watch?v=_DrWXvCNxlM&t=442s
-----------------------
Юлиус Лангбен* се ползвал с не лесното за добиване уважение на канцлера Ото фон Бисмарк. Веднъж като станало дума за Лангбеновия израз: „Всяко дърво расте отвесно към центъра на Земята, а не към склона на който стои”, Бисмарк рекъл: „Да, това е вярно. Само фракционните политици и партизани винаги стоят отвесно към партийната си почва.
------------------------
* Август Юлиус Лангбен ( August Julius Langbehn;  1851, Хадерслебен — † 1907, Розенхайм) — немски писател, историк по искусствата, философ
« Последна редакция: Август 13, 2022, 10:26:09 от Zmeja »


AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31524 -: Август 13, 2022, 12:08:53 »
Част от 101-ва въздушнопреносима дивизия на САЩ ще се разположи у нас

С мълчаливото съгласие на Радев ще ни набутат в някаква патаклама.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31525 -: Август 13, 2022, 12:28:47 »
От съобщението не става ясно каква част от 2400-те военни от американската 101-ва въздушно преносима дивизия ще останат в България. Останалите ще бъдат разположени в Румъния, Унгария и Словакия.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31526 -: Август 13, 2022, 12:31:24 »
Не разбрах кой ги е поканил. Навярно нещата са планирани преди 5 години някъде. Дан' се кахърим значи. Ще забършат някоя джука и по живо по здраво, всеки със спомените си.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31527 -: Август 13, 2022, 12:34:46 »
Не разбрах кой ги е поканил.

Как кой?

-Суверенният народ в Мамковината. Воден и подритван от своите смели (из)насилници.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31528 -: Август 13, 2022, 12:43:25 »
Как кой? Суверенният народ в Мамковината. Воден и подритван от своите смели (из)насилници.

Както правилно отбеляза Пешо Коня, народът иска в НАТО, защото ни избра, а много добре знаеше, че ние искаме в НАТО. Затова "народът" да не вини управниците си, защото той си ги избира от 30 години, а те всички са за НАТО. Дори "симпатизантите" на БСП трябва гузно да мълчат, защото БСП се хвали, че била допринесла най-много за евроатлантическата ориентация на България.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 840
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31529 -: Август 13, 2022, 13:00:43 »
Quote (selected)
Аз лично предпочитам пред машините. В Кауфланд също имаше еднакви опашки пред касите и пред машините.
Теб какво те притеснява?
Това разбира се е шитня, мерд, но тя е с дългосрочна цел. Целта е да се подготви стадото за премахване на парите. Първо се махат касите и живите хора, остават машините, които много кефят Кайле. После навсякъде само машини ! Те разбира се ви губят времето /Аз пазарявам един път на седмица, отивам с колата и по списък е пълня с много неща по списък, 150-200 евро, и кво ? Трябва да прекарам 30-40 минути на машината ? :t2626: /И много хора, мнозинството като мен ще си кажат - пютень ! И ето , идва момента когато ще ви предложат "Амазон" пазаряване. А за него пари в наличност и карта физически не се искат. За сметка на това Банката ще ти контролира покупките - т.е. Държавата ! Т.е. Глобалното Правителство ! Колкото по-малко хора, колкото повече машини, толкова по-малко свобода ! Сатанистите мечтаят и работят за премахване на всякакви разплащания с налични пари ! Щото те значат НЕконтролиран от тях икономически живот. Те се борят за Тотален Контрол... Кайлето е пропуснала да разкаже, а може би не го знае ? Във Франция имаш "плафон" на харчовете ! Таван , разрешен от банката. Той разбира се зависи от доходите ти, но примерно не можеш да похарчиш повече от 3000 евро на седмица ! Може да имаш в текущата сметка 100 000 , няма значение. Ако искаш да харчиш повече, да ти вдигнат плафона - взимаш рандеву с местния банков мениджер. Представяш годишните си доходи и го убеждаваш да ти вдигне плафона , може да стане , може и да не стане. Тука вече зависи и от "социалното ти положение", казваш аз съм примерно доктор, титуляр , PH , и проблем няма. Но ако има нещо гнило в доходите ти, може и да не ти вдигнат плафона. Тогава за всеки конкретен харч трябва да си взимаш рандеву в банката и да правиш на място транзакцията. Банките поддържат все по-малко персонал, и това става все по-трудно. За пенсионерите във Франция е някакъв ужас, да се оправят само през интернет, без помощ от жив човек, както е било преди... Цялата тази ДЕхуманизация се прави нарочно, да се скапе живота на населението , да си губят времето с часове за нещо, което банков служител да ти направи за минути. Хипермаркетите са същата тенденция. Пробвал съм и друг начин на пазаряване , Карфурдрайв, Интермаршедрайв ... пазаряваш по интернет , плащаш , и в определен ден и час минаваш през стоянките с колата и ти докарват покупките с колички. Катастрофа. Редовно се объркват продукти, редовно те прецакват с количества, правят замени които не си искал. След като няколко пъти ходих в хипермаркетите вътре да се разправям /оправят грешките, но какъв е тогава смисъла ?/ отказах се от такова пазаряване. Класика - хипермаркет , каса, багажник. Абсолютен враг съм на всякакви машини и дигитализации :pissed-891:
« Последна редакция: Август 13, 2022, 13:09:34 от Muktata »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9568
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31530 -: Август 13, 2022, 13:14:31 »
Начи на тия машинки можеш да платищ и кеш, и с карта, и с още някакви.
Що касае лимитите, и сега си ги има, аз съм с такава карта, Еко на Креди Агрикол, не помня какво беше, ама имам лимит на теглене, на онлайн покупки и даже на прехвърляне онлайн пари на друг човек - май бяха 3 бона на ден.

