Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 22:45:27

Автор Тема: МАЯ МАНОЛОВА – омбудсман на Р. България и кандидат за кмет на София  (Прочетена 136680 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Когато приключва лицемерния период, вече започва да става само алтернатива на Фандъкова.

Манолова е герп. Една от метаморфозите му. Най-логично бе БСП да подкрепи някой от либералния център или либералната десница. Те са си едно семейство. Идеологически нямат никакви различия, освен че социаллибералите от БСП повече демагогстват за "социална справедливост". Тогава крахът на герп в София бе сигурен. А сега - отново излъгани камилчета.

А тук пък тъпнята е тъй гъста, че и паве уран ще плува отгоре и като корково тапе.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Обществото прочете и резултати от президентски избори, имаше и доста предварителни четения за резултати от евроизбори...
На този фон, ясно изявление, който иска да се бори с ГЕРБ да си издига кандидат, не изглежда особено трудно за прочитане, даже и със сапьорска лопатка в ръка. :smokin:

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Въздържам се от гласуване, хеле пък изборите в София ми са съвсем през таковата, но има ли в природата някакво соц-изследване за столицата!?
Що ми се струва, просто ей-така, че Данчето пак ще спечели без усилие.

БСП от избухването на Демокрацията няма ръка в София, това все някога вероятно ще се пречупи, но едва ли сега.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Що ми се струва, просто ей-така, че Данчето пак ще спечели без усилие.

Ще спечели, но с по-малка рзлика от преди. Няма да е съвсем без усилие. Но това няма да е заради подкрепата на БСП за Манолова Ситуацията е абсолютно същата като при предишни избори. Просто към гласовете на БСП ще се прибавят малко гласове и от периферията. Но това пак няма да е достатъчно.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Ще спечели, но с по-малка рзлика от преди. Няма да е съвсем без усилие. Но това няма да е заради подкрепата на БСП за Манолова Ситуацията е абсолютно същата като при предишни избори. Просто към гласовете на БСП ще се прибавят малко гласове и от периферията. Но това пак няма да е достатъчно.
Катасонов ли ти го нашепна?
А може и да познаеш - кой знае...
Аз се чудя дали да запиша като тактическа грешка на МаяМа че напусна омбутсманството. Вместо да ходи и да страда по сокаците с разни римляни, пардон софиянци.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Аз не съм в играта, но ми е любопитно как ще се възприеме?

Хитрата Мая – с двата крака?
http://glasove.com/categories/na-fokus/news/hitrata-maya-s-dvata-kraka

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил

Хитрата Мая – с двата крака?
http://glasove.com/categories/na-fokus/news/hitrata-maya-s-dvata-kraka
Вчера го писах -сега са го обяснили по-подробно.  Като за неумни плъхове.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

AnonimusBG

  • Гост
Честно казано за мен като кибик е сложно и ми е все тая.
Чакам по-умните да се изкажат.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Вчера го писах -сега са го обяснили по-подробно.  Като за неумни плъхове.

Ти с тая евтиния в ръка ли ми държиш речи за "неумни плъхове"? Днес, очевидно, ви е ден за тъпотии. Мъ май не само днес, а?  :peeing-2085:

AnonimusBG

  • Гост
Опа умните дойдоха.
Оправяйте се.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Майсторите и Маргарита. Пардон, Мая. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Умни, не умни, зависими, даже и "социал демократи" - няма значение! Важното е да се разкара тази Фандъкова, на всяка цена. Защо ли?

- Дори човек да е от *Умни, не умни, зависими, даже и "социал демократи"*, всеки с поне малко пипе в междуушията може сам/сама да се досети!...
 :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Важното е да се разкара тази Фандъкова, на всяка цена. Защо ли?

Поредната измамна мантра. Не е важно да разкараш някого. Важното е кой ще доди на негово място. Герп има най-голяма изгода да замени Фандъкова с Манолова. Но съветниците на Буци са пекани. А не като домораслите диванни стратези-антрополози-философи на БСП.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Важното е да се разкара тази Фандъкова, на всяка цена. Защо ли?

