Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 04, 2024, 10:14:19

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1882109 пъти)

0 Потребители и 75 Гости преглежда(т) тази тема.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #5040 -: Май 14, 2021, 14:06:52 »
ИСКАШ ФАКТИ?

ЕТО ТИ ФАКТ. БОНГО СЕ НАПРАВИ, ЧЕ ТАКОВА СЪБИТИЕ ВЪОБЩЕ НЯМА, И НА БАЗА ПОЛУЛЪЖИ РАЗВИВАШЕ ТУК ДЕМАГОГИИ ВСЯКАКВИ

а ся си призна, че такова нещо имало.

Като къв да го уважавам, като антибългарски пропагандист ли? като соросоидиот ли? що?

За кое съм се направил, че го е "нямало", ЛЪЖЕЦО ?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5041 -: Май 14, 2021, 14:08:34 »
За кое съм се направил, че го е "нямало", ЛЪЖЕЦО ?

владайското въстание, мазньо...

Пък хората отдавна са видели кой е лъжеца и манипулатора тук.
Нищо не си признаваш без скандал, че и се дървиш :)
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5042 -: Май 14, 2021, 14:23:02 »
Ма вие сте интересни хора. Аз не мисля, че с разгорещени спорове ще подредим нещата. Ний помежду си не можем се разбра, на македонците кусури търсим. Ами и те са като нас, кибритлии. Не се хабете за минали работи. Гледайте напред и нека си видим кусурите.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #5043 -: Май 14, 2021, 14:28:25 »
Ми не е така, бонго.

НЕ Е ТОВА ЕДИНСТВЕНОТО, което е последица от ТОЗИ ДОГОВОР...

Ма ти верно си мноооо мазно нещо.....

А БЪЛГАРИЯ? или тя е нещо ей-такова, дето се е случило помежду другото......

Коя е другата последица от Сан Стефанския договор? България - "България" има и преди него. Само за справка - временното руско управление под началството на Дондуков носи името: Канцелария за гражданско управление на освободените зад Дунава земи

А Българската държава се оформя териториално и институционално след Берлинския договор. Пак в резултат на него се оформя териториално и институционално Източна Румелия.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #5044 -: Май 14, 2021, 14:55:05 »
владайското въстание, мазньо...

Пък хората отдавна са видели кой е лъжеца и манипулатора тук.
Нищо не си признаваш без скандал, че и се дървиш :)

Не съм се направил, че го няма. Дискусията тръгна от спора между мен и Бъч за България и Финландия през втората световна война.
Когато го контрирах , че България печели територии и понася по-малко жертви от Финландия през войната, веднага беше намесена "гражданската война от 1918".
Няма гражданска война през 1918. Войнишкото въстание изясних какво е, изясних и какво се крие зад "Радомирска република, Владайско въстание, избити без съд и присъда, дръзнали да търсят сметка на царо и правителството за това, което причиниха на България?".
Няма гражданска война и през периода 1919 - 1923 г. Заради капитуалицията, крайната беднотия и мизерия има бандитизъм, има анархистки чети, които са си разбойнически, както и да ги гледа човек, улеснени поради ликвидацията на българската армия; има земеделски режим, който управлява в нарушение на конституцията и тероризира политическите си противници (вкл. комунистите), но ГРАЖДАНСКА ВОЙНА няма. Превратът поражда условия за гражданска война, но жестокостта на режима не я позволява,
Гражданска война се опитват да започнат , изпратените от Москва агенти. Кулминация в тези усилия е септемврийското въстание, което е жестоко потушено. Последвалите бял и червен терор, анархо-комунистическите чети, които продъжават да се занимават и с разбойничество докъм 1926 г. дали са "гражданска война" е въпрос, по който можем да спорим.
В периода 1927- та чак до към 1943 г. също няма гражданска война.
« Последна редакция: Май 14, 2021, 15:29:51 от Памфуций »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5045 -: Май 14, 2021, 14:57:52 »
Коя е другата последица от Сан Стефанския договор? България - "България" има и преди него. Само за справка - временното руско управление под началството на Дондуков носи името: Канцелария за гражданско управление на освободените зад Дунава земи

А Българската държава се оформя териториално и институционално след Берлинския договор. Пак в резултат на него се оформя териториално и институционално Източна Румелия.

Най после ясна теза от страна на бонго.

България е създадена като руска Канцелария за гражданско управление на освободените зад Дунава земи

Санстефанския договор е без значение, от него последици няма.





тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5046 -: Май 14, 2021, 15:03:10 »
Все пак е добре, че е освобождение на заддунавските земи, а не заграбване на заддунавските земи, както след малко ще го извъртиш.
Так че, слава  на Берлинският конгрес, че направил България, напук на грабителските и окупационни мераци на руснаците.
О още, и още шикалки.
Получаваш ли си надника?
Я земи напиши нещо за готвенето, остави историята.
Явно не ти се удава.
Чавдарчо ли беше, или какъв, да не са те уволнили, та заработваш сега по форуми и форумчета?
Нали имаш блог?
Що не си пишеш в него, а висиш тук?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5047 -: Май 14, 2021, 15:06:52 »
@бонго

Ами просто кажи, че това е твоето лично мнение, и проблема ще отпадне.

