Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 15:52:04

Автор Тема: Хора, пътища, разни бацили  (Прочетена 379512 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1200 -: Март 30, 2020, 00:02:23 »
За статистически анализи най удобни ще станат САЩ, там до седмица заразените ще станат 200000, а това вече е добра основа за статистически анализи.
Ако през Април успеят да стигнат 500000 заразени, статистиката ще стане още по точна.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1201 -: Март 30, 2020, 00:04:35 »
Германия обаче има няколко преимущества пред Италия. Първо беше предупредена и въведе ограничения за придвижване и контакти.

от кого е предупредена? регистриран вирус има три дни преди талянците, така че от кого?

второ, ограниченията са от две седмици - инфо от първа ръка. и далеч не са тотални - работят строители, фабрики. нямам познат българин, дето да е останал без работа. то верно, че не познавам никого от хотел/ресторантьорската сфера де, ама всички си работят. кой от вкъщи, кой на място. как доде.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1202 -: Март 30, 2020, 00:11:25 »
Целия свят гледаше как италианските пенсионери мрат като мухи. Ако някой си е свиркал и си е викал през това време - кво ми пука на мене, нека си мрат - и не се подготвил за посрещане на епидемията, то това си е единствено и само негов проблем. Доколкото разбрах ресторантите и заводите или поне част от тях ги затвориха миналата седмица. В същото време в Австрия ги затвориха още преди 2 седмици. Различни управници - различни методи за действие в аналогична ситуация, даже Австрия беше в по-неизгодно положение защото инфекцията беше пъзнала вече в Тирол. Да видим кой какви резултати ще има след месец-два.
« Последна редакция: Март 30, 2020, 00:13:52 от kasapina »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1203 -: Март 30, 2020, 00:14:24 »
аха, значи вирусът идва в германия, ама там са предупредени, щото три дни след това същия този вирус отива в италия да трепе пенсионерите.

малко е обърнат ходът на времето, ама щом казваш, сигурно е така. бъдещето на италианците е предупредило миналото на немците.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1204 -: Март 30, 2020, 00:19:01 »
между другото, най-предупредени се оказаха високохуманните белгийци. те верно, че от леополд 2 си имат традиции в човеколюбието, ама друго си е да докажеш, че нищо старо не е забравено, даа.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1206 -: Март 30, 2020, 00:22:39 »
Счу се нещо, че за утре едни другарета ги викали на разпит - много плямпали и говорели верни/неверни работи. Става дума за Костадин Костадинов от "Възраждане" и Николай Колев - "Евроком".
 :bluegrab:
 Но ние естествено подкрепяме изцяло родната партия и правителство, даже когато са прави и бистри като сълзи.
 :yes-1289:

Днес е починал и един банскалия, млад мъж с две деца и куп болести отгоре. Естествено, въпреки теста, че нямал дамски буболечки, са го писали в списъка, че е имал таквиз. Това за Касапина, който се чуди и вярва, че таквиз неща не се правят... Анджък де - не се правят и още как! Имам чувството обаче, че този, не е онзи Касапин. Друг един "ринго" санким...?

Инак, естествено, че карантината в града на лифтовете и късият снежен сезон и тоталната блокада ще продължат бодро напред!
 :way_to_go-1308:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1207 -: Март 30, 2020, 00:32:05 »
Никъде не съм казвал или спорел, че няма изманици, които да могат да фалшифицират смъртни актове. Единствено попитах какъв е процента на подобни случаи към общия брой случаи. На което не получих никакъв отговор. Сега като се повдига отново същия въпрос, ще попитам, защо от нещо - отделни частни случаи, които доколкото разбирам са се случили в България се правят заключения за целия ЕС, включително и за Иран. Надявам се някой да ми отговори смислено, обаче не вярвам във форума да има хора с феноменални способности, чрез които евентуално могат да получат достъп до такива данни, ако изобщо ги има. Ако шайката на Бокаса има някаква нужда да вдигне броя на заразените у нас, най-простия начин е да намери тия дето са си дошли от чужибна и им направи тестове. Колеги трябва да се научим да отделяме зърното от плявата, защото напоследък почна много да се лъже. Аз отдавна съм се отказал да приемам наготово всякакви твърдения и теории, ако не са подкрепени със солидни доказателства, защото винаги като съм го правел, много често се е налагло да се извинявам за грешките си, че съм подвеждал другите с невярна инфомация която съм споделил без проверка. Тук личните предпочетания и вкус не трябва да имат място.
Тоя касапин е същия от форума на Сега, с вероятен доживотен бан по неясни за него причини.
« Последна редакция: Март 30, 2020, 00:48:50 от kasapina »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1208 -: Март 30, 2020, 00:54:04 »
 
