Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 11:32:00

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1866842 пъти)

0 Потребители и 83 Гости преглежда(т) тази тема.


Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31561 -: Август 14, 2022, 10:16:54 »
"Каква природа? Тук пишем за социалната организация на човека. За свободата на човек от човек, дори за освобождение на държава."
Е. тоя човек - барабар със "социалната си организация", "Свободата" и "освобождението на държавата - каквото и да значи това" не е ли част от тая Природа?
Или той - вашия човек - е плод на спори довтасали от Марс - според Опарин?
Апропо - познавам един такъв революционер - дет' си пиеше мартинито у Варадеро - Онова - дет' Кастро "освободи"?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31562 -: Август 14, 2022, 10:19:31 »
Притихна той нещо. Но македонецът има повечко мас.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31563 -: Август 14, 2022, 10:20:41 »
Каква революция искате?
Буржоазна или социалистическа. С бял роял, или с цветенца.
Превратът обаче е най надежден.
5 танка, и 100тина юнака от софийският гарнизон биха били много по ефикасни

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31564 -: Август 14, 2022, 10:21:34 »
Хайде малко Hollywood! Cornerstone на всяко знание!  :lol:

 Ronin!
"Either you're part of the problem or you're part of the solution or you're just part of the landscape."
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31565 -: Август 14, 2022, 10:21:49 »
Тя е унищожена Каква икономика? Разчита се само на пари от Европа. Отвори си очите! Без подаяния БГ е свършена.

Когато влизаш в диалог, чети какво ти казва другият и си подреждай логически мислите. Аз ти казвам, че ако България излезе от ЕС ще бъде унищожена икономически, а ти ми обясняваш, че разчита само на пари от Европа. Значи, като излезе от ЕС, и тея пари няма да ги има. Почваш ли да усещаш нюансите?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31566 -: Август 14, 2022, 10:21:57 »
Да, не виждам как грантаджийте на АзаБ без борба ще се откажат да предават България.
Без борба няма да стане.
Само орално и по форумите няма да стане. :t26157:

така е, но няма да стане и с методите от миналия и по-миналия век. технологиите няма да го позволят.
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31567 -: Август 14, 2022, 10:23:37 »
Писал съм го... и вече ми омръзна -  Природата не прави скокове!!!!!!!!
Глупости.
Тъй е при охлювите и разни гущери :smokin:
Но в един момент се появява разума,
и "играта" става друга

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31568 -: Август 14, 2022, 10:26:45 »
Значи, като излезе от ЕС, и тея пари няма да ги има. Почваш ли да усещаш нюансите?
Който е с робска психика, не може да му се помогне. Кога ще порастнете и ще си стъпите на краката? Кога ще станете самостоятелни и няма да протягате ръчица за помощ? Европа ви граби! Световните монополи също, с нейна помощ.
Няма free lunch!

PS Ау... какво ще правим без Европа? Аз си отгледах децата без нея. Имате ли нужда от Европа да се карат милиони коли (second hand) в БГ (всички на 180000км)? :lol:

Каква Европа? Номинално България е някъде в Африка. Западът не ви (ни) допусна до Европа.
« Последна редакция: Август 14, 2022, 10:39:20 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31569 -: Август 14, 2022, 10:27:18 »
При тоз напредък в разума, чудя се че още няма полицаи роботи, раздаващи шамари.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31570 -: Август 14, 2022, 10:31:58 »
При тоз напредък в разума, чудя се че още няма полицаи роботи, раздаващи шамари.
Въъъххх... варна мъ...
А иначе - много ми аресват думите за Либерте, Егалите, Фратерните... ама са саде думи...а "хладилникът" (също като Природата) не търпи празно пространство...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31571 -: Август 14, 2022, 10:34:00 »
А иначе - много ми аресват думите за Либерте, Егалите, Фратерните... ама са саде думи...а "хладилникът" не търпи празно пространство...

ами тези думи са се появили вследствие празните хладилници, дали можете да го схванете това?