Поредната измамна мантра. Не е важно да разкараш някого. Важното е кой ще доди на негово място. Герп има най-голяма изгода да замени Фандъкова с Манолова. Но съветниците на Буци са пекани. А не като домораслите диванни стратези-антрополози-философи на БСП.
Всъщност зависи от целта на смяната. Едната възможност е да се осигури по-добро управление и тогава има значение кой ще дойде. Другата възможност е за присламчване на нови паразити в схемата, лице на която в София е Фандъкова. Тогава "новото" лице няма значение, важното е да спечели.
Апропо, ако се организира и алтернативна листа за съветници, не е изключен следизборен вариант за опело на една доста стара Партия, вместо отваряне на каси с шампанско.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Умни, не умни, зависими, даже и "социал демократи" - няма значение! Важното е да се разкара тази Фандъкова, на всяка цена. Защо ли?
Хубав човек, щото, на кофти място. Фандъкова просто е самарът, през който ще стоварят сапа връз гръбнака на магарето. Ъгълът, който трябва да се посече (по Миямото Мусаши).
Тук разни жалки маргинали, де крият фрустрираната си незначителност с маркс-ленински клишета, правейки се на идеологически пуристи, усложняват простите неща ненужно.
Във Фандъкова се видя възможност да се нанесе тежък удар на ГЕРБ - изборна загуба в София на местни избори. Потърси се инструмент. Манолова направи крачка напред пред строя на измислени и не толкова измислени политици и кандидати. Заяви се и бе припозната. Тя е средство. Оръжие, с което да се нанесе ударът. Сапьорната лопатка, щом щете така, с която от ГЕРБ да се отсече живо месо в София. София ще ги боли и ще кърви дълго и жестоко. Стига ударът, за техен късмет, да не профучи покрай ГЕРБ и Фандъкова. Тези, които по една или друга, своя си, причина желаят да ударят ГЕРБ, са поканени да го направят. Колко са те и дали ще се отзоват, все пак, предстои да видим. Това е.

И не Манолова е Б отборът на ГЕРБ, а жалките ви тъпни превръщат вас в Б отбора на черните пиари на ГЕРБ - на разни там биковци, харизановци, тодоровци и прочая измет на ПиКливото им кучило. Всичките ви "дълбокомислия" по ролята на Манолова като лимонка на Боце имат тази цел и ефект. Уви, твърде жалки сте и в това. Интрига БСП-Манолова, или пък Манолова-Нинова е толкова евтина манипулация, че даже не си струва и коментара. Просто е. БСП, Нинова и Манолова имат нужда едни от други, за да си постигнат целите. Както казва един мъдър сицилианец, "Маймуната ще трябва да свикне с миризмата ни".  8)
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 11:03:42 от Firmin »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Всъщност зависи от целта на смяната.

Ми, тя е очевидна и е полезна за герп. Манолова и герп си имат договорки още от избирането ѝ за обмунтковата. Ако стане кмет - пак ще държат властта без политическа отговорност. Нещо повече, всеки неин провал в управлението ще е удар по БСП. Така се разтоварват от твърде много формална власт, но запазват статуквото. Ако не стане кмет - пореден шамар за БСП. Както казва Хуан Зъ, "Шкембята е свикнала да я млатят у дирека".
Манолова нищо не може да промени в Сфия. Гербаджийските структури и схеми така са изградени и отработени, че ще ѝ се наложи да работи с тях. А и води един отбор изгладнели юнаци, които трябва да напълнят дамара.
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 11:03:56 от otvrat »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Апропо, ако се организира и алтернативна листа за съветници, не е изключен следизборен вариант за опело на една доста стара Партия, вместо отваряне на каси с шампанско.

Ти за това дерт нямай.Тази Партия им е хапнала житцето на много такива. Реката си тече и ви носи. Без да спира. Доста старата Партия умее да чака и да дочаква.  ???

