Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 00:09:34

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1865864 пъти)

0 Потребители и 87 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31620 -: Август 14, 2022, 13:07:24 »
а Възраждане не е убедено, че 50% от народа го желае.
Това Ванга ли ти го каза? Баба Вангелия почина. Нещо друго ще да е. Имаш провидение? Кагато ми трябва нещо от Възраждане, отивам на Youtube и слушам Възраждане. Ти от негово име ли пишеш?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31621 -: Август 14, 2022, 13:07:42 »
Не може да се знае как ще реагира народът на референдум, без да се пробва.

Точно затова никой няма интерес да се "пробва". Какво ще правят евроатлантиците ако 51% гласуват за излизане от НАТО и ЕС? А какво ще прави Костадинов ако на референдума се гласува за оставане? Дали вече ще може да говори, че "народът искал" да излезем? Извън властта е лесно да се демагогства. За справка виж БСП. А Възраждане никога няма да управлява самостоятелно, за да "реализира" заявките си. Дори хипотетично възраждане да вкара 130 човека и наистина тръгне да ни вади от ЕС и НАТО, майданът ѝ е в кърпа вързан. След като Турция почна да прави чупки, САЩ никога няма да допуснат да се оголи южния фланг на НАТО.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31622 -: Август 14, 2022, 13:10:55 »
Извън властта е лесно да се демагогства.
Във властта по-трудно ли е?  :no!: Пишеш вече откровени глупости.
Ама аз съм за  :t2407:, че те чета.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31623 -: Август 14, 2022, 13:12:32 »
Това Ванга ли ти го каза?

Не, не я познавам тази баба. Тя каква е? А ти как разбра, че 3,5 милиона българи страстно копнеят да излезем от ЕС и НАТО?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31624 -: Август 14, 2022, 13:14:47 »
А ти как разбра, че 3,5 милиона българи страстно копнеят да излезем от ЕС и НАТО?
Горното не съм го разбрал. И Костадинов няма как да го знае.
Има българи които искат референдуми. Някой други искат да се запази статуквото. На всяка цена.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31625 -: Август 14, 2022, 13:15:09 »
Изпускате от поглед по-лесния референдум - за еврото.
По мои последни данни трябваше да е внесен тази седмица.
Може и да не е - ще разбера привечер, ако ми е чак толкоз интересно.


какво се случва с пълния хладилник оставям на фантазията бармиева.
(подсказка - след около месец плъпналите червеи измират също)

ПП
Quote (selected)
След като Турция почна да прави чупки, САЩ никога няма да допуснат да се оголи южния фланг на НАТО.
       наали?  :cool-1084:
« Последна редакция: Август 14, 2022, 13:22:36 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31626 -: Август 14, 2022, 13:16:42 »
Във властта по-трудно ли е? Пишеш вече откровени глупости.
Ама аз съм за  :t2407:, че те чета.

Ама не ме чети бе! Да не съм те вързал? Вчера ми дигаше палче за "позицията", днеска те е хванала хрема в корема.
Във властта е по-трудно да се демагогства, защото там се очакват дела и демагогията лъсва веднага. БСП дали демагогства за прогресивното данъчно облагане, когато е във властта? И за други работи?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31627 -: Август 14, 2022, 13:22:50 »
Във властта е по-трудно да се демагогства, защото там се очакват дела и демагогията лъсва веднага.
При платени медии от АзаБ много им е лесно. Случаят с тиквата и с харварците го показват. БСП няма нужда да го намесваме. Те ще се борят да влезат в 4-те %. Ще си платят за демагогията.
Това което е било досега, няма да продължи. Войната е на прага ви (ни).
Преди беше далеч - Афганистан, Ирак... Сега войските са ви у вас. Не питай за чии! Те ви пазят от Русия.  :middle_finger-434: От  "империята на злото". Цъ. Последното беше за СССР.
« Последна редакция: Август 14, 2022, 13:39:47 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31628 -: Август 14, 2022, 13:56:27 »
Не трябвало да гласуваме за хора, които са ни излъгали.
Не е достатъчно. Те и Кирчо и Кокорчо не ни бяха излъгали преди толкова народ да гласува за ПП. Трябва да гласуваме за хора доказали се, но лошото е, че на честните и кадърните не се дава път да се докажат.
 &22!!! :t0174:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31629 -: Август 14, 2022, 14:05:52 »
Ненародното събрание няма никаква представителност. Аз не съм представен. Ти "марксисте" дали си представен?
напротив. представен си. всеки народен представител те представлява теб и целият останал български народ. така е по конституция.

