Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 23:21:20

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1046086 пъти)

0 Потребители и 29 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1560 -: Април 06, 2020, 20:21:09 »
Quote (selected)
...да съм оня с черната качулка...
- Струва ми се, че има още огромен брой кандидати за тази служба.
 :bluegrab:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1561 -: Април 07, 2020, 02:18:42 »
« Последна редакция: Април 07, 2020, 03:45:26 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1562 -: Април 07, 2020, 02:40:13 »
« Последна редакция: Април 07, 2020, 03:42:21 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1563 -: Април 07, 2020, 03:22:34 »
Докато се тръшках, че мерките са хлабави и те взели ги позатегнали.
 :yes-1289:
Quote (selected)
Забранява се и влизането на граждани, независимо от тяхното гражданство, идващи от Италия, Испания, Франция, Великобритания, Северна Ирландия, Германия, Нидерландия, Швейцария, Австрия, Белгия, Исландия, Лихтенщайн и Люксембург през всички контролно-пропускателни пунктове и с всякакъв вид транспорт.
Всички пристигащи у нас лица се поставят под задължителна 14-дневна карантина. Адресът, на който лицата ще пребивават, се посочва пред органите на граничния здравен контрол. Наблюдението на поставените под карантина се вменява на техните лични лекари, а тези, които нямат избран такъв, ще се наблюдават от районната здравна инспекция.
   
Малко закъсняха, но по добре късно, отколкото никога.
Сега остава само да копираме и някои от мерките на руснаците и сме готови.
Макар че не беше лошо като индийците и ние да въведем бой с тояги и лицеви опори за нарушителите, ама хайде от мен да мине.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1564 -: Април 07, 2020, 07:01:34 »
Ми "началниците" ви видеха че се самоубиват и подготвят "завой".
Съответно Боко, че извърти задника и вие след него  :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1565 -: Април 07, 2020, 12:32:41 »
Quote (selected)
Таксиметрови шофьори излязоха на протест и превзеха пространството около храм-паметник "Александър Невски" в центъра на София, съобщи БГНЕС. Паркираните коли са от различни таксиметрови компании. Шофьорите се опасяват, че заради въведеното извънредно положение и резкият спад на клиенти, ще последват масови фалити. По сметки на бранша от общо около 6000 коли в столицата в момента на работа излизат не повече от 2000.
:smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1566 -: Април 07, 2020, 12:48:03 »
Ми "началниците" ви видеха че се самоубиват и подготвят "завой".
Съответно Боко, че извърти задника и вие след него  :smokin:
Добре че Баце си е харесал правилните хора и ги слуша.
Че ако беше послушал оня ненормалник Мангъров и беше решил да прави стаден имунитет, можеше вече като Борката да бере душа в някоя клиника.
Не че ще му се размине, ако не затегне още мерките.
Пак повтарям, колкото по близо сме до китайските мерки, толкова по добре.
Въпреки че не бих се отказал и от индийските, като боя с тояги и лицевите опори.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1567 -: Април 07, 2020, 12:54:45 »
Quote (selected)
Таксиметрови шофьори излязоха на протест и превзеха пространството около храм-паметник "Александър Невски" в центъра на София, съобщи БГНЕС. Паркираните коли са от различни таксиметрови компании. Шофьорите се опасяват, че заради въведеното извънредно положение и резкият спад на клиенти, ще последват масови фалити. По сметки на бранша от общо около 6000 коли в столицата в момента на работа излизат не повече от 2000.
:smokin:
Точно за такива случаи като този, са изключително подходящи индийските мерки:
https://www.vbox7.com/play:8246c308b8
Бой с тояги и лицеви опори.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1568 -: Април 07, 2020, 13:12:54 »
Quote (selected)
Таксиметрови шофьори излязоха на протест и превзеха пространството около храм-паметник "Александър Невски" в центъра на София, съобщи БГНЕС. Паркираните коли са от различни таксиметрови компании. Шофьорите се опасяват, че заради въведеното извънредно положение и резкият спад на клиенти, ще последват масови фалити. По сметки на бранша от общо около 6000 коли в столицата в момента на работа излизат не повече от 2000.
:smokin:
Точно за такива случаи като този, са изключително подходящи индийските мерки:
https://www.vbox7.com/play:8246c308b8
Бой с тояги и лицеви опори.