В тоя ред на мисли съм си мислила много пъти, че граф Монте Кристо в наши дни щеше директно да влезе в затвора, щото нямаше да може да докаже произход на парите. Изобщо с тоя произход са ни вързали отвсякъде и треперят да не станем алхимици и да не открием формулата за превръщане на лай.ата в злато.
Докато те си уредиха офшорки и си развяват коня всякак. Което може за Макрон, не може за уфсете.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31531 -: Август 13, 2022, 13:31:31 »
Quote (selected)
Цялата тази ДЕхуманизация се прави нарочно, да се скапе живота на населението , да си губят времето с часове за нещо, което банков служител да ти направи за минути.
Опашката е крехката черупка на "цивилизацията".
Когато спре тока, пиленцето пробива черупката и си отива.

Ще обърна реката на Вавилон в суша, И ще пресуша извора му.
Вавилон ще стане грамади, Жилище на чакали, За учудване и подсвиркване, Необитаем.
Когато се разгорещят, Аз ще им направя пиршество, И ще ги опия, за да се развеселят, И да заспят вечен сън, от който да се не събудят,


*********   ✹    *********

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31532 -: Август 13, 2022, 17:18:01 »
Все ми се навира в очите това "А сега накъде?". Та се сетих как решавахме този сложен въпрос. Плюваш на лявата длан и с дясната удряш отвесно. Накъдето фръкне плюнката - натам.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31533 -: Август 13, 2022, 22:15:32 »
Разбирам че Соня Колтуклиева не е пример за подражание в журналистиката, но в дадения случай е права.
Или не е?

Соня Колтуклиева:
Ако във Великобритания бъде оповестено, че журналисти, медии, сдружения на юристи(!) са финансирани от чуждестранна фондация - ще избухне скандал, по-гръмотевичен и помитащ от зимна буря.
Грантаджиите на “Америка за България” се чувстват горди и достойни. Те са най-почтените и най-свободните. Останалите трябва да се равняваме по тях.
Каквито и задачи да имат грантаджиите - да осветляват корупционни схеми, да показват прегрешения и далавери на управляващите, да разкриват злоупотреби с публични ресурси… те са контролирани от чужда държава.
Как така се примириха с явните и порочни схеми на кабинета “Петков”, как не извадиха за 7-8 месеца нито едно разследване за харвардци и компания?! Ти-ши-на, под благосклонния поглед на Херо Мустафа.
Да им е сладко. Наздраве. Нека се изживяват като стожери на … каквото там разбират под свобода на словото.
Аз не желая да ги приема за морални съдници и последна инстанция на истината.