отделен въпрос е, че може да не си харесваш представителите, ама те са резултат от избора на мъдрия български народ и по-точно на частта от него, която си е направила труда да отиде до избирателните секции.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31630 -: Август 14, 2022, 14:07:45 »
Не трябвало да гласуваме за хора, които са ни излъгали.
Не е достатъчно. Те и Кирчо и Кокорчо не ни бяха излъгали преди толкова народ да гласува за ПП. Трябва да гласуваме за хора доказали се, но лошото е, че на честните и кадърните не се дава път да се докажат.
 &22!!!

напротив. и кирчо с конституцията, и кокорчо с измамата на съсобствениците лъснаха доста преди изборите. знаеше се какви са. както и за баце се знаеше, че е бандит. и кво?

/пре/мъдрият български народ това хилядолетие е петимен да гласува за лъжци да го представляват.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31631 -: Август 14, 2022, 14:18:14 »
Нали е гъчкано с правници в парламента. Законите не бива се правят от правници, а от хора.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31632 -: Август 14, 2022, 14:21:21 »
Властта е достатъчно сериозно нещо, за да се оставят разни глупаци да и се бъркат чрез избори или референдуми.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31633 -: Август 14, 2022, 14:22:46 »
Затова Костадинов! Буржоазните закони трябва да се променят.

Интересно! Ти Костадинов за пролетарски трибун ли го смяташ? Нема лошо. Законът за референдумите никога няма да бъде променен. Никой няма интерес от това. Нито евроатлантиците (демек всички), нито Възраждане. Защото никой не е сигурен до какво може да доведе един референдум за излизане от НАТО и ЕС. Евроатлантиците ги е страх, че народът може да гласува за излизане, а Възраждане не е убедено, че 50% от народа го желае. И ако резултатът е за оставане, губят основния си коз за печелене на гласове. Защото с тази реторика събират достатъчно гласове да се сериозен фактор в парламента, но те не са достатъчни да се спечели референдум за излизане от НАТО и ЕС.
При един референдум българите гарантирано ще искат да останем в ЕС. За НАТО също не сигурно. Болшинството от народа е апатично и не се интересува много от този проблем. Не вади изводи от този форум.
Аз съм на обратното мнение - ако хипотетично допуснем, че сега се проведе референдум за излизане от НАТО, 70-90% от българите ще са за излизане (мое мнение, не питай).
Нещо подобно очасвам и досежно оставане или  излизане от ЕС.

Не съм обаче убеден, че участието в такъв референдум(и) ще е масово - хората ги интересува насъщния, сметката за плащане, изплащане на кредити, подобни "битовизми" - не ги интересува евроатлантическата солидарност или общите политики на ЕС.

Останалите 10-20%, сред които ще съм и аз, ще попитаме организаторите - а какво ще правим след това?
* Имаме ли национална доктрина - какви сме, какво искаме?
Нямаме.
* Знаем ли кои са ни враговете - да знаем - Русия по дефиниция, Сърбия исторически, Турция - по право, Северна Корея и подобни дивотии.
* Знаем ли кои са ни съюзниците?
Не знаем.
Имаме ли такива - вероятно нямаме?
* Финансов и икономически суверенитет и независимост - как, с какво?
* Каква икономическа политика ще следваме?
* Кои отрасли ще развиваме (това не е въпрос само на пазар и частно предприемачество)
* каква страна искаме да останем - аграрна, индустриална, каква?

Не знаем.
~~~~
Бъч, и тук, и по други пропагандни канали се пее мантрата - народът да реши, нека да опитаме, референдум трябва да има и подобни.

Хубаво - при гореописаната ситуация мислиш ли, че е честно спрямо народа да проведеш референдум за излизане от НАТО/ЕС без предварително да дадеш отговори на горните въпроси / предложения / алтернативи?
Аз считам, че е нечестно и непочтено (също мое мнение, не питай).
~~~~
Ако мислиш, че трябва народът да реши дали иска да останем или напуснем алианса и след това да се умува какво и с кого ще правим, не знам.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31634 -: Август 14, 2022, 14:28:00 »
Законите не бива се правят от правници, а от хора.
Солон, законодателят на атиняните, оприличил законите на паяжина, в която мухите се хващат, докато бръмбарите я разкъсват и отминават. Запитан дали неговите закони са най-добрите, той отговорил: "Във всеки случай , атиняните получиха от мене най-добрите закони, които те са в състояние да понесат. Трайна е само тази държава, в която народът следва водачите си, а водачите следват законите."

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31635 -: Август 14, 2022, 14:29:00 »
Ако един въпрос виси дълго, е редно да се отметне по някакъв начин. Референдумът е удобна форма за малките народи.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31636 -: Август 14, 2022, 14:37:30 »
Всички въпроси, които надхвърлят мандата на един парламент трябва да се решават чрез референдум. В противен случай на някое мнозинство един ден може да му хрумне да гласува закон, че глобализЪмът е престъпен режим, например. :t0135:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31637 -: Август 14, 2022, 14:39:04 »
Нали е гъчкано с правници в парламента. Законите не бива се правят от правници, а от хора.
Или ако перифразираме максимата за войната, ще трябва да кажем: "Законотворчеството е прекалено сериозно нещо, за да го оставим в ръцете на юристите"

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31638 -: Август 14, 2022, 14:54:25 »
PS Знаех си, че не трябва да се включвам във форума. Проявих слабост. F@ck me!

И аз, и няколко други от форума, се радваме, че пишеш отново.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31640 -: Август 14, 2022, 15:07:24 »
PS Знаех си, че не трябва да се включвам във форума. Проявих слабост. F@ck me!

И аз, и няколко други от форума, се радваме, че пишеш отново.
Почти всички са доволни и се радват. Точка.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31641 -: Август 14, 2022, 15:10:25 »
Трябва да имаме агенти в Америка. Утре можем чучна там българин за президент. Тогаз ша са упраим. И в Русия трябва се поддържа агентутата. За туй трябва се харчат пари, а не за такива де прелитат от посолство на посолство, зализан един, весел, забравих му името.
.......................
Сетих се. Марин Райков. Голям тарикат. Че май и служебен премиер беше. Радев, унимавай! Погледни малко в провинцията. Тук сме по-кадърни, честни и патриоти. Ша та зачеркна , да знаеш!
.................
С Китай ще е малко по-трудно.
« Последна редакция: Август 14, 2022, 20:28:48 от dabedabe »

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31642 -: Август 14, 2022, 15:14:09 »
 :t2334:
Всички въпроси, които надхвърлят мандата на един парламент трябва да се решават чрез референдум. В противен случай на някое мнозинство един ден може да му хрумне да гласува закон, че глобализЪмът е престъпен режим, например. :t0135:
:t2334: ако позволиш, една малка вариация по темата - всички въпроси, които надхвърлят мандата на един парламент, трябва да бъдат обсъдени, оформени като закон или решение на НС и подложени на одобрение или отхвърляне от референдум.
Обосновка - "въпросите, надхвърлящи..." трябва да бъдат оформени по някакъв начин. Идеята е това "оформяне", каквото и да е то, да бъде поставено на гласуване при референдум.

Малко швейцарска работа, не знам дали при нас ще сработи, също не знам дали няма да се наложи някаква ревизия на Конституцията.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31643 -: Август 14, 2022, 15:17:42 »
Трябва да имаме агенти в Америка. Утре можем чучна там българин за президент. Тогаз ша са упраим.
Не става, трябва да е роден там, а щом е роден там, вече е янки, не е българин.
Нещо друго трябва - помисли за някоя високопоставена българска снаха, а? Представяш ли си жената на младия Буш да беше българка, от Трявна или Елена например?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31644 -: Август 14, 2022, 15:28:17 »
Утре можем чучна там българин за президент.

глупости.

и не, не съм изнервен, учуден съм.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31645 -: Август 14, 2022, 15:32:35 »
Ти по-добре записвай какво дрънкам. На таквиз бисери скоро не мож попадна.
« Последна редакция: Август 14, 2022, 15:42:51 от dabedabe »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31646 -: Август 14, 2022, 15:44:43 »
Не се коси... и за тая раб'та си има дописник тукънка...
А иначе -  :popcorn:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31647 -: Август 14, 2022, 17:27:20 »
Ти по-добре записвай какво дрънкам. На таквиз бисери скоро не мож попадна.

ами то форума върши тази работа, за мен остава само да напиша, че са глупости.

колкото до бисерите, не се мори, джиджи не можеш да я настигнеш.
the lamers club honourable member …

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31648 -: Август 14, 2022, 20:11:28 »
42 държави, вкл. България, поискаха Русия да се оттегли от АЕЦ "Запорожие"
"Призоваваме Руската федерация незабавно да изтегли военните си сили и целия неупълномощен персонал от Запорожката атомна електроцентрала, нейните непосредствени околности и цяла Украйна, така че операторът и украинските власти могат да възобновят своите суверенни отговорности в рамките на международно признатите граници на Украйна и законният оперативен персонал може да изпълнява задълженията си без външна намеса, заплаха или неприемливо тежки условия на труд", се казва в общата позиция.
https://www.segabg.com/hot/category-the-war/42-durzhavi-poiskaha-rusiya-da-se-ottegli-aec-zaporozhie
---------------
Само на мен ли искането ми изглежда доста наивно?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31649 -: Август 14, 2022, 20:21:39 »
Само на мен ли искането ми изглежда доста наивно?
Пудрит мозги.  :t2407:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31650 -: Август 14, 2022, 20:33:47 »
Не ми е известно как се спира АЕЦ, но явно си има начин след като руснаците заплашиха, че ако стрелбите продължават ще спрат централата. Не ми се мисли какво означава за Украйна и съседните страни изключването точно в началото на есента от единната енергийна система на най-голямата в Европа ядрена централа.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31651 -: Август 14, 2022, 20:47:04 »
42 държави, вкл. България
"Световната демократична общност"? :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31652 -: Август 14, 2022, 20:49:59 »
„..Не ми се мисли какво означава за Украйна и съседните страни изключването точно в началото на есента от единната енергийна система на най-голямата в Европа ядрена централа.„

Ами да.
Колко ядрени централи има в Украйна?
Не помня точната бройка, но не са малко.
Почти цялата индустрия на Украйна е в източната и част, която преминава към Русия.
За останалата част от Украйна, която е предимно аграрна, защо и е толкова много електроенергия-
Но като гледам истериката  от това, че ще се закрие ЗАЕЦ, като нищо тези шушумиги европейци са си теглили ток от Украината, а същевремено зелени енергии и тинтири минтири. И сега и на студено и на тъмно

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31653 -: Август 14, 2022, 20:52:30 »
Асан от ПП разправя чете не били десни като ДБ.
Ми прав е!
Дясното у нас е застинало поза да лае срещу камунезите дето им национализирали сандъчетата за вапцане на чепици.
ПП като следваща ГМО плесен знае че в РФ отдавна се е настанил капитализма и директно лае против Русия и всичко руски.

За централата.
Ще я спрат като стой та гледай и да му мислят урките през зимата
« Последна редакция: Август 14, 2022, 21:24:44 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

zorzaman

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31654 -: Август 14, 2022, 21:14:55 »
Не ми е известно как се спира АЕЦ, но явно си има начин след като руснаците заплашиха, че ако стрелбите продължават ще спрат централата. Не ми се мисли какво означава за Украйна и съседните страни изключването точно в началото на есента от единната енергийна система на най-голямата в Европа ядрена централа.

Централа се спира по два начина: много бързо за около 5-10 секунди или доста бавно за около 3 дни :)

Проблемът е, че централата захранва и Мелитопол, Мариупол, Херсон и цялата новоосвободена част. Иначе до сега да са им бастърнали копчето на украинците. Другият проблем е, че ако просто отрежат украйна, украинците действително може да думнат по реакторите. Не им липсва нито акъл, нито образование...

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31655 -: Август 14, 2022, 21:19:26 »
Ревем за зеленски - този път с ну заец, че онова с гладна африка нещо не фана дикиш.
Когато Несмеяна Тумберговна наплаче езерото, лошите руснаци ще прогонят злия Путин и ще се оставят да бъдат изкупени за мъниста.

*********   ✹    *********

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31656 -: Август 15, 2022, 08:32:31 »
Ревем за зеленски - този път с ну заец, че онова с гладна африка нещо не фана дикиш.
Когато Несмеяна Тумберговна наплаче езерото, лошите руснаци ще прогонят злия Путин и ще се оставят да бъдат изкупени за мъниста.




Тук са и гладните африканци, и хитрият но глупав европейски вълчо
https://www.youtube.com/watch?v=NRdGSXPmn2s

Неактивен duzov

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 137
  • "Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочнат
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31657 -: Август 15, 2022, 10:10:17 »


За централата.
Ще я спрат като стой та гледай и да му мислят урките през зимата

Не ми се вярва да я спрат, освен ако укрите не  думнат някой от реакторите или пък на направят сериозен саботаж. Все пак, има и украински персонал там. Все някой от тях може да се продаде! Не вярвам да има толкова откачени, които да жертват своя живот, живота на близки и роднини, които са останали в Украйна, пък и на повече от половината население на Европа!
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки".

Неактивен duzov

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 137
  • "Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочнат
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31658 -: Август 15, 2022, 10:17:55 »
Корабите с украинско жито, които трябвало да да го доставят на гладуващите в африка страни, леко завили към италиански и английски пристанища, щото видите ли, в Африка нямало технологии за преработката на житото в други храни, освен хляб!

Д**а тез ЕТАЦ и таз "загриженост" за гладуващите африкански дечица!
По ТВ Рсссия24 показаха и нашия кораб "Рожен". После се чудим (не всички), защо Русия ни е включила в списък с неприятелски страни!
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки".

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31659 -: Август 15, 2022, 10:59:25 »
Не ми се вярва да я спрат, освен ако укрите не  думнат някой от реакторите или пък на направят сериозен саботаж.

Ако думнат реактор, вече ще е късно за спиране.
Поради обстрела на ЗАЕЦ от страна на укрите, в момента централата работи с минимално натоварване. Един от снарядите е попаднал на 10 метра от склада за ядреното гориво, предизвиквайки пожар в постройката, в непосредствена близост до енергоблоковете.




zorzaman

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31660 -: Август 15, 2022, 12:19:10 »
Руснаците поправиха линията Крим-Каховка с възможност за переток на 600 МВт. Монтираха ново разпределително устройство на ЗАЭС. Прекараха оптичен кабел от Мелитопол до Енергодар. Т.е. в момента те са технически готови да прехвърлят централата към руската система. Въпросът е, че ако го направят сега, укрите като нищо ще бомбардират реакторите.

Атомните централи са конструирани да работят на 100% или на 0%. Промеждутъчните решения са теоретично нестабилни и са временна мярка.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31661 -: Август 15, 2022, 13:05:11 »
Украина по-прежнему подключена к общей энергосистеме России и Беларуси и может обратиться к ним за немедленными поставками в случае нехватки электроэнергии.

статия от 6ти февруари
https://rus.azattyq.org/a/31689622.html

zorzaman

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31662 -: Август 15, 2022, 16:16:03 »
Украина по-прежнему подключена к общей энергосистеме России и Беларуси и может обратиться к ним за немедленными поставками в случае нехватки электроэнергии.

статия от 6ти февруари
https://rus.azattyq.org/a/31689622.html

Как бързо лети времето :)

https://www.unian.net/economics/energetics/ukraina-polnostyu-otklyuchilas-ot-rossiyskih-i-belorusskih-energosistem-kakaya-prichina-novosti-segodnya-11715190.html

статия от 24 февруари (новината е от 23 февруари).

Ако системите бяха синхронизирани, нямаше да бъде никакъв проблем, врътваш шалтера и готово. Но синхронизацията на независими (по фаза и честота) изобщо не е тривиална задача.

Тук май имаше некъв специалист по въпроса с атомните централи...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31663 -: Август 15, 2022, 16:46:47 »
А дали са успели да се включат към европейската енергосистема, след като на следващият ден започна войната.
Но като помислиш, защо да не се включат, след като за тези военни месеци сума ти закони, даже и за педерасите успяха да гласуват
Все пак мисля, че жици не са рязали, че зимата поне да им се подаде ток от Русия и Белорусия. Щото ако чакат на европците..

zorzaman

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31664 -: Август 15, 2022, 16:58:15 »
А дали са успели да се включат към европейската енергосистема, след като на следващият ден започна войната.
Но като помислиш, защо да не се включат, след като за тези военни месеци сума ти закони, даже и за педерасите успяха да гласуват
Все пак мисля, че жици не са рязали, че зимата поне да им се подаде ток от Русия и Белорусия. Щото ако чакат на европците..

Трябваше да работят една година в изолиран режим. Включването към нова система хич не е лесно. Остави чисто физическата връзка, там трябва съгласуване по фаза и честота. Пък и сега вече няма смисъл.

Неактивен duzov

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 137
  • "Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочнат
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31665 -: Август 15, 2022, 17:01:46 »
Лед тронулся, господа присяжние заседатели!

https://pogled.info/svetoven/ukraina/pomagala-po-nenavist-zapochnaha-da-lekuvat-ukrainskite-uchenitsi-ot-smartonosna-bolest.145340

Започва триченето в Украйна
и още нещо

https://pogled.info/svetoven/evropa/tri-novini-koito-nova-i-btv-shte-spestyat.145344

Полша се опъва на Урсула!
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки".

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31666 -: Август 15, 2022, 17:24:41 »
Единодушието също е съмнителна работа, но в напечено положение може да свърши работа. Подмамиха всички в кошарата, сега искат да въртят кривака по дребосъците. Няма стане така лесно, както иска вечно ухиленият бабчок.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31667 -: Август 15, 2022, 18:28:43 »
Лед тронулся, господа присяжние заседатели!

https://pogled.info/svetoven/ukraina/pomagala-po-nenavist-zapochnaha-da-lekuvat-ukrainskite-uchenitsi-ot-smartonosna-bolest.145340

Започва триченето в Украйна
и още нещо

https://pogled.info/svetoven/evropa/tri-novini-koito-nova-i-btv-shte-spestyat.145344

Полша се опъва на Урсула!

Днес гледах интервю по улиците на Варшава /няма да дам линк/ - задаваха им три въпроса - искате ли западна окраина, смятате ли, че Русия ще ви нападне, и бихте ли воювали с Русия. Можете ли да познаете преобладавашите отговори? И това  са интервюта на живо..