Листата за съветници е добра идея. Да я пробутваш като "алтернативна" е поредната безпомощна тъпня на черния пиар срещу Манолова. Ясно е, че подкрепата за нея е многолика. Ясно е, че е нужна пълната и мобилизация още на първи тур - когато е и изборът на общинските съветници. Е, какво по-естествено от това подкрепилите Манолова да подкрепят и свое представителство в Общински съвет - чрез местна коалиция, щото друг начин по закон няма. Такава листа или дори листи биха били не алтернатива на листата на БСП, а възможност БСП да има стратегически съюзник в Общински съвет. Както и да бъде стратегически съюзник.  8)

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Един шоп с бял кожух и свински цървули отивал в града на пазар. На рамо той носел тояга, а на тоягата кошница с яйца. Вървял по пътя и си приказвал високо:

- В кошницата има сто яйца. Ако ги продам по лев, ще получа сто лева. Ако ги продам по два лева, ще ми се съберат двеста. От пазара за тези пари ще си купя едно женско прасе. Ще го храня, ще си го гледам като писано яйце. То ще ми опраси дванайсет прасета. Като пораснат и те, ще почнат да се прасят, додето дворът ми се напълни с големи-големи свине. Ще ги откарам на пазара и ще ги продам. С получените пари ще си купя един хранен кон и нови дрехи - не ти е работа. Ще се пременя, ще яхна коня и все край къщата на Гана хубавицата ще се разхождам. Ще ме види Гана хубавица и ще рече: "Искам оня, дето е на коня". Ще се оженим и тя ще ми роди едно момче - Богданчо. Ще отида на пазар, ще му купя ябълки и като се върна вкъщи, Богданчо ще се затече да ме посрещне: "Тате, какво ми носиш?" Аз ще протегна ръка да го прегърна: "Ела ми, сине, ела, Богданчо, тате да ти даде една ябълка!"

И както бил много занесен, шопът протегнал ръце, изпуснал тоягата и кошницата с яйцата паднала на земята. Яйцата се строшили до едно. Навел се злочестият шоп над кошницата и почнал да търси здрави яйца. Край него минал един пътник.

- Побратиме - попитал шопът, - откога вървиш подире ми?

- Откакто почна да печелиш, додето загуби всичко, все подире ти съм вървял - отвърнал пътникът.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
А, драги, тая кошница с яйцата е падала и ще пада още не веднъж, боя се. Но тоя шоп ходи и ще ходи на пазар с яйцата си много преди на теб да ти е разказана тази приказка и много след като ще я разкажеш на внуците си, да си жив и здрав. Такава е человеческата природа. БСП може да загуби този избор, дори някой друг след него. Но ще надживее ГЕРБ, както и много други преди него. Щото друга и е ... кошницата.  8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Kaloyan-Pargov--BSP-mozhe-da-napravi-istoricheski-probiv-v-Sofiya--no-tryabva-da-badem-umni/193413/2/0

Слава тебе, Господи, поне Паргов е с акъла си  :way_to_go-1308: Пък може и да ни чете или наша Асол му докладва  :D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Щото друга и е ... кошницата.

Друга ѝ е кошницата - общоделска. Общоделците са извечни

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Драги, твоята кошничка можеш си я нахлупи и на главата, ако влезе в нея. Тъй поне един запъртък, ще знайм, има в нея.  8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... а и ето, един ляв, като по поръчка, кандидат, объявился

http://epicenter.bg/article/Kadiev--Az-sam-leviyat-kandidat-kmet-na-Sofiya/193420/2/0

Че къде без него, София!

 8)

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Ако се кандидатира наистина, от мен има един глас, а и около мен още няколко. :smokin:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Ако се кандидатира наистина, от мен има един глас, а и около мен още няколко. :smokin:
А на балотажа?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ако се кандидатира наистина, от мен има един глас, а и около мен още няколко. :smokin:

Е, на ти малко "усмивки от старите ленти" ...

http://old.segabg.com/article.php?sid=2015091200019985030

... за кадем на смеха, де ще падне.  8)

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Ако се кандидатира наистина, от мен има един глас, а и около мен още няколко. :smokin:
А на балотажа?
Ако трябва да сме реалисти, първо изобщо не е ясно дали ще има балотаж и второ, според сега очертаващата се картинка, шансът да не гласувам на евентуален балотаж е над 90%.
При това шансът на евентуален балотаж да е Мая Манолова е много далеч от 100%. И Фандъкова да бъде избрана и Манолова, все ще е без моя глас.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Ми като не се престрашиха да заложат на Иванчева. БСП си залагат винаги на сигурното. С тяхната предпазливост са царе да завлекат някой надежден, но за съвсем друга работа, с тях надолу.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
А на балотажа?