а какво е ставало после вече е тема за съвсем друг разговор, на който не му е мястото тук.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31572 -: Август 14, 2022, 10:35:11 »
Който е с робска психика, не може да му се помогне. Кога ще порастнете и ще си стъпите на краката. Ще станете самостоятелни и няма да протягате ръчица за помощ? Европа ви граби! Световните монополи също с нейна помощ.

Евала, команданте Че! Само не разбирам за кого са предназначени тези пламенни слова. За мене ли реши, че не искам България да е самостоятелна, че искам да протяга ръчица, или че не съм наясно как Европа ни граби? Аз съм марксист, ленинист и сталинист а ти не си. Какво се опитваш да ми обясниш? Или се засегна за неудачните си примери за "мирна революция"?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31573 -: Август 14, 2022, 10:39:46 »
Все пак  има някаква справедливост ли, тото ли ... . Френската революция т.н. велика, си поизяде децата.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31574 -: Август 14, 2022, 10:46:02 »
Френската революция т.н. велика, си поизяде децата.
Ъхъ... и егалитето... че и фратернитето... свършиха хубава работа... само, че не на третото съсловие...
А що се отнася до резултатите от кръвопролитията наричани революции и еволюцията - Не е лошо да вземете пример от глупавите маймуни, които преди да изядат нещо, разсъдливо си го премерват на задния отход :D
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2585
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31575 -: Август 14, 2022, 10:47:55 »
Природата не прави скокове!!!!!!!!

Единствено "вярно", обаче, при "появата" на унищожителят си - човека.

Да се чете требе дрогарета, да се чете. Инак, либидото във фокуса на Хладилника - води до липса на Скокове. Или най-многото, в Козяшки, свински такт.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31576 -: Август 14, 2022, 10:48:58 »
Да. И туй си го мислех. Френската история е доста поучителна.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31577 -: Август 14, 2022, 10:50:03 »
 и егалитето... че и фратернитето... свършиха хубава работа... само, че не на третото съсловие...

Напротив! Точно на Третото съсловие свършиха най-добрата работа. Френската буржоазия оглави Третото съсловие и затова ѝ викат Френска буржоазна революция. Виж, на санкюлототе наистина не свърши работа

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31578 -: Август 14, 2022, 10:50:28 »

 Аз съм марксист, ленинист и сталинист а ти не си. Какво се опитваш да ми обясниш? Или се засегна за неудачните си примери за "мирна революция"?
Нали говореше в началото, че може да се промени нещо само след трета световна война? Каква мирна революция? Да, трябва революция. Ще трябва да се прави омлет. Ще трябва да има съд за незаконно забогателите. Съд за предателите на национален интерес. Много неща ще трябват. Отнякъде трябва да се почне. Не може с "АзаБ". Костадинов расте всеки ден. Дано не е сам. Очаквам инциденти с него - дали ще автомобилна катастрофа, скоротечен рак...Пепел ми на езика! Тези хора пред президентството за пари майките си ще продадат. Дори ще ги доставят, на който е пожелал...Козяк имат $.
Няма да стане с "Европа". Европа "им нихуя"*, как живеят в България.

* Научих нещо правилно. Благодарско.

PS Тези американски войници "които ви пазят от Русия" :middle_finger-434: няма да си отидат само защото Костадинов го е обявил в програмата си. Трябва и вие да го поискате. Няма да стане като повтаряте "Европа", "Европа", или с глупостите за някакви "хладилници".
« Последна редакция: Август 14, 2022, 11:00:03 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31579 -: Август 14, 2022, 10:52:54 »
Когато организмът срещне инфекциозен патоген, вдига температурата си от 600 млн години насам (важи и за студенокръвните, търсещи припечина) и умира или се възстановява. Разбира се, поклонниците на забавящите разлагането кутии (ЗИЛ, Либхер, Снайге и пр.) биха счели това за дефект, а на други би им се искало това да е управляем процес с ясни начало и край. Затова турят лозунги за "цвобода, бавенство, ратство", "нулевакорупция" или в краен случай диджей да пренасочва ритъма.