https://www.lentata.com/page_25884.html

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31534 -: Август 13, 2022, 22:25:23 »
Мустафата може е грозна, мяза на мъш, ша и го простим, но не е нужно си бърка гагата всъде.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31535 -: Август 13, 2022, 22:45:28 »
Борисов в „Неохим“: Това ви донесе промяната - смърт на индустрията
https://glasove.com/novini/borisov-v-neohim-tova-vi-donese-promyanata-smart-na-industriyata

Някой от вас може ли да разбере какво е искал да каже Баце?
Иначе евалла му че постоянно пътува и се среща  в цялата БГ с обикновените хора.
Това им липсва на Киро, Слави, Корнелия, Ристю и подобните им.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31536 -: Август 14, 2022, 07:16:17 »
Казано накратко дилемата е на предстоящите избори за кого да гласуваме - за България или за "Америка за България"?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31537 -: Август 14, 2022, 08:38:46 »
Казано накратко дилемата е на предстоящите избори за кого да гласуваме - за България или за "Америка за България"?
:t2015:
Точно!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31538 -: Август 14, 2022, 08:58:13 »
Казано накратко дилемата е на предстоящите избори за кого да гласуваме - за България или за "Америка за България"?

Никаква дилема няма тук. За когото и да гласувате, гласувате за "евроатлантизма". Демек пак за Америка за България". Би трябвало досега всички да са го разбрали. И не се заблуждавайте, че Възраждане да вкара и 180 депутата нещо ще се промени. Костадинов или е демагог, или изобщо не е наясно, че нищо не може да направи по въпроса за НАТО и ЕС. Да изоставим бленуването и да заживеем в реалността. Ако искаме да излезем от НАТО, трябва да се молим за Трета световна война. Чак след нея няма да има НАТО и колкото българи останат, могат да излезат оттам.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31539 -: Август 14, 2022, 08:59:47 »
И не се заблуждавайте, че Възраждане да вкара и 180 депутата нещо ще се промени. Костадинов или е демагог, или изобщо не е наясно, че нищо не може да направи по въпроса за НАТО и ЕС.
Пораженството не е отговор! Не е политика, не е начин на живот!
Фидел се опълчи на САЩ, на 90 мили от Florida. Тогава дори СССР не му беше зад гърба.
Съдбата води желаещият, нежелаещият го влачи.
« Последна редакция: Август 14, 2022, 09:05:47 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31540 -: Август 14, 2022, 09:05:17 »

Американски войници идват в България да бранят източния фланг на НАТО
Интересно! На снимката нито един афроамериканец...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31541 -: Август 14, 2022, 09:10:32 »
Пораженството не е отговор!

Това не е пораженчество. Това е реализъм. Фантазьорството и пожелателното мислене не са отговори. Тази система не са събаря с избори. Буржоазната демокрация не може и няма да допусне да излъчи субект, който ще събори системата чрез избори. Затова пък е дала пълна свобода на демагогията. Sheeple likes that.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31542 -: Август 14, 2022, 09:15:20 »
Това е реализъм. Фантазьорството и пожелателното мислене не са отговори.
На "otvrat" ли да вярвам или на Левски?
Той също е бил "фантазьор". Нима е било възможно да се създаде самостоятелно нова държава на земите населени с българи?
Нима Бенковски (Гаврил Хлътев) не е бил наясно, че с една Хвърковата чета не може да събори империя? Не съм чул да го наричат фантазьор.
Не си прав! Никакви думи няма да те направят прав.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31543 -: Август 14, 2022, 09:20:08 »
На "otvrat" ли да вярвам или на Левски?

На отврат. Левски не е фантазирал, че ще събори една система с избори. Но ако си решил да я промениш както трябва, ще хванеш гората и ще вярваш и на Левски. Нищо не ти пречи да вярваш и на двама ни.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31544 -: Август 14, 2022, 09:25:45 »
На "otvrat" ли да вярвам или на Левски?

