Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 22:44:23

Автор Тема: Хора, пътища, разни бацили  (Прочетена 379086 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1740 -: Април 29, 2020, 08:58:42 »
Quote (selected)
Шо не се земете с Тройчо?
Ми не съм усетил такава тръпка у себе си, пък и не знам той какво общо има с твойте писмени навици.
Забелязвам обаче, че теб представата за подобен вид общуване силно те вълнува, често пишеш за тез неща, а особена ревност проявяваш точно към сержанта. Нямам представа защо е така.

gossinger

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1741 -: Април 29, 2020, 09:26:15 »
Quote (selected)
Шо не се земете с Тройчо?
Ми не съм усетил такава тръпка у себе си, пък и не знам той какво общо има с твойте писмени навици.

Забелязвам обаче, че теб представата за подобен вид общуване силно те вълнува, често пишеш за тез неща, а особена ревност проявяваш точно към сержанта. Нямам представа защо е така.

Това кому е нужно?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1742 -: Април 29, 2020, 10:13:09 »
Quote (selected)
Шо не се земете с Тройчо?
Ми не съм усетил такава тръпка у себе си, пък и не знам той какво общо има с твойте писмени навици.

Забелязвам обаче, че теб представата за подобен вид общуване силно те вълнува, често пишеш за тез неща, а особена ревност проявяваш точно към сержанта. Нямам представа защо е така.

Това кому е нужно?
Отговорът явно е нужен на питащия, щом пита. А кому е нужен въпросът не знам.

gossinger

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1743 -: Април 29, 2020, 14:12:12 »
Quote (selected)
Шо не се земете с Тройчо?
Ми не съм усетил такава тръпка у себе си, пък и не знам той какво общо има с твойте писмени навици.

Забелязвам обаче, че теб представата за подобен вид общуване силно те вълнува, често пишеш за тез неща, а особена ревност проявяваш точно към сержанта. Нямам представа защо е така.

Това кому е нужно?

Отговорът явно е нужен на питащия, щом пита. А кому е нужен въпросът не знам.

Питащият няма нужда от такива отговори, защото не му влиза в работата.

А въпросът се отнася за заяждането със скобите? И то ли е нужно?

Приеми го като родителско пляскане по дупето.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1744 -: Април 29, 2020, 16:53:07 »
Quote (selected)
Шо не се земете с Тройчо?
Ми не съм усетил такава тръпка у себе си, пък и не знам той какво общо има с твойте писмени навици.

Забелязвам обаче, че теб представата за подобен вид общуване силно те вълнува, често пишеш за тез неща, а особена ревност проявяваш точно към сержанта. Нямам представа защо е така.

Това кому е нужно?

Отговорът явно е нужен на питащия, щом пита. А кому е нужен въпросът не знам.

Питащият няма нужда от такива отговори, защото не му влиза в работата.

А въпросът се отнася за заяждането със скобите? И то ли е нужно?

Приеми го като родителско пляскане по дупето.
Не коментарът ми за скобите, а, както  се вижда, съвсем друго беше цитирано, така че логично предположих, че за него става дума и за него обясних.

Колкото до коментара ми за скобите – нека е заяждане, но то има основание, в напълно приличен тон е и няма и сянка от грубост. На фона на немалкото с нищо непредизвикана злоба, простащина и грубиянщина, които понякога срещам тук и които остават незабелязани, нека това да е грехът ми.

А за пляскането на задника ми – той е на 60 години. Родителите ми, които са го пошляпвали допреди около половин век, отдавна ги няма, а за другите е неуместно.
« Последна редакция: Април 29, 2020, 16:55:08 от аменеменема »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил

Quote (selected)
В Германия вече бяха въвели строги ограничения, докато в Сингапур животът си течеше почти необезпокоявано: моловете и ресторантите работеха, децата ходеха на училище и нищо не подсказваше, че има пандемия. В средата на март премиерът на страната Ли Сян Лун твърдеше, че властите държат вируса под контрол.
И наистина, градът държава отрано взе мерки: започна масови тестове за коронавирус, изолира заразените,  проследи веригите на техните контакти и наложи карантина. Дълго време Сингапур се смяташе за пример в битката срещу инфекцията, пише в свой анализ Frankfurter Allgemeine Zeitung.
И тогава изведнъж случаите започнаха да нарастват: само за месец броят на заразените скочи от 600 на над 13 000. Такъв ръст не беше регистриран в нито една друга държава в Югоизточна Азия.
Междувременно на хората се разрешава да излизат на улицата само поединично, а контактите с хора извън семейството се санкционират с глоба от 10 хиляди долара или 6 месеца затвор. При повторно нарушение санкцията се удвоява.
Особено безпрепятствено се разпространява вирусът там, където социалната дистанция е невъзможна: в общежитията за работници от чужбина. В покрайнините на града в такива общежития живеят повече от 200 000 нископлатени надничари от Бангладеш, Индия и Китай, които са заети по строежите и в сектора на услугите. Често в тези общежития живеят по 12 души в едно помещение с легла на два етажа и в тях е трудно да се спазва каквато и да било дистанция.
Примерът на Сингапур е предупреждение за всички. Само за две седмици в страната проиграха онова, което беше постигнато с карантината. А сега втората вълна на инфекцията буквално залива града.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

