Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 01:58:36

Автор Тема: Хора, пътища, разни бацили  (Прочетена 379162 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1260 -: Март 30, 2020, 20:50:09 »
На картата за вируса

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR1XpnFwKiWdp6BJhbRrkwXywi9AA5g7Xgu0FSGZ58NqLB1kRDq9qZX6d1Y#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Долу в ляво има иконка
Daily Increase

Показва дневното нарастване за света или ако маркирате държава за нея конкретно.
Последните два, три дена въпреки навлизането на тестовете в първите 20 няма ръст, даже се наблюдава спад на новооткритите за ден.
Което е добра новина.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1261 -: Март 30, 2020, 21:04:35 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:10:31 от Captain Buddy »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1262 -: Март 30, 2020, 21:08:17 »
Quote (selected)
Това което си писал за Австрия е така, но в Германия явно е другояче.
Корупцията в Западна Европа за разлика от БГ не е на битово ниво. Обикновеният полицай, служител, чиновник не смее, пази си хляба. Виж началниците, те яко се облажават, просто защото в тях е хляба и ножа.

Същото е и в САЩ.
От време на време "опъват ухото" на някой от високите етажи. To set an example. ;D
Пращат някой милиардер в затвора (Марта Стюарт) или някой конгресмен.
« Последна редакция: Март 30, 2020, 21:11:56 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1263 -: Март 30, 2020, 21:14:38 »
Бъч, и Бърнард Мейдоф изгоре като солов играч.
Май остана единствената жертва на предната криза.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1264 -: Март 30, 2020, 21:20:46 »
Кептън, тези фирми за които пиша са си съвсем законни. Работниците си имат договори, които официално се спазват. Като пристингат в Германия, им правят адресна регистрация, издават им всични необходими и нужни документи, здравни карти, данъчни номера, банкови сметки и т.н. Проблемът е в това, че им ограбват труда в сравнение с тоя на самите германци вършещи същата работа, и че условията на труд са тежки, в някои случай мисля дори се нарушават и законите по отношение на продължителност на работното време, нощен труд, почивни дни и плюс още други неща които изброих вече и които превръщат живота в ад, ако сравним с това което трябва да бъде. Обаче това е положението, чорбаджиите диктуват условията, бедните източноевропейци поради липса на алтернатива се съгласяват и работят. Грозното е, че държавата в лицето на политиците го допуска и толерира.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1265 -: Март 30, 2020, 21:24:44 »
Кептън, и аз до преди 3 години не знаех какво е положението в Германия. Информацията за там имам от първа ръка, мои познати вече 4 години ходят да работят там, на няколко пъти вече сменят работодателите. Това което си писал за Австрия е така, но в Германия явно е другояче. Значи там действат различни посреднически фирми, които набират хора от източна Европа. На практика тези фирми се явяват работодатели, договорите за работа са временни и са сключени директно с тях. От своя страна те предотстъпват работниците и техния труд на нормалните немски фирми. Хората които работят на нормален договор последните сред които има и немци, предполагам се ползват от колективните договори ако има такива в Германия, имат си нормално работно време, нормално заплащане което е поне 30-40% по-високо от това на наетите чужденци в посредническите фирми. В последните могат да те уволнят във всеки момент в който решат, че или не се справяш с работата, или, че просто другата немската фирма няма нужда от теб в момента. Пробния период е много относително понятие, ако е минал, могат просто да те сложат на такава работа и при такива условия при които ще предпочетеш сам да си тръгнеш. Много добре разбираш, че повечето българи които се хващат да работят там, нито знаят немски, нито познават законодателството, нито имат средства да наемат адвокат и да си търсят правата. Общо взето условията в договорите които подписват са изцяло в полза на работодателите. Има фирми които да речем според това къде по-обектите има работа си позволяват да местят хората много често - през няколко месеца - в други населени места. Или ги карат да пътуват до работата по 60-70км в едната посока, защото свободните в момента квартири са далече от работните места. Понякога работата е такава, че нямат установени почивни дни, почиват два дена в седмицата, но които са те не се знае предварително и ги осведомяват да речем предния ден, още повече тия дни обикновено не са последователни. И т.н. и т.н. все хубави неща от тоя род. Явно в Германия корупцията сред контролните ограни процъфтява, защото съм сигурен, че няма начин да не се нарушава законодателството и то не по един, а по много най-различни начини.  Или може би става въпрос за държавна политика. По този начин стотици хиляди, а може и да са милиони източно европейци, работят като роби на минимален надник - при много по-лоши условия на труд, без да се спазват правилата за продължителност на раб. време, почивни дни, извънреден труд, често на три смени, като в същото време са много по-ниско платени от германците на нормални договори вършещи същата или подобна работа. Това е положението, ако нямах познати които да ме информират и аз нямаше да имам представа, че е подобни неща са възможни и се допускат от държава като Германия.

всъщност ти описваш т.нар. zeit фирми, те са посредник между теб и фирмата, която има нужда от твоята работа. и не, това което си описал, не е вярно - като работник в цайт фирма ти си на трудов договор към въпросната фирма съгласно всички членове и алинеи на немското законодателство.

пример: наема те фирмата 'цайт-бачкер гмбх',цключваш договор с тях, и те пращат да работиш в бош - да чистиш офиси след работно време. или кенефи. или на неква поточна линия. когато бош прецени, че няма нужда от теб, задължение на 'цайт-бачкер гмбх' е да ти намери нова работа, и докато трае въпросното намиране, е задължена да ти плаща заплата, щото твоят договор е с нея, а не с бош.

а това, че твоите познати настъпват една и съща мотика четири години, може да ме изпълни единствено с умиление. сори, ама за четири години да не можеш да научиш немски на разговорно ниво, да не можеш да отвориш два-три интернет сайта с обяви за работа... да си бачкат за тарикатите.

между другото, тези тарикати са основно турци. имаше репортажи как ловят както турци, така и нашенци с турски език.

баси. всеки божи ден, докато отивам на работа, минавам покрай офисите на поне десет цайт фирми. немски. никога не съм се интересувал от тях, не е трябвало - аз довтасах с трудовия договор в джоба.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1266 -: Март 30, 2020, 21:26:03 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:10:41 от Captain Buddy »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1267 -: Март 30, 2020, 21:28:09 »
Проблемът е в това, че им ограбват труда в сравнение с тоя на самите германци вършещи същата работа, и че условията на труд са тежки, в някои случай мисля дори се нарушават и законите по отношение на продължителност на работното време, нощен труд, почивни дни и плюс още други неща които изброих вече и които превръщат живота в ад, ако сравним с това което трябва да бъде. Обаче това е положението, чорбаджиите диктуват условията, бедните източноевропейци поради липса на алтернатива се съгласяват и работят. Грозното е, че държавата в лицето на политиците го допуска и толерира.

работниците все още имат право на избор, особено когато работници се търсят. а в дойчланд се търсят, при това здраво.

от друга страна, всяко интервю си е як пазарлък. направо да падладейш как се пазарят и циганят дойчовците.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1268 -: Март 30, 2020, 21:30:21 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:10:49 от Captain Buddy »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1269 -: Март 30, 2020, 21:32:28 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:10:56 от Captain Buddy »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1270 -: Март 30, 2020, 21:34:01 »
всъщност ти описваш т.нар. zeit фирми, те са посредник между теб и фирмата, която има нужда от твоята работа. и не, това което си описал, не е вярно - като работник в цайт фирма ти си на трудов договор към въпросната фирма съгласно всички членове и алинеи на немското законодателство.

пример: наема те фирмата 'цайт-бачкер гмбх',цключваш договор с тях, и те пращат да работиш в бош - да чистиш офиси след работно време. или кенефи. или на неква поточна линия. когато бош прецени, че няма нужда от теб, задължение на 'цайт-бачкер гмбх' е да ти намери нова работа, и докато трае въпросното намиране, е задължена да ти плаща заплата, щото твоят договор е с нея, а не с бош.

а това, че твоите познати настъпват една и съща мотика четири години, може да ме изпълни единствено с умиление. сори, ама за четири години да не можеш да научиш немски на разговорно ниво, да не можеш да отвориш два-три интернет сайта с обяви за работа... да си бачкат за тарикатите.

между другото, тези тарикати са основно турци. имаше репортажи как ловят както турци, така и нашенци с турски език.

баси. всеки божи ден, докато отивам на работа, минавам покрай офисите на поне десет цайт фирми. немски. никога не съм се интересувал от тях, не е трябвало - аз довтасах с трудовия договор в джоба.
По твоята логика проблемът не е в немската държава която е позволила да се създаде подобна система експлоатираща и ощетяваща чуждите работници, а в самите чужденци, че са отишли да работят точно в такава фирма, вместо да научат немски и да кандидатстват за чистачи директно в Бош. Разбирам, че за теб подобен двоен стандарт е нормален и приемлив. Аз бих се съгласил, но при условие, че го обявят открито от трибуната на Бундестага и да си го запишат в законодателството. Тогава  не бих имал никакви претенции към тях.
« Последна редакция: Март 30, 2020, 21:37:25 от kasapina »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1271 -: Март 30, 2020, 21:50:09 »
В Германия за източноевропейците има стъклен таван, и то много нисък. Без връзки и без много добър немски - забравИ за свястна работа. На теория е едно, а на практика е съвсем друго. Лицемерно племе.
Няма да доказвам думите си, защото не искам да разкривам инфо за мои близки хора там.
« Последна редакция: Март 30, 2020, 21:52:18 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1272 -: Март 30, 2020, 21:57:47 »
По твоята логика проблемът не е в немската държава която е позволила да се създаде подобна система експлоатираща и ощетяваща чуждите работници, а в самите чужденци, че са отишли да работят точно в такава фирма, вместо да научат немски и да кандидатстват за чистачи директно в Бош. Разбирам, че за теб подобен двоен стандарт е нормален и приемлив. Аз бих се съгласил, но при условие, че го обявят открито от трибуната на Бундестага и да си го запишат в законодателството. Тогава  не бих имал никакви претенции към тях.

а, не, това е твоята логика, драги. аз обясних, че договорите се сключват по немското законодателство и всеки може да си търси правата по него. в същото това законодателство обаче е записано, че институциите използват само и единствено немски език /с малки изключения, примерно ако бачкаш със синя карта, може да получиш и на английски отговори/. сиреч ако искаш да си търсиш правата - трябва да знаеш немски поне на разговорно ниво. или да се сетиш да се обърнеш към адвокат, да успееш да му обясниш за какво става въпрос, той да реши, че има хляб и за него, и да се заеме. оттатък имаше един такъв форумец - николас май беше.

така че моята логика е, че ако искаш да работиш в чужда страна, трябва да положиш минимални усилия да можеш да бъдеш разбран. никой не очаква да говориш като немец, те самите немци помежду си не винаги се разбират /се едно да срещнеш трънчанин с добричлия/. очакват да можеш да разбереш какво искат от теб, да обясниш какъв проблем имаш, ако имаш такъв, и да разбереш какво ти казват, за да го оправиш проблема.

а работодатели има всякакви. и информация за тях има колко щеш. ама пак на немски.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1273 -: Март 30, 2020, 21:59:57 »
В Германия за източноевропейците има стъклен таван, и то много нисък. Без връзки и без много добър немски - забравИ за свястна работа. На теория е едно, а на практика е съвсем друго. Лицемерно племе.
Няма да доказвам думите си, защото не искам да разкривам инфо за мои близки хора там.

ми аз нямам връзки, и бъкел немски не знаех. сигурно съм изключение. обаче работа на английски също има колкото искаш, само че вече си шпрехаме за квалифициран труд. макар че и там на повечето места искат зер гут енглиш и /поне/ гут дойч.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1274 -: Март 30, 2020, 22:03:24 »
Стъкленият таван в Германия (и Австрия и Швейцария..) е въпрос и на късмет и на житейски обстоятелства. Имам кадърни близки познати, които се върнаха след години в Германия и неприятни спомени. Не са един и двама. Имам и приятели, които останаха, макар и да не отидоха с перфектен немски. Не са в имения, но някъде в по-горната част на средната класа. Е, за период от порядъка на 20 години. И от завърналите се никой не мизерства, а се оправят доста прилично в България.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1275 -: Март 30, 2020, 22:10:13 »
ми аз нямам връзки, и бъкел немски не знаех. сигурно съм изключение. обаче работа на английски също има колкото искаш, само че вече си шпрехаме за квалифициран труд. макар че и там на повечето места искат зер гут енглиш и /поне/ гут дойч.

Изключения има, ама са точно изключения. И да, за квалифициран труд говоря, неквалифицираният е ясен.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1276 -: Март 30, 2020, 22:15:23 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:11:05 от Captain Buddy »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1277 -: Март 30, 2020, 22:22:15 »
а, значи аз съм останал с погрешно впечатление, сепак юридическата лексика се разпознава лесно. не споря. иначе да, пенсионер е.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1278 -: Март 30, 2020, 22:58:56 »
Ура! От утре вечер излизам от малкият затвор и съм помилван за в по-големият!
 :smokin:
Сега остава само да докажа къде точно живея, из зоната на сдрача.
 :sad-3295:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1280 -: Март 31, 2020, 00:15:45 »
Quote (selected)
ПРОФ. МОНТАНАРИ: ЗАТВОРЕНИЯТ ЖИВОТ ЩЕ УБИЕ ПОВЕЧЕ ХОРА, ОТКОЛКОТО КОРОНАВИРУСА. ТОВА, КОЕТО НАБЛЮДАВАМ, Е АПОТЕОЗ НА БЕЗУМИЕТО!Професор Стефано Монтанари – нанопатолог, интервю за коронавирус.

На 19 март каналът byoblu24 излъчи голямо интервю с нанопатолог с 40-годишен опит в операционните зали, лекар и професор Стефано Монтанари.
Простете невежеството ми, но какво е нанопатолог? Неонатолог знам какво е, патологоанатом знам какво е, даже микропедиатър съм чувала какви ги върши, но това последното нанопатологичното не съм го срещала!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1281 -: Март 31, 2020, 01:31:43 »
Quote (selected)
ПРОФ. МОНТАНАРИ: ЗАТВОРЕНИЯТ ЖИВОТ ЩЕ УБИЕ ПОВЕЧЕ ХОРА, ОТКОЛКОТО КОРОНАВИРУСА. ТОВА, КОЕТО НАБЛЮДАВАМ, Е АПОТЕОЗ НА БЕЗУМИЕТО!Професор Стефано Монтанари – нанопатолог, интервю за коронавирус.

На 19 март каналът byoblu24 излъчи голямо интервю с нанопатолог с 40-годишен опит в операционните зали, лекар и професор Стефано Монтанари.
Простете невежеството ми, но какво е нанопатолог? Неонатолог знам какво е, патологоанатом знам какво е, даже микропедиатър съм чувала какви ги върши, но това последното нанопатологичното не съм го срещала!
Това дава гугъл за две лаборатории, занимаващи се по тематиката.
"В настоящее время основными задачами лаборатории являются синтез, исследование физико-химических свойств и биологических эффектов водных растворов наночастиц"
"Он обосновал и возглавил разработку в стране нового научного направления - нанопатологии, изучающей нарушения структурно-функциональных свойств, поведения и взаимодействия наночастиц различной природы в организме человека и животных. "
 
Подобни неща се изследват. Вкл. и в България. Примерно имаше финансиран проект (не знам дали е завършил) за въвеждане на наночастици силикагел в организма. Според мен безперспективно и ако аз рецензирах нямаше да дам пол. рецензия. Има и перспективни. Например бяха разработили метод и апарат за лъчетерапия с няколко источника. Има вече такива технологии за генериране да достатъчно фокусиран и мощен рентгенов лъч. Лъчите се пресичат и унищожават само тумора, с минимални стр. щети. И разработилите го искаха да използват наночастици злато, което се натрупва в тумора и се явява фокус за излъчването, тоест пада мощността, та се интересуваха може ли по повърхността да се закрепят подходящи маркери, които да подобрят натрупването ......
 
Общо взето такива неща са на "върха" на медицината. Това не ти е некъф доктор да изписва на пациентите новия "хит" който е научил на организираното от фарм. дистрибутори събиране.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1282 -: Март 31, 2020, 08:29:38 »
Проблемът с наночастиците в човешкия организъм е, как да се изведат от организма, нано злато, нано сребро, нано диаманти имаше някакво изобретение у нас... А иначе ни убеждават колко са вредни наночастиците в градския въздух!

