Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 03:50:40

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1047056 пъти)

0 Потребители и 31 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1380 -: Април 03, 2020, 17:20:44 »
Бепе, моля тълкувай графиката (1) според тези данни излиза, че няма пандемия?, или (2) при данните за страната ни няма натиск върху здравната система? или (3) цялата тази шумиха преследва някакви други (за мен неизвестни) цели?
Благодаря.
За мен и трите ти твърдения са верни Ото.
За първото, при тези данни за заболеваемост може би не трябва да се тълкува като пандемия, но съм повече съгласен със сегашното мнение на специалистите, че все пак пандемия би трябвало да се обяви предвид:
- яростното и устойчиво заразяване на хората. При грипните епидемии, дори и при контакти с грипноболни, като че ли заразяванията са далеч по малко, при далеч по непредпазливи контакти. Тук като че ли а си срещнал заразен без предпазни средства, а си се заразил и ти.
-Освен това леталността се движи доста високо, поне засега и поне по официални данни, а други нямаме.
-При грипните епидемии  усложненията обикновено се овладяват - тук може би, но видно - доста по трудно.
- При грипните епидемии подготовката на здравните системи е доста по висока - тук се бетилевят от една крайност в друга и явно не знаят какво да правят.
За второто - ами няма натиск върху здравната система в БГ, според мен има шубе, неподготвеност на системата за подобни случаи, дезорганизация /някои болници не приемат дори усложнени пациенти, няма регламент какво да се прави, има само общи указания, а те съдържат стотици изключения и дори здравните работници не знаят какво да правят.
Нямаше предпазни средства за медицинските лица дори, поне в началото бе така, за хората - продължават и до сега по аптеки да стоят табели - маски няма. Хич не се заблуждавай по мятанията Му по телевизиите - колко фирми започнали да произвеждат, как и на Помпею ги предлага - въздух под налягане. Отново ни изненада зимния сняг, след като месец преди това гледахме как в Китай вървят нещата. Вероятно и здравната ни система е гледала. И до тук. Ми ясно, че като не са готови - сега зор! Какъв натиск - имаше до вчера-оня ден петдесетина по тежки случая и общо 170 приети болни. Ако 200 души разболели се почти едновременно могат да ни забият здравната система - jевем ти системата!
По третото вече си казах моето мнение - предполагам че може случайно да е възникнала тази шумотевица /да е изпуснат вируса/, но и тъй и тъй се получило - дай сега да ловят риба в мътна вода.  А да се мъти водата от медии и то нарочно - никкъф проблем.Само че това третото как е точно - е няма как сега да бъдем сигурни и се хващам, че се дразня от категорични мнения, дори и изказани от уважавани експерти.
Това си е мнението на скромната ми особа по твоите въпроси. И честно казано - чета доста и то различни мнения, но гледам аз да си правя сам изводите и което е по важно - сам да си прогнозирам какво ще ми се случи, накъде ще отидат нещата и съответно как аз трябва да реагирам.
Дрът съм, за да лапам сичко дето фърчи. Първо го позапичам и ако не изскочи от там някой запенен пилот - едва тогава опитвам по малко.
Обезателно - със здрава сливова! 
Тъй друже.
 :smokin:
п.с. Пропуснах за "неизвестните цели". Целите са винаги едни и същи.Както казал попа във вица - "Абе целта е ясна - искат да опънат попадията"!
« Последна редакция: Април 03, 2020, 17:24:00 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1381 -: Април 03, 2020, 17:30:26 »
...мярнах някакво странно и необяснимо пишкомерство досежно Австрия (не съм австриец и не живея там, служа обаче на австрийски интереси вече 22 години) - по-долу една актуална информация - смъртност, заразени, (отменени) карантини, 15 милиарден фонд за подпомагане на икономиката и други пикантерии, на вниманието на касапина (в оригинал) https://www.diepresse.com/5782280/quarantane-in-vorarlberg-aufgehoben-supermarkte-beschranken-non-food-verkauf?from=newsletter&xtor=EPR-20003-%5BDas+Wichtigste+des+Tages%5D-20200403-%5BQuarant%C3%A4ne+in+Vorarlberg+aufgehoben%2C+Superm%C3%A4rkte+beschr%C3%A4nken+Non-Food-Verkauf%5D&xt_at=82a2ba0a696f6b75fea07a45a12665f98047642c00b5e437cefe4d6492f7bf62&utm_source=newsletter&utm_medium=Das+Wichtigste+des+Tages&utm_campaign=Quarant%C3%A4ne+in+Vorarlberg+aufgehoben%2C+Superm%C3%A4rkte+beschr%C3%A4nken+Non-Food-Verkauf&utm_term=20200403&utm_content=82a2ba0a696f6b75fea07a45a12665f98047642c00b5e437cefe4d6492f7bf62
~~~~~
Live-Informationen zu Covid-19
Quarantäne in Vorarlberg aufgehoben, Supermärkte beschränken Non-Food-Verkauf 03.04.2020 um 16:04 von Stefanie Kompatscher

In Österreich sind 11.348 Menschen mit dem Coronavirus infiziert. Am Montag will die Regierung erste Pläne zur schrittweisen Rückkehr zur Normalität präsentieren. Die aktuellen Ereignisse im Liveticker.

    11.348 Menschen sind mit Stand Freitagfrüh in Österreich nachweislich mit dem Coronavirus infiziert. 168 Personen starben, 829 lagen in Spitälern, 245 davon auf Intensivstationen. Österreichs Gesundheitsministerium geht davon aus, dass die Zahl der Neuinfektionen in den nächsten Tagen nur noch moderat steigt. In der kommenden Woche sei man damit "auf der relativ sicheren Seite“, so Rudolf Anschober. Mehr dazu

    Die Quarantäne für die Vorarlberger Arlbergregion und Ortsteile von Nenzing (Bez. Bludenz) ist aufgehoben worden. Ab Samstag, 0.00 Uhr, dürfen alle Einheimischen ihre Orte wieder verlassen. Mehr dazu

    Große Lebensmittelhandelsketten haben bekannt gegeben, dass sie ab 11. April den Verkauf ihres Non-Food-Sortimentes einschränken. Weiterhin verkauft werden Spielsachen, nicht mehr geben wird es dagegen Sport- und Babybekleidung, TV-Geräte, Fahrräder, Möbel und anderes. Die Händler sprechen von einer „Solidaritätsaktion“. Mehr dazu

    Am Montag will die Regierung erste Pläne zur schrittweisen Rückkehr zur Normalität präsentieren.  Das „langsame Hochfahren“ solle mit dem Handel beginnen, sagte Kanzler Sebastian Kurz am Freitag im Nationalrat. Diese Lockerungen seien aber mit strengen Maßnahmen verknüpft. (>>> Live-Stream: Nationalratssitzung zum dritten Corona-Maßnahmenpakt)

    Die heimischen Beherbergungsbetriebe bleiben bis 24. April geschlossen. Klarheit gibt es in der Gastronomie: Die Abholung vorbestellter Speisen ist nun zulässig. Mehr dazu

    Die Regierung hat außerdem Details gibt es nun zum 15-Milliarden-Hilfsfonds für die Wirtschaft präsentiert. Mehr dazu

    Im chinesischen Wuhan, wo die Epidemie ihren Ursprung nahm, sollen Bürger ihre Schutzmaßnahmen wieder verstärken. Die Behörden fürchten eine zweite Ansteckungswelle

В понеделник правителството ще представи плановете си за постепенното връщане към нормалност, ще започнат с търговията - облекчаването на условията на работа ще бъде свързано със строги предписания, да видим - сега, ако искате, сравнявайте с напъните на правителството Му в нашата Родина.

