Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 03, 2024, 13:38:40

Автор Тема: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно  (Прочетена 167593 пъти)

Imko1 и 37 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Според съвместно разследване на The Insider, 60 Minutes и Der Spiegel с автори Майкъл Вайс, Христо Грозев и Роман Доброхотов разпространението сред американски дипломати, чиновници и служители на разузнаването на така наречения „Хавански синдром“, когато хората по неизвестни причини губят способността си да се концентрират, губят равновесие на равно място и страдат от ужасни мигрени, може да е свързано с Главното разузнавателно управление на Руската федерация.
...
Журналистите твърдят, че има ясна връзка между пътуванията в чужбина на служителите на ГРУ от военно подразделение 29155 и случаите на „хавански синдром“ в различни региони на света.
https://e-vestnik.bg/38174/razsledvane-ruskoto-gru-e-zameseno-v-proyavite-na-havanski-sindrom-pri-amerikanski-diplomati/
Не знам що "партнерите" поддържат Nнайсет служби, няколко грозевци са достатъчни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9598
    • Профил
Руснаците и в психотронните оръжия бият американците.
Остана ли поле, на което американците да печелят?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1235
    • Профил
Руснаците и в психотронните оръжия бият американците.
Остана ли поле, на което американците да печелят?
Има, има...вътрешен дълг, кредит на глава от населението, цени на медицинското обслужване и пр.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не само.
Чувам че американците вече водят на РФ и по друг показател.
Жертвите на новите наркотици са сравними с тези в СВО.
Верно САЩ са с 2 пъти повече население от РФ, ама скоро ще ги тръшнат и пропорционално.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Човешкият мозък е нараснал с почти 7% за половин век
Поколенията Z и "Алфа" имат по-голям мозък от този на хората, родени преди около 100 години, но въпреки това коефициентът им на интелигентност е най-нисък от този на предишните генерации, показват проучвания, цитирани от "Дейли мейл" и БТА.
https://manager.bg/nauka-i-zdrave/choveshkiat-mozak-e-narasnal-s-pochti-7-za-polovin-vek
Баш в гънките е набъбнал.
Сега е като билярдна топка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7460
    • Профил
Quote (selected)
коефициентът им на интелигентност е най-нисък от този на предишните генерации

Вследствие най-вече на относителното (а скоро и абсолютно) намаляване на бялата раса.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
голем подпис имаш, евала!
добавИ и коя да е тъпотия на 'кайли' (т.е. който и да било постинг), и постигаме нирвана.
:)

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 307
    • Профил
Quote (selected)
коефициентът им на интелигентност е най-нисък от този на предишните генерации

Вследствие най-вече на относителното (а скоро и абсолютно) намаляване на бялата раса.
Според мен или интерпретацията е недостоверна, или изследването е нефелно (клоня към втората вероятност). Интересно по каква единна методика са оценявали коефициента на интелигентност на предишните генерации. Това с IQ-то е толкова хлъзгаво поле, че могат да излязат всякакви резултати, както и да се ползват за всякакви цели.
Нищо чудно въз основа на такива изследвания да се обоснове и официално политика, която ограничава  младите поколения (то вече се случва с всички поколения, впрочем) още повече при вземането на решения за бъдещето, които, естествено, ще бъдат оставени в ръцете на "интелигентните" и "компетентни" политици. Мога и още да се разпростра, но не намирам за нужно.   

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Quote (selected)
коефициентът им на интелигентност е най-нисък от този на предишните генерации
Вследствие най-вече на относителното (а скоро и абсолютно) намаляване на бялата раса.
Как разбра, че е вследствие на това?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Quote (selected)
Количеството интелект на планетата е константа, а населението расте
примерно

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9598
    • Профил
Интелигентността не се измерва само с умствени тестове. Тя е съвкупност от ментална, емоционална, духовна и т.н. Затова разделям интелигентния човек от ентелектуалеца. Един човек, цял живот живял на село, може да е по-интелигентен и следователно уравновесен от един ентелектуал. Вземете за пример един жълтопаветник. Или по-горния, де му е интелигентността на сърцето?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 307
    • Профил
https://obektivno.bg/pravitelstvoto-na-sasth-planira-da-ubie-500-000-sovi-ot-edin-vid-za-da-spasi-drug-vid/
Първо унищожаваш горите, после унищожаваш едни сови, за да спасиш други, които пък са загинали заради унищожаването на горите, после какво?
Дебили, сър!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2158
    • Профил
Горите се изсичат поголовно. Само едно дърво никой не го пипа. Как специалните служби да не стигнат до извода, че под него не е скрито онова ръждясалото оръжие на някоя терористична клетка! :0005:

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 307
    • Профил
https://obektivno.bg/muzikalna-kompaniya-uvolni-rodzhar-uotars-zaradi-kritikite-mu-kam-izrael/
Боже, Боже...плюнката уволнила титана  :i_slamhead:
Какво ли не ражда безсилието?!
Аз днес ще слушам точно Уотърс, да е жив и здрав още дълги години!
https://www.youtube.com/watch?v=fvPpAPIIZyo

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Как електрическите коли могат да захранват с ток цели градове
Двупосочното зареждане има потенциал да бъде огромен бизнес
...
И така тя може да се зарежда в периодите, когато в района натоварването е по-слабо и знае, че типичното ѝ време на излизане например е в 7:30 ч., а през останалото време, да бъде участник в захранването и да предава своята енергия към мрежата. Това ще помогне за намаляване на натоварването на инфраструктурата и по-добро балансиране на консумацията и разходите. Пък и може да носи малки печалби на собствениците на коли, тъй като ще получават пари за тока на своето EV.

Според Ник Уули, изпълнителен директор на софтуерната компания ev.energy, 1 млн. EV-та могат за кратко време да осигурят електричество колкото голяма атомна централа. А това ще е от безценна помощ в пикови часове, особено например в студени дни, когато повече хора използват и отопление. Или пък през горещи летни жеги, когато климатиците работят на максимум.
https://carmarket.bg/elektromobili/kak-elektricheskite-koli-mogat-da-zahranvat-s-tok-celi-gradove-8884
Някой е открил перпетуум-мобиле, без да е мобиле.
Супер бизнес, да си купиш батерия за десетки хиляди и да я оставиш на улицата, а когато все пак ти се наложи да се придвижиш можеш да ползваш градски транспорт.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 307
    • Профил
Quote (selected)
Как електрическите коли могат да захранват с ток цели градове
Двупосочното зареждане има потенциал да бъде огромен бизнес
...
И така тя може да се зарежда в периодите, когато в района натоварването е по-слабо и знае, че типичното ѝ време на излизане например е в 7:30 ч., а през останалото време, да бъде участник в захранването и да предава своята енергия към мрежата. Това ще помогне за намаляване на натоварването на инфраструктурата и по-добро балансиране на консумацията и разходите. Пък и може да носи малки печалби на собствениците на коли, тъй като ще получават пари за тока на своето EV.

Според Ник Уули, изпълнителен директор на софтуерната компания ev.energy, 1 млн. EV-та могат за кратко време да осигурят електричество колкото голяма атомна централа. А това ще е от безценна помощ в пикови часове, особено например в студени дни, когато повече хора използват и отопление. Или пък през горещи летни жеги, когато климатиците работят на максимум.
https://carmarket.bg/elektromobili/kak-elektricheskite-koli-mogat-da-zahranvat-s-tok-celi-gradove-8884
Някой е открил перпетуум-мобиле, без да е мобиле.
Супер бизнес, да си купиш батерия за десетки хиляди и да я оставиш на улицата, а когато все пак ти се наложи да се придвижиш можеш да ползваш градски транспорт.
Дори и аз с женския си мозък не бих го измислила по-добре  :)))

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Най-известната картина в целия свят – Мона Лиза на Леонародо да Винчи, ще бъде преместена от мястото си в Лувъра.

Това ще се случи по две причини – като част от реставрацията на музея, за която са отделени около 500 милиона евро и защото шедьовърът беше обявен за най-разочатоващата картина, разказа директорът на Лувъра Лоран дьо Карс.
https://telegraph.bg/svetski/novini/ne-mozhe-da-byde-mestiat-mona-liza-bila-naj-razocharovashtata-kartina-proizvedenieto-na-leonardo-privlicha-milioni-hora-no-mnogo-ot-tiah-ostavat-nedovolni-412983
Поколения критици си живуркат ( и то не лошо ) коментирайки точно тази картина.
Мое мнение, не мисля че това е върхът в изкуството, не мисля че трябва да струва милиарди, но чак пък разочароваща......
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7460
    • Профил
От чисто сексистка гледна точка съм съласен, че Мона Лиза е разочароваща  :spiny:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2274
    • Профил
Вкусовете се менят заедно с времената, а и ние с тях.
Като мацка според днешните мерки и теглилки, и наукометрии даже  :smokin:,  пет пари не струва. Както и Рубенсовите дебеланки. Точно наопаки на Ел-Грековите топлийки.
Като картина, майсторлък демек, обачеее... Като оставим настрани невероятното умение
с което е пресъздадено изражението на лицето, само прочутото Леонардово сфумато как е постигнато!...
« Последна редакция: Май 01, 2024, 08:16:51 от Zeitgeist »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2981
    • Профил
Нищо ѝ няма - само ѝ добави черни вежди и очна линия и ще се оправи.
*********   ✹    *********

