Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 11, 2024, 19:02:17

Автор Тема: Избори Юли'21  (Прочетена 236685 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1980 -: Юни 29, 2021, 15:25:18 »
А защо да не мога да си документирам вота?

A защо да не можеш да си вземеш билютината за спомен? Да си я сложиш в рамка?

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8102
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1981 -: Юни 29, 2021, 15:31:15 »
 
аз пък ти казвам, че машините не са в "тъмна стаичка" и комисията вижда кви ги вършиш. и ако тръгнеш да вадиш телефони или допълнителни карти - ще те озаптят.
Което определено си е антиконституционно. Щото там има едни текстове за тайната на вота......
Ако видя некой от комисията да се мота из помещението и то в позиция дето може да наблюдава екрана, може ли да го "гръмна".
А ко праим при две машини една до друга?
А като ми отпечата "бон", машината докат го пускам в урната ко, да командвам сички по очи на пода ли, щото той си е съфсем видим за комисия и странични наблюдатели ......
Бе гей дружинката "сценаристи" яко се осра с тоя изборен кодекс.  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1982 -: Юни 29, 2021, 15:34:09 »
А защо да не мога да си документирам вота? Тайната на вота и за мен ли трябва да остане тайна?
а защо трябва да можеш? за да покажеш вота си на тартора и да ти връчи едни кинти? или на шефа ти, та да те остави на работа? защо?

айде отново цитат от изборния кодекс:
Quote (selected)
Забрана за използване на възпроизвеждаща техника

Чл. 227. (1) Забранява се използването на мобилни телефони, фотоапарати или друга възпроизвеждаща техника с цел заснемане на начина на гласуване.
(2) При нарушаване на забраната по ал. 1 комисията незабавно обявява бюлетината за недействителна и отбелязва това обстоятелство върху бюлетината и в графа "Забележки" на избирателния списък. Избирателят не се допуска повторно до гласуване.
(3) Бюлетината по ал. 2 се брои за недействителна, унищожава се с надпис "Недействителна по чл. 227" и се вписва на отделен ред в протокола на секционната избирателна комисия.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1983 -: Юни 29, 2021, 15:34:28 »
Което определено си е антиконституционно. Щото там има едни текстове за тайната на вота......

Тайна на вота не значи задължително камера обскура. Достатъчно е да е разположена така, че никой да не вижда как гласуваш.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1984 -: Юни 29, 2021, 15:36:00 »
За теб ще остане тайна само ако не помниш кво си правила.
Тук става дума за това да имаш свидетелство за пред други как си гласувала, т.е. да се отчетеш пред този, който ти е платил да гласуваш за еди кого си.
А защо трябва да се отчитам пред някого? Кой тук рече, че е гласувал по специфичен начин и в протокола гласът му го няма? Защо да не мога да си предявя претенциите към отчетността, да речем? А то така се получава, че аз съм заподозряна в тъмни дела, а тези, дето ги вършат - не са, и ми пречат да докажа тяхната завера!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1985 -: Юни 29, 2021, 15:39:00 »
Което определено си е антиконституционно. Щото там има едни текстове за тайната на вота......
Ако видя некой от комисията да се мота из помещението и то в позиция дето може да наблюдава екрана, може ли да го "гръмна".
А ко праим при две машини една до друга?
А като ми отпечата "бон", машината докат го пускам в урната ко, да командвам сички по очи на пода ли, щото той си е съфсем видим за комисия и странични наблюдатели ......
Бе гей дружинката "сценаристи" яко се осра с тоя изборен кодекс.  :smokin:

ей ти машинен вот без тъмна стаичка, и таен при това:


а бончето трябва да го сгънеш преди пускане.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8102
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1986 -: Юни 29, 2021, 15:39:53 »
Което определено си е антиконституционно. Щото там има едни текстове за тайната на вота......