Касапин?

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1382 -: Април 03, 2020, 18:51:45 »
Касапин?
Фелдкурат, новините от днес отразяват тенденцията която описах в последните си постинги, и която показва, че взетите мерки са повлияли положително в ограничението на разпространението на вируса. Днес се очаква броят на откртите новозаразени да остане по-нисък или равен на този от вчера който беше към 430 души. Да припомним, че преди в периода 23.03-30.03 беше достигнато платото, със стойности около 800-900 новозаразени души на ден. През последните наколко дни се отчита забележим спад, който явно дава и основания на правителството да прави вече планове за някакво разхлабване на мерките. Първото решение виждаме е отмяна на карантината в някои райони на Форалберг. Негативна тенденция имаме в постепенното нарастване на броя на хората в интензивните отделяния който в момента е 245 души, само преди няколко дни беше към 200, което предполагам ще доведе до повишаване на смъртността. Да се надяваме, че правителството е осигурило достатъчно апарати за командно дишане и в нужния момент няма да има недостиг на такива. В магазините вече задължително се ползват маски, разбира се ако са налични. Чувам във Виена свършвали още по-обяд, и се налага при липсата на такива да се пазарува по стария начин. Тази нова допълнителна мярка може само да радва, защото е поредния гвоздей в ковчега на разпространението на вируса.
Та така засега, имаме умерен оптимизъм, заразените още са твърде много, но новата мярка мисля ще допринесе още за намаляване на техния брой. При всичко това считам, че предложението за задължителното носене на маски на обществени места не трябва да се сваля от масата. Дори и да се намалят заразените, при разхлабване на мерките, когато народът плъзне на всякъде и почне да се тъпче в обществения транспорт за да отиде на работа където всички са лице в лице на разстояние сантиметри, единствено маската ще може да го спаси при критична ситуация в подобна среда. Най-добре би било, за всички на които им се налага да пътуват или работят такива условия, да бъдат снабдени с респиратори FFP2, които наистина могат да предпазват.
Да се надяваме Бокаса и шайката му, ще се учат от опита на другите които са пред тях в овладяване на кризата и ще прилагат. Разбира се с икономиката е ясно, че положението е Бог да я прОсти, и да имаше толкова пари колкото по-богатите държави, пак щеше да ги открадне, вместо да спаси колкото се може повече фирми и хора от фалити. Дано поне се погрижат за здравето и живота на хората, маските не са толкова скъпи, вече явно са и достъпни - китайците и не само те работят на пълни обороти и прозвеждат милиарди бройки.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1383 -: Април 03, 2020, 19:45:42 »
Благодаря, касапин.
Ще си позволя волността да направя следната бележка - на капитана може да му се вярва, напълно, въпреки късия му фитил понякога.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1384 -: Април 03, 2020, 20:00:35 »
Касапин, забелязвам, че вече пишеш като цар, от 1л. мн.ч. :nuts:
И понеже някъде тук питах, но никой не отговори, а ти очевидно знаеш всичко за вируса и как ще се развива „епидемията“, просветли ни, моля!
Как така ще се окаже, че след време ще махнат блокадата или т.нар. самоизолация? Няма ли да пламне отново всичко от само един заразен? Или няма да вдигат блокадата никога?
Всъщност в Китай вдигнаха блокадата. Откъде знаят китайците, че епидемията няма да се повтори? Нали имунитет, хеле пък групов, не съществува? Или са престъпно небрежни към населението си?
Ей такива неща се питам, докато се разхождам между кухнята и тоалетната с маска на лицето, бършейки кунки с антисептични кърпички.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1385 -: Април 03, 2020, 20:08:31 »
Касапин, още нещо:
Quote (selected)
Австрия въвежда задължителен мораториум по заеми на граждани и малки фирми

Австрия въвежда задължителен мораториум върху плащанията на заемите на потребители и малки компании, засегнати от пандемията от коронавирус, съобщи днес финансовият министър Гернот Блюмел, предаде Ройтерс.

Той уточни, че мярката засяга около три милиона заема.

Блюмел представи и програма, предвиждаща държавата да гарантира 90 процента от заемите на компаниите до 120 милиона евро или тримесечен оборот.

Тази помощ обаче е с условие да не се дават дивиденти една година, а изплащането на бонуси на членовете на съвета на директорите да бъде "строго ограничено".

Австрийското правителството планира и нов пакет за подпомагане на медиите в страната, предаде "Дер Щандарт".

В момента се водят преговори по темата и се избират медиите, които да бъдат подкрепени.

За печатните издания ще бъдат отпуснати 11 млн. евро, които ще бъдат разпределени спрямо техните тиражи.

Търговските и частни радио и телевизионни канали ще получат допълнителни 15 млн. евро. Всекидневниците ще получат по 4 евро на копие от средния тираж на издание.

...дали Той ще прихване нещо от младия австрийски канцлер? Впечатляващо е финансовото разтоварване на фирмите (ние им отправяме оферта за кредит, нищо повече) както и помощта за медиите (не че на нашите трябва да се помага)...

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1386 -: Април 03, 2020, 20:41:06 »
Някой попаднал ли е на сравнение как е съотношението на смъртността между страни с БЦЖ и такива без?

Анонсираха го от няколко места и е любопитно. Също и за такива, с ваксини за малария /или придобит естествен стаден имунитет - като Индия/ и такива страни без стаден имунитет /стадния инстинкт се изключва в случая като плюс  :smokin:/.

https://aatishb.com/covidtrends/

От списъка със страни избираш всички бивши социалистически държави и някоя, с която искаш да сравняваш.

Тук са само социалистическите държави:

https://aatishb.com/covidtrends/?location=Armenia&location=Azerbaijan&location=Belarus&location=Bulgaria&location=Cambodia&location=Cuba&location=Czechia&location=Estonia&location=Hungary&location=Kazakhstan&location=Kyrgyzstan&location=Latvia&location=Lithuania&location=Moldova&location=Poland&location=Romania&location=Russia&location=Ukraine&location=Uzbekistan
Искрено ми се иска това с BCG ваксината да е разковниче, имам и личен интерес (ваксиниран съм), но може би е добре да погледнем и от други ъгли.
Списък с оценка за дял ваксинирани
https://apps.who.int/gho/data/view.main.80500?lang=en
Ако се сравнява, трябва да се включат и други страни с високо покритие - само за илюстрация Китай, Иран, Южна Корея, Турция, и Франция е имала добро покритие до 1999... има ги в списъка има и възможност да се свалят като структурирани данни, тоест да се влагат във всякакви графики за сравнеение.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1387 -: Април 03, 2020, 20:47:33 »
междудругото, съм съгласен с мислите на касапина почти на 100%

макар да ми се струва, че той го приема тоя вирус като пълноценен, пълноправен и изопщо отсекъде вирус.

аз не вярвам толко в божията промисъл, ма съм си еретик принципно.

а и при нас карантията е препоръчителна, по супермеркадите корнукопия до корнукопия за без пари...и неска дърво манго, дърво киви, дърво смокиня и още две лози москател за опщо €30 от борсата...

но, да, следя с интерес кво става в софия  :smokin:
« Последна редакция: Юни 01, 2020, 19:15:09 от SgtTroy »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1388 -: Април 03, 2020, 21:09:41 »
Благодаря, касапин.
Ще си позволя волността да направя следната бележка - на капитана може да му се вярва, напълно, въпреки късия му фитил понякога.
Кептъна го чета още от Сега, ако правилно си спомням той май е отдоста време, предполагам има поне едно 15тина години. Не знаех само ли не съм забелязал, че може да пали от едното нищо.