gossinger

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1746 -: Април 29, 2020, 20:25:29 »
Quote (selected)
Шо не се земете с Тройчо?
Ми не съм усетил такава тръпка у себе си, пък и не знам той какво общо има с твойте писмени навици.

Забелязвам обаче, че теб представата за подобен вид общуване силно те вълнува, често пишеш за тез неща, а особена ревност проявяваш точно към сержанта. Нямам представа защо е така.

Това кому е нужно?

Отговорът явно е нужен на питащия, щом пита. А кому е нужен въпросът не знам.

Питащият няма нужда от такива отговори, защото не му влиза в работата.

А въпросът се отнася за заяждането със скобите? И то ли е нужно?

Приеми го като родителско пляскане по дупето.
Не коментарът ми за скобите, а, както  се вижда, съвсем друго беше цитирано, така че логично предположих, че за него става дума и за него обясних.

Колкото до коментара ми за скобите – нека е заяждане, но то има основание, в напълно приличен тон е и няма и сянка от грубост. На фона на немалкото с нищо непредизвикана злоба, простащина и грубиянщина, които понякога срещам тук и които остават незабелязани, нека това да е грехът ми.

А за пляскането на задника ми – той е на 60 години. Родителите ми, които са го пошляпвали допреди около половин век, отдавна ги няма, а за другите е неуместно.

Няма значение какво съм цитирал, чети какво съм написал. И то чети внимателно и с разбиране.

И се смятай за предупреден за втори път. И не се изкушавай да ми отговориш.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: Engels
Quote (selected)
Особено безпрепятствено се разпространява вирусът там, където социалната дистанция е невъзможна: в общежитията за работници от чужбина. В покрайнините на града в такива общежития живеят повече от 200 000 нископлатени надничари от Бангладеш, Индия и Китай, които са заети по строежите и в сектора на услугите. Често в тези общежития живеят по 12 души в едно помещение с легла на два етажа и в тях е трудно да се спазва каквато и да било дистанция.

1:1 с източноевропейските (особено бълг. и рум. черноработници) в Германия и Британия - за техните хора пазене, работа от вкъщи, а чуждите бачкатори да се заразяват. Ама напук не мрем ние, ами те.

У нас пък мутренско-милиционерската власт безпроблемно пусна въпросните гъсто-натъпкани гастарбайтери от пламналата Зап. Европа, затваря си очите за мангалските изпълнения в циганските ни гета, обаче зорко следи и дебне за глоби по парковете.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1748 -: Април 30, 2020, 00:24:50 »
Британците с рекорд. Над четири хиляди и четиристотин починали. Мисля че е абсолютен рекорд за Европа.
Само американците имаха 6866 починоли за ден, ама те имат седем осем пъти повече регистрирани случаи.
В резултат минаха досегашния рекордьор Белгие с 15.8 умрели спряма 15.68.
Но и други държави от ЕС драпат към летвата 15 процента и са близо.
Много близо.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1749 -: Април 30, 2020, 01:40:01 »
Е то тези не са умрели вчера, ами сменят правилата на статистиката.

Но абс. бр. умрели в САЩ, отн. бр. умрели в Белгия, и въобще пълният батак в Зап. Европа и Ню Йорк (и до Ню Йорк)
въобще няма да попречат на нашите психодесни пепелянки да съскат и плюят колко ужасно било положението в Русия  :nuts: (в която смъртността е 7/млн..)
« Последна редакция: Април 30, 2020, 02:22:27 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1751 -: Април 30, 2020, 08:51:25 »
Е това че се коригират бройките е обща практика.
Но мисирките и ипиотките пищяха за Китай.
Във всеки случай общия брой си е общ брой.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1752 -: Април 30, 2020, 16:25:32 »
Интересно.
Франция изпревари Италия и Испания по процент на смъртност.
При това като че не "пестят тестове", тост лънготят като нас и гърците.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1753 -: Май 01, 2020, 17:54:56 »
Как се демонстрира в САЩ срещу ограничаване на предвижването.