Quote (selected)
всички несъществени работници трябва да останат вкъщи
Йес! Йес! Харесва ми това определение! Пък и където несъществени, там и несъществуващи – като му дойде времето, дето викаше дедо цар (и той от този край).
« Последна редакция: Март 30, 2020, 00:56:06 от аменеменема »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1209 -: Март 30, 2020, 01:01:06 »
Касапина е много прав. Първи регистриран случай на някаква дата не значи абсолютно нищо.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1210 -: Март 30, 2020, 01:01:27 »
Испания я докараха на положението на Италия, и там мисля преди седмица или повече затвориха заводите. Хубавото е, че няма относително нарастване на новите случаи в двете държави, обаче 5хил новозаразени дневно за Италия и 7хил за Испания са си сериозни числа, и засега осезаем спад не се вижда на хоризонта. Ако нещата продължават така направо ще им се разгони фамилията на икономиките. В Италия от няколко дни вече имаме и гладни бунтове - хората нямат пари за храна, а заплати или помощ от държавата - йок.
« Последна редакция: Март 30, 2020, 01:03:46 от kasapina »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1211 -: Март 30, 2020, 01:07:17 »
Е, значи и ти си като мен - до живот заради препикаване на нечии "ценности". Радвам се, че си истинският - в такъв случай не виждам и троха различия та да водим пунически спорове.
 :peeing-2085:
- Сега (не газетата), нека да разграничим ставащото в категории, а не всичко да натрупваме на една камара и да тегли всеки нещо - някакви дрипи, я стари шушони или скъсани гащи и пр. и пр.

1. Имаме някаква спорна "пандемия", с не изяснени характерни черти, близка до разни други подобни, две тежки зарази, но не толкоз смъртоносна и с тенденция да отслабне. Кой я е пуснал е отворен въпрос, но обичайният заподозрян се е изтъпанил в пълен ръст като кандидат. Как и защо е сторено - е друга тема.

2. Имаме свят, тотално разбъркан и усукан до нямай къде, на прага на големи междудържавни катаклизми, от доста време очаквана много голяма системна криза и изтъпанен пред цялостна промяна на парадигмата. За всички. Кризата трябваше да започне точно тази година. Водещите демокрации и главният Онбаши, са я докарали до кривата круша и не за едно нещо, а за цял комплекс тежки проблеми.Специално здравеопазването е също в критични състояния и не може да поеме един огромен наплив от истинска епидемия. Очакваше се някакво спешно решение та да не се стигне до ТСВ.

И сега - двете тези Неща започват по едно и също време!

Можем ли да си мислим, че те са напълно случайно заедно и преплетени и че всичко се извършва от напълно честни, синеоки, руси и с крила същества? Аз поне не мога.

- Тогава и най-малките факти и видна мозайка от сходни факти сочат, че отзад се крие СИСТЕМА, цяла схема за провеждане за нечии интереси. А такива кандидати - дал Бог. Умишлено провеждана акция. С определени намерения. За цялото, предположения има множество и множества. Както и комбинации от първопричини и преплитания - Технологии с Биологии, Първопричини с Последствия и Моно и Полицентри на власт и пр. и пр.

Така, че за мен нещата имат контури и в момента от двете линии на поведение - 1. и 2., ПРЕД ЗАВЕСАТА се играе скеча "епидемия". Нейната скорост, с последствия даже и не така смъртоносни и в рамките на познатите грипове с малко + отгоре, тя обаче постави мародното здравеопазване плътно до неговият лимит и в опасност от истинско фиаско. За целият комплект управляващи по сите земни кълбета това е предвестник за разплати. И естествено велзевулите на продажната, лъжлива преса и инфо-медии се надуват до откат. Даже се въведоха и полувоенни положения, с изстъпления на управленчески мъдрости и пр. и пр. Повсеместно!

На целият този фон, тук сте се фанали за гушлетата, на кого то е по дебело. И това при положение, че всичко е една каша и даже има герои, вярващи на прононсираните мошеници и лъжци?! Как данните им били жуст?! Сещам се за оня клип от не работеща испанска болница с множество "смърти у нея" ...   Ами - не може да се помогне на искрено вярващите. Тяхно е царството Божие...

Така де, вече са се втурнали явно, та да ни вкарат скоропостижно в него. Алилуя!
« Последна редакция: Март 30, 2020, 01:21:41 от Eisblock »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1212 -: Март 30, 2020, 01:15:00 »
Касапина е много прав. Първи регистриран случай на някаква дата не значи абсолютно нищо.
Може да не значи нищо, ако е диагностициран на летището на влизане в страната и карантиниран.
Ако е постъпил в болница с развити симптоми си е тревожно. Особено като конкр случай с дълъг "скрит период"
 
Впрочем по времето на първите диагностицирани в европа СМД-тата беха набрали обороти на тема епидемия (в Китай).
Ама  "вятъра" се обърна  :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1213 -: Март 30, 2020, 01:25:49 »
Касапина е много прав. Първи регистриран случай на някаква дата не значи абсолютно нищо.
Може да не значи нищо, ако е диагностициран на летището на влизане в страната и карантиниран.
Ако е постъпил в болница с развити симптоми си е тревожно. Особено като конкр случай с дълъг "скрит период" 
Франция не мина ли на такъв вариант, да прави тест само на болни потърсили лекарска помощ?
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1214 -: Март 30, 2020, 01:41:12 »
Ако допуснем, че има конспирация за дезинформация относно броя на жертвите, заразността и въобще опасността от болестта, то тогава в нея явно участват Китай, Иран и Русия. В което ми е трудно за момента да видя някакъв смисъл. Освен това - реални доказателства за това още не съм срещал, ако някой има да пусне един линк, ще се запозная и ще взема отношение ако мога.
Доколкото нещата стават по някакъв план - това е съвсем в рамките на нормалното, в света случайни неща няма. Двете ложи си се борят с пълна сила, да му мислим ние дребните и слабите, които сме само наблюдатели и или пионки. В момента мен ме вълнуват по-дребни и ежедневни неща, като например колко жертви евентуално ще се дадат, колко време и средства ще отнеме да се преборим с тая зараза, щото ни обърка живота и ни направи затворници, да не говорим за материалните щети и вреди които ще трябва да се понесат и от държавата и индивидуално.
Вирусът можеше да бъде много по-опасен и вреден. Слава Богу не е такъв и се очертава да можем да се справим с него в обозрими срокове. Засега я карат с ограничаване на разпространението и контролиране на броя на заразените. За мое най-голямо учудване, никой никъде не препоръчва и не предоставя на хората средства за защита - маски и ръкавици, които са условие нещата да се приключат бързо и безболезнено както направиха в Китай. Днес гледам някакъв австрийски учен протестирал, искал затягане на мерките - като прочетох за какво идело реч, човека просто настоява да се въведат задължително маските и др. защитни средства, т.е. най-нормалното и естествено нещо в подобна ситуация. Иначе всички други мълчат като г@зове и журналисти и политици и който и да е. Явно става въпрос за някаква директива, целяща да не се спира епидемията напълно или не веднага. Какви са им точните цели няма как да знам не искам и да спекулирам, само знам, че подобно положение не е нормално.
Въпросът за цената в животи на възрастни и хора с сериозни хронични заболявания, която да се плати ако се охлабят мерките е много щекотлива. Мисля както и вече писах има достатъчно добро решение със задължително въвеждане и ползване на маски плюс изолация и грижа за рисковите групи за определен период, като успоредно с това се пусне икономиката. Не е нито сложно за изпълнение, нито невъзможно за богатите европейски държави, Китай показа, че няма проблеми и при него нещата проработиха от раз. Защо се отказват от подобен подход европейските политици - не знам. Дано да е заради това, че се надяват да се мине без подобни мерки, които изискват добра организация и използване на значителни човешки ресурси. Подобен отказ обаче е много подозрителен. Радостната новина е, че ограничителните мерки вече дават ефект и помагат да се очертае мащаба и посоката на развитие на епидемията. Да се надяваме, че оттук нататък няма да се вземат грешни решения, които да върнат нещата на изходна позиция.
« Последна редакция: Март 30, 2020, 02:13:05 от kasapina »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1215 -: Март 30, 2020, 01:45:34 »
САЩ направо впечатляват.
С по 20000 случая заразени на ден, ще могат за по малко от седмица да правят нови 100000 случая заразени. Което за месец си е половин милион.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Мутафчийски: Обмисляме излизане от домовете само с декларации 
Това как съм го пропуснал?

Не е ли по просто да раздадат тояги на полицията, като в Индия.
А за нарушителите над 60 години, по 60 лицеви опори, по индийски образец.


"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1217 -: Март 30, 2020, 02:09:53 »
Сега аз тук на село, като излизам от къщата в двора, да попълвам ли декларация.
Пък ако изляза извън двора, на кого да дам декларацията.
 :m1728:
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8825
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1218 -: Март 30, 2020, 09:03:28 »
Тръмп казва, че имат толкова много заразени, защото изследват най-много, и може би е прав.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1219 -: Март 30, 2020, 09:34:32 »
Тръмп казва, че имат толкова много заразени, защото изследват най-много, и може би е прав.

Едва ли е прав, щото не тестват гетата си, а те са над 30% от населението им. А ето и още нещичко..дребно, но показателно

https://pogled.info/zdraven/coronavirus/sasht-na-momche-chiyato-smart-e-predpolagaemo-svarzana-s-COVID-19-e-bila-otkazana-speshna-pomosht-tai-kato-nyama-zastrahovka.114799

Та така, те

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Мутафчийски: Обмисляме излизане от домовете само с декларации
И ще се декларира пред...?
Друго не знам, ама патрулните полицаи в квартала са станали като луди калинки.
Такава игра на стражари и апаши от дете не съм гледал.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8825
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1221 -: Март 30, 2020, 09:58:36 »
Това е интересно, епидемията в Италия не е непременно свързана с общуване с пристигнали от Китай, но има корелация с италиано - китайски бизнес, в заразените райони.

https://www.falun-bg.info/news/europe/1089-zashto-tochno-lombardia-nai-tezhko-zasegnat-ot-koronavirusa.html
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1222 -: Март 30, 2020, 10:10:38 »
Това е интересно, епидемията в Италия не е непременно свързана с общуване с пристигнали от Китай, но има корелация с италиано - китайски бизнес, в заразените райони.

https://www.falun-bg.info/news/europe/1089-zashto-tochno-lombardia-nai-tezhko-zasegnat-ot-koronavirusa.html
„болест, която китайската комунистическа партия (ККП) позволи да се разпространи по цял свят“

Използването на нехигиеничен нужник като горния адски вреди на вашето умствено здраве.
Иначе отдавна стана ясно, че заразяването в Италия няма общо с Китай. Дали щамът е различен още не са ни казали.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1223 -: Март 30, 2020, 10:12:01 »
Това е интересно, епидемията в Италия не е непременно свързана с общуване с пристигнали от Китай, но има корелация с италиано - китайски бизнес, в заразените райони.

https://www.falun-bg.info/news/europe/1089-zashto-tochno-lombardia-nai-tezhko-zasegnat-ot-koronavirusa.html

Не знам каква корелация има, след като се изписа сума ти писане, че куп китайци там са изследвани и им няма  нищо. Даже доброволно си били наложили карантина. Впрочем и у нас е същото - хората са си били в Китай по тяхната нова година и нищо не са внесли от там. Придобивката ни е "партньорска"
Ако ще си говорим глупости и следим официалните данни, бихме могли да споменем, че е твърде възможно люпилнята на вирусите да са реднеците посредством базите си, разставени къде ли не по света / в Италия имаше бая от тях/  :nuts:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8825
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1224 -: Март 30, 2020, 10:15:05 »
Това се намеква, че е наказание за които правят бизнес, с неправилните.

Ние купихме самолети, и я караме по-леко. ;)
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1225 -: Март 30, 2020, 10:22:24 »
Значи в България прицента на медицинския персонал в заразените е над 5. Ако добавим и полюцаи и проч че отиде над 10.
Това са хора които не са се върнали от силно рискови дестинации .......
Това няма как да се получи при положение че е заразено по малко от 0.0002% от населението.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1226 -: Март 30, 2020, 10:24:17 »
Дори съвсем бегъл поглед върху заглавията от споменатия сайт https://www.falun-bg.info показва, че той е убежище на истерични умствени и психични дегенерати.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1227 -: Март 30, 2020, 10:46:52 »
Дори съвсем бегъл поглед върху заглавията от споменатия сайт https://www.falun-bg.info показва, че той е убежище на истерични умствени и психични дегенерати.

Е, те си го пишат де

Quote (selected)
Когато преследването на Фалун Дафа започна на 20 юли 1999 г. в Китай, международната общност беше неподготвена за тази новина и повтаряше лъжливата и безпочвена пропаганда на китайските комунистически власти. Ситуацията се усложни поради факта, че Фалун Дафа няма официална организация, тъй като е практика за самоусъвършенстване и медитация и е изцяло доброволна. Групата от последователи на Фалун Дафа нямаше официално представителство, към което да се обърнат медиите за отговор или контакт. Така, съобщенията в медиите по света и България относно преследването често следваха партийната линия на китайския комунистически режим, макар и несъзнателно.

Първоначалното създаване на Информационния център през 2005 г. е дело на малка група последователи на Фалун Дафа в България и САЩ.

Докато е част от bg.clearharmony.net, Информационният център „Фалун Дафа България" се концентрира основно върху информация относно същността на практиката Фалун Дафа, върху истината и фактите за преследването на последователите в Китай, както и върху предоставянето на информация за усилията и подкрепата по цял свят за спиране на преследването.

След започване на работа върху новия дизайн на сайта, в който са използвани съвременни интернет технологии, за да отговори на предизвикателствата на появилите се социални мрежи като Facebook, Twitter и др., дейността на Информационния център се разшири и сега включва публикуване на месечни бюлетини, съобщения за медиите, официални изявления и доклади. Дейността на Информационния център е финансирана от доброволци.

Колко познато, дето се вика.. :nuts:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1228 -: Март 30, 2020, 11:01:15 »
Quote (selected)
ПРОФ. МОНТАНАРИ: ЗАТВОРЕНИЯТ ЖИВОТ ЩЕ УБИЕ ПОВЕЧЕ ХОРА, ОТКОЛКОТО КОРОНАВИРУСА. ТОВА, КОЕТО НАБЛЮДАВАМ, Е АПОТЕОЗ НА БЕЗУМИЕТО!Професор Стефано Монтанари – нанопатолог, интервю за коронавирус.

На 19 март каналът byoblu24 излъчи голямо интервю с нанопатолог с 40-годишен опит в операционните зали, лекар и професор Стефано Монтанари.

Това е шокиращо интервю, защото той каза, че в действителност от коронавирус в Италия са загинали само 3-ма души. Но какво убива, ако не вирус? Ще дам откъс от неговото интервю.

– Нашите политици направиха всичко за последните 10 години, за да унищожат италианската медицина. Отделения и цели болници бяха затворени, персоналът беше уволнен. Когато чуя, че в Италия е най-доброто здравеопазване в света, отпускам ръце и не само тях. Това не е вярно!

Бяха закупувани минимални количества оборудване и консумативи. Разходите за здравеопазване бяха съкращавани безпощадно. Плюс огромна корупция. Това, което в нормална страна струва 10 евро, в Италия – 20. И тези минимални налични средства бяха изразходвани бездарно. Например, по някаква причина закупиха 27 милиона дози ваксина срещу свински грип, които след това изхвърлиха, а за респиратори пари няма.

https://afera.bg/%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%84-%d0%bc%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%b0%d1%80%d0%b8-%d0%b7%d0%b0%d1%82%d0%b2%d0%be%d1%80%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%8f%d1%82-%d0%b6%d0%b8%d0%b2%d0%be%d1%82-%d1%89%d0%b5-%d1%83/

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1229 -: Март 30, 2020, 11:51:44 »
Никъде не съм казвал или спорел, че няма изманици, които да могат да фалшифицират смъртни актове. Единствено попитах какъв е процента на подобни случаи към общия брой случаи. На което не получих никакъв отговор.

Интересно, как очакваш от нас точен отговор точно на такъв въпрос?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1230 -: Март 30, 2020, 11:54:52 »
Касапина е много прав. Първи регистриран случай на някаква дата не значи абсолютно нищо.

Означава единствено, че на тази дата е имало заразен в страната. От там нататък е въпрос на техника да се проследи маршрута на движение и контактите на заразения. Дали е направено в Германия не знам.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1231 -: Март 30, 2020, 11:59:14 »
Това е интересно, епидемията в Италия не е непременно свързана с общуване с пристигнали от Китай, но има корелация с италиано - китайски бизнес, в заразените райони.

https://www.falun-bg.info/news/europe/1089-zashto-tochno-lombardia-nai-tezhko-zasegnat-ot-koronavirusa.html

Виж каква е собствеността на фабриките в засегнатите райони и какви работници работят там.
the lamers club honourable member …

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1232 -: Март 30, 2020, 12:21:17 »
В Австрия решиха какво да се прави по-нататък. Производството и фирмите ще ги пуснат в средата на май, границите ще се отворят началото на юли. Блокадата на икономиката ще продължи 2 месеца. Крачката напред е, че ще продават евтино маски пред всеки магазин, и ще е задължително вътре да се влиза само с такава.
Вчера са починали 22-ма души, което е вече повече от 10% от намиращите се в интензивните отделения. С тях смъртността сред инфектираните 1,2% превиши един процент. Явно тенденцията ще е да нараства.
« Последна редакция: Март 30, 2020, 12:39:51 от kasapina »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1233 -: Март 30, 2020, 13:46:11 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:09:53 от Captain Buddy »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1234 -: Март 30, 2020, 14:28:55 »
ся, не трябва да се забравя класиката. цитирам:
Quote (selected)
Очень вырос в целом мире
Гриппа вирус - три-четыре! -
Ширятся, растет заболевание.
Если хилый - сразу в гроб!
Сохранить здоровье чтоб,
Применяйте, люди, об-
тирания.

Если вы уже устали -
Сели-встали, сели-встали.
Не страшны вам Арктика с Антарктикой.
Главный академик Иоффе
Доказал - коньяк и кофе
Вам заменят спорт и профи-
лактика.
https://www.youtube.com/watch?v=jkojGf_u2uI

висоцки - пророк :way_to_go-1308:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1235 -: Март 30, 2020, 15:51:02 »
Ама то тепърва ще изнамираме пророците офицЯлно. Тези, дето не  са си бъркали в носа още от гимназията, ще им се хилим снизходително отстрани. Не ми е нито щастливо, нито приятно, че съм права - просто имам неистово желание да дам курбан всяка редова :i_sheepish:. Пусто са много и продължават да са все толкова глупави и вредни..тъпо стадо

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1236 -: Март 30, 2020, 16:37:36 »
Касапин, днес забелязах, че впрегнатите в Правата линия, започнаха да каканижат за онези 70% заболели и връзката с изработен имунитет. Тук, но както се вижда и другаде, проблемите на здравеопазването са огромни. - То е работило на пестелив пламък. Толкоз, колкото да поеми текущите нужди и ни на йота - повече. Свидетелството са мизерните клинични пътеки. Имам и преки наблюдения.

Така, че при разтеглянето във времето на кривата на заразените, печелят с идиотските мерки - време. Пикът да не е остър (= количество), а плосък -единични бройки разтеглени във времето. Обаче губят с бавно достигане или даже недостигане на онези 70%, както и тежък откат при повторение на епидемията - т.е. много и фатално болни. Плюс срив тогава и на системата.

Отделно пък, че включването на всички държави в заверата е за повечето по принуда. Заразени - Китай например. А другите - по политически причини - да не се даде храна на либерастията да вряка. Винаги са готови да твърдят, че Путин искал да унищожи руският народ. Там идиотите мечтаещи да са на една маса с световният "хегемон" не свършват. (Впрочем и тука ги имаше по време на соца. Все чакахме да посрещаме сащисаните на гарата с цветя - идиоти - и аз бях един от тях!).

Разтеглянето на заразата във времето обаче готви и една друга ужасна примка на шията на управляващите. Те нямат полезен ход. Защото вече настъпва времето за селско-стопанска усилена дейност. Както официалните, така и за частните стопани! Отделно пъ със стопанската дейност и нещото като промишленост. Ако забраните продължат дори още една седмица, всичките дрогарета са вече стъпнали в цукалото. Пълно при това...
 :bluegrab:
« Последна редакция: Март 30, 2020, 16:39:43 от Eisblock »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1237 -: Март 30, 2020, 17:25:04 »
Касапина е много прав. Първи регистриран случай на някаква дата не значи абсолютно нищо.
Означава единствено, че на тази дата е имало заразен в страната.

Да, само че покрай този регистриран заразен може да има (примерно) сто нерегистрирани заразени, и (примерно) половината от тях да са се заразили преди него. При това не е нужно регистрираният заразен и нерегистрираните такива да имат (пряка) връзка помежду си.
 :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1238 -: Март 30, 2020, 17:45:54 »
Quote (selected)
Еврокомисията огласи нови насоки за движение на работниците
Държавите, които разчитат на работна ръка от Източна Европа, настояват за облекчаване на режима
...
приложните специалисти в областта на здравеопазването, персоналът, грижещ се за деца и стари хора, учените в сектори, свързани със здравеопазването, хората, необходими за инсталиране на медицински изделия от критично значение, пожарникарите и полицейските служители, транспортните работници, както и лицата, работещи в сектора на храните.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/evrokomisiyata-oglasi-novi-nasoki-za-dvizhenie-na-rabotnicite

Не знам какво трябва да се случи за да приемат че задниците на немските старци е редно да ги чистят немци.
Още си живеят в техния "подреден" свят.
Проглеждането ще бъде кошмарно.


ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1239 -: Март 30, 2020, 18:03:17 »
Не знам какво трябва да се случи за да приемат че задниците на немските старци е редно да ги чистят немци.
Още си живеят в техния "подреден" свят.
Проглеждането ще бъде кошмарно.
В Германия има сигурно милиони чудженци, основно от източния блок, които работят чрез посреднически фирми като роби на минимален надник в промишлеността. В тия предприятия немци в 99,9% от случаите са само началниците. Ако изгонят чужденците трябва да затворят половината си заводи.
Там поне получават 9,35 евро на час което на месец е около 1570е бруто, ако бяха в България за подобна работа щяха да вземат 400-500е, т.е. да живеят на ръба на мизерията. В Германия въпреки жестоката експлоатация все пак им остават пари и за други неща освен за храната и квартирата.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1240 -: Март 30, 2020, 18:15:35 »
Касапин, вземи се определи.
Като роби или като свободни хора на минимален надник.
Тук всяка вечер ще жули два литра бира с тия пари и ще живее като куче, там като отиде си стяга г..а и забравя за пиене, пушене и други "жизненоважни потребности" когато е в България.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1241 -: Март 30, 2020, 18:30:40 »
Касапина е много прав. Първи регистриран случай на някаква дата не значи абсолютно нищо.
Означава единствено, че на тази дата е имало заразен в страната.

Да, само че покрай този регистриран заразен може да има (примерно) сто нерегистрирани заразени, и (примерно) половината от тях да са се заразили преди него. При това не е нужно регистрираният заразен и нерегистрираните такива да имат (пряка) връзка помежду си.
 :smokin:

Възможно е, но няма как да го разбереш, ако не предприемеш съответните действия при всеки заразен.
the lamers club honourable member …

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1242 -: Март 30, 2020, 18:36:57 »
Касапин, вземи се определи.
Като роби или като свободни хора на минимален надник.
Тук всяка вечер ще жули два литра бира с тия пари и ще живее като куче, там като отиде си стяга г..а и забравя за пиене, пушене и други "жизненоважни потребности" когато е в България.
Аз няма какво да се опредлям системата която са създали е такава, аз само коментирам. За една и съща работа немците получават поне с 50% отгоре, освен това за тях важат други закони. Ще жули два литра бира ако живее при майка си и баща си, а не да е под наем с жена и деца дето трябва да ги храни, топли и облича. И на двете места е роб - българския чорбаджия в много малко случаи ще е по-добър от немския, но в Германия му плащат 3 пъти повече.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1243 -: Март 30, 2020, 18:40:04 »
Три пъти, пет пъти голямата разлика е че ту се пие, а там не.
Виновни са българските чорбаджии и работници.
"В Рим като римляните!"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1244 -: Март 30, 2020, 18:46:55 »
В Германия има сигурно милиони чудженци, основно от източния блок, които работят чрез посреднически фирми като роби на минимален надник в промишлеността. В тия предприятия немци в 99,9% от случаите са само началниците. Ако изгонят чужденците трябва да затворят половината си заводи.
Там поне получават 9,35 евро на час което на месец е около 1570е бруто, ако бяха в България за подобна работа щяха да вземат 400-500е, т.е. да живеят на ръба на мизерията. В Германия въпреки жестоката експлоатация все пак им остават пари и за други неща освен за храната и квартирата.

тва са глупости. даже не си близо до секторите, които са пълни с чужденци. каква промишленост - тази автоматизираната, дето има един куп книжки на немски и с която общо-взето само немци се оправят?

да беше писал нещо за строителство /неквалифицираните дейности, щото майсторите са си майстори и не можеш да ги класираш при минималните заплати/, хотелиерство, всякакви фирми за почистване...

досега нямам спомен да съм видял немска камериерка. на администрацията - да, камериерки - не. келнерите и келнерките са местни или поне родени тук, та знаят езика перфектно, обаче разните помощнички из кухните, дето се справят с миенето на чиниите - не.

куриери - досега поне три-четири доставки съм получавал от българи. включително последната - втория монитор за хоумофиса. оплакват се момчетата, бачкат от 5 сутринта докато свършат, примерно 8 вечерта. ама ми се оплакват на мен, на български.

и т.н.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1245 -: Март 30, 2020, 18:48:00 »
Ако чакат с наближаване на лятото, вируса да се стресне от по високата температура, ще имат да вземат.
Поне засега, температура от порядъка на 35 градуса, не го стряска изобщо.
https://www.sinoptik.bg/kuala-lumpur-malaysia-101735161/10-days
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1246 -: Март 30, 2020, 18:53:15 »
Някъде срещнах, че загивал при 56°C... Но може и да е глупост, ако е съвсем нормален вирус по двукраките...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1247 -: Март 30, 2020, 18:56:58 »
Quote (selected)
Eднo e cигурнo - умирa пoчти мoмeнтaлнo при 70 грaдуca, нe пo Цeлзий, a пo oбeм нa рaзтвoр нa eтилoв aлкoхoл във вoдa или нeйнитe eквивaлeнти. Умирa и oт тeмпeрaтурaтa, при 60 грaдуca пo Цeлзий - тoгaвa мoжe дa живee eдвa някoлкo минути. Нo мнoгo пo-вaжнo e ниcкaтa му уcтoйчивocт нa дeзинфeктaнти. Вce пaк нe мoжeм дa зaгрeeм ръцeтe cи дo 60 грaдуca, бoли.
https://fakti.bg/life/458457-koronavirusat-i-temperaturata
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1248 -: Март 30, 2020, 19:00:25 »
тва са глупости. даже не си близо до секторите, които са пълни с чужденци. каква промишленост - тази автоматизираната, дето има един куп книжки на немски и с която общо-взето само немци се оправят?

да беше писал нещо за строителство /неквалифицираните дейности, щото майсторите са си майстори и не можеш да ги класираш при минималните заплати/, хотелиерство, всякакви фирми за почистване...

досега нямам спомен да съм видял немска камериерка. на администрацията - да, камериерки - не. келнерите и келнерките са местни или поне родени тук, та знаят езика перфектно, обаче разните помощнички из кухните, дето се справят с миенето на чиниите - не.

куриери - досега поне три-четири доставки съм получавал от българи. включително последната - втория монитор за хоумофиса. оплакват се момчетата, бачкат от 5 сутринта докато свършат, примерно 8 вечерта. ама ми се оплакват на мен, на български.

и т.н.
Имал съм предвид работата не изискваща квалификация - хранителна промишленост, логистика, поточни линии, селско стопанство, дори и строителство и всичко друго какво се сетиш не изискващо някакви специални знания и умения, т.нар. черна работа.
« Последна редакция: Март 30, 2020, 19:06:01 от kasapina »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1249 -: Март 30, 2020, 19:03:45 »
Quote (selected)
Какво стана със слуха, че Sars-CoV-2 е произведен в секретна китайска лаборатория? Това също беше отречено. В специализираното издание „Nature Medicine“ учени доказаха чрез генетичен анализ, че вирусът не е лабораторно създаден и не е генномодифициран. В противен случай трябваше да бъде подобен на познатите досега коронавируси. Проучването подкрепя хипотезата, че новият коронавирус се е развил при прилепи и след това – вероятно чрез междинен гостоприемник, се е прехвърлил върху хората.

"Науката" понякога ме озадачава.
Не е изкуствен, естествено възникнал като естествена мутация, пък няма нищо общо с тези в природата. :m1728:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1250 -: Март 30, 2020, 19:10:11 »
Quote (selected)
Италия се изправя пред нова криза - хората са гладни, готвят масово щурмуване на магазините
https://www.manager.bg/svyat/italiya-se-izpravya-pred-nova-kriza-horata-sa-gladni-i-iskat-da-shchurmuvat-magazinite

Ко праим сега?
« Последна редакция: Март 30, 2020, 19:12:13 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1251 -: Март 30, 2020, 19:18:34 »
Оптимистите ми харесват ноооу.

Quote (selected)
Доклад прогнозира свиване на БВП на София до 3%. Кои са най-засегнатите сектори?
Няма лошо, ще се радваме Айше да е "честна", ама надали!

Недоумение буди друго, след нарисуваните апокалиптичните картини се промъква:

Quote (selected)
На фона на относително ниската смъртност надали може да се говори за системен демографски ефект от самата епидемия.

https://www.manager.bg/sofiya/bvp-na-sofiya-se-ochakva-da-se-svie-s-1-3-prez-tazi-godina-koi-sa-nay-zasegnatite-sektori

Последно!
Ниска, висока, ужасТна?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1252 -: Март 30, 2020, 19:26:02 »
Имал съм предвид работата не изискваща квалификация - хранителна промишленост, логистика, поточни линии, селско стопанство, дори и строителство и всичко друго какво се сетиш не изискващо някакви специални знания и умения, т.нар. черна работа.

така - да :way_to_go-1308:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1253 -: Март 30, 2020, 19:32:08 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:10:10 от Captain Buddy »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1254 -: Март 30, 2020, 19:56:15 »
Quote (selected)
Италия се изправя пред нова криза - хората са гладни, готвят масово щурмуване на магазините
https://www.manager.bg/svyat/italiya-se-izpravya-pred-nova-kriza-horata-sa-gladni-i-iskat-da-shchurmuvat-magazinite

Ко праим сега?
По-интересно е дали става въпрос за глад или абстиненция.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1255 -: Март 30, 2020, 20:03:40 »
Quote (selected)
По-интересно е дали става въпрос за глад или абстиненция.

Quote (selected)
Абстиненцията (от латински: abstinens – „липсващ“, „отсъстващ“) е доброволен отказ от задоволяването на плътски желания, вкусове и страсти, които доставят удоволствие.
Ма ти си продължавай!

Quote (selected)
Много религии изискват от последователите си да спазват т. нар. пости – период на въздържане от храна, алкохолни напитки, полови контакти, празненства и изобщо всякакви удоволствия. Според религиозните учения, по този начин човек се уподобява на светиите и принася духовна жертва на Бога (...жертва Богу е дух съкрушен; сърце съкрушено и смирено. Пс. 50:18).
Глобализмът се оказа жестока религия с лъжливи пророци.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1256 -: Март 30, 2020, 20:08:35 »
Имам предвид:
Quote (selected)
Като наркотична абстиненция се означава състоянието, при което наркозависимото лице е лишено от веществото, към което е пристрастено (алкохол, власт, стимуланти, опиати и др.) и изпитва силно, тежкопреодолимо влечение да си го набави.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1257 -: Март 30, 2020, 20:11:57 »
Намекваш за зависимостта от МОЛ-ове?
Сигурно има и такива, но в моя линк се говори за хляб ако си го прегледал до края.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1258 -: Март 30, 2020, 20:21:49 »
Kasapina,
Не се заяждам, не ми се иска да ти противореча, но все пак нека да бъдем обективни, а не да разказваме разни гастарбайтерски истории. Аз говоря от личен опит още от 1985 година. Работил съм в Австрия, но и в Германия. Това са нормативно добре уредени държави със силни профсъюзи. В Австрия например има закони още от кайзерово време! Основният проблем на гастарбайтерите е, че не са информирани, не си знаят правата, не спазват паспортния режим и трудовото законодателство, в следствие на което стават лесна плячка на разни търчи-лъжи измамници като бившия Президент. По принцип за всеки бранш си има колективен договор, който регулира отношенията между работодателя и наемните работници. Преди всичко чужденец трябва да има разрешение за пребиване и за работа. Навремето тази история беше малко параграф 22, защото за разрешение за работа искат разрешение за пребиваване, а за последното трябва да имаш източник на доходи. Лесно е, ако фирмата се ангажира или пък покажеш банкова сметка с достатъчно пари. Сега в условията на ЕС е значително по лесно, ако не си общ работник, регистрираш си еднолична фирма се самонаемаш, само че за разлика от Англия, трябва да докажеш съответна правоспособност (Gewerbeschein му викат). Естествено има т. н. „предприемачи“, които наемат за кофти работа „шварц“ и съответно плащат мизерно заплащане иначе в строителството, ако си нает нормално и имаш неособена квалификация при всички случаи получаваш над 2000 евра нето, имаш си здравна и пенсионна осигуровка. Освен това поне в Австрия колективните договори за различните ландове са различни – Австрия подобно на Германия е федерална държава и ландовете имат сравнителна самостоятелност. Гражданство на пример се дава от губернаторът на ланда.
За така наречената "черна работа" няма разлика в заплащането между местни и  чужди, ама там няма местни изпълнители, защото предпочитат да живеят на безработни или социялни (нотщандсхилхе), които са по-високи от възнагражденията в черната работа. Между другото, ако искаш да работиш във фирма за събиране на боклука, трябват връзки, защото заплащането е яко. Иначе в тези дето чистят блоковете там има много шварц. В хотелите персоналът е официално нает и НЯМА шварц, освен в някой пансион на чужденец, докато го набарат властите.
Така че трябва да се чете и да си информиран, защото адвокатите са скъпи!
Кептън, и аз до преди 3 години не знаех какво е положението в Германия. Информацията за там имам от първа ръка, мои познати вече 4 години ходят да работят там, на няколко пъти вече сменят работодателите. Това което си писал за Австрия е така, но в Германия явно е другояче. Значи там действат различни посреднически фирми, които набират хора от източна Европа. На практика тези фирми се явяват работодатели, договорите за работа са временни и са сключени директно с тях. От своя страна те предотстъпват работниците и техния труд на нормалните немски фирми. Хората които работят на нормален договор последните сред които има и немци, предполагам се ползват от колективните договори ако има такива в Германия, имат си нормално работно време, нормално заплащане което е поне 30-40% по-високо от това на наетите чужденци в посредническите фирми. В последните могат да те уволнят във всеки момент в който решат, че или не се справяш с работата, или, че просто другата немската фирма няма нужда от теб в момента. Пробния период е много относително понятие, ако е минал, могат просто да те сложат на такава работа и при такива условия при които ще предпочетеш сам да си тръгнеш. Много добре разбираш, че повечето българи които се хващат да работят там, нито знаят немски, нито познават законодателството, нито имат средства да наемат адвокат и да си търсят правата. Общо взето условията в договорите които подписват са изцяло в полза на работодателите. Има фирми които да речем според това къде по-обектите има работа си позволяват да местят хората много често - през няколко месеца - в други населени места. Или ги карат да пътуват до работата по 60-70км в едната посока, защото свободните в момента квартири са далече от работните места. Понякога работата е такава, че нямат установени почивни дни, почиват два дена в седмицата, но които са те не се знае предварително и ги осведомяват да речем предния ден, още повече тия дни обикновено не са последователни. И т.н. и т.н. все хубави неща от тоя род. Явно в Германия корупцията сред контролните ограни процъфтява, защото съм сигурен, че няма начин да не се нарушава законодателството и то не по един, а по много най-различни начини.  Или може би става въпрос за държавна политика. По този начин стотици хиляди, а може и да са милиони източно европейци, работят като роби на минимален надник - при много по-лоши условия на труд, без да се спазват правилата за продължителност на раб. време, почивни дни, извънреден труд, често на три смени, като в същото време са много по-ниско платени от германците на нормални договори вършещи същата или подобна работа. Това е положението, ако нямах познати които да ме информират и аз нямаше да имам представа, че е подобни неща са възможни и се допускат от държава като Германия.
« Последна редакция: Март 30, 2020, 20:24:37 от kasapina »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1259 -: Март 30, 2020, 20:28:39 »
Quote (selected)
На практика тези фирми се явяват работодатели, договорите за работа са временни и са сключени директно с тях. От своя страна те предотстъпват работниците и техния труд на нормалните немски фирми.

Нещо такова се получава и  в България в така обгрижваните аутсорстващи фирми.
Малка разлика, в немско ходят хора със сравнително ниска квалификация за 1500 евро. Тук млади, здрави с висше и езици младежи  за 1500 лева обгрижват по телефона или нета немскоговорящи или англоговорящи манерки как да отворят кашона с доставката от Амазон без да останат без крак, ръка или око.
« Последна редакция: Март 30, 2020, 20:31:20 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!