Цитат на: фелдкурат Ото Катц
...дали Той ще прихване нещо от младия австрийски канцлер? Впечатляващо е финансовото разтоварване на фирмите (ние им отправяме оферта за кредит, нищо повече) както и помощта за медиите (не че на нашите трябва да се помага)...
Едва ли. Първо като манталитет и желание, и второ като възможни ресурси. В Австрия всичките тия милиарди които ще ги похарчат, после пак ще се вземат от същите хора и от съгражданите им. Харченето в случая има смисъл и е на място. Обаче трябва да се надяваме в скоро време друг вирус да не реши да повтори, защото заемите са до едно време и дългът не може да расте до безкрайност. Да не говорим как ще се оправя държавата в условията на криза - икономическа и или друга или смесена.

« Последна редакция: Април 03, 2020, 22:03:01 от kasapina »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1389 -: Април 03, 2020, 21:20:43 »
Quote (selected)
Genomic epidemiology of novel coronavirus
https://nextstrain.org/ncov
This phylogeny shows evolutionary relationships of hCoV-19 (or SARS-CoV-2) viruses from the ongoing novel coronavirus COVID-19 pandemic. This phylogeny shows an initial emergence in Wuhan, China, in Nov-Dec 2019 followed by sustained human-to-human transmission leading to sampled infections. Although the genetic relationships among sampled viruses are quite clear, there is considerable uncertainty surrounding estimates of transmission dates and in reconstruction of geographic spread. Please be aware that specific inferred transmission patterns are only a hypothesis.

макар, че е твърде специализиран.

Quote (selected)
Genetic diversity and evolution of SARS-CoV-2[/b]
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1567134820300915

COVID-19 is a viral respiratory illness caused by a new coronavirus called SARS-CoV-2. The World Health Organization declared the SARS-CoV-2 outbreak a global public health emergency. We performed genetic analyses of eighty-six complete or near-complete genomes of SARS-CoV-2 and revealed many mutations and deletions on coding and non-coding regions. These observations provided evidence of the genetic diversity and rapid evolution of this novel coronavirus.

the lamers club honourable member …

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1390 -: Април 03, 2020, 22:01:49 »
Касапин, забелязвам, че вече пишеш като цар, от 1л. мн.ч. :nuts:
Не ми забелязвай, не ми е за пръв път. ;D
И понеже някъде тук питах, но никой не отговори, а ти очевидно знаеш всичко за вируса и как ще се развива „епидемията“, просветли ни, моля!
Как така ще се окаже, че след време ще махнат блокадата или т.нар. самоизолация? Няма ли да пламне отново всичко от само един заразен? Или няма да вдигат блокадата никога?
Всъщност в Китай вдигнаха блокадата. Откъде знаят китайците, че епидемията няма да се повтори? Нали имунитет, хеле пък групов, не съществува? Или са престъпно небрежни към населението си?
Ей такива неща се питам, докато се разхождам между кухнята и тоалетната с маска на лицето, бършейки кунки с антисептични кърпички.
Знам колкото хората които пишат тук, от някой по-малко от друг малко повече. Така, че общо взето можем само да спекулираме, да гадаем. Ако на някого случайно е попаднал материал, където е обощено какво точно е ставало в Китай, и какво са правили, ще е добре да ни го предостави, да ни се поотворят очите и на нас. Същото важи за Корея или Япония където може да се каже имат сериозни успехи в борбата с вируса. Редно е да се учим от отличниците, ако искаме и ние да бъдем като тях.
Иначе можем само да гадаем въз основа на данните излагани на www.worldometers.info, или по други места в нета.
Като погледнем да речем броя на починалите в Китай по провинции, какво виждаме? https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR1XpnFwKiWdp6BJhbRrkwXywi9AA5g7Xgu0FSGZ58NqLB1kRDq9qZX6d1Y#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6
Виждаме, че вирусът е вилнял освновно в една провинция. В останалите са успели успешно да го спрат посредством различни мерки. Мисля най-важната е била носенето на маски от всички. Може би трябва да прегледам отново видеото на българина който живее в Китай, линк към което два пъти пусках тук, той разказваше доста подробности за живота по време на борбата с вируса в неговия град, който предполагам е в някоя друга провинция. Като го гледах тогава акцентът на вниманието ми бе в неговата висока заразност и опасността от заразяване. Сега трябва да се гледа явно по друг начин, да се разберат други важни неща.
Ако се върнем на данните с брой на починали по провинции виждаме, че извън Хубей вирусът почти не е могъл да се разпространи - имаме съотвено 22, 13 умрели в две провинции, в останалите броят им е равен или по-малък от 8. Ако приложим съотношението 1-3% смъртност към открити заразени което наблюдаваме за някои европейски страни, то дава между 33-100 и 726-2200 заразени на провинция и то за цялото време на разпространение на инфекцията.
Това изобщо не е много, даже е прекалено малко за държава с почти 1,5млрд население. Явно строгите ограничителни мерки наложени навсякъде, работят много добре. При това всичко това се разива в рамките на месец, месец и нещо. Не знам какво е положението в Китай в момента, но щом той прави маски и други защитни материали за останалия свят, поне заводите там работят без ограничения.
Какво ще правим ние с гайдите, т.е. ние в Европа. Засега чрез ограничителните мерки ще се търси единствено минимума(новозаразени на ден) който може да стигне разпространението. И тук въпросът е, при какви негови стойности е редно да се разхлабят ограничителните мерки за да може постепенно да се възстанови икономическия и обществения живот.
Тъй като очевидно е изпуснат удобния момент да се издирваме само десетки или стотици заразени, както е било в Китай, на нас ще ние по-трудно, защото ще имаме вероятно стотици, хиляди или повече таква, които ще бъдат непрекъснат източник  на заразата. На страните с по-голямо население и които са изтървали момента, вероятно ще им е много по-трудно.
Та окончателното решение на въпроса явно се крие в прилагането на най-строгите известни мерки, така, че разпространението да бъде сведено до минимум, което ще спомогне бързо да се установяват неговите източници, за могат да бъдат своевременно изолирани.
Ще видим колко време ще чакат отделните правителства за да узреят за подобно решение. Възможно е да се опитват да прилагат някакви смесени методи, за които е трудно да се каже какви резултати ще дадат.
Да не говорим за съсетезанието което върви за изнамиране на ваксина и в което участват доста държави, предполагам са десет или повече. Те дават надежда, че до края на годината, или малко по-късно таква ще е налична и ще може да се пусне в употреба. Така, че по един или по друг начин вируса ще го преборим, въпросът е какво ще стане с икономиката до тогава.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1391 -: Април 03, 2020, 22:12:36 »
междудругото, съм съгласен с мислите на касапина почти на 100%

макар да ми се струва, че той го приема тоя вирус като пълноценен, пълноправен и изопщо отсекъде вирус.

аз не вярвам толко в божията промисъл, ма съм си еретик принципно.
Вирусът си е вирус, заразява, разболява и убива. Че е изкуствено създаден, мисля е ясно на всички. Дали е пуснат умишлено или е излязъл по-случайност, не се наемам да кажа. Ще напиша само, че случайни неща няма. За момента не се забелязва сред пострадалите, на фона на щетите да се пробутват някакви сериозни мерки които биха били във вреда на хората. Разбира се никога не е късно, някой да се възползва от момента и да го направи. Команда за това обаче или не е дадена или се изчаква удобен случай, което позволява да предположим или по скоро да не отхвърляме напълно и версията за неконтролирано изтичане от някоя лаборатория.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1392 -: Април 03, 2020, 22:18:53 »
Quote (selected)
Израел: С шпионски софтуер срещу заразата

https://e-vestnik.bg/32079/izrael-s-shpionski-softuer-sreshtu-zarazata/

Това само да остане ни стига за следващата петилетка.
