Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 17:04:32

Автор Тема: Русия и Украйна  (Прочетена 2819 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Русия и Украйна
« -: Юни 05, 2019, 15:50:55 »
За който не знае: Андрей Ваджра е киевлянин, един от най-добрите анализатори на това, което става в Украйна. Също като много други (сред които и аз), за него Украйна е част от Русия. Има издадени няколко книги. Има и видеоблог в ТиТръбата, очень рекомендую.

В най-новото си видео (https://youtube.com/watch?v=m-DI2z6B6MA) говори за стратегическите грешки на Русия във връзка с Украйна, като многократно цитира една от книгите си. Видеото няма да ви каже нещо ново за ситуацията, но ... предвижданията и оценките са направени доста преди Майдана! Прослушайте и съдете сами.
« Последна редакция: Юни 05, 2019, 15:54:06 от аменеменема »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Русия и Украйна
« Отговор #1 -: Юни 06, 2019, 02:01:36 »
"Проект "УкраИна" должен быт закрыт! Раз и навсегда!"

 :way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Русия и Украйна
« Отговор #2 -: Юни 06, 2019, 11:03:28 »
- Нищо не се прави на глобално ниво без предварителни, дългосрочни планове. Още повече, когато е започнато от световните Паразити и подгласниците им. Прастар конфликт между две групировки - използвачи и градящи, Континенталните сили и т.нар. Морски, търговски, далавераджийски сили. Разбира се, обусловено от генезиса им...

Създаването на сащисистан също не е случайно, още по-малко е случайна политиката им, загнездилите се там банкеро-сатанисти. Как е създаден ФЕД е достатъчно нагледно пособие как тези сили действат. С годините, само мащабите са се променили - така, че сега вече са застрашени устойте на цивилизацията и нейното цялостно съществуване.

Сриването на един мост, арка или друг специален елемент на стабилност в даден строеж става, след като се избият, извадят няколко котвени елемента. От тук нататък всеки сам може да види всичко като на длан -  най-тайното винаги се поставя на най-видно място!

Така, че Котвеният камък за Русия бе и е, нейната съставна част - Окрайна. (Така както за България това бе частта 'и Македония.) Грешката, може би фатална, бе не допускането на майдана, поредната Цветна САЩисана "революция", а допускането на сецесионната националистическа отрова изсипана, доотгледана и поразила не малка част от населението там - русофобията! А това се постига с разюздана пропаганда, чрез учебното дело, политическите провокации, липса на реакция, всичко оставено без корекции и достоен отпор от екзекутивната власт!

Обявяване на "Независимостта" на 404 с разпада на СССР, бе препъни камъка в последвалото срутване на тази част от Руският Свят.

Голямата плячка за западните паразити е отгледаното, образовано, способно и инициативно население, изсмукано от новозавладяните, територии за плячкосване на Изтока. Пример е и България, балтийските "тигри" - по, скоро мишлета и в по-малка степен, а и останалите от Източният блок на недалечното минало. Без съмнение пък, остатъците активно и способно население в бившите соц-държави е останало все още по места поради някакви други причини! Една малка част от него, заедно с част от реакционерската, негодна за каквото и да е, маргинална, слугинска част, образуват яловата пяна заляла тези бивши държави...

И както се случва в живота, в далеч по-тесни рамки, всяко заболяване или се оставя като безнадеждно или би могло все още, да се излекува. В определени случай след изчакване възпалителният процес да се овладее до определена граница, трябва да последва АМПУТАЦИЯ.

***

Отделно от основната нишка на темата, само като забележка, следва да се направи Паралел и с "Оттатъка". Точно под новината на същата тематика (https://www.segabg.com/hot/zelenski-ukrayna-es-shte-oznachava-smurt-na-ruskiya-imperski-proekt), може да се види нагледно, как там бе променен характера на самият форум и как развъдиха безпрепятствено прекомерно количество отровен Татул, докато голяма част от здравото насаждение бе оплевено безжалостно. Имаме нагледен пример в умален мащаб на точно същата технология на Подмяна.

Тогава, има ли място за чудене и вайкане? Нещата се решават със Скалпел в зависимост от желаният Краен Резултат. Което в малкият пример вече е налице...

Свят широк.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Русия и Украйна
« Отговор #3 -: Юни 06, 2019, 13:35:58 »
Русия трябва да обедини целия славянски свят (колкото и да е малък и беден в сравнение с нея, колкото и да е безразличен или дори враждебен към нея (Полша)) в Славянска Империя, или ще се превърне в суровинен придатък за англосаксите или Китай, а после ще се стопи.
Или си силен, цялостен и живееш, или си слаб, разединен и загиваш.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Русия и Украйна
« Отговор #4 -: Юли 05, 2022, 19:19:25 »
Колко прозорливо преди 3 години е започната такава тема.
Добре ще е да се върнем към корените - "Русия-Украйна", какво нататък?

Темата за Русия, колкото и да е интересна, си има специфично приложение и предмет.

Не е задължително.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия и Украйна
« Отговор #5 -: Юли 05, 2022, 19:24:49 »
Преди три години бяхме .... с три години по-млади, дано да не засегна някой колеги и с три години по-глупави.
Сега  трябва да изчакаме (надявам се по-малко от 3 години) и половината от темата да стане звездичка под текста.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Русия и Украйна
« Отговор #6 -: Юли 05, 2022, 21:49:25 »
Бях забравил какво съм писал преди три години. Сега вече не съм изненадан - така се случи и случва пред очите ни.

Отделен е въпросът, какво следва? Ако разгледаме отделните мехури надути по места, под тяхната повърхнина могат да се различат тенденциите, дори и да не се виждат. Увеличаващият се техен обем по тези ключови места гарантира Проблеми.

Основните гнойни мехури са Европа (както винаги поставена за отстрел), САЩ във всякакъв аспект и Китай - става дума все пак за преразпределението на Света.

Европа: Тя следва да се ликвидира в много голяма степен като сумариум на бялата раса. Наличие на бели на други места или не отговаря на определени критерии или е маловажно. Основната цел на САЩисаният паразит е да сложи ръка на безбрежната територия, невероятните ресурси и гуляй-поле за растеж надхвърлящ всяка друга планетарна част. Ръка върху Евроазия вместо Русия. Успяха в значителна степен да отрежат едната ръка на Континенталната сила (Германия), а сега са се втурнали колективно да режат другата - РФ. Тялото: - Европа, само тогава загива изцяло.

САЩ Ако не избухне своевременно гражданска война или дълбоката държава не бъде разгромена, Светът най-вероятно ще загине. Ще загине заради ядрена война желана от сатанистите лихвари и най-вече силите за Тях - Глобалният предиктор. Има цели три опции за запалването 'и:
1. Провокация с прокси на микро-Британия или самата нея.
2. Със самият САЩисан паразит срещу Русия или Китай.
3. Директно начало от притисната до нямай къде повече, Русия.
Ако Русия излезе победител срещу "запада", и няма ЯВ залезът на САЩ е отдавна предречен (Едгар Кейси).

Китай САЩ ще се тръшка заради Тайван, но бързо ще клекне. Няма нужните ресурси срещу него. Но не мисля, че Китай ще поведе света за сметка на, вместо Русия. Зависи колко бързо РФ ще стъпи отново на крака и ще реорганизира и почисти държавата БЕЗ либерастията. - Ако при 1 и 2 оцелее. Ако не успее, ще се превърне в суровинна база на Китай и Третият свят.

Подробно, по отделните вектори - друг път.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Русия и Украйна
« Отговор #7 -: Юли 06, 2022, 14:35:31 »
Бях забравил какво съм писал преди три години. Сега вече не съм изненадан - така се случи и случва пред очите ни.

Отделен е въпросът, какво следва? Ако разгледаме отделните мехури надути по места, под тяхната повърхнина могат да се различат тенденциите, дори и да не се виждат. Увеличаващият се техен обем по тези ключови места гарантира Проблеми.

Основните гнойни мехури са Европа (както винаги поставена за отстрел), САЩ във всякакъв аспект и Китай - става дума все пак за преразпределението на Света.

Европа: Тя следва да се ликвидира в много голяма степен като сумариум на бялата раса. Наличие на бели на други места или не отговаря на определени критерии или е маловажно. Основната цел на САЩисаният паразит е да сложи ръка на безбрежната територия, невероятните ресурси и гуляй-поле за растеж надхвърлящ всяка друга планетарна част. Ръка върху Евроазия вместо Русия. Успяха в значителна степен да отрежат едната ръка на Континенталната сила (Германия), а сега са се втурнали колективно да режат другата - РФ. Тялото: - Европа, само тогава загива изцяло.

САЩ Ако не избухне своевременно гражданска война или дълбоката държава не бъде разгромена, Светът най-вероятно ще загине. Ще загине заради ядрена война желана от сатанистите лихвари и най-вече силите за Тях - Глобалният предиктор. Има цели три опции за запалването 'и:
1. Провокация с прокси на микро-Британия или самата нея.
2. Със самият САЩисан паразит срещу Русия или Китай.
3. Директно начало от притисната до нямай къде повече, Русия.
Ако Русия излезе победител срещу "запада", и няма ЯВ залезът на САЩ е отдавна предречен (Едгар Кейси).

Китай САЩ ще се тръшка заради Тайван, но бързо ще клекне. Няма нужните ресурси срещу него. Но не мисля, че Китай ще поведе света за сметка на, вместо Русия. Зависи колко бързо РФ ще стъпи отново на крака и ще реорганизира и почисти държавата БЕЗ либерастията. - Ако при 1 и 2 оцелее. Ако не успее, ще се превърне в суровинна база на Китай и Третият свят.

Подробно, по отделните вектори - друг път.
Много черногледо и песимистично, Herr Eisblock.
Набързо - ще започна отзад нагоре:
1) не споделям като цяло бодряжките оценки и мнения за Китай, който чета през последните години - действително, станаха "фабриката на света", но нищо повече, вървят по пътя на американците, само дето китайците "копират - произвеждат - продават", много рядко изобретяват или конструират.
Китайците (ще) имат проблеми и с "обединяването" на този нееднороден китайски народ, също и с неравенството и бедността. Идеология практически няма, държи ги "обединени" само силната ръка, от Мао насам. Нещата не са само това, което ни показват.
2) САЩ - няма нужда от апокалиптичното унищожаване, достатъчно е още един, два пъти за кратък период от време янките да бъдат унижени, така както в Афганистан, след това сами ще се модернизират и обновят.    Въпрос на няколко поколения е янките да се върнат там, където бяха, ако искат.
3) Европа - не вярвам политиката на янките спрямо Европа да е свързана с търсене на територии нито с природни ресурси, такива тук няма. И като пазар този континент е пренебрежително малък.
Големият континентален проблем не е разделянето на Германия от Русия, против което предупреждава още Бисмарк, големият бъдещ проблем за мен е противопоставянето на Великобритания и САЩ - мераците на едните да възстановят предишното си имперско величие (невъзможно, отнето им 1947 насам -доктрината "Труман") и напъните на другите, да покажат след 240 години, че са еманципирани и новите господари (за винаги). Това пишкомерство може да донесе проблеми на континента и на света.
~~~~~
Открих отново удоволствието от четене на книги, не елктронни издания.
Изрових в билиотеката си книгата на доц.(тогава), вече професор Дарина Григорова  "Империя феникс  - между съветското минало и евразийското бъдеще", публикувана 2015, засяга някои от горните теми, двете лица на постсъветския модел - имперското и националното. При случай ще Ви я дам, ако Ви е интересно.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Русия и Украйна
« Отговор #8 -: Юли 06, 2022, 14:59:59 »
Quote (selected)
САЩ - няма нужда от апокалиптичното унищожаване, достатъчно е още един, два пъти за кратък период от време янките да бъдат унижени, така както в Афганистан, след това сами ще се модернизират и обновят.    Въпрос на няколко поколения е янките да се върнат там, където бяха, ако искат.
Трудно ще се върнат там, където бяха. Америка е проядена от вътре - проблем черни-бели, гейове/джендъри и хетеросексуални, жени-мъже и разните движения за права. Но големият удар за тях ще е долара. Загуби ли водещото си значение и ще настане взрив в цялата държава. След като спряха да произвеждат стоки (80% от БВП е услуги), то ще настъпят нерадостни дни. 

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Русия и Украйна
« Отговор #9 -: Юли 06, 2022, 16:39:39 »
Цитат на: фелдкурата
този нееднороден китайски народ

Толкова е "нееднороден", че 98% от него са от етноса "хан". Всъщност племето "хан".
В един среден български блок или малко село има повече генетично разнообразие,
отколкото в десетте най-големи китайски града, взети заедно  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Русия и Украйна
« Отговор #10 -: Юли 06, 2022, 16:45:38 »
Цитат на: фелдкурата
Въпрос на няколко поколения е янките да се върнат там, където бяха, ако искат.

Точно там ще се върнат, където са били в началото. Изселническа сбирщина от дъното, търсеща късче земя за оран. И никой няма да ги пита дали го искат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Русия и Украйна
« Отговор #11 -: Юли 06, 2022, 16:47:24 »
Цитат на: noooo
Америка е проядена от вътре - проблем черни-бели, гейове/джендъри и хетеросексуални, жени-мъже и разните движения за права. Но големият удар за тях ще е долара. Загуби ли водещото си значение и ще настане взрив в цялата държава. След като спряха да произвеждат стоки (80% от БВП е услуги), то ще настъпят нерадостни дни.

Точно. Само че няма да е взрив, а по-лошо - имплозия. Ще се свият в нищожната си сърцевина. Ще се превърнат и външно в това, което са вътрешно.

П.П. Тук една тъжна моя мислА за нас:
От това, което ни направиха Съветите, и което (оказа се) не заслужаваме, вече станахме това, което сме и което си заслужаваме.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Русия и Украйна
« Отговор #12 -: Юли 06, 2022, 17:06:33 »
Цитат на: Eisblock
Европа:
САЩ успяха в значителна степен да отрежат едната ръка на Контин. сила (Германия),
а сега са се втурнали колективно да режат другата - РФ.
Тялото: - Европа, само тогава загива изцяло.

Всъщност САЩ използват древната омраза на келтите към славяните.
(а това са двата големи клона на белите народи. Германите са малко клонче, въпреки голямото си самомнение)
Същото омраза е използвала католическата църква, когато е водила южните и северните кръстоносни походи, и за съжаление, е постигнала огромни успехи.
Всъщност, има само 1 голям неуспех - Русия, и 1 малък и частичен - Балканите.

За да има мир и благоденствие в Европа, трябва да станат две неща:
1. Русия да постигне пълна победа във войната със Запада на всички нива,
като ликвидира политико-икономическите западни върхушки (васални на САЩ).
2. Да бъде овладяна или ликвидирана католическата църква, която неуморно внушава на овцете си, че православните са еретици, подлежащи на огън и меч.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Русия и Украйна
« Отговор #13 -: Юли 06, 2022, 17:18:03 »
Цитат на: Eisblock
САЩ Ако не избухне своевременно гражд. война или дълбоката д-ва не бъде разгромена, Светът най-вероятно ще загине.
Ще загине заради ядрена война, желана от сатанистите-лихвари и най-вече силите зад Тях - Глобалният предиктор.

Силата зад сатанистите е Сатаната. Той желае унищожението не на телата на хората, а на техните души. Ядрена война сега не му върши работа, а и няма да му бъде позволена (от Бог). Не и докато не успее да измами цялото човечество да коленичи доброволно (с вяра) пред него.
"А скоро ли ще е това време ? -Не, не скоро. Още Сирия не е паднала." - казва Симчо  :cool-1084:
Съответно сатанистите-лихвари имат поставени други задачи от своя Черен господар - да напълнят сърцата на всички хора с алчност, злоба, противоестествени желания и омраза към истинския Бог, за да приемат фалшивия ("анти" на гръцки)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Русия и Украйна
« Отговор #14 -: Юли 06, 2022, 17:22:35 »
Цитат на: buratinob
Преди три години бяхме ... с три години по-млади,
дано да не засегна някои колеги

Засегнат съм  :t0106:  Преди 3 г. бях с една година по-млад !!  :t0328:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Русия и Украйна
« Отговор #15 -: Юли 06, 2022, 17:41:19 »
Цитат на: buratinob
Преди три години бяхме ... с три години по-млади,
дано да не засегна някои колеги

Засегнат съм  Преди 3 г. бях с една година по-млад !!

- възраст?
- по-близо до 30, отколкото до 20.
- по-точно, ако обичате, намирате се в съд.
- 47

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия и Украйна
« Отговор #16 -: Юли 06, 2022, 17:57:23 »
Ама пак е бил прав.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия и Украйна
« Отговор #17 -: Юли 06, 2022, 19:05:40 »
Quote (selected)
Засегнат съм  :t0106:  Преди 3 г. бях с една година по-млад !!  :t0328:
Изпитвам лек съмнеж!
Виж за ваксаните колеги може пък нали... след като ваксата не действа на ковида дано подмладява, ама надали! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия и Украйна
« Отговор #18 -: Юли 06, 2022, 21:22:11 »
Светице за тук е май.
Аз ще допълня цитираното от теб в А сега накъде.

- Може ли да се каже, че Байдън и някои европейци искат да воюват с Русия до последния украинец?
- Донякъде това каза мексиканският президент по доста трагичен начин: “Това, което правят американците е: Ние ви доставяме оръжията, вие доставяте труповете”.

https://glasove.com/na-fokus/zhak-bo-za-voynata-v-ukrayna-rusnatsite-sa-po-pragmatichni-ot-zapadnyatsite

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Русия и Украйна
« Отговор #19 -: Юли 08, 2022, 17:44:49 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.