Ти ли ще им платиш лизинга на автомобилите? Има една поговорка от баба ми - Не се смей на щръка да не му понесеш краката! Що си мислш, че ти си застрахован и не можеш да изпаднеш? На какво и на кого ще разчиташ тогава? Между другото точно като теб разсъждават ловките и славните МУ калинки на  държавана копаня - тези, чиито заплати плащаме всички ние

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1569 -: Април 07, 2020, 13:22:46 »

На какво и на кого ще разчиташ тогава? Между другото точно като теб разсъждават ловките и славните МУ калинки на  държавана копаня - тези, чиито заплати плащаме всички ние
Между другото не можем да им се сърдим за този начин на мислене. Човек, лежал цял живот на държавния бюджет, не може да мисли по друг начин. Нещо повече, дори и съвестните хора на държавна служба не могат да разберат простия факт, че една структура нема откъде да получава, ако не работи.

П.С Подобно е мисленето и на пазиБоже банкерите, а ние   по инерция ги смятаме  за икономисти.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1570 -: Април 07, 2020, 13:54:52 »
Quote (selected)
Таксиметрови шофьори излязоха на протест и превзеха пространството около храм-паметник "Александър Невски" в центъра на София, съобщи БГНЕС. Паркираните коли са от различни таксиметрови компании. Шофьорите се опасяват, че заради въведеното извънредно положение и резкият спад на клиенти, ще последват масови фалити. По сметки на бранша от общо около 6000 коли в столицата в момента на работа излизат не повече от 2000.
:smokin:
Точно за такива случаи като този, са изключително подходящи индийските мерки:
https://www.vbox7.com/play:8246c308b8
Бой с тояги и лицеви опори.

Ти ли ще им платиш лизинга на автомобилите? Има една поговорка от баба ми - Не се смей на щръка да не му понесеш краката! Що си мислш, че ти си застрахован и не можеш да изпаднеш? На какво и на кого ще разчиташ тогава? Между другото точно като теб разсъждават ловките и славните МУ калинки на  държавана копаня - тези, чиито заплати плащаме всички ние
Лизинга ще им го отложат във времето не се притеснявай.
Но за това че искат отмяна на извънредното положение заслужават бой с тояги.
За разлика от теб не разчитам на държавата да ме спасява.
Винаги имай едно на ум и не забравяй, че дори държавата може да фалира.
Умният човек не държи яйцата си в една кошница.
Осигурил съм си местожителство и в други държави за всеки случай, не се притеснявай.
Руските ми приятели дори са ме уредили и в Русия, а аз тях в Испания и България.
Но за борба с вируси от мен да го знаеш, най добре е да си организираш по метода на Сталин комунизъм в един отделно взет двор.
 :yes-1289:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1571 -: Април 07, 2020, 13:57:39 »
Забележително нахалство, демонстрирано чрез килограми глупости. Ще се изненадаш, когато изпаднеш от кошницата. Особено, ако демонстрираш кредото си и извън форумите. Няма да намериш и кой да те ритне на улицата :smokin:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1572 -: Април 07, 2020, 14:01:52 »
Quote (selected)
Между другото не можем да им се сърдим за този начин на мислене. Човек, лежал цял живот на държавния бюджет, не може да мисли по друг начин. Нещо повече, дори и съвестните хора на държавна служба не могат да разберат простия факт, че една структура нема откъде да получава, ако не работи.
Аз през целия си работен живот досега съм получавал заплата от държавния бюджет. Въпреки това смятам: че не съм лежал на бюджета; че мисленето ми няма нищо общо с ловките и славни; че разбирам най-различни прости и може би някои по-сложни факти; че за страната е полезно това, че нейната държава дава заплата за работата на такива като мен.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1573 -: Април 07, 2020, 14:13:13 »
Понеже с Асол в една и съща година и в един и същи месец се регистрирахме в СкайФорума (в интерес на истината тя се регистрира десет дни преди мен), винаги ми е била много симпатичен идеологически противник.
Аз съм крайно ляв, почти фашист според нейната представа, а за мен тя е дребнобуржоазен левичар.
Тоест и тя и аз по добре се разбираме с десните, отколкото помежду си.

Но когато съвсем затегнат мерките, след десетина дни, тогава се очертава да разцъфтят около 50 дървета в двора ми, круши, ябълки, вишни и дюли, черешите вече цъфнаха.
Тогава ще и организирам виртуална разходка из двора ми, за компенсация, че не я пускат да се разхожда по парковете и градинките.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1574 -: Април 07, 2020, 14:31:31 »
Забележително нахалство, демонстрирано чрез килограми глупости. Ще се изненадаш, когато изпаднеш от кошницата. Особено, ако демонстрираш кредото си и извън форумите. Няма да намериш и кой да те ритне на улицата :smokin:
Не се притеснявай, дори да изпадна от кошницата, пак няма да съм зле.
Пробвал съм вече с тригодишната си безплатна екскурзия преди 10 години в Англия, Шотландия, Испания, Германия, Норвегия, Швеция и Дания.
Според Онци (който детайлно е проучил всичко което съм написал за тази екскурзия в стария форум) там съм бил като професионален клошар.