 
*********   ✹    *********

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31580 -: Август 14, 2022, 10:54:00 »
Или най-многото, в Козяшки, свински такт.
Тия - дет' "скочиха" - не във "свински такт" - къдя съ сега?
ПП.П. Нашия народ за такива "подскоквачи" е намерил вярната формула за плета и петте *****

Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31581 -: Август 14, 2022, 10:57:40 »
Когато организмът срещне инфекциозен патоген, вдига температурата си от 600 млн години насам (важи и за студенокръвните, търсещи припечина) и умира или се възстановява
Това е то ЕВОЛЮЦИЯТА... степ бай степ...
А революциите са за донорите - да не забравяме думите на Джеферсън...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31582 -: Август 14, 2022, 10:58:43 »
Нали говореше в началото, че може да се промени нещо само след трета световна война?

Ский са, буквалното възприемане на текст и хващането за думата не говори добре за възприемащия. Послужил съм си с образен израз, figure of speech. Когато казвам, че България ще излезе от НАТО само след Трета световна война, казвам, че никога няма да излезе. Защото такава трудно ще се случи. Но ако се случи, тогава НАТО няма да има. И съвсем ясно съм казал, че колкото българи останат, ще могат да излезат от НАТО. Ако бях казал "на Куково лято" щеше ли да разбереш какво казвам?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31583 -: Август 14, 2022, 10:59:10 »
Какви бяха тез, дето не скачаха като Костов, че забравих. Голяма капия беше Костов. Колко простаци са ни лъгали. Боже, Боже! Икономист, че и уж математик. И фокусник. Превърна 1000 лева в 1 лев.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31584 -: Август 14, 2022, 11:03:44 »
Колко простаци са ни лъгали. Боже, Боже!
Не са...вината е у нас... твърде много искахме да сме ние на мястото им... и се правехме, че им вярваме - също както Манго с кофичката кисело мляко на брега на морето...
А иначе - винаги ще има "революционен огън" и хора греещи се на него...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2153
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31585 -: Август 14, 2022, 11:04:22 »
Все пак  има някаква справедливост ли, тото ли ... . Френската революция т.н. велика, си поизяде децата.
На 5 април 1794 г. се извършило гилотинирането на дантонистите. Когато колите минавали покрай къщата на Робеспиер, Дантон изрекъл пророческите думи: "И ти ще дойдеш след нас, домът ти ще бъде изравнен със земята и на мястото, където е стоял, ще посипят сол."
Когато на гилотината поискали да го вържат Дантон с насмешка се обърнал към палачите: :"Единият ремък ми стига, запазете другия за Робеспиер."

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31586 -: Август 14, 2022, 11:06:40 »
Когато организмът срещне инфекциозен патоген, вдига температурата си от 600 млн години насам (важи и за студенокръвните, търсещи припечина) и умира или се възстановява
Това е то ЕВОЛЮЦИЯТА... степ бай степ...
А революциите са за донорите - да не забравяме думите на Джеферсън...

Еволюира видът. Индивидът го тресе и халюцинира при 41-2 градуса - ако има късмет преджапва и продължава да се размножава.

Революция с лице си е чист преврат. Естествените състояния не се вълнуват от индивиди и помитат безогледно.
*********   ✹    *********

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31587 -: Август 14, 2022, 11:07:42 »
Ский са, буквалното възприемане на текст и хващането за думата не говори добре за възприемащия.
Моята теза е това каквото говори Костадинов. Трябва да има РЕФЕРЕНДУМ. Нека народът си каже думата. Ако народът иска НАТО, кой съм аз да му налагам друго. Ако иска "ЕС" и да стои на студено и всеки месец да му вдигат цената на тока и газта, нека да бъде това каквото иска народа.
Да му вдигат цената на водата която извира от български извори и тече по български тръби. :no!:
Твоята теза е "blah, blah..." Извърташ се, като букова дъска.
Ама не било трета световна война, ами било "figure of speech". Не нам!
« Последна редакция: Август 14, 2022, 11:12:46 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31588 -: Август 14, 2022, 11:14:46 »
Ндааа... М'сю Дантон е отличен пример... революционер...
Осъден от Конвента заради какво?
Аххх... тая слабост човешка :D
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2153
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31589 -: Август 14, 2022, 11:15:37 »
Да. И туй си го мислех. Френската история е доста поучителна.
Когато идеите на френската революция проникнали в Германия, в един малък германски град забранили политиканстването в кръчмите. Възмутени, гражданите попитали тогава какво собствено да правят в кръчмите. "Ще ядете и ще пиета," бил отговорът. Гражданите попитали пак: "Та с какво тогава ще се отличаваме от животните?"
- С това, че ще плащате!

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31590 -: Август 14, 2022, 11:15:44 »
За да излезем от НАТО, първо трябва да го поискаме. "Преклонена главица, сабя не я сече" ще ни доведе до пълно изчезване като нация.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31591 -: Август 14, 2022, 11:16:45 »
Твоята теза е "blah, blah..." Извърташ се, като букова дъска.
Ама не било трета световна война, ами било "figure of speech". Не нам!


Не знаеш, Еразъм, не знаеш! Дори не знаеш, че и референдум по въпроса за НАТО и ЕС не може да се направи. Но щом казваш, нека бъде и Трета световна. Аз не съм за една световна.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31592 -: Август 14, 2022, 11:18:31 »
И не се заблуждавайте, че Възраждане да вкара и 180 депутата нещо ще се промени.
Ако Костадинов вкара 180 депутати - това ще е революция. Нищо няма да може да ни спре да излезем от НАТО.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31593 -: Август 14, 2022, 11:22:01 »
Дори не знаеш, че и референдум по въпроса за НАТО и ЕС не може да се направи.
Затова Костадинов! Буржоазните закони трябва да се променят.
Има дори закон, който обявява "Комунистическият режим" за престъпен. Защо не обявят турското "присъствие" за престъпно? Тъпотии някакви. Няма здраво място в БГ. Трябва да се променят нещата.

Я, някой да ми каже има ли американски войски в Унгария! Дори не ни пречи толкова натото, България да е независима, щото сега не е.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31594 -: Август 14, 2022, 11:22:31 »
"Ако Костадинов вкара 180 депутати - това ще е революция. Нищо няма да може да ни спре да излезем от НАТО."
Що само 180?
" Стои Манго на брега на морето и бърка в една кофичка с кисело мляко..
Какво правиш, бре Манго, попитал един  минувач
- Квася морето
- А бе ти луд ли си?
- И аз знам, че не може, ама ако се подкваси?"
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31595 -: Август 14, 2022, 11:23:02 »
Значи, като излезе от ЕС, и тея пари няма да ги има. Почваш ли да усещаш нюансите?
Който е с робска психика, не може да му се помогне. Кога ще порастнете и ще си стъпите на краката? Кога ще станете самостоятелни и няма да протягате ръчица за помощ? Европа ви граби! Световните монополи също, с нейна помощ.
Няма free lunch!

PS Ау... какво ще правим без Европа? Аз си отгледах децата без нея. Имате ли нужда от Европа да се карат милиони коли (second hand) в БГ (всички на 180000км)? :lol:
.....
Бъч, понеже аз подобно на отврата се барам марксист и сталинист (макар, че някакъв ме обвини в друго), още и "исторически материалист"  - затова ще цитирам Ленин по повод кратката ви дискусия - "формално правилно, но иначе глупост" (ще прощаваш, цитирам по памет).