Дали имало в България гражданска война с или без кавички не се решава еднолично, за наше общо щастие.

Игнорирането на отделни историческите събития за да се защитават странни тези е това, което ме предизвиква.
Аз лично не мога да си представя как така тази твоя негражданска невойна се включва само за периоди, за които на теб ти е интересно. Защо убитите, примерно, 1941, според теб не са жертви на гражданската война, а тези от 1943, според теб, са.

Но при всяко положение подобна интерпретация предполага като минимум формулировка от вида "по мое мнение" или нещо подобно, не мислиш ли?

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5048 -: Май 14, 2021, 15:12:03 »
Quote (selected)
Повече от месец Министерството на вътрешните рабоити (МВР) и прокуратурата мълчат за побоя, нанесен на кмета на каварненското село Белгун Благомир Станев в нощта на 4 срещу 5 април т.г. Според жалбата му до Окръжнатата прокуратура в Добрич тогава той е бил бит и унижаван в офиса на ГЕРБ в Каварна. Това се случило, след като станало ясно, че в селото освен гласовете за ГЕРБ са били подадени и 11 за ДПС. Въпросите на "Дневник" по случая, изпратени до Пресцентъра на МВР и Областната му дирекция в Добрич, до момента остават без отговор.

Бившият министър на социалната политика Деница Сачева, която е координатор на ГЕРБ за Добричка област, мълчаливо отказва да коментира побоя. Според информация на "Дневник" непосредствено преди изборите Сачева се е срещала с бизнесмена Илиян Събев, за когото Благомир Станев твърди в жалбата си до прокуратурата, че е човекът, който го е унижавал и удрял.

Всичко за побоя над кмета на с. Белгун - тук.



В разговор за "Дневник" бившият председател на Общинския съвет в Каварна Красимир Кръстев каза, че случилото се с Благомир Станев в нощта на 4 срещу 5 април не е прецедент. "През 2019 г. по време на проведените тогава местни избори в социалните мрежи се въртеше клип, на който се виждаше как в продължение на часове Илиян Събев и още няколко души малтретират човек. Клипът беше разпространяван, за да се сплашат хората и да се случи това, което те искаха - цяла Каварна го знае", каза Кръстев. Въпреки това според него преди изборите от 4 април бившият социален министър

Деница Сачева е имала многократни срещи с Илиян Събев в офиса на ГЕРБ в Каварна

и в ресторанта му "Сол и пипер" в Балчик. "Едва ли тя не знае, че това е човекът, който издава смъртни присъди, според това, което сам казва, твърди Кръстев. Той контролира съда и прокуратурата. Това е тежък криминален контингент, който спекулира с имена - на Борисов, на Пашата и на кого ли още не?".

След казаното от Кръстев "Дневник" потърси Деница Сачева с въпроса знае ли, че Илиян Събев се е представял за "координатор на ГЕРБ" в региона. Със съобщение в месинджъра на Фейсбук тя отговори: "Областен координатор на ГЕРБ в региона съм аз". След друг въпрос - дали знае за обвиненията, че е нанесъл побой на кмета на Белгун, Сачева каза: "Чувам много неща, но тепърва се запознавам с всички факти". След това тя уточни, че "другата седмица (12 - 16 април, бел. авт.) ще ходя лично в Добрич, след като мине свикването на Народното събрание. Докато не се срещна с всички замесени лично по случая, не искам да коментирам предварително".

Веднага след размяната на тези съобщения

Деница Сачева блокира профила във Фейсубук, през който й бяха зададени цитираните въпроси.

Затова в края на април те бяха изпратени повторно през страницата й в социалната мрежа, както и на официалния електронен адрес на пресцентъра на ГЕРБ. Отговори обаче не последваха.

В понеделник, след дълго мълчание, Илиян Събев най-накрая отговори на телефонното позвъняване. Но затвори веднага след като разбра, че ще трябва да отговаря на журналистически въпроси.

Според жалбата на Благомир Станев до прокуратурата в Добрич на побоя в офиса на ГЕРБ е присъствал и сегашният председател на Общинския съвет в Каварна Йордан Стоянов (ГЕРБ). Той давал указания на Илиян Събев как точно да малтретира Станев и дори снимал с телефона си. След като в продължение на седмици след публикациите за случилото се не вдигаше телефона си, в кратък разговор в понеделник Йордан Стоянов също отказа коментар.

Разказаното от бившия председател на Общинския съвет в Каварна Красимир Кръстев обаче остави без отговор и други тежки въпроси.

https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/05/13/4208748_mvr_prokuraturata_i_gerb_onemiaha_za_poboia_nad_kmeta/

Липсва ми Ловкия в такива моменти...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #5049 -: Май 14, 2021, 15:12:48 »
Ловкият пише в"Дневник" .