А според мен просто източвах социалните им системи.
Така че няма с какво да ме изплашат.
Ти да му мислиш, че нямаш моят опит.
Но не се притеснявай, че ти дам някой и друг съвет как да се вредиш навън, ако случайно държавата ни фалира.
Дори и в Русия мога да те уредя, но не те съветвам.
Препоръчвам ти Барселона.
Разчитай на опита ми.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1575 -: Април 07, 2020, 14:32:06 »
Quote (selected)
Aerosol and Surface Stability of SARS-CoV-2 as Compared with SARS-CoV-1

March 17, 2020
DOI: 10.1056/NEJMc2004973

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/nejmc2004973

 A novel human coronavirus that is now named severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2) (formerly called HCoV-19) emerged in Wuhan, China, in late 2019 and is now causing a pandemic.1 We analyzed the aerosol and surface stability of SARS-CoV-2 and compared it with SARS-CoV-1, the most closely related human coronavirus.2

We evaluated the stability of SARS-CoV-2 and SARS-CoV-1 in aerosols and on various surfaces and estimated their decay rates using a Bayesian regression model (see the Methods section in the Supplementary Appendix, available with the full text of this letter at NEJM.org). SARS-CoV-2 nCoV-WA1-2020 (MN985325.1) and SARS-CoV-1 Tor2 (AY274119.3) were the strains used. Aerosols (<5 μm) containing SARS-CoV-2 (105.25 50% tissue-culture infectious dose [TCID50] per milliliter) or SARS-CoV-1 (106.75-7.00 TCID50 per milliliter) were generated with the use of a three-jet Collison nebulizer and fed into a Goldberg drum to create an aerosolized environment. The inoculum resulted in cycle-threshold values between 20 and 22, similar to those observed in samples obtained from the upper and lower respiratory tract in humans.


Интересно ми беше до колко новият вирус е по-жизнеспособен от предшественика си и тази статия дава отговор на въпроса ми.

the lamers club honourable member …

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1576 -: Април 07, 2020, 15:15:52 »
Това с пластмасата не е добре, като се има предвид как масово са пакетирани хранителните стоки.
Един вирусоносител при разходка и разглеждане на стоките в един супермаркет, може доста да разнесе заразата, като дезинфекцията няма да помогне, понеже никой няма да седне да дезинфекцира стоките.
Китайците не напразно затвориха хранителните магазини и започнаха да разнасят храна по домовете.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1578 -: Април 07, 2020, 15:36:45 »
Права била по добрата половинка, като мие всички пакети, плодове, зеленчуци и бутилки със сапун.Хартиените ги оставяме на балкона за 2 дни, или през микровълновата печка ако са сухи насипни - за минута.
Има ли изследване как се отразява фризера?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1579 -: Април 07, 2020, 16:00:52 »
Quote (selected)
Утре колегиумът на комисарите ще приеме пътна карта за изход от пандемията, съобщи говорителят на Европейската комисия Ерик Мамер.

Като основен инструмент за икономическо възстановяване той посочи европейския бюджет:

„Това е инструмент, който всички познават и приемат. Той ще позволи да се гарантира, че инвестициите, които трябва да се освободят, ще се насочат към целия ЕС, а не в определени страни, вместо в останалите. Съществува това измерение за максимално географско покритие, което да ни помогне да избегнем фрактурите между страните-членки, за да се гарантира, че възстановяването ще е еднакво в цялата общност“.
Мамер определи като „добра първа стъпка“ факта, че Австрия и Дания са уведомили останалите страни членки, че възнамеряват поетапно да вдигнат карантината. Той добави, че тези мерки трябва да се вземат координирано от държавите.

Аре! Ще ви спират театрото "корона" :smokin:

 


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1580 -: Април 07, 2020, 16:29:40 »
Quote (selected)
Утре колегиумът на комисарите ще приеме пътна карта за изход от пандемията, съобщи говорителят на Европейската комисия Ерик Мамер.

Като основен инструмент за икономическо възстановяване той посочи европейския бюджет:

„Това е инструмент, който всички познават и приемат. Той ще позволи да се гарантира, че инвестициите, които трябва да се освободят, ще се насочат към целия ЕС, а не в определени страни, вместо в останалите. Съществува това измерение за максимално географско покритие, което да ни помогне да избегнем фрактурите между страните-членки, за да се гарантира, че възстановяването ще е еднакво в цялата общност“.
Мамер определи като „добра първа стъпка“ факта, че Австрия и Дания са уведомили останалите страни членки, че възнамеряват поетапно да вдигнат карантината. Той добави, че тези мерки трябва да се вземат координирано от държавите.

Аре! Ще ви спират театрото "корона" :smokin:
Дори не подозираш, колко още дълго ще продължи театрото "корона" с тези полвинчати мерки, направо ще изпаднеш в шок.
Само почакай и ще видиш!
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1581 -: Април 07, 2020, 16:33:28 »
Quote (selected)
Права била по добрата половинка, като мие всички пакети, плодове, зеленчуци и бутилки със сапун
Права е, права е – особено понеже навсякъде пишат, че не е наблюдавано вирусът да се пренася чрез плодове и зеленчуци. Още по-сигурно от миенето е да се изяжда по половин сапун на гладно преди всяко хранене.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1582 -: Април 07, 2020, 16:42:36 »
Понеже Асол живо се интересува, идва ли краят на короната и карантината, ето отговор на терзанията и.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1583 -: Април 07, 2020, 16:54:13 »
Права била по добрата половинка, като мие всички пакети, плодове, зеленчуци и бутилки със сапун.Хартиените ги оставяме на балкона за 2 дни, или през микровълновата печка ако са сухи насипни - за минута.
Има ли изследване как се отразява фризера?

Много добре се отразява, ма трябва първоначално ги държиш в ръка във фризера поне за час  и чак тогава да ги оставиш :nuts:

П Киснене в белина помагало повече от миене със сапун

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1584 -: Април 07, 2020, 17:05:09 »

Много добре се отразява, ма трябва първоначално ги държиш в ръка във фризера поне за час  и чак тогава да ги оставиш :nuts:

П Киснене в белина помагало повече от миене със сапун
Сарж, дръж се прилично със старшите!  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1585 -: Април 07, 2020, 17:06:28 »
Още по-сигурно от миенето е да се изяжда по половин сапун на гладно преди всяко хранене.
Е, чак пък толкоз често да водиш децата на баня бива ли? :nuts:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1586 -: Април 07, 2020, 17:45:29 »

Добре че Баце си е харесал правилните хора и ги слуша.
Че ако беше послушал оня ненормалник Мангъров и беше решил да прави стаден имунитет, можеше вече като Борката да бере душа в някоя клиника.
Не че ще му се размине, ако не затегне още мерките.
Пак повтарям, колкото по близо сме до китайските мерки, толкова по добре.
Въпреки че не бих се отказал и от индийските, като боя с тояги и лицевите опори.

 :way_to_go-1308: :way_to_go-1308: :way_to_go-1308: :yes-1289:

Искат да слушат специалисти:
Ето ви един. После използвайте мебелирането на горните етажи!
https://mobile.twitter.com/Channel4News/status/1246404764734304258
« Последна редакция: Април 07, 2020, 18:11:11 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1587 -: Април 07, 2020, 18:02:42 »
Разликата между коронавируса и сезонния грип е огромна, заяви директорът на "Пирогов"
Quote (selected)
В "Пирогов" идват много тежки случаи с коронавирус, заяви по БНТ изпълнителният директор на "Пирогов" проф. д-р Асен Балтов.
„Прави впечатление, че всички болни с коронавирусна инфекция, приети в болницата, са били на домашно лечение, някои от тях повече от 10 дни и са ползвали 1 или 2 комбинирани антибиотици, които не са имали ефект. Лекувани са дистанционно от техните лични лекари. При някои от тях се виждат изключително тежки двустранни пневмонии, които са много усложнени“, каза проф. Балтов.
Проф. Балтов зави, че разликата между коронавируса и сезонния грип е огромна.
"Неслучайно казваме, че това е невидимата заплаха, защото в първия момент си мислим, че караме един нормален грип - повечето първи пациенти бяха такива, които смятаха, че са изкарали грип и са с усложнения от грипа. Но протичането е много по-сериозно, много по-тежко и доста са повече оплакванията - от проблеми с дишането и с кислорода, който поема от белите дробове оранизмът. Оказва се, че има увреждане и на други органи и системи, не е само на белия дроб, което говори, че наистина става въпрос за много по-сериозна инфекция от грипа", уточни още проф. Балтов.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1588 -: Април 07, 2020, 18:04:33 »
Ми "началниците" ви видеха че се самоубиват и подготвят "завой".
Съответно Боко, че извърти задника и вие след него  :smokin:
Добре че Баце си е харесал правилните хора и ги слуша.
Че ако беше послушал оня ненормалник Мангъров и беше решил да прави стаден имунитет, можеше вече като Борката да бере душа в някоя клиника.
Не че ще му се размине, ако не затегне още мерките.
Пак повтарям, колкото по близо сме до китайските мерки, толкова по добре.
Въпреки че не бих се отказал и от индийските, като боя с тояги и лицевите опори.
Въх, "харесал"  :nuts:
Никой не пита шебека кво харесва.
Него са си го харесали "началниците", щото послушен и продажен.
тъй че гледа кво праят Меркел, Макрон, .... и праи като тех, ако не са му наредили друго  :smokin:
Некъф коментар за "успехите" Им с ковируса?
А иначе требе си улав за да твърдиш че няма естествен, а съотв. и придобит имунитет.
При заболяване при което няма ефективно лечение смъртността би трябвало да е 80+ ако беше така. Във всички възрастови групи.
Но ти отива, де  :smokin: С тези "стадни" приказки.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1589 -: Април 07, 2020, 18:15:17 »
"Некъф коментар за "успехите" Им с ковируса? "
Много късно въведоха карантината. Също и САЩ, където дори си продължават вътрешните полети.
Репортвам: На излизане от Хамбург има проверки и реално е отцепен от останалата част на страната. За любителите на излети.
Как се отнася това към мерките в БГ?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1590 -: Април 07, 2020, 18:19:09 »
Quote (selected)
Искат да слушат специалисти:
Ето ви един
И какво искаш да кажеш с това, Бутцх? Че пневмонията е кофти нещо? Или че ти досега не си го знаел? Щото в това видео само за това става дума, а то едва ли изненадва другиго.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1591 -: Април 07, 2020, 18:28:37 »
Quote (selected)
Искат да слушат специалисти:
Ето ви един
И какво искаш да кажеш с това, Бутцх? Че пневмонията е кофти нещо? Или че ти досега не си го знаел? Щото в това видео само за това става дума, а то едва ли изненадва другиго.
Мангъров, ти ли бре?
Или са ти затворили кварталното магазинче за кинкалерия, та си против карантината. Разбирам те! Плача с теб, за пропуснатите ползи. :t2319:

« Последна редакция: Април 07, 2020, 18:30:50 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1592 -: Април 07, 2020, 18:30:08 »
Ми "началниците" ви видеха че се самоубиват и подготвят "завой".
Съответно Боко, че извърти задника и вие след него  :smokin:
Добре че Баце си е харесал правилните хора и ги слуша.
Че ако беше послушал оня ненормалник Мангъров и беше решил да прави стаден имунитет, можеше вече като Борката да бере душа в някоя клиника.
Не че ще му се размине, ако не затегне още мерките.
Пак повтарям, колкото по близо сме до китайските мерки, толкова по добре.
Въпреки че не бих се отказал и от индийските, като боя с тояги и лицевите опори.
Въх, "харесал"  :nuts:
Никой не пита шебека кво харесва.
Него са си го харесали "началниците", щото послушен и продажен.
тъй че гледа кво праят Меркел, Макрон, .... и праи като тех, ако не са му наредили друго  :smokin:
Некъф коментар за "успехите" Им с ковируса?
А иначе требе си улав за да твърдиш че няма естествен, а съотв. и придобит имунитет.
При заболяване при което няма ефективно лечение смъртността би трябвало да е 80+ ако беше така. Във всички възрастови групи.
Но ти отива, де  :smokin: С тези "стадни" приказки.
Ами разчитай си на имунитета и да не ти пука.
Защото само на него ще можеш да разчиташ.
Няма като при Джонсъна, да ти се притичват на помощ.
Американско лекарство за Джонсън   
 :cool-1084:
Но все пак прави външна и вътрешна дезинфекция.
 :t0328:
Защото смъртността може да е само 2-3 процента, но ако ти попаднеш в тези 2-3 процента, за теб вече става 100 процента.
 :cool-1084:

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1593 -: Април 07, 2020, 18:41:10 »
Quote (selected)
Искат да слушат специалисти:
Ето ви един
И какво искаш да кажеш с това, Бутцх? Че пневмонията е кофти нещо? Или че ти досега не си го знаел? Щото в това видео само за това става дума, а то едва ли изненадва другиго.
Мангъров, ти ли бре?
Или са ти затворили кварталното магазинче за кинкалерия, та си против карантината. Разбирам те! Плача с теб, за пропуснатите ползи. :t2319:
Дали пак не успя да се съсредоточиш върху въпроса поради поредния остър пристъп на мангър-обсесията си или по принцип съсредоточаването не ти се удава?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1594 -: Април 07, 2020, 18:48:55 »
"Дали пак не успе да се съсредоточиш върху въпроса заради остър пристъп на мангър-обсесията си или по принцип съсредоточаването не ти се удава?"

Както казва Капитан Бъди, "Нека твоята баба да е мъжка"!
Взе последно десет. Продължавай да не спазваш карантината!
Аз не мога да се занимавам с игноранти. Имам си и друга работа.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1595 -: Април 07, 2020, 18:52:06 »
 
Ето това е надеждна маска, от Нефтохим имам същия противогаз.
Въпреки, че при моята селска изолация, нямам нужда дори от обикновена маска.
Но вие които сте в градовете, не пропускайте външната и вътрешната дезинфекция.
 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1596 -: Април 07, 2020, 18:54:07 »
Смъртността е 2-3% от откритите носители на вируса.
Преизчисли за която искаш страна спрямо населението.
Примерно Китай 4.02%. После умножаваш по 83 хиляди и делиш на милиард и половина .....
Давам пример с Китай защото там епидемията може да се приеме за приключена. Но дори да вземеш най тежките случаи ......

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1597 -: Април 07, 2020, 18:59:26 »
"Смъртността е 2-3% от откритите носители на вируса.
Преизчисли за която искаш страна спрямо населението."

Ами, не!
Spain    140,511    +3,836    13,897    +556    43,208    83,406    7,069    3,005    297    355,000    7,593
Italy    132,547       16,523    
https://www.worldometers.info/coronavirus/

За Италия и Испания май не са 2-3 %. Вземете се в ръце! 
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1598 -: Април 07, 2020, 19:02:18 »
Quote (selected)
Властта очаква обяснение от Българската банка за развитие (ББР) за спорен кредит от 75 млн. лв., отпуснат на фирма с приходи от 2000 лв. и нулева печалба за м.г.
https://www.segabg.com/hot/category-economy/vlastta-ochakva-obyasnenie-bbr-za-sporen-kredit-75-mln-lv

Вие си смятайте процентите за ишиаса, тия синковци смятат в много пъти докато ни заглавичкват с вируси. Не 10, 100 милиарда ще опукат в мътната вода.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1599 -: Април 07, 2020, 19:05:54 »
Италия и Испания са около 10. Също при британците. От целото население - местим десетичната точка грубо с три знака.
Но това са изключения.
Пак казвам няма връзка, поне пряка, между противоепидемични мерки и протичане на епидемията.
Ама закъсняли, ама подранили .....
Определящите фактори явно са други!
 
Quote (selected)
Властта очаква обяснение от Българската банка за развитие (ББР) за спорен кредит от 75 млн. лв., отпуснат на фирма с приходи от 2000 лв. и нулева печалба за м.г.
https://www.segabg.com/hot/category-economy/vlastta-ochakva-obyasnenie-bbr-za-sporen-kredit-75-mln-lv

Вие си смятайте процентите за ишиаса, тия синковци смятат в много пъти докато ни заглавичкват с вируси. Не 10, 100 милиарда ще опукат в мътната вода.
Ами .....Испанците наместиха 750 милиарда, към момента, с фтората допълваща програма. Това са три четвърти от оня трилион дето ЕЦБ (ЕК) -ту .....
А има испанци, Французи, германци ....... И що е време се е техно ...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
А за нашичките.
Ми затва требе извънреден закон.
противоепидемични мерки могат да се налагат и без него.
« Последна редакция: Април 07, 2020, 19:11:29 от 66 »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1600 -: Април 07, 2020, 19:10:38 »
"Дали пак не успе да се съсредоточиш върху въпроса заради остър пристъп на мангър-обсесията си или по принцип съсредоточаването не ти се удава?"

Както казва Капитан Бъди, "Нека твоята баба да е мъжка"!
Взе последно десет. Продължавай да не спазваш карантината!
Аз не мога да се занимавам с игноранти. Имам си и друга работа.
Ето, и този път не успя да се съсредоточиш върху въпроса, колкото и да бе простичък, значи съсредоточаването по принцип ти е чуждо.
« Последна редакция: Април 07, 2020, 19:13:31 от аменеменема »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1601 -: Април 07, 2020, 19:26:15 »
Quote (selected)
Има ли изследване как се отразява фризера?
Попитах сериозно, чисто по форумно, за мнения на хора, чели по въпроса.
Не се мина и без пидалски отговори.
Нейсе - обратно, фризерите консервирали вирусите.
Обратно ли казах? А...да, сетих се откъде...! 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1602 -: Април 07, 2020, 19:31:31 »
Извинявай.
За вирусите не се сещам, но бактериите обикновено се съхраняват някъде при -40
При вирусите едва ли е различно.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1603 -: Април 07, 2020, 19:34:51 »
Благодаря, 66 за отговора.
И не знам за какво се извиняваш?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1604 -: Април 07, 2020, 19:44:37 »
Quote (selected)
Попитах сериозно, чисто по форумно, за мнения на хора, чели по въпроса
Едва ли има нужда да се скъсаш от четене на специализирана литература. Въпросът има много прост отговор.
Първо, именно зимата е грипното време, а през лятото грип няма. Това какво подсказва – че вирусите се чувстват уютно на топло или на студено?
Второ, температура като във фризера, че и доста по-ниска, има зимно време в много страни, а тези страни грипът не ги подминава.
Тъй че гоуемите надежби по отношение на фризера са повече от наивни.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1605 -: Април 07, 2020, 19:56:15 »
А има ли изследване дали пърженето или печенето се отразяват на вируса?
Фсмисъл ако си изпържа/изпека картофи, трябва ли преди това да ги обработвам със сапун или друг детергент и/или дезинфектант, дори ако съм ги обелил?
Еднакво ли е при пресните и при замразените картофи и при нормалните и при сладките?
Ако някой е чел нещо по въпроса?

П Денят на трифидите беше мноо яка книшка  :way_to_go-1308:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1606 -: Април 07, 2020, 20:02:58 »
 Да, яка е!
Ти да не би да си с два гъза?
 :m1728:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1607 -: Април 07, 2020, 20:14:05 »
този вирус е доста неустойчив 60 C му стигат.
 
буратино. Тази история дето я спомена изглежда доста мръсна. Колекторска фирма. При тва фирмата "майка" има земане-даване с мамин Прас.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1608 -: Април 07, 2020, 20:17:33 »
този вирус е доста неустойчив 60 C му стигат.

мерси, така и предполагах.


Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1609 -: Април 07, 2020, 20:48:53 »
Quote (selected)
Смъртността е 2-3% от откритите носители на вируса.
Преизчисли за която искаш страна спрямо населението.
Примерно Китай 4.02%. После умножаваш по 83 хиляди и делиш на милиард и половина .....
Давам пример с Китай защото там епидемията може да се приеме за приключена. Но дори да вземеш най тежките случаи ......
Обичайната българска псевдонаука. Епидемията в Китай беше изолирана основно в една провинция (около 60 м човека) и основно в един градски конгломерат с около 10 м човека. Така че делиш около 3000 официално обявени починали от К19 на 10 м не на милиард и половина. В общи линии, колкото България и с китайските мерки нещо подобно може да се очаква и у нас. В Италия и Испания пак е добре да се погледне колко е населението на най-засегнатите области и тогава да се упражнява човек в делене на цели числа.
Ако ти се прави проверка и това може.
565 (установени заразени в България) : 80 000 (обявени установени заразени в Китай) = 0.0071
3000 (починали в Китай) х  0.0071 = 21 (изчислени жертви по пропорция)
Обявени официално жертви в България - 22.
Може за домашни упражнения да се пресметне при 800 к българи, при 1.5 м българи...
« Последна редакция: Април 07, 2020, 20:53:28 от Калинчо »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1610 -: Април 07, 2020, 20:49:53 »
този вирус е доста неустойчив 60 C му стигат.

мерси, така и предполагах.
И на човек му стигат две кофи вода с 60 С. Може и една.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1611 -: Април 07, 2020, 21:02:02 »
Ти да не би да си с два гъза?

  хади, хади.. открай време трой си е един гъз..

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1612 -: Април 07, 2020, 21:08:59 »
От това, което се публикува досега, например страните в Източна Европа са значително по-малко засегнати от тези в Захарна. Предвид това, какъв е смисълът от всичкото това сравняване между страни на основата на пропорционалност? Ами в различните страни нещата са различни, това е. Не може да се предвижда за една страна по данните за друга.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1613 -: Април 07, 2020, 21:49:21 »
От това, което се публикува досега, например страните в Източна Европа са значително по-малко засегнати от тези в Захарна.

тва си е попадение отсекъде. въпреки че сладки неща като в ориента тука няма.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1614 -: Април 07, 2020, 21:53:21 »
Калинчо бацев  :nuts:
"основно в една провинция",
"най-засегнатите области" ....
Я изброй провинциите (областите), които не са засегнати  :smokin:
 
Колко и да се праим на улави, две неща са безспорни.
Няма пряка корелация между "твърдостта" или обема на мерките и тежестта на епидемията.
многократно ви бяха давани примери. сравнението на япония или германия с виетнам,
на камбоджа със сингапур,
на САЩ със Индия или Русия
.................................
Мерките в България са сбъркани и то изначално и в този вид са основно тормоз на населението.
само два момента. След като пуснеш в страната примерно 400 000 души от рискови дестинации, при това без никакъв контрол и тестване при влизане по нататък секви "карантини" са мижи да те лажем. Щото те са се пръснали из цялата страна и ходят до магазина, да се видят с приятели ..... Напомням  че сърбите направиха оценка че там са влизли при приблизително толкора "гасарбайтери" 20-25 хиляди вирусоносители
Втория момент. Лечението се извършва в най-натоварените с пациенти болници пирогов и ВМА. Там минават десетки хиляди пациенти дневно. При скандално високия процент заразени лекари, при това проявили симптоми, е пределно ясно как епидемията цъфти и върже под надзора на "щаба".
 
Има още много, но казах два примера.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Добре, за да не ме обвинят в пристрастия.
Има полезни мерки. Например тези ограничаващи струпването на много хора на едно място. Примерно затваряне на молове, кина, стадиони .....
но например за чии се затваря кварталната "обущарница". Ами там влизат 4-5 човека да ден!
Същевременно няма никакви изисквания за дезинфекция. Например почистване на дръжки на колички в супермаркетите, врати ... Стоят по двама-трима да дават "указания", често бивши "ченгета", вместо да дезинфекцират. Няма и изискване за наличие да дезифектант на входа на всеки търговски обект, какво остава за ръкавици или маски.
То дезифектанти , а често и предпазни средства продължава да си няма.
Защо се тормози населението с "пропусквателни пунктове" след като според според оценката на сърбите в страната са разпределени по цялата територия минимум 20-25 хиляди вирусоносители. И наполовина да са, защо?
Защо няма изисквания за реда на организация в работещите предприятия, д. структури ..... предпазни средства, дезифектанти ....
и т.н. Ами дебилите се занимават примерно с колко точно пожарогасители и "светещи табелки" има но не и с епидемиологията.
« Последна редакция: Април 08, 2020, 10:32:57 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1615 -: Април 08, 2020, 08:02:14 »
Относно вируса.
Пържи се на около 60 градуса.
За отрицателните температури предел е абсолютната нула.
В метеорити се откриват вируси, значи е обикновен фризер няма да ги умори.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1616 -: Април 08, 2020, 08:04:29 »
Спомням си думи, които се приписват на товарищ Сталин, че важно при изборите е кой брои! Същото ми се струва и при отчитането на заразата, но малко перифразирано. "Важно е колко се брои". В Словакия, например, заразените за вчера надминаха България с 4 души. Малка подробност е, че там, дневно се "тестуват" 1000 души, пък тук около 300, доколкото знам.  :blurry_drunk-2127:

Шшшт! В момента Бочко говори за дружбата и солидарността между народите и личните му високи контакти!  :0002:
« Последна редакция: Април 08, 2020, 08:08:13 от Пенчо бре »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1617 -: Април 08, 2020, 08:45:28 »
Quote (selected)
The Countries Best And Worst Prepared For An Epidemic

by Niall McCarthy,

https://www.statista.com/chart/20629/ability-to-respond-to-an-epidemic-or-pandemic/

Feb 28, 2020 The Centers For Disease Control and Prevention has stated that another case of the coronavirus has been detected in the United States, bringing the total number of confirmed cases to five. The latest one was confirmed in Arizona and all five cases involve people who recently travelled to Wuhan, the epicenter of the outbreak. According to tracking by Johns Hopkins University, nearly 3,000 people have been infected, the vast majority of them in China. The coronavirus has also slowly spread to some neigboring countries with cases reported in Thailand, Japan, Malaysia, South Korea, Vietnam and Singapore.


Интересна статия, стъпила на информация от Global Health Security Index (2019), показваща готовността на страните за справяне с пандемия.


Любопитно е сравнението с този източник: https://aatishb.com/covidtrends/. Може да изберете да видите графиките на страните, оцветени в много светло кафяво от картинката. Навежда на определени мисли :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1618 -: Април 08, 2020, 09:43:45 »
Quote (selected)
The Countries Best And Worst Prepared For An Epidemic

by Niall McCarthy,

https://www.statista.com/chart/20629/ability-to-respond-to-an-epidemic-or-pandemic/

Feb 28, 2020 The Centers For Disease Control and Prevention has stated that another case of the coronavirus has been detected in the United States, bringing the total number of confirmed cases to five. The latest one was confirmed in Arizona and all five cases involve people who recently travelled to Wuhan, the epicenter of the outbreak. According to tracking by Johns Hopkins University, nearly 3,000 people have been infected, the vast majority of them in China. The coronavirus has also slowly spread to some neigboring countries with cases reported in Thailand, Japan, Malaysia, South Korea, Vietnam and Singapore.


Интересна статия, стъпила на информация от Global Health Security Index (2019), показваща готовността на страните за справяне с пандемия.


Любопитно е сравнението с този източник: https://aatishb.com/covidtrends/. Може да изберете да видите графиките на страните, оцветени в много светло кафяво от картинката. Навежда на определени мисли :m1731:

Определено е екстра положение! Нека да я наречем "Съдбата" си прави забележителна подигравка с "професионализма" на т. нар. оторизирани, навикани, по, по най, експертни "международни институции" и дава на нас простите достатъчно информация да разберем, че същите са просто обикновени продажници..за пари.  :smokin:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1619 -: Април 08, 2020, 10:06:35 »
За отровата „страх“, здравия смисъл и разумното поведение, а също (отново) за действителната смъртност у нас и в Италия:
https://youtube.com/watch?v=cu7qGFN9hZU