На отврат. Левски не е фантазирал, че ще събори една система с избори. Но ако си решил да я промениш както трябва, ще хванеш гората и ще вярваш и на Левски. Нищо не ти пречи да вярваш и на двама ни.
Дори в по-нови времена има примери за това, че без някакви катаклизми* може да се събори система. Народ да се освободи.
Махатма Ганди да не би да направи война с кралицата, за да освободи Индия?
Иранците как се освободиха от императора си и дойде от Франция аятолаха Хомейни? Хайле Саласие беше човек на САЩ.

* Трета световна война.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%B8,_%D0%A0%D1%83%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%BB%D0%B0

Разбира се Костадинов няма влиянието на Хомейни. Много е далеч. Но трябва от някъде да се започне.
« Последна редакция: Август 14, 2022, 09:33:04 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31545 -: Август 14, 2022, 09:29:27 »

Пораженството не е отговор! Не е политика, не е начин на живот!
Фидел се опълчи на САЩ, на 90 мили от Florida. Тогава дори СССР не му беше зад гърба.
:thup:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31546 -: Август 14, 2022, 09:32:01 »
Дори в по-нови времена има примери за това, че без някакви катаклизми* може да се събори система. Народ да се освободи.
Махатма Ганди да не би да направи война с кралицата, за да освободи Индия?
Иранците как се освободиха от императора си и дойде от Франция аятолаха Хомейни?


Не е вярно! И Ганди, и Хомейни предизвикаха революции. Айде, индийските размирици и кръвопролития може и да не ги помниш, или да не си чувал за тях, но Иранската революция би трябвало да я помниш. А Хайле Селасие е свален след размирици и военен преврат. Нито един от примерите, които си посочил не е мирен и не е постигнат с избори.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31547 -: Август 14, 2022, 09:36:38 »
Разбирам че Соня Колтуклиева не е пример за подражание в журналистиката, но в дадения случай е права.
Или не е?

Соня Колтуклиева:
Ако във Великобритания бъде оповестено, че журналисти, медии, сдружения на юристи(!) са финансирани от чуждестранна фондация - ще избухне скандал, по-гръмотевичен и помитащ от зимна буря.
Грантаджиите на “Америка за България” се чувстват горди и достойни. Те са най-почтените и най-свободните. Останалите трябва да се равняваме по тях.
Каквито и задачи да имат грантаджиите - да осветляват корупционни схеми, да показват прегрешения и далавери на управляващите, да разкриват злоупотреби с публични ресурси… те са контролирани от чужда държава.
Как така се примириха с явните и порочни схеми на кабинета “Петков”, как не извадиха за 7-8 месеца нито едно разследване за харвардци и компания?! Ти-ши-на, под благосклонния поглед на Херо Мустафа.
Да им е сладко. Наздраве. Нека се изживяват като стожери на … каквото там разбират под свобода на словото.
Аз не желая да ги приема за морални съдници и последна инстанция на истината.

https://www.lentata.com/page_25884.html

Журналистите грантаджии на „Америка за България„ са едната страна.
После идват коментарите и коментиращите за затвърдяване на правилното мислене на читателя.Нищо не е оставено на девствено и на самотек
http://crsdp.com/bg/
За нагледен пример
https://proslo.ru/chto-takoe-cipso/

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31548 -: Август 14, 2022, 09:37:01 »
Нито един от примерите, които си посочил не е мирен и не е постигнат с избори.
Революция се нарича всяка рязка промяна. Не е трета световна война. Да, България има нужда от революция. Промяната към добро няма да я донесе някой на тепсия. Трябва да се заработи.

Да, не виждам как грантаджийте на АзаБ без борба ще се откажат да предават България.
Без борба няма да стане. Омлет не можеш да направиш без да счупиш яйца.