Мислиш ли, че след края на заразата властите ще изхвърлят софтуера и хардуера или ще го приберат в държавния резерв за следваща пандемия?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1393 -: Април 03, 2020, 22:20:01 »
Касап, китайците построиха и въведоха в експлоатация оборудвана болница за седмица.
Тва как го виждаш туканка. Тука се строят с пари от здравната каца частни болници и то без интензивни отделения.
Болните се слагат в най натоварените болници Пирогов и ВМА.
 
Китайците дезинфекцираха масово, вкл и улиците.
Тука улиците даже не се мият, от байтошово време още некои.
А дезифектанти нема. Нема и да има. При това са натоварени с акциз!
 
Тъй че колко и да ломотим за мерки и да възхваляваме ограниченията Му,
няма база за сравнение. Това тук е тормоз на населението.

Което не е неочаквано.
Каквато и дивотия да е измислена по гейропата, то веднага се ашладисва тук!
 
Пак ти казвам.
Погледни Виетнам!
Китай не ни е в категорията.
То не че Виетнам е де.
Освен Того, Хаити, Трининад ..... други май не останаха.
« Последна редакция: Април 03, 2020, 22:39:37 от 66 »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1394 -: Април 03, 2020, 22:45:58 »
Касап, китайците построиха и въведоха в експлоатация оборудвана болница за седмица.
Тва как го виждаш туканка. Тука се строят с пари от здравната каца частни болници и то без интензивни отделения.
Болните се слагат в най натоварените болници Пирогов и ВМА.
 
Китайците дезинфекцираха масово, вкл и улиците.
Тука улиците даже не се мият, от байтошово време още некои.
А дезифектанти нема. Нема и да има. При това са натоварени с акциз!
 
Тъй че колко и да ломотим за мерки и да възхваляваме ограниченията Му,
няма база за сравнение. Това тук е тормоз на населението.

Което не е неочаквано.
Каквато и дивотия да е измислена по гейропата, то веднага се ашладисва тук!
 
Пак ти казвам.
Погледни Виетнам!
Китай не ни е в категорията.
То не че Виетнам е де.
Освен Того, Хаити, Трининад ..... други май не останаха.
Като пиша, имам предвид как ще борят вируса в Германия или Австрия да речем. За България изобщо не искам да си представям какво ще бъде, то е ще карикатура възможно най-лошата на една такава борба.
Като говорим за категории, ако искаме да сме реалисти трябва да гледаме какво става у комшиите. У нас се предполага да е по-зле от там, освен ако не ни пощадят отгоре, ама надали.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1395 -: Април 03, 2020, 23:17:00 »
В Китай ситуацията е вече друга.
След като ликвидираха вътрешната зараза, внесената отвън се контролира лесно.
Просто прибират всеки всеки влязъл в Китай, под пълна изолация и карантина.
По този начин не позволяват, пак да започне вътрешна инфекция.
Това е ефективният метод, както беше ефективна пълната блокада на Ухан при вътрешната зараза.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1396 -: Април 03, 2020, 23:23:51 »
Кога ли, как ли и къде ли ще пуснат следващия "естествен" вирус и какъв ли ще бъде той  :m1731:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1397 -: Април 03, 2020, 23:45:54 »
Касапин, прочетох внимателно каквото си написал, оформено като отговор на въпросите ми, но то не е такова :)
Струва ми се и че няма да има отговор, докато си мислим, че нещата са такива, каквито ни се внушават.
Налагането на изолация у нас или например в Русия – и в двете страни се смята, че заразеността е ниска – е абсурдно от гледна точка на официалните обяснения. И в двете страни се обяснява, че така сме щели да забавим големия взрив на заболяването. Не да го предотвратим, а именно да го забавим. Много е интересно, защо изобщо ще настъпва този голям взрив, след като се изолираме, а заразеността била ниска. И какво като забавим – какъв в крайна сметка е смисълът, ако нищо не предотвратяваме?
Не по-малко странно е как е възможно да се вдигне вътрешната и външна блокада на страната когато и да е, щом приемаме, че нова зараза винаги е възможна и че срещу нея трябва да се действа с блокиране. Очевидно излиза, че трябва да останем в блокада завинаги.
Китай обаче вдигна блокадата – как е възможно  това, без там да има нова епидемия?
Най-интересното е, че непоклатимите верующи в епидемията винаги заобикалят тези въпроси, все едно, че те не съществуват.
На въпросите не е трудно да се отговори, ако се приеме поне едно от двете: а) никаква необичайна епидемия няма или б) епидемията преминава както всяка вирусна – чрез достигане на заразеност от около 70% и съответно добиване на групов имунитет.
Само че тезата за необходимостта от изолация не се връзва с никое от двете. По всичко личи, че изолацията е необходима на властите съвсем не от медицински съображения.
« Последна редакция: Април 03, 2020, 23:49:01 от аменеменема »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1398 -: Април 03, 2020, 23:50:26 »
Quote (selected)
Израел: С шпионски софтуер срещу заразата

https://e-vestnik.bg/32079/izrael-s-shpionski-softuer-sreshtu-zarazata/

Това само да остане ни стига за следващата петилетка.
Мислиш ли, че след края на заразата властите ще изхвърлят софтуера и хардуера или ще го приберат в държавния резерв за следваща пандемия?

Ха-ха
Нали заради това беше цялата завера.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1399 -: Април 04, 2020, 00:01:08 »
Сигурно заради вируса са го написали този софтуер и вероятно работи само от няколко дни. :smokin:

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1400 -: Април 04, 2020, 00:10:36 »
Сигурно заради вируса са го написали този софтуер и вероятно работи само от няколко дни. :smokin:

Глупости.
Написан е отдавна.
Сега им падна удобен случай да го пробват.
Отделно че иначе много критичните за своята лична свобода се предадоха моментално като немците в Сталинград.
"1984" общо взето.
Под аплодисментите на "демократичната" общественост се ражда това онова.
Вярвай ми това е навсякъде по света.
Бързо свалиха гащите.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1401 -: Април 04, 2020, 00:37:05 »
Къде в нета мога да видя как руснаците протестират срещу карантията?
Или брачята срби?

И защо жужо им наложи карантия??  :image008:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1402 -: Април 04, 2020, 00:59:26 »
Quote (selected)
Къде в нета мога да видя как руснаците протестират срещу карантията?
Има, има – при желание ще намериш. А за Жужо питай него.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1403 -: Април 04, 2020, 01:10:05 »
Къде в нета мога да видя как руснаците протестират срещу карантията?
Или брачята срби?

И защо жужо им наложи карантия??  :image008:
Руснаците са лесни. На практика некво значимо заразяване има само в Москва.
Една карантина може да има и добри страни.
Че елиминира амбасадите и резидентурата, а те ич не са малко.
 
Интересно. Преди неколко дни турците беха колку руснаците.
Сега водят 5/1
« Последна редакция: Април 04, 2020, 01:13:54 от 66 »

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1404 -: Април 04, 2020, 02:24:53 »
Quote (selected)
а) никаква необичайна епидемия няма или б) епидемията преминава както всяка вирусна – чрез достигане на заразеност от около 70% и съответно добиване на групов имунитет.

Според моето скромно мнение - и двете твърдения са верни. Поотделно, както и заедно.
Никой не доказа, че тазгодишните, преселили  се във вечните ловни полета, са в пъти повече от тези от миналата година. Да не говорим, че вече се показа, колко по-малко са сега, в сравнение с годината на птичия грип. А тогава такава кушия като сегашната, нямаше изобщо!