А на балотажа, micky, Св. Матей да ти помага. За това е и цялата дунанма, включително разни кадиевци и прочая, и прочая, и прочая карагьозчии ... Да пречат на Св. Матей да ти помогне.  8)

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Quote (selected)
Водачът на листата на социалистите в София
На каква листа е водач Паргов? Самостоятелна на БСП? Или "Епицентър" малко са избързали?
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
А на балотажа?

А на балотажа, micky, Св. Матей да ти помага. За това е и цялата дунанма, включително разни кадиевци и прочая, и прочая, и прочая карагьозчии ... Да пречат на Св. Матей да ти помогне.  8)
Другарят Матей няма никакви шансове завалията - от друго село съм.
Питах от любопитство. :)
Допускането на Калинчик ме захвана - взех да се чудя какви ли вопли на победата ше слушаме ако Йори удари Мая от воле....
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Водачът на листата на социалистите в София
На каква листа е водач Паргов? Самостоятелна на БСП? Или "Епицентър" малко са избързали?

http://www.focus-news.net/news/2019/09/12/2697829/delegatite-na-gradskata-konferentsiya-na-bsp-sofiya-podrediha-listata-s-kandidatite-za-obshtinski-savetnitsi.html

Е, разбира се, следва и ОИК да я регистрира, де. Проверявай тук

https://oik2246.cik.bg/mi2019
 8)

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Не е само Кадиев. Единният Фронт май се е пропукал още преди създаването му.
Quote (selected)
БСДП: Не са четири партиите зад Манолова, ние не бяхме на срещата
Лидерът на българските социалдемократи Йордан Нихризов информира, че БСДП не е била поканена и не е присъствала на срещата на Мая Манолова с левите партии, които я подкрепят за вота
...
Политикът уточнява, че на предстоящите местни избори в община Столична Българската социалдемократическа партия/БСДП/ ще участва със самостоятелна листа за съветници и кандидати за районни кметове.
https://offnews.bg/politika/bsdp-ne-sa-chetiri-partiite-zad-manolova-nie-ne-biahme-na-sreshtata-711742.html
Quote (selected)
АБВ не дава празен чек в подкрепа на Манолова
https://news.bg/politics/abv-ne-dava-prazen-chek-v-podkrepa-na-manolova.html
 :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Лидерът на българските социалдемократи Йордан Нихризов информира, че БСДП не е била поканена и не е присъствала на срещата на Мая Манолова с левите партии, които я подкрепят за вота
Нихризов е бил ляв в някой от предишните си животи. Не и в този. Колкото до АБВ, никой не твърди, че няма да подкрепят Манолова в битката за кметския стол. Това, което твърдят, е че не биха подкрепиля всякое нейно предложение като кмет в Общински съвет, доколкото то може да произтича от ангажимент, поет със споразумението и с десните партии в София. Това са различни неща.  8)

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Quote (selected)
Проверявай тук

https://oik2246.cik.bg/mi2019
 8)
Благодаря!
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Малко помощ с проверките.
https://www.cik.bg/bg/decisions/1067/2019-09-11
 :image008:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Боже, Боже, колко резби са се обърнали само за една кметска кампания време!
 :sad-3295:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Quote (selected)
...
БСП регистрира кандидатите за районни кметове, кметове на кметства и листата за общински съветници в София в третия от почивните дни по повод честването на 111 години от обявяването на Независимостта на България.

Лидерът на столичните социалисти Калоян Паргов, заедно със заместник-председателя на СОС от БСП Милка Христова и кандидати за общински съветници внесоха документите в ОИК малко след 10,00 часа днес.
...
"Програмата на Мая Манолова за управление на София е добра основа за бъдещето. В центъра й са проблемите на хората. Тези 23 мерки, които тя представи днес, са резултат от много срещи и разговори през последните месеци, коментира Калоян Паргов. - Както знаете, ние, от БСП, настоявахме основните стълбове в нашата платформа да бъдат припознати и включени и в програмата за управление на кандидата ни.