PS Трябва да се гласува за хора които не са ви лъгали досега. Димитри Иванов не е прав с призивите му да не се гласува.
« Последна редакция: Август 14, 2022, 09:47:18 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31549 -: Август 14, 2022, 09:43:50 »
Да, не виждам как грантаджийте на АзаБ без борба ще се откажат да предават България.
Без борба няма да стане.
Само орално и по форумите няма да стане. :t26157:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31550 -: Август 14, 2022, 09:44:38 »
Ел Комаданте се опълчил... Е?
Къде е отсрещна Флорида, къде е Куба - на Кастро - сега?
Апропо - И ние можем да се "опънем на НАТО, ЕС, Америка и Кремъл... даже и на ГазПром...И? :crying_with_laughter-3302:
P.S. Световния опит сочи, че тия - дет' са се опъвали - винаги са от страната на опънатите...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31551 -: Август 14, 2022, 09:46:20 »
Революция се нарича всяка рязка промяна. Не е трета световна война. Да, България има нужда от революция. Промяната към добро няма да я донесе някой на тепсия. Трябва да се заработи.

Да, революция е коренна промяна, поврат. Промяна на съществуващия ред. Но има голяма разлика между национални революции и социални революции. Първите решават само национални задачи и не променят икономическите отношения. Социалните са друга манджа. Според мен всеки средноинтелигентен човек трябва отдавна да е разбрал, че България не може да излезе от НАТО. От ЕС теоретически е възможно, но България няма пари и ресурси да си плати гяволъка. Ще бъде унищожена икономически. 

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31552 -: Август 14, 2022, 09:50:48 »
Ще бъде унищожена икономически. 
Тя е унищожена. Каква икономика? Разчита се само на пари от Европа. Отвори си очите! Без подаяния БГ е свършена.
Пишеше за трета световна война, после мина на тема революция, сега социална революция. Последно какво? Дори Левски го е казал: първо национално освобождение!

PS Капитана Бъди е прав! Отврата и дедо Барми са в една лодка.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31553 -: Август 14, 2022, 09:55:28 »
И му казвам:
„Мога да се изпепеля като Керем,
Но ако аз не изгоря,
Ако ти не изгориш,
Ако ние не изгорим,
Как тъмнината ще стане светлина?”
----------------
Назъм Хикмет и досега е приеман за предател в Турция, въпреки че поезията му е световно известна и превеждана на десетки езици.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31554 -: Август 14, 2022, 10:00:41 »
Къде е отсрещна Флорида, къде е Куба - на Кастро - сега?
Хайде да те уважа. Каква е била Куба по времето на Батиста? Само обслужваш персонал по казина и увеселителните заведения на американци. Проститутки. На мафията, направо да го кажем. Meyer Lansky.
https://www.cubamafia.com/
Барми гледай пак The Godfather!
Куба на Кастро беше пример за цяла Латинска Америка. Знае се каква беше преди него и къде е сега.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31555 -: Август 14, 2022, 10:01:22 »
За да мръднем, трябва първо всеки да се почувства лично свободен. При всяка форма на избор. Но това значи и отговорност.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31556 -: Август 14, 2022, 10:03:21 »
"Как тъмнината ще стане светлина?”"
Ъхъ... - Изгори за да светиш - ама ти, не аз...
"Мислете за мен като за огън" - ама вие мислете...
И накрая  - Данко...  Ама той - другият - донор, не ние...
П.П. Дайте някакъв "революционен" пример - дет' е успял... и аз ще ви дам насреща стотици с знак минус...
Писал съм го... и вече ми омръзна -  Природата не прави скокове!!!!!!!!
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31557 -: Август 14, 2022, 10:06:43 »
Е да, ама който е проспал еволюцията, има нужда от революция. Народът се юрка понякога. После се тюхка. Работа му е майката.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31558 -: Август 14, 2022, 10:08:33 »
Природата не прави скокове!!!!!!!!
Прави! Прави! Когато я удари астероид динозаврите изчезват. :suicide:
« Последна редакция: Август 14, 2022, 10:14:17 от Zmeja »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31559 -: Август 14, 2022, 10:08:47 »
Природата не прави скокове!!!!!!!!
Каква природа? Тук пишем за социалната организация на човека. За свободата на човек от човек, дори за освобождение на държава.

Барми биеш дуспи в публиката. Няма да е случайно.
От "Празната тенджера по калдъръма"