Започна да се говори, че на умрелите се приписва смърт от короната по ред причини, една от които е, че в момента точно тя е оправданието.
Само резюмирам некои положения от световния обмен на новини.
Мисля, че полемика (поне засега), Пена к@рва ли е или не е, е твърде рано да се започва, предвид "железните" аргументи, с ниво на достоверност на всички спорещи по въпроса  - highly likely, или по нашенски - основно върху необосновани предположения.


Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1405 -: Април 04, 2020, 06:25:48 »
Чак не ми се вярва, че е възможно и че ще го напиша, но за първи път от 2009 насам съм съгласна с нещо, предложено от ГЕРБ - удължаването на срока на “социалната изолация”.
 
Икономиката не е цел, запазването на живота и здравето на все по-намаляващите българи - това е целта в момента. Зщото икономиката се възстановява, а човешкият живот - не.
 
Друг е въпросът що е то икономика - непомерно раздутият частен хотелиерски, ресторантьорски, фитнес и прочее (затрили великолепната българска природа) слугинажи ли, или подкрепа за промишленото производство и земеделието?
 
Съвсем друг е въпросът, че затова съществуват парламентарната опозиция и президентската институция - да искат сведения и да осъществявт контрол над изпълнителната власт, да не говорим за т.нар. прокуратура и главанака й.
 
Ужасът на социалната изолация е и шанс:
-да си влязат в пътя всевъзможни протежирани “бизнеси”,
-да се озаптят всякакви олигарси и олигархични мераци,
-да си влязат в автентичната роля симулакрумите, които имаме вместо синдикати,
-да се преосмислят здравната и пенсионната “реформа”, ДДС-то върху храни, лекарства, книги...,
-да се озаптят всякакви ДеКаРеВеТа с мераците им да вдигат цени на ток и вода за частни ерепета и веолии всякакви,
-да се положи под контрол безумното и безконтролно ежегодно раздаване на “излишъците” от бюджета,
- да се преосмисли значението на “естествен монопол” и да се разконцесират всякакви частни концесии във връзка с това,
- да се преосмисли социалната “политика” спрямо определени етнически малцинства за сметката на изрядното мнозинство,
-да се преосмисли участието на финансирани от чужбина НПО в управленските решения,
- да се преосмисли участието на България в нефелни съюзи и алианси,
- да се преформулира отговорността на “свободните” и “обективни” медии,
-... списъкът е дълъг и отворен...
 
It’s up to you this time, да го кажа на атлантическ език :).
Защото може да се окаже, че е последният път, в който нещо наистина зависи пряко от нас.

П.П. Не възнамерявам да влизам в никакви губещи ми времето дебати с когото и да било, независимо доколко го има, или го нема.
 Възползвам се от правото си да изложа личното си мнение такова, каквото е в момента. Може да не съм права, макар че обикновено съм права :)).
Така виждам нещата, така ги излагам.
Оше повече че съм потърпевша, както и Обичните ми студенти - основно поради административната немощ на административните немощници в “заведението”, в което работя, да ни осигурят пряка конферентна връзка между преподаватели и студенти.
На мен ми липсва, на студентите също - пишат ми.
И липсата на работещи библиотеки, споделиха, им е голяма липса.
Вместо двумилиардно лепене на стиропор, можеше да се потърси ресурс за по-сериозна дигитализация на наличния книжен фонд. Не и от сегашния управленски - на всички равнища - ресурс обаче.
« Последна редакция: Април 04, 2020, 08:47:15 от SvSophia »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1406 -: Април 04, 2020, 07:53:09 »
Quote (selected)
Бивш министър зове президента да се зарази доброволно с коронавирус

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/bivsh-ministur-zove-prezidenta-da-se-zarazi-dobrovolno-koronavirus

Това нещо ни беше здравен министър.
После се чудим че здравеопазването преминало като департамент към Светия синод и е част от "окончателното решение" на българския въпрос.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1407 -: Април 04, 2020, 09:05:02 »
Quote (selected)
Здравната ни система не е под натиск. Други са причините за извънредното положение

Можем да направим още съпоставки и екстраполация на данни, но тези са напълно достатъчни за да докажат, че капацитетът на здравната ни система е достатъчно голям за да обслужи без проблем епидемия от COVID-19 с мащабите на Италианската и дори два, три пъти по-голяма.
...
В момента в страната ни има малко над 400 заразени, от които малко над 100 настанени в болница. Здравната система в момента не само, че не е под натиск, а в резултат на забраната за планови операции, профилактични прегледи и страха на хората от заразяване, тя бездейства.
Както може да се види от направения анализ и прости изчисления и при развитие на най-лошия възможен сценарий, нашите болнични и извънболнични структури имат капацитет в излишък, за да приемат и лекуват болните с COVID-19.

Тези изводи неизменно водят до основния въпрос:
Какви са истинските причини за въвеждане и за продължаване на извънредното положение в страната? Дали това е резултат на въпиюща некомпетентност при управлението на кризата или има други, неизказани мотиви?
https://19min.bg/news/8/131603.html

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1408 -: Април 04, 2020, 09:39:29 »
Quote (selected)
Започна да се говори, че на умрелите се приписва смърт от короната по ред причини, една от които е, че в момента точно тя е оправданието
За изкривяването на информацията, както и за целите на тази гигантска манипулация, вече излизат и ще излизат все повече данни. Това не може дълго време да се крие. И ще го разбере всеки, но не всички ще го признаят. Вцепенените от малодушие, отчаяно вкопчени в наложената от властите безсрочна „спасителна“ изолация никога няма да признаят, че самата изолация съсипва здравето по много начини и ще отнесе повече животи. И това без да отчитаме настъпващия икономически колапс, който също ще убие огромен брой хора и ще съсипе живота на много повече.
« Последна редакция: Април 04, 2020, 09:51:04 от аменеменема »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1409 -: Април 04, 2020, 10:04:27 »
Имам един страничен въпрос, имащ отнощение към предлаганата ни статистика - говори се за излекувани (различен брой за различните страни) но не намирам информация как (с какво) са лекувани.
В същото време излекуваните са изписани и изпратени у дома, често даже без карантина.

Чудя се (1) дали излекуван сиреч изписан означава два отрицателни теста, или (2) лекуван с нещо (за относително кратко време), след което са направени изследвания, отново два отрицателни теста и у дома, или (3) изобщо не са лекувани, чакали са да видят развитието, за двете седмици болничен престои нищо особено не става = няма усложнения, нито летален изход и пак - хайде у дома, накрая (4) настава чудо както при престолонаследника Чарлз и го изписват здрав.
~~~
Чета противоречиви коментари относно два отдавна известни препарата, от време на време се добавят и други ... в същото време Дитмар Хоп финнасира разработка на ваксина ?!?, Тръмп иска да купи разработчика, немскоезичните телевизии бълват информация, че едва ли не всеки немски университет (някои от тях технически) работят по темата е всеки момент ще .... да не говорим за световния лидер, който обещава даже на малка България нещо си ....
~~~
Единствената информация, дадена под сурдинка, е начинът, по който се излекува Домусчиев - с едно кондрабандно вкарано в страната лекарство, не регистрирано в ИАЛ, не допуснато за използване независимо от дарените (декларирани) от излекувания сравнително големи количества.
~~~
Тази нощ гледах поучително публистично предаване на ARD отнсно начините на лечение, критериите за хоспитализиране, относно т.н. медицинска етика при горното и прочие - евентуално по-късно по въпроса.