Бармалей и други намекват за революция, цитират (Левски, Бенковски,  забравят Ботев), няма как да стане в нашата страна, това никога не е и ставало - винаги има решаващ елемент, привнесен от вън.
Революция, ако изобщо има, евентуално ще бъде по икономически причини, бедност, недоимък, глад и т.н., съмнявам се.

В цитираните от вас случаи - Индия, Иран, Куба - причините бяха или националистически или икономически - у нас и двете липсват.
Оставям настрана, че има и мирни преходи, смяна на системата, даже два случая на връщане към монархия (от република).

И аз като много сънародници бях против присъединяването ни към ЕС и НАТО, не стана. За съжаление сме вътре. За това разсъждавам, зяпайки от вътре на вън -> какво ще правим, с кого ще го правим, как ще го правим, когато излезнем.
Или по народному "не плюй в кладенеца, преди да си изкопал нов".
Разсъждавам за "тук и сега", а не "какво можеше да бъде, ако..." или "какво ще бъде някога, когато.." мисля за сина ни и за бъдещите ни внуци, за след 5-10-15 години, не повече.

Не искам да влизам в детайли, няма да участвам - живеем в свободна и демократична страна - всеки има право на избор.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31596 -: Август 14, 2022, 11:27:19 »
живеем в свободна и демократична страна - всеки има право на избор.
Цъ!
Не живеем в свободна страна. Изборът е да наведеш глава или да емигрираш.
А "демокрацията"... съвсем девалвира понятието.
Мен какво ми е? Гласувайте за американски (и една турска) партии! Е, и аз правя същото... :))) Не се затормозявайте! Всичко ще се нареди без вас много добре :no!:
А и кой е този Костадинов? Има къща с "lake view", а аз съм в панелка. :smokin:

PS Знаех си, че не трябва да се включвам във форума. Проявих слабост. F@ck me!
« Последна редакция: Август 14, 2022, 11:43:51 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31597 -: Август 14, 2022, 11:30:01 »
Я, някой да ми каже има ли американски войски в Унгария! Дори не ни пречи толкова натото, България да е независима, щото сега не е.
Айде на български:
Орбан одобри разполагане на войници на НАТО в Западна Унгария
15:39 | 07 март 2022

Унгарският премиер Виктор Орбан подписа указ, с който се разрешава разполагането на войници на НАТО в Западна Унгария, както и превозването на оръжие през територията на страната до други държави членки на алианса, предаде Ройтерс.
https://www.mediapool.bg/orban-odobri-razpolagane-na-voinitsi-na-nato-v-zapadna-ungariya-news333058.html
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31598 -: Август 14, 2022, 11:35:04 »
Я, някой да ми каже има ли американски войски в Унгария! Дори не ни пречи толкова натото, България да е независима, щото сега не е.
Айде на български:
Орбан одобри разполагане на войници на НАТО в Западна Унгария
15:39 | 07 март 2022

Унгарският премиер Виктор Орбан подписа указ, с който се разрешава разполагането на войници на НАТО в Западна Унгария, както и превозването на оръжие през територията на страната до други държави членки на алианса, предаде Ройтерс.
Благодаря Барми! Значи какво? Вън?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2153
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31599 -: Август 14, 2022, 11:35:36 »
Орбан одобри разполагане на войници на НАТО в Западна Унгария
Може ли и при нас ама не в Източна, а в Северозападна България?

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31600 -: Август 14, 2022, 11:38:55 »
Това е реализъм. Фантазьорството и пожелателното мислене не са отговори.
На "otvrat" ли да вярвам или на Левски?
Той също е бил "фантазьор". Нима е било възможно да се създаде самостоятелно нова държава на земите населени с българи?
Нима Бенковски (Гаврил Хлътев) не е бил наясно, че с една Хвърковата чета не може да събори империя? Не съм чул да го наричат фантазьор.
Не си прав! Никакви думи няма да те направят прав.
---
Butch,
допускаш съществена грешка приемайки отвръта за сериозен контрибутор на форума.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31601 -: Август 14, 2022, 11:41:14 »

PS Трябва да се гласува за хора които не са ви лъгали досега. Димитри Иванов не е прав с призивите му да не се гласува.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31602 -: Август 14, 2022, 11:41:20 »
Butch,
допускаш съществена грешка приемайки отвръта за сериозен контрибутор на форума.
Аз не пиша за него. Пиша за гостите. Дано са повече. Ние се знаем.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31603 -: Август 14, 2022, 11:48:29 »
Quote (selected)
Революция, ако изобщо има, евентуално ще бъде по икономически причини, бедност, недоимък, глад и т.н., съмнявам се.

