Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 18:28:06

Автор Тема: Страх от Каракачанов и тотална зависимост на медиите от власта !  (Прочетена 7838 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил

Чок觧

  • Гост
Е , като ДПС им е зад гърба...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
За ДПС не знам, ама този път и законът е зад гърба им. Във Войводиново, с типичната си дебелашка простотия, "войводата" Каракачанов омота всичко, което може да се омота.

Първо, извършено е криминално престъпление. Извършителите са установени. Извършителите са заловени. Предявени са им и ще им бъдат предявени обвинения. Дотук добре. Щото не всякой път тъй става, уви.

Второ, създаде се, къде с основание, къде без, напрежение, което можем да определим като етническо. В качеството си на вицепремиер, с ресор обществен ред (щото като министър на отбраната той няма никаква, ама никаква работа в маалата на Войводиново), Каракачанов е на място. И тук вече се начева неподражаемата му простотия. Вместо да успокои страстите, той сипе закани с ясен етнически дефиниран адресат, при пълна генерализация.

Трето, услужливо и подтичвайки, в маалата се изсипват всички общински служби, дремали досега и започват кампания със заявена и разпоредена цел - събаряне на домовете на ромите. ЗУТ взе да се прилага ведно с НПК и НК ли?

Четвърто, колективната отговорност по тези, европейски, и далечните азиатски земи е доведена като концепция от ордите на Чингизхан, със закона му. От СС-вафен насам, разстрелващи по 50 местни за един германски войник нападнат, не сме имали тъй светли примери. Да се горят или събарят къщи за провинения срещу властта и пагона имаме и ние с какво да се похвалим. Духовните му луковски предтечи на тоя лунгурин си падаха по такива местни фиести.

Пето, нищо от това, което стана във Войводиново не прави чест на държава, дето си е поставила за цел принцип да е правова и социална. И то стана с баш тъпанара начело. За пустия рейтинг. За ксенофобски партриотарски екстази.

Тези, които пребиха войника, хич не ги жаля. Да е на моето, ще им стоваря закона с цялата му тежест и без милост - заради очевидно човеконенавистното им скотско деяние. Но това няма общо с другото и ясно следва да се разграничи.

И като споменах Чингизхан, при него щяха да ядат дървото и командирите на пострадалия кешиктен. Защото вместо сега да се пъчат, нека си помислят, че бадева ядат народната пара. Не са обучили професионалния войник от специалните части първо да оцелее в ръкопашния бой, запазвайки живота и здравето си, а после и да надделее над супостата, както му е присъщо на защитника на Родината. Щото "Повече пот в учението, по-малко кръв в боя" (Суворов) и "Който вкарва в боя необучени, той ги предава" (Конфуций).

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Quote (selected)
човеконенавистното им деяние
Ми не. "Човеконенавистно деяние" е примерно въвеждане на плосък данък.
Кое как е ще се разбире като и ако има повече информация.
За момента докарва на битов конфликт.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ето ти "повече информация":

https://www.marica.bg/svidetelka-na-meleto-vyv-vojvodinovo-iskaha-da-go-ubiqt-Article-180780.html

Quote (selected)
"Успя това войниче да се отскубне някак си и тръгна към колата си – да се спасява. Настигнаха го, повалиха го и като започна едно ритане в главата... ритане на футболна топка нищо не е в сравнение с това.

Много ми е болно. Аз започнах да викам за помощ. Страшно много коли минаха и никой не пожела да спре. Може би това момче нямаше да е в неврохирургия със счупени скули, нос и челюст, ако някой беше дошъл да помогне. Никой не реагира на виковете ми.

Ромите, обаче, се събраха. Искаха да го убият. Когато бащата на тези момчета се втурна да ги разтървава, единият от синовете му се отскубна и каза „остави ме да го довърша“. Българчето беше в безсъзнание с окървавена глава – в полицията много моменти му се губеха“.

На мен ми се струва достатъчно човеконенавистно. Или не? Мъжът е бил вече в безпомощно състояние, вероятно и в безсъзнание. Но побоят е продължил, с ясна цел - "остави ме да го довърша". Никаква друга цел в този момент е нямало и не е могло да има, освен една - смърт. Което ни води до обвинение в опит за убийство.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Quote (selected)
Успя това войниче да се отскубне някак си и тръгна към колата си – да се спасява.
Въх, 35 годишен "мъжага", десантчик и тва?
Некой май играят ефтини постановки ала "наборна армия".
Тва в услуга на шкембелията предполагам.
 
Не става така. Първо какво е правил там.
Второ как е започнала разпрата.
 
Щото примерно мое се окаже че е дилър и са имали неразбирателство за процентите.

Чок觧

  • Гост
Quote (selected)
В качеството си на вицепремиер, с ресор обществен ред (щото като министър на отбраната той няма никаква, ама никаква работа в маалата на Войводиново),

  Не мога да се съглася с теб ! Той е министър на отбраната . Пострадалото момче е от неговия ресор . Той ако не прояви внимание и загриженост - кой ? Аз ли ? Да оставим , че ако бях аз , щях да събера колегите му на пострадалия и да минем през гетото "да съберем оръжието" - каквото има .