Нано титанов двуокис, TiO2 , е класифициран като канцероген, а го слагат навсякъде - таблетки, пасти за зъби, бонбони, храни, брашна...
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1283 -: Март 31, 2020, 13:46:57 »
Пита се, след като НАТО е изключително защитен съюз, защо няма никакви сили и средства за химическа, биологическа и радиационна защита на населението, ние през лошия комунизъм имахме такива неприкосновени запаси за всеки български гражданин. А, да, защото НАТО има само една задача, САЩ да са световния господар, за хората капитализмът никога не се е грижил!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1284 -: Март 31, 2020, 14:01:47 »
Мани, мани ...
умрех от майтап когато по случая "скрипал" обясняваха че се бавели, щото не можели професионалите им да стоят на слънци в защитно облекло повече от 10-15 минути.
Тва на анемичното британско слънце. Професионални войници .......  :nuts:
 
Ми навремето стояхме по половин ден. През юли/август. в заразена среда. Верно учебни БОВ, но напълно активно заразяване.
Понякога се чюдя що ги не слупахме. Набързо. Явно тогава хуманизма е бил на мода.
« Последна редакция: Март 31, 2020, 14:10:26 от 66 »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1285 -: Март 31, 2020, 14:12:09 »
Не ги слупахме, защото елитът ни вече се беше продал, процесът е бил стартиран, още в края на 70те, не им се живееше като простия пролетарски народ, мислеха си, за какво сме червена буржоазия, а нямаме яхти, дворци, частни самолети, замъци... нямаме какво да оставим на децата си.

И с развития социализъм бе приключено, тепърва ще оценяват това като непоправима и фатална грешка.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1286 -: Март 31, 2020, 17:31:13 »
Последните дни от първите 20 само САЩ и Канада имат ръст на регистрираните за деня. Останалите предимно свалят новооткритите вирусоносители.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1287 -: Март 31, 2020, 19:17:02 »
Quote (selected)
Американските власти допускат възможна втора вълна на  разпространение на коронавируса в страната тази есен, но ще бъдат по-добре подготвени за това. Това обяви на брифинг в Белия дом директорът на Националния институт по алергични и инфекциозни заболявания на Съединените щати Антъни Фаучи. „Предполагам, че това ще се случи. Но, ако се върне през есента, играта ще бъде съвсем различна в сравнение с това, с което се сблъскваме в момента, добави той. Много неща ще бъдат по-различни тогава, включително способността ни да заглушаваме вируса и да провеждаме тестове“.

https://www.manager.bg/covid-19/toy-mozhe-i-da-se-vrne-prez-esenta-no-igrata-veche-shche-bde-druga

Като мине кризата и пак ще развеете знамето с дъгата.
До другия път.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1288 -: Март 31, 2020, 19:21:44 »
Не ме плашат, диктатурите или религиите.
Много ме е страх от фанатиците диктатори или падрета.

Quote (selected)
Властите в Туркменистан забраниха употребата на думата „коронавирус“ и я изключиха от ежедневния речник, за да наложат информационно затъмнение за пандемията, съобщава БГНЕС.
https://www.manager.bg/svyat/v-turkmenistan-zabraniha-upotrebata-na-dumata-koronavirus
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1289 -: Март 31, 2020, 19:24:19 »
Демокрацията е лукс, който могат да си позволяват само богатите, твърдението, че демокрацията носи просперитет е измамно.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1290 -: Март 31, 2020, 19:25:49 »
Последните дни от първите 20 само САЩ и Канада имат ръст на регистрираните за деня. Останалите предимно свалят новооткритите вирусоносители.
В темата за Русия енгелс е дал линк към карта. Гледаш и ако зеленото отива към половината, значи има светлина в тунела.
За сега само китайците са го изпълнили. И корейците са близо.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1291 -: Март 31, 2020, 19:32:39 »
Демокрацията е лукс, който могат да си позволяват само богатите, твърдението, че демокрацията носи просперитет е измамно.
Още с раждането си в древна Елада е била лукс.
Демокрация за половината елини - мъжете, за жените ЦЪ!
За робите дето са в пъти повече от елините да разказвам ли?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1292 -: Март 31, 2020, 19:35:03 »
66 и Енгелс благодаря!
Пропуснал съм я.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1293 -: Март 31, 2020, 19:39:50 »
Демокрацията е лукс, който могат да си позволяват само богатите, твърдението, че демокрацията носи просперитет е измамно.
Още с раждането си в древна Елада е била лукс.
Демокрация за половината елини - мъжете, за жените ЦЪ!
За робите дето са в пъти повече от елините да разказвам ли?

половината друг път. за да имаш избирателни права е трябвало да си гражданин, сиреч мъж, притежаващ земя и роби. не всеки елин е бил гражданин.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1294 -: Март 31, 2020, 19:41:57 »
Прав си, това с гражданството е  при римляните, когато и жената участвала в секса. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1295 -: Март 31, 2020, 20:06:37 »
И демократичен период, продължил 40-тина години в древна Гърция, в Англия Магна харта от 13-ти век, се отнасяла само за аристокрацията, американската демокрация от края на 18-ти век също не включва робите... ама ни проглушиха ушите с тая демокрация!

Всъщност ни трябва правов ред и морал.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1296 -: Март 31, 2020, 20:27:44 »
Quote (selected)
Израел: С шпионски софтуер срещу заразата
...
Бенет заяви, че следеното по клетките на мобилните оператори и геолокационните данни, което в момента се използва, вече не дава нужния резултат за откриване на най-вероятните вирусоносители.

Според израелски медии системата оценява вероятността даден човек да е носител на вируса по десетобална скала. Тя се обновява в реално време и например може да се покачи, ако някой посети хранителен магазин, където са установени вирусоносители.

https://e-vestnik.bg/32079/izrael-s-shpionski-softuer-sreshtu-zarazata/

Дойде време за легализиране на това което работи от години.
Тия "смарт маймунки" дето си ги носим по джобовете знаят повече за нас от нас.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1297 -: Март 31, 2020, 20:31:47 »
Quote (selected)
За сега само китайците са го изпълнили. И корейците са близо.
И китайците и корейците са си отложили приемните изпити за университетите. Там това е много сериозно събитие, не е като у нас.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1298 -: Март 31, 2020, 20:43:46 »
Quote (selected)
Тия "смарт маймунки" дето си ги носим по джобовете знаят повече за нас от нас.
Четете Сноудън!
Човекът обяснява защо метаданните които се получават без да ни питат, са важни! И да искат, не могат да обработват такова количество информация, че да ни следят всички тотално. Но ако получат и най малкото конкретно съмнение за определена особа, чрез метаданните могат да го "заковат", без даже да му преглеждат конкретната информация, която е споделял.
Те тъй те!
« Последна редакция: Март 31, 2020, 20:47:37 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1299 -: Март 31, 2020, 20:49:51 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:11:21 от Captain Buddy »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1300 -: Март 31, 2020, 21:39:46 »
Quote (selected)
И да искат, не могат да обработват такова количество информация, че да ни следят всички тотално.
Този проблем като че ли беше решен от Cray още през 80-те. А след изобретяването на българския суперкомютър Изот 1014Е - хептен.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1301 -: Март 31, 2020, 21:59:58 »
Quote (selected)
още през 80-те.
"Няма къде да се скриеш" - препоръчвам дори и на бивши директори от ИО.
Едно е да управляваш хора работещи с информация, съвсем друго - да разбираш от информация.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1302 -: Април 01, 2020, 10:30:21 »
Ммдаа...
Когато нямаш какво да кажеш по същество, но много ти се иска да се изкажеш, минаваш на личности. И твърдата пролетарска вяра, че началниците нищо не разбират...

Съклет.  :(
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1303 -: Април 01, 2020, 17:53:26 »
Англичаните настигнаха като дневни показатели Франция. Много закъсняха с мерките и сега ще трябва да плащат с живота и здравето на хората. Белгия и Холандия имат по 130 починали на ден, смъртността е доста висока 5,9 и 8,6 процента съотвено и ще расте още.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1304 -: Април 01, 2020, 18:27:58 »
Англичаните настигнаха като дневни показатели Франция. Много закъсняха с мерките и сега ще трябва да плащат с живота и здравето на хората. Белгия и Холандия имат по 130 починали на ден, смъртността е доста висока 5,9 и 8,6 процента съотвено и ще расте още.
Францизуте имат "повече държава" и съответно по-добро здравеопазване. Англичаните за тяхно съжаление не успяха да променят скъпата и неефективна здравна система, която седерунгелите междудругото ашладисаха тук. Но дневните показатели "заразени" не говорят почти нищо.
 
Топ 3 вече се оформи по всички показатели.
По-видиму се върви към топ 5

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1305 -: Април 01, 2020, 18:29:51 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:11:30 от Captain Buddy »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1306 -: Април 01, 2020, 18:32:44 »
В.В. Пякин от вчера е интересен, препоръчвам...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1307 -: Април 01, 2020, 18:47:08 »
Дневните регистрирани растат в САЩ, Канада, Франция, Турция, нов играч е Бразилия, другите намалят дневната жътва.
Това за заразените, отново с различни тестове и различни целеви групи за тестване.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1308 -: Април 01, 2020, 18:54:12 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:11:37 от Captain Buddy »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1309 -: Април 01, 2020, 19:18:07 »
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1310 -: Април 01, 2020, 19:23:56 »
НАТО: Русия или терористи може да опитат да се възползват от кризата с Covid-19
общо становище в знак на единство и да изпратят сигнал до потенциални противници като Русия, че НАТО все още е способна и може да отговори на заплахи.
олигофрен

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1311 -: Април 01, 2020, 19:24:46 »
А Батька не психует, и страну свою угробить из-за вируса не собирается:
https://youtube.com/watch?v=A7QQp9E-r7I

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1312 -: Април 01, 2020, 19:25:57 »
Йенс Столтенберг (агент Стеклов) пак не си е пил хапчетата.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1313 -: Април 01, 2020, 19:34:21 »
В Европа свършвали лекарствата за КОВИД19! А ние си мислехме, че са ни взели в рая на изобилието и сигурността!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1314 -: Април 01, 2020, 19:41:00 »
В Европа свършвали лекарствата за КОВИД19! А ние си мислехме, че са ни взели в рая на изобилието и сигурността!
Тия бачкат на нулева наличност.
В лошия случай със седмична, после китайците пращат.
Нямам представа какви държавни запаси поддържат западняците освен на петрол и долари.
Някой има ли инфо?
Нашето положение  е полузаврено, нещо между Варшавски договор и НАТО, преобладаващо второто.
То за това и "отбранителен съюз" няма противогази обаче има нападателни оръжия всякакви.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1315 -: Април 01, 2020, 20:12:48 »
Quote (selected)
НАТО трябва да не допуска пандемията да се превърне в заплаха за сигурността, заяви днес генералният секретар на алианс и предупреди, че Русия или терористични групировки може да се опитат да се възползват от кризата

И ква стана тя:
#StayHome#RussiansAreComing
 :b0201:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1316 -: Април 01, 2020, 20:59:48 »
След ден-два ще стигнем 1 милион заразени.
Милионерите разправят, че трудно се правел първия милион, после било по лесно.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1317 -: Април 01, 2020, 21:15:01 »
Още една порция здравомислие:
https://youtube.com/watch?v=WmOVVtLTe6A
    Академик Игорь Гундаров: «Коронавирус — это, скорее, психотерроризм»

И обяснението защо ви работят с коронавируса:
https://www.youtube.com/watch?v=8L8BshTmjc4
(за което всички се досещате в миговете, когато здравият разум взема връх над паниката).

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1318 -: Април 01, 2020, 21:33:14 »
След ден-два ще стигнем 1 милион заразени.
Милионерите разправят, че трудно се правел първия милион, после било по лесно.
Утре след обед ще сме на милион.
Само не разбирам сега регистрираните 905,279 активни ли са или от тях трябва да намалим с 190,710 оздравели и 45,371 починали.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1319 -: Април 01, 2020, 21:49:54 »
След ден-два ще стигнем 1 милион заразени.
Милионерите разправят, че трудно се правел първия милион, после било по лесно.
Утре след обед ще сме на милион.
Само не разбирам сега регистрираните 905,279 активни ли са или от тях трябва да намалим с 190,710 оздравели и 45,371 починали.
Да, без оздравелите и починалите, активните случаи са само 675,205
Вече са станали 680,557, бързо нарастват.
« Последна редакция: Април 01, 2020, 21:53:47 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."