https://www.oe24.at/welt/Bewaffnete-Lockdown-Gegner-stuermen-Parlament/428392902
« Последна редакция: Май 01, 2020, 18:55:24 от von Gossinger »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1754 -: Май 01, 2020, 21:54:34 »
Изпуснах дискусията и ме мързи (па нямам и време) да се връщам назад.
Тук ситуацията май е такава.
Русия влезе в десятката на заболели от заразата.
Обаче има странности.
Смъртността е малка.
Сравнително малко заболели възрастни.
Quote (selected)
Средний возраст зараженных коронавирусом в России составляет 47,9 года для женщин и 44,7 года для мужчин. Об этом заявила вице-премьер Татьяна Голикова на совещании по вопросу санитарно-эпидемиологической обстановки, трансляцию которого вел РБК.
По словам Голиковой, доля граждан старше 65 лет среди заразившихся коронавирусом в России ниже, чем в среднем по миру. Сейчас заболевшие из этой возрастной категории составляют 15,5% от общего числа инфицированных.
https://www.rbc.ru/rbcfreenews/5e9d8f9e9a79475af044a191

Някои го обясняват с ваксината БЦЖ и антиваксърските настроения сред по-младите.
Не зная.

Интересно е как ще се развият нещата в Беларус.
Засега Лукашенко държи фронта(няма никакви мерки, освен призиви да спазват общите хигиенични правила и дистанция) и при тях няма нищо по-различно от Русия и Украйна като заболели в %.
Ако накрая Батька се окаже прав за Путин се очертават проблеми.
Поживем, увидим.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1755 -: Май 01, 2020, 22:11:38 »
Същите тези истерици които сега ни убеждават колко заразно е всичко след няколко месеца ще обърнат палачинката, но "учението" ще бъде проведено, резултатите анализирани.
Представяте ли си как след карантината ще влезете в магазин да пробвате нова дреха или обувки?
Храната ясна, мием стерилизираме, ами тези неща?
Колко човека преди вас са пробвали този панталон? :blurry_drunk-2127:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1756 -: Май 01, 2020, 22:32:29 »
Quote (selected)
Стотици българи пристигнаха днес в Лондон да берат ягоди
Летище "Лутън" е било отворено само за два полета - и двата от София

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/stotici-bulgari-pristignaha-dnes-london-da-berat-yagodi

Робските кораби и преди и сега винаги са били с предимство. :m1731:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1757 -: Май 01, 2020, 22:35:34 »
Същите тези истерици които сега ни убеждават колко заразно е всичко след няколко месеца ще обърнат палачинката, но "учението" ще бъде проведено, резултатите анализирани.
Представяте ли си как след карантината ще влезете в магазин да пробвате нова дреха или обувки?
Храната ясна, мием стерилизираме, ами тези неща?
Колко човека преди вас са пробвали този панталон? :blurry_drunk-2127:

панталона - лесно, носиш си наполеонки, обуваш, мериш. после ги переш и така :smokin:

не, тва цялото нещо е некво тотално малоумие, на което се хвана цял свят. колкото и да се мъчат, не могат да докарат смъртност колкото обикновен грип, ама намериха за нужно да скапт всичко.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1758 -: Май 01, 2020, 22:57:16 »
онзи
Недей така.
Ще те обявят за някакъв (не зная какво), но ще си виновен за заразата.
А бе четем "1984".
Тя май е вече настолна книга за някои хора.
Ба си мамата.
Много често взех да се сещам за Оруел.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1759 -: Май 01, 2020, 23:11:17 »
Проф. Коста Костов пред "Дебати": Над 250 000 българи се разболяват от грип всяка година, 1 500 умират от пневмония

http://glasove.com/categories/skandalyt/news/prof-kosta-kostov-pred-debati-nad-250-000-bylgari-se-razbolyavat-ot-grip-vsyaka-godina-1-500-umirat-ot-pnevmoniya

Вече не мислим, а вярваме само на НОЩ и джипката.
Носете си маските вечно и вярвайте че шофьорът на джипката, който вярва на началниците си, ще ви спаси.
Амин.
Така да се каже.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1760 -: Май 01, 2020, 23:11:39 »
Цитат на: AnonimusBG
Русия влезе в десятката на заболели от заразата. Обаче има странности. Смъртността е малка. Сравнително малко заболели възрастни.
Интересно е как ще се развият нещата в Беларус. Засега Лукашенко държи фронта(няма никакви мерки, освен призиви да спазват общите хигиенични правила и дистанция) и при тях няма нищо по-различно от Русия и Украйна като заболели в %.
Ако накрая Батька се окаже прав за Путин се очертават проблеми.