Това вероятно няма да предотврати спирането на тока, което може да настъпи за четири дни през януари, според сценарий за бедствие, изготвен от правителството.
Сред населението назрява гняв. Появи се анонимно движение, наречено “Don’t Pay UK” ("Не плащай, Обединено кралство”), което призовава британците да спрат да плащат сметките си за електроенергия и газ от 1 октомври.

https://glasove.com/na-fokus/spryah-da-plashtam-buntat-na-britantsite-sled-bezpretsedentniya-skok-na-smetkite-za-gaz-i-tok

Когато спре тока банкоматите престават да са от значение. Пълният хладилник също.
Справка - Венецуела
Когато спрат банкоматите, гражданите изпочупват банковите офиси, а банките фалират.
Справка - Ливан
Когато местната валута изгуби значение, еничарите на бюджетна заплата вече не могат да опазят статуквото.
Справка - Афганистан

Весела зима, Европа, и друг път внимавай като се чифтосваш с рогатите.

ПП:



« Последна редакция: Август 14, 2022, 11:59:16 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31604 -: Август 14, 2022, 11:49:42 »


PS Трябва да се гласува за хора които не са ви лъгали досега. Димитри Иванов не е прав с призивите му да не се гласува.
---
Дмитри самият е mess of contradictions and passive resistance! Той си има свой стил и модус операнди. Чувства се липсата му в газетата, дори не съм сигурен дали въобще биха го публикували, предвид новия наклон на вестника зададен от газовия крадец.
Дай Боже всеки му живот и здраве като на Дмитри. За съжаление неотдавна го споходи инсул и сега бавно се възстановява. Редовно се появява с придружителка на минералния басейн Корали (Панчерево) или по-точно това, което е останало от него.


Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31605 -: Август 14, 2022, 11:59:24 »
Тя е унищожена Каква икономика? Разчита се само на пари от Европа. Отвори си очите! Без подаяния БГ е свършена.

Когато влизаш в диалог, чети какво ти казва другият и си подреждай логически мислите. Аз ти казвам, че ако България излезе от ЕС ще бъде унищожена икономически, а ти ми обясняваш, че разчита само на пари от Европа. Значи, като излезе от ЕС, и тея пари няма да ги има. Почваш ли да усещаш нюансите?
---
Стандартни евроатлантически глупости! Тия пари дето ги има, са по-малко от парите, които РБ внася и сумата на загубите, които търпи от членството.
АМАН ОТ ПЛАТЕНИ ПРОДАЖНИЦИ!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2585
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31606 -: Август 14, 2022, 12:00:55 »
Не се взимайте много на сериозно и да водите Пунически войни заради "кой, какво казвал". Най- малкото, че никой не е оженен за Истината и още повече:

- Никой не знае всички предпоставки, обстоятелства, планове и пр., че да е насочен на към истината и само истината.

ПП: - Докато дядя Бармалейчик отдавна свети от небосвода и разсеяната светлина от тази точица има спорадични отражения в стъклените погледи на скъпите форумни покойници.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31607 -: Август 14, 2022, 12:06:55 »
Нали говореше в началото, че може да се промени нещо само след трета световна война?