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5050 -: Май 14, 2021, 15:16:04 »
Прякорите не се членуват. Само казвам.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5051 -: Май 14, 2021, 15:21:51 »
„Ами просто кажи, че това е твоето лично мнение, и проблема ще отпадне.„

Не, проблема няма да отпадне. Нито ще се реши проблемът.
Проблемът е много по дълбок.
И срещу тези, които плащат на бонго, и всякакви бонговци, ще трябва да се воюва.
Накрая народът ще грабне вилите.
Защото не върви за збора да заколиш вола

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5052 -: Май 14, 2021, 15:22:51 »
Всичко се членува. Това е знак на отношение. Аз членувам георгът, макар той да е в друга категория.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5053 -: Май 14, 2021, 15:23:22 »
@бонго

Ами просто кажи, че това е твоето лично мнение, и проблема ще отпадне.

Дали имало в България гражданска война с или без кавички не се решава еднолично, за наше общо щастие.

Игнорирането на отделни историческите събития за да се защитават странни тези е това, което ме предизвиква.
Аз лично не мога да си представя как така тази твоя негражданска невойна се включва само за периоди, за които на теб ти е интересно. Защо убитите, примерно, 1941, според теб не са жертви на гражданската война, а тези от 1943, според теб, са.

Но при всяко положение подобна интерпретация предполага като минимум формулировка от вида "по мое мнение" или нещо подобно, не мислиш ли?
Не мога да разбера, защо се подменя значението на думите. Дефинирай "гражданска война" и тогава питай за лично мнение. Иначе то и мутренските престрелки ще излязат "гражданска война". И на ми излизай с "по мое мнение" когато се отнася за факти, а не интерпретации. Ако са убити петима, това е факт, а "не е важно дали са пет, петдесет или пет хиляди" е вече интерпретация. При това манипулативна.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5054 -: Май 14, 2021, 15:24:53 »
„Ами просто кажи, че това е твоето лично мнение, и проблема ще отпадне.„

Не, проблема няма да отпадне. Нито ще се реши проблемът.
Проблемът е много по дълбок.
И срещу тези, които плащат на бонго, и всякакви бонговци, ще трябва да се воюва.
Накрая народът ще грабне вилите.
Защото не върви за збора да заколиш вола
Даааа, и срещу  учебниците по история трябва да се води кървава война, белким се направят успоредни да поредната партийна линия.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5055 -: Май 14, 2021, 15:25:16 »
Всичко се членува. Това е знак на отношение. Аз членувам георгът, макар той да е в друга категория.

Quote (selected)
Ма вие сте интересни хора. Аз не мисля, че с разгорещени спорове ще подредим нещата. Ний помежду си не можем се разбра, на македонците кусури търсим.

^^

Пиши си квото искаш. Wreckage пет пари не дава за езика, па си диша.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5056 -: Май 14, 2021, 15:25:40 »
 „Иначе то и мутренските престрелки ще излязат "гражданска война". „

А кой ти е казал, че не бяха и не са гражданска война?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5057 -: Май 14, 2021, 15:26:33 »
Все пак е добре, че е освобождение на заддунавските земи, а не заграбване на заддунавските земи, както след малко ще го извъртиш.
Так че, слава  на Берлинският конгрес, че направил България, напук на грабителските и окупационни мераци на руснаците.
О още, и още шикалки.
Получаваш ли си надника?
Я земи напиши нещо за готвенето, остави историята.
Явно не ти се удава.
Чавдарчо ли беше, или какъв, да не са те уволнили, та заработваш сега по форуми и форумчета?
Нали имаш блог?
Що не си пишеш в него, а висиш тук?
Продължаваш да обиждаш, освен че продължаваш да не правиш разлика между Памфуций и Предводителя. Дай го по-сериозно, че олекваш като балонче с хелий.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5058 -: Май 14, 2021, 15:26:48 »
Не мога да разбера, защо се подменя значението на думите. Дефинирай "гражданска война" и тогава питай за лично мнение. Иначе то и мутренските престрелки ще излязат "гражданска война". И на ми излизай с "по мое мнение" когато се отнася за факти, а не интерпретации. Ако са убити петима, това е факт, а "не е важно дали са пет, петдесет или пет хиляди" е вече интерпретация. При това манипулативна.

абсолютно съм съгласен, и тогава със страшна сила идва въпроса - що първом подминаваме първите няколкостотин жертви, после пък ги кръщаваме превратаджии и не ни се занимава с тях, и чак накрая почваме да се държим щогоде адекватно?

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #5059 -: Май 14, 2021, 15:27:16 »
Най после ясна теза от страна на бонго.

България е създадена като руска Канцелария за гражданско управление на освободените зад Дунава земи

Санстефанския договор е без значение, от него последици няма.
Ми аз какво написах - че практически последици от Сан Стефанския договор няма. И защо това е така съм обяснил с мнението си за Горчаков и Бисмарк.
Ако Русия беще приела предложението на Андраши и Бисмарк, това щеше да е ревизия на Сан Стефанския договор. В Берлин спорят дали Софийското поле е в северна България. 
Но  Русия - и съвсем правилно - предпочита споразумението с Англия и варианта с Берлинския договор. Това е в ущърб на бъдещата българска държава, но е в полза на геостратегическото равновесие , предпочитано от Горчаков.
Нищо "антируско" няма в това мое мнение. Русия тръгва на война срещу Турция, защото преценява, че това диктуват нейните интереси. Съответно сключва такъв мир, който смята, че е най-близък до нейните интереси, който съвсем не се простират само до Балканите и България.
« Последна редакция: Май 14, 2021, 15:34:32 от Памфуций »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5060 -: Май 14, 2021, 15:27:54 »
„Иначе то и мутренските престрелки ще излязат "гражданска война". „

А кой ти е казал, че не бяха и не са гражданска война?
Е, това ви е проблемът! Подменяте понятията, после искате да е вярно с историческите факти. Викай си му перманентна гражданска война, бъде айляк, остави историята на Памфуций.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5061 -: Май 14, 2021, 15:28:50 »
Даааа, и срещу  учебниците по история трябва да се води кървава война, белким се направят успоредни да поредната партийна линия.

е ся, и коя е правата линия?
тая на бонго, дето няма владайско въстание ли? Дето няколкостотин жертви не съществуват, щот не му лепят правилно на картинката, дето се пробва да ни пробута?

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5062 -: Май 14, 2021, 15:28:54 »
остави историята на Памфуций.

Никъв шанс да оставим историята в ръцете на хора, които са слепи за издевателствата над българския народ. Сорка.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5063 -: Май 14, 2021, 15:30:55 »
абсолютно съм съгласен, и тогава със страшна сила идва въпроса - що първом подминаваме първите няколкостотин жертви, после пък ги кръщаваме превратаджии и не ни се занимава с тях, и чак накрая почваме да се държим щогоде адекватно?
Защото говорим за различни неща. За това как превратаджиите яхват жертвите. Не жертвите са превратаджии, а тези, които би трябвало да утихомирят войниците. Което беше подробно обяснено, за несхваналите!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5064 -: Май 14, 2021, 15:31:45 »
Е, това ви е проблемът! Подменяте понятията, после искате да е вярно с историческите факти. Викай си му перманентна гражданска война, бъде айляк, остави историята на Памфуций.

няма и един аргумент в полза на това, да наречем манипулациите бонгови с гордото име история.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5065 -: Май 14, 2021, 15:33:08 »
Никъв шанс да оставим историята в ръцете на хора, които са слепи за издевателствата над българския народ. Сорка.
След Освобождението основните издевателства над българския народ са от българския народ. Стига вече с тези изедници от чужбина, които в най-добрия случай знаят къде се намира България, но едва ли ще я намерят на картата без чужда помощ.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5066 -: Май 14, 2021, 15:34:35 »
Защото не върви за збора да заколиш вола

Даааа, и срещу  учебниците по история трябва да се води кървава война, белким се направят успоредни да поредната партийна линия.

А партийна линия и партия няма.
Но искаш ли да ти разясня израза „За збора заклали вола, след збора плакали за вола„
Защото не върви за густото майново, и за либерасткият панаир на суетата, подлостта и предателство, да заколим народ, държава, и нейната история.
Всеки панаир рано или късно свършва, и циркът си вдига шапитото.
Клоуните обаче остават.
Тях ги пребиват с камъни.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5067 -: Май 14, 2021, 15:35:28 »
След Освобождението основните издевателства над българския народ са от българския народ. Стига вече с тези изедници от чужбина, които в най-добрия случай знаят къде се намира България, но едва ли ще я намерят на картата без чужда помощ.

Ъм... недей да определяш така сляпо историческите отрязъци, за които говорим. "След освобождението" казваш ТИ. Аз казвам, че българите са драни, мачкани и тъпкани от турския поробител. Я питай Памфуций кво мисли по въпроса.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5068 -: Май 14, 2021, 15:36:16 »
Продължаваш да обиждаш, освен че продължаваш да не правиш разлика между Памфуций и Предводителя. Дай го по-сериозно, че олекваш като балонче с хелий.

Нали ти ми гарантира, че това е Памфуций?
Когато казвах, че това не е Памфуций, не ми ли писа ти, че със сигурност, това е той?
Та кого продължавам да обиждам?
Памфуций, или Предводителят на патките?
« Последна редакция: Май 14, 2021, 15:42:14 от Алиса .. »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5069 -: Май 14, 2021, 15:38:23 »
Защото говорим за различни неща. За това как превратаджиите яхват жертвите. Не жертвите са превратаджии, а тези, които би трябвало да утихомирят войниците. Което беше подробно обяснено, за несхваналите!