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2981
    • Профил
Така по-важи  :0005:

*********   ✹    *********

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2274
    • Профил

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Новата говорителка на украинското външно министерство е генерирана от ИИ
И естествено е политкоректно цветнокожа, афроукраинка! Да се смее ли човек, или пък е фалшива новина!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9598
    • Профил
Е не гледа ли видеото.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Ще ми се да е фалшива новина. Световната власт е в ръцете на опасно луди! Ние сме в ръцете на луди, как допуснахме това!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 307
    • Профил
Ще ми се да е фалшива новина. Световната власт е в ръцете на опасно луди! Ние сме в ръцете на луди, как допуснахме това!?
Големите абсурди затова са големи, защото не е за вярване, че ще се случат и се случват.
В обществото (в мирните години след ВСВ) винаги е имало едно негласно доверие (в някаква степен) и усещане за известна еднопосочност в интересите на управлявани и управляващи, не индивидуалните, но общите - стабилна държава и държавност, работеща икономика, благосъстоятелно население, в резултат - ниска престъпност, общ просперитет. Това подвежда и не вярваш, че наистина луди или по-точно психо и социопати ще управляват държавите си саморазрушително за самата държава и нейните граждани. Очаква се, че сме на един клон (една държава) и никой няма интерес да го отреже, но явно тези са на друг клон.
Това съвсем накратко казано, но общо взето е част от механизма, със сигурност има и други фактори.   

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9598
    • Профил
Ще ми се да е фалшива новина. Световната власт е в ръцете на опасно луди! Ние сме в ръцете на луди, как допуснахме това!?
Не сме го допуснали ние, е, мъничко. Колкото сме виновни и за глобалното затопляне. Не сме ние, ама малко сме му помогнали.
Апокалипсис тече, не знам колко пъти да ви го повтарям, какво очаквате?
Махалото се натяга в едната посока, колата лети по нанадолнището. Ако на тия евроизбори не смени посоката, зимайте по един бел чаршаф и към гробищата. Още 4 години светът няма да понесе.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2274
    • Профил
Quote (selected)
"Камарата на представителите на САЩ гласува за разширяване на определението за антисемитизъм, използвано от министерството на образованието - мярка, предложена в отговор на пропалестинските протести, разтърсили университетските кампуси в цялата страна...
Предложеният закон, подкрепен вчера от избрани представители от двете партии, използва определението за антисемитизъм, предложено от Международния алианс за възпоменание на Холокоста (МАВХ). Според него антисемитизмът е "определено възприемане на евреите, което може да се прояви като омраза към тях"

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4350
    • Профил
Т.е. ако аз възприемам евреите по "определен" начин, който "може да породи омраза" в мен към тях, но не е породил, аз вече съм злостен нарушител на закона?!?

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1389
    • Профил
С други думи любовта към евреите е задължителна. Сигурно и без разлика на пол и възраст.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Quote (selected)
"Според него антисемитизмът е "определено възприемане на евреите, което може да се прояви като омраза към тях"
Продължават да бъркат термина. Семити са както евреите, така и арабите и доста други народи, но за тях в определението не става дума.

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1389
    • Профил
Quote (selected)
"Според него антисемитизмът е "определено възприемане на евреите, което може да се прояви като омраза към тях"
Продължават да бъркат термина. Семити са както евреите, така и арабите и доста други народи, но за тях в определението не става дума.
От друга страна хазарите не са семити, но пък са евреи. Абе мож' ли ги разбра? Нещо като "леви цели с десни средства!"

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4350
    • Профил
... да не говорим за фалашите.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9598
    • Профил
Всичко е за объркване на простолюдието, какво ги разбирате, как беше, войната е мир, свободата е робство, комунизмът е фашизъм, дъгата на децата е пеераска...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7460
    • Профил
Цитат на: Shabaan_bin_Robert
От друга страна хазарите не са семити, но пък са евреи.