Нещата за руснаците (вкл. белорусите и украинците) ще са добре. Славянският ген ги пази и ще карат грипа много леко, дори да се заразят масово. При другите етноси в Русия ще е различно - някъде по-добре, някъде по-зле.
Батька е прав. Още в началото каза, че знае доста крити неща, и като мине началната гюрултия, ще ги каже. Дано не го очистят за това.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1761 -: Май 01, 2020, 23:12:08 »
БЕ помни ли някой любимата седерунгелска дъфка.
(тя разбира се не е тяхна.)
Тая за "шоковата терапия". Дали не се прилага покрай северния атлантик?
То и без това икономиката беше пред умиране с дългове, изнесено производство ......
Та ковида даде добра възможност.
 
Се пак мисля са пообъркали рецептурата.
На перестройка отива работата.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1762 -: Май 01, 2020, 23:20:00 »
66
Не съм компетентен, но тук там четох, че заразате е удобния повод да се оправдае това което така или иначе го чакаха да се случи.
Сега се опитват да си прехвърлят топката.
Може и да не съм чел правилните медии?!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1763 -: Май 01, 2020, 23:32:46 »
Цитат на: 66
"шоковата терапия". Дали не се прилага покрай северния атлантик?
То и без това икономиката беше пред умиране с дългове, изнесено производство ......
Та ковида даде добра възможност.
 
Се пак мисля са пообъркали рецептурата.
На перестройка отива работата.
Мисля, че наистина объркаха рецептата. Както генетичната на вируса, така и геополитикономическата  :beer-405:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1764 -: Май 01, 2020, 23:47:53 »
Това за Беларус е много интересно.
Смъртност 0.6
Брой заразени съпоставим с руснаците на 100 000.
И това при никакви мерки .....
 
Ако нещата останат така, за което има доводи след два-три месеца ще е много, много интересно.
 

Мисля, че наистина объркаха рецептата. Както генетичната на вируса, така и геополитикономическата  :beer-405:

Бумеранг кво да праиш.
И се пак е голем срам. При това колонизаторско минало таквизи фалове ...... мани, мани
 
Китай отпадна от "десетката", изместен от Бразилия.
Да видим ка че го споменават.
Въпреки, че е днеска некви дебилни фантасмагории за "нови огнища".....
а данните на китайците са си същите посл три-четири дни.
« Последна редакция: Май 01, 2020, 23:58:41 от 66 »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1765 -: Май 02, 2020, 00:08:10 »
Това за Беларус е много интересно.
Смъртност 0.6
Брой заразени съпоставим с руснаците на 100 000.
И това при никакви мерки .....
 
Ако нещата останат така, за което има доводи след два-три месеца ще е много, много интересно.
 
Наистина е интересно. Минчани рекоха, че карантина наистина няма, работят всички, а който иска, си седи дома и не ходи на обществени мероприятия. Вдигнали са само нивото на миещи средства и има повече настойчивост в уговорките да си мият ръцете и да не се завират един в друг, но друго няма. И никой не пищи, кашлят си нормално, в Свято-Елизаветинския манастир имаше купища народ за Великден, освен че го предаваха на ютюбата заедно с всички покашлювания и на майка игумения дрезгавия глас.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1766 -: Май 02, 2020, 00:20:26 »
Quote (selected)
Това за Беларус е много интересно.
Смъртност 0.6
Брой заразени съпоставим с руснаците на 100 000.
И това при никакви мерки .....

Май ще излезе истина, че БЦЖ-то ни пази.
Каквото и да говорят но смъртоносната зараза и многото жертви от нея спират на границата на бившия Варшавски договор.
Прилича на това че началниците мълчат и не искат да си признаят нещо.
Щото не им отърва.
Майната им.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1767 -: Май 02, 2020, 00:30:35 »
Това за Беларус е много интересно.
Смъртност 0.6
Брой заразени съпоставим с руснаците на 100 000.
И това при никакви мерки .....
 
Ако нещата останат така, за което има доводи след два-три месеца ще е много, много интересно.
 
Наистина е интересно. Минчани рекоха, че карантина наистина няма, работят всички, а който иска, си седи дома и не ходи на обществени мероприятия. Вдигнали са само нивото на миещи средства и има повече настойчивост в уговорките да си мият ръцете и да не се завират един в друг, но друго няма. И никой не пищи, кашлят си нормално, в Свято-Елизаветинския манастир имаше купища народ за Великден, освен че го предаваха на ютюбата заедно с всички покашлювания и на майка игумения дрезгавия глас.

Поради липсата на парада на 09.05 в Москва ще го гледаме в Минск.

Преди 20 и кусур години ги беше страх, че ако направят обща държава Русия и Беларус изборите ще ги спечели Лукашенко, а не Елцин.
Дали този страх не се е появил отново някъде в мозъците на придворните политтехнологи?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1768 -: Май 02, 2020, 00:33:15 »
Цитат на: 66
Въпреки, че е днеска некви дебилни фантасмагории за "нови огнища"...

Е то това ще е вече правилната евроатлантическа линия: "комунистите мрат като мухи, ама крият".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1769 -: Май 02, 2020, 00:42:39 »
Всъщност реалния показател е броят на починалите.
Там имаме водеща петица. Откъснала се с много пред останалите.
 
США 65.510
Италия 28.236
Великобритания 27.510
Испания 24.824
Франция 24.594
 
Следващата четворка се води от крошечната Белгия
 
Белгия 7.703
Германия 6.708
Бразилия 6.329
Иран 6.091
 
И това е над 5 хиляди.
Надолу .... начело са холандците с 4.893
Там са средните гейропски държавици, Канада, Турция  и Китай.
 
Значи в момента в който Иран отпадне назад ще имаме пълна победа на атлантизъма.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1770 -: Май 02, 2020, 06:37:57 »
Проф. Коста Костов пред "Дебати": Над 250 000 българи се разболяват от грип всяка година, 1 500 умират от пневмония

http://glasove.com/categories/skandalyt/news/prof-kosta-kostov-pred-debati-nad-250-000-bylgari-se-razbolyavat-ot-grip-vsyaka-godina-1-500-umirat-ot-pnevmoniya

How about a geography lesson?
Отидох да го чета този проф. Коста Костов. На два пъти каза университета "Станфорд" от Сан Франциско. Със същия успех може да каже Станфорд от San Jose, California. Или университетът "Св. Климент Охридски" от Пловдив.
Всъщност университетът "Stanford" е отделен в  "a census-designated place (CDP) in the northwest corner of Santa Clara County". Част от него е административно в Palo Alto, county (окръг) Santa Clara. Сан Франциско е в county San Francisco.
Защо да му вярвам на този професор след като прави фактическа грешка, от незнание или защото е игнорант?

https://en.wikipedia.org/wiki/Stanford,_California


« Последна редакция: Май 02, 2020, 08:33:39 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1771 -: Май 02, 2020, 12:21:11 »
Дано да е вярно за БЦЖ, но има и по-логични доводи, в бившия соц. лагер, хората са по-бедни и пътуват по-малко, социалният живот го няма, нали помните че К19 първо удари най-богатите райони и зимни курорти в западна Европа, а в Испания възрастните хора живеят даже нощен живот по дискотеки и ресторанти, там не мизеруват като в бившия цоц. лагер, даже една Източна Германия и сега е много по-бедна от бившата ФРГ.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1772 -: Май 02, 2020, 12:27:20 »
Ню Йорк - голямата ябълка, която никога не спяла - не са ли там най-зле със смъртността?

Има мнения че поне 46 000 души в повече са починали по време на пандемията на коронавирус, отколкото официалните доклади за смъртността от COVID-19. Това показва преглед на данните за смъртността в 14 държави, който изяснява все още непълната картина на количествените измерения на кризата.

Подкопава се представата, че хората, починали от вируса, и без това скоро са щели да умрат. В Париж всеки ден умират повече от два пъти обичайния брой хора, много повече от пика на сезонния грип. В Ню Йорк броят им е скочил до шест пъти повече от нормалните стойности.

„Днешният ръст на смъртността за всички причини се осъществява при условия на извънредни мерки, като социално дистанциране, блокиране, затворени граници и интензивна медицинска помощ, а поне някои от тези мерки могат да имат положително въздействие“, заяви Владимир Школников (Vladimir Shkolnikov), демограф от Института „Макс Планк“ за демографски изследвания. "Без тези мерки вероятно сегашният брой на смъртните случаи щеше да бъде още по-голям."
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1773 -: Май 02, 2020, 12:56:50 »
Дано да е вярно за БЦЖ, но има и по-логични доводи, в бившия соц. лагер, хората са по-бедни и пътуват по-малко, социалният живот го няма, нали помните че К19 първо удари най-богатите райони и зимни курорти в западна Европа, а в Испания възрастните хора живеят даже нощен живот по дискотеки и ресторанти, там не мизеруват като в бившия цоц. лагер, даже една Източна Германия и сега е много по-бедна от бившата ФРГ.

а швеците са толко бедни горките, че даже не си и помислиха да правят кретении. направо като беларусчаните. никва разлика.

защо не се сещате да проверявате тези теории през шведския и беларуския филтър?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1774 -: Май 02, 2020, 13:00:52 »
Всъщност реалния показател е броят на починалите.

всъщност реални показатели няма. защото няма данни, които да бъдат съпоставими. няма как да отчиташ, от една страна, смърт от ковид със съпътстваща черепно-мозъчна травма, а от друга само тези, които наистина са се споминали от ковид, и да вярваш на данните.

единствен донякъде реален показател може да бъде общата смъртност от преди година, сравнена със сега. и това е донякъде, защото поради паниката както в населението, така и в медицинските среди, има много утежнени случаи поради непотърсена навреме медицинска помощ или отказ от прием.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1775 -: Май 02, 2020, 13:01:39 »
Шведите не са по социалните ангажименти.
Силно изолирано общество, нощният живот не е на почит, големите южняшки семейства там не са на почит.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1776 -: Май 02, 2020, 13:10:55 »
ъхъ, затова продължиха да ходят по концерти и барове, щото са силно изолирани и нямат нощен живот, да бе, да.

Quote (selected)
The Times: Шведските младежи продължават да ходят на концерти, спазвайки социална дистанция
28 Април 2020 | 17:40 | Агенция "Фокус"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1777 -: Май 02, 2020, 13:13:34 »
Quote (selected)
Съдебен лекар оглежда труп... Внимателно изважда ножа от гърба. Отстранява брадвата от главата и тихичко прошехва:
- Ей, тоя коронавирус съвсем озверя...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1778 -: Май 02, 2020, 13:17:58 »
ъхъ, затова продължиха да ходят по концерти и барове, щото са силно изолирани и нямат нощен живот, да бе, да.

Quote (selected)
The Times: Шведските младежи продължават да ходят на концерти, спазвайки социална дистанция
28 Април 2020 | 17:40 | Агенция "Фокус"

"Нощен живот" има в изследователските станции на Антрактида.
Вероятно има такъв и на МКС.
Въпрос на мащаби.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1779 -: Май 02, 2020, 13:35:06 »
Два полезни линка от мен:

Predictive Monitoring of COVID-19

(Updated on May 1)

https://ddi.sutd.edu.sg/

COVID-19 Event Risk Assessment Planner

https://marginalrevolution.com/marginalrevolution/2020/03/covid-19-event-risk-assessment-planner.html

Квото искате ги правете  :beer-405:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1780 -: Май 02, 2020, 14:55:39 »
на първия линк има две швеции, под едната пише испания, ама картинката си е шведска:



Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1781 -: Май 02, 2020, 20:13:30 »
Quote (selected)
Дано да е вярно за БЦЖ, но има и по-логични доводи, в бившия соц. лагер, хората са по-бедни и пътуват по-малко,

Ами тва няма как да е верно, като имаме изнадпредвид, как мноо богатата и фърст западна европа се е загрижила да си върне обслужващия, медицински и селскостопански песонал...даже и врълият вирус не върши работа. Може и да те изненадам, но това са хора, които пътуват...и даже тиквените мерки не ги спират да се разхожсат насам натам близо два месеца. Ако не се лъжа самальотите не са спрели да МУ развалят убавата изолация.. Пътували малко, викаш? :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1782 -: Май 02, 2020, 20:33:12 »
... а в Испания възрастните хора живеят даже нощен живот по дискотеки и ресторанти, там не мизеруват като в бившия цоц. лагер

Ъхъ, и след като са си изживели нощния живот, отиват да се пързалят за кеф на Ледената пързалка в Мадрид, където накрая ги чакат предварително подготвените за тях ЧУВАЛИ ЗА ТРУПОВЕ ...

Пишеш абсолютни глупости!!!

« Последна редакция: Май 02, 2020, 20:37:12 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1783 -: Май 02, 2020, 20:53:30 »
Същите тези истерици които сега ни убеждават колко заразно е всичко след няколко месеца ще обърнат палачинката, но "учението" ще бъде проведено, резултатите анализирани.
Представяте ли си как след карантината ще влезете в магазин да пробвате нова дреха или обувки?
Храната ясна, мием стерилизираме, ами тези неща?
Колко човека преди вас са пробвали този панталон? :blurry_drunk-2127:

панталона - лесно, носиш си наполеонки, обуваш, мериш. после ги переш и така

С ПРАШКИ обаче е мноо по лесно и не чак толкоз времеемко!!! :raspberry:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1784 -: Май 02, 2020, 20:58:14 »
Същите тези истерици които сега ни убеждават колко заразно е всичко след няколко месеца ще обърнат палачинката, но "учението" ще бъде проведено, резултатите анализирани.
Представяте ли си как след карантината ще влезете в магазин да пробвате нова дреха или обувки?
Храната ясна, мием стерилизираме, ами тези неща?
Колко човека преди вас са пробвали този панталон?

Туй се отнася и до ПРАШКИТЕ, за които току-що писах по-горе ...  :cool-1084:


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1785 -: Май 02, 2020, 21:19:53 »
Quote (selected)
Колко човека преди вас са пробвали този панталон?
Ко не je некой Тройчо - няа значение!
Вируса за който говорим, флизал опасно само през дихателните пътища - няа да душиш дънцето на гащите я!
« Последна редакция: Май 02, 2020, 21:22:20 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1786 -: Май 02, 2020, 21:21:36 »
Проф. Коста Костов пред "Дебати": Над 250 000 българи се разболяват от грип всяка година, 1 500 умират от пневмония

http://glasove.com/categories/skandalyt/news/prof-kosta-kostov-pred-debati-nad-250-000-bylgari-se-razbolyavat-ot-grip-vsyaka-godina-1-500-umirat-ot-pnevmoniya

How about a geography lesson?
Отидох да го чета този проф. Коста Костов. На два пъти каза университета "Станфорд" от Сан Франциско. Със същия успех може да каже Станфорд от San Jose, California. Или университетът "Св. Климент Охридски" от Пловдив.
Всъщност университетът "Stanford" е отделен в  "a census-designated place (CDP) in the northwest corner of Santa Clara County". Част от него е административно в Palo Alto, county (окръг) Santa Clara. Сан Франциско е в county San Francisco.
Защо да му вярвам на този професор след като прави фактическа грешка, от незнание или защото е игнорант?

https://en.wikipedia.org/wiki/Stanford,_California

Бъч
Предполагам че става дума за:
Stanford University
https://en.wikipedia.org/wiki/Stanford_University
Но за конкретния адрес естествено не мога да споря.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1787 -: Май 02, 2020, 21:24:45 »
Quote (selected)
Ко не je некой Тройчо - няа значение!

Него не го мислете.
Тая корона е за равновесие на спина.
Да страдат и редовните, тия с шнорхелите вече са си взели/дали своята лепта. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1788 -: Май 02, 2020, 21:40:27 »
Колко човека преди вас са пробвали този панталон?

Quote (selected)
Ко не je некой Тройчо - няа значение!
:giggle-3307:

А тук цитирам буквално Бепе, щото не мога да измисля нищо по-смилено ...  :D
« Последна редакция: Май 02, 2020, 21:51:07 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1789 -: Май 02, 2020, 21:52:30 »
Уф цитирах го по погрешка.
« Последна редакция: Май 03, 2020, 02:09:56 от 66 »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1790 -: Май 03, 2020, 02:09:12 »
Мерси за графиките. Интересни, а и предизвикващи размисли.
 
Примерно.
Изглежда "карантинните мерки" слабо влияят върху протичането на "епидемията". Ако влияят изобщо.
 
За Италия и Испания се наблюдава едно упорито отклонение в плюс с времето.
Като че затихването няма да настъпи според модела, а ще се влачи.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Quote (selected)
Според Куомо, властите са тествали за антитела хора от целия щат. Общо в момента са тествани 15 хиляди души. Според губернатора, проучването показва, че 12,3% от населението на щата има антитела срещу COVID-19. Според данни, предоставени от Куомо, антитела са открити при 19,9% от жителите на град Ню Йорк. Всички данни са предварителни и осреднени.
Това е много интересно. И изобщо не се "връзва" с изнасяните данни за епидемията.
Доколкото се разбира става дума за придобит имунитет. При това изследването изглежда професионално. С данни по райони, с достатъчна извадка .... Само че за да са такива данните, това означава че 2 000 000 души са преболедували в Ню Йорк  :smokin:
Или грандиозна манипулация, или ....  грандиозна манипулация.
т.е. или изследването или изнасяните данни.
« Последна редакция: Май 03, 2020, 02:11:37 от 66 »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1791 -: Май 03, 2020, 02:54:48 »
Не знам дали някъде е съобщено дали придобит имунитет към един щам КВ19 пази и от други щамове КВ19, колко отдалечени генетично щамове, и в каква степен. Защото ако границата на защита е широка и сигурна, най-добрата защита срещу силно патогенен щам е да си преболедувал преди това от слабо патогенен щам. Нищо ново в имунологията и нищо сложно.
Преди няколко дни бях споменал какво са писали ХКАндерсен и Муктата в "Сега". Че в БГ отдавна сме го изкарали КВ19. Моите допълнения са две - може да сме били използвани като опитни мишки с ранни, леки варианти на КВ19, и освен това много вероятно сме вродено устойчиви към настоящата сглобка. Което, за съжаление, не изключва възможността към друга сглобка на "изключителните" да бъдем силно уязвими.

Някой беше пуснал тук две картинки за трите типа (или поколения) КВ19, текстът в които беше доста "светещ". Вариантът, разпространен в Китай, в Китай мутирал бавно, обаче извън К. мутирал бързо. Това е "силен сигнал и ясен знак", че е пригоден точно към генетиката на китайците. В организма на китаец се чувства комфортно и няма нужда да мутира. В некитайски организъм не е добре адаптиран и му се налага да се опитва да го прави в движение.

Още нещо много интересно от същите картинки:
Досега се твърдеше, че този вирус е пренесен от Италия в Испания при един футболен мач от отборите или от трибуните. Сега се оказва, че щамовете са различни. Нещо повече - май италианският щам е различен от щама в другите европейски д-ви.
Въобще няма да се учудя, ако излезе, че и иранският щам е различен от китайския. Т.е. тоя, който е разпределял подаръците, се е надценил и хитрините му лъсват.
« Последна редакция: Май 03, 2020, 03:08:14 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1792 -: Май 03, 2020, 12:09:56 »
"Пишеш абсолютни глупости!!!"

Писал съм, каквото съм проверил, а ти спри да флудиш форума, с неумни забележки!
« Последна редакция: Май 03, 2020, 15:09:48 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1793 -: Май 03, 2020, 12:12:22 »
който е разпределял подаръците, се е надценил и хитрините му лъсват

Това е характерния белег на злото, хитро е, но е глупаво и винаги парадира с хитростта на злините си, не може да не се похвали.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1794 -: Май 03, 2020, 12:29:33 »
Има и друго, още по-логично медицинско обяснение, за по-ниската заболеваемост и смъртност от К19 в източна Европа, в сравнение със западна Европа, а именно, на запад хората са отравяни с Е добавки в храни, напитки и лекарства, по-отдавна от нас, там е започнало с 30 г. преди нас, т. н. Кодекс алиментариус, Е-тата са бавни, но силни отрови, толкова че труповете на починалите вече не се разлагат за 7-8 г. и на запад има криза за гробни места.

Тези отрови бавно, но сигурно подкопават имунната система на човека. 

Най-зле са американците, най-болни и с най-ниска продължителност на живот, сред 7-те най-развити страни.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1795 -: Май 03, 2020, 13:25:18 »
Цитат на: Maximus II
Пишеш абсолютни глупости!!!

Писал съм, каквото съм проверил, а ти спри да флудиш форума, с неумни забележки!

Добре ще е да уточниш кого имаш предвид.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1796 -: Май 03, 2020, 15:10:26 »
"Пишеш абсолютни глупости!!!"
Джиджи

Пропускът е мой.

« Последна редакция: Май 03, 2020, 15:15:52 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1797 -: Май 03, 2020, 15:15:38 »
А много е възможно, страните да се "обстрелват" с различни щамове на К19, една трета световна, с биологично оръжие, някой е нападнал пръв, другите са отговорили със същата монета.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1798 -: Май 03, 2020, 22:53:03 »
в бразилия резултатите от ковид теста не се смятат за лични данни, което спокойно може да се окаже основата на 2345 серийна сапунка:
Quote (selected)
Бразилският съд даде петдневен срок на президента на страната Жаир Болсонаро да представи своите резултати от направените му анализи за наличие на коронавирусна инфекция, съобщи ТАСС, цитирана от БТА

Председателят на съдебния състав отхвърли възраженията на защитата на президента, в която се твърдеше, че подобно искане към него е незаконно. Болсонаро има краен срок до четвъртък да разкрие поисканата от него информация.

Бразилският президент на два пъти се подложи на такива тестове, след като представители на неговата администрация се оказаха заразени. И в двата случая той обяви, че тестовете му са отрицателни.
https://www.mediapool.bg/sadat-zadalzhi-bolsonaro-da-pokazhe-rezultatite-ot-testovete-si-za-koronavirus-news306914.html

на жаир болсонаро не му верват нещо, документи искат :t1252:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #1799 -: Май 04, 2020, 21:09:43 »
На вниманието на Джиджи, оказах се прав, и  Институт профилактики и эпидемиологии имени Лейбниц, е на моето мнение:

"Восточные земли Германии пострадали от коронавируса заметно меньше, чем западные, отмечает немецкий телеканал N-TV. Причину этого эксперты видят в социальных и демографических факторах — низкой плотности населения, меньшей мобильности пожилых людей и не особенно высоких зарплатах, не позволивших завезти инфекцию с лыжных курортов в сезон зимних отпусков."

А пък институт "Роберт Кох", смята че за сега няма данни, че БЦЖ ваксината има превантивен ефект, срещу ковид19.

https://russian.rt.com/inotv/2020-05-04/N-TV-rasskazal-pochemu-vostochnie-nemci




Да не забравите да гласувате!  ;)