Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 16, 2024, 09:58:33

Автор Тема: За насилието срещу …  (Прочетена 122866 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #60 -: Ноември 30, 2018, 18:58:12 »
е мъже и джентълмени, щом толкова настоявате ,че сте слаби, беззащитни и насилвани, бъдете!
във вас ни беше надеждата, но и тя вече едва мъждука...
Лилиан, не бива да ги изоставяме, все пак са наши си! Все се сещам за Султана Глаушева...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #61 -: Ноември 30, 2018, 19:00:37 »
Ако попитам всички "прогресивни" хора по света ще ми обяснят, че майката природа е създала:
Пчелите защото.......
Вълците защото.......
Краставиците защотоооооооооооооооооооооооооооооооо!
И без тях ще се наруши екоравновесието, "шок и УжасТТТТТТТТ"
Обаче голяма грешка е направила като е създала два пола и ние ще го "оправим" тоя бъг! :b0230:

"Когато боговете искат да накажат човека, те най-често го лишават от разсъдъка му.“
« Последна редакция: Ноември 30, 2018, 19:02:46 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #62 -: Ноември 30, 2018, 19:03:04 »
Моето мнение е просто, като на прост човек.
Докато се делим на ниски, високи, мъже, жени.................. и търсим някакви привилегии спрямо другите няма да се оправим.
Ако някой ден се сетим,че сме хора, че сме разумни, практични, а не "консуматори" на блага или привилегии може да се оправим.
Другото и на другите места е "Разделяй и владей!".
Та да не се чудите защо ни ръководят от "третият пол".

Не знам за теб, ама в дискусиите около Цариградската конвенция настоявах насилието да не се детайлизира чак толкова много, а да се разглежда като насилие срещу хора.

Та не знам този камък какво търси в моята градина.
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #63 -: Ноември 30, 2018, 19:06:13 »
е мъже и джентълмени, щом толкова настоявате ,че сте слаби, беззащитни и насилвани, бъдете!
във вас ни беше надеждата, но и тя вече едва мъждука...
Не твърдим такова нещо. Само искаме да бъдем равноправни.
Колкото до надеждата - вие сами я потъпкахте.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #64 -: Ноември 30, 2018, 19:06:29 »
Не съм хвърлял камък в твоята градина.
Освен ако не броиш societe-chez-kerpeden.eu за своя градина  и всяко мнение написано тук за камък.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #65 -: Ноември 30, 2018, 19:07:50 »
е мъже и джентълмени, щом толкова настоявате ,че сте слаби, беззащитни и насилвани, бъдете!
във вас ни беше надеждата, но и тя вече едва мъждука...

Да де, защо тогава се оплаквате, че сме приложили на практика петата аксиома на механиката?

WYCIWYG ли беше, че не помня :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #66 -: Ноември 30, 2018, 19:09:13 »
Не съм хвърлял камък в твоята градина.

А, добре. Значи не отговаряш конкретно на мен.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #67 -: Ноември 30, 2018, 19:10:12 »
Принце, ако визираш:
Quote (selected)
"Та да не се чудите защо ни ръководят от "третият пол".

Това беше за елита в Б-я, ЕС и САЩ ( ако съм пропуснал някого да не се сърди).
П.П Ако съм пропуснал някой банкери финансисти.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #68 -: Ноември 30, 2018, 19:10:23 »
е мъже и джентълмени, щом толкова настоявате ,че сте слаби, беззащитни и насилвани, бъдете!
във вас ни беше надеждата, но и тя вече едва мъждука...
Не твърдим такова нещо. Само искаме да бъдем равноправни.
Колкото до надеждата - вие сами я потъпкахте.
добре де, ако реагираш така на нескопосаната ми шега
какво очакваш в отговор?
"искаме да бъдем равноправани" - е това просто не може да бъде, не разбирам това

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #69 -: Ноември 30, 2018, 19:12:39 »
е мъже и джентълмени, щом толкова настоявате ,че сте слаби, беззащитни и насилвани, бъдете!
във вас ни беше надеждата, но и тя вече едва мъждука...
Не твърдим такова нещо. Само искаме да бъдем равноправни.
Колкото до надеждата - вие сами я потъпкахте.
добре де, ако реагираш така на нескопосаната ми шега какво очакваш в отговор?

Ми да се шегувате скопосано примерно :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #70 -: Ноември 30, 2018, 19:18:27 »
Равноправни - моооже! Ама после да няма хър-мър! Значи, цвета на колата го определям аз, и като искам розов, това е! Пък ако ще да е джип вранглер, розов го искам и да не съм чула писъци! И ферарито в пембяно, да го виждам отдалеч на паркинга. Също така калъфът на ловната пушка да е в лилаво, да ми отива на маникюра, щото инак как?! Като ме срещне мечка, аз няма да изглеждам необгрижена, нали не бива?! Стреличките в бара също да са с розови пера, стига с това черно като за погребения! Зеленото сукно на билярда може да остане по изключение, но биещата топка - обезателно в розово!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #71 -: Ноември 30, 2018, 19:20:48 »
Равноправни - моооже! Ама после да няма хър-мър! Значи, цвета на колата го определям аз, и като искам розов, това е! Пък ако ще да е джип вранглер, розов го искам и да не съм чула писъци! И ферарито в пембяно, да го виждам отдалеч на паркинга. Също така калъфът на ловната пушка да е в лилаво, да ми отива на маникюра, щото инак как?! Като ме срещне мечка, аз няма да изглеждам необгрижена, нали не бива?! Стреличките в бара също да са с розови пера, стига с това черно като за погребения! Зеленото сукно на билярда може да остане по изключение, но биещата топка - обезателно в розово!

А щеката? :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #72 -: Ноември 30, 2018, 19:27:10 »
Махагон, с фини шарки, може пейсли мотив, може на капки, виж колко съм ларж!  :t0328:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #73 -: Ноември 30, 2018, 19:31:10 »
 :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #74 -: Ноември 30, 2018, 19:38:28 »
е мъже и джентълмени, щом толкова настоявате ,че сте слаби, беззащитни и насилвани, бъдете!
във вас ни беше надеждата, но и тя вече едва мъждука...
Не твърдим такова нещо. Само искаме да бъдем равноправни.
Колкото до надеждата - вие сами я потъпкахте.
добре де, ако реагираш така на нескопосаната ми шега
какво очакваш в отговор?
"искаме да бъдем равноправани" - е това просто не може да бъде, не разбирам това
Всъщност, получих доста повече, отколкото очаквах - признание, че не е възможно равноправие между половете.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #75 -: Ноември 30, 2018, 19:43:21 »
Minderbinder
Зависи какво разбираш под "равноправие".
Ако жената вдига 100 от лежанка, а аз съм епилиран това ли е "равноправие"?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #76 -: Ноември 30, 2018, 19:43:53 »
Според мен агресивният, войнстващ феминизъм е по-опасен за европейската цивилизация от мигрантите-мюсюлмани. Затова, навярно, не усещам, когато се шегуват по темата.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #77 -: Ноември 30, 2018, 19:44:37 »
Quote (selected)
Всъщност, получих доста повече, отколкото очаквах - признание, че не е възможно равноправие между половете.
предполагам,че се шегуваш, но съм малко подразнена и не мога да разбера...
шегуваш ли се?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #78 -: Ноември 30, 2018, 19:46:22 »
Всъщност, получих доста повече, отколкото очаквах - признание, че не е възможно равноправие между половете.
Това щото не искаш да боядисаш ферарито в пембе лак, така ли?
Иначе, за какво си говорим? В цивилизования свят равноправието отдавна е факт, само дето някои искат да са по-равни от другите. Почна да ми писва от феминистки, които не могат да забият два гвоздея със замразен банан, но искат равни права без равни задължения.
Имаше спор дали трябва да се свалят нормативите за пожарникари, та белким половината пожарникари станат от дамски пол. Тук излезе единствената жена-пожарникар, която беше минала "мъжкия" норматив и рече, ами ако трябва да спасявате седемдесеткилограмова жертва, а вие можете да вдигате само до трийсет, тази жертва е умряла, нали така?
Идеята е, че на жертвата не й пука за пола на спасителя, тя има право да бъде спасена. А "спасителката" - понеже е с дамски норматив - ще я убиее. Значи не става въпрос за равноправие, а за убийство.
Аз не се натискам да лея метал, нищо че съм го учила в университета. Ако на някоя мила дама й се прииска, да покрива нормативите за леяр и да ходи да носи малката вагрянка!

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #79 -: Ноември 30, 2018, 19:47:27 »
Приех отговора ти за чиста монета.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #80 -: Ноември 30, 2018, 19:49:01 »
Равноправни - моооже! Ама после да няма хър-мър! Значи, цвета на колата го определям аз, и като искам розов, това е! Пък ако ще да е джип вранглер, розов го искам и да не съм чула писъци! И ферарито в пембяно, да го виждам отдалеч на паркинга. Също така калъфът на ловната пушка да е в лилаво, да ми отива на маникюра, щото инак как?! Като ме срещне мечка, аз няма да изглеждам необгрижена, нали не бива?! Стреличките в бара също да са с розови пера, стига с това черно като за погребения! Зеленото сукно на билярда може да остане по изключение, но биещата топка - обезателно в розово!

Това всъщност не е равноправие :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #81 -: Ноември 30, 2018, 19:52:50 »
Равноправни - моооже! Ама после да няма хър-мър! Значи, цвета на колата го определям аз, и като искам розов, това е! Пък ако ще да е джип вранглер, розов го искам и да не съм чула писъци! И ферарито в пембяно, да го виждам отдалеч на паркинга. Също така калъфът на ловната пушка да е в лилаво, да ми отива на маникюра, щото инак как?! Като ме срещне мечка, аз няма да изглеждам необгрижена, нали не бива?! Стреличките в бара също да са с розови пера, стига с това черно като за погребения! Зеленото сукно на билярда може да остане по изключение, но биещата топка - обезателно в розово!

Това всъщност не е равноправие :smokin:
Добре де, добре, от мен да мине, оставяме и един комплект черни стрелички, а едната задна врата на джипа я правим в камуфлажен десен! Даже може и двете задни! Само мир да има! Но за калъфа на оръжието никакъв пазарлък не може да има! По времето на Втората Световна Кралицата-майка (тогава само Кралицата) имала торбички за противогаза си, ушити от материята на роклята й. Не случайно Хитлер я смятал за най-опасната жена в Европа.

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #82 -: Ноември 30, 2018, 19:55:06 »
Всъщност, получих доста повече, отколкото очаквах - признание, че не е възможно равноправие между половете.
Това щото не искаш да боядисаш ферарито в пембе лак, така ли?
Не, но бих получил известно удовлетворение, ако утре съобщят, че MGM (примерно) анулира договора си с Мерил Стрийп, защото някой застарял бивш статист направил публично изявление как през 1985-а тя му се е отъркала многозначително и го е щипнала по задника.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #83 -: Ноември 30, 2018, 19:56:42 »
Quote (selected)
имала торбички за противогаза си, ушити от материята на роклята й

Има една история за цвета "кралско бяло".
Ако признаете, че феминизмът почна да настига фашизма, ще Ви я разкажа. :beer-405: :beer-405:

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #84 -: Ноември 30, 2018, 19:58:29 »
Всъщност, получих доста повече, отколкото очаквах - признание, че не е възможно равноправие между половете.
Това щото не искаш да боядисаш ферарито в пембе лак, така ли?
Не, но бих получил известно удовлетворение, ако утре съобщят, че MGM (примерно) анулира договора си с Мерил Стрийп, защото някой застарял бивш статист направил публично изявление как през 1985-а тя му се е отъркала многозначително и го е щипнала по задника.

наистина ли наивно мислиш, че сички митута (не само сексуални и не само в холивуд, ами и по повод на сякви разкрития със задна дата) са единствено и само заради справедливостта, а не заради съпътстващите ги колосални адвокатски хонорари...

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #85 -: Ноември 30, 2018, 19:59:00 »
Не, но бих получил известно удовлетворение, ако утре съобщят, че MGM (примерно) анулира договора си с Мерил Стрийп, защото някой застарял бивш статист направил публично изявление как през 1985-а тя му се е отъркала многозначително и го е щипнала по задника.
При всичките ми симпатии към Мерил Стрийп, ще се съглася на тъмносиньо ферари, ако това се случи.
Впрочем, обвиненията срещу Уайнстийн почнаха да падат като круши. Срещу Шарл Дюту Монреалският симфоничен оркестър също се извини, независимата анкета показа, че няма основание да се вярва на "спомени" от преди трийсет и нещо години. Само че това не излиза на първа страница - новина няма, гадното впечатление остава.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #86 -: Ноември 30, 2018, 19:59:52 »
Има една история за цвета "кралско бяло".
Ако признаете, че феминизмът почна да настига фашизма, ще Ви я разкажа. :beer-405: :beer-405:
То и водата е ноторно мокра. Разказвай!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #87 -: Ноември 30, 2018, 20:06:18 »
Равноправни - моооже! Ама после да няма хър-мър! Значи, цвета на колата го определям аз, и като искам розов, това е! Пък ако ще да е джип вранглер, розов го искам и да не съм чула писъци! И ферарито в пембяно, да го виждам отдалеч на паркинга. Също така калъфът на ловната пушка да е в лилаво, да ми отива на маникюра, щото инак как?! Като ме срещне мечка, аз няма да изглеждам необгрижена, нали не бива?! Стреличките в бара също да са с розови пера, стига с това черно като за погребения! Зеленото сукно на билярда може да остане по изключение, но биещата топка - обезателно в розово!

Това всъщност не е равноправие :smokin:
Добре де, добре, от мен да мине, оставяме и един комплект черни стрелички, а едната задна врата на джипа я правим в камуфлажен десен! Даже може и двете задни! Само мир да има! Но за калъфа на оръжието никакъв пазарлък не може да има!

И това не е равноправие :smokin:
the lamers club honourable member …

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #88 -: Ноември 30, 2018, 20:09:47 »
Трябва да се чете!
Да се чете трябва!
Според мен цитираните по-долу три книги ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се изучават още в училище.
Разбирайки тези основополагащи неща за съвместния живот между мъжа и жената, много проблеми биха се избегнали.
Не всички, защото ... идиоти и илитерати - колкото искаш. И от двата пола.
Но поне ще е някакво начало.
Ето ги:

Алън Пийз, Барбара Пийз
"Защо мъжете не чуват, а жените не могат да се ориентират по карта или Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния"
Джон Грей
"Мъжете са от Марс, жените — от Венера. Психология на отношенията между мъжа и жената"
Серж Гингер
"Женският мозък и мъжкият мозък"

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #89 -: Ноември 30, 2018, 20:13:23 »
Аз мога да се ориентирам по карта. Даже знам за какво служи компасът.
Освен това мога да точа баница. Така че имате да ме догонвате в равноправието кой ще точи и кой ще търчи. :t0120:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #90 -: Ноември 30, 2018, 20:15:30 »
И това не е равноправие :smokin:
Добре де, давам и половината преден капак, заедно с дясната джанта отзад! Но никакви търговии повече! И никой да не ми пипа таласъма на антената!  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #91 -: Ноември 30, 2018, 20:19:14 »
Добре де, полу признание, полу история.
Та става въпрос за  кралица Елизабет I.
В смутните времена на 16-ти век, хигиената не е била на сегашното ниво, нямали са прахове за цветно и бяло пране.
Кралицата "Дева" не е била запомнена с девичото си поведение.
На един прием придворна дама споделила, че "бялата " риза на кралицата не е точно "бяла", не била изпрана добре.
Типично за абсолютен монарх Елизабет "създала" цвета "кралско бяло" - по същество мръсно бяло.
Придворната си го отнесла, но и до днес ако влезете в магазин, регалите са боядисани в "кралско бяло".
Леко сивеещо, много бяло, но поемащо много мръсотия без  да дразни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #92 -: Ноември 30, 2018, 20:21:22 »
Аз мога да се ориентирам по карта. Даже знам за какво служи компасът.
Освен това мога да точа баница. Така че имате да ме догонвате в равноправието кой ще точи и кой ще търчи. :t0120:

У нас само с готови кори.
Има мораториум за оръжията. :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #93 -: Ноември 30, 2018, 20:25:04 »
Аз мога да се ориентирам по карта. Даже знам за какво служи компасът.
Освен това мога да точа баница. Така че имате да ме догонвате в равноправието кой ще точи и кой ще търчи. :t0120:

У нас само с готови кори.
Има мораториум за оръжията. :D
Божкее, каква умна жена имаш, брате буратиноб! Късмет си извадил, да ти е жива и здрава!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #94 -: Ноември 30, 2018, 20:29:13 »
.....
Не, но бих получил известно удовлетворение, ако утре съобщят, че MGM (примерно) анулира договора си с Мерил Стрийп, защото някой застарял бивш статист направил публично изявление как през 1985-а тя му се е отъркала многозначително и го е щипнала по задника.
може ли да оставим за малко тези хора от друг свят, изобщо не ме интересува Мерил нито Уейнстийн
нека видим тук в нашия свят ,в нашия живот, какво се случва
направо тръпки ме побиват, но пак ще кажа - 38  жени и 3 деца убити от членове на семействата си
наистина искам да запазя чувствата ви, щом се отъждествявате  и няма да кажа пола на убийците
това е домашно насилие! потресаващи факти!
за миналата година броят е бил е почти същият!
за съжаление не знам какво е положението по света, или дори на Балканите, нямам такива данни
но знам какво беше тук преди 20 или 40 години, и вие знаете
моята свекърва е адвокат, говоря си с нея и тя ми казва, че след петдесетте години в Бургас подобни дела са се брояли на пръсти - по едно ,две на година, не повече
и защо сега да намираме нормално това огромно увеличение, заради общото увеличение на престъпността ли?
това не е същата престъпност обаче, съвсем друг характер има
защо се увеличава сега, когато уж развитието на човешките отношение е в съвсем друга посока? какво се случва?
и ,моля, не ми обяснявайте, как феминизмът ще съсипе света ни!
как? по какъв начин? каква пък толкова сила ,власт, възможности имат жените, повече от мъжете , че да се случи това?
светът се и е мъжки все още и нямам нищо против
това, срещу което имам против е, че се отъждествявате с насилниците и се обиждате
откъде,накъде? що за идея?
но това пречи сериозно за разбирането на проблема с домашното насилие
« Последна редакция: Ноември 30, 2018, 20:41:20 от Lillian »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #95 -: Ноември 30, 2018, 20:30:05 »
Алън Пийз, Барбара Пийз
"Защо мъжете не чуват, а жените не могат да се ориентират по карта или Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния"

Специално за този — капакът на тоалетната чиния винаги трябва да бъде свален. Повтарям — капакът.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #96 -: Ноември 30, 2018, 20:31:11 »
Тя умна, аз прост, ама с инстинкт  за оцеляване.
По-добре фабрична баница от колкото травмиращи преживявания. :b0201:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #97 -: Ноември 30, 2018, 20:32:32 »
И това не е равноправие :smokin:
Добре де, давам и половината преден капак, заедно с дясната джанта отзад! Но никакви търговии повече! И никой да не ми пипа таласъма на антената!  :smokin:

А таласъма какъв е?

И пак не е равноправие :smokin:
the lamers club honourable member …

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #98 -: Ноември 30, 2018, 20:32:49 »
Алън Пийз, Барбара Пийз
"Защо мъжете не чуват, а жените не могат да се ориентират по карта или Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния"

Специално за този — капакът на тоалетната чиния винаги трябва да бъде свален. Повтарям — капакът.
Да бе , да ! Ако имаш простатит на стари години и препикваш през половин час , колко пъти трябва да го вдигаш и смъкваш , за да не го напикаеш ?? М ?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #99 -: Ноември 30, 2018, 20:34:56 »
Алън Пийз, Барбара Пийз
"Защо мъжете не чуват, а жените не могат да се ориентират по карта или Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния"

Специално за този — капакът на тоалетната чиния винаги трябва да бъде свален. Повтарям — капакът.

Да бе , да ! Ако имаш простатит на стари години и препикваш през половин час , колко пъти трябва да го вдигаш и смъкваш , за да не го напикаеш ?? М ?

Колкото трябва. Но и жената ще го вдига също толкова пъти. И ето един повод за неравноправие по-малко :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #100 -: Ноември 30, 2018, 20:36:44 »
А таласъма какъв е?
Мъжки, разбира се! Аз съм миноритарно представена, при мъж, два сина и мъжки дакел, който също си носи яйцата. Какъв да ми бъде таласъмът при това положение?  :nuts:

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #101 -: Ноември 30, 2018, 20:38:16 »
Алън Пийз, Барбара Пийз
"Защо мъжете не чуват, а жените не могат да се ориентират по карта или Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния"

Специално за този — капакът на тоалетната чиния винаги трябва да бъде свален. Повтарям — капакът.

Да бе , да ! Ако имаш простатит на стари години и препикваш през половин час , колко пъти трябва да го вдигаш и смъкваш , за да не го напикаеш ?? М ?

Колкото трябва. Но и жената ще го вдига също толкова пъти. И ето един повод за неравноправие по-малко :cool-1084:
Понякога не сварваш.... :t23127:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #102 -: Ноември 30, 2018, 20:38:55 »
Lillian
Ако се абстрахираме от статистиката да те питам.
Преди години Бургас не беше ли 100 000 човека, а сега 200 000.
Освен това тогава май ни управляваше Т. Живков I.
Сега с Т.Живков II  не се получава.
Гениалността според учените прескача през едно поколение.
Ако сметнеш колко мъже са умрели на улицата и в кръчмите бягайки от "домашният уют" ще се ужасиш и вероятно ще замълчиш.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #103 -: Ноември 30, 2018, 20:43:41 »
А таласъма какъв е?
Мъжки, разбира се! Аз съм миноритарно представена, при мъж, два сина и мъжки дакел, който също си носи яйцата. Какъв да ми бъде таласъмът при това положение?  :nuts:

Женски, естествено. За баланс :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #104 -: Ноември 30, 2018, 20:44:08 »
Lillian
Ако се абстрахираме от статистиката да те питам.
Преди години Бургас не беше ли 100 000 човека, а сега 200 000.
......
но я помисли пък колко съдилища изобщо е имало тогава?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #105 -: Ноември 30, 2018, 20:44:49 »
Алън Пийз, Барбара Пийз
"Защо мъжете не чуват, а жените не могат да се ориентират по карта или Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния"

Специално за този — капакът на тоалетната чиния винаги трябва да бъде свален. Повтарям — капакът.

Да бе , да ! Ако имаш простатит на стари години и препикваш през половин час , колко пъти трябва да го вдигаш и смъкваш , за да не го напикаеш ?? М ?

Колкото трябва. Но и жената ще го вдига също толкова пъти. И ето един повод за неравноправие по-малко :cool-1084:
Понякога не сварваш.... :t23127:

Тогава ще премахваш последствията.
the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #106 -: Ноември 30, 2018, 20:46:19 »
добре, виждам,че темата ви увеселява, аз ще вървя..

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #107 -: Ноември 30, 2018, 20:46:45 »
Имало е достатъчно съдилища.
Достатъчно да гледат делата за година,не за 10-15.
Отделно не са се занимавали с измислени права на скучаещи граждани.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #108 -: Ноември 30, 2018, 20:56:28 »
добре, виждам,че темата ви увеселява, аз ще вървя..

Иначе трябва да я приема лично.
the lamers club honourable member …

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #109 -: Ноември 30, 2018, 20:59:07 »
...
направо тръпки ме побиват, но пак ще кажа - 38  жени и 3 деца убити от членове на семействата ви
наистина искам да запазя чувствата ви, щом се отъждествявате  и няма да кажа пола на убийците
това е домашно насилие! потресаващи факти!
за миналата година броят е бил е почти същият!
за съжаление не знам какво е положението по света, или дори на Балканите, нямам такива данни
но знам какво беше тук преди 20 или 40 години, и вие знаете
моята свекърва е адвокат, говоря си с нея и тя ми казва, че след петдесетте години в Бургас подобни дела са се брояли на пръсти - по едно ,две на година, не повече


По света, казваш. Ето, според статистическите данни, в Канада има почти равноправие в детските убийства - 56% от децата са убити от бащите си, 33% от майките си, 27% от познати и едва 10% от чужди хора.(Процентите не са 100 сумарно, защото има обвинения срещу повече от един семеен член.) Средната честота на детеубийствата е около и над три деца на милион население, това през 2006-та, която се отбелязва като "стандартна" година. Така че България за късмет пада под тази статистическа граница.