Не са евреи, а юдеи.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9598
    • Профил
Евреи юдеи семити ционисти
Баси бъркоча
Никой не е длъжен да им изучава и следи родословието, да се държат като хора, ако искат да бъдат третирани като хора.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Не са евреи, а юдеи.

Юдеите са евреи, които живеят в историческата географска област Юдея. Изповядващите еврейската религия се наричат юдаисти. Независимо дали са евреи или гои.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7460
    • Профил
Цитат на: kаily
да се държат като хора, ако искат да бъдат третирани като хора

Maй не могат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7460
    • Профил
Цитат на: otvrat
Не са евреи, а юдеи.
Юдеите са евреи, които живеят в историческата географска област Юдея.

Ама то има 2 еврейски царства - Юдея и Израил. Тогава значи трябва да се прави разлика и между юдеи и израИлци (което пък е различно от днешните израЕлци)  :nuts:

Абе не е ли най-добре САЩ да оставят Иран да се занимае с тях и после Яхве (Йхвх) да се оправя кои са неговите и кои - не  :spiny:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2981
    • Профил
Цитат на: kаily
да се държат като хора, ако искат да бъдат третирани като хора

Maй не могат.

Пречи им ексклузивитета в отдаването на пари под наем.
Пречката дебелее експоненциално, а Перцето на Махат все толкоз си тежи.
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Япония сменя втечнения газ за битови нужди със синтетичен метан, започва да строи заводи
...
Японската корпорация Hitachi Zosen, специализирана в индустриални и инженерни проекти, свързани по-специално с цялостна обработка на отпадъци и обезсоляване на морска вода, вече се съгласи да изгради най-голямото предприятие за производство на синтетичен метан в Оман.
https://manager.bg/%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/aponia-smena-vtechnenia-gaz-za-bitovi-nuzdi-sas-sintetichen-metan-zapochva-da-stroi-zavodi
Синтетичен метан произведен от износител на природен. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Имам познати евреи, добри хора са, нормални. Не бива от еденици да обобщаваме за всички, нима няма лоши българи, от ктоито да се срамуваме!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8926
    • Профил
    • Личен сайт
Съгласен съм! Това се отнася и за всички останали народи. Въпреки че в историята е имало случаи на вменена колективна вина (например масовото предателство на кримските татари по време на ВОВ, за което са били и депортирани по молба на самите кримчани), но все пак не са били всички. За съжаление, покрай сухото гори и суровото.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7460
    • Профил
Имам познати евреи, добри хора са, нормални. Не бива от еденици да обобщаваме за всички, нима няма лоши българи, от ктоито да се срамуваме!?

С изненада научавам от теб, че Нетаняху е избран за фюрер на израелските юберменши от едЕници.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9598
    • Профил
Ъхъ, вчера слушах един бг професор, бил на нещо си в Русия и опитал се да обясни, че бг политиците не са народа, обаче руснаците били твърди.. също като с евреите..
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7460
    • Профил
Не съм поглеждал каква е избирателната активност в Израел, ама едва ли е мизерна като при нас.
Евреите са вълци в овчи кожи (чак сега ги свалиха), докато ние сме си истински овце.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2158
    • Профил
докато ние сме си истински овце.
Овце, ама мислещи. Докато пасем - мислим, а някои даже чатат в мрежата. :0005:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11199
    • Профил
Quote (selected)
Овце, ама мислещи. Докато пасем - мислим, а някои даже чатат в мрежата.
Само 20%, но оказва се и това число е доста пресилено.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1706
    • Профил
Не са евреи, а юдеи.

Юдеите са евреи, които живеят в историческата географска област Юдея. Изповядващите еврейската религия се наричат юдаисти. Независимо дали са евреи или гои.
...интересна теза, говори ли Ви се на тая тема?
Според моето разбиране, иудеите са онези от коляното (племето) на Иуда (Юда), понятието "юдеи" по-късно се пренася върху всички евреи.

Отделно са географските понятия Юдея, Самария ...., населявани от различните "колена" Аврамови, които по онова време са имали други имена.

Интересно е и твърдението за "гоим" - знаеш ли какъв смисъл влагат в това?
Дали е подобно на мюсюлманското ="неверници" от религиозна гледна точка (за евреите се съмнявам?
Или под "гой" разБират нееврей, независимо от вярата.

Малко лековато ще отбележа, че Вашето "юдаисти" ми мяза повече на понятия като "юристи", "германисти", "интернисти", ще прощавате.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций