Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 04:58:39

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1866210 пъти)

0 Потребители и 80 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31740 -: Август 18, 2022, 14:55:58 »
Всеки трябва да гласува като гледа собственият си интерес. Императивно!
Няма да гледате интереса на САЩ, Брюксел или Путин. Емоциите тук са вредни.
императивно, не императивно, ама точно сега сме в състояние да наблюдаваме как въпросната императивност никва я нема по отношение на цела ойропа. прострелват си се кой в крак, кой в бел дроб, кой в черепа.

така че не си модерен. или актуален. сега нема интерес, требе се крепи украйната.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31741 -: Август 18, 2022, 15:08:05 »
Русия, като се е хванала на хорото, ще го играе докрай. В САЩ са прагматици и взеха да усещат накъде отиват работите. Вероятно не желаеха точно това. От хорска срама си пробутаха някои дърти железа, макар да са наясно че пари няма да вземат. Затуй мънкат за конфискации, и мисля че повече наблягат на реалните активи.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31742 -: Август 18, 2022, 15:09:59 »
така че не си модерен. или актуален. сега нема интерес, требе се крепи украйната.
Нищо не разбрах. Есента изборите са за български парламент. Каква Европа?
Не е Европа която помага на България. България помага на Европа. (друг начин е да се каже, че "Европа" граби България и не само) Само сметни колко българи работят в Европа, плащат данъци там!
Тази "Европа" където някаква си Урсула (за която никой от вас не е гласувал) ви дава наклон е воденичен камък, който ви завлича на дъното.
Няма спасение в тази "Европа". Не и за България.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31743 -: Август 18, 2022, 15:16:07 »
Аз не искам никой от наличните да ме управлява. И Костадинов определено не ми харесва и толкоз.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31744 -: Август 18, 2022, 15:21:09 »
И Костадинов определено не ми харесва и толкоз.
Пак не ме разбра, макар че съвсем ясно написах: Гледай собственият си интерес! Няма нужда да харесваш или не харесваш Костадинов. Ако казва правилни неща може и да е Квазимодо.
Как беше? Важното е да лови мишки. Няма значение цветът на котката. Милиарден Китай има древна история и е мъдър.
« Последна редакция: Август 18, 2022, 17:24:24 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31745 -: Август 18, 2022, 15:21:58 »
Не е баш тъй. Към Турция и Русия сме опитали. Па доста българи плащат данъци и в САЩ. Така са решили. След сриването загубихме пазари. В Европа все още има голям опит и знание. Има какво да получим и да дадем. Бяхме се доста откъснали от реалния живот. Ти що не тръгна за Русия примерно, макар че този пример втръсна.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31746 -: Август 18, 2022, 15:28:08 »
Ти що не тръгна за Русия примерно, макар че този пример втръсна.
Мисля съм го писал. Аз съм завършил "Изчислителни машини и устройства". Работил съм електроника. Отидох в Silicon Valley. Най-естествен избор ако искаш да работиш като инженер по електроника.
Точно от там крадяхме "know how" :))) по  ком-соца.
Нищо не разбирах и още не разбирам от търговия. Нямах земя и имоти. Не можах да се вградя в "новото време" т.н "преход". В един понеделник кацнах в Сан Франциско, следващият вече работих по специалността си.
Сега, отговорих ли ти на въпроса? Защо не отидох в Русия. А и не даваха зелени карти. Не мисля, че тогава разговорният руски го знаех повече от разговорния английски.
В някакъв смисъл нямах избор. Всъщност така ми и каза един приятел пролетта на 1996 г.
« Последна редакция: Август 18, 2022, 15:54:29 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31747 -: Август 18, 2022, 15:31:01 »
Ъхъ загубихме пазари.
Нали точно Европа и Щатите където сега българи плащат данъци ни помогнаха да ги загубим.
И не се наблюдава техен ентусиазъм за връщането ни на загубените пазари.
Нали съм свидетел как му таковахме мамата на руския пазар.
Докато разни поляци, чехи, словаци, унгарци, немци си бяха тук до 24.02.2022.
А арабския?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31748 -: Август 18, 2022, 15:40:47 »
Даже ако искаш да кажеш, че ако не са били крадливите тарикати всякакъв сорт, е имало някакъв шанс да опазим състоянието, бих се затруднил да преценя. Мудни сме. Не всеки си е на мястото. И това е било години. Държавата трябва да оцелее. Днес видях човек да бърка в казан за отпадъци. Стана ми тъжно.
.............
Аз не обвинявам никого за решението му, а тогавашната върхушка. На запад отидоха най-различни хора. И отрудени и намазани. И преди го имаше , но в скромни измерения.
« Последна редакция: Август 18, 2022, 15:54:21 от dabedabe »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31749 -: Август 18, 2022, 15:44:01 »
Проучване сочи Костадинов и Карбовски като ключови разпространители на руска пропаганда
Ключови разпространители според изследването са лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов и журналистът Мартин Карбовски."Тези личности имат много сериозно влияние. Техните профили увеличават своите привърженици през периода след началото на войната в Украйна", посочи Вероника Димитрова, главен редактор на списание "Критика и хуманизъм", пред БНР.