Ский са, буквалното възприемане на текст и хващането за думата не говори добре за възприемащия. Послужил съм си с образен израз, figure of speech. Когато казвам, че България ще излезе от НАТО само след Трета световна война, казвам, че никога няма да излезе. Защото такава трудно ще се случи. Но ако се случи, тогава НАТО няма да има. И съвсем ясно съм казал, че колкото българи останат, ще могат да излезат от НАТО. Ако бях казал "на Куково лято" щеше ли да разбереш какво казвам?
---

ТЕ ПАРАДЕН ПРИМЕР НА ИНТЕЛИГЕНТЕН СПОР И ОПОНЕНТ!
ГНУС!!!


Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31608 -: Август 14, 2022, 12:10:55 »
Не знаеш, Еразъм, не знаеш! Дори не знаеш, че и референдум по въпроса за НАТО и ЕС не може да се направи. Но щом казваш, нека бъде и Трета световна. Аз не съм за една световна.
---
Ти знаеш Еразъм, защото си гепил грант по него, та да това си толкова нахъсен!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31609 -: Август 14, 2022, 12:17:52 »
...
PS Знаех си, че не трябва да се включвам във форума. Проявих слабост. F@ck me!

NEVER GIVE UP!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31610 -: Август 14, 2022, 12:21:01 »
Я, някой да ми каже има ли американски войски в Унгария! Дори не ни пречи толкова натото, България да е независима, щото сега не е.
Айде на български:
Орбан одобри разполагане на войници на НАТО в Западна Унгария
15:39 | 07 март 2022

Унгарският премиер Виктор Орбан подписа указ, с който се разрешава разполагането на войници на НАТО в Западна Унгария, както и превозването на оръжие през територията на страната до други държави членки на алианса, предаде Ройтерс.
https://www.mediapool.bg/orban-odobri-razpolagane-na-voinitsi-na-nato-v-zapadna-ungariya-news333058.html
---

Още един дето ЗЛЕ ВЛАДЕЕЩ СЕМАНТИКАТА, та пише нелогизми! ПРЕМИНАВАНЕ НЕ ЗНАЧИ РАЗПОЛАГАНЕ.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31611 -: Август 14, 2022, 12:30:22 »
Я, някой да ми каже има ли американски войски в Унгария! Дори не ни пречи толкова натото, България да е независима, щото сега не е.
Айде на български:
Орбан одобри разполагане на войници на НАТО в Западна Унгария
15:39 | 07 март 2022

Унгарският премиер Виктор Орбан подписа указ, с който се разрешава разполагането на войници на НАТО в Западна Унгария, както и превозването на оръжие през територията на страната до други държави членки на алианса, предаде Ройтерс.
https://www.mediapool.bg/orban-odobri-razpolagane-na-voinitsi-na-nato-v-zapadna-ungariya-news333058.html

Айде на български:

Quote (selected)
Политическата кариера на Виктор Орбан преминава през всички възможни равнища, започвайки от активист на радикално антикомунистическо студентско движение, стигайки до председател на дясноцентристка либерална партия. През 1990 г. е избран за депутат в унгарския парламент от квотата на Фидес. В периода от 1993 до 1998 г. Орбан оглавява дясноцентриската партия Фидес, като на всеки партиен конгрес неизменно е преизбиран с пълно мнозинство. През 1998 г. парламентарните избори в Унгария са спечелени от „младите демократи“, които провъзгласяват Виктор Орбан за министър-председател. Правителството, което оглавява Виктор Орбан, е четвъртият политически кабинет след демократичните промени през 1989 г. На 35 години Орбан се оказва най-младият министър-председател, който заема премиерския пост в Унгария.

През 1999 г. Орбан ратифицира договора за присъединяването на Унгария към военния алианс НАТО. Провежда радикални промени в административно-бюрократичния апарат на страната. Политическите решения, които взима, често са подлагани на остра критика от страна на опозиционните партии в парламента, като те обвиняват министър-председателя в прекомерна авторитарност, както и в желание да редуцира законовите прерогативи, с които разполага народното събрание, в полза на силната личност на премиера.

И нещо, което липсва в българската версия на Уикипедия:

Orbán became nationally known after giving an address at the 1989 reburial of Imre Nagy and other martyrs of the 1956 revolution, in which he openly demanded that Soviet troops leave the country.

Орбан е смел мъж, който отстоява принципите си. Ти си недостоен да му лъскаш чепиците.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31612 -: Август 14, 2022, 12:32:47 »
Явно милионите на АзаБ са стигнали до форума. Не ще да са четирите хиляди лева за които говореше говорителката с хубаво задниче (като лира виж снимката на излизането от МС) и еротични мустачки.
Колко хубаво си живеем под сянката на падишаха и не...не може да е иначе. Законите не позволявали, Козяк не дава а и не е "демократично".
Били сме свободна страна? Извиват ви ръцете. Купувайте самолетчета на хартия! Ще ги получите "некой ден". Когато най-младия член на фамилията ви стане най-стар.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31613 -: Август 14, 2022, 12:34:50 »
Затова Костадинов! Буржоазните закони трябва да се променят.

Интересно! Ти Костадинов за пролетарски трибун ли го смяташ? Нема лошо. Законът за референдумите никога няма да бъде променен. Никой няма интерес от това. Нито евроатлантиците (демек всички), нито Възраждане. Защото никой не е сигурен до какво може да доведе един референдум за излизане от НАТО и ЕС. Евроатлантиците ги е страх, че народът може да гласува за излизане, а Възраждане не е убедено, че 50% от народа го желае. И ако резултатът е за оставане, губят основния си коз за печелене на гласове. Защото с тази реторика събират достатъчно гласове да се сериозен фактор в парламента, но те не са достатъчни да се спечели референдум за излизане от НАТО и ЕС.
При един референдум българите гарантирано ще искат да останем в ЕС. За НАТО също не сигурно. Болшинството от народа е апатично и не се интересува много от този проблем. Не вади изводи от този форум.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31614 -: Август 14, 2022, 12:37:00 »
Защото никой не е сигурен до какво може да доведе един референдум за излизане от НАТО и ЕС.

Quote (selected)
При един референдум българите гарантирано ще искат да останем в ЕС. За НАТО също не сигурно.

Ся... последно... сигурно ли е, или не е сигурно?  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31615 -: Август 14, 2022, 12:41:31 »
Болшинството от народа е апатично и не се интересува много от този проблем.
Гладът и студът са по силни от тока. Скоро време с това вземане на заеми, няма да може България да си плаща задълженията. А печатница няма...
Ако пишеш от жълтите павета, от там може и да изглежда по-розово. Бях в Созопол. И там не изглеждаше да има "революционна ситуация". Зимата може бързо да промени нещата. А и войната не е през девет планини.
Хората остават безработни заради престъпно управление.* Ало... "марксисте". Отвори очи и виж докъде ни е довело "безалтарнативното" НАТО и "Европа"!
*Виж новините! Химическите заводи пъдят хора. Но ти си над тези неща.
« Последна редакция: Август 14, 2022, 12:55:52 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31616 -: Август 14, 2022, 12:44:18 »
евроатлантиците (демек всички)
Започна съвсем през просото. Ненародното събрание няма никаква представителност. Аз не съм представен. Ти "марксисте" дали си представен?
Представен е главно Козяк и Ердоган.
Докога?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31617 -: Август 14, 2022, 12:44:34 »
Не може да се знае как ще реагира народът на референдум, без да се пробва. Референдумите трудно ще пробият у нас. Което е жалко.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31618 -: Август 14, 2022, 12:46:54 »
Буржоазните закони трябва да се променят.
Не, не и не! Не ги променяйте! Никакъв референдум.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2153
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31619 -: Август 14, 2022, 13:00:05 »
Първо трябва да се промени законът за референдумите. При този закон нищо не може да се промени. Практиката го доказа.
Правиш си закон, който ти изнася и после обявяваш върховенството на закона за висша правда, висша добродетел и критерий за справедливост!