~~~
Моля споделете какво знаете за хоспитализираните и изписани болни от коронавирус, за начините на лечение (вкл. в българските болници), евентуално за шансовете ни, ако ни хоспитализират, да се излекуваме.
« Последна редакция: Април 04, 2020, 10:08:27 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1410 -: Април 04, 2020, 10:19:32 »
Quote (selected)
...дали Той ще прихване нещо от младия австрийски канцлер?
Г-н фелдкурат, разрешете да доложа: Казва се Себастиан! Себастиан!  :t0328:

Отделно току-що стана дума за "моя приятел Мун"!  :t0328:
« Последна редакция: Април 04, 2020, 11:32:38 от Пенчо бре »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1411 -: Април 04, 2020, 10:24:12 »
Пенчо, Курц му е фамилията, `ма това не му пречи да е млад, още бекярин, има готина приятелка ... дет` се вика - толкова млад, а си разбира от работата...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1412 -: Април 04, 2020, 10:54:27 »
Quote (selected)
Дали това е резултат на въпиюща некомпетентност при управлението на кризата или има други, неизказани мотиви?
Няма "или", има "и", като разбира се засега не е ясно кое е повече. Все пак си мисля, че в момента съотношението е 80/20 - в реда който си посочил. Засега е такова, като отмине малко страха от възможността да катастрофираме поради некомпетентност, тогава съотношението ще се измени до към 50/50, че може и още.
Демек, гепенето оправдавано с кризата ще се усили като за последно.
Хич не ги и стряска даже, че е пир по време на чума. Нали не си мислиш, че са чували за Пушкин?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1413 -: Април 04, 2020, 10:59:20 »
Я проявили некво въображение.
Този път 498 заразени.
Тва след 399 и 299.
 
Гърчулята ми се струва че лъготят здраво и крият заразени.
 

Неактивен len

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 58
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1414 -: Април 04, 2020, 13:18:43 »
"Чудя се (1) дали излекуван сиреч изписан означава два отрицателни теста, или (2) лекуван с нещо (за относително кратко време), след което са направени изследвания, отново два отрицателни теста и у дома, или (3) изобщо не са лекувани, чакали са да видят развитието, за двете седмици болничен престои нищо особено не става = няма усложнения, нито летален изход и пак - хайде у дома, накрая (4) настава чудо както при престолонаследника Чарлз и го изписват здрав."

Фелдкурат, не знам. Но мога да дам информация от първа ръка за първия "заразен" в нашия град. Върнал се от UK. Карантина веднага за него и за контактните с него. Вече показвал отрицателна проба /то не се знае колко първата е била положителна/. Контактните с него вече са повече от трета седмица под карантина и никой за нищо не ги изследва. Седят си под домашен арест.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1415 -: Април 04, 2020, 13:32:36 »
Quote (selected)
Mobility changes

Google prepared this report to help you and public health officials understand responses to social
distancing guidance related to COVID-19. This report shouldn’t be used for medical diagnostic,
prognostic, or treatment purposes. It also isn’t intended to be used for guidance on personal travel
plans.

Location accuracy and the understanding of categorized places varies from region to region, so we
don’t recommend using this data to compare changes between countries, or between regions with
different characteristics (e.g. rural versus urban areas).
We’ll leave a region out of the report if we don’t have statistically significant levels of data. To learn how
we calculate these trends and preserve privacy, read About this data.

https://www.gstatic.com/covid19/mobility/2020-03-29_BG_Mobility_Report_en.pdf
the lamers club honourable member …


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1417 -: Април 04, 2020, 13:50:53 »
"Чудя се (1) дали излекуван сиреч изписан означава два отрицателни теста, или (2) лекуван с нещо (за относително кратко време), след което са направени изследвания, отново два отрицателни теста и у дома, или (3) изобщо не са лекувани, чакали са да видят развитието, за двете седмици болничен престои нищо особено не става = няма усложнения, нито летален изход и пак - хайде у дома, накрая (4) настава чудо както при престолонаследника Чарлз и го изписват здрав."

Фелдкурат, не знам. Но мога да дам информация от първа ръка за първия "заразен" в нашия град. Върнал се от UK. Карантина веднага за него и за контактните с него. Вече показвал отрицателна проба /то не се знае колко първата е била положителна/. Контактните с него вече са повече от трета седмица под карантина и никой за нищо не ги изследва. Седят си под домашен арест.
Е значи е изтелил късата клечка. МВР на няколко пъти съобщава данни за това колко хора са "под карантина". Последното число беше някъде 20-25 хиляди. Това още преди да дигнат блокадата на Банско. Като отчетем че 400 000 са "завърналите се" от рискови дестинации това значи че къде 5% от тях са под карантина. Това без да отчитаме "контактни" лица, скитащи по екскурзии, калинки в брюсел и подобни.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1418 -: Април 04, 2020, 17:44:43 »
Quote (selected)
Колективният имунитет не е идея, това трябва да се случи, за да преодолеем тази епидемия – поне 70% от населението на земното кълбо да преболедува. Ако 80% от българите се заразят, по-малко от един процент ще починат – това се случва всяка година при епидемия с грип. Това заяви в предаването "Офанзива с Любо Огнянов“ по телевизия Канал 3, членът на Медицинския съвет доцент Атанас Мангъров относно социалната изолация, въведена през извънредното положение.

"Социална изолация е необходима, но тази, която ние я играем, е малко прекалено. Социалната изолация дава възможност на заразените да проявят симптомите на заболяване, евентуално тези с най-близък контакт с тях да се заразят, и ако стоят достатъчно дълго вкъщи, там да се разболеят и случаите да се ограничат в тези малки общности със заразени“, обясни механизма на изолацията.

Доц. Мангъров смята, че със социалната изолация само се отлагат събитията във времето, но не се постига колективен имунитет. „Хората така или иначе ще го преболедуват – абсолютно. Ако храните илюзия, че няма да се случи, много се лъжете, не сте в час. Просто това рано или късно ще се случи.

Това, което се цели с това дистанционно изолиране, е нещата да се отложат. И така ще намалим броя на случаите, но когато се отворим, ще се върнем в първоначално положение“, смята доц. Мангъров, като добави: "Ако питат мен, аз изобщо няма да затворя ресторантите“.

Доц. Мангъров обясни, че коронавирус може да се прихване и от въздуха, при това от повече от 2 м разстояние. "Симптомите може да се проявят към 7-8 ден от контакта, но може да е по-кратко или по-дълго", разясни той. "Моментът на заразяването е като момента на забременяването - никой не знае кога е станало".

За бързите тестове, които доц. Мангъров препоръчва, той увери, че няма търговски интерес от въвеждането им. "За тях няма нужда от лаборатория, а само от ООД", каза доц. Мангъров и припомни, че PCR тестовете имат 70% чувствителност.

Докторе, респект!

Хипонходриците, параноиците и обикновените егоисти няма да те разберат. Те само лалат за професионалзъм, но като се изправят лице в лице с грижата за кожите си са готови да вЕрват и на шебешки алхимици. Още веднъж - поздравления за професионализма!


Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1419 -: Април 04, 2020, 18:07:56 »
https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.04.01.021196v1

Abstract

Coronavirus disease 2019 (COVID-19) caused by severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2) was first reported in Wuhan, China, and rapidly spread worldwide. Previous studies suggested cat could be a potential susceptible animal of SARS-CoV-2. Here, we investigated the infection of SARS-CoV-2 in cats by detecting specific serum antibodies. A cohort of serum samples were collected from cats in Wuhan, including 102 sampled after COVID-19 outbreak, and 39 prior to the outbreak. 15 of 102 (14.7%) cat sera collected after the outbreak were positive for the receptor binding domain (RBD) of SARS-CoV-2 by indirect enzyme linked immunosorbent assay (ELISA). Among the positive samples, 11 had SARS-CoV-2 neutralizing antibodies with a titer ranging from 1/20 to 1/1080. No serological cross-reactivity was detected between the SARS-CoV-2 and type I or II feline infectious peritonitis virus (FIPV). Our data demonstrates that SARS-CoV-2 has infected cat population in Wuhan during the outbreak.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1420 -: Април 04, 2020, 18:08:20 »
ТАСС, 3 апреля. Китайские ветеринары собрали образцы крови у ста бродячих и домашних кошек, которые живут на территории Уханя, и обнаружили, что примерно 15% из них были заражены коронавирусом нового типа.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1421 -: Април 04, 2020, 18:24:51 »
Quote (selected)
Колективният имунитет не е идея, това трябва да се случи, за да преодолеем тази епидемия – поне 70% от населението на земното кълбо да преболедува. Ако 80% от българите се заразят, по-малко от един процент ще починат – това се случва всяка година при епидемия с грип. Това заяви в предаването "Офанзива с Любо Огнянов“ по телевизия Канал 3, членът на Медицинския съвет доцент Атанас Мангъров относно социалната изолация, въведена през извънредното положение.

"Социална изолация е необходима, но тази, която ние я играем, е малко прекалено. Социалната изолация дава възможност на заразените да проявят симптомите на заболяване, евентуално тези с най-близък контакт с тях да се заразят, и ако стоят достатъчно дълго вкъщи, там да се разболеят и случаите да се ограничат в тези малки общности със заразени“, обясни механизма на изолацията.

Доц. Мангъров смята, че със социалната изолация само се отлагат събитията във времето, но не се постига колективен имунитет. „Хората така или иначе ще го преболедуват – абсолютно. Ако храните илюзия, че няма да се случи, много се лъжете, не сте в час. Просто това рано или късно ще се случи.

Това, което се цели с това дистанционно изолиране, е нещата да се отложат. И така ще намалим броя на случаите, но когато се отворим, ще се върнем в първоначално положение“, смята доц. Мангъров, като добави: "Ако питат мен, аз изобщо няма да затворя ресторантите“.

Доц. Мангъров обясни, че коронавирус може да се прихване и от въздуха, при това от повече от 2 м разстояние. "Симптомите може да се проявят към 7-8 ден от контакта, но може да е по-кратко или по-дълго", разясни той. "Моментът на заразяването е като момента на забременяването - никой не знае кога е станало".

За бързите тестове, които доц. Мангъров препоръчва, той увери, че няма търговски интерес от въвеждането им. "За тях няма нужда от лаборатория, а само от ООД", каза доц. Мангъров и припомни, че PCR тестовете имат 70% чувствителност.

Докторе, респект!

Хипонходриците, параноиците и обикновените егоисти няма да те разберат. Те само лалат за професионалзъм, но като се изправят лице в лице с грижата за кожите си са готови да вЕрват и на шебешки алхимици. Още веднъж - поздравления за професионализма!

Все още има директни полети София-Лисабон, натоварете се със семейството, ше ви покажа после как да стигнете до Испания да участвате на живо в натрупването на стадния/груповия имунитет. Ма си води записки да ги публикуваме най-вероятно посмъртно. От сички дет лалат как тряа се образува стаден имунитет неска никой не ми е приел офертата за транспортни разходи до некой епицентър и за водене на дневник на заразноболния.

Са, смисълът на ограниченията НЕ Е да се препятства образуването на групов имунитет, а развиването му да стане постепенно. Защото ако стане по естествен начин, без текущата социална изолация/карантина, ще е с различна скорост и здравните заведения просто няма да могат да поемат тва количество болни и системата ше се претовари.

Ограниченията са едни в Англия, други във Франция, трети в Португалия и така нататък - в Сърбия, в матушката, в кочината...
Както имах повод да кажа тия дни, при нас са доста меки (все още), въпреки че отцепиха едно градче на север още в началото.

Дали има смисъл от чак такива ограничения ми е мноо над капацитета да кажа. Тука се оправяме и без глоби от по €2,500... :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1422 -: Април 04, 2020, 18:27:43 »
Смесицата от мед и лайна която продава Мангъров е отдавна известна и редовно повтаряна, до втръсване.
Освен това, споменаването за материален интерес не е достатъчно. Една декларация с подпис, че фирмата му не е представител на фирми продаващи въпросните "бързи тестове" ще е по-убедително. Ако посмее да го направи, естествено.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1423 -: Април 04, 2020, 18:33:23 »
Ден *$!)^&

- Какъв цвят е небето?
-Зелено.
- ?! А морето?
-Зелено.
- А тревата каква е???
- Мноoooго е яка!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1424 -: Април 04, 2020, 18:36:00 »
Смесицата от мед и лайна която продава Мангъров е отдавна известна и редовно повтаряна, до втръсване.
Освен това, споменаването за материален интерес не е достатъчно. Една декларация с подпис, че фирмата му не е представител на фирми продаващи въпросните "бързи тестове" ще е по-убедително. Ако посмее да го направи, естествено.
Е, аз имам доста добра представа за свинщината на мушмороците и подчинените им глашатаи. Знаеш ли кое  е най-лошото!? Че точно след месец ще се чудиш какъв точно кючек да играеш. Убедена съм в това! А аз никога не бъркам в преценките си за хората - от това никога не спечелих пари. Окончателните си изводии можеш да си ги завреш точно в задника :smokin:
« Последна редакция: Април 04, 2020, 18:38:54 от Асол »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1425 -: Април 04, 2020, 18:54:00 »
Quote (selected)
Смесицата от мед и лайна която продава Мангъров е отдавна известна и редовно повтаряна, до втръсване
Това, което казва Мангъров, не става по-малко вярно заради това, че имал бизнес. Същото казва всеки вирусолог или епидемиолог, и това също ви се повтаря до втръсване, но се правите, че не го чувате.
И понеже тук цял отбор спицялисти риве, че нямало нищо вярно в колективния имунитет, аз също до втръсване ще питам как иначе ще си позволим някога да вдигнем блокадата на държавата. Или няма да го правим? И как Китай вече я вдигна?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1426 -: Април 04, 2020, 19:05:21 »
Quote (selected)
И как Китай вече я вдигна?
Амиии...вдигна я, без да се получава стаден имунитет.
Дай друг аргумент.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1427 -: Април 04, 2020, 19:06:18 »
Quote (selected)
И понеже тук цял отбор спицялисти риве, че нямало нищо вярно в колективния имунитет, аз също до втръсване ще питам как иначе ще си позволим някога да вдигнем блокадата на държавата.
:way_to_go-1308:
Много резонен въпрос, и аз си го задавам.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1428 -: Април 04, 2020, 19:10:05 »
Quote (selected)
И как Китай вече я вдигна?
Амиии...вдигна я, без да се получава стаден имунитет.
Дай друг аргумент.

Не се излагай! Убедена съм, че можеш да мислиш!

Това е огромна измама и целта е някой да спечели на ваш гръб - а вас псета ви яли. Ако не ви уморят през "карантината" ще ви занулят след това. Не виждате ли измамата? Тя е пред очите ви! Какво е за месец половин милион заразени в световен мащаб с под 10 % жертви? Вие можете л да мислите! Някога досега интересували ли сте се какъв процент от населението умира много по-масово по други причини? Например, по причина здравеопазването като услуга? Що за параноя? Що за глупост?