До 2006-та година статистиката показва, че жените са от три до пет пъти повече жертви, след 2006-та тази статистика показва увеличаване на мъжете жертви на съпругите си/гражданските си партньорки.  Средната честота на убийството на партньор е била около 4 на милион съпрузи (не население, а само хора във връзка над една година, независимо женени или не), това през 2007, която е била много добра година, с ниски показатели на убийствата.

А за това, че в Бургас са се брояли случаите на пръсти - вероятно е така, и сега се броят на пръсти, но като има информация за цялата страна, пръстите стават недостатъчно.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #110 -: Ноември 30, 2018, 21:04:49 »
Quote (selected)
А за това, че в Бургас са се брояли случаите на пръсти - вероятно е така, и сега се броят на пръсти, но като има информация за цялата страна, пръстите стават недостатъчно.

 :way_to_go-1308:
Информацията  е и проклятие.
Сега в ерата на интернет приемаме за нормално да коментираме,че в Малайзия от потоп са загинали 3-ма човека.
Толкова са загивали и преди 50 години, може и повече, само,че не знаехме, не коментирахме, не  ни се показваше натрапчиво.
« Последна редакция: Ноември 30, 2018, 21:07:46 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #111 -: Ноември 30, 2018, 21:13:11 »
добре, виждам,че темата ви увеселява, аз ще вървя..

 Ти върви , ама обърни внимание на думите на Ирини ! Ако момчето от малко е свидетел на насилие или срещу него е прилагано насилие , като израства то приема това за нормално поведение и започва така да се отнася с околните - по-слабите от него деца , след това като младеж - с приятелката си , а по-късно - и с жена си . Ако приятелката му не е израсла в такава среда , след първия или втория шамар го зарязва , ако е израсла с насилието - търпи боя , защото го смята за нормално .
Спомням си един случай като карах курс за шофьори - седях отзад , а кормуваше момиче/жена на 23-25 години . Направи грешка и инструктора направи жест с ръце , като да се хване за главата . Момичето обаче , не разбрало жеста му , вдигна ръце да се предпази като от удар/шамар ! И двамата с инструктора бяхме шокирани ! " Момиче , ти си дошла тук да те уча - не да те бия ! Как можеш да си помислиш , че ще посегна да те ударя ??" Разтрепера се , спря колата и слезе да изпуши една цигара , а момичето се разплака :" Вкъщи като сгреша нещо - винаги си го получавам !" - каза то . Не знаех какво да ѝ отговоря ...

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2582
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #112 -: Ноември 30, 2018, 22:31:35 »
Весела тема с много фън (новобългарски)...

Инак, си мисля сега, че либерастката схизма си набелязва пунктове, един вид кръстовища на тенденции, за да ги окъка отвсякъде и да ги изпразни, най-малкото, от разумно съдържание. Така е и с този, за и около "Насилието срещу жените". За друга страшна тема - за стотиците хиляди изчезващи безследно деца, подрастващи и младежи годишно, не отварям дума. Те стават жертва на насилници-педофили, биват убивани, разфасоват ги за органи, отиват за жертвоприношения и изяждани... 

Вече писах в темата за "Пакта" за едно прозрени споходило ме свише :smokin:, което е във връзка също с темата тук:

- Как така двата "световни" крайъгълни камъни на войнстващата либерална "идея", написани върху знамената за осъществяване на всяка цена, "Истанбулската конвенция" и "Пактът за глобална  миграция", са в същност напълно антагонистични и взаимно изключващи се. Първата е проформа за защита на жените каквото и да струва, на цъфтящата многополовост и еднополовите  разни неща и други перверзии от сорта, докато Вторият драпа с вси сили да се докара море от примитиви (да приемем за по-обтекаемо, хора с "културни особености"), точно там където джендърската идея е ферментирала успешно в плебса - в западната "мека на демокрацията". Но носителите на тези Културни особености считат жените за малко нещо над кучетата по улиците - докато местните цивилизовани дами припкат да ги посрещат с меченца и финтифлюшки... Апропо кучета - в Азия си ги хапват сладко, сладко, а за да са по-вкусни... такова там ... преди екзекуцията. И за екзекуции нека да подсетя: - май в родИните или направо в Меката на тяхната религия, им режат главите или убиват с камъни - жените де!...