Чок觧

  • Гост
Quote (selected)
Не става така. Първо какво е правил там.
Второ как е започнала разпрата.

Ето тука пише какво е правил и как е започнала разпрата :
https://www.24chasa.bg/novini/article/7232603


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Не мога да се съглася с теб ! Той е министър на отбраната . Пострадалото момче е от неговия ресор . Той ако не прояви внимание и загриженост - кой ? Аз ли ? Да оставим , че ако бях аз , щях да събера колегите му на пострадалия и да минем през гетото "да съберем оръжието" - каквото има .

Момчето е в болница. Който е загрижен за него, отива в болницата. Отива при майка му и баща му. Отива при жена му и децата му. Отива при лекарите или вика лекари от ВМА. Не отива в ромската махала. В ромската махала, заобиколен от охраната си, продава бабаитлъци той от друга "грижа" пухкавият дебил. Че му отива рейтингът. Безвъзвратно.

Призиви за походи през махалата "да съберем оръжието" не ти отиват баш на теб. Не знам по някое време как ще го отличиш минаването ти с аверите му от антисемитски погром. Или ти нямаш против да громим семитите, само те да не са евреи. Прочее, сподели опит - като "съберете оръжието" в палестински лагер, мир ли възцарявате по Светите земи. Нещо не съм забелязал. Пък и тези двамата келеши комай без оръжие бяха като смляха от бой ефрейтора.
Ако някой влезе в дома ти неканен, "да събира оръжието", щото през две улици две типчета единородни свирепствали, ти как ще го посрещнеш?

Аз ли как ще ги посрещна? Дядовците ми в гробовете си ще се обърнат, ако не ги посрещна тези, македонстващите, както те са ги посрещнали през 1906.

Прочее, от човек на твоите години и с тази родова памет по-претеглени приказки се очакват.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Quote (selected)
Не става така. Първо какво е правил там.
Второ как е започнала разпрата.

Ето тука пише какво е правил и как е започнала разпрата :
https://www.24chasa.bg/novini/article/7232603
Тоест е опитал да се саморазправи? Е не му се е получило.
 
Па "колегите" са направо умилителни с таз отбранителна тактика или квото е там.
 
Изобщо да се очаква информация при положение, че резултата от прегледа чудодейно се променя на следващия ден след инвазията на шкембелията е безсмислено. Може би на делото, но едва ли.
 
Впрочем интересно е какво казват алкохолните тестове. Те не са ли задължителни?

Чок觧

  • Гост
И ти започваш да залиташ и простееш със "семити , антисемити , палестинци" и тем подобни ! И на тебе ли да казвам , че съм българин и че това , че живея в Израел не ме прави евреин , както Кайлито не става французойка , като живее във Франция ? Израелец - да , но какво общо трябва да имам с палестинци и палестински лагери ? Знаеш , че служа в армията ? Че въобще съм служил в друга армия , освен Българската ? Миндербиндер съм го блокирал заради подобни простотии . Не ме принуждавай и с теб да постъпя така !
 Има интервю на Арлин Антонов , обяснил е как е ставало навремето .
 Ако Шкембе Войвода не е отишъл при момчето в болницата , а само се е изтъпанчил в селото - глупаво е постъпил ! Но не знаем цялата истина , пълната информация !
***
А за оръжието - щом са излезли с брадви и кирки да защитават тези две "типчета" - как да се процедира ?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Прибират им се брадвите и кирките, съпроводено с подходяща беседа.

Чок觧

  • Гост
В бързината от първите редове  да ти отговоря , съм пропуснал последните :

Quote (selected)
Ако някой влезе в дома ти неканен, "да събира оръжието", щото през две улици две типчета единородни свирепствали, ти как ще го посрещнеш?
Аз ли как ще ги посрещна? Дядовците ми в гробовете си ще се обърнат, ако не ги посрещна тези, македонстващите, както те са ги посрещнали през 1906.
Прочее, от човек на твоите години и с тази родова памет по-претеглени приказки се очакват.

Ако ти си излязъл с брадвата да защитаваш "две типчета единородни" , смяташ , че ще чакам покана да дойда и да ти прибера брадвата или каквото там си размахвал ?( В Русе , циганите комшии на убиеца на журналистката са излязли с мачете!)
 И как ще ме посрещнеш мен , представителят на власта ? Нещо май си се объркал !
А мойта родова памет казва , че в Галиче турци не са замръквали ! И че преди да дойде посраната демокрация , всички цигани там са били християни и не са правили никакви поразии !

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Бъркаш и то много.
Подменяш тази армия с "онази" армия.

Чок觧

  • Гост
Бъркаш и то много.
Подменяш тази армия с "онази" армия.

Абе не ги подменям . Не познавам "тази" армия . Но ако не може да се справи и с "тези" цигани - за къв чеп ни е ?