Това стана факт и подписахме споразумение, заедно с другите леви партии АБВ, Д-21 и социалдемократите. Общите ни приоритети са ясни, но по-важното е, че ние имаме по-добри решения на проблемите. Защото основната цел на нашата работа е да осигурим по-качествен живот за гражданите на София".
http://epicenter.bg/article/BSP-registrira-listata-si-za-mestniya-vot--nachelo-e-Kaloyan-Pargov/193437/2/0

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Програмата за управление на столицата до 2023 г. на кандидат-кмета Мая Манолова, обособени в 5 стълба.

Quote (selected)
I   „София – светла, умна и почтена“
II  „София – чиста, уютна и зелена“
III „София – удобна и подредена“
IV  „София – с грижа за гражданите“
V   „София – привлекателна и заможна“

1     В дигитална община – услугите с клик, вместо в плик
2    Референдуми и обществени поръчки на блокчейн платформа
3     Гражданите и медиите – на заседанията на общинския съвет и районни приемни на кмет
4    Неувеличаване на местните данъци
5    Референдум за съдбата на инсталацията за горене на отпадъци
6    Пълна ревизия на „Топлофикация” и  всички общински дружества
7    Довършване на Околовръстния път и започване на вътрешни градски рингове    за разтоварване на трафика  в центъра на град
8    Без привилегии за паркиране на висши общински служители и техни приятели
9    4-годишна програма за изграждане и ремонт на тротоарите
10   Изграждане на паркинги в центъра и кварталите и 5 буферни паркинга
11   Ясла и градина за всяко дете
12   Да поемем въздух – конкретни мерки за чистота на въздуха
13   Възстановяване на фасадите на историческите сгради в градския център
14    3 нови трасета  на метрото – да Околовръстния път в посока Божурище, до кв. „Слатина“ и Арена Армеец, до Симеоновския лифт и ИКЕА. 5 нови трамвайни трасета
15   Бърза писта за стартъпи
16   Възстановяване на лятната къпалня Мария Луиза в Борисовата градина
17   Разделно събиране на отпадъците и въвеждане на контейнери за хранителни отпадъци
18   Достъп до Витоша чрез всекидневен транспорт  и възстановяване на Драгалевския и Княжевския лифт в съществуващите трасета
19   Спиране на презастрояването – без строителство в междублокови пространства, на детски площадки и зелени терени. Справедливо обезщетяване на отчуждени собственици.
20   Цялостно развитие на Северна София  с нискоетажно еднофамилно строителство
21    11 нови парка
22    София без периферия – развитие на кварталите с изграждане на културни центрове и спортни комплекси
23    Общински направления за лекар специалист и изследвания в общинските здравни заведения за уязвимите групи
:smokin: :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Калинчо, нищо от това няма да бъде изпълнено, Мая няма да е излъгала в края на мандата си, че по независещи от нея причини, не си е изпълнила обещанията, мая лъже сега, защото знае много добре, че обещанията ѝ са като ланшния сняг, като обигран политик - демагог  е наясно, че електоратът има къса памет.


Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Мда!
Ся да поразсъждаваме, кое фсе пак е за предпочитане - уфсъ с мнение или обикновена стадна уфсъ?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Не знам. Нашият проблем е със стадо овчари с овчи мозъци.  :sad-3295:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Калинчо, нищо от това няма да бъде изпълнено,
Категорично не съм съгласен! Много неща ще бъдат изпълнени и давам примери:
1     В дигитална община – услугите с клик, вместо в плик
И сега има някакъв набор цифрови услуги. Нищо не пречи да му се среже лентата още 2-3 пъти и готово.

3     Гражданите и медиите – на заседанията на общинския съвет и районни приемни на кмет
И сега могат да си ходят и ходят. Изпълнено!

4    Неувеличаване на местните данъци
Данъци се увеличават само със закон. Изпълнено!

5    Референдум за съдбата на инсталацията за горене на отпадъци
Това ще го видим, но не звучи нереално да се изимитира нещо.

6    Пълна ревизия на „Топлофикация” и  всички общински дружества
Ревизии се правят постоянно. Изпълнено!