Има ли някой сподвижник, съидейник на двата Крайъгълни камици на либералната Демокрация да ми обясни, като как смятат да защитят ЖЕНИТЕ СИ от сигурните насилия, пред-програмирани гаври, изнасилвания, убийства на тези и като черешка върху тортата, сриване на цивилизацията в западната Европа, от така очакваният и желан нов наплив - какъв "наплив", направо си е "Преселение на народите 2"???...

...И при това да запазят собствената си културна идентичност? Ако щете даже и самите себе си?!
« Последна редакция: Ноември 30, 2018, 22:39:26 от Eisblock »

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #113 -: Ноември 30, 2018, 23:44:53 »
Всъщност, получих доста повече, отколкото очаквах - признание, че не е възможно равноправие между половете.
Това щото не искаш да боядисаш ферарито в пембе лак, така ли?
Не, но бих получил известно удовлетворение, ако утре съобщят, че MGM (примерно) анулира договора си с Мерил Стрийп, защото някой застарял бивш статист направил публично изявление как през 1985-а тя му се е отъркала многозначително и го е щипнала по задника.

наистина ли наивно мислиш, че сички митута (не само сексуални и не само в холивуд, ами и по повод на сякви разкрития със задна дата) са единствено и само заради справедливостта, а не заради съпътстващите ги колосални адвокатски хонорари...
Акцентът ми по-горе е върху реакцията на MGM, ако схващаш за какво говоря. За обществената реакция.

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #114 -: Ноември 30, 2018, 23:46:07 »
Не, но бих получил известно удовлетворение, ако утре съобщят, че MGM (примерно) анулира договора си с Мерил Стрийп, защото някой застарял бивш статист направил публично изявление как през 1985-а тя му се е отъркала многозначително и го е щипнала по задника.
При всичките ми симпатии към Мерил Стрийп, ще се съглася на тъмносиньо ферари, ако това се случи.
Впрочем, обвиненията срещу Уайнстийн почнаха да падат като круши. Срещу Шарл Дюту Монреалският симфоничен оркестър също се извини, независимата анкета показа, че няма основание да се вярва на "спомени" от преди трийсет и нещо години. Само че това не излиза на първа страница - новина няма, гадното впечатление остава.
Именно.

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #115 -: Ноември 30, 2018, 23:49:41 »
Лили,
Ако се върнеш няколко коментара по-назад, ще забележиш, че коментирам психическото, а не физическото насилие.

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #116 -: Декември 04, 2018, 06:33:12 »
Днес в Израел се провежда "Женска стачка" . Стачката е подкрепена от редица кметства , предприятия и обществени учреждения . Последен тласък към провеждането и бе убийството на две момичета - еритрейчето Силвана Цагай на 12 години от 30 годишен еритреец и 16 годишната Аюб Яара , христианка-маронитка(арабка). "Премината е всякаква допустима граница - за последната година са убити 24 жени !" се говори в протеста на организаторите .
http://newsru.co.il/israel/03dec2018/femmes_0014.html

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #117 -: Декември 04, 2018, 10:36:24 »
Quote (selected)
"Премината е всякаква допустима граница - за последната година са убити 24 жени !" се говори в протеста на организаторите .
А колко са убитите мъже ?

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #118 -: Декември 04, 2018, 11:29:37 »
Quote (selected)
"Премината е всякаква допустима граница - за последната година са убити 24 жени !" се говори в протеста на организаторите .
А колко са убитите мъже ?

Изнасилени и убити с тигани , метли , лопатки , кухненски ножове ? Едва ли са повече .
https://www.youtube.com/watch?v=Iu1IjNlof0g

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #119 -: Декември 04, 2018, 11:48:26 »
Quote (selected)
"Премината е всякаква допустима граница - за последната година са убити 24 жени !" се говори в протеста на организаторите .
А колко са убитите мъже ?

Изнасилени и убити с тигани , метли , лопатки , кухненски ножове ? Едва ли са повече .
https://www.youtube.com/watch?v=Iu1IjNlof0g
Жените с тигани и метли ли са били убити ?