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31668 -: Август 15, 2022, 18:43:39 »
Днес гледах интервю по улиците на Варшава /няма да дам линк/ - задаваха им три въпроса - искате ли западна окраина, смятате ли, че Русия ще ви нападне, и бихте ли воювали с Русия. Можете ли да познаете преобладавашите отговори? И това  са интервюта на живо..
Кáжи, кáжи, ко рекоха.
Че си искат източните покрайнини, предполагам се знае, че не им се воюва е ясно (или?...). Дали мислят, че Русия ще ги нападне, не е много ясно, щото тва са поляци все пак. Дълбоко вярват в папата и в това че Русия или Германия все някога задължително ще ги нападне.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31669 -: Август 15, 2022, 18:47:24 »
Интервюиращите само третия въпрос ги вълнува, затова биха го задали последен, за да изглежда като неотменен извод от първите два  ;)
*********   ✹    *********

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31670 -: Август 15, 2022, 18:48:01 »
От интервютата останах с впечатлението, че нито един от шляхтата неще западенците, с изключение на една очилата коза/явно на хранилка/ никой не вярва, че Русия ще ги нападне, и че с изключение точно на два индивида, едната беше гореописаната коза - никой не е годен за военна служба, не е взел решение или е без коментар. Интервюто даже беше вземано основно сред хора до 50 години. Предполагам, че нарочно - дава ти реалната картинка

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31671 -: Август 15, 2022, 19:02:48 »
От интервютата останах с впечатлението, че нито един от шляхтата неще западенците,
Разбирам ги даже. Икономическото, социално, че и морално изоставане е толкова голямо, че сигурно ще е необходимо поне столетие за да се изравнят.
Немците, които бяха практически един разделен народ, 30 години след Обединеието все още се делят на Ост- и Вест дойч.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31672 -: Август 15, 2022, 19:20:26 »
"Разбирам ги даже. Икономическото, социално, че и морално изоставане е толкова голямо, че сигурно ще е необходимо поне столетие за да се изравнят."
Това - с няколкото вида изоставане - за поляците ли се отнася?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31673 -: Август 15, 2022, 19:23:37 »
Въпросът е много уместен. Ша стигнем до една бозава нация в целия свят един ден. Майка танганайка, баща сибирец.
« Последна редакция: Август 15, 2022, 19:29:02 от dabedabe »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31674 -: Август 15, 2022, 19:24:45 »
За поляците, за поляците. Нека да пазим сърцето от вълнение.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31675 -: Август 15, 2022, 19:29:13 »
"За поляците, за поляците. Нека да пазим сърцето от вълнение."
Коле... Колееее... вятър на бял кон.. - я влез в данните на СБ, та речи колко е БВП ( пер капита) на Полша и на Русия?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31676 -: Август 15, 2022, 19:52:21 »
За немците разделянето може да се окаже полезно. Нека видят и друга гледна точка. Ако възприемат.

zorzaman

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31677 -: Август 15, 2022, 19:52:39 »
"За поляците, за поляците. Нека да пазим сърцето от вълнение."
Коле... Колееее... вятър на бял кон.. - я влез в данните на СБ, та речи колко е БВП ( пер капита) на Полша и на Русия?

"Не е важно колко е голям, важното е да стои".

zorzaman

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31678 -: Август 15, 2022, 20:49:42 »
А дали са успели да се включат към европейската енергосистема, след като на следващият ден започна войната.

За да стане ясно колко са далеч от Европа:

Започнаха преди 19 години и все още са до никъде:

https://ua.energy/yevrointegratsiya/integratsiya-do-entso-e/

На 1 юли 2003 г. част от енергийната система на Украйна - "Островът на ТЕЦ Бурщин" (ТЕЦ Бурщин, Калуска ТЕЦ и Теребле-Рицка ВЕЦ, както и главни, междудържавни и разпределителни мрежи, общо 4% от общото производство и потребление в Украйна). В същото време "островът" е физически изключен от основната част от енергийната система на Украйна. От "острова" се изнася електроенергия за Унгария, Словакия и Румъния.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31679 -: Август 16, 2022, 15:10:43 »
За немците разделянето може да се окаже полезно. Нека видят и друга гледна точка. Ако възприемат.

Пак ли ще делим Полша?