Иначе мноо обичате да цитирате Оруел - ми вие сте участници в сценария му! За    :i_sheepish::та част става дума
« Последна редакция: Април 04, 2020, 19:19:07 от Асол »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1429 -: Април 04, 2020, 19:11:23 »
Quote (selected)
Много резонен въпрос, и аз си го задавам.
Много интересен въпрос.
Мога да опитам оДговор, но трябва уточнение - от ква позиция искаш оДговор - от гледна точка на Мутрю ли /той вече каза кога, но предвид въртеливите движения на гъзъ му с висока кръгова честота аз ще го модифицирам малко/, или от гледна точка на хората с опит - китайците /и те също го дадоха, но Китай далеч, може и да не е стигнал още до ваше село/.
« Последна редакция: Април 04, 2020, 19:13:27 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1430 -: Април 04, 2020, 19:16:48 »
Quote (selected)
Много резонен въпрос, и аз си го задавам.
Много интересен въпрос.
Мога да опитам оДговор, но трябва уточнение - от ква позиция искаш оДговор - от гледна точка на Мутрю ли /той вече каза кога, но предвид въртеливите движения на гъзъ му с висока кръгова честота аз ще го модифицирам малко/, или от гледна точка на хората с опит - китайците /и те също го дадоха, но Китай далеч, може и да не е стигнал още до ваше село/.
От чисто практическа гледна точка.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1431 -: Април 04, 2020, 19:18:43 »
Quote (selected)
Смесицата от мед и лайна която продава Мангъров е отдавна известна и редовно повтаряна, до втръсване
Това, което казва Мангъров, не става по-малко вярно заради това, че имал бизнес. Същото казва всеки вирусолог или епидемиолог,
И аз се хванах на щуротийте на мангъра. Shame on me! Дори преди да науча, че имал бизнесче. Няма срамно. Това е "новото" време. Кризата е опортюнити.
И това което казва мангъра не го казва всеки вирусолог.
Хайде още веднъж, за грипчето!
https://www.youtube.com/watch?v=FVIGhz3uwuQ&feature=youtu.be
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1432 -: Април 04, 2020, 19:22:16 »
"Чудя се (1) дали излекуван сиреч изписан означава два отрицателни теста, или (2) лекуван с нещо (за относително кратко време), след което са направени изследвания, отново два отрицателни теста и у дома, или (3) изобщо не са лекувани, чакали са да видят развитието, за двете седмици болничен престои нищо особено не става = няма усложнения, нито летален изход и пак - хайде у дома, накрая (4) настава чудо както при престолонаследника Чарлз и го изписват здрав."

Quote (selected)
Стандарты выписки:

(1) Температура тела остается нормальной не менее 3 дней (температура уха ниже 37,5 °С);

(2) Респираторные симптомы значительно улучшаются;

(3) Нуклеиновая кислота тестируется отрицательно на возбудителя респираторного тракта два раза подряд (интервал отбора проб более 24 часов); нуклеиновая кислота тестируется на образцы стула, если это возможно, в одно и то же время;

(4) Визуализация легких показывает очевидное улучшение состояния при поражениях;

(5) Нет никаких сопутствующих заболеваний или осложнений, требующих госпитализации;

(6) SpO 2 > 93% без вспомогательной ингаляции кислорода;

Това от наръчника, който китайските медици публикуваха.
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1433 -: Април 04, 2020, 19:22:45 »
Quote (selected)
Смесицата от мед и лайна която продава Мангъров е отдавна известна и редовно повтаряна, до втръсване
Това, което казва Мангъров, не става по-малко вярно заради това, че имал бизнес. Същото казва всеки вирусолог или епидемиолог, и това също ви се повтаря до втръсване, но се правите, че не го чувате.
И понеже тук цял отбор спицялисти риве, че нямало нищо вярно в колективния имунитет, аз също до втръсване ще питам как иначе ще си позволим някога да вдигнем блокадата на държавата. Или няма да го правим? И как Китай вече я вдигна?
Мангъров казва няколко различни неща, а има и неща които не казва. От казаното има верни неща, има и неверни (или недостоверни) неща. От неказаното има много съществени неща. По тази причина го определям на смесица от мед и лайна. Това за колективния имунитет е от верните неща. Лайната са след това и от казаното и от неказаното.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1434 -: Април 04, 2020, 19:25:59 »
Quote (selected)
От чисто практическа гледна точка.
А, това е твоята гледна точка!
И кой се интересува от теб, мен, твоето семейство, моето...ти вярваш ли това?
Чисто практическата гледна точка - тази на болшинството от хора могат да я дефинират само професионалистите и то с опит. Имаме ли такива - аз съм категоричен, че не.
Имаме ли поне професионалисти - долу горе, но те се съобразяват не само със себе си а и с Мутрата - днес гледа ли монолозите Му, в които едва ли не обвини Президента, че е Менгеле?
Мислиш ли, че някой ще дръзне да Му се опълчи?
Значи от чисто практическа гледна точка отговорът ми е - балимаамугашебъде. Едно съм се убедил - мутрата има много, ама мнооого мръсни съветници, но не мога да не призная че проявяват дяволска адаптивност, врътливост и живучест.
Е, начи те когато решат!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1435 -: Април 04, 2020, 19:26:03 »
От чисто практическа гледна точка не може да се моделира защото има много неизвестни.
Да не се повтарям
Quote (selected)
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1400.msg80594#msg80594

Това което можем да правим в момента е да гледаме резултатите и да се търсят връзки.
Например защо в Германия има разлика в провинциите, или защо епидемията се вихри западно от Любляна и т.н.
 
 
Междудругото малка Дания аха, аха ще задмине бритите.
Некви обяснения от любителите на карантинирането?

« Последна редакция: Април 04, 2020, 19:30:55 от 66 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1436 -: Април 04, 2020, 19:28:18 »
Ше падна!
Току що гледам, че Ню Йорк техн. и-т бил проучил страните с ваксина от БЦЖ и останалите и как корелират със заразяването - това, което се твърдеше тук, сега този институт го потвърждава.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1437 -: Април 04, 2020, 19:30:38 »
ЧЕкай да си признаят и за тютюнопушенето като фактор в подтискането на ковид  :cool-1084:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1438 -: Април 04, 2020, 19:34:58 »
Още веднъж ше падна - Германия обвинява САЩ в пиратство, след като в Банкок били конфискувани маски поръчани, платени и предназначени за Германия. Маските са конфискувани от американски представители!
 :b0230:
Ама не е смешно!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1439 -: Април 04, 2020, 19:37:07 »
Quote (selected)
От чисто практическа гледна точка.
А, това е твоята гледна точка!
И кой се интересува от теб, мен, твоето семейство, моето...ти вярваш ли това?
Чисто практическата гледна точка - тази на болшинството от хора могат да я дефинират само професионалистите и то с опит. Имаме ли такива - аз съм категоричен, че не.
Имаме ли поне професионалисти - долу горе, но те се съобразяват не само със себе си а и с Мутрата - днес гледа ли монолозите Му, в които едва ли не обвини Президента, че е Менгеле?
Мислиш ли, че някой ще дръзне да Му се опълчи?
Значи от чисто практическа гледна точка отговорът ми е - балимаамугашебъде. Едно съм се убедил - мутрата има много, ама мнооого мръсни съветници, но не мога да не призная че проявяват дяволска адаптивност, врътливост и живучест.
Е, начи те когато решат!
Въпросът е съвсем елементарен - ако не се изгради колективен имунитет, какво ще стане, когато (ако) се вдигне карантината ? Това съвсем не е наш, български проблем и няма нищо общо с Борисов или Радев.

Виждам, че съвсем са ти избили балансите. Кофти.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.