благодаря, ной, че се грижиш за нас, явно според теб нищите интелектуално.

Но аз ще предпочета не манипулации и общи приказки на тема, а адекватни коментари.

Що трябва да се утихомирят войниците?
Що изпратените да вадят горещите картофи изведнъж ви се оказват виновни за нещо?
Тва, дето са правили царо и правителството преди това нямат нищо общо ли?
Убийците, дето стрелят по българските войници, те ли се оказаха според теб невинните?

те затова смятам, че историята не трябва да се оставят на пропагандистите.
Та бонго да прощава, ма такива неща не са за търпене
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5070 -: Май 14, 2021, 15:40:03 »
След Освобождението основните издевателства над българския народ са от българския народ. Стига вече с тези изедници от чужбина, които в най-добрия случай знаят къде се намира България, но едва ли ще я намерят на картата без чужда помощ.

е ся.... ТОВА е съвсем друга тема, и си е чиста проба опит за изместване на темата.

Несериозно.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5071 -: Май 14, 2021, 15:48:17 »
Продължаваш да обиждаш, освен че продължаваш да не правиш разлика между Памфуций и Предводителя. Дай го по-сериозно, че олекваш като балонче с хелий.

Нали ти ми гарантира, че това е Памфуций?
Когато казвах, че това не е Памфуций, не ми ли писа ти, че със сигурност, това е той?
Та кого продължавам да обиждам?
Памфуций, или Предводителят на патките?
Прочети какво си написала. "Чавдарчо" е именно "Предводителя" и си има блог и си пише в него, когато реши. Памфуций си е Памфуций и ти продължаваш да бъркаш двата щата.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5072 -: Май 14, 2021, 15:49:26 »
е ся.... ТОВА е съвсем друга тема, и си е чиста проба опит за изместване на темата.

Несериозно.
Айде бе! От одеве се говори само за следосвобожденския период. И пак са виновни руснаците, турците, ингилизите, Бисмарк и който още се сетиш.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5073 -: Май 14, 2021, 15:51:29 »
ре памфуции и предводителя

ми редно е да го попиташ сама, а не да се предоверяваш.

мен си ми прилича на бонго от сега, и така се обръщам към него, не ме е поправил, ако ме поправи ще се съобразя.

прилича ми и на един **** от сцб, но не съм окончателно сигурен, затова и не пускам никви подобни фишеци

в крайна сметка отношението ми се базира на каквото пише тук, а не кой какво ми е казал за някого

..... а пропо, ако с бонго съм се припознал - ще се извиня и ще се променя.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5074 -: Май 14, 2021, 15:52:28 »
благодаря, ной, че се грижиш за нас, явно според теб нищите интелектуално.

Но аз ще предпочета не манипулации и общи приказки на тема, а адекватни коментари.

Що трябва да се утихомирят войниците?
Що изпратените да вадят горещите картофи изведнъж ви се оказват виновни за нещо?
Тва, дето са правили царо и правителството преди това нямат нищо общо ли?
Убийците, дето стрелят по българските войници, те ли се оказаха според теб невинните?

те затова смятам, че историята не трябва да се оставят на пропагандистите.
Та бонго да прощава, ма такива неща не са за търпене
Ти не искаш адекватни коментари. Ти искаш коментари в унисон с това, което смяташ за истина на сърцето. Ти не искаш факти, ти искаш интерпретации. От няколко страници е точно това - носят се факти, а наоколо скрежет зомбом защо се избягвали ДРУГИ факти, евентуално. Като се стигне до другите факти, се започва, а не така ги тълкуваш, макар там да няма тълкувание. Ти не искаш история, ти искаш пропаганда. И това няма нищо общо с интелектуалната нищета, повярвай ми!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5075 -: Май 14, 2021, 15:53:21 »
Айде бе! От одеве се говори само за следосвобожденския период. И пак са виновни руснаците, турците, ингилизите, Бисмарк и който още се сетиш.

е ся...... ако така ще подбълбукваме всичко....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5076 -: Май 14, 2021, 15:53:58 »
ре памфуции и предводителя

ми редно е да го попиташ сама, а не да се предоверяваш.

мен си ми прилича на бонго от сега, и така се обръщам към него, не ме е поправил, ако ме поправи ще се съобразя.

прилича ми и на един **** от сцб, но не съм окончателно сигурен, затова и не пускам никви подобни фишеци

в крайна сметка отношението ми се базира на каквото пише тук, а не кой какво ми е казал за някого

..... а пропо, ако с бонго съм се припознал - ще се извиня и ще се променя.
Аз не само съм попитала, аз съм проверила - този тук участник е Бонго/Памфуций. Но Алиса упорито твърди, че е "Чавдарчо".

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5077 -: Май 14, 2021, 15:57:04 »
"е ся...... ако така ще подбълбукваме всичко...."
Малко по-назад в дискусията  са думите за тези що са клали народа си както турчин не го е клал. Ти си му викай подбълбукване.
П.П. Твоя собствен пример с Войнишкото въстание - кой е стрелял във войниците? Турци, немци, руснаци? Айде царят още можем да го пишем немец, а останалите?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #5078 -: Май 14, 2021, 15:57:44 »
@бонго

Ами просто кажи, че това е твоето лично мнение, и проблема ще отпадне.

Дали имало в България гражданска война с или без кавички не се решава еднолично, за наше общо щастие.

Игнорирането на отделни историческите събития за да се защитават странни тези е това, което ме предизвиква.
Аз лично не мога да си представя как така тази твоя негражданска невойна се включва само за периоди, за които на теб ти е интересно. Защо убитите, примерно, 1941, според теб не са жертви на гражданската война, а тези от 1943, според теб, са.

Но при всяко положение подобна интерпретация предполага като минимум формулировка от вида "по мое мнение" или нещо подобно, не мислиш ли?

Естествено, че всичко написано от мен е мое мнение. Това е форум за обмяна на мнения. Но имам гадния навик, когато напиша нещо, да извадя факти, научни публикации и прочее аргументи в негова подкрепа.
За разлика от други, които - едно че ми приписват всякакви дивотии, второ отговарят само с обиди и плакати, защото не им харесва написаното.
Защо четите 1941 - 1943 не са "гражданска война" -
- защото не успяват да поставят под свой контрол някаква част от страната;
- защото нямат масовост/ реална масова подкрепа
- защото не са признати за страна в конфликт, а са причислени към разбойнически банди.
Това се променя в хода войната, преди всичко поради обръщането на хода на войната и бомбардировките, формирането на ОФ и т.н.
Четите на Филип Тютю и Панайот Хитов, гражданска война ли са?
Четите по време на режима на Стамболийски гражданска война ли са?
Четите на ВМРО в Македония между войните и атентатите, гражданска война ли са?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5079 -: Май 14, 2021, 15:57:52 »
Ти не искаш адекватни коментари. Ти искаш коментари в унисон с това, което смяташ за истина на сърцето. Ти не искаш факти, ти искаш интерпретации. От няколко страници е точно това - носят се факти, а наоколо скрежет зомбом защо се избягвали ДРУГИ факти, евентуално. Като се стигне до другите факти, се започва, а не така ги тълкуваш, макар там да няма тълкувание. Ти не искаш история, ти искаш пропаганда. И това няма нищо общо с интелектуалната нищета, повярвай ми!

значи се справям по-добре, отколкото съм си мислел :))

след като ви карам, па макар и със скърцане на зъби и многочасово закъснение, да се съгласите,
че има и други факти, освен тези, които се вписват в Правилната Ви Партийна Линия :)

И да, когато пропагандистите ги мачкат с факти много бързо лепят етикет пропагандисти на опонентите си :)

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5080 -: Май 14, 2021, 15:58:05 »
Прочети какво си написала. "Чавдарчо" е именно "Предводителя" и си има блог и си пише в него, когато реши. Памфуций си е Памфуций и ти продължаваш да бъркаш двата щата.


Това е единственият път, когато съм приела, че това е Памфуций, защото ми омръзна да повтарям, че не е, и ти да гарантираш с менторски тон, че това Е Памфуций.
А щом твърдиш, че е Памфуций, да, Чавдарчо се казва.
Обидното тук е, че някакъв се представя за Памфуций, и в действителност Предводителят на такива като теб, обижда самият Памфуций.
Но това са далечни неща за теб, изглежда.
Шоу да става.
Шоу няма.
Стана глетаво тук, и участниците, колкото и да са малко, се разбягаха.

Ти грешиш.
Памфуций и бонго са едно и също лице.
Самият Памфуций във Сега го е признавал, от там и блогът, и Чавдарчо..
А Предводителят на (патките по Ботев) е бог знае кой шибан трол, който се подвизаваше в Сега.

« Последна редакция: Май 14, 2021, 16:04:18 от Алиса .. »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5081 -: Май 14, 2021, 16:00:47 »
Quote (selected)
Защо четите 1941 - 1943 не са "гражданска война" -
- защото не успяват да поставят под свой контрол някаква част от страната;
- защото нямат масовост/ реална масова подкрепа
- защото не са признати за страна в конфликт, а са причислени към разбойнически банди.


Quote (selected)

Гражданската война е война, в която враждуващите страни принадлежат на една и съща държава

Тва е.


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5082 -: Май 14, 2021, 16:02:13 »
значи се справям по-добре, отколкото съм си мислел :))

след като ви карам, па макар и със скърцане на зъби и многочасово закъснение, да се съгласите,
че има и други факти, освен тези, които се вписват в Правилната Ви Партийна Линия :)

И да, когато пропагандистите ги мачкат с факти много бързо лепят етикет пропагандисти на опонентите си :)
Чудесно! Ти си пропагандист, Памфуций е историк, вие просто се намирате на различни планети. Лошо няма. Но фактите са при Памфуций, а при теб е "истината на сърцето", инак наричана пропаганда и агитация. Което също е необходимо.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5083 -: Май 14, 2021, 16:03:18 »
- защото не са признати за страна в конфликт, а са причислени към разбойнически банди.

ако се съгласим с теб, че това е някакъв аргумент, ще излезе, че никаква гражданска война не е имала по никое време никъде.

Навсякъде тия, дето са на власт, обявяват въоръжената съпротива срещу себе си за разбойници.

.... Привнасянето на спомени на палачите дава гледната точка на палачите. Не може да се смята за единствено меродавна в никоя ситуация. За сведение може да се приеме. За абсолютна истина, от която да следват последици - не.

Като пра правнук на разбойник го споделям.
Такъв, дигнал оръжие срещу властта. Застрелян от редовна армия.
На втори май му правихме поредната годишнина. В Дряновския манастир.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5084 -: Май 14, 2021, 16:04:10 »

Тва е.
Тъй, тъй, съседите Вуте и Пене, дето се дърлят за синура, са в гражданска война.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5085 -: Май 14, 2021, 16:05:48 »
Тъй, тъй, съседите Вуте и Пене, дето се дърлят за синура, са в гражданска война.

Ще питаш ли Памфуций кво мисли по въпроса за издевателствата над българския народ, или не ти стиска?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5086 -: Май 14, 2021, 16:07:08 »
Чудесно! Ти си пропагандист, Памфуций е историк, вие просто се намирате на различни планети. Лошо няма. Но фактите са при Памфуций, а при теб е "истината на сърцето", инак наричана пропаганда и агитация. Което също е необходимо.

ной. Чети с разбиране.

Каква пропаганда и агитация е, да го накарам да признае факта на съществуването на Владайското въстание?
И какво освен пропаганда от негова страна е да се прави първо, че не е съществувало, и после, че било не войнишки бунт ами намкоси?
И после да ни пробутва мненията на убийците като материал по темата?

намекнах ти да не се плъзгаш по бързото етикетиране. Не бива.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5087 -: Май 14, 2021, 16:07:17 »

А щом твърдиш, че е Памфуций, да, Чавдарчо се казва.

Памфуций и бонго са едно и също лице.
Самият Памфуций във Сега го е признавал, от там и блогът, и Чавдарчо..
А Предводителят на (патките по Ботев) е бог знае кой шибан трол, който се подвизаваше в Сега.
Памфуций и бонго са едно и също лице. - Да.
Предводителят е Чавдарчо с блога.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5088 -: Май 14, 2021, 16:07:28 »
Тук всеки си изказва свободно мнението. Не е нужно да го налага. Аз се интересувам от по-стара история, но българската ми е доста добре позната. За Стамболийски малко знаех, че уж бил счупил писалката, ма май само я метнал настрана. Имам вече усещането, че е бил голяма маскара. Каманяките имат някои свестни хора като Благоев и Кирков. Следващите са платени слуги и всяват хаос и бягат. И войнишката и септемврийската буна са инсценирани отвън. Който не го разбира, няма нужда да му се обясняват нещата.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5089 -: Май 14, 2021, 16:08:11 »
Ще питаш ли Памфуций кво мисли по въпроса за издевателствата над българския народ, или не ти стиска?
Върни се назад, той го е писал няколко пъти в последните дни.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5090 -: Май 14, 2021, 16:08:19 »
Ти грешиш.
Памфуций и бонго са едно и също лице.
Самият Памфуций във Сега го е признавал, от там и блогът, и Чавдарчо.. Можеш да ги намериш в гугъла, ако набереш бонго-бонго
А Предводителят на .. е бог знае какъв  шибан трол, който се подвизаваше в Сега.
Но за малко, защото бързо го изчистваха

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #5091 -: Май 14, 2021, 16:08:51 »
Продължаваш да обиждаш, освен че продължаваш да не правиш разлика между Памфуций и Предводителя. Дай го по-сериозно, че олекваш като балонче с хелий.

Нали ти ми гарантира, че това е Памфуций?
Когато казвах, че това не е Памфуций, не ми ли писа ти, че със сигурност, това е той?
Та кого продължавам да обиждам?
Памфуций, или Предводителят на патките?

Не ти е работа, Тръмпославо , нито на cekyko, нито на некой друг да гадаеш и обсъждаш кой съм, кой не съм. Не и е работа на Ной да ви обяснява подобни неща. Аз съм някакъв човек, регистрирал се във форума с някакъв прсевдоним, който пише своите мнения.
Аз не се ровя ти каква си, с какво се заминваш, дали сменяш памперсите на дядовци в Гърция и т.н. и т.н. Не ми и хрумва да обвинявам някого, че му плащали руснаци, китайци, извънземни и рептили и за какво - за малки музикални форми ли, за клизми ли или за нещо друго.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5092 -: Май 14, 2021, 16:10:42 »
Върни се назад, той го е писал няколко пъти в последните дни.

Той го е писал стотици пъти във форума на "СЕГА". Няма никва нужда да се връщам никъде.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5093 -: Май 14, 2021, 16:13:17 »
Не ти е работа, Тръмпославо , нито на cekyko, нито на некой друг да гадаеш и обсъждаш кой съм, кой не съм. Не и е работа на Ной да ви обяснява подобни неща. Аз съм някакъв човек, регистрирал се във форума с някакъв прсевдоним, който пише своите мнения.
Аз не се ровя ти каква си, с какво се заминваш, дали сменяш памперсите на дядовци в Гърция и т.н. и т.н. Не ми и хрумва да обвинявам някого, че му плащали руснаци, китайци, извънземни и рептили и за какво - за малки музикални форми ли, за клизми ли или за нещо друго.

абсолютно съгласен, че не е ничия работа.

Ако те обижда обръщението на "бонго" - ще се коригирам.

....За пореден път - с хората се държа така, както те се държат с мен. Откакто почнах да прилагам това правило ми е мноооого лесно в нета. ааа да, важи и правилото за двата жълти картона преди червения :)
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #5094 -: Май 14, 2021, 16:14:15 »
абсолютно съм съгласен, и тогава със страшна сила идва въпроса - що първом подминаваме първите няколкостотин жертви, после пък ги кръщаваме превратаджии и не ни се занимава с тях, и чак накрая почваме да се държим щогоде адекватно?

Лъжеш.
Повтарям изречението, за което сте се хванали с Тръмпослава:
 
Quote (selected)
Войнишкото въстание е военен бунт, от който се опитват да се възползват Стамболийски и Даскалов, за да направят преврат
[/color]

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5095 -: Май 14, 2021, 16:15:40 »
Лъжеш.
Повтарям изречението, за което сте се хванали с Тръмпослава:
 

лъжеш. аз те питах що подминаваш войнишкото въстание като не съществуващо.

Щото ги разваляше стройната манипулацийка

Бонго, нещо като Радомирска република, Владайско въстание, избити без съд и присъда, дръзнали да търсят сметка на царо и правителството за това, което причиниха на България?


тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5096 -: Май 14, 2021, 16:15:53 »
„Не ти е работа, Тръмпославо , нито на cekyko, нито на некой друг да гадаеш и обсъждаш кой съм, кой не съм. Не и е работа на Ной да ви обяснява подобни неща. Аз съм някакъв човек, регистрирал се във форума с някакъв прсевдоним, който пише своите мнения.„

А защо се представяш с чуждо име?
Не излагаш ли по този начин Памфуций?
Аз Памфуций го знам, и имам добро отношение към него, а ти си никой, представящ с за някой друг.
А Памфуций би ли писал същите тъпизми като теб?
Или, ти използва имиджа на Памфуций, за да прокараш простащината си и тук?
Дълго време си бих мозъка кой може да се крие зад никът на Памфуций.
Да, някой предложи да бъде поканен Памфуций, а получихме Предводителят на зулусите.
« Последна редакция: Май 14, 2021, 16:21:13 от Алиса .. »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5097 -: Май 14, 2021, 16:19:33 »
Quote (selected)
Памфуций е историк,
Това далеч не е достътъчно. "историци" бяха и мършите дето обявиха, че нямало турско робство.
Че и БАН накиснаха, въпреки че общото между тях е, че са ги наели по некво проектче с шорошко финансиране.
БАН е нипричьом към инсинуацията.
 
Пак повтарям найш колко "историци" на шорошка и дойчофска хранилка има.
И цапат ли цапат виртуалното пространство.
Конкретно за режима в София през 20-ти век до 44-та са се произнесли в Нюрберг. Точка!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5098 -: Май 14, 2021, 16:19:54 »
„Не ти е работа, Тръмпославо , нито на cekyko, нито на некой друг да гадаеш и обсъждаш кой съм, кой не съм. Не и е работа на Ной да ви обяснява подобни неща. Аз съм някакъв човек, регистрирал се във форума с някакъв прсевдоним, който пише своите мнения.„

А защо се представяш с чуждо име?
Не излагаш ли по този начин Памфуций?
Аз Памфуций го знам, и имам добро отношение към него, а ти си никой, представящ с за някой друг.
А Памфуций би ли писал същите тъпизми като теб?
Или, ти използва имиджа на Памфуций, за да прокараш простащината си тук?

ма негова си работа как се представя, стига си се дразнила и ти, не виждаш ли че идеята е да те дразнят  :)

ВСЕКИ може са се преставя както си иска.
НИКОЙ не е длъжен никому да се обявява със извънинтернетския си облик

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #5099 -: Май 14, 2021, 16:22:36 »
Памфуций **********

бел паралелепипед
Дали е, или не е, само негово може да бъде решението да сподели такова нещо тук.
Да си имаме уважението.
« Последна редакция: Май 14, 2021, 16:26:02 от паралелепипед »