https://glasove.com/novini/prouchvane-sochi-kostadinov-i-karbovski-kato-klyuchovi-razprostraniteli-na-ruska-propaganda

Отиваме на сайта на "Критика и хуманизъм" и воала.
https://hssfoundation.org/


Леле!
Как го хвана този образ! ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31750 -: Август 18, 2022, 15:49:16 »
Нали всичко се направи под зоркото око и напътствия на сума ти щатски и европски съветници.
Предполагам вчера си прочел зорзаман за норвежеца и Кремиковци.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31751 -: Август 18, 2022, 15:51:07 »
Как го хвана този образ! ;)
Законът не ги задължава да се регистрират като чуждестранни агенти както е в САЩ и Русия. Но за тях е гордост да сложат логото на АзаБ и Сорос. Горди са че получават $ от чужбина и служат на чужди интереси.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31752 -: Август 18, 2022, 16:01:43 »
Ти що не тръгна за Русия примерно, макар че този пример втръсна.
Мисля съм го писал. Аз съм завършил "Изчислителни машини и устройства". Работил съм електроника. Отидох в Silicon Valley. Най-естествен избор ако искаш да работиш като инженер по електроника.
Точно от там крадяхме "know how" :))) по  ком-соца.
Нищо не разбирах и още не разбирам от търговия. Нямах земя и имоти. Не можах да се вградя в "новото време" т.н "преход". В един понеделник кацнах в Сан Франциско, следващият вече работих по специалността си.
Сега, отговорих ли ти на въпроса? Защо не отидох в Русия. А и не даваха зелени карти. Не мисля, че тогава разговорният руски го знаех повече от разговорния английски.
В някакъв смисъл нямах избор. Всъщност така ми и каза един приятел пролетта на 1996 г.
Бъч, да не си от екипа на Р. Саркисян и Би. Димитров?
Може да не отговаряш, може да намигнеш или да попържаш.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31753 -: Август 18, 2022, 16:10:51 »
Бъч, да не си от екипа на Р. Саркисян и Би. Димитров?
Може да не отговаряш, може да намигнеш или да попържаш.
Не ме четеш внимателно. С част от екипа им съм работил в БГ. Те заминаха малко преди мен с H1-B визи. Аз си отидох със зелена карта самосиндикално. Дори усещах неприязън от тях, че съм свободен и мога да работя за когото искам. Никога не съм работил за Б. Димитров. Не съм го виждал дори. Нито в България, нито в САЩ. Със Саркисян се познавахме*. Беше ми директор в БГ по някое време. Не мисля, че хранеше добри чувства към мен. Не ми дремеше за това.
Нали писах преди, че кацнах с $230. Не че е някакво геройство, но говори достатъчно. После в разговор с приятел мексиканец той ми каза, че се озовал като емигрант с нула долари. С първият чек си купил гащи (джинси). Те така те. Винаги го поздравявам на Cinco De Mayo.

* Използвам минало време, че не съм го виждал повече от 20 години.
« Последна редакция: Август 18, 2022, 16:17:39 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31754 -: Август 18, 2022, 16:11:04 »
Буч не ни уведомява какво става в САЩ, на полето на боя,
а се е заел с нас, как да гласуваме

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31755 -: Август 18, 2022, 16:11:38 »
В последните дни виждам изтребители да прелитат над Стара Загора.
Трябва ли да разбирам, че братските испанци и холандци ме пазят от Путин? Или си е "обикновена" окупация? Видяха ми са да са с един двигател - на F-16 ги направих, но и F-35 са с един.
Знаете ли нещо повече по въпроса?
....испански F-35, тук са на ротационен принцип...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31756 -: Август 18, 2022, 16:17:39 »
Бъч, да не си от екипа на Р. Саркисян и Би. Димитров?
Може да не отговаряш, може да намигнеш или да попържаш.
Не ме четеш внимателно. С част от екипа им съм работил в БГ. Те заминаха малко преди мен с H1-B визи. Аз си отидох със зелена карта самосиндикално. Дори усещах неприязън от тях, че съм свободен и мога да работя за когото искам. Никога не съм работил за Б. Димитров. Не съм го виждал дори. Нито в България, нито в САЩ. Със Саркисян се познавахме*. Беше ми директор по някое време. Не мисля, че хранеше добри чувства към мен. Не ми дремеше за това.

* Използвам минало време, че не съм го виждал повече от 20 години.
Благодаря Бъч, да не ти пука. И двамата цитирани са лекета, особено твоя колега, за покойния Биби ще замълча, макар, че го знам от 1978 г.
Жалко, че 1992-1993 Саркисян и Петър Танков провалиха едно добро начинание за трансформиране (спасяване) на ДЗУ, със американско участие естествено - Пол Гилович и екип от американски инженери, ако ти говори нещо, ама нейсе.... Просто това беше един пример, как американци от долината имаха интерес (макар и временно) да се преселят в Стара Загора...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31757 -: Август 18, 2022, 16:18:25 »
Буч не ни уведомява какво става в САЩ, на полето на боя,
а се е заел с нас, как да гласуваме
Алиске, не внимаваш! Аз съм в БГ СЕГА.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31758 -: Август 18, 2022, 16:31:51 »
Жалко, че 1992-1993 Саркисян и Петър Танков провалиха едно добро начинание за трансформиране (спасяване) на ДЗУ, със американско участие естествено - Пол Гилович и екип от американски инженери, ако ти говори нещо, ама нейсе....
Споменатите години и след тях също, се перяха (харчеха се) парите от проекта "Нева". Някъде около $250 милиона, които са били в австрийска банка и Саркисян е имал банковият спесимент. За някой проекти съм работил, за други само чувал. Не съм бил на нивото за вземане на решения. Пол Гилович не съм чувал. Май чувах, че има проект IBM да купи ЗЗУ, но в крайна сметка го купиха унгарци (Видеотон)- те пък бяха собственост на IBM.
Сега ЗЗУ прави някаква ширпотреба (ако изобщо прави нещо) която вече е скъпо да се прави в Унгария. Автомобилни кабелни снопове (harnesses). Лиценза за ключалки е продаден. Лампи не се правят. По едно време правеха сешуари.

Те така, те!

« Последна редакция: Август 18, 2022, 17:27:45 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31759 -: Август 18, 2022, 16:51:20 »
Взех да се замислям за замисъла за този форум. Какъв е бил, и дали е постигнат.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31760 -: Август 18, 2022, 17:02:21 »
Взех да се замислям за замисъла за този форум. Какъв е бил, и дали е постигнат.
Нидей съ напъвъй!
На тия години да скъсаш менискус е много лошо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31761 -: Август 18, 2022, 17:07:28 »
Поувлякох се. Има доста добронамерени хора. На моменти бива. Ма щото за дръжавата се замислих.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31762 -: Август 18, 2022, 17:09:45 »
Тъй, тъй!

Quote (selected)
Двете деца, прехвърлени в столичната болница "Пирогов" от старозагорската университетска болница, които пострадаха при инцидента със сръбски автобус на автомагистрала "Тракия" на 14 август, ще бъдат транспортирани до Сърбия утре, 18 август. Това съобщи българското Министерство на здравеопазването.

Децата ще се завърнат в родината си с два хеликоптера на Република Сърбия с два реанимационни екипа на борда. Очаква се да излетят от Летище София около 11.15 ч. българско време.
https://bnr.bg/radiobulgaria/post/101692285/transportirat-v-sarbia-s-helikopter-dvete-po-tejko-postradali-na-trakia-deca
Малка неугледна Сърбия, недорасла да стане чеп в ЕС има поне два медицински хеликоптера.
Ние член с традиции за чеп за зеле не ставаме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен duzov

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 137
  • "Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочнат
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31763 -: Август 18, 2022, 17:12:09 »
Е, май аз се пак ще гласувам за Слави.

https://www.vesti.bg/bulgaria/trifonov-obiasni-zashto-ne-e-podal-imushtestvena-deklaraciia-6149670

Не може да бъде!
Не вярвах и продължавам да не вярвам, че има човек от този форум, който да симпатизира на Слави Трифонов да гласува за него!
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки".

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31764 -: Август 18, 2022, 17:20:06 »
Взех да се замислям за замисъла за този форум. Какъв е бил, и дали е постигнат.

Какво да се прави, като тридесет години съзнанието е заключено да се гледа само назад, случково в настоящето, и никога в бъдещето.
За това се погрижиха масовата хипноза на деветдесетте и шоковата терапия на нулевите

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31765 -: Август 18, 2022, 17:23:22 »
Да. Мижахме на тъмното и Кашпировси дуднеше. Как да нямаш доверие на държавата. Дали и другаде е било така? През какво ли не минахме. Гяволите винаги се оправят.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31766 -: Август 18, 2022, 17:27:23 »
.....Споменатите години и след тях също се перяха (харчеха се) парите от проекта "Нева". Някъде около $250 милиона, които са били в австрийска банка и Саркисян е имал банковият спесимент. За някой проекти съм работил, за други само чувал. Не съм бил на нивото за вземане на решения. Пол Гилович не съм чувал. Май чувах, че има проект IBM да купи ЗЗУ, но в крайна сметка го купиха унгарци (Видеотон)- те пък бяха собственост на IBM.
Сега ЗЗУ прави някаква ширпотреба (ако изобщо прави нещо) която вече е скъпо да се прави в Унгария. Автомобилни кабелни снопове (harnesses). Лиценза за ключалки е продаден. Лампи не се правят. По едно време правеха сешуари.

Те така, те!
Правилно си чул, за ИБМ, почти вярно е - Гилович е един от екипа на ИБМ, разработил ония пакети памети (с формата и големината на тенджери под налягане), те искаха 49 %, 51 % за държавата, замяна на дисковите устройства-тухли със значително по-валките такива (2.5 инчови) и прочие - Саркисян и Танков се позоваха на проекта "Кейлок" (не "Нева"), конфликт на интереси и подобни  - истината си я посочил ти. Сумата е значително по-малка, спесимен имаше Красимир Стойчев, не Саркисян, както и да е ... минала работа ... може и да напиша спомени, ако кемейството ми разреши...
PS - когато попитах Гилович какво търсят в ДЗУ, отговорът беше - това е едно от трите предприятия в света с пълна вертикална интеграция и собствено производство на всичко необходимо (особено бяха впечатлени от вашите серворайтери)
« Последна редакция: Август 18, 2022, 17:42:31 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31767 -: Август 18, 2022, 17:28:45 »
Quote (selected)
Не вярвах и продължавам да не вярвам, че има човек от този форум, който да симпатизира на Слави Трифонов да гласува за него!
От това което съм преживял научих ( ама късно ) че хората се променят и никога към добро.
Може пък ние да не сме на нивото на Слави и да не сме съзвучни с N-найстата октава от струнната вселена/виола а Кайле да чува петлите.
П.П. По-скоро кокошките.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31768 -: Август 18, 2022, 17:33:21 »
Връзката на българите в чужбина с България това е щоуто на Слави.
Години наред

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31769 -: Август 18, 2022, 17:38:32 »
особено бяха впечатлени от вашите серворайтери
Виж на лични!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31770 -: Август 18, 2022, 17:40:49 »
Връзката на българите в чужбина с България това е щоуто на Слави.
Години наред
Верно, не се бях замислил.
Ами Кирето да не се помайва да оди в странство на нашите сънародници ще им се отрази добре едно 2-3 часово стендъп шоу.
Ще се смеят от сърце, може и да го подкрепят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31771 -: Август 18, 2022, 17:48:25 »
Не може да бъде!
Не вярвах и продължавам да не вярвам, че има човек от този форум, който да симпатизира на Слави Трифонов да гласува за него!


Вярата, чадо, е способността да приемеш непознаваемото.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31772 -: Август 18, 2022, 17:53:39 »
Разликата в позициите на гласуващите тук и извън страната си е един парадокс. Тез хора не са ли информирани, уж в напреднал свят са отишли. Или интересът клати феса, както е било винаги.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31773 -: Август 18, 2022, 18:01:02 »
Ако казва правилни неща може и да е Квазимодо.
Как беше? Важното е да лови мишки.
Да говори правилните неща е различно от това да лови мишки. Всички говорят правилните неща в опозиция и преди избори.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31774 -: Август 18, 2022, 18:07:35 »
Не вярвах и продължавам да не вярвам

Това не знаех. Слави не го гледам от десетилетия, то аз и телевизия не гледам от поне едно десетилетие... ма щом пък ти казваш.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31775 -: Август 18, 2022, 18:08:06 »
Ако казва правилни неща може и да е Квазимодо.
Как беше? Важното е да лови мишки.
Да говори правилните неща е различно от това да лови мишки. Всички говорят правилните неща в опозиция и преди избори.
:th_up:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31776 -: Август 18, 2022, 18:12:18 »
Не знам какви мишки/пишки чакате да лови Слави.
Кога можеше да състави правителство се фръцна, кога беше в правителството също.
За балерините от "Магаданск" това е част от хореографията, ама за лидер на партия не е добре.
ЦЪ!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31777 -: Август 18, 2022, 18:16:18 »
Да говори правилните неща е различно от това да лови мишки. Всички говорят правилните неща в опозиция и преди избори.
Пишете глупости! Костадинов ги говори тези неща след последните избори. И преди тях. Кога тиквата или Дай България са говорили верни неща? Къде досега е излъгал Костадинов?
Който иска да е част от пейзажа и да се чуди на инфлацията и да твърди, че Путин е виновен за "световното затопляне" т. е. досегашното, може да се измъква с безмислици, че "всички са маскари".
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #31778 -: Август 18, 2022, 18:19:43 »
В последните дни виждам изтребители да прелитат над Стара Загора.
Трябва ли да разбирам, че братските испанци и холандци ме пазят от Путин? Или си е "обикновена" окупация? Видяха ми са да са с един двигател - на F-16 ги направих, но и F-35 са с един.
Знаете ли нещо повече по въпроса?
Преди 2-3 месеца и над Варна летяха 2 броя "F-35". Май бяха холандски, доколкото си спомням, че бяха съобщили. Преди това летяха два "Тайфуна". Сега не знам кои са на ред...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31779 -: Август 18, 2022, 18:21:26 »
Това не знаех. Слави не го гледам от десетилетия
Няма нужда да гледаш Слави, за да разбереш, че не става. Нали му видя избранниците от шоуто му които трябваше да водят България?
Няма квалификация да подбира верните хора за управление. За шоу може  да има квалификации. Бита карта е! Който иска да му се загуби гласа да си гласува за Слави. Мен какво ми е?
Сега има алтернатива. Преди нямаше. Не сравнявайте шматарока от Атака с Костадинов!
Да. Винаги има опастност да го купят. Или смачкат, буквално. Затова и съм привърженик на мажоритарни избори. Няма как да смачкат всички.
Не искам да гласувам за файтон хора, който някой е поставил в листа. Те ще са му верни нему, не на избирателите от района му. И са твърде много 240. И 120 качествени са достатъчни.
« Последна редакция: Август 18, 2022, 18:30:37 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #31780 -: Август 18, 2022, 18:25:01 »
От Костадинов:
Quote (selected)
Вчера мълния удари едно момиче в Приморско. Случайно наблизо е председателката на Възраждане в града, Снежанка Йорданова, която оказва спешна помощ и прави сърдечен масаж в продължение на почти половин час.

Спасява живота на младата жена, което веднага я прави интересна за журналистите и днес Снежа даде интервю за една от националните телевизии, Нова тв. В момента, в който поиска да каже, че като председател на Възраждане в общината ще постави въпроса за липсата на Бърза помощ в района пред министъра на здравеопазването, журналистката рязко прекъсна интервюто с думите „нека не говорим за политика“.

Няма да коментирам бруталната цензура в телевизиите, тя не е от вчера. Искам само един въпрос да задам – ако липсата на линейки, адекватна спешна помощ и прилично здравеопазване не е въпрос на политика, то тогава на какво е?

На вяра? На късмет? На съдба? Към кого да поставим въпроса, щом според журналистката не бива да се говори за политика? Към Светия синод? Далай Лама? Или арменския поп?
Въпреки че по принцип телевизия не гледам, по случайност този момент го видях. Реакцията на журналистката на думата "Възраждане" беше мълниеносна, за десети от секундата. Като че ли специално беше тренирала за минимално време на реакция на забранени думички като "Възраждане".

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31781 -: Август 18, 2022, 18:29:41 »
Ма вий сте интересни хора. Какво доверие а шмекери? Да бяха всички депутати инженери, как да е. Ще видим и Костадинова, не съм му теглил чертата още.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31782 -: Август 18, 2022, 18:32:24 »
Абе вие да не сте влезли в предизборна кампания?
В който и да е парламент все някой ще е в опозиция, няма как иначе. Глас се губи, само при положение, че партията не влезе.
И айде вече стига с това високомерие. Начетох се днес на една дама, която много ми харесва и следвам във фейКбук, ама дъщеря ѝ била изровила и слушала, че и стъпки учела на Бяла роза, ужас, каква чалга, какъв ужас. Начетох се и на коментари по въпроса.
Това високомерие и усещане за владеене на единствената истина ще ви изяде главите.
Същите ентелектуалци в стария форум настояваха, заплашваха, агитираха да не се гласува ва референдума му, щото е чалгар, пък те са възвишени и с чалгари не се занимават.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31783 -: Август 18, 2022, 18:39:31 »
 
Същите ентелектуалци в стария форум настояваха, заплашваха, агитираха да не се гласува ва референдума му, щото е чалгар, пък те са възвишени и с чалгари не се занимават.
Не казваме, че Слави не е без полза. :)))
Я, как развали седянката? Все пак има качества, видя че е хванал мъртва риба. Поправи се. Донякъде.
И не сме ентелектуалци. Не сме възвишени. Ние сме маса, народ. Не вземаме пари от АзаБ. Вземаме пари директно от Америка. Нямаме нужда от трансмисия. :)))
Каквото мислим, казваме. Не казваме, че винаги сме прави. 
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31784 -: Август 18, 2022, 18:48:38 »
Глас се губи, само при положение, че партията не влезе.
Слави може спокойно да не влезе. Виждаме от последните избори, че народа се е шашнал. Търси "спасител". Гласовете масово се преливат от тиквата, към Слави, после към ПП... Това е защото партиите нямат сериозна класова база. Човек не знае кой защитава неговата "черга". Всички защитават "целият" народ. Щото представляват "всички". :middle_finger-434:
Е, няма такъв филм!
Въздухарска работа. Някой има интерес от това. Кой ли ще да е?
« Последна редакция: Август 18, 2022, 18:55:51 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31785 -: Август 18, 2022, 18:55:56 »
Винаги гласувам от 4-5 часа нататък, когато е ясно вече кой къде е и кой ще влезе.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31786 -: Август 18, 2022, 18:57:58 »
Винаги гласувам от 4-5 часа нататък, когато е ясно вече кой къде е и кой ще влезе.
Викаш винаги познаваш!
Все твоите са силните на деня.
 :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31787 -: Август 18, 2022, 19:03:00 »
"Въздухарска работа. Някой има интерес от това. Кой ли ще да е?"

Е? Как кой?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31788 -: Август 18, 2022, 19:05:08 »
Барми, това селфи ли е? :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31789 -: Август 18, 2022, 19:05:44 »
Барми, с тази философия не би могъл да възпитаваш деца.
Път за никъде е!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31790 -: Август 18, 2022, 19:07:10 »
Винаги гласувам от 4-5 часа нататък, когато е ясно вече кой къде е и кой ще влезе.
Викаш винаги познаваш!
Все твоите са силните на деня.
 :crying_with_laughter-3302:

Не познавам, излизат резултатите от гласуването насам натам, ти като че сефте чуваш. Забелязала съм, че още първите към 10-11 дават доста точна картина накъде вървят нещата.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31791 -: Август 18, 2022, 19:07:42 »
Неговата философия е за големи деца.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31792 -: Август 18, 2022, 19:08:16 »
Трябва да се оцелява.
Останалото е тинтири минтири

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31793 -: Август 18, 2022, 19:16:59 »
Винаги гласувам от 4-5 часа нататък, когато е ясно вече кой къде е и кой ще влезе.
Викаш винаги познаваш!
Все твоите са силните на деня.
 :crying_with_laughter-3302:



Не познавам, излизат резултатите от гласуването насам натам, ти като че сефте чуваш. Забелязала съм, че още първите към 10-11 дават доста точна картина накъде вървят нещата.
Мислех че общуваш с по-високи енергийни нива и от там черпиш "истината".
А то било "ПИК".
« Последна редакция: Август 18, 2022, 19:22:36 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31794 -: Август 18, 2022, 19:38:29 »
общувам да, лично с костадинов, който е толкова високо енергийно ниво, че всички ви е пленил тук
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31795 -: Август 18, 2022, 20:15:00 »
Quote (selected)
Сагата около ПП и ДБ приключи. Формацията на Кирил Петров и Асен Василев обяви официално тази вечер, че ще се яви самостоятелно на изборите на 2 октомври. Няма да има предизборна коалиция, както предлагаше ДБ.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/kray-na-sagata-pp-otryaza-db-za-predizboren-suyuz
Някой е подшушнал на киретата че те са бъдещото, а Ристю и женерал льо пти са минало.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31796 -: Август 18, 2022, 20:26:56 »
Quote (selected)
Сагата около ПП и ДБ приключи. Формацията на Кирил Петров и Асен Василев обяви официално тази вечер, че ще се яви самостоятелно на изборите на 2 октомври. Няма да има предизборна коалиция, както предлагаше ДБ.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/kray-na-sagata-pp-otryaza-db-za-predizboren-suyuz
Някой е подшушнал на киретата че те са бъдещото, а Ристю и женерал льо пти са минало.

Едва ли е Емзеперикс? Мисля че го помните.
https://www.youtube.com/watch?v=qslgJT9qItk&list=PL7wTGpqGpGZV2dTzD5dmMpVxevwaNGt_h
Някъде около Южния парк ще да е.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31797 -: Август 18, 2022, 20:32:34 »
Ако не успеят да пипнат изборните ротативки това ще е лебедовата песен на хероинята и вятърничавите.
Обаче имам видение че вече са готови с изборните резултати, просто трябва да изчакат изборите да минат официално и да ги обявят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31798 -: Август 18, 2022, 20:32:55 »
"Въздухарска работа. Някой има интерес от това. Кой ли ще да е?"

Е? Как кой?
Поддържан и толкова запазен, браво, Бармалей, так держать - да не го сменяш за новите, не струват.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31799 -: Август 18, 2022, 20:39:20 »
„Москва„, „Москва„, ти ярко пак блестиш..