7    Довършване на Околовръстния път и започване на вътрешни градски рингове    за разтоварване на трафика  в центъра на град
Довършването на околовръстното вече върви.
Какви ще са вътрешните рингове е тайна (освен ако не са половинвековния "пробив" на Т. Каблешков)
Изпълнено!

8    Без привилегии за паркиране на висши общински служители и техни приятели
И сега няма такива привилегии законно. Изпълнено!

9    4-годишна програма за изграждане и ремонт на тротоарите
Никакви проблеми да се направи програма, даже си и има такава. Изпълнено! (за направата и ремонта на самите тротоари - може, но друг път)

10   Изграждане на паркинги в центъра и кварталите и 5 буферни паркинга
Вече са изградени 5-те буферни паркинга. Изпълнено!

11   Ясла и градина за всяко дете
Тук е важно дали става въпрос за общинска ясла или градина. Ако е в общ вид, като включва и частните, и сега е Изпълнено!

12   Да поемем въздух – конкретни мерки за чистота на въздуха
Ясно и конкретно. Изпълнено!

13   Възстановяване на фасадите на историческите сгради в градския център
Пак ясно и конкретно. Изпълнено!

14    3 нови трасета  на метрото – да Околовръстния път в посока Божурище, до кв. „Слатина“ и Арена Армеец, до Симеоновския лифт и ИКЕА. 5 нови трамвайни трасета
Трасетата и сега си ги има. Изпълнено! За превозни средства по тези трасета - като му дойде времето.

15   Бърза писта за стартъпи
Изпълнено!

16   Възстановяване на лятната къпалня Мария Луиза в Борисовата градина
Тук първо ще трябва да се прави национализация, която не е в кметските прерогативи и тогава ще има възможност за изпълнение. Ако държавата национализира, Мая несъмнено ще възстанови!

17   Разделно събиране на отпадъците и въвеждане на контейнери за хранителни отпадъци
За разделното събиране - Изпълнено!

18   Достъп до Витоша чрез всекидневен транспорт  и възстановяване на Драгалевския и Княжевския лифт в съществуващите трасета
За драгалевския - виж темата с национализацията, за княжевския - ще видим.

19   Спиране на презастрояването – без строителство в междублокови пространства, на детски площадки и зелени терени. Справедливо обезщетяване на отчуждени собственици.
Изпълнено! Устройствените планове са приети.

20   Цялостно развитие на Северна София  с нискоетажно еднофамилно строителство
Не се виждат особени проблеми в изпълнението, още повече кметът няма отношение по това нещо.

21    11 нови парка
И 22 може да се направят!

22    София без периферия – развитие на кварталите с изграждане на културни центрове и спортни комплекси
Изпълнено!

23    Общински направления за лекар специалист и изследвания в общинските здравни заведения за уязвимите групи
Никакъв проблем да се осигурят няколко медицински направления за циганите. Естествено, след като се променят здравните закони и се разреши не само на лекарите, но и на кметовете да издават медицински направления.

По-голямата част от програмата си е изпълнена даже още преди изборите, няма проблем.  :image008:
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 18:40:58 от Калинчо »

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
 :way_to_go-1308:
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Майсторите и Маргарита. Пардон, Мая.
:way_to_go-1308:

С уточнението: Маргарита на Булгаков ...

:yes-1289:
Маргарита на метлата ...

... а не Маргарита /Гретхен!/ по Гьоте!!!

   :image008:
"Фауст" на Гьоте и вечните проблеми на битието
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 20:20:11 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Умни, не умни, зависими, даже и "социал демократи" - няма значение! Важното е да се разкара тази Фандъкова, на всяка цена. Защо ли?
Хубав човек, щото, на кофти място. Фандъкова просто е самарът, през който ще стоварят сапа връз гръбнака на магарето.
:way_to_go-1308:
Толкоз е просто, че даже няма нужда от коментар. А камо ли от логорея ... :P

Quote (selected)
Във Фандъкова се видя възможност да се нанесе тежък удар на ГЕРБ - изборна загуба в София на местни избори. Потърси се инструмент. Манолова направи крачка напред пред строя на измислени и не толкова измислени политици и кандидати. Заяви се и бе припозната. Тя е средство. Оръжие, с което да се нанесе ударът.
:way_to_go-1308:

Стига обаче секви подкрепили я маргинали /фключая и РБ! / :D/ да не издигат собствени кандидати.