Тайна на вота не значи задължително камера обскура. Достатъчно е да е разположена така, че никой да не вижда как гласуваш.
Тва как се реалицира при отпечатан вот без плик.
А разположена така се реализира с "тъмна стаичка" и без право да се влиза в процеса на гласуване.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1987 -: Юни 29, 2021, 15:40:39 »
А защо трябва да се отчитам пред някого? Кой тук рече, че е гласувал по специфичен начин и в протокола гласът му го няма? Защо да не мога да си предявя претенциите към отчетността, да речем? А то така се получава, че аз съм заподозряна в тъмни дела, а тези, дето ги вършат - не са, и ми пречат да докажа тяхната завера!

а защо не зададеш още 98345938745938475 тъпи въпроса? дура лекс, сед лекс. забранено ли е - забранено е. при това изрично, цял раздел са му посветили на снимането.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3599
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1988 -: Юни 29, 2021, 15:41:09 »
А защо трябва да се отчитам пред някого?
Какво не разбра? Целта е да не можеш да се отчиташ, а ти питаш „защо трябва да се отчитам“.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1989 -: Юни 29, 2021, 15:43:31 »
Quote (selected)
Няма лъжа - Слави Трифонов е новият голям човек в политиката

В неделя в Благоевград се проведе първи тур на кметски избори.

Провеждан в навечерието на изборите за парламент (11 юли), вотът в Благоевград е едновременно генерална репетиция на масовото машинно гласуване и ориентир за силата на партиите.
https://www.segabg.com/category-observer/nyama-luzha-slavi-trifonov-e-noviyat-golyam-chovek-politikata

А дали от един първи тур на местни, кметски избори могат да се правят такива бомбастични заключения като горното, питам аз ...   :t1815:


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1990 -: Юни 29, 2021, 15:44:00 »
гербавите надават як вой, че не им дават да ровят из хартиените бюлетини от машинния вот. каквото и да са намислили - плеснаха ги през кунките.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1991 -: Юни 29, 2021, 15:44:31 »
Тва как се реалицира при отпечатан вот без плик.

По същия начин. Една висока катедра с прегради отстрани и никой не вижда какво попълваш. После гънеш и лизгаш в кюпа.  можеш да нередиш десет през един метер в един салон.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1992 -: Юни 29, 2021, 16:10:23 »
В Щатите при машините има "контролни проверки" на няколко процента от секциите на случаен принцип за сравнение на разписки или квото там дават и протокола от машината.И тук ще бъде така.

В щатите при разминаване в двата протокола, валиден е протоколът от броенето на бюлетините в урната, а не този от машината.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1993 -: Юни 29, 2021, 16:15:31 »
Което определено си е антиконституционно. Щото там има едни текстове за тайната на вота......

Ако видя некой от комисията да се мота из помещението и то в позиция дето може да наблюдава екрана, може ли да го "гръмна".

А ко праим при две машини една до друга?

А като ми отпечата "бон", машината докат го пускам в урната ко, да командвам сички по очи на пода ли, щото той си е съфсем видим за комисия и странични наблюдатели ......

Погледни Асол какво обясняваше за машинното гласуване в нейната секция и може би ще разбереш, че част от опасенията са ти безпочвени.

Няма две машини една до друга, само една беше в моята секция.

За бюлетината -- може да се сгъне и няма да те бият заради това.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1994 -: Юни 29, 2021, 16:24:19 »
Няма две машини една до друга, само една беше в моята секция.

Абе, в една секция може да има и 20 машини. Като са разделени с перила, да не се киризи кво натискаш, всичко е точ.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1995 -: Юни 29, 2021, 17:06:40 »
onzi, объркал си се бая. Аз коментирах цитирана статия, дето всички му се изреждали на ТБЗБХ. Минали и заминали. И както е нормално и на него му е ред да мине и замине.. Той мина, да се надяваме и ще замине. Толкоз проста работа.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8102
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1996 -: Юни 29, 2021, 17:07:42 »
Няма две машини една до друга, само една беше в моята секция.

Абе, в една секция може да има и 20 машини. Като са разделени с перила, да не се киризи кво натискаш, всичко е точ.
Кое му е точ.
Избори се правят заради избирателя. Да си упражни правото на глас. Той е в центъра и правилата трябва да са макс удобни за него.

Само че с тези изгъзици избирателя изобщо няма контрол върху изборния процес.
Той не знае какво е отчела машината като негов глас и няма начин да провери.
Верно дава му се разпечатан "бон" с гласа му, но той няма как да знае това на бона и това в паметта на машината идентично ли е.
На сичко отгоре на него са вменили, първо да внимава дъли некой не занича докато гласува и второ "да си крие" гласа, примерно като го згъне, щото некой да го види си е конст. нарушение.
На сичко отгоре дебилите не искат да се свери "автоматичния" протокол с "боновете" в урната, единственото за което избирателя има някакъв контрол. Дори и като бройка.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1997 -: Юни 29, 2021, 17:08:12 »
Той мина, да се надяваме и ще замине.

Казва се: Поп Мина и замина.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1998 -: Юни 29, 2021, 17:10:45 »
Не държа да върви поп пред него. Хора сме, все пак.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #1999 -: Юни 29, 2021, 17:12:12 »
Избори се правят заради избирателя. Да си упражни правото на глас.

Стига с тоя "избирател", бе! Той вече и урни на плажа поиска. Да си курортисва, ама и да гласува. Щото му било право в конс. Стига с тея гевезлъци! Бах тоя митичен, божествен избирател!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2000 -: Юни 29, 2021, 17:12:54 »
onzi, объркал си се бая. Аз коментирах цитирана статия, дето всички му се изреждали на ТБЗБХ. Минали и заминали. И както е нормално и на него му е ред да мине и замине.. Той мина, да се надяваме и ще замине. Толкоз проста работа.

не съм се объркал аз - ти си ме заблудил. щото от мнението ти по никакъв начин не става ясно, че коментираш не предишното мнение, а нещо друго.

ако не знаеш/можеш/искаш да цитираш, можеш поне да напишеш прякора на форумеца, чието мнение обсъждаш. или часът на мнението му. въобще нещо, с което да определиш какво имаш предвид. ти и това не си направил. като не си - визираш предходното мнение. щото те вървят едно след друго.

после другите не те разбрали. че как да те разберат?

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8102
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2001 -: Юни 29, 2021, 17:17:28 »
Ми що дан поиска на плажа.. В шикаго може, в Албена - не. Д@йба таз крива нива.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2002 -: Юни 29, 2021, 17:19:24 »
Не, не, ти караш на кушия. Аз винаги търся смисъла. Добре де, стават грешки. Нали знаеш за огромната роля на запетаята?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2003 -: Юни 29, 2021, 17:21:23 »
Ми що дан поиска на плажа.

Ми, той и в Гърция поиска. Хем да кеси на безплатен шезлонг, хем да си гласува. Буч иска да му занесат урната в клозета. Не може така! Никъде го няма.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2004 -: Юни 29, 2021, 17:21:32 »
Кое му е точ.
Избори се правят заради избирателя. Да си упражни правото на глас. Той е в центъра и правилата трябва да са макс удобни за него.
ти да видиш. що ревете тогава за секциите в чужбина, като изборите трябва да са максимално удобни?

Quote (selected)
Само че с тези изгъзици избирателя изобщо няма контрол върху изборния процес.
Той не знае какво е отчела машината като негов глас и няма начин да провери.
избирателят може да провери дали разпечатката отговаря на гласа му.

Quote (selected)
Верно дава му се разпечатан "бон" с гласа му, но той няма как да знае това на бона и това в паметта на машината идентично ли е.
а интересува ли го? защо трябва да се впряга за глупости?
Quote (selected)
На сичко отгоре на него са вменили, първо да внимава дъли некой не занича докато гласува и второ "да си крие" гласа, примерно като го згъне, щото некой да го види си е конст. нарушение.
тва е кретенизъм. не е задължение на избирателя, а на секционната комисия да осигури необходимите условия за нормално протичане на изборите.

Quote (selected)
На сичко отгоре дебилите не искат да се свери "автоматичния" протокол с "боновете" в урната, единственото за което избирателя има някакъв контрол. Дори и като бройка.
тва е неква малоумна гербава опорка. по този начин се предотвратява каквото и да е бърникане с мръсни гербави лапки из хартиените бюлетини. а в контролна извадка ще се сравнят резултатите от машините и урните. по същия начин, както е било направено в благоевград.

Quote (selected)
РЕШЕНИЕ
№ 337-МИ
София, 27 юни 2021 г.

ОТНОСНО: преброяване на контролните разписки от машинното гласуване в определен брой избирателни секции при произвеждане на частичните избори на 27 юни 2021 г.

На основание чл. 57, ал. 1, т. 2 и 3 от Изборния кодекс Централната избирателна комисия

Р Е Ш И:

1. В частичните избори на 27 юни 2021 г. да се извърши преброяване на контролните разписки от машинното гласуване в извадка от 16 избирателни секции, определени на случаен принцип, както следва:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2005 -: Юни 29, 2021, 17:21:54 »
По скоро възрастни хора имат проблеми с тегленето от банкомати. Секо цигане е със смалтфон.


Ами, точно те гласуват, а не циганетата. По-младите може и да се оправят, но голяма маса от тях - не. Излишно е сега да спорим, ще си говорим след две седмици.
Дали не могат да се справят с машината или не искат да гласуват са две различни неща.
« Последна редакция: Юни 29, 2021, 17:27:50 от Ловkия »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2006 -: Юни 29, 2021, 17:24:26 »
Аз винаги търся смисъла.

трудно ми е да го повярвам предвид простотиите, които бълваш от известно време насам. даже и да го търсиш, то впоследствие полагаш неистови усилия да не го показваш.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2007 -: Юни 29, 2021, 17:28:26 »
Аз винаги търся смисъла.

трудно ми е да го повярвам предвид простотиите, които бълваш от известно време насам. даже и да го търсиш, то впоследствие полагаш неистови усилия да не го показваш.

Онци, аз почнах да го разбирам... като чета между редовете и гледам за краварката в левия ъгъл. :ok:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2008 -: Юни 29, 2021, 17:28:48 »
Ми що дан поиска на плажа.

Ми, той и в Гърция поиска. Хем да кеси на безплатен шезлонг, хем да си гласува. Буч иска да му занесат урната в клозета. Не може така! Никъде го няма.
:thup:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2009 -: Юни 29, 2021, 17:28:57 »
onzi, мъча се да ви разбера. Като всеки, и аз греша навярно. Но не драматизирам. Па и тука голям наплив. Дорде скопосам, преварили ме няколко бързака. Трябва да редактирам непрекъснато. Гледай ти трагедии.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2010 -: Юни 29, 2021, 17:33:12 »
Мъча се да те разбера. Като всеки, и аз греша навярно. Но не драматизирам.
Споко, и аз не драматизирам. Опитвам се да ти кажа, че ще е далеч по-разбираемо ако слагаш индикация кого (и чие мнение) цитираш.  :t0328:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2011 -: Юни 29, 2021, 17:33:47 »
Какво не разбра? Целта е да не можеш да се отчиташ, а ти питаш „защо трябва да се отчитам“.
Не, принципно би следвало да се мисли, че аз съм бяла и пухкава, гласувам по съвест. А отчетността е за тези, които ми БРОЯТ вота. Например идваме след изборите аз, Пешо и Онци с нашите картинки, че сме гласували за Любимец Преференция 17 от Коалиционо Движение "Наши Пъпеши", а в протоколите такива гласове отсъстват. Хъц, какво е станало с нашия избор?
А в сегашния закон излиза, че аз съм по умълчание престъпница, а броящите са бели и пухкави.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2012 -: Юни 29, 2021, 17:37:26 »
Споко, и аз не драматизирам.

Кажи сега за краварката вляво.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2013 -: Юни 29, 2021, 17:40:21 »
Па и тука голям наплив. Дорде скопосам, преварили ме няколко бързака. Трябва да редактирам непрекъснато. Гледай ти трагедии.



СЪОБЩЕНИЕ.

Понеже е най-четената тема, го пускам тук, а не в техническите.

От няколко седмици платформата има промени в гумичките.

Не се отчита като коректиране нещо, което е коректирано в рамките на пет минути от публикуването.

Можете да затриете част от мнение от буква нагоре в рамките на 24 часа.

След това остава аки Омуртаговата колона, вечно, поне доде трае форумът и интернет паметите.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2014 -: Юни 29, 2021, 17:58:35 »
Ся, по въпросите с машинното гласуване (на последните избори гласувах с машина)
- За тайната на вота - горе-долу е приемлива, заради параванчетата не се вижда точно къде по екрана кликаш, но ако някой много се интересува, отстрани може да се ориентира дали кликаш в горната или долната част на екрана и особено дали кликаш долу бутона "напред" за да стигнеш до втория или третия екран. За мен не е проблем.
- За леснотата и справянето - не е по-трудно от теглене от банкомат, по-лесно е от справяне с мобилен телефон. Казват, че имало учебни машини в РИК. Не е трудно да се направи и учебно приложение за таблет, което да наподобява интерфейса на машината и партиите и разни НПО около изборите могат да го направят и да организират обучения за когото трябва. Няма да се учудя ако ДПС, като добре организирана партия с частично по-слабограмотен електорат, вече го е направила.
- За проверката и съмненията в отразяване на вота. Най-деликатният момент. Колкото и да се контролира и одитира софтуерът, винаги може да се скрие троянски кон, който да манипулира резултатите. Паралелно преброяване на разписките в извадка от секции, като част от номерата на секциите се теглят на лотария, а част се посочват от партиите (за да няма съмнение в лотарията) решава достатъчно разумно проблема. Пък ако се стигне до съд, той може да нареди пълно преброяване на хартиените разписки.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2015 -: Юни 29, 2021, 18:04:52 »
onzi, мъча се да ви разбера.
ако това коства непомерни усилия, то няма нужда.

Quote (selected)
Па и тука голям наплив. Дорде скопосам, преварили ме няколко бързака. Трябва да редактирам непрекъснато. Гледай ти трагедии.
това е на една идея от директната лъжа. като има постъпили междувременно мнения, ти си предупреден и можеш а се коригираш преди да пуснеш мнението си, отчитайки новата обстановка. сиреч не е и не може да бъде извинение.

смятам да не се занимавам повече с личността ти и епистоларните ти напъни.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8102
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2016 -: Юни 29, 2021, 18:06:04 »
   
Quote (selected)
Кое му е точ.
    Избори се правят заради избирателя. Да си упражни правото на глас. Той е в центъра и правилата трябва да са макс удобни за него.
ти да видиш. що ревете тогава за секциите в чужбина, като изборите трябва да са максимално удобни?
Ами защото тези в чужбина сами са си избрали да живеят по други правила, не по българските. Да ги управлява друга правителство, не българскато. Дълбоко меко казано неморално е да искат да казват какво ще става в България.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2017 -: Юни 29, 2021, 18:10:20 »
Не, принципно би следвало да се мисли, че аз съм бяла и пухкава, гласувам по съвест. А отчетността е за тези, които ми БРОЯТ вота. Например идваме след изборите аз, Пешо и Онци с нашите картинки, че сме гласували за Любимец Преференция 17 от Коалиционо Движение "Наши Пъпеши", а в протоколите такива гласове отсъстват. Хъц, какво е станало с нашия избор?

няма такива положения. ако има нещо такова, то не си ти персоната, която трябва да се занимава с него. баждаш един телефон на 'ваши пъпеши, наши тъпеши' и им обясняваш. те почват да ръчкат където и каквото могат и да изискват повторно преброяване.

Quote (selected)
А в сегашния закон излиза, че аз съм по умълчание престъпница, а броящите са бели и пухкави.
в сегашния закон излиза, че законодателят е сметнал, че това трябва да се забрани. и го е забранил. ако имаш притеснения или възражения - при депутат, в приемния му ден и час.

между другото, как е уреден този въпрос по канадско? бързам да кажа, че не знам как е тука в дойчланд, щото не ми е минало през ум да щракам бюлетини.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2018 -: Юни 29, 2021, 18:10:37 »
В духа на традициите, като се пуска съобщение, трябва да има и барабан. Ще е гевезелък да искаме и звук. Пак се сетих за Константин Коцев, мир на праха му!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2019 -: Юни 29, 2021, 18:10:54 »
Начи, на 11.07 квот' таквоз. На всички следващи избори от всякакъв вид, освен тия за селски кметове, предлагам да се гласува електронно. Сървърът да бъде базиран в Талин.ЦИК и РИК-овете също да бъдат командировани в Естония, от там да броят. Наблюдатели - само от ООН,граждани на държави извън Европа, щот знайм ли ги македонците къде са раздавали рушвети из тарафа. Ъм тъй де, чи то аман. Машина тук, машина там. С тилифончиту кеф ти в Шикаго, кеф ти на Малдивите. Секи да ваканцува без ограничение. Щото през октомври морската вода покрай нас захладнява.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3599
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2020 -: Юни 29, 2021, 18:13:30 »
Например идваме след изборите аз, Пешо и Онци с нашите картинки, че сме гласували за Любимец Преференция 17 от Коалиционо Движение "Наши Пъпеши", а в протоколите такива гласове отсъстват. Хъц, какво е станало с нашия избор?
„Вашите картинки“ имат нулева правна стойност, с тях нищо не можеш да докажеш на светло. Тяхната доказателствена стойност е само между купувач и продавач на гласове, следователно настояването ти да можеш да имаш такава „картинка“ означава, че си поне едното от двете.
Quote (selected)
А в сегашния закон излиза, че аз съм по умълчание престъпница, а броящите са бели и пухкави.
Не излиза нито първото, нито второто – изискването на закона няма никаква логическа връзка с твърденията ти.
И на български се казва „подразбиране“, а дума „умълчание“ не съществува.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2021 -: Юни 29, 2021, 18:14:48 »
Тук някой искаше да го уведомяват с барабан.
Тамтамът се предоставя за безвъзмездно и безсрочно ползване от модераторите. Всички останали заплащат наем по преценка на публикувалия го :tongue_:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2022 -: Юни 29, 2021, 18:14:52 »
ти да видиш. що ревете тогава за секциите в чужбина, като изборите трябва да са максимално удобни?
Ами защото тези в чужбина сами са си избрали да живеят по други правила, не по българските. Да ги управлява друга правителство, не българскато. Дълбоко меко казано неморално е да искат да казват какво ще става в България.

хехе. и кво стана с конституцията, правата на гражданите, неотменимото право на глас, и исканото от теб максимално удобство? посочи ми, ако обичаш, къде пише, че на гражданина 66 трябва да му се сложи секция пред къшата, за да притропа по чехлички, а на гражданина буч - не?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2023 -: Юни 29, 2021, 18:16:52 »
На всички следващи избори от всякакъв вид, освен тия за селски кметове, предлагам да се гласува електронно.

веднага след като свикаш велико народно, там бутнат конституцията, и отпадне тайната на вота. всички тартори из циганските маали ще те разцелуват, винаги в техните кръчми без пари ще пиеш.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2024 -: Юни 29, 2021, 18:17:08 »

Ми, той и в Гърция поиска. Хем да кеси на безплатен шезлонг, хем да си гласува. Буч иска да му занесат урната в клозета. Не може така! Никъде го няма.
С какво съм обидил Господ (или теб) та ме споменаваш излишно. Нали ви писах,  че не съм гласувал наБГ избори, вече 25години.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2025 -: Юни 29, 2021, 18:18:00 »
„Вашите картинки“ имат нулева правна стойност, с тях нищо не можеш да докажеш на светло. Тяхната доказателствена стойност е само между купувач и продавач на гласове, следователно настояването ти да можеш да имаш такава „картинка“ означава, че си поне едното от двете.Не излиза нито първото, нито второто – изискването на закона няма никаква логическа връзка с твърденията ти.
И на български се казва „подразбиране“, а дума „умълчание“ не съществува.
За подразбирането си прав, русифицирала съм се!  :t1816:

Значи, броящите могат да правят каквото си искат, а аз не мога да си поискам да ми намерят гласа, така ли? Аз трябва да се надявам на честността на броящите... Съмнителна сделка, особено след като те вече по подразбиране ме подозират!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2026 -: Юни 29, 2021, 18:19:42 »
веднага след като свикаш велико народно, там бутнат конституцията, и отпадне тайната на вота. всички тартори из циганските маали ще те разцелуват, винаги в техните кръчми без пари ще пиеш.
Това подчертаното звучи направо заплашително!  :t0153:
Някой знае ли какво става с цар Киро, впрочем?

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8102
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2027 -: Юни 29, 2021, 18:20:22 »
 
Quote (selected)
Quote (selected)
ти да видиш. що ревете тогава за секциите в чужбина, като изборите трябва да са максимално удобни?
    Ами защото тези в чужбина сами са си избрали да живеят по други правила, не по българските. Да ги управлява друга правителство, не българскато. Дълбоко меко казано неморално е да искат да казват какво ще става в България.

хехе. и кво стана с конституцията, правата на гражданите, неотменимото право на глас, и исканото от теб максимално удобство? посочи ми, ако обичаш, къде пише, че на гражданина 66 трябва да му се сложи секция пред къшата, за да притропа по чехлички, а на гражданина буч - не?
ДА ама аз трябва да гласувам по постоянен адрез. Ако искам да не е тъй требе попълвам бумаги, да се обяснявам, да ме правят на маймуна ......
Та защо всички не си гласуват по едни и същи правила, по адресна регистрация?
 А ако некой е много на зор, отива до общината, подава заявление, правят го квото го правят и му издават белешка за друга секция
Де гиди .......

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2028 -: Юни 29, 2021, 18:20:49 »
Тук някой искаше да го уведомяват с барабан.
Тамтамът се предоставя за безвъзмездно и безсрочно ползване от модераторите. Всички останали заплащат наем по преценка на публикувалия го :tongue_:
Здравченце, много е готин, отивам да си го сложа в кутийката с чудесата! Благодаря ти!  :0005:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2029 -: Юни 29, 2021, 18:22:38 »
Не всички българи в чужбина са постоянно пребиваващи там. Има студенти, гурбетчии, баби гледащи внуци, командировани, дипломати...След като има нашенци, живеещи от десетилетия навън, но запазили българското си гражданство, кои сме ние че да оспорваме правото им на глас. Тези, които не се вълнуват от живота тук със сигурност няма да гласуват. И аз съм против неограничен брой секции в Турция, но нямам нищо против Шикагоу. На мен как да ми се угоди, а?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2030 -: Юни 29, 2021, 18:23:07 »
Възбуден е гласоподавателят. От Ванкувър до Владивосток.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2031 -: Юни 29, 2021, 18:23:38 »
С какво съм обидил Господ (или теб) та ме споменаваш излишно. Нали ви писах,  че не съм гласувал наБГ избори, вече 25години.

Добре чадо, взимаме си думите назад. Буч не иска урна до нужника. И ние можем да се заблудим.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2032 -: Юни 29, 2021, 18:24:03 »
ДА ама аз трябва да гласувам по постоянен адрез. Ако искам да не е тъй требе попълвам бумаги, да се обяснявам, да ме правят на маймуна ......
Та защо всички не си гласуват по едни и същи правила, по адресна регистрация?
Де гиди .......
Съгласна съм, който иска да си гласува, да си отиде да си гласува! Ако не - да бъде любезен да се яви в посолството или в консулството, да си попълни документите и да си гласува. След като си е занесъл партакешите на другия край на глобуса, значи там да си упражни правото на глас в съответствие с българските закони на българска територия - каквато консулствата и посолствата се явяват.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2033 -: Юни 29, 2021, 19:50:26 »
Българите в чужбина са по добрата и торна нива на пропагандата, промиването на мозъци, и опростачването,  дори и от българите в България, които чинно строени пред телевизорите попиват шоу-сиропа на  политици, коментатори, и на Славчо.
За българите в чужбина връзката им с България, това е шоуто на Слави. Каквото там се каже или изпее, това е последна инстанция, това е Бог.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2034 -: Юни 29, 2021, 19:51:23 »
ДА ама аз трябва да гласувам по постоянен адрез. Ако искам да не е тъй требе попълвам бумаги, да се обяснявам, да ме правят на маймуна ......
Та защо всички не си гласуват по едни и същи правила, по адресна регистрация?
А ако некой е много на зор, отива до общината, подава заявление, правят го квото го правят и му издават белешка за друга секция
Де гиди .......

сигурно ще се изненадаш, ама и аз съм така - трябва да попълвам бумаги, да се обяснявам. обаче въпросът не беше за това, а за желанието ти /конкретно твоето/ гласуването да става максимално удобно. е като искаш ти да гласуваш максимално удобно, същото трябва да бъде предоставено и на буч, и на ной. че и на сержанта.

ей оттука потеглихме:
Избори се правят заради избирателя. Да си упражни правото на глас. Той е в центъра и правилата трябва да са макс удобни за него.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2035 -: Юни 29, 2021, 20:00:26 »
Да, трябва има грижа към всеки избирател и бъде издирен в джунглата. Всяка бройка (и отвънка) е важна. Няма влизам в подробности. Че пак някой ще заври.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2036 -: Юни 29, 2021, 20:01:11 »
Quote (selected)
Правителството обезпечи разплащанията за изграждането на АМ „Хемус“
29.06.2021
Министерският съвет взе решение, с което се обезпечава финансов ресурс в размер на 81 157 840 лева на Министерство на регионалното развитие и благоустройството за изпълнение на текущите дейности по строителството на автомагистрала „Хемус“ до края на 2021 г.
Доизграждането на деветте участъка на АМ „Хемус“ ще продължи да се изпълнява в предвидените срокове, като средствата за строителството през следващите години ще бъдат осигурени с тригодишната бюджетна прогноза за периода 2022-2024 г.
Същевременно средствата в размер на 490 779 500 лева ще бъдат възстановени от МРРБ в централния бюджет и ще се използват за приоритетни дейности за предотвратяване на последиците от пандемията от COVID – 19.

Правителственото решение е прието неприсъствено.
Изчегъртаха и автомагистрала "Хемус"  на прощаване. Половин милиард явно е прилична сумичка за разплащане със събраната набързо пасмина.
https://government.bg/bg/prestsentar/novini/pravitelstvoto-obezpechi-razplashtaniyata-za-izgrazhdaneto-na-am-%E2%80%9Ehemus%E2%80%9C
Освен това, май днес са изчегъртали и още 200 милиона европари за София - основно за метрото. Като се включи и изгорената земя в Марица Изток - 2, май социологическите проучвания дето не се публикуват казват неприятни неща.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2037 -: Юни 29, 2021, 20:03:43 »
Ама определи се най-после! За Герб ли си, или да?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2038 -: Юни 29, 2021, 20:14:58 »
баци, естествено, е отиграл удобно вдигнатата му от хаджи тошко топка. тоя верно колкото пъти си отвори устата, и изплющява някоя дивна простотия.
Quote (selected)
"Слави ме е водил в Учиндол да се похвали, че сме приятели, ходихме си на рождени дни, познавам майка му и сестра му, ходили сме по ресторанти и кина, години наред. Какво ви става, бе, хора? Не говорете такива глупости. Като идвах у вас, не бяхме терористи", коментира той думите на Тошко Йорданов, че с терористи не преговаря.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8102
    • Профил
Re: Избори Юли'21
« Отговор #2039 -: Юни 29, 2021, 20:16:40 »
сигурно ще се изненадаш, ама и аз съм така - трябва да попълвам бумаги, да се обяснявам. обаче въпросът не беше за това, а за желанието ти /конкретно твоето/ гласуването да става максимално удобно. е като искаш ти да гласуваш максимално удобно, същото трябва да бъде предоставено и на буч, и на ной. че и на сержанта.

ей оттука потеглихме:
Максимално удобно не означава да гласуваш седнал на тоалетната чиния, а други неща.
Примерно ако си гласувал за коалиция "рога и копита" с преференция за шкембес патреотар и видиш, че няма такъв глас в секцията да моеш да изясниш къде е гласа ти и какво е станало.
А с тия дивотии даже не можеш и да докажеш, че си гласувал.
 
Половин милиард за клиантела и избори.И тва в едно дружество. А на времето ни възмущаваха петдесетина милиона за "чешмички". До де стигнаме