Quote (selected)
Така, както направиха КЮРДИТЕ при последните местни избори в Истанбул, за да не позволят на Ердо да се качи отново на белия кон!!!
  :way_to_go-1308:



« Последна редакция: Септември 26, 2019, 12:44:25 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Quote (selected)
Стига обаче секви подкрепили я маргинали /фключая и РБ!/ да не издигат собствени кандидати.
Така, както направиха КЮРДИТЕ при последните местни избори в Истанбул, за да не позволят на Ердо да се качи отново на белия кон
Кюрдите, Джидже, са две класи над "автентично десните"  :beer-405:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Стига обаче секви подкрепили я маргинали /фключая и РБ!/ да не издигат собствени кандидати.
Така, както направиха КЮРДИТЕ при последните местни избори в Истанбул, за да не позволят на Ердо да се качи отново на белия кон
Кюрдите, Джидже, са две класи над "автентично десните" 

Щом казваш, значи е така ...  :D

Но независимо от това, че вече са си издигнали кандидат за първия тур /в което има резон!/, аз се фащам на бас, че на ФТОРИЯ ше подкрепят Мая!!! :yes-1289:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
На втория ще брекзитят с една обута обувка.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Иванчева не е допусната до кметската надпревара. Била подала документите си със 7 минути закъснение.

Има 10 кандидата (Фъндъкова и още 9). Двама вече отпаднаха "сами" (арх. Борислав Игнатов и Иванчева).

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
И правилно не е допусната. Човек, който не е в състояние да се организира и оставя нещата за следпоследната секунда, не може да бъде добър администратор и градоначалник.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
сигурно ли е, че е правилно?

първо, в разпоредбите има дата, а не "дата хх.09.2019, 17:00".
второ, чий го вършат тези от комисията да приемат документи в извънработно време?
трето, документите са приети, датата е спазена, тези за какво се борят, та отказват приемането им?
четвърто, ако документите бяха пуснати по пощата, щеше да важи само клеймото за дата, не и за час.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Иванчева да обжалва решението за отказ. ЦИК, съда ... Такива едни неща. ОИК е само част от цялата система. ???

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Десислава Иванчева ..

:image008:

Какво чак толкоз видяхте в нея, та чак и за кмет на София?!

Нещо като Гретето?!  :blurry_drunk-2127:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Какво чак толкоз видяхте в нея, та чак и за кмет на София?!

Ако ти река "спиновая метка" може и да не ме разбереш. Като за теб - "spin label"  :light_bulb-1377:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Има 10 кандидата (Фъндъкова и още 9).
Двама вече отпаднаха "сами" (арх. Борислав Игнатов и Иванчева).

Това, за отпадането на арх. Борислав Игнатов – КОГА и КЪДЕ?!

Не мога да намеря нищо подобно в нета ...
« Последна редакция: Септември 26, 2019, 14:36:14 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ако ти река "спиновая метка" може и да не ме разбереш. Като за теб - "spin label"
  :t2626:

Пак не разбирам, Фирмин.

Просто не съм срещала подобно словосъчетание. Ако искаш, можеш да обясниш ...

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Това не се отнася до Джиджи, на нея и е простено, но да критикуваш външния вид на хора, излизащи от затвор, концлагер, катастрофа или болница, си е низост. Особено ако са от твоя пол, особено ако никой не те кара да се жениш за тях.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Десислава Иванчева ..
Какво чак толкоз видяхте в нея, та чак и за кмет на София?!

Нещо като Гретето?!  :blurry_drunk-2127:

дела, джиджи. дела. нищо общо с гретето, дето го докарва на приказки. достатъчно е да сравниш размаха на строителството по времето, когато тя беше кмет, и след това. щото тя отиде там с обещанието да прекрати простотиите с презастрояването.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Пак не разбирам, Фирмин.

Просто не съм срещала подобно словосъчетание. Ако искаш, можеш да обясниш ...

https://en.wikipedia.org/wiki/Spin_